Reklama

čtvrtek 23. května 2019

Expert: Referendum pomůže Zelenskému zacpat ústa rusofobní menšině

Darja Rynočnová
23. 5. 2019    vz.ru
"Myšlenka je to správná, protože aktivní menšina vede zemi do slepé uličky svou rusofobií a marazmem. Většina obyvatel bude moci pomocí referenda tuto menšinu umlčet", řekl ukrajinský politolog Michail Pogrebinský pro noviny Vzgljad. Tak okomentoval sdělení administrativy Zelenského o možnosti referenda k formátu jednání s Ruskem.


"Všechno bude záviset na tom, jak bude zformulována otázka. Pokud bude zadána korektně, pak s největší pravděpodobností Ukrajinci podpoří přímá jednání s Ruskem a nacionalisté tomu nijak nezabrání. Dokonce jsou již průzkumy veřejného mínění, podle nichž 75% Ukrajinců je pro přímá jednání s Ruskem, více než 50% podporuje jednání s DLR a LLR", řekl Michail Pogrebinský, ředitel Centra politických studií a konfliktologie v Kyjevě.

V pondělí šéf administrativy ukrajinského prezidenta Andrej Bogdan oznámil, že prezident Vladimír Zelenský se chystá vyhlásit referendum k otázce o formátu jednání s Ruskem. "K problematice dosažení mírové dohody s Ruskem: uvažujeme o jejím předložení lidovému referendu, aby nehlasovali jen poslanci a aby nerozhodoval jen prezident, ale aby toto rozhodnutí učinil lid Ukrajiny", tlumočila jeho slova agentura TASS.

Podle názoru Pogrebinského se chce Zelenský zajistit nejen výsledky průzkumů, ale i referendem. "Chce jít na přímá jednání a zároveň se zaštítit, když ukáže, že je to také vůle lidí. Na západě Ukrajiny budou hlasovat proti, na východě pro. Je jasné, že s nacionalisty bude tvrdá konfrontace", domnívá se politolog. Dodal, že s novou vládou se formát referenda brzy stane na Ukrajině samozřejmostí.

Pogrebinský však pochybuje o tom, že by otázka jednání s DLR a LLR byla předložena v referendu. "To už by bylo poněkud riskantní, protože o něco více než 50% Ukrajinců se vyslovuje pro přímá jednání s republikami. Myslím, že tato otázka nebude nastolena. Je pro něj důležitější zajistit si podporu obyvatelstva ohledně přímých jednání s Putinem", řekl politolog.

Dodejme, že vedoucí výboru Rady federace pro mezinárodní záležitosti Konstantin Kosačov se vyjádřil skepticky ohledně návrhu administrativy Zelenského. Myšlenka uspořádat referendum o vyjednávacím procesu s Ruskem je výhodná osobně pro prezidenta Ukrajiny Vladimíra Zelenského, ale předmět tohoto průzkumu je poněkud nesmyslný, protože problémy země nejsou přímo spojeny s rusko-ukrajinskými vztahy, cituje senátora agentura TASS.

"Samotný fakt referenda může vypadat jako pokus postupovat dřívějším směrem: všechny důvody jsou, prý, v Rusku, proto právě toto téma předkládáme k diskusi, a ne, řekněme, mnohem důležitější dialog s DLR a LLR. A proto nebudeme zatím spěchat s přemrštěnými očekáváními", zdůraznil senátor.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

34 komentářů :

 1. Jsem zvědavý jak ho odstraní. Dopravní nehoda, varfarin, atentát proputibovským atentátníkem napojeným na Moskvu:)), sebevražda, novičok, radioaktivní čaj, případně Grossův syndrom. Výsledky průzkumů a referenda,to jsou jenom takové srandičky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vše je ve hře, jediné co není je prospěch Ukrajiny.

   Smazat
 2. NO já jsem přesvědčen, že mentalita rusů a hrdost je tím co vyřeší tuto situaci. V lepším případě se dané oblasti oddělí od Kyjejvských ukroušů v klidu. V opačném případě se může stát, že Urojina zanikne. A my se posereme z přívalu deviantů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:21 Máte pravdu, ano, až Rus rozvrátí Ukajinu a obsadí zase další uzemí, tak jako Krym, tak se máme na co těšit. Doufám, že vy si jich vazmete aspoň 20, těch " deviantu".Své k svému.

   Smazat
  2. pravil 9.43, páchnoucí sliz, odporná dementní stvůra, která leze hyzdit diskuze každý den.

   Smazat
  3. Pro 9:43 Ukrajina byla v době svého vzniku (r. 1992) suverénně nejbohatší republikou bývalého SSSR. Měla všechno: zemědělství (byla obilnicí SSSR), těžký průmysl (Donbas), vojenský průmysl(komponenty k raketám, motory...), letecký průmysl (Antonov). Ten průmysl předpokládal i pracovní sílu na odpovídající úrovni. K tomu všemu neomezený přístup na ruský trh. Nikomu nic nedlužila a nebyla nikomu ničím zavázána a povinována. Takové podmínky pro rozvoj neměla žádná země bývalého SSSR, včetně samotné Ruské federace. Troufnu si říci, že ani jiná evropská země neměla takové postavení. A kam to mocipáni přivedli? Ukrajina je úplně nejchudší země Evropy! Je až za 100% zemědělskou Moldávií. Přišla o Krym a zřejmě i o Donbas. Samotní nacionalističtí politici hovoří o reálném nebezpečí totálního rozpadu země. Kdopak se tam angažoval? Především USA (v osobě paní Nulandové), EU (v čele s nýmanen Füllem z ČR, osobněš Biden, který zajistil prebendy svému synáčkovi a tak by se dalo pokračovat. O všech věcech, včetně personálního obsazení rozhoduje pan Volker (pomocník prezidenta USA pro Ukrajinu), pani velvyslankyně USA přinesla osobně generálnímu prokurátorovi Ukrajiny seznam VIP lumpů, které si Američani nepřejí obtěžovat.Tím méně vyšetřovat. Země je totálně zdevastovaná a rozkradená. Navíc se tam válčí. Kdo by si chtělněco takového pověsit na krk? Ukrajinu rozvrátili samotní Ukrajinci za peníze USA a EU. To jsou fakta. Podívejte se na YT. Tam vystupují jejich politici. Ale chce to umět alespoň trochu rusky.

   Smazat
 3. tolik ujetejch trotlu a vykladaču idiotismu jako včera na čete neda žadnou namahu sehnat dohromady v jelitach je jich ještě vic než dovoluji evrohitrelcumbefelnormy z brusele ale to take neznamena že ve stadech voveček nejsou tolik radostneho hykani oslu v hledišti se hned tak malokdy sejde jestliže se nejednalo jako pokažde o placenou klaku ale jako vždy vijimku s tohoto zviřeciho davu nemohl nikdo přehlednout ta vychtrla krava co to vedla je opravdu unikat a ani jelitka si nedovolila ceknout natož ji překřičet

  OdpovědětSmazat
 4. zato u nas už mame všechno hotovy občani si davaji do nosu z tuzexovych nedozralych potravin maji platy jako v rozvojove zemi a ještě všichni pujdou dobrovolně a bez natlaku volit vudcuv hlavni stan jinak by totiž museli konzumovat tu řepku tu zkaženy dobytek z pšonska či kisele jablička až od donika brambory řepu rajčata zeli kedlubny atd\už totiž přestali pěstovat protože už si zvikli na separaty

  OdpovědětSmazat
 5. nikto z Ruska s ním o ničom jednať nebude.odvolajú sa na Minské dohod&y a na to, že Rusko s nimi nie je vo vojnovom stave, ak by na jednania pristúpili, tak by priznali že sú ...

  OdpovědětSmazat
 6. Putin podle mého názoru o celé téhle akci kterou zorganizoval Kolomojský ví od jeho spoluvěrců kteří i v případě Trampa komunikují s Putinem. Je to promyšlená akce do důsledku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No a tvůj názor je chýýýýýtréééééj. A když ses probudil, měl jsi prst v nočníku. Promysli všechno do důsledku a nelez s těma hovadinama na diskuze.

   Smazat
  2. Vole 9:50, nový prezident Zelenský mluví rusky, ukrajinsky mluví z donucení. Jako všichni na Ukrajině. Chce se domluvit s Ruskem na normalizaci vztahů. Nakonec přijde i na to, proč se Donbas vzbouřil a uzná federativní uspořádání Ukrajiny a její neutralitu, čili neúčast v paktech. K tomu všemu se Ukrajina zavázala dřív, než přišli náckové podporovaní naším Západem.

   Smazat
 7. Ukrajinci už třicet let prokazují, že jsou neschopní přežít bez nějakého donora - krmiče. Rusko je prý vykrmovalo nedostatečně, ale sami o sobě nejsou Ukrajinci jako národ životaschopní. U sebe doma se jim pracovat nechce, zvelebovat svoji zemi se jim nechce, metají se k sousedům za manou nebeskou a za možností si někde něco nakrást. Otrávili už svým chování západ i východ, nenávidí každého, kdo se má lépe než oni sami. Chamtivost, nenávist ke všem, kteří jsou na tom lépe, a přání a jediný cíl odrbávat východ i západ. Západ odrbat pod heslem, že ho brání před ruskou agresí, Rusko zase odrbat pod hesly, že jsou přece s Rusy jeden národ, jedna rodina. Vychází mně z toho výsledky "polské školy", tj. máme tu po Polsku druhou evropskou hyenu (definice Churchila). Běda každému, kdo si je vezme k sobě do své země!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. dva komunističtí funkcionáři z UA odnaučili UA žít za své - byli to Chruščov (propustil z lágrů banderovce, přihrál UA protiprávně poloostrov Krym pouhým škrtem pera) a také Brežněv. Oba dva přihrávali své rodné republice všechno, co se dalo, dotace do zemědělství, stavěli celá průmyslová odvětví atd. a to všechno na úkor zbytku země, již v této době se UA naučila žít nad poměry, z rozpadu SSSR se proto UA nevzpamatovala dodnes, i když jim tehdejší komunistický vůdce za UA v ÚV KSSS jistý Kravčuk (první prezident samostatné UA) sliboval bohatství a prosperitu, ve skutečnosti jim všichni prezidenti bez výjimky (Kravčuk, Kučma, Juščenko, Janukovyč, Porošenko) rozkradli ve spolupráci s UA oligarchy všechno, co se dalo zpeněžit

   Smazat
  2. Pro 14:19 Přesně tak.

   Smazat
  3. Máte pravdu. Ale musím podotknout, že oba dva - Chruščov i Brežněv - byli ukrajinští Rusové, stejně jako 85 % ukrajinského obyvatelstva.

   Smazat
 8. Už je trapné tady na Novém Rusku to každodenní kopání do Ukrajiny. Ještě jsem tady nečetl článek, který popisuje nějaký Ruský bordel A že ti mužici tam toho mají požehnaně, třeba jak nakurvili tisíce tun ropy svojí hamižností. Tak jsem zvědav.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale šmudlo, proč mluvit o Rusku, když jsme v Čechách, všude je nějaký bordel, Rus nakurvil ropu, my máme žluté Česko, Američan posral Boingy a Francouz má žluté vesty. jen na Ukrajině je všechno jako ve shnilé kadibutce, sice se slušně vysereš, ale vzápětí tam spadneš. Tak nějak se chová celá Ukradina. proto zde o ní mluvíme, nebo snad chceš tvrdit, že je to jinde stejný? Jo já zapoměl pán je Ukradinec, tak sory jako.

   Smazat
  2. To musíš Pepku9:39 zajít na weby s lidma seberovnýma. My ti tady pořád říkáme že tady hledáš marně lidi svého ražení. Tak nekňuč a nekvílej tady, pláčeš na nesprávným webu a pusti se do googlování. Nebo si vydělávej jódlováním na reklamě alza.cz za firmu Aple ty skřehotavej zelenej užgryndanej pidimužíku.

   Smazat
  3. 9:39 Pepku, ty tady vopruzuješ na závadové a "konspirační" NR, místo toho abys pilně sledoval česká masmédia, tam jedou jedovaté plivance na Rusko celých 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, nejenom modří svazáci z ČT, ale dokonce i redaktoři ČRo Dorazín s Karasen, ti musejí každé své několikavteřinové vystoupení z Ruska doplnit alespoň minutovou jedovatou slinou proti Rusku (brzy pojedou za Pazderkou)

   Smazat
  4. 9:47 mimochodem, mám jednu perličku, o které zarytě mlčí všechna masmédia - to letadlo SSJ-100, co nedávno shořelo na Šeremeťjevu, to vyvíjeli Američané (Boeing) a Francouzi (Bombardier), spíchnuli ho horkou jehlou na zakázku tehdejšího prezidenta Medveděva (ten na co sáhnul, tak to podělal) :-)

   Smazat
  5. 9:39 Tady nikdo do Ukrajiny nekope. Jenom jsou popsána holá fakta jak samostatná Ukrajina neví, co se sebou má dělat. Obviňuje kdekoho a celou dobu se točí v kruhu.

   Smazat
  6. bez ruského "cecíku" jde Ukrajina zdatně cestou tří "pobaltských tygrů", cestou vymírání a rychlého konce, všechny tyto země jsou jenom takovými příživníky s nataženou rukou. Evropa se už ale poučila, nic od ní nedostanou, protože Ukrajina dárce nenávidí

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. 15:31 koukám, že retarda Pepek už přišel na šichtu :-)

   Smazat
 9. Bylo by dobré kdyby to Zelenskému vyšlo a ukončil tu nesmyslnou válku.

  OdpovědětSmazat
 10. 9:11 až sem do ČR doveze Vladimír Dlouhý (jinak mrvič všeho, nač sáhnul) se svým bývalým kolegou z Prognostického ústavu (Miloš Zeman) další půlmilión Ukrajinců k tomu půlmiliónu, co už tady maká (nemyslím tím ukrajinskou mafii), tak se budou Čecháčkové hodně divit, až je po příchodu recese (nyní na spadnutí) nikdo nezaměstná za standardní mzdu, ale pouze ze žebráckou (pro dnes dovážené otroky ze světa) - mj. viz článek: https://aeronet.cz/news/ceska-republika-masivne-dovazi-tisice-migrantu-jenze-je-nedeklaruje-jako-azylanty-nybrz-jako-vizovane-cizince-s-povolenimi-k-pobytu-mame-dukazy-originaly-smluv-cisla-a-objemy/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jedinej, kdo za něco v prognosťáku stál, to byl nebohý Waltr Komárek, divím se, že zaměstnal to protekční dítě Dlouhého, Zeman byl jenom externista, oba kecat umějí, ale skutek jim poněkud utek, vůbec se nedivím, když za jejich účinné poradenské činnosti směrem k Jakešovi a spol. dovedli tuto zemi zu grunt

   Smazat
  2. Však také se W. Komárka rychle zbavili. On nechtěl jít cestou, co vytýčíl Dlouhý, Klaus a spol.

   Smazat
  3. 14:09 Je dokázáno, že konzumenti AERONETU jsou tak trochu více dementní. Jejich IQ nepřekoná hranici 70, což je lékařsky ověřená debilita GRATULUJI.

   Smazat
  4. 15:28 Pepku, ty retardované hovádko, koukej mazat na net ČT, zbytečně tu vopruzuješ, bezmozku

   Smazat
  5. 14:09 není to jenom o Zemanovi s Dlouhým, velmi dobře si vzpomínám na Babiše, že je v ČR nedostatek řidičů a že by se mohli dovážet z přelidněné Asie. Poradci mu ale zapomněli sdělit, že výška Filipínce (Malajsijce) je shodná s průměrem pneu od náklaďáku a že by museli jezdit dva, aby dokázali vyměnit vadnou gumu, takže by se tolik na platech neušetřilo :-)

   Smazat
  6. Už dnes mají všechna lukrativní místa obšancované agentury, které zaměstnávají cizince. Jedním z rozhodujících důvodů je to, že agentury platí výpalné nejenom personalistům, ale i manažerům, za každého cizince, kterého jejich firma zaměstná. Je to taková uměle vypěstovaná mafie, která se bez Čechů obejde a to nejenom v dělnických, ale i na kvalifikovaných pozicích!

   Smazat
  7. 15:46 Ukrajinci nejsou v odborech, makají jako otroci za otrockou mzdu (a ještě z ní odvádějí procenta ukrajinským a českým mafiánům i ubytovatelům) a ani nepípnou, dá se na nich dříví štípat, protože zaplatili tolik úplatků (počínaje úředníky na českých konzulátech na Ukrajině) za možnost tady pracovat, že se to žádnému Čechovi nikdy ani nezdálo. Strpí všechno, jenom aby se nemuseli vrátit do toho bezútěšného bordelu, který dnes na Ukrajině panuje ve všech sférách.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.