Reklama

čtvrtek 16. května 2019

Farage sahá po vítězství aneb Chyba v českém Matrixu

Nigel Farage - tahoun brexitu a zakladatel nové "Brexit Party"
Karolina Stonjeková
16.5.2019 iPrima
„No jo… dneska už by to všechno dopadlo jinak. Dnes Britové výsledku referenda trpce litují. Podpora odchodu Británie z EU rapidně klesla a nové referendum by ostrovní království v Unii udrželo...“


Ano, známe to všichni! Ty věty, které stále jedou českou veřejnou diskusí jako obehraná deska. Věty, které nemají žádný jiný smysl, než relativizovat suverénní rozhodnutí britských voličů a vydávat je pouze za jakési momentální pomatení mysli, ze kterého se už drtivá většina společnosti stihla spolehlivě vyléčit.

Realita je ovšem taková, že zatímco u nás se stále najde významná část politiků a médií, kteří tvrdí, jak si Britové odchod rozmysleli, hlavní duchovní strůjce odchodu, Nigel Farage, právě ve Spojeném království sahá po svém dalším triumfu. Jeho strana The Brexit Party je totiž žhavým favoritem na vítězství v nadcházejících evropských volbách.

Podle průzkumu, který minulou sobotu uveřejnil levicový deník The Guardian, má aktuálně Brexit Party podporu více jak třetiny britských voličů a jednoznačně vede před druhými labouristy. Podpora Farageova nového uskupení, které založil po svém odchodu ze strany UKIP, je dokonce vyšší než kolik mají dva hegemoni britské politiky, labouristé a konzervativci v součtu dohromady. Navíc se zdá, že s novou stranou má Nigel Farage našlápnuto k daleko lepšímu výsledku než před pěti lety, kdy jeho UKIP vyhrál volby s bezmála 27 % hlasů. Nabízí se tedy otázka, jak je to možné, když jsme neustále ze všech stran přesvědčováni, že Britové svůj odchod už přehodnotili? Je to jen chyba v českém Matrixu nebo zkrátka i zde platí okřídlené rčení, že přání je otcem myšlenky?

Bohužel, obojí je pravda. Český pohled na zahraniční události je totiž často stejně matoucí (a odtržený od reality), jako když se nějaký zahraniční komentátor snaží interpretovat politické události v Česku. Faktem je, že to, co bychom mohli označit za mediální a politický mainstream, nikdy nepřijalo britské referendum jako svrchované a svobodné rozhodnutí jedné z nejstarších demokracií Evropy. Namísto toho se stále hledaly zástupné důvody, proč se nakonec miska vah převážila na stranu „leave“.

Jen si stačí vzpomenout, kolikrát jsme slyšeli zcela vážné vysvětlení, podle něhož mohli za odchod z EU nevzdělaní euroskeptičtí důchodci, kteří doslova ukradli mladým jejich proevropskou budoucnost. Přitom když se podíváte na řeč čísel, která svého času přinesl britský deník The Independent, zjistíte celkem snadno, že oněch mladých voličů mezi 18 a 24 lety přišlo k referendu jen 64 %, z čehož navíc přibližně jedna třetina volila odchod. Naopak z voličů ve věkové kategorii 65+ se referenda účastnilo 90 % a z toho 40 % volilo proti odchodu.

Obrázek nevzdělaných euroskeptických starců, kteří porazili mladé vzdělané Evropany, tak dostal celkem zásadně na frak, protože mladí se ve srovnání se „starými“ na referendum vykašlali a „staří“ zase ani omylem nevolili jen pro brexit. Přesto je tento zjednodušený pohled při domácích diskusích o brexitu stále zcela živý.

Ve světle toho se tedy asi nejde dvakrát divit, že zatímco české domácí publikum je z většiny médií stále krmeno pocitem, jak si brexit už téměř nikdo v Británii nepřeje, ten, bez něhož by se žádné referendum nikdy ani nekonalo, mezitím sahá po svém zatím největším vítězství. Vítězství, které ani v nejmenším nenaznačuje, že by Britové své rozhodnutí nějak zásadně přehodnotili.

- - -

44 komentářů :

 1. Přesně tak a proto u nás nechtějí slavní „demokraté" připustit referendum.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Odpověď zní : CO by nám referendům přineslo.

   Teorie 1/ Chceme zůstat v EUprotektorátu
   Teorie 2- Chceme pryč !

   Vítězí - chceme pryč ! (Možná)

   Členstvím v EUprotektorátu je ČR natolik svázána
   EU agendou, že je něco takového VYLOUČENO.

   Nefantazírujte proto o něčem takovém,
   EUprotektorát je pevně opevněn ve svých pozicích.

   Smazat
  2. 13:51 Žádná pozice není navždy neotřesitelná. Stahujete kalhoty, když brod je ještě daleko. Lépe byste udělal, kdybyste svým hlasem v eurovolbách podpořil otřesitelnost EU volbou vlasteneckého hnutí, které má šanci se do europarlamentu dostat. Jestli to neuděláte, lamentujte potom sám nad sebou.

   Smazat
  3. Jdu kolem Člověče natáhněte si kalhoty a bojujte nic není na stálo každé impérium padne.

   Smazat
  4. aglani jsou leta ujeti svoje penize probendi za chlast a vstupenky na fotbalek či ragby zatimco jejich děti nemaji ani nalizatko i proto maji v najemnich bytech automaty ve kterych musi nejdřive zaplatit aby mohli svitit či vařit ato předem na určenou častku kterou když nezaplati tak ani dveře neotevřou aby pak zustatek prochlastali v tavernach sejně tak jsou ujeti stou jejich pomoci zahitlera svym udajnym přatelum co valčili i za ně aby jim vratili šilinky i za toaletni papir

   Smazat
  5. Pokud si myslíte,že bychom umřeli hladem po vystoupení z tohoto marxistického spolku,pak jste na omylu.Itálie zdrhne také a to hned po Anglánech,pak se probudí i V4 a bude zameteno.Z čeho budou živit GERMÁNI A FRANTÍVI TU PŘIVANDROVALOU VERBEŽ,KDYŽ NEBUDOU MOCI RABOVAT V4???

   Smazat
 2. Dobrá zpráva,
  KONEČNĚ dotáhnou Brexit do konce.

  Farage je skvělý řečník, pro ostatní populista.
  Sleduji tohoto pána již roky a v žumpě podlézavých eurohujerů nevidím jediného, který by se mu argumentačně vyrovnal.
  SNAD získají kandidáti do EUprotektorátu od svých voličů
  takovou podporu, aby tuto "hráz socialismu" alespoň podminovali...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. EU se bojí BREXITU, jako čert kříže. Po BREXITU pak přijdou další a určitě se nebudou už bát.....

   Smazat
  2. Vsadim se ,ze ted prave stovky "pravniku" EU hledaji zakony a nebo se chystaji Uzakonit a rychle odhlasovat , ze Brexit se nesmi dle jejich teeroristickych zakonu stat !! Dle vsech zapadnich Svindl Medii je Farage regulerni fasista.
   Asi mluvi co vidi a navic jeste mluvi pravdu !!

   Smazat
 3. Farage je brilantní řečník, který se nebojí poukazovat na totalitní podstatu EU. Přeji mu úspěch ve volbách.
  Nicméně, v evroparlamentu by již být neměl, neboť VB by již neměla být členem EU. Zdá se, že ani ta VB příliš neoplývá demokracií a přání občanů vyjádřené v referendu, vláda stále pod různými záminkami neplní. P.K.

  OdpovědětSmazat
 4. Před několika lety Pjakin prohlásil, že výměna Camerona za Mayovou na postu premiéra má za cíl sabotovat Brexit. Zatím se to skvěle daří :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní16. května 2019 13:24
   Brexit není v zájmu mocných, zejména finančních institucí. Bude třeba jít proti zájmu Britů, vyjádřeném v referendu. Nějaký politik se tím bude muset pošpinit. Cameron zřejmě stojí v britském klovacím řádu výše, než Mayová, takže z toho vyklouznul. P.K.

   Smazat
 5. POLITICI
  obecně, mají své voliče za blbé ovce, které si NIC nepamatují.
  PROTO opakovaně kandidují (Telička,agent Plavec ad. do EUprotektorátu) a nepochybují o tom, že uspějí.
  Občané si to proto zaslouží.
  Co se týká indoktrinace veřejnosti, vidím na prvním místě
  činnost politických neziskovek, financovaných Sorosem...
  a ABSURDNĚ podpovaných ze státního rozpočtu ČR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pjakin říká , že paměť davu se pohybuje okolo plus minus 2 týdny . Vypadá to tak , že v Česku to bude tak plus minus 2 dny .

   Smazat
  2. Potkali se u Kolína16. května 2019 14:10

   Jdu kolem, přesně tak, souhlas! Ale i Filipa budou volit do bezvědomí a ten už nemá kufry, kam by si ulil, všechny ty "nalobované" prachy i v KSČM, musí dojít k personálnímu ZEMĚTŘESENÍ a to doslova a do písmene, pan Zděnek Ondráček jim vytřel zrak s tím Doněckem a teď sledujme reakce, neviditelného vedení KSČM.

   Jináč "když si to ti lidé rozkradli, musí pochopit, že to nemohou vyhrát, lidi nejsou hloupí, nepodceňovat, pánové!", "no ale proč to tam ten vůl vracel, teďko to vypadá, jako že jsme to ukradli všichni?". Miloš Forman

   Ramón

   Smazat
  3. Použiji heslo "osvědčené strany": "Co bylo ukradeno, to se musí vrátit". Pan Jurečka právě vypadl z traktoru.

   Smazat
 6. Potkali se u Kolína :
  NAVZDORY kvikotu novinářských kurviček se poslanci KSČM projevili jako JEDINÍ vlastenci během návštěvy reprezentanta válečnické politiky USA, Ryana, který si jen chtěl odvézt ruského hackera do USA,ačkoliv o jeho vydání žádalo i Rusko.
  Ostatní poslanecká chátra, která prý zastupuje své voliče,
  byla natolik okouzlena jeho pokrytectvím projevem, že mu
  tleskala ve stoje. Ale o tom většina blbých voličů nemá ani páru, takže není co řešit...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Komunisti jsou zkorumpovaní. Když jeden novinář zkoušel podplatit místopředsedu Dolejše 1Mega, když bude hlasovat na přání, skočil na to jak divý. Takhle KSČM zastupuje své voliče. P.K.

   Smazat
  2. 17:15 Problém je v tom, že to říkal jenom ten novinář vybavený svou technikou. Jo, pokud by mu ten meloun předal a hned ho klofli policajti, to by byla jiná. Takhle to může Dolejš prohlásit za provokaci, na kterou naoko kývnul, aby naopak klofli toho novináře. Každá mince má dvě strany :-)

   Smazat
  3. Anonymní16. května 2019 17:31
   Tady nejde o právní odpovědnost, ale o důvěryhodnost. Protože Dolejš nemůže dokázat, že by toho novináře udal. Navíc jsem nikde neviděl, že by to Dolejš zpochybnil.
   To je po Ransdorfovi, další zajímavý člověk ve strukturách KSČM. Nechápu, jak si někdo může myslet, že KSČM může být nějakým garantem, nějaké nápravy. P.K.

   Smazat
  4. Potkali se u Kolína17. května 2019 0:05

   Jdu kolem, jak jsem koukal, tak jsem koukal a vedení KSČM, krom jistého ostravského poslance FUČ? A o Ondráček byl na obrazovce od rána do večera!? Vy jste mne s tím hlasováním o Nikulinovi asi nepochopil, to bylo KSČM vedení, stranická povinnost a co DÁL? Ti tři uslintaní panděráči, musí z kola ven Filip, Kováčik, Dolejš, jinak půjde KSČM do KYTEK ... Kdo to nepochopí je ...

   Ramón

   Smazat
  5. P. K. 17:15 buď lžete, nebo nic pořádně nevíte. První a původní zpráva zněla, že Dolejš byl ochoten přistoupit na úplatek ve prospěch KSČM, když ta ... cosi. P.K., doteď jsem netušil, jak málo jste důvěryhodný, škoda.

   Smazat
  6. Soudruh Dolejš muže nosit svíčku na hrob Havla.

   Smazat
  7. Anonymní17. května 2019 1:00
   Nejspíš jsem navíc asi i nechápavý. Nevidím totiž rozpor ve Vašem vyjádření:
   „První a původní zpráva zněla, že Dolejš byl ochoten přistoupit na úplatek ve prospěch KSČM, když ta ... cosi.“
   a mým vyjádřením v 17:15:
   „Když jeden novinář zkoušel podplatit místopředsedu Dolejše 1Mega, když bude hlasovat na přání, skočil na to jak divý.
   Jestli se však snažíte obhajovat Dolejše, že to dělal pro stranu, potom samozřejmě potvrzujete moji další větu v 17:15:
   „Nechápu, jak si někdo může myslet, že KSČM může být nějakým garantem, nějaké nápravy.“ P. K.

   Smazat
  8. 17. května 2019 7:59

   „Soudruh Dolejš muže nosit svíčku na hrob Havla.“ na hrobku hřbitova, kde spočívají spolu s Havlem psi knírač Ďula & boxerka Sugar, létaly i na palubě letadel s pasažéry? ZAKÁZÁNO!

   Rovněž ZAKÁZÁNO! Společné pohřbíváni, krom lidí ovcí! Pohřbívat na hřbitovech pro lidské nebožtíky koně, krávy, slepice, žirafy, sloni atd.

   °°°°°°°°°°°°°°°

   DOKUMENT: Doslovné znění zprávy Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97!

   "Ve středu, 4. ledna 2006 zemřela ve věku 14,5 roku fenka boxerky Dagmar Havlové, Sugar. Odešla obklopena svými nejbližšími doma, v Dělostřelecké ulici, v den 9. výročí sňatku manželů Havlových.
   Sugar vždy nedomyslitelně patřila k Dagmar Havlové, již od jejího sňatku s presidentem Václavem Havlem. Jméno dostala podle filmové role holywoodské hvězdy, Marlin Monroe ve filmu Někdo to rád horké. Sama paní Havlová jí nicméně vždy říkala přátelsky Šušu.
   Pro celou rodinu i blízké přátele manželů Havlových je to velká a bolestivá ztráta člena rodiny. Svým věkem se Sugar zařadila mezi nejstarší boxery nejen v České republice, ale podle odborníků také v celé Evropě. Boxeři se zpravidla dožívají průměrného věku 9 let, Sugar tak patřila mezi psí rekordmany.
   Sugar byla zároveň čestnou dobrovolnou pracovnicí v Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZI 97, kam spolu se svou osmiletou dcerou Madlenkou (pojmenovanou po Madeleine Albright, která v době jejího narození právě pobývala v České republice) pravidelně doprovázely Dagmar Havlovou a staly se tak nedílnou součástí pracovního kolektivu.
   I přes bolestivou ztrátu, Dagmar Havlová nemění svůj pracovní program a nadále beze změny zkouší v Divadle Na Vinohradech hlavní roli v divadelní hře I. Horowitze Chvíle pravdy."

   Kvůli Sugar musela kdysi z Hradu odejít fenka Olgy Havlové, knírač Ďula. Ta v lednu 2002 podlehla jako jedenáctiletá zhoubnému nádoru. V ústraní a bez publicity.

   Zdroj: https://www.idnes.cz/revue/spolecnost/havlovym-zemrela-boxerka-sugar.A060105_144356_lidicky_jup

   Ramón

   https://uloz.to/live/!iUxJaEtW/havel-a-tajemstvi-3-uren-1-urna-avi

   https://uloz.to/live/!KdRA6dGp/havel-a-tajemstvi-haf-2-urna-avi

   https://uloz.to/live/!wqny518K/havel-a-tajemstvi-haf-3-urna-avi

   https://uloz.to/live/!kfaj3nt3/havel-a-psi-tajemstvi-3-haf-avi

   https://uloz.to/live/!jqMpFMRy/havel-pravda-o-lasce-veny-iren-obermanova-zvitezila-nad-lzi-obcana-haf-la-avi

   Smazat
  9. Pane P.K. 12:16, přecejen vidím jistý rozdíl mezi tím, jestli přihrávám do vlastní kapsy, nebo ve prospěch organizace, kterou zastupuji. Dokonce, když není nijak prokázáno, že mělo jít o "protislužbu" v rozporu s legalitou. Střílíte od boku.
   Pokud jde o Dolejše, patří mezi hrobaře KSČM. Otázkou je, zda od doby, kdy dostal na budku. Jiří Svoboda, po onom útoku z té partaje odešel a nikomu neposluhuje. Filip se svou klakou na budku, ani pobodat nepotřebuje ...

   Smazat
  10. Anonymní17. května 2019 18:16
   Vaše otevřenost, je odzbrojující. Člen předsednictva KSČM, byl ochoten přijmout úplatek. To nepopíráte. Potom to Vaše „není nijak prokázáno, že mělo jít o "protislužbu" v rozporu s legalitou.“ je argument hodný žáka, tak max 3. třídy.
   Úplatky se totiž nedávají na nic jiného, než na protislužby. Ten rozpor s legalitou je slovní hříčka, protože pokud jde např. o změnu nasměrování politiky KSČM, je to nepochybně podraz na voliče a naprostá ztráta důvěryhodnosti, nehledě na to, zda to je, či není v rozporu s legalitou. P.K.

   Smazat
 7. Tomu co jde kolem!
  První příspěvek (13:51) a hned zásadní chyba v logické úvaze.

  ""Členstvím v EUprotektorátu je ČR natolik svázána
  EU agendou, že je něco takového VYLOUČENO.
  Nefantazírujte proto o něčem takovém,
  EUprotektorát je pevně opevněn ve svých pozicích.""

  Raději nechoď kolem horké kaše a řekni rovnou, že ti slouhovství v EU vyhovuje. Jinak bys musel říci, že suverenem v ČR je dle ústavy LID a ten rozhodne v referendu a v následných volbách do ústavních institucí a je po problému. Západ se z toho pozvrací, zablokuje papírkomaty a bankstlerské úžery ovčanům ČR, což se dá týden až dva přežít ze zásob (viz Řecko). Banky ani firmy od nás neodveze (nemá kam) a pokud je zastaví tak denně tratí miliardy výpalného (to je bude bolet). Naše kvalitní zboží bude nadále vyměňovat za jejich popelnicový odpad (otraviny) a naše polotovary a montážní celky bude dále rvát do jejich aut a bílého zboží (jiné ve stejné kvalitě a ceně na světovém trhu nenajde). Takže pokus o obstrukce (politické, finanční, ekonomické) poběží na všech frontách, ale pak stačí, aby nově zvolený parlament měl koule a vyhlásil tyto obstrukce za nezákonné a znárodnil banky a firmy židohajzlů na území ČR. A bude vymalováno, buď skutečná okupace jako za Hajdrycha (ne jako za Brežněva s lidskou tváří) nebo svoboda. Obojí je lepší než dobrovolné otroctví s utahovači šroubů z řad vlastních jelit!!
  Pokud chceš čelit zlu musíš ho nejdříve odhalit, popsat a odsoudit. Rozsudek vynese dav a bude děsně krvavý a toho se jelita příšerně bojí, jsou strachem pozvracení.
  Ďuro Trulo
  P.S: kdo se bojí smrti, bojí se nejvíce života

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hezká pohádka, ale v naší dnešní situaci už to takto nikdy nebude fungovat, protože stávající systém je celosvětově nastavený jako pyramida, ve které naši politici jsou sice na vrcholu naší malé, české pyramidečky, ale jsou to jenom loutky absolutně poslušné příkazům svého páníčka. Ten je sice moc dobře neplatí, ale zato jim nechává volnou ruku při vykrádání své malé kolonie s názvem Česko. Pro něho je hlavní, že mu hlídají tunel odvodů z kolonie, což nejsou feudální desátky, ale liberální "padesátky"!

   Smazat
  2. Nevím, kam to chceme dotáhnout. Mimochodem pan Dolejš je mi fuk. Ale má-li v této zemi vyhrát provokace a udávání, tak abych začal vážně přemýšlet o emigraci. Drazí spoluobčané neblbněte.

   Smazat
 8. Vtip dne z Londýna: "Londýňan šel po ulici, když uviděl policejní kameru, která identifikuje lidi podle tváře, tak si přes tvář přetáhnul svetr. Byl zadržen a vyfotografován a dostal pokutu ve výši 90 liber za neadekvátní chování" :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z toho Vašeho vtipu běhá mráz po zádech. Jak to, že ještě běhají na svobodě takoví xenofobové a fašisté, co se nechtějí nechat sledovat na každém kroku? P.K.

   Smazat
  2. Ten génius režisér Steven Spielberg, už dávno toto předpovídal a nejednou. U nás "byl" obrovský, nedocenění, skromný talent Miloš Macourek v režijním tandemu s panem Vorlíčkem nebo Oldřichem Lipským!

   Spielbergovo - Minority Report (2002)

   Píše se rok 2054. Washington D.C. je zbaven kriminality. Budoucnost je světlá. VINA JE POTRESTÁNA DŘÍVE, než ke zločinu vůbec dojde!?! PreKrim, elitní jednotka Ministerstva spravedlnosti USA (?!), dokáže vraždě zabránit díky třem jasnovidcům, psychotronickým osobnostem, které neomylně určí pachatele. Je to nejmodernější obrana proti zločinu, dokonalý systém. Velitel jednotky PreKrim John Anderton (Tom Cruise) má dobrý důvod pracovat na této vizi ze všech sil. Jeho motivem je ušetřit tisíce lidí tragédie, jakou sám prožil. Informace od tří médií se nejdříve přenesou na plazmovou obrazovku. John zde analyzuje, co jasnovidci vidí. Nepochybuje o své práci, dokud se sám nestane podezřelým číslo 1. Pak Johna Andertona jeho vlastní jednotka pod vedením osobního rivala Danny Witwera (Colin Farrell) sleduje na každém kroku...

   Ramón ;-)

   Smazat
 9. 17:16 a 17:54!
  Ten vtip není vtipem a reakce na něj je výstižná, vše popsané je již dlouho realitou jak v londýně tak v pekinu a fošingtonu (možná i v Moskvě, ale tam se její domovnice levnější a spolehlivější).
  DT a SS

  OdpovědětSmazat
 10. 17:26!
  Popis situace přesný, závěry nesprávné a poraženecké, vedoucí stádo tupých beranů na porážku (dokonce bez bečení). Nedostatek čehokoliv (zboží, otravin, chlastu, drog, chechtáků, vody, vzduchu) je vytvořený uměle klimateroristy a jim podobnými výpalníky. Ukažte na ně před zraky celého světa a skončí okamžitě v propadlišti dějin. Nezůstane po nich ani ten pověstný satanský smrad.
  DT a SS

  OdpovědětSmazat
 11. Pokud chcete vědět jak se tvoří dějiny světa a kdo je tvoří a s jakým předstihem, vyguglete si "Rakovského protokoly". Vševysvětlující počteníčko.
  DT a SS

  OdpovědětSmazat
 12. Vyzdvihovat Brexit Party je (opět) malinko nekorektní údaj. Proč autor článku neporovnává preference "brexitových" stran proti stranám, které brexit nepreferují?
  Farage může klidně vyhrát v Británii, ale zásadní bude síla jeho frakce v EP. A ta bude slabounká.
  -p-

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No to už tady bylo několikrát, smáli se mu že nic nedokáže a pohoří. Pohořeli ti co se mu smáli a jeho potenciál je obdivuhodný a neodhadnutelný. Také jej od začátku sleduji a jenom nevím za koho kope, jestli za globalisty, nebo za koho. Ještě k tomu Pjakinovi, už dávno říkal, že Mayová je pracovní dobytek určený k porážce, tedy myšleno z pohledu Britské elity. Jako obvykle má opět pravdu. Rudý dědeček

   Smazat
  2. 20:11 co má co Europarlament společného se současnou náladou Britů v otázce Brexitu? Četl jste vůbec to, k čemu se vyjadřujete? Nebo nechápete psaný text?

   Smazat
  3. UŽ HO JEDNOU ZABÍT CHTĚLI...viz jeho "havárie se sportovním letounem.

   Smazat
 13. A kdo si dnes vzpomene, že Bruselem nastrčený šílenec zavraždil mladou ženu, jako naschvál tu, která veřejně byla proti brexitu, aby tímto šíleným činem na poslední chvíli zvrátil to, k čemu to jednoznačně směřovalo.Zná někdo výsledky vyšetřování, pokud bylo provedeno dúsledně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní17. května 2019 14:32
   Na vyšetřování a zpravodajství jsou briti kanóni. Ten výsledek určitě nebude o nic méně důvěryhodný, než výsledek vyšetřování o napadení Anglie Ruskem, novičokem. P.K.

   Smazat
 14. Zamyslete se raději nad tím, kdo rozdmychává požadavky na vystoupení ČR z EU. Je totiž nepochybné, že některé politické kruhy se těší na možnost nastavení mafiánské totality ukrajinského typu. Pod dozorem EU nelze krást bez omezení. Ať je EU jaká chce (a není to žádná hitparáda), stále zde udržuje jakýsi (byť značně nedokonalý) demokratický statut quo. To, co naopak velice, velice (!) potřebujeme, je vystoupit z NATO!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blbečku, nic nevnímáš. EU je nedemokratický insitutt na kolonizaci východní Evropy. Kolik už u nás toho zničila. Vzpomeň např. na dotace k zlikvidování našeho cukrovarnického průmyslu (4 Mld.!) aby Francouzi mohli prodávat svůj drahý třtinový cukr z Karibiku. EU je beranidlo nadnárodních korporací, na ovládnutí trhu. Např. proti daňovým rájům, které nám způsobují velké ztráty, neudělala EU nic. Jsi jen hlupák,který si neumí dát dohromady ani 5 a 5.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.