Reklama

středa 1. května 2019

EU stejně tak jako komunismus nelze reformovat

Alexander Tomský 1. 5. 2019     Parlamentní Listy Ivan David, kandidát na europoslance za SPD, řekl na pražské demonstraci proti diktátu EU, která se konala dne 25. dubna, zajímavé myšlenky. S Davidovým projevem jsem se seznámil na stránkách Parlamentních listů, kde byl uveřejněn pod titulkem Dříve země dobývaly armády, dnes nařízení Evropské komise (k přečtení zde). „Budoucnost nevidíme v likvidaci národních kultur a vytvoření masy primitivních chudých spotřebitelů bez opory v národním státu...


... Změna občanů ve zmatený dav by naopak vyhovovala nadnárodním korporacím, které se snaží o absolutní vládu bez jakékoli opozice,“ říká mj. Ivan David a na jiném místě vysvětluje svoje chvályhodné chápání národa: „Národ nechápeme etnicky, ale jako politický národ, tedy komunitu občanů, kteří sdílejí území, respektují zákony a ovládají úřední jazyk.“
Na svých bludech bude EU trvat

Celý text je dobře napsaný, rád souhlasím, ale je to nedostatečné. Ivan David říká, že není euroskeptik. EU sice kritizuje a navrhuje konkrétní cesty k její nápravě, ale celkově vychází z potřeby nestrašit příliš radikálními slovy národ, který z unie většinově vystoupit nechce.

Evropská unie je ovšem nereformovatelná, jde totiž o organizovanou utopii. Tohle slovo pochází z řeckého ú-topos, což znamená země nikoho. Veškeré bludy genderismu, inkluze a multikulturalismu má však EU nerozborně zabudované do své konstrukce. Prosazuje rovnostářství, ať už se týká vztahu dětí a rodičů nebo společenské rovnosti žen a mužů, ačkoli jde vždy o odlišné role. Evropská unie rozvrací společnost a trvá na otevřených hranicích a masové imigraci. EU stejně tak jako komunismus nelze reformovat, je totiž postavena na ideologii integrace. Davidem požadovaná reforma by znamenala regeneraci Evropy, což by znamenalo návrat zpátky k národním státům, což je z hlediska budovatelů unie nepřijatelný regres.

Poznámka I. D.: Řekl jsem, že nejsem euroskeptik, protože věřím v Evropu a její národy, nevěřím v Evropskou unii. Reformu jsem rozhodně nežádal.

34 komentářů :

 1. Komunismus je reformovatelný či nereformovatelný, přínosný či zhoubný, jako kterékoliv jiné náboženství opřené o víru, ekonomickou i světskou moc... kromě elitářských náboženství, kam se můžete pouze narodit a tím se z vůle boží/prozřetelnosti stát pánem nadčlověkem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je neuvěřitelné, kolik nevzdělaných "odborníků" se cítí být povolaní pro hodnocení éry "komunizmu" , přičemž jim uniká, že komunizmus na světě nikdy nebyl a prakticky se jedné jen o ideál společnosti ! Buržoazní politruci a lokajové kapitálu se snaží prosté občany obelstít představou, že kapitalizmus se svou chamtivostí a egoizmem a zlodějskou morálkou je konec civilizace !!!!

   Smazat
  2. Nynější režim je nereformovatelný. Jednou si to s ním vyřídí lidé ručně a stručně. Tomský není žádná autorita. Zbaběle zdrhnul a nic po něm nezůstalo, jen občas upouští smrad.

   Smazat
  3. Pro 6:30 Satan pracuje především s matením pojmů.

   Marxismus

   (sám Marx napsal báseň satanskou báseň jak uvrhne lidstvo do zkázy - vše je tedy zřejmé)

   se totiž maskoval komunismem. Komunismus je v Marxových dílech pouze jakýsi přílepek, bez logického provázání.

   Opravdový komunismus (komunismus = komunita + komunikace) je termín pro sociálně spravedlivou společnost. Selsky lidé se spolu domluví a nepotřebují k tomu parazitickou "elitu", která používá lid jako pracovní dobytek k uspokojování svých nemorálních, zvrhlých a perverzních osobních cílů.

   Všechny úspěchy byly dosaženy díky Stalinovi (ne díky marxismu) a Ruské civilizaci (pod stavbou impéria si objevilo něco nového a nečekaného reprezentovaného bolševiky). Stalin naoko jednal v rámci Marxismu, kterému podepsal rozsudek smrti v díle Ekonomické problémy socialismu v SSSR. Skuteční následovníci Marxe byl Trockisté, kteří chtěli celosvětovou revoluci, aby mohli udělat celosvětový Marxistický koncentrák a Marxovo dílo zkázy dílo zkázy dokončit o to se ten snaží současné vedení EU.

   Když Stalin ukradl západu revoluci, tak Rusko snažil západ zničit ve druhé světové. Což se nepovedlo, ale padlo příliš mnoho mladých nadějných kádrů, kteří by mohli myšlenku spravedlivé společnosti dotáhnout do konce. Trockisté, kteří stále byli velmi silní a ve válce posílili a přežili protože se boji za vlast vyhýbali a tak po smrti Stalina již nastal v nejvyšších patrech "komunistické strany" obrat o 180 stupňů a začalo se pracovat na odevzdání východního bloku do područí západu.

   O co jsme přišli: Stalin byl proti vedoucí úloze Strany v ústavě a chtěl řídit pomocí národních sovětů, za jeho řízení se neustále snižovali ceny základních komodit a tak chudí byli stále bohatší (bohatli všichni ne jenom paraziti), plánoval 6.hodinovou pracovní dobu a pro každého kdo na to bude mít dvě nebo tři vysoké školy, aby se nestal otrokem jedné profese.

   Smazat
  4. Komunismus je idea která z důvodu nepřipravenosti lidstva ještě nikde nemohla být zavedena. Lidstvo spěje k velkým problémům a nevidím nic co by to změnilo. Problémem je i současný vzdělávací systém a kultura která vede mládež k individualismu, sebestřednosti a tím k aroganci.

   Smazat
  5. 7:19 "Tomský není žádná autorita. Zbaběle zdrhnul a nic po něm nezůstalo, jen občas upouští smrad." - A jak plyne z poznámky I.Davida, má problém s chápáním psaného textu. sck

   Smazat
  6. 9:46, no dobrá, Tomský komunismus zavrhl, i když to, co tady bylo, označovali za socialismus. Řekněme, že nepopiratelným faktem pro minulý režim bylo dodržování sociální spravedlnosti a jistot. To se panu doktorovi se socany nepodařilo a ani SPD o to neusiluje. Aniž jste to vy a David řekli nahlas, preferujete lidské právo lhát, krást a podvádět, jinak by Tomio nevydělal. Milion lidí je ve spárech exekutorů. Jsou tady i mrtví. Nikdo je nepočítá, nehodí se vám to při oblbování veřejnosti. Předvolební kampaň je přehlídkou lží a které lze chytit blbečky, kteří se životem probíjejí jen tak, tak.

   Smazat
  7. Á, pán zaujal "pozici" a seká hlavy kolem sebe, vinný nevinný, všechny do jednoho pytle.
   "David chce lhát a krást ... Tomio bz jinak nevzdělal..."
   Další pomluva bz nebyla? Zatím je to velmi slabé a mezitím preference SPD zase stouply. Sakra člověče, do toho pomlouvání se musíte pustit daleko ostřeji!
   Mně zatím připomínáte ty nešťastné pitomečky, kteří na Václaválu vřeštěli při hymně.

   Smazat
  8. Pan Tomský zdrhnul do zahraničí a plival na český národ ze zahraniční za peníze kdoví koho, a nyní nás tu chce poučoval jako by náš přítel, není to paradox?

   Smazat
  9. Od mocenského a majetkového převratu v r.1989 se zcela ůčelově a tendenčně zaměňuje pojem komunismus a socialismus.Komunismus jako společenské zřízení nikdy a nikde nebyl není a nebude,jelikož je to utopie.Jelikož kapitalismus dospěl do stavu nereformovatelnosti,musí ho nahradit další pokus o sociálně spravedlivou společnost,a to je socialismus.Protosocialismus sovětského typu se neosvědčil.Tento systém ovšem neprohrál válku,pouze první bitvu.Je třeba zlikvidovat kapitalismus,jinak on zlikviduje nás a celou tuto modrou planetu!!

   Smazat
 2. Pokud je nereformovatelná tak z toho spolku vystupme chci žít v ČR.

  Tohle řekl Jakeš pryč s ksčm:

  „Myslím, že to bylo správné, že se vstoupilo do EU. Jde o to, aby EU nechala větší práva jednotlivým státům a nechtěla to dělat všechno a nařizovat za všechny,“ domnívá se Jakeš.

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201905019777303-prvomajove-prekvapeni-exsef-komunistu-milos-jakes-odpalil-naloz-vstup-cr-do-eu-byl-spravny-krok/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím že Jakeš má v tomto pravdu. Vzhledem k tomu, kam jsme to s tou naší "transformací" dopracovali, nebyla jiná možnost, než vstoupit do EU a stanovit tak aspoň nějaká pravidla. Jinak bysme se stali arénou, ve které si budou řádit oligarchové doslova jak se jim zlíbí. Jako na Ukrajině. Mimochodem, KSČM rozhodně nepatřila k propagátorům vstupu do EU, to jste na špatné adrese.

   Smazat
  2. Takže kapitalismus v pojetí EU je nereformovatelný. Dobře mu tak, protože nás nemá rád. Jdu si udělat májovou píšťalku z vrby a bude svítit sluníčko. Ještě to bude chvíli trvat než na to přijde premiér Babiš, Fiala/ODS/, Kalousek či Hamáček, pokud na to vůbec přijdou.

   Smazat
 3. Idea záchrany EU cestou národních států, propagovaná jejími zastánci, je z hlediska budovatelů unie nepřijatelná! Proto nás čeká diktatura nebo rozpad EU. Ale ty konce!

  OdpovědětSmazat
 4. Podle mého názoru, měl pan David dobrý projev, kde zmínil řadu nešvarů EU i jeho přístup k EU.
  Mj. zmínil, že muslimizace evropského obyvatelstva je nepřípustná, nebo „Budeme usilovat o zrušení takzvané Lisabonské smlouvy, která usnadňuje ovládnutí zdrojů a hospodářství ekonomicky slabších a menších zemí. My jsme demokraté! Jestliže Evropská unie není demokratická, tak v ní nemůžeme být.“
  Jestli to přijde panu Tomskému nedostatečné, je jeho problém. Lepší vizi, než pan David, nenabídne. Také mu dost dlouho trvalo, než nazřel nebezpečí islámské imigrace, pro evropské národy a nyní se to bude snažit dohnat. P.K.

  OdpovědětSmazat
 5. Tomský mate pojmy spolu s jinými zřejmě úmyslně. Komunismus nelze reformovat, když je pouhou společenskou vizí, nikde nebyl, nikdy neexistoval, dokonce ne ani v bibli. Leda na nebesích. Měli jsme reálný socialismus. Celkem přesně definující termín. Ukázal se slabším existujícího kapitalizmu. Ekonomikou v důsledku historických souvislostí a politikou v nedostatečném intelektuálním i morálním zázemí v populaci. To se hybridem snaží řešit Čína. Uvidí se.

  OdpovědětSmazat
 6. Komunismus je jediná naděje budoucnosti!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lidskou podstatu nezměníte-chamtivost ,lhaní atd.To by jste museli "vychovat" nové lidi.A to znamená totalitu ,donucování ,nesvobodu.O to usilují dnešní neomarxisté,mnohem horší nebezpečí než byl stalinismus.Neomarxisté se různě maskují ,u nás je to na př.Pirátská strana ,Zelení,mladí socani ,Top 09 atd.

   Smazat
 7. Ano my jsme spotřebitelé ale jejich odpadu, jejich šlichty pro prasata která by tu srágoru nežrala ani tam, tak je to správně. To co dnes navrhuje Toman tak to jsem psával na PL již před roky a né jednou, psal jsem že máme své zákony svůj parlament a ten se může se svými zákony postavit proti těm nekalým praktikám západu a to tučnou pokutou. Jsem velice potěšen že se tomu tak konečně stane.

  OdpovědětSmazat
 8. Aby byla EU úspěšná, NESMÍ být jejich státy suverenní a nezávislé. O to se postarají anadnárodní korporace vlivem svých veškerých prostředků. Na příkladu se to dá nejlépe pochopit. Jako příklad uvedu ZRUŠENÍ ČSN PRO VÝROBU POTRAVIN z doby před "sametovou revolucí(?)".

  Kdyby normy byly stále v platnosti, tak by bylo v dnešní době na pultech a v regálech snad o POLOVINU méně výrobků než jich je dnes. A důvodem tohoho úbytku by bylo NESPLNĚNÍ NOREM pro daný výrobek.

  To, že se normy zrušily, to není jen samo sebou, to mělo již předem daný důvod. A není to žádná konspirace, kdo uvažuje, zcela jistě ty důvody najde.

  OdpovědětSmazat
 9. Velké a silné státy si vždy prosadí svoje zájmy samozřejmě na úkor těch slabších a menších .O nějaké rovnosti nemůže být ani řeč .Tak tomu bylo vždy i v minulosti , kdy jejich zvůle byla přímo nezměrná . Této zvůli se na čas dokázali ubránit pouze husité v Čechách .Nikdo jiný už něco podobného nedokázal . Ale i oni byli zlikvidováni podplacenými zrádci z vlastních řad toužících si zachovat moc a hlavně majetky . Náboženství a Bůh byl jen pláštík pod kterým se toto všechno dělo . Dnes je takovým pláštíkem demokracie .

  OdpovědětSmazat
 10. Co je to za obsesi lidí, kteří by neustále jen něco reformovali? Nevzpomínám si na nic, co podlehlo jejich potřebě reformovat a výsledek jejich činnosti pokud nebyl horší než výchozí stav, tak nebyl ani lepší.
  Ať si reformují, ale na svém a za své.
  Zrovna jsem měl problém s počítačem, kdy se mi často drasticky snížila rychlost připojení k síti až téměř na nulu a systém působil nestabilně. Zanalyzoval jsem síť a změnil kanál. Zařízení jsem vyladil a je po problému. Reformovač by se vrhnul do mazání systému, špatně by nahrál nový systém a možná se už k síti ani nepřipojil. Problém by nevyřešil a přidělal by haldu nových. A nechal by si za to zaplatit.

  OdpovědětSmazat
 11. kibuc - prapôvodný dodnes používaný vzor komunizmu -

  OdpovědětSmazat
 12. ...prožil jsem za tzv. realného socialismu/ne komunismu/ 40 let a jsem přesvědčený, že byl reformovatelný...po 89 se říkal bonmot/samozřejmě je to zjednodušeno../ "kdyby komunisti neotravovali s ESTébákama a nechali lidi jezdit, kam chtěli,..mohli bejt furt"....jsem přesvědčený, že současný systém nás vede k ekonomické, ekologické a svým agresivně militaristickým řešením vnitřních i vnějších problémů k záhubě

  OdpovědětSmazat
 13. Pan I. David je spíš přednáškový, salónní typ řečníka, myšleno v dobrém. Hřímání k davu, byť příznivě nakloněnému, není zcela jeho parketa a i on to dobře ví, myslím. Dal se ale na vojnu a tak musí bojovat i metodami, které mu až tak nesedí, to je jasné.. Já osobně jeho příspěvky "žeru", ale přesně v tomto momentu projevu, který komentuje autor článku, jsem si říkala, že to možná někteří, Davida ne zcela znalí posluchači, špatně pochopí. To je právě ta Davidova provokativní ironie, kdy chce říct nejen něco moudrého a užitečného, ale zároveň tím pobavit, případně šokovat oponenty "rozdupáním jejich pracně uplácaných a již bortících se báboviček", třeba tím, že o sobě prohlásí, že je proevropský, na rozdíl od všech těch eurounijních Hujerů. Takže abych to shrnula, pro masy je možná lepší jasná zkratka, nad kterou není třeba příliš dumat, my ostatní si rádi popřemýšlíme a zasmějeme se nad jeho myšlenkami v klidu uzavřených sálů:-). J.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to tak , s paní souhlasím a panu Davidovi fandím. Ve všem. Nakonec všechno dobře dopadne. Hodně štěstí přeji.

   Smazat
 14. Každýmu, kdo na diskuzích brebtá ty každodenní stejný sračky, nadávky na "komunizmus" kterej tady nikdy nebyl, bych ze srdce přál aby ho navštívil exekutor, a co, navštívil - aby mu vykopl dveře od bytu v jeho nepřítomnosti a nechal mu odvézt půl bytu, vyplázl na něj cár papíru s nějakým "dluhem" před deseti léty, dejme tomu za dvě stovky, a teď měl příkaz na úhradu dvouset tisíc - tak přesně to je naše demokratický Česko! Svině všech sviní. To na lidi vytvořily a vyslaly naše polistopadový kurvovlády. Kroutí se v tom svinstvu statisíce lidí, a vylézt z toho nelze. A co se děje? Hele - všude v počítači denně poskakujou reklamy firem, které se zabývají "oddlužením" teda - takzvaným oddlužením. Jedny bandy právníků kdysi spoustu lidí pomáhaly zadlužit, a nahrabaly si na tom miliony, teď se tvoří jiný bandy právníků s tím, že lidi oddluží,tj. zbaví je všech peněz, který jim v tom srabu ještě zbyly, a nahrabou si na chudobě a zbídačených lidech další miliony.A reálně pro ně udělají hovno - to by musel konat "stát" - jenže co je to "stát"? Bandy sráčů, pobírající stovky tisíc měsíčně, který na to serou. V tom užvatlaným parlamentu mlátí jen prázdnou slámu, žvejkají kraviny o výrocích - jestli nebyl rasistickej, a jakou vlajkou by se mělo mávat z okna - tibetskou? netibetskou? A takový kraviny se probírají. Nic co by se týkalo lidí, který maj totálně na háku. Něco tak hnusnýho tady za socíku nebylo, nikdy dřív jsem neviděl takovou mrchu, jako je živej exekutor - to až teď. Ale co bych tady psal? Diskutovat leze samej "pan domácí" to jsou bandy dnes zbytečnejch lidí, kteří se díky listopadu doškrabali k činžákům a nemovitostem, a dřou nájemníky z kůže - to je taky pěkně posraná havěť. A právě to dřepí denně u počítačů a nadává to na "komunizmus" protože tehdy to muselo makat a nikoho to dřít z kůže nesmělo. Tak všem těmhle hajzlům bych přál dveře vykopnutý od exekutora a pořádnej šok, vy prevíti. Takový máme vlády - tohle lidem přichystali - tohle se tady děje. A teď zase -každej jenom čumí, a jak říká Soukup z TV Barrandov, že už dvacet let na ty sračky jenom čuměj a žvatlaj .." to by se mělo"... to bysme měli... blé blé... tak to je ta demokracie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Řekl něco podobného nahlas někde pán doktor David? Ta posedlost kritizovat minulý režim vede spíše k zhnusení než k tomu, aby získal nové příznivce. Podporuje stranu, která má místopředsedu bývalého modrého ptáčka, který aktuálně zežloutl.

   Smazat
 15. Nečekejme, že nám EU něco vrátí, sami si musíme brát zpět !!!

  OdpovědětSmazat
 16. Autor píše, že komunismus je nereformovatelný. Neuvedl však, který komunismus má na mysli.
  Zda-li ten čínský, sovětský, jugoslávský, italský/francouzský či americký. Každý z nich byl jiným, a žádný z nich nebyl komunismem v Marxově smyslu, jen různými formami ideologie hlásící se k třídní emancipaci lidí práce.
  Reformovat lze ale vše, pokud je vůle k reformě a potenciál k tomu analyzovat slabé stránky toho, co je, a dokázat je překonat smysluplnou alternativou.
  To asi platí i o nadnár. projektu Evropské unie, která se vykrystalizovala jako nástroj mocných korporací a oligarchí na lidem obecným. Reforma by proto měla spočívat ve vyšší míře převzetí reálné polit. moci lidí, např. cestou přijetí alter. modelu autentické demokracie, a nikoliv té iluzorní, zvané liberální.
  Jak o to ostatně usiluje i hnutí, za které dr. David kandiduje do EP.

  OdpovědětSmazat
 17. Souhlasím, že EU nelze reformovat, také kapitalismus nelze reformovat - vždy to bude diktatura peněz. O tom, že by se dal nebo nedal reformovat komunismus nic z praxe nevím, neb nevím, že by někde na světě komunismus kdy panoval. Budování socialismu mělo nepochybně velké problémy, především nedokázalo odolávat válkám, vydírání, blokádám, sankcím, korupci, které ve světě mocnější kapitál dokázal dobře proti budování sociálně spravedlivějšího světa dobře využívat. Zřejmě platí Marxovo, že řešení je jen ve světové revoluci a myslím, že k ní svět spěje. Přes snahu diktatury světového kapitálu se válkami, genocidou, okupacemi a vykrádáním světa u moci udržet. Ano války, to je to, co kapitalismus drží při životě, okupace slabších zemí třeba v rámci EU či NATO!

  OdpovědětSmazat
 18. Komunismus se da reformovat, viz Cina. Navic, kazda socialisticka zeme si sla svou cestou, mela sve zakony a zpusob zivota. EU - zalezi na zemich, USA funguji uplne jinak nez EU. Sance tady je. NEDA SE REFORMOVAT KAPITALISMUS a SOUCASNE DEMOIRATICKE ZEME, protoze nemaji s demokracii nic spolecneho, jen ukradly jeji nazev, aby zaslepili lidi. Komunismus a EU neni problem, problem jsou soucasne demokraticke kapitalisticke zeme, tam se musi zrusit tenhle nelidsky rezim. To je jediny ukol, ktery maji lide techto zemi pred sebou. Bez toho az na par lidi, vsem se povede zle. A i tem bohatym muze jit, a podle mne uz i jde, o zivot.

  OdpovědětSmazat
 19. Nechápu, kdo tu stále básní o nějakém komunismu. To je totalita. Čím více komunismu, tím více totality. Čína ukazuje, kam lze vést společnost pod nálepkou komunismu. Totalitní, všesledující, všeovládající systém. Na jaké pozici důležitosti, je v něm svobodný rozvoj člověka?
  Lze namítnout, že to není ten správný komunismus. Takže ten správný, by nutně bylo království ideologie, kterému by vládnuli strážci čistoty komunismu. Co by řekli, by platilo. Něco podobného, co dříve zastávali Jezuité, chránící čistotu víry. Na jaké pozici důležitosti, by byl svobodný rozvoj člověka?
  Stěží lze nalézt lepší systém, než je demokracie. Všeho s mírou, to musí hlídat stát s jeho demokraticky zvolenou vládou. Už tohoto nelze dosáhnout, bez politicky aktivních a odvážných občanů, natož nějaký bájný komunismus, to je úplná utopie. P.K.

  OdpovědětSmazat
 20. Pravice se nám snaží namluvit, že Číně vládne levice. Když se ale podíváme blíž, zjistíme, že sdírají zaměstnance z kůže podobně, jako to chtějí dělat ODS a TOP 09.

  Čínští miliardáři podporují 12hodinové směny 6 dnů v týdnu, Číňané prý zlenivěli
  https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/cinsti-miliardari-podporuji-12hodinove-smeny-6-dnu-v-tydnu-c/r~e666309a600111e9819e0cc47ab5f122/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku

  My říkáme: Ani s Washingtonem, ani s Moskvou, ani s Pekingem!
  Skutečná levice
  https://www.facebook.com/skutecnalevice/

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.