Reklama

středa 29. května 2019

Fly to kill ! – Lítej, abys zabíjel !

Lubomír Man
29. 5. 2019
Dnes večer ve 20:00 dala ČT 2 svým posluchačům možnost seznámit se s naprosto fantastickými možnostmi amerického letectva v příští válce, kterou britští tvůrci pořadu, jak z jeho dikce jasně vyplývalo, považují za jistou a nevyhnutelnou. Ještě štěstí, dýchlo na vás z uvedeného dílka, že do ní půjdeme s těmito zázračnými letadly, rekordně rychlými, nesetřelitelnými a vytrvalými (uletí na jedno pozemní tankování dlouhé tisíce kilomterů, unesou nepředstavitelné tuny bomb atd.). Takže příští válka proti ruskému i čínskému rivalovi bude víceméně procházkou, dávali nám vědět jak američtí konstruktéři uvedených nových typů letadel, tak američtí letci, kteří je na manévrech už nečetněkrát odzkoušeli, ale zvlášť na nich bylo znát, jak je už jen pouhé cvičení nudí a jak rádi by je vyměnili za skutečný nekašírovaný souboj kdesi nad Černým mořem, nad Moskvou či nad Čínským mořem.

Ani jediná zmínka o tom, že by snad ještě existovala možnost nadcházející válku odvrátit, či že by se vyplatilo o něčem takovém uvažovat, v pořadu – a to ani v náznaku – nezazněla. Jen síla, odhodlání a chuť konečně to už rozbalit a ukázat světu, co americký maník a dokonalém americkém stroji dokáže světu předvést.

Pořad se jmenoval: Křídla války: letadla pro 21. století a zabrousil i do slavné minulosti amerického válečného letectva, do jeho nasazení v Iráku, vAfghánistánu, v Libyi – a též v Jugoslávii. A stalo se, že jak kameraman zabíral americká letadla připravená pro bombardování Bělehradu, zaznamenala kamera i nápis na trupu jednoho z nich: FLY TO KILL. Čili lítej, abys zabíjel.

Brutalita toho vzkazu mě zarazila. Vzpomínal jsem na fotografické či filmové záznamy německých letadel z poslední války, ale krk bych dal na to, že takto otevřený krvežíznivý nápis jsem ani na letadlech až dosud uznávaných největších hrdlořezů historie, ani na jakýchkoli jiných jejích válečných vozidlech, nikdy nezahlédl.

Ne, to musela přijít až první země demokracie a svobody, aby nám sdělila, proč létat.

88 komentářů :

 1. Nebuďte naivní, pane Mane. Tohle dělají všichni vojáci, včetně ruských. Já jsem viděl nápis na jejich bombě "Málo bude, dodáme". Co myslíte, že dělají Francouzi v Africe, ti jsou snad nejcyničtější. Vojáci nejsou jen obránci, ale zabíjejí. Sem tam i policie. Vojáci se se smrtícími nástroji i s radostí fotí. Nejen vojáci, já sám mám z raného dětství veselou fotku s kulometem. Primárně armáda nepočítá s tím, že bude bombardovat děti ve školách a koncertní sály.

  Mnohem horší byly veřejně publikované záběry z Guantánama nebo Abú Ghrajb. Potom se divíme, kde se bere tolik dobrovolníků ISIL.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Státy se udržují idejemi, za kterých vznikly. USA vznikly válkami. Dementní Reagan řekl, že Rusko je Říše zla. Dneska se to trochu otočilo že?

   Smazat
  2. 6:12
   Jinak takové nápisy vnímám na zbraních obránců a jinak na zbraních útočníků. Obránci si to zabíjení nevybírají. Místo, čas a prostředky určují útočníci, obránce je může jen akceptovat nebo kapitulovat.

   Smazat
  3. Re (07:58):
   Ale co vás nemá!! A že dneska se cos otočilo?
   To jiní se však (oprávněně) domnívají, že se ta země stala zločinnou již před dvěma staletími (a to ani nezapočetli genocidu původních etnik) ..
   Dnes pouze přestala zastírat skutečnou povahu své staleté politiky.
   ---
   viz https://www.euserver.cz/Articles/1099-200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam-vsech-americkych-valecnych-zlocinu-teroru-a-valek.aspx

   Smazat
  4. 5G je útočnou zbraní určenou k ničení lidstva. Informujte se!

   https://ac24.cz/-/odhaleni-ze-5g-je-utocnou-zbrani-urcenou-k-niceni-lidstva-informujte-se-?redirect=%2F

   Smazat
  5. Ve válce se střílí/bombarduje proto, aby se podařilo nepřítele zlikvidovat dřív, než to on udělá nám! Do války jsou vrženi z vůle svého politického vedení, kterému proto náleží i zodpovědnost za válku.

   Odsouzenci k smrti nejsou popravováni z vůle svých katů, ale z vůle svých žalobců a soudců... jejich tedy i zodpovědnost/vina.

   Vojáci a kati vykonávají nelehkou, často opovrhovanou, přesto však nezbytnou práci za výše postavené na jejich odpovědnost.

   Církve žvaní, že Bůh je na straně práva a spravedlnosti a žehná zbraním těch dobrých - kupodivu všech stran živících kněze.

   Zkušenost však potvrzuje, že Bůh je vždy na straně silnějších a lépe vedených batalionů, s lepším průzkumem, i s nejlepším logistickým zajištěním. Bůh je prostě realista.

   Když musíte vybombardovat cíl a minete, budete se tam muset vrátit znovu... a PVO vás znovu počastuje vším co má k disposici... Zákony války jsou prosté. Nezabiješ? Zabije tě on. Takže nejdřív ho zastřel, a pak se ptej (jenom průzkum to dělá obráceně, loví-li "jazyky"). Potom, snad, přežiješ...

   Smazat
  6. Pane Mane, to jste ještě neviděl, jak se pozemní armáda potýká s naší D 1. Na co jim budou zbraně, když se zhroutí hned za německou hranicí?

   Smazat
 2. 6:12 - " Primárně armáda nepočítá s tím, že bude bombardovat děti ve školách a koncertní sály." - S prominutím, ale tohle je pitomost ! 2ww a další války jsou u vojáků proto, aby demoralizovali nepřítele. Proto Západní armády kašlou na děti ve školách a koncertní sály !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Západní armády? Myslíte, že jiné armády nezabíjejí děti ve školách?

   Smazat
  2. 6:58 No tak sme dajte, ktoréže krajiny zabíjajú cielene deti v školách a svadobčanov na hostine, okrem amíckych sviní a ich spojencov!

   Smazat
  3. Třeba ta syrská, Jani. Ani Haftár se nenechá zahanbit, Turci taky ne, o Rusku ani nemluvě, ti zbombardovali i svoji Čečnu. V minulosti bombardovala také Indie, afghánská armáda, Írán, ani Husajn se nezdráhal, Ukrajina taktéž - svoje vlastní obyvatelstvo, Saúdská Arábie... ovšem samozřejmě proti USA a Británii to vše je slabý odvar, ti se od 2.světové nezastavili. Mimochodem, děti a svatebčany cíleně nebombarduje žádná armáda. To, že při bombardování Afghánistánu nebyla Wikileaks, ještě neznamená, že tam Sověti nesejmuli nějaká ta děcka. Stejně tak ruské bombardování v Aleppu. Anebo že by ty ruské bomby byly humanitární? Když bombarduješ, bohužel se umírá. Pokud chceš dobýt město, musíš bombardovat, pak ostřelovat z těžkých zbraní a až pak vyslat nějaké ty vojáky. Funguje to tak už od starověku.

   Smazat
  4. Pro A z 22:11 h z 29.5.19:
   Máte „klasické černobílé vidění“! Jiné barvy, natož odstíny (třeba alespoň odstíny šedi) pro Vás naprosto neexistují.
   Dlouhou dobu ve válkách převažovaly „pevně dané dohody“ (příměří, vyjednávání, nebojování s civilisty, možnost ošetřit zraněné, zacházení se zajatci, atd., atd.), vyplývající z podstaty „soupeření, stanoveného přírodou, v rámci jednoho druhu (např. výška vrypů po drápech na stromě určuje vítězného medvěda, apd., apd.) ze základního, ale prostého důvodu : protože jinak by se samci vybili!
   Výjimky samozřejmě existovaly, ale teprve po I. sv. válce se z výjimek začla rodit „strategie“!
   Strategie, kterou teprve Američané (možná po našeptávání Angličanů – vynálezců prvních koncentráků!) plně realizovali v Drážďanech, Hirošimě a Nagasaki a později v dalších městech a zemích – Vietnam dodnes plný vražedných jedů a zmutovaných dětí, Jugoslávie, atd. atd.!
   A tak ji „institucionalizovali“.
   A Vám, jako tomu, „kdo nezná a neví“, to již připadá NORMÁLNÍ!
   To však "normální" není!
   A již tato "znalost" může začít odtraňovat tento nesmysl!

   K tomu, „které armády, zda „západní“, či i ostatní, jen přidám malou perličku :
   v toto Po večer šel na N. Cinema film: „Underground: Pravdivý příběh Juliana Assange“ z r. 2012, kde on jako mladý našel v plánech Pentagonu úmyslné vybombardování civilního krytu, kde plán předpokládal cca 280 obětí – žen a dětí, ale po provedeném bombardování byl plán překročen o cca 80%!
   Tak dobře to amíkům šlo. (Nebo známý dialog US vrtulníku s řídícím stanovištěm, nepřesně cituji : „…Vidím tady asi 5 civilistů.. Na co čekáte, tak je sejměte!..“)

   Totéž v podstatě platí pro A z 6:29 a A z 6:58 h z 29.5.19, není-li to ovšem jeden a ten samý manipulátor.
   Pavel p


   Smazat
  5. 0:10, jaké černobílé vidění? Vy jste u mě někde četl oslavu amerického bombardování? Já jsem jen odpovídal nějaké Janě, která tvrdila, že kromě Američanů (Západu) už nikdo, nikdo, a jen a pouze Američané zabíjeli děti.

   No tak jsem jen vyjmenoval pár zemí, které taktéž bombardovaly. Nerozlišil jsem důvod. Je samozřejmě rozdíl, když použijete bomby na místo, kde se vám zgrupuje nepřítel (Idlíb, Aleppo) anebo napadnete dronem konvoj s prchajícím vůdcem země. Nebo když junta začne bombardovat obytné čtvrtě svých vlastních obyvatel, kteří nesouhlasili se státním převratem. A jasně jsem uvedl, že proti Američanům jsou bombardovací akce všech ostatních zemí slabota. Proto se Leaks zaměřili na ně a správně udělali.

   Každé bombardování je špatné a zabíjí i nevinné. Jen některé je taktické (Idlíb) a některé má za úlohu odstranit vedení země a rozvrátit ji (Irák, Lybie, Srbsko).

   Smazat
 3. Obyčejná primitivní propaganda. Podobné pořady se v poslední době množí jako houby po dešti. Mají ukázat USA jako neporazitelné a to i v případě, že z dané země museli nehrdinsky zdrhat. Sice museli vypadnout z Vietnamu, ale stejně měli nejlepší B52, F4, A10, Apače ..., které kočírovali nejstatečnější piloti světa. Sice existovala tzv. alej Migů, ale nejlepší piloti byli jen ti z USA. Obzvlášť zarážející je militantní a povýšené vyprávění starých dědků - válečných veteránů, plné neúcty a nerespektování protivníka, nepřímé schvalování civilních ztrát apod. V tomhle se nic nezměnilo ani po Jugoslávii, Iráku. Těžko lze očekávat, že následovníci těchto sklerotických hrdinů, kteří zapomněli, že přes své nepřekonatelné úspěchy museli vypadnout, bude se situace v plánovaných válkách odvíjet jinak.
  O těch jiných, kteří v amerických válkách přišli o život a zdraví a jimž se ten výhled nelíbil, se samozřejmě dokumenty a filmy netočí. Pro povzbuzení správných nálad mezi prostým obyvatelstvem se to nehodí.
  Podobné snůšky blbostí a krutostí se cíleně vysílají i v koloniích, aby se poukázalo na americkou nepřekonatelnost, na válečné hrdinství a neplašili se potencionální "spojenecké" ovce, se kterými se počítá jako ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ovšem sklerotičtí hrdinové byli dostatečně silní, aby Srby vybombardovali do doby kamenné. Tohle je nutně musí naplňovat pocity hrdosti. V Srbsku jednoznačně zvítězili s minimálními ztrátami.

   Smazat
  2. Podívejte se na kterýkoliv ruský TV kanál. objevíte tam tu úplně nejprimitivnější propagandu a oslavu ruských i evidentně zastaralých zbraní(Tu22 např.). Mají ukázat Rusáky jako neporazitelné geroje. Obzvlášť zarážející je militantní a povýšené vyprávění starých dědků - válečných veteránů, plné neúcty a nerespektování protivníka. Podobné snůšky blbostí a krutostí se cíleně vysílají i v koloniích, aby se poukázalo na ruskou nepřekonatelnost, na válečné hrdinství.
   Rozdíl je v tom, že se zatím ani Rusáci, ani Číňani nezmohou na dohnání americké techniky. Až ji budou mít, potěš nás pánbůh.

   Smazat
  3. Ve Vietnamu ztratili USA ca 5000 bojových letadel a zhruba stejný počet vrtulníků. Ovšem pořady na ČT prezentují US piloty jako vítěze kteří si dávali Vietnamské Migy ke snídani. Tož jde dělají soudruzi z ČT a tvůrci oněch pořadů chybu?

   Smazat
  4. 10:52 na ten neviditelný výkřik nejmodernější techniky usa stačilo nad Srbskem protiletadlové dvojče na podvozku Praga V3S. Obávám se že jsi v zajetí vlastních představ. Nikdy nepodceňuj toho co stojí proti tobě.

   Smazat
  5. 10:52 Vybral jste si z příspěvku, co se vám hodilo. Ovšem nereagoval jste na skutečnost, proč skvělá technika made in USA nestačila k poražení Korejců či Vietnamců a jiných zemí v Indočíně. Že by bylo potřeba něco více, než superbombardér s napalmem a Orange B? V těchto oslavných pořadech o roli USAF bezprostřední záběry z jejich použití nenajdete. Jaksi by to mohlo na hrdiny hodit špatné světlo. Neviděl jsem ruský pořad, který by nějakým způsobem glorifikoval zbytečné zabíjení. Pokud nějaký znáte, dejte sem odkaz. Ovšem jsem si jist, že horší záběry než je spálený Hamburk a Drážďany, vybombardované Porýní nebo vypařená Hirošima s Nagasaki asi Rusové nemají. A to jim slouží ke cti. Ani nemluvím o Chebu či Plzni, nebo "omylem" zasažené Praze a dalších městech v zemi spojence. Nezapomeňte taky protiargumentovat válečným úsilím RA na území ČSR. A pěkně od začátku, od Dukly.

   Smazat
  6. Hrdinné letectvo států NATO v čele s USAF za 78 dní bombardování Srbska zničilo pouze 8 (slovy osm!) srbských tanků. Zato zabilo 2200 civilistů z toho 30% dětí! A napáchalo škody na civilních objektech za 540 Miliard US dolarů. Chrabrá letectva záměrně útočila na civilní cíle - mosty plné lidí, rychlík ze Skopje do Bělehradu, školy, zdravotní zařízení a nemocnice, hotely, fabrika na auta Zasatava, nádrže na víno firmy Kosovovino (si spletli s cisternami PHM) atd. atd.

   Zkrátka letectva NATO - hrdinové, výtečná technika a děsně vysoká morálka.

   Smazat
  7. 10:52, zase kvákáte nesmysly. Velké množství filmové produkce na ruských kanálech je Hollywood. Drtivá většina TV je soukromá a vysílají to, po čem je poptávka. Mají i vlastní filmovou produkci. Pokud natáčí svoje vlastní filmy, máte dojem, že by v nich měli oslavovat Američany? To není ani u nás.

   Co se týká vojenské síly, tak ačkoliv se rozpadl SSSR, Rusko zůstalo silnou zemí, jedinou, která může ohrozit Spojené státy. Kdyby to tak nebylo, dnes se o nich nebavíme jako o "hrozbě", protože by s velkou pravděpodobností už neexistovali, anebo byli v pozici Ukrajiny, kterou by před pěti lety spláchla dokonce i polská armáda. Možná i ještě dnes.

   Co se týká techniky, zjevně jste zaspal dobu. Rusko momentálně už nejen že začíná opět obchodovat s moderními systémy, ale ruská armáda pomalu přechází na špičkové zbraně úplně nového typu, které zatím nikdo nemá.

   Vybral jste si špatný obor na kritiku Ruska. Armáda, zbraně, kvalita vojáků, v tom jsou skutečně dobří. Zkuste kritizovat třeba tamní módní průmysl nebo farmacii.

   Smazat
  8. V každé válce vítězí v první řadě vůle po vítězství a ochota k sebeobětování se ve prospěch své země, národa, nebo víry. Teprve po nich následují zbraně.
   To, že nějakou zemi vojensky obsadím a dosadím do její vlády partu, sobě loajálních Jidášů, ještě neznamená, že jsem nad ní a jejím národem zvítězil. To ukázal Vietnam, Afghánistán a myslím, že se to časem ukáže i v Iráku.
   Americké debily, které nám ukazují v médiích, a kteří nepřímo propagují agresivní války ve prospěch mocných, je třeba brát s velkou rezervou. Co získali oni, jejich rodiny a přátelé tím, že zničili Irák? Jaký prospěch asi měli z milionů mrtvých ve Vietnamu? Napadly je snad tyto země? Vtrhly před tím do jejich domovů a zabíjely jejich blízké tak, jako to dělali oni sami v Amerikou napadených zemích?

   Smazat
  9. 5:45, máte samozřejmě do značné míry pravdu, ale pouze vůle vítězit dnes už prostě nestačí. Musíte mít techniku a hodně peněz, a taky spojence. Musíte zvládnout mediální sféru. Dnes mnohem více než kdy jindy platí pravidlo jednoho čínského vojevůdce, že nejlépe zvládnutou válkou je ta, která nepřešla do horké fáze. Pokud váš nepřítel ví, že ho můžete zničit, bude vám sice okopávat kotníky a dělat do kamarádů, ale vaše domovy zůstanou nepoškozeny. Jakmile se začne bombardovat a umírat, je to prostě úplně nahovno a míříte do pekel. Zničená zeme je zranitelná země. I když by Amíci z Afghánu a Iráku vypadli, jakože nevypadnou, jelikož to zničili s určitým cílem, je tam o co stát?

   Smazat
 4. Ne, to musela přijít až první země demokracie a svobody, aby nám sdělila, proč létat.

  Pana Mana mám rád, ale v tomto výroku se mýlí. USA nikdy nebyla a není zemí demokracie a svobody. Je však zemí s největší svévolí privátního kapitálu a je bezkonkurenčně největším, spíše jediným, rozesírače světa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nepoznáte ironii. Takto absurdně USA vykresluje mainstreamová propaganda.

   Smazat
  2. Naprosto souhlasím. Je potřeba si uvědomit, že my jsme demokracii začali budovat již na konci předminulého století. A pokašlaní Amíci ještě v 60-tých létech minulého století (pro neznalé řeknu kolem roku 1960) zvesela praktikovali "obyčejné" otroctví černých. A SEGREGACE FRČELA JEŠTĚ V LÉTECH 80-TÝCH !! Asi nemusím připomínat "demokratické" vraždy pod kápí KKK ("kukluxklan")!!! A tihle poháněči hovězího dobytka, lidé zavírající zbytky původního obyvatelstva do koncentráčnických rezervací, tak tahle snůška pistolnických "demokratů" nám chce něco vykládat a vnucovat, nebo nás poučovat ! Musel bych být hodně sprostý,k abych vyjádřil svůj pohled na tuto cházku.

   Smazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. My tady ve střední Evropě máme příjemných 20°C a plno vláhy jako kdysi v tuto dobu. Všechno je čisté, voní, lidi se usmívají... Včera jsem byl s kamarádem na pivku v naší malé hospůdce, takovém malebném středověkém stavení, tam na dvorku pod ohromným javorem, kde mají stolky; hned vedle studny, která je stále funkční. Děti si tam hráli na malém trávníčku vedle záhonu kopretin a jasmínového keře s pejskem a my jsme kecali o všeličem. Teď přemýšlím, že v podobné pohodě byli i ti Srbové v 1999, oni taky mají takové hospůdky.

   My víme, že je k smíchu, když můžeš do takového dvorku drbnout jednu "malou, zápalnou". Četl jsem vzpomínky jednoho kapitána amerického letectva, který v '45 bombardoval Itálii. On viděl pod sebou historické maličké městečko a tu paniku masy lidí pod ním, co utíkali po ulicích pryč. Nikdo ho nemohl ohrozit, ti lidé neměli zbraně, a on se tak stal panem nad jejich životy a smrtí. Barvitě popisoval ty pocity sebeuspokojení, jak nadletěl nad náměstí, odkud prchali svatebčané z kostela (kostely dostávaly nejčastější zásahy) a zaměřil se na nevěstu. Tehdy začal shazovat bomby. Svůj slavný skutek několikrát zopakoval a z renesančního malého města s antickým jádrem zůstala hromada sutin. A ti lidé v nich. Mám dojem, že podobnou scénu převzal do svých povídek Alberto Moravia.

   Vím, že to je legrační a se svými kumpány se trháte smíchy. Tak mě napadá, že to určitě naložíte konečně i tomu zatracenému Rusku.

   Smazat
  2. Zdravím, RF a Čína mají schválenou jednu zásadní taktiku: pokud je cokoliv amerického jen trochu ohrozí, budou se bránit PŘÍMÝM ÚTOKEM NA CENTRA VELENÍ A ROZHODOVÁNÍ PŘÍMO V USA. Pokud by přesným bodovým zásahům Zirkonů či modernizovaných Kalibrů do orální prcovny či Pentagramu východní pobřeží dostatečně důrazně neaplaudovalo, pošlou jim tam jednu malou "Poseidon- tsunami"... Pak by byl nepochybně "aplaus" přímo ohromný...
   POkud si uvědomím současné ničivé možnosti soudobé RF či ekonomickou sílu Číny, měli bychom být rádi "u dobrého piva pod naší rozkvetlou třešní" a nedloubat do Východu. Že to dělají geneticky zmutovaní lobotomici z USA by nás nemělo zajímat. A co se týče NATO- jde o "organizaci" vyžírků k zastrašení domácího obyvatelstva a udržování otrocké podřízenosti okupovaných států. Vojenský význam dávno nemá. Jde o "zadarmo drahý archaismus" a prostor pro "vyřádění se" pitomečků kterým nestačí jejich LGBT či GMO, kteří mají orgasmus ne z ženské ale z násilí - a patří dávno do Bohnic... USA zdegenerovaly (někdo říká že se "dovyvinuly") do podoby idiocií postiženého mutanta. Jsou "pevnou záštitou" násilí, bezohlednosti, surovosti a jako takové také skončí. Stále totiž platí: "Kdo čím zachází, tím také schází"...
   Hezké dny a dost vody pro všechny
   Martin

   Smazat
  3. 8:13 a 8:43 - velmi pěkné příspěvky. Děkuji.

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu už nebydlí v Beřkovicích, ale v USA a vyjde to nastejno.

   Smazat
  2. Honolulu,

   radši pište k věci,ptal jsem se jak se vám bude líbit PRÝ BRZKÉ sanováni dluhu Ameriky z vašeho důchodu.
   Čtete zprávy z burzy?
   Nás tu přestává zajinat jaká je pro vás AMERIKA,my se tu začináme zajimat o penize pod heslem asi brzo

   PENIZE NEBO ŽIVOT!

   Smazat
  3. Uprchlíku lulu, ta je tak nejlepší, že steskem, a žalem lezeš na weby tvé původní domoviny.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Redakce, nemažte toho Honolula! Nechte alespoň něco, zvlášť, když mu odpovídáme. On je přece relativně normální, my se s ním lehce vyrovnáme. To že je trhlej a milovník Trumpa, to je v pořádku, vždyť žije v USA. A dobře víme, že Trump byla mnohem lepší volba než šílená H.C.

   Smazat
  7. Přimlouvám se, prosím nemážte toho Homo co Lůlá, chyběla by tu jeho jednosměrka pohledu z Olympu.

   Smazat
 7. Neviděl jsem to, ale zajímalo by mě, jestli tam byly i záběry ze shození 2 atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki a postřikování džungle ve Vietnamu Agentem Orange.

  Předpokládám, že tvůrci pořadu se otázce jak dopadly všechny uvedené války (eufemicky "mise") amerického letectva.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 8:46 Své invektivy si laskavě nechte pro sebe, když se ráno díváte do zrcadla. Tím nikoho nepřeargumentujete.

   Jinak v té době již nebylo potřeba použít žadné jaderné bomby. Japonsko po kobercových náletech na Tokyo chtělo v utajených jednáních přesvědčit Stalina aby se přidal na jeho stranu a Stalin věřen protihotlerovské koalici zlikvidoval japonské uskupení v Mandžusku. Japonsko zůstalo bez zdrojů, bez odpovídajícího letectva, loďstva, protiletadlové obrany vystaveno na milost a nemilost leteckým útokům - v podstatě to byla poražená země. Stalin vyjednávání s Japonskem odmítl. Otázkou už byla pouze kým bude poraženo Japonsko, komu bude připsáno vítězství, kdy bude podepsána kapitulace a kdo bude kontrolovat kterou část Japonska.

   Smazat
  3. 8:46 A jenom sadista to schvaluje. Jedinci s takto nebezpečnou diagnózou často páchají ty nejhorší zločiny proti lidskosti, a měli by být včas izolováni.

   Smazat
  4. 8,46 Shození 2 atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki bylo shození bomb na 2 města jejichž vojenský a strategický význam byl marginální.

   V prvních dvou až čtyřech měsících po shození bomb zemřelo v Hirošimě 90 000 – 166 000 lidí a v Nagasaki 60 000 – 80 000,[2] z toho v každém městě téměř polovina zemřela v prvním dni. Zdravotnické oddělení Hirošimy odhaduje, že lidé, kteří zemřeli v první den, v 60 % zemřeli na ozáření nebo uhořeli v plamenech, ve 30 % zahynuli pod padajícími troskami a v 10 % z ostatních příčin.[zdroj?]

   Během dalších měsíců vzrostl počet úmrtí na popáleniny a nemoc z ozáření způsobenou radiací. Z pozdějších pravděpodobnějších[zdroj?] výzkumů vyplynulo, že 15-20 % zemřelo na ozáření, 20-30 % na popáleniny a 50-60 % z ostatních příčin.[3] Většina lidí, kteří v obou městech zahynuli, byli civilisté.

   Šest dní po bombardování Nagasaki dne 15. srpna 1945, v momentě, kdy Rudá armáda dokončila bleskové obklíčení Kuantungské armády, oznámilo Japonsko přijetí bezpodmínečné kapitulace požadované Spojenci. Dne 2. září podepsalo kapitulační listinu a oficiálně tak ukončilo válku v Tichomoří, čímž skončila druhá světová válka i na posledním válčišti.

   Smazat
 8. Dobrej pořad. Člověk si aspoň uvědomí co všechno by mu naši "přátelé" mohli hodit na hlavu, kdybysme přestali zařezávat a další sametová revoluce selhala.

  OdpovědětSmazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ami velice dobře vědí proč jenom napínají svaly a na Rusa nezaútočí. Rus se odpovědně připravuje na amikovu "misi" na východ. Nenechává nic náhodě. A amík ví přesně, co by ho čekalo v případě útoku. Může se předvádět ale to je tak všechno co proti Rusovi může. Mrtvá ruka to jistí.

   Jinak Rus má adekvátní obranu, jak co se týče letectví, tak PVO, REB, v běhu je zavádění laserových systémů PVO. Ale především pokud jde o vyspělou raketovou techniku a její nosiče - ponorky, letadla. Vynynější době se Rus bát amíka nemusí ale nelze usnout na vavřínech. V žádném případě se nesmí vzdát jaderné a raketové techniky. Amík je podrazák jak Goebbels. Ten smlouvy nedodržuje a na slabé bez rozpaků útočí. Obzvlášť když kořist se zdá být velice slibná.

   Smazat
  2. RUS má teď nejlepší a nejúčinnější zbraně na světě. O tom žádná, uinávají to i Amici. Budou použity jen v případě napadení Ruska a jeho spojenců. A jak se Rusové dokáží účinně bránit při napadení vlastního území dokézali už mnohokrát. Naposled při provokaci v Kerčském průlivu. S medvědem si nezačínat. Vypadá mírumilovně ( chybí mu mimické svaly) ale když se nasere tak trhá nemilosrdně...

   Smazat
  3. 08:43 Nevztekej se hejhulo, moc dobře víš, že mám pravdu. Meleš co tě v TV naučili, ruské nebezpečí, komunismus, rudý plátek, slovník jak ze Svobodné Evropy 50 let. Takže se truhlíku vzbuď a hned řekni si o prášky.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 11:59 A k čemu ta "skvělá technika" Američanům byla? V Korei remíza, v Indočíně výprask, v Afghánistánu role hlídačů makovic, v Sýrii a v Iráku blamáž, ze strany Venezuely naprostá ignorace... Ještě že existují ty drobné ostrovy v Karibiku.

   Smazat
  7. Nevychovaný hulvát 8:43, 11:59, 12:09 byl za urážky tohoto webu opakovaně smazán.

   Smazat
  8. 18:01, nic tak strašného tam nebylo, takhle je diskuse o hovně. Nikdo nepropagoval nacismus, pedofilii, nevyzýval k vyvražďování. Co budete dělat se slušným a vzdělaným manipulátorem, který tady bude lidi točit a dělat si z toho one man show, až ti lidi znechutí tak, že přestanou nejen diskutovat, ale i číst? Samozřejmě Radosta je obyčejný troll, ten je jasný, ale pár vulgarismů a útoků snad ještě sneseme.

   Smazat
 10. Válka s Ruskem bude, čeká se už jenom na záminku, něco jako Sarajavský atentát, aby se to mohlo spustit. My jako vždy budeme na té nesprávné straně hájit zvěrstva a posílat naše vojáky zabíjet nevinné lidi s helem, že v Afganistanu, který nám nikdy nic neudělal, se bojuje za Prahu, co je výrok jednoho z největších pokrytců, no vlastně komedianta, který se říká herci, Stropnického.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 11:07 On bojuje o vstupní vízum do USA, našim spojencům a nejlepším přátelům,tak se mu nelze divit.

   Smazat
 11. Tak nevím na čem si chtějí USA a potažmo celé NATO honit triko. Vždyť to celé slavné NATO není schopné vyřešit ani somálské piráty nemluvě vůbec o hordách plaváčků na gumových člunech a neziskových turistických lodích. Jo vybombardovat a zničit jakoukoliv zemi to umí, ale co dál? Co potom s tím to už neví. K čemu je reálně dnes NATO? USA vynakládají neskutečné peníze na svou výzbroj, své vojáčky, své základničky a vše jim pěkně stárne a rezaví, takže to za předražený peníz musí prodávat do kolonií jako jsme my, aby měli na nové krámy. Za to co investují do těch svých politických dobrodružství by si každý v USA žil jako prase v žitě a měl skutečně ten americký sen a ne 42 milionů totálních lůzrů a 31 milionů negramotných. Celkově jsou švorc a mají dluhy kam se podívají, které reálně nejsou schopni už nikdy uplatit. Proto tisknou nové dolárky, dluhopisy a zlatých certifikátů už vydali tolik, že nejen na zemi, ale v celé sluneční soustavě tolik fyzického zlata ani neni. Je to ukázka lidské hlouposti, nepoučitelnosti a loupeživé hamiždné povahy. Kdyby takto nevyhazovali peníze do pekel mohli už dávno mít města na měsíci i marzu a mít vyřešeny všechny ekonomické i ekologické problémy. Nemluvě o třetím světě. Tam už mohl být nedostek čehokoliv jen historickou poznámkou v učebnicích. Místo toho se připravujem všichni na sebezničení. Fantastický pokrok. Nebýt ve vedení světa sebestřední magoři, ješitové a blázni kde by mohl svět být?

  OdpovědětSmazat
 12. Pane Mane, nacisti sice heslo "Fly to kill" neměli, ale na uniformách SS měli odznáčky s lebkou a zkříženými hnáty. To mi osobně přijde daleko odpornější a zrůdnější. Tato symbolika je mnohem více genocidní než nějaké heslo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby létal nad vámi, coby nepřítel, asi byste změnil mínění o tom, který symbol je více genocidní.

   Smazat
  2. Také měli na přeskách "Gott mit uns". Ani na pánbíčka nezapoměli. Ale prd jim to bylo platné, asi se málo modlili.

   Smazat
  3. Jako třeba úderníci . https://www.lovecpokladu.cz/img/2010/Tom2/tom220100126_1.jpg

   Smazat
  4. Ne podle řečí (nebo symbolů), ale podle skutků poznáte je...

   Smazat
 13. Ona žádná válka s letadly nebude takže mají smůlu horší je že tam tem konflikt propagují.

  OdpovědětSmazat
 14. Nebude žádná válka. Všechny ty slinty o válce se musí psát, aby se impotentní panstvo ( drtivá většina chlapů u počítačů) zabavilo. Impotentní trouba se totiž nejvíce zabaví pornografickým svinstvem, nebo zabíjením. Proto taky se pro ně vyrábí pornosvinstvo a oni za to vyhazujou balíky peněz, a pokud jde o současné filmy -potažmo "kulturu"? Samé americké úchylné zabijácké svinstvo. Děj to nemá, ale zabíjí se tam, a good - čumil se může učumět. Úchylnej svět - úchylný lidi. Měla by přijít nějaká přírodní katastrofa, která donutí všechny ty blbečky u počítačů, aby si vlastnoručně postavili kůču ze dřeva, nebo vyhrabali zemljanku, aby jim nepršelo na palice - pak je úchyláctví přejde. Taky prý na to zabírá kastrace.

  OdpovědětSmazat
 15. Nemám jistotu, spíše jen přání, aby byl mír. Patřím mezi část lidstva bez testosteronu a tak asi nikdy nepochopím vzájemné hecování mužů, které se zvrhává ve války. Mám podezření, že i 11:13 je taky žena. Kluci nenechte se zblbnout mámě vás rády bez zbraní, naopak když zabíjíte civilisty i děti, tak jste odporní. Nejsme v Reality show, válku nelze vypnout jako PC a nelze se z ní vykecat, stylem - on si začal. Tak trochu myslete, máte na to.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já mám testosteronu dost, a přesto vidím spoustu jiných příležitostí, kde ho uplatnit, aniž bych vedl války. Jedinou výjimku bych udělal pro obraně svých blízkých a své země.

   Smazat
 16. 9:22 Proč by Západ válčil? Proč by ničil svoji vyspělou ekonomiku, kulturu, demokracii oproti Ruské zaostalosti a chudobě. To rusákum o nic nejde, ti jsou schopni vyprovokovat světový konflikt, jenže dnes by dostali po držce a to oni vědí moc dobře.Silácké kecy Putlera dnes nikoho nezajímají a jsou pro smích.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. http://www.rodon.cz/clanky/Politika/DVE-STE-LET-TERORISMU-USA-Prehledny-seznam-vsech-americkych-valecnych-zlocinu-teroru-a-valek-cast-1-od-17-stoleti-do-valky-ve-Vietnamu--3880

   Smazat
  2. 12:16 Kdyby si byli jisti, tak na Rusko dávno vletí, jako vletěli všude, kde jsou suroviny a nebo snaha o nezávislost. Takovej Hitler by ti povyprávěl co ho tam vedlo,ale jako agitka dobrý, máš mandát jít s tím ke Krausovi.

   Smazat
  3. A proč by válčil Rus? Zdrojů má víc, než dokáže zpracovat, a to západní bohatství je bohatstvím jen v nerozmlácené podobě, po válce už by se na něm moc netrhlo. Vždyť peníze už jsou jen čísla na účtu, fabrika má hodnotu, jen když vyrábí něco potřebného, nerostných zdrojů má západ pomálu ... O co by ten Rus měl válčit? Nebo si snad myslíte, že chtějí válčit jen tak, z nějaké rozvernosti?

   Smazat
  4. 12:16
   Ta rusácká chudoba a zaostalost v minulosti dala pořádně přes držku Napoleonovi i Hitlerovi . O tom nevíš nic ? To tě ve škole neučili ?

   Smazat
  5. 16:11
   "Nas mnógo!"

   Smazat
  6. 12:16, kdyby se nevyučovala historie, možná bychom ti to sežrali. Takhle dobře víme, jak se věci mají. Silácké řeči slýcháváme neustále od některých lidí zde. Tvůj soukmenovec Bolton vyhlásil válku už snad každému. Clinton, Bush, Obama, Blair, Sarkozy... válku už i realizovali. Dneska máme díky tomu téměř na hranicích Evropy několik rozvalených států, které se zmítají v křečích. A výhrůžky slyšíme každým dnem. Zrovna předevčírem hrozil Bolton válkou Rusku kvůli Arktice, protože se mu nelíbí, že jsou schopni využívat svoje vlastní arktické pobřeží, dnes hrozil válkou Íránu, protože těží vlastní ropu a o Číně ani nemluvě. Jdi do prdele, ty Putlere, jsi trapný.

   Smazat
 17. Ano.Z výšky.Z dálky.Je to tak snadné...,jako na trenažeru. Zelený terčík zčervená a přestane se pohybovat. Máte další záznam do střelecké knížky. Jste hrdí na tu nášivku střelce operátora.
  Jenže pak stojíte nad reálným člověkem , tedy spíš tím co z něj zbylo, se střevy rozervanými granátem. A i když tohle jste nezpůsobili, pokud ve vás zůstalo trochu člověčenství chce se vám zvracet ze sebe sama. :-(

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mně se zvracet nechce. Onehdá jsem na Al Masdar News viděl podařené videjko s vousáči prchajícími na všechny světové strany a docela se mi to líbilo. To proto, že ti vousáči si dva týdny předtím pohráli s jednou babičkou a dvěma vnučkama. Došlo na ně a krátce na to nám předvedli svá střeva v plné kráse.

   Smazat
  2. Bože, jde-li to odpusť jim i tomu vychutnávači msty

   Smazat
 18. https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019052910021089-v-plzni-byla-nalezena-nevybuchla-bomba-byly-evakuovany-stovky-lidi/
  Copak je na ní asi napsáno

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Nacistická zbrojovko, lehni popelem".

   Smazat
  2. Bylo na ní napsáno americkou křídou:
   "Tuhle fabriku do českých znárodňovacích rukou nedáme!" Podpis američtí a němečtí akcionáři.

   Smazat
  3. 18:08
   A teď tu tvou hloupost přelož do angličtiny, trubko!

   Plzeňská škodovka byla jedna z největších nacistických zbrojovek a tím pádem byla srovnána se zemí zcela po právu. Nenávidět za to Amíky mohou tím pádem jen náckovští přisluhovači jako jsi ty.

   Smazat
  4. "Jsem humanitární"

   Smazat
  5. 18:20

   Celou válku se s tím nechalo žít, ale 10 dní před neodvratnou porážkou už to prostě dál nešlo, musela být srovnána se zemí. Tak jako další velké průmyslové podniky v protektorátu. Jinak by se válčilo snad ještě teď.

   taky blb

   Smazat
  6. 18:20 a v té největší nacistické zbrojovce byla škola, ve které vybombardovali 38 dětí s učitelkou? To oslavují každoročně v Plzni? Nevšiml jsem si, že by si někdo při těchto velkolepých oslavách na to vzpomněl. A teď to přelož do angličtiny demente.

   Smazat
  7. https://ulozto.cz/!xKyPRQGCZWnM/hledani-ztraceneho-casu-dve-vzpominky-na-jaro-1945-1999-mp4

   Smazat
  8. 8:20 Problém je v datu bombardování Škodovky. Pokuste se uvažovat bez emocí a jen rozumem. Vyjde výsledek zbytečně zabitých, zraněných civilistů a jedna zničená velká fabrika. Konec válký to neurychlílo ani o den.

   Smazat
 19. Dvoraku ! Ty nejsi uz ani CENZOR ! Ty jsi proste OPICE z povodi Limpopa !

  To je muj nazor vyrceny od srdce a z hlavy !
  Rekl NICK HONOLULU !

  OdpovědětSmazat
 20. Ten pořad jsem v TV taky zaregistroval, ale hned jsem pochopil o co jde a přepnul jsem radši někam jinam, protože budovatelsko-propagačních pořadů mám až po krk.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.