Reklama

neděle 19. května 2019

IDNES.TV: Kam směřuje Evropská unie

19. 5. 2019

https://tv.idnes.cz/rozstrel/rozstrel-ivan-david-cely-zaznam-eu-volby-cesko-domaci-politika.V190516_125143_idnestv_jaha

53 komentářů :

 1. Velmi solidní rozhovor. Jste dobrou volbou do Evropského parlamentu, ale … . To ale se týká toho, že v případě Vašeho zvolení je možné nahrazení nějakým náhradníkem z SPD. Váš odchod z jakési konference SPD v Praze to naznačoval.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13.36 Kroužkovat je třeba i prvního na kandidátce. Prosté, milý Watsone. Potom ho nikdo nepřeskočí na kroužky zdola...

   Ale nezapomínejte, že kroužky mohou být v těchto volbách celkem jenom dva. Dáte-li jich omylem více, spácháte neplatný hlas.

   Smazat
  2. 1. Nahradit někoho jde kroužkováním, jiným způsobem to nejde, pokud dotyčný sám nebude chtít;
   2. ad 13:36 — neměl byste věřit každému bombastickému titulku, a v případě Aeronetu už vůbec ne.

   Smazat
  3. 14:56
   Hahaha. Neměli bychom věřit Aeronetu? To je mi ale novinka. Předtím než Aeronet začal útočit na SPD tak tady byly bláboly z Aeronetu ve větší než hojné míře publikovány jako zdroj pravdy. Namátkou, slavné červené karty prej rozdávané Americkou ambasádou. Inu, jak se nám to zrovna (ne)hodí, viďte.

   Smazat
  4. Ty jsi zaměstnanec ambasády NA Tržišti, že můžeš tohle tvrdit? Červené karty byly jasně organizovanou protistátní akcí, typickou pro americké rozvraceče. Dělali to v Arábii, na Ukrajině i v Rusku, v Gruzii i Arménii, dělali to v Srbsku i Makedonii, tak proč by to nemohli dělat i u nás.

   Smazat
  5. 15:15
   Božínku, ono těm aeronetovským, dávno vyvráceným blábolům, ještě dnes stále někdo věří. Jste zřejmě volič SPD, viďte?

   http://disidenti.org/schmied/hoax-v-podani-aeronetu

   Smazat
  6. Ad 15:28 - na rozdíl od jednohlasného mainstreamu je alternativa různohlasá a naprosto různorodá, včetně taky fiat alternativy, jako je Aeronet.

   Smazat
  7. A ty - demente prolezlej nenávistí, hejkale 15.28 - si myslíš, že ty červený karty padaly z nebe? Asi lidi viděli co viděli - ne? To jenom ty jsi sprostej kašpar, musíš se denně pošklebovat a sprostě urážet. Počítač je k tomu jako stvořenej - co? Když nemáš bábu, a děti se tě dávno zřekly - co ty impotente! Jinak bys byl teď někde venku mezi normálníma lidma, proč trčíš 24 hodiny denně u počítače?

   Smazat
  8. 15:36
   Tak proč tady byla ta "fiat alternativa" tak hojně publikovaná (dokud se to hodilo)?

   Smazat
  9. Mně se Aeronet také nezdá být dobrým pramenem informací, ale tvrzení, že bylo z Aeronetu něco vyvráceno je přinejmenším přehnané. Na linku, na který nás odkazuje rozhorlený pražský kavárník je doslova napsáno:
   "Aeronet s velkou pravděpodobností lhal, nebo přinejmenším nevědomky šířil nepravdu, dezinformaci."

   ... s velkou pravděpodobností, čili to pověstné americké "likely", není nic než tvrzení a to ještě velmi vágní. Žádný důkaz. To by ale měli učit už na základní škole v lekcích logiky. Anonym - kavárník by v ní asi pohořel.

   Smazat
  10. 15:44
   Hlavní "důkaz" Aeronetu, fotografie balíku červených karet s odesílatelem US Embassy, byl zcela jednoznačně vyvrácen jako podvrh, photoshopová fotomontáž.
   Ale když těm lžím evidentně tak moc chcete věřit tak si jim klidně dál věřte. Ale pak se nedivte že se vám lidi budou smát a klepat si na čelo.

   Smazat
  11. Jsem autorem prvního příspěvku. Očekával jsem prohlášení dr. Davida, že po případném zvolení se nevzdá místa v Evropském parlamentu.

   Smazat
  12. Pro toho troubu 15:51 - z Aeronetu, milý hloupíšku, nebylo vyvráceno zhola nic. Pročti si znovu ta "vyvrácení hoaxů Aeronetu" a zjistíš, že formulce jsou velmi velmi opatrné, nic neříkající, ve stylu "highly likely" - čili pravděpodobně, asi, s vysokou pravděpodobností, velmi pravděpodobně - a podobné nezávazné a nic nevysvětlující plky.

   Inu, jen špatně vzdělaný člověk, či úplný nevzdělanec na takováhle tvrzení o "vyvrácení hoaxů" naletí. Ale nemusíš se stydět. Tobě podobných běhá po Praze z kavárny do kavárny víc.

   Smazat
  13. 15:54 - pochybuji, že na hloupý dotaz pan doktor David bude odpovídat. Proč by odstupoval z místa europoslance? K čemu by mu to bylo? Člověče, nefantazírujte!

   Smazat
  14. Aeronet 24.3.: Rozvrat měsíc před volbami? Leader SPD do evropských voleb Ivan David na odchodu řekl: “Takhle zanikají partaje, na to seru!” a předčasně se odhlásil z konference SPD v Praze! V mainstreamových médiích to dr. David potvrdil, vyloučil pouze užití sprostého výrazu. Prostě pochybnosti jsou … . Docela bych ho volil, ale nechci, aby to potom převzal Hrnčíř!

   Smazat
  15. Recepis na Čučkařův Éronetgulasch:
   1. Vezměte nejméně 1(lépe 2, a více)dní staré zprávy z rozličných webů
   2. Přimíchejte čerstvé čučkaří zprávy z vaší kuchyně
   3. Podle chuti opepřete nenávistí, lží - podle účelu
   4. Dokořeňte dynamitem(bude chutnat, jako bomba), není-li, můžete přimíchat mystiku
   5. Zamíchejte, servírujte, radujte se.
   Je to osvědčený recept pro cílovou skupinu. Úspěch zaručen. Potvrzeno i některými komentáři výše. Dobrou chuť! :)

   Smazat
  16. 13:36
   Plácáte nesmysly. Toto bylo již několikráte vysvětleno.

   Smazat
  17. https://zpravy.aktualne.cz/domaci/lidr-spd-do-eurovoleb-david-odesel-z-konference-v-praze/r~6f77a8b24efc11e9a049ac1f6b220ee8/

   Smazat
  18. 15:10 a další podobní omílají cosi o tom jak je tu vytrvale zastáván, převážně v diskuzi, ten nebo onen zdroj, takový nebo jiný názor a ten že se posunuje, mění ... Především si takoví šťourové nejsou schopni (nebo nechtějí) uvědomit, že názorová hladina se přirozeně vyvíjí jak s poznáním, tak s proměnami a vývojem společenské problematiky a reality. Označovat takový zcela přirozený jev za politickou vadu nesenou samotným blogem, nebo jeho komunitou a přispěvateli je od jeho odpůrců naprosto hloupé napadání, když takovým autorům chybí schopnost nalézat skutečné argumeny hodné diskuze. A nakonec, pokud lze v kterémkoli z dostupných zdrojů najít text, který může přispět k realizaci prezentované orientace spolku NR, považuji za zcela samozřejmé, logické a legitimní takový zdroj využít. Nevím proč by mělo jít o to kdo, když podstatné je co.

   Smazat
  19. 22:44 Ta zpráva mainstreamu je z 25.3.2019, a "dobrosrdečne" je na NR neustále vylepována odpůrci pana MUDr. Davida. VK si na své Fiat-alternativě taky kopnul, když navíc vložil do úst pana Davida sprostá slova, která vůbec nevyslovil. Pan MUDr. David o průběhu té konference hovořil, ale to jeho odpůrcům nevadí, obsah jeho slov nikoho z lhářů nezajímá, a hodí se jim každá příležitost, jak si ti "vzácní charakterové" můžou kopnout.

   Smazat
  20. Já jsem napsal původní příspěvek i ten ve 22:44 a nejsem žádný odpůrce dr. Davida, právě naopak. A NR je jeden z mých nejoblíbenějších webů.

   Smazat
  21. 10:44 Dobrá, ale potom víte, že MUDr. David o té konferenci už hovořil, a že zprávy mainstreamu jsou přesné pouze v údajích o datumu a čase vydání.

   Smazat
  22. Jana Kunšteková21. května 2019 3:25

   Můžete být klidní, Ivan David odstoupit nehodlá. A situace kolem několika poslanců SPD, šířících poplašné zprávy, se myslím už uklidnila.

   Smazat
 2. Během českého členství v EU:
  vzrostl státní dluh 3,3×;
  vzrostla zadluženost českých domácností 3,3×;
  vzrostl 1,8× počet přerušených studií českých vysokoškoláků;
  klesla výroba jatečního skotu o 12 % a jatečních prasat o 40 %;
  klesl počet nově dokončených bytů o 11 %;
  vzrostl počet neuspokojených žádostí o umístění ve vybraných zařízeních sociálních služeb o 60 %;
  klesla relace čistého průměrného důchodu k čisté průměrné mzdě z 55,2 % na 51,8 %;
  zdražil chleba o 60 %.
  Už zase jsme si zvykli čekat na příkazy odjinud. Po Vídni, Berlínu a Moskvě čekáme na nápady z Bruselu.
  Už zase se učíme žebrat.
  Už zase se v nejzákladnějších momentech lidského života vzdáváme vlastního rozumu a citu a přijímáme tupé, ubohé nehodnoty, které jdou proti přírozenosti.
  Už zase se učíme lhát a přetvařovat, už zase mluvíme jinak než myslíme, už zase “myslíme nahlas” jen v souladu s tím, co “se může”.
  Už zase si křivíme páteř v předklonu před poradci, kteří nám dovážejí úředně prefabrikovaná moudra.
  Už zase se učíme ideologii a jediný správný světonázor.
  Už zase upřednostňujeme zájmy cizích mocností před našimi národními zájmy.
  Snahy o reformu Rakouska-Uherska a SSSR byly nesmyslné, předem odsouzené k neúspěchu. Podobně nesmyslné je tvrdit, že lze reformovat EU. Na reformu už je pozdě...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z besed a panelových diskuzí Nové republiky jasně vyplývá, že reformovat či přeformátovat Evropskou unii nelze.

   Smazat
 3. Kam směřuje? ........ Ano, přesně tam ! A ti nejpilnější z pilných tam už jsou. Některým už nekoukají ven ani podrážky.

  OdpovědětSmazat
 4. Volím Ano - vytrollíme europarlament. Jsou upřímní, nic neskrývají, jasně říkají proč tam jdou(pro prachy). Když se tam dostanou nic neovlivní, zrovna tak jako ti, co mají vznešené předvolební ideály a skutečné své cíle za ně skrývají. Alespoň s nimi bude sranda. Bože, jak bych si přál, kdyby skončili před Štětinou, co se netají tím, že tam musí dodělat Ukrajinu, (tak čím je pro naši zem tam užitečný?) před Těličkou a spol. Peníze nikomu nezávidím, tak kluci do toho! Když už s tou Unií kráčíme do rpdele, tak ať je při tom alespoň nějaká sranda. Volte ANO, vytrollíme europarlament. Zničme ho českým humorem,když už jsme pro mnohé národem Švejků...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:50
   Nejlepší na tom je, že takových švejků, jako jste vy nebude jistojistě dostatek na to, aby se do toho europarlamentu ti "Ano - vytrollíme europarlament" dostali, a oni to samozřejmě vědí. Ale taky doufají, že můžou mít dostatek švejkovských hlasů na to, aby shrábli miliónek, a o to jim přece jde, což vy, švejku, jaksi nechápete, a tak budete opět výsledkem zničen.

   Smazat
  2. Píši, peníze nikomu nezávidím. Ani ten plat europoslancům. A oni veřejně říkají, že jim jde o peníze. Je to sranda ale myslím že u spousty kandidátů jsou prachy skutečně až na prvním místě. Volební programy? Slova, slova, slova...

   Smazat
  3. Není to prča, ale budoucnost ČR. A proto je potřeba nevolit ty, kterým jde jenom o peníze, a vědí, že do europarlamentu se nedostanou, ale ty, kteří se tam pravděpodobně dostanou, v českém parlamentu prosazují program, s kterým tam šli, a při hlasování nikdy nezradili.

   Smazat
  4. Volbou ANO nevytrolíte EU, ale sebe !
   Pokud nemáte na víc než trolit, volte Tvůj kandidát, který v Radiožurnálu na otázku co
   je úlohou europoslance odpověděl, že řídit Brusel jako firmu. Strašně smutné !!!
   Proč sem každý přispívá anonymně ?
   Když čtu příspěvky zbabělců, vážně mám obavy o výsledek těchto voleb.
   Jeden ekononom, kterého moc nemusím, řekl

   "Prokletím demokracie je, že lidí, kteří berou
   volby vážně, je menšina ".

   Smazat
  5. Příspěvky vyslovují určitý postoj, názor autora. Nechápu, proč by se nutně musel opírat o jméno, které, pokud nejde o obecné známou osobnost (či osobu) samo o sobě nic neznamená, zahrnuje jmenovce v celé populaci a do celé té hry zatahuje i blízké. Chápete vy chytrolíne, že manžel nebo manželka, potomci či předci, natož jmenovci nemusí mít zájem, prospěch, renomé, ale mohou utrpět i škodu jako důsledek vašeho "hrdinství"? Jste na tom světě sám, máte všestranný souhlas, nebo jste natolik bez ohledů? Až se vypravím do výkonné politiky, jsem nucen se plně prezentovat. Samozřejmě všechny blízké budu informovat a vyslechnu jejich názor s tím, že může zaznít i takový, který nezbude než respektovat. Tož tak, hrdino.(pokud skutečně uvádíte svoje pravé jméno).

   Smazat
  6. Pane Vodvárko jak vám mohu věřit, že se tak skutečně jmenujete? Opakuji, že případní zvolení kandidáti ANO - vytrollíme eroparlament tam udělají stejný prd jako ti ,,normální". Ty volby jsou jen proto aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Je to jen fraška. Věřte že já osobně tyto volby neberu opravdu vážně. Velká(!) evropská politika se dělá úplně jinde, mimo europarlament. Naše zástupce čeká tak akorát rozhodnout, zda se jogurt bude stále stejně jmenovat, protože Turci si nárokují tento název pro sebe, neb ho vymysleli - yogurt. Nic víc. Podepsán Tomáš Marný.

   Smazat
 5. Se svými volebními programy jděte do řiti a když se tam dostanete hajte zájmy naší země, a věřte, že to bude stačit! To by mělo platit pro všechny. A když ne, tak pracujte na rozpuštění EU. M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A proto nesmí vyhrát strany, které už se neosvědčili, viz jejich hlasování v europarlamentu.

   Smazat
  2. Politolog Zdeněk Zavřel na jedné panelové diskuzi NR poradil: "Do europarlamentu nevolte nikoho, kdo už tam byl!!!"

   Smazat
 6. Evropa je už v podstatě odsouzena, neboť tam bude islámský chalífát, pokud se nic nezmění.
  To ale teď záleží na samotné Evropě. Bude-li i nadále napomáhat USA válcovat Rusko, sama se odsoudí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusko je nezválcovatelné, tak hovoří historie(Leningrad, Stalingrad, Kursk..)

   Smazat
 7. Kam směřuje? K totalitě.

  Děda 2

  OdpovědětSmazat
 8. Ohledně „vměšování“ Ruska do voleb v USA, na výzvu Mika Pompea, ať už to nedělají, reagoval Putin po svém: předal americkému ministrovi zahraničí příklady amerického vměšování do politiky v Rusku. Co to asi tak mohlo být?

  Nevím, co by to mohlo být. Vždy před tamními volbami se v ruských médiích objevují fotky, na nichž si protiputinovští opozičníci chodí na americkou ambasádu „pro něco“, sám si v hlavě přehrajte, jaké kejkle umí Západ zcela otevřeně udělat na podporu Navalného a tak podobně…
  Absenci idejí se snažíme zakrývat tím, že se veškeré neúspěchy házejí na Putina, zatímco Evropa sama mezitím vymýšlí samé podružnosti, a navíc v takových množstvích, že se v nich začíná topit, až se v nich jednou i utopí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusové planě nežvaněj, jako Ušáci, místo žvanění předaj důkazy, které ale Ušáci ani náhodou nezveřejní, protože nemůžou. I tak je to každému jasné, teda pokud není blbej, navedenej nebo zaplacenej. Problém je ten pokud to zvěřejní Rusové a nevím proč by na ty šmejdy měli brát ohledy.

   Smazat
 9. Aeronet mám ve svých webech docela nahoře, píší pravdu a proto jsou nálepkováni jako dezinformační. To že se začali trefovat do SPD, může být jediný důvod, proč vznikli a to předchozí dobré účinkování může mít jen ted důvod, aby vzbudili důvěru a pak mohli Okamuru zaříznout. Jinak si to nedovedu vysvětlit. Ať tak, nebo tak, nám stejně nezbývá nic jiného než volit SPD. Možná, že zejtra napíšou, že Okamura žere malé děti, když to do voleb stihnou dokázt, stejně jim nebudu věřit a budu radši volit komunisty. Hej hou, rudý dědeček


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:00
   To je naprostá hloupost. komunisté by byli volitlní jen kdyby předseda byl Skála nebo Grebeníček. Ti co dnes jsou vedení strany jsou atrapy komunistů.
   Klidně bych mohl napsat zrádci komunistických ideí.
   Václav

   Smazat
  2. 21:00
   Ten kdo nepoznal velkého žvanila a jeho demagog. příspěvky je na cestě do pekel.
   Václav

   Smazat
 10. Premiér Netanjahu se svou politikou už roky ztrácí podporu mezi sekulárními Židy, a tak svou moc stále více opírá právě o tyto vrstvy, které bychom mohli označit za fundamentalistické. Ustupuje jejich požadavkům natolik, že se prostor k životu pro sekulární Izraelce neustále smrskává. A k tomu si přičtěte tradiční fakt, že porodnost u ortodoxních věřících často až násobně převyšuje zbytek společnosti, z čehož pro Izrael – přinejmenším s onou vžitou nálepkou „jediné demokracie na Blízkém východě“ – nekouká nic dobrého. Sekulární Židé budou logicky postupně ve stále větších počtech odjíždět, ať už do Evropy, Ameriky nebo třeba zpátky do Ruska, a poměr ultraortodoxních se tím jen ve finále zvýší. Podle mého je to problém. Rádi tady v Evropě diskutujeme o roli islámu v životě arabských společností, ale zcela přehlížíme hodně podobné trendy v Izraeli. Přitom těch zásadních rozdílů mezi pravověrným muslimem a ultraortodoxním židem zase tolik není.

  OdpovědětSmazat
 11. ááááááá americký kretének vlezl na diskuze, a teď tady bude žvatlat sám se sebou. Jeden žvást za druhým, všechno blbý, nudící se americký kretén, bývalý Čech, který každý den leze diskutovat s Čechama a otravuje diskuze. Drzé hovádko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. áááááááááááááá, už je smazán.

   Smazat
 12. Již ke konci války ti naši takzvaní „spojenci“ plánovali provést operaci Nemyslitelná (Unthinkable), při které měly nerozpuštěné jednotky Wehrmachtu a SS společně s francouzskými, americkými a britskými vojsky zaútočit na Rusko z Evropy a z Dálného východu mělo zaútočit Japonsko.
  Do války se zapojili až v roce 1944, protože do té doby jim vyhovovalo, když jsme se s Němci vzájemně pobíjeli, čemuž aktivně napomáhali.
  Lend Lease nebyl poskytován jen nám, ale i Hitlerovi, přičemž v nemalé výši. Bez této pomoci by se Hitler tak dlouho neudržel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jůesej se zapojily do války v Evropě až tehdy,když jejich představitelé pochopili,že Rusové zaženou Germány do Baltu a tam je utopí.Jediné pořádné bitvy proběhly v Ardenách,pak už se Němci,jakmile se Rusové blížili k Berlínu,po tisících vzdávali Amíkům.Proč?Protože Rusové,vědomí si toho,co za zvěrstva páchali fašouni v Rusku,zajetce mnohdy nebrali aby je nemuseli živit,když sami měli málo jídla pro své vojáky.

   Smazat
 13. Každý rozcho bolí, ale je třeba se rozejít, aby se mohlo začít znovu žít.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 14. Rozhovor byl veden korektně, ovšem ta Čeština! Dikce, rytmus řeči moderátora! Váží si vůbec (snad svého) rodného jazyka? Z jaké je rodiny? Kde a do jaké chodil školy? Spolu s jeho hlubokým hlasem chrochtání jak z vepřína, ééé, áááá, nnnn, dokonce i dlouhé b, protahované koncovky. Projev adolescenta s pochvalou, že přecejen nepřidal, zejména pro dámy tak módní nosovky, tak žádoucí angličtiny. Povrchní to doba, povrchních to lidí. Nějaká jistota?

  OdpovědětSmazat
 15. https://www.facebook.com/kamil.papezik/videos/10208088456925714/
  Je HRNČÍŘ 2-ka na kandidátce SPD podvodník?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím, jestli podovodník, ale určitě politický turista.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.