Reklama

středa 1. května 2019

Guaidó se pokusil o převrat, Washington ho podpořil zatím slovně - Samozvaný venezuelský prezident Juan Guaidó vyzval venezuelskou armádu k převratu.

Pokus o převrat ve Venezuele (pučisté skrývají tváře
pod modrými šátky).
-rp-
1. 5. 2019  BBCSchallundrauch a PrvníZprávy
Záběry Guaidóa byly pořízeny před leteckou základnou Caracas Miranda (letiště Generalisimo Francisco de Miranda, zvaná La Carlota), vedle něj stálo několik vojáků. Nastal okamžik "skoncovat s uzurpací," řekl Guaidó na videu.Juan Guaidó pro americkou CNN řekl: "Máme podporu velké části ozbrojených sil a v příštích několika hodinách budeme konsolidovat veškerou jejich podporu pro přechod (asi převrat,ne? -pozn.NR) ve Venezuele."

Ministr informací Jorge Rodriguez prohlásil, že šlo o malou skupinu "vojenských zrádců", která chtěla provést převrat.

Podle oficiálního prohlášení venezuelské vlády má vláda "plnou kontrolu" nad zemí a armádou.

Trumpův poradce pro národní bezpečnost John Bolton vyzval venezuelskou armádu, aby podpořila „chráněnce“ Washingtonu Juana Guaidóa.

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo řekl, že Guaidó má plnou podporu Bílého domu, a vyzval armádu, aby se vzbouřila proti Madurovi.

Venezuelský ministr obrany Vladimir Padrino nazval Guaidóa zrádcem a napsal na Twitteru, že národní ozbrojené síly (FANB) jsou loajální legitimnímu prezidentu Nicolasi Madurovi.

Příznivci Guaidóa se pokoušeli několik hodin bouřit před základnou letectva, ale vládní bezpečnostní síly je zadržují.
Prezident Nicolás Maduro s veliteli armády, národní gardy a policie,
kteří mu vyjádřili "bezvýhradnou podporu".

16:15 CET - Prezident Maduro oznámil, že mluvil s vůdci armády, kteří potvrdili „naprostou loajalitu“.

16:55 CET - Guaidó, stojící na autě, mluví přes megafon ke svým stoupencům

Venezuelský ministr zahraničí tvrdí, že pokus o převrat byl "naplánován přímo ve Washingtonu".

„Je vidět, že tento "převrat" je zoufalým pokusem Guaidóa o získání moci po jeho pokusu o "barevnou revoluci", který selhal. On prostě není schopen mobilizovat masy, protože Venezuelané vědí, že je agentem Washingtonu a bude prodávat pozemky americkým ropným společnostem. Ani teď nepřesvědčí armádu,“ tvrdí von Freeman na blogu Schall und Rauch.


WSJ: Spojeným státům hrozí na Kubě a ve Venezuele „syrský scénář"!


BBC: Maduro ukázal, že má stále plnou podporu armády!


Protestující podporující obě strany se shromáždili na různých místech hlavního města Caracasu.

Probíhají střety mezi stoupenci Guaidóa a ozbrojenými vojenskými vozidly. Bylo vidět jak protestující házeli kameny, ale byli odraženi slzným plynem a vodním dělem.

Televizní kamery také zachytily okamžik, kdy do davu pronikla obrněná vozidla, ale není jasné, zda došlo k nějakým zraněním.

Ministr obrany Vladimír Padrino v televizním vysílání zdůraznil, že armáda zůstává za Nicolásem Madurem. Ministr dále oznámill, že povstání některých členů armády bylo "částečně poraženo", ale varoval před možným krveprolití.

"Zbraně republiky jsou zde proto, aby bránily svrchovanost a nezávislost národa," varoval ministr.

45 komentářů :

 1. A co Miloš? Zatím mlčí. Pošle do Kolumbie prapor nebo rotu ochotných?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stačí že tam prapory poslali Rusáci a Kubánci.

   Smazat
  2. Guaido jako pučista může uprchnout do České republiky. Pozval ho k nám sám náš pan prezident

   Smazat
  3. Žádat redakci. Zrušte prosím ten stupidní systém dokazování že nejsem robot, hledáním lupou desetkrát jestli jsou tam jízdní kola nebo prodejna nebo auto, když to ani není pořádně vidět. Roboti zatím komentáře nepíší.

   Smazat
  4. Zeman mě onehdá tím prohlášením směrem ke Guaidovi nemile zaskočil. Později se mi rozleželo v hlavě, že to byl od něj sice podrazácký, ale skvělý politický manévr. V době, kdy byl pod tlakem domácí opozice čekající na nějakou jeho "slabší chvilku", nejenže nemlčel někde v koutě, ale zasedl k hráčskému stolku a vynesl do očí bijící falešnou kartu! Tím sebral kavárníkům vítr z plachet.

   Smazat
  5. Náš vliv na dění ve Venezuele je nulový, důležitější se pod Guaiodo podepsali. Tím už Zeman nic nepokazil. Navíc popřál Guaidovi úspěch v demokratických volbách. Tím ukázal, že on sám byl takto nezpochybnitelně zvolen na Hrad. A to pozvání Guaioda do Čech, to byl pode mě už jen cynický vtípek - snad jako úšklebek našim kavárníkům.

   Smazat
  6. Po anonyma 11:46 - redakce Nové republiky se systémem ověřování, že nejste robot nemůže nic dělat. Je to systém provozovaný Googlem.

   Smazat
  7. I ČSV děkuje NR za informaci o ZÁMĚRNÉM bržděni občanů GOOGLEM.Domnivali jsme se hned, kde je zakopaný pes.
   Dokud se občané nedomohou na svých prý zástupcich naši OBČANSKÉ PŘIMÉ DEMOKRACIE tak jak to vidime vzorově tady na NR,pak budou pozorovat jak jejich zástupci zorganizovani v polit stranách se jako jeden muž včetně komunistů budou bránit otevřit na svých webech voličům potřebný přimý kontakt ve formě otevřeni diskuznich rubrik na námi občany už i zaplacených webech stran a ty,aby se tak dále dále zbavovaly odpovědnosti a budou dělat k tomu všemu nechutné nadháněče kapitalistickým podvodnikům,kteři je na svých FB nejen oberou o jejich data a ty prodaji,ale zcenzuruji je a to s pohrdániím jim vlastnim!

   Jestliže polit.strany budou nadale odmitat naši občanskou přimou demokracii musime zádat přesun TĚCHTO NÁMI ZBYTEČNĚ VYDANÝCH PENĚZ Z ROZPOČTU na NAŠE tzv alternativni weby,které ve skutečnosti tvoři HLAVNÍ PROUD a nepomohoulži,že jsou alternativni!!

   Smazat
  8. Stoji za povsim ,ze "problem ' Venezuely vypukl az kdyz nastala vhodna doba...Nejprve !!
   Kdyz si Trump poklekl a zaplavil svoji vladu neocons ,Abrams, Pompeo, Bolton atd./ uznal predtim velvyslanectvi v Jerusaleme, "Daroval" velkou a dulezitou cast Syrie ve prospech stale vetsiho Izraele , dosahl tak odpusteni svych "hrichu" !
   Mullerova Komise Nenasla proto vubec nic /I kdyby nasla !!/, a pro jistotu patrala i spatnym smerem, fake media ustaly s utoky na Trumpa a ze je i dalsi Hitler naraz a spokojenost s nim zavladla a ma nadeji byt zvolen /pomoci pocitacu v USA , ktere se tak osvedcili a stale osvedcuji/. Napriklad vykopli /a museli rychle/, silenou Hillary, ktera chtela zautocit na Rusko , pomoci vyhlaseni bezletove zony nad Syrii...Tim rozsirit konflikt do svetove valky.

   Smazat
 2. Proč toho amerického agenta nezatknou a nezavřou snaží se o násilný puč dal bych mu doživotí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To by bylo kontraproduktivní, neboť na to se čeká v západních zdělovadlech. Spustila by se tím lidsko-právní hysterie o mučedníkovi Guaidó. Všimněte si jaký je na fotografii poměr presstitutek ku rebelům v modrých šátcích. Asi 10 ku 1. Jinak ty modré šátky jim jistě doporučili marketingoví experti na barevné revoluce z USA...

   Smazat
  2. +Ten G. je typicka zruda nemocna vzteklinou proti svym spoluobcanum , kterou vidime s obrovskou HUBOU vzdy dokoran jak a mava porad pestickou ,ale je homosexualne ,jako ty vsichni a hystericky zbabelej a strachem podelanej...

   Smazat
 3. Jen jedné věci nerozumím, zda šlo o převrat demokratický či totalitní. Jsou tam Kubánci, Rusové a Číňani, tak Guaidóa bude "sedět". A nepomůže mu ani deset Otčenášů.

  OdpovědětSmazat
 4. Velké širé ropné lány,
  Guaidó,se svými pány,
  připravil vám velké,plány.
  USA máte být předány
  a jimi být vyčerpány!!!!

  Mohla to být rutina,
  nebýt Vládi Putina.
  Plán už téměř celý vyšel,
  Rus, jak v Sýrii, rychle přišel.

  Teď USA zlostně hledí,
  že s Madurem „Medvěd“ sedí.
  Do země je nechce pustit
  drancování nejde spustit.

  Nemají tvář, páteř ani čest
  ti USA a Guaidovi hoši,
  nad hlavou prapor pruhů a hvězd,
  falešní „světlonoši“!

  A po celém světě roste
  strach z „JESTŘÁBŮ“ z USA,
  řešení je přitom prosté:
  Pomoc čekej od Rusa!!

  OdpovědětSmazat
 5. Meli by tam vystrilet kubanske a ruske poradcenky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vole, aby nakonec někdo nevystřílel tebe, když se ti to tak líbí!

   Smazat
  2. Já anonymovi 12:25 rozumím - přišlo mu líto, že na Ukrajině a v Sýrii už úspěšně vystříleli ty americké.

   Smazat
  3. to je přece "náš" retarda-agent-provokatér Pepek Vyskoč, neztrácejte s ním nervy, čas a ani ta písmenka :-)

   Smazat
 6. Prvomájové demonstrace se však nebudou týkat jen české politiky. Na 12. hodinu je plánována demonstrace venezuelské komunity žijící v Česku. Chtějí se setkat desítky Venezuelanů, kteří nesouhlasí s diktaturou prezidenta Nicoláse Madura a chtějí do své země zpět vrátit demokracii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejde o žádnou demokracii, ale o ropu a US vliv!

   Smazat
  2. Každý si tu demokracii představuje jinak. Většina však přes svou peněženku. Zvláště je to patrné i u nás v Praze, kde se ten tzv. lumpenproletariát má vcelku, i když bezpracně, celkem dobře.

   Smazat
  3. 12:32
   Takže hrstka věčných zoufalců a demonstrantů z Čech přijde dělat Venezuelany? :-) Kolik se dneska platí na parkovišti za transparent? :-)

   Rudý škorpión

   Smazat
 7. Když mohou USA mít své základny a vojska kolem Ruska a Číny , tak obraceně, ponorky s poseidony do Karibské oblasti a Čína na západní pobřeží . Uvidíme jak se budou Amici tvářit !!!

  OdpovědětSmazat
 8. Nechápu zlomyslné poznámky, já to vidím, jako tragedii obyčejných chudých lidí, kteří žijí v bohaté zemi a navíc jim hrozí občanská válka. Přitom ani jeden z vůdců nevypadá na lidumila, na konci budou mrtví, zničené domy a ještě větší chudoba.

  OdpovědětSmazat
 9. Je důležioté sledovat naše "mírotvůrce" v parlamentu, ČT, ostatních tzv.veřejných či oficiálních sdělovacích médiích a především jejich dirigenty z USA i EU.
  Myslící tvor si obrázek udělá sám, blb nikdy.

  OdpovědětSmazat
 10. Máš hodně pravdu ale proč se Amici s se stále vměšují do cizích záležitostí ! chtějí vraždit lidí ,tak ať vraždí doma , původní obyvatelstvo ! to asi byli pro ně jen paraziti !!!

  OdpovědětSmazat
 11. Proste se Rusaci a Kubanci vrati domu v cernych igelitech.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná, ale kolik se v těch igelitech a rakvích vrátí těch druhých, blbe? A kolik jich, normálních a nevinných občanů, "zahrabou v příkopech" , (ala idiot Bartuška)? Tohle fakt může zplodit jenom hovado.

   Smazat
  2. Možná by všem bojechtivým pomohla k poznání písnička Čornye tulipány od "rusáka" Vysockého, která obžalovává režim, který nahnal kluky do Afganistánu a domů se vraceli v rakvích. Jen pro velmi nenáročný mozek je Visockij a Brežněv totéž. Ego kladivko, já nejsem totéž co byl Husák a naši papaláši. Na Ukrajině nežijí jen banderovci a mezi amíky určitě nenajdeme jen válkychtivé jestřáby. Tak prosím používejte SVŮJ mozek, určitě ho máte.

   Smazat
 12. Měli toho zmetka co vypadá jak Obama odprásknout, když stál na autě a svolával lidi do ulic. Kretén jeden

  OdpovědětSmazat
 13. To se nenajde nikdo, kdo by toho amerického Kvida sejmul? Já už bych ho dávno sejmul,kdyby byl zde v ČR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To si spis nachcijec do teplaku, rudy dedecku:-)

   Smazat
  2. 17:42 piš alespoň česky kreténe

   Smazat
 14. Kdyby byl Maduro takovej tyran, jak nám ho vykresluje Říše dobra v médiích, tak lži-prezident Juan Guaidó, kterého na dálku telefonicky jmenoval do funkce nového venezuelského prezidenta soudruh Mike Pence, tak Juan by už dávno bručel v koncentráku na Quantanamo. Kubánci by ho tam Američanům přehodili přes plot :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. další koncentráčník by se jim určitě šiknul, protože v tom koncentráku je už jenom 41 vězňů, ale obslužného personálu 1800! Přijde doba, kdy tam Kuba bude muset postavit památník na své náklady (stejně jako Česko cáluje památník v Letech místo Schwarcenberků).

   Smazat
 15. Velice mne překvavapuje reakce některých spoluobčanů, kteří by asi byli rádi, kdyby Madurova vláda byla svržena. Prosím, je to jejich názor, ale proč tedy vřeští jak pomitutí na zásahem Varšavské smlouvy v r. 1989?
  u nás. Jsou normální. Nikdy jsem se vstupem armád na naše území nesouhlasil a vážil jsem si těch kteří to odsoudili.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Říká se tomu politika dvojích standardů. Česko je nadto v pozici takového poslušného psíka, který musí splnit jakkoliv debilní příkaz svého páníčka. Sorry jako, váš Babičok.

   Smazat
  2. Problém je v tom, že ten páníček (18:08) se před světem chlubí, že "ho má většího" a že proto nemusí dodržovat mezinárodní právo. Výsledkem je bordel na všech světových stranách.

   Smazat
 16. V roce 1989 se Varšavská smlouva chovala celkem korektně.

  OdpovědětSmazat
 17. 18:21
  Po zvěrsvech v Iranu, Jugoslávii a dalších naprosto souhlasím. Žádné humanitátní bombardování, někdy asi hloupé ztráty na životech civilistů kteří dělali naprosto pro vojáky nepochopitelné věci.Ale stále zastávám názor, že vstup armád byl naprosto neadekvátní a proto jsem proti němu protestoval a protestuji.

  OdpovědětSmazat
 18. Tak jsem nepochopil. Už se ten Guaidó převrátil?

  OdpovědětSmazat
 19. Informace pro 18:05. Qvantanámo se od 1.1. se plní demokratickými zrádci z USA.Trump Coup Největší porušení ústavy v historii - Kevin Shipp Video
  https://beforeitsnews.com/v3/opinion-conservative/2019/3452131.html
  https://beforeitsnews.com/v3/economics-and-politics/2019/2518257.html
  Prezident Trump říká, že Hluboký Stát se pokusil o převrat. Bývalý důstojník CIA a oznamovatel Kevin Shipp říká, že odstranění
  Trumpu bylo globální spiknutí. Shipp vysvětluje: „Ano, to je převrat. Jedná se o nejšokující porušení ústavy a trestné činnosti v dějinách, nejen v Americe, ale v západní vládě.
  Je to smrtelná rána Demokratické straně, když tyto věci vyjdou.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.