Reklama

pátek 10. května 2019

Egyptské letectvo obdrželo dodávku ruských vrtulníků Ka-52. Arménie koupí modernizované stíhací letouny z Ruska na úvěr. Indie se bude bránit před Pákistánem stovkami ruských tanků


10. 5. 2019 mk.ru lenta lentanew_tanks
Aligátoři budou zapojeni do bojů s teroristy.
Egyptské ozbrojené síly obdržely dodávku ruských útočných vrtulníků Ka-52 Aligator. Fotografie techniky byly opublikovány online. Podle předběžných údajů, založených na satelitních snímcích, byla do Egypta dodána dávka 10-15 strojů, které byly nasazeny na letecké základně egyptských vzdušných sil Wadi al Jandali západně od Káhiry.


... vrtulníky Ka-52 doprovázejí armádní konvoje a kryjí je ze vzduchu. Jak poznamenávají experti, nová technika může být brzy použita ozbrojenými silami Egypta v boji proti teroristům, zejména na Sinajském poloostrově, kde působí oddíly v Rusku zakázané skupiny DAEŠ.

Média dříve oznámila, že v roce 2015 Egypt objednal 46 vrtulníků Ka-52, jejichž dodávky byly naplánovány na roky 2017-2019. První tři stroje byly zákazníkovi předány v polovině roku 2017. V srpnu 2018 přijalo egyptské letectvo druhou dávku 12 vrtulníků Ka-52. V Rusku probíhá příprava egyptských pilotů a servisního personálu.

Ka-52 Aligator začaly v roce 2011 přicházet do ruských VKS. Vrtulník je schopen přepravit od 2 000 do 2 800 kg bojového nákladu, včetně protitankových raket, leteckých bomb a neřízených střel. Od roku 2015 se Ka-52 podílejí na plnění bojových úkolů v Sýrii.

Rusko také vyvinulo lodní verzi Ka-52K Katran, která měla být použita na vrtulníkové lodi Mistral francouzské výroby. Poté, co Francie zrušila smlouvu a prodala Mistraly Egyptu, byly plánovány dodávky Ka-52K pro egyptského námořní letectvo.

Arménie koupí modernizované stíhací letouny z Ruska na úvěr

Arménie zahájila proces nákupu modernizované stíhačky Su-30SM od Ruska. Oznámil to na tiskové konferenci premiér Nikola Pašiňan, uvádí agentura RIA Novosti .

"Oznamuji to, protože to je známá skutečnost. Další údaje o pořizování jiných zbraní a vojenského vybavení zveřejnit nemohu", řekl.

Jak již dříve oznámil ministr obrany David Tonojan, Arménie plánuje, že obdrží první čtyři SU-30SM již na konci roku 2019 nebo na začátku roku 2020. Smlouva o dodávce je částečně uhrazena. Jerevan doufá, že nakoupí celkem 12 strojů, upřesnil úředník.

V únoru Tonojan také uvedl, že Arménie by mohla získat novou půjčku od Ruska na nákup zbraní poté, co bude realizována současná smlouva ve výši 100 milionů dolarů. Ta byla poskytnuta v roce 2017 na tři procenta ročně, Arménie má použít prostředky do roku 2022.

V dubnu 2018 bylo oznámeno, že Moskva plánuje, že poskytne další úvěr Jerevanu bez úroků. Mohlo by to být odpovědí Ázerbájdžánu, který se zříká ruských zbraní ve prospěch tureckých, pákistánských, izraelských a běloruských.

Indie se bude bránit před Pákistánem stovkami ruských tanků

Indická armáda přijme do výzbroje asi 464 tanků T-90S Bhišma, aby posílila své vojenské jednotky na hranicích s Pákistánem. Informoval o tom list Economic Times s odkazem na zdroj ve vojenském komplexu Indie

Tanky, jejichž smlouva o dodávce se odhaduje na 134,5 miliardy rupií (asi 2 miliardy dolarů), budou uvedeny do provozu v období od roku 2022 do roku 2026. První dávka 64 strojů se podle zdroje očekává během 30-41 měsíců. V současné době má indická armáda ve své výzbroji asi 1070 takových tanků.

Uvádí se, že Indie posiluje své ozbrojené síly na pozadí modernizace zbraní nepřátelského souseda. Pákistán také jedná s Ruskem o dodávce asi 360 tanků.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

9 komentářů :

 1. Asi to se šmejdama jinak nejde, chceš mír? Připravuj se na válku. Ti kteří od Ruska kupují zbraně, vědí proč, nikdo je nenutí a vědí jakou kvalitu a za jakou cenu kupují. Ušáci vnucují svůj předražený šrot celému světu, jenže takhle to v kapitalismu nefunguje. Jsi předražený? Ať jde o plyn zbraně, nebo cokoliv, jdeš do řiti. Sentiment není na místě, ten ti válku nevyhraje. Konec Ušáků ve světě se nezadržitelně blíží a to je dobře, včera už bylo pozdě. Hej hou. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hochu, hochu máš to malinko poletené, Rusko nezbankrotovalo to jen Gorbačov, zhloupl. Natolik jsou Rusové féroví, že ho nechají zemřít přirozenou smrtí a né chcípnout jak říkáš ty. A na ty tvoje jistoty bych nevsadil ani zlámanou grešli. Hej hou a polepši se hochu. Rudý dědeček

   Smazat
 2. Přiznám, že jsem se poškleboval, když Mezinárodní porady komunistických a dělnických stran konstatovaly, že kapitalismus je v krizi. On v té krizi ale skutečně je. Krize starého Říma do jeho zhroucení trvala dlouho. Krize kapitalizmu k jeho zhroucení bude kratší. Chod dějin se zákonitě zrychluje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. noviczech
   ...krize západu. Pomalu ale velmi jistě se blíží! Bude málo práce, protože západní hodinové platy bude těžko někdo kupovat! Jestli přijde pomalu nebo rychle nevím, ale už tento rok 2019 bude smutným rokem v Německu! Uprchlíci, úbytek práce kvůli odlivu, nižší příjem daní do státní kasy! Německo muselo zavést Solidarität daně, aby mělo peníze na zabíjení lidí v roce 1991! "Demokratická katolická, evangelická země", mohl by na ní tento finanční problém přijít, aby vznikl problém: co dál!, aby se lidem otevřeli oči!

   Smazat
 3. Kríza Ríma trvala cca 50 rokov, a začala rozkrádaním verejného majetku, privatizovalo sa, predávalo všetko, dokonca aj - to nakoniec - sa predávala vláda nad Rímom - klinec do rakvy dal nedostatok potravín - podobnosť čisto náhodná s nami dnes

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spíš 500 let ....

   Smazat
  2. Konečně někdo, kdo myslí hlavou ! Vaše diagnóza je naprosto přesná, když světová velmoc se zhroutila jen proto, že vládnoucí otrokářská šlechta ztratila jakékoliv mravní hodnoty a zbyla jí jen zlodějna a chamtivost ! S dnešní dobou je podobnost "jistě" náhodná ! Dnes z Burzy udělali jen "letadlo" a prachy se půjčují zadarmo, přestali platit základní znaky kapitalizmu, když peníze ztratily svou funkci !!

   Smazat
 4. Nejlepší by bylo aby se Indie s Pákistánem domluvila obě země mají jaderné zbraně.....

  OdpovědětSmazat
 5. Díky, Rusko:

  http://svobodnenoviny.eu/diky-rusko/

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.