Reklama

čtvrtek 30. května 2019

Impérium a cyklon B

Obžalovaní zločinci v Norimberském procesu (1945-46)
Václav Umlauf
30.5.2019 E-republika
Shrňme božskou komedii, která se odehrává před našima očima. Naši vlastní spoluobčané se prodali nové totalitě a za peníze daňových poplatníků veřejně a legálně ničí demokratické instituce a iniciativy našeho typu.


Dva redaktoři e-republiky dostali nedávno takový rozmilý mail. Jedna česká firma jim hrdě nahlásila, že jsme na seznamu proruských nepřátelských webů. Oni prý dostali z USA grant na tzv. "sémantickou analýzu nepřátelských webů". Takže budou e-republiku vědecky a jinak zkoumat, proč a jak jsme nepřátelští. A k tomu chtěli odpověď na nějaké otázky. Ale naše odpovědi je asi příliš nezajímaly, důležitý byl ten grant, že ano. Co mne opravdu fascinovalo, bylo to gigantické chucpe, které hraničilo s úplnou blbostí. Oni nám to oznámili v mailu a chtěli pro své fízlování naši aktivní pomoc.

Ti borci vzali peníze daňových poplatníků, což byl příslušný grant proti ústavně zaručené svobodě projevu. Pak vyrobili příslušný cyklon B na demokracii, což v tomto případě byla varianta jednoduchého algoritmu na kontrolu opisování, který už léta používá Masarykova univerzita v Brně. Pak nám poslali oznámení do transportu, na který naši oba redaktoři s vrozenou slušností odpověděli, jeden krátce a druhý dlouze. Nyní se už nacházíme v koncentračním táboře nepřátelských webů a čekáme, kdy do nás pustí ten cyklon B. Jistě, Češi, ty Heydrichovy "smějící se bestie", vždy vynikali v podobných operacích. Konec konců, děrné štítky IBM byly pro vedení kartoték vyhlazovacích táborů vítanou pomocí při zvládání téměř nadlidského úkolu. Česká proamerická wiki se s tím moc nechlubí, tak je její článek o pomoci IBM při holocaustu celkem krátký, ale podrobnosti si najdete na cizojazyčných webech. Korporátní fašismus slušně vzkvétá a tak máme na krku nové zaměstnance v IG Farben, kteří pilně sbírají granty a zařizují, co je potřeba. CIA a Pentagon už dávno zaměstnávají podobné pohůnky, viz náš starší článek Boom privátních firem v USA fízlujících pro stát. Z něho se podívejte na tyto grafy, který jasně ukazují, o jaký jde kšeft. Na prvním grafu vidíte nárůst privátního sektoru na fízlovacích vládních programech v posledním desetiletí.
Druhý graf ukazuje podíl přímých vládních zaměstnanců a privátních podniků. Stát tedy "prodal" tuto činnost privátním firmám, které dnes tvoří většinu tohoto byznysu.A třetí graf ukazuje, že to nedělají zadarmo. Strmý nárůst výdajů z kapes daňových poplatníků v miliardách dolarů ukazuje na vznik nového vysoce lukrativního soukromého sektoru, který žije výhradně z vládních zakázek.Takže naše chucpe-firma jede na velké grantové vlně přímo nebo nepřímo placené vojensko-průmyslovým komplexem. Podle toho se také arogantně chová a píše nám ty obsílky do transportu. A nezapomeňme, že cyklon B oficiálně sloužil k humanitárnímu odvšivování, stejně jako ta sémantická analýza. Proto jsem ze zvědavosti začal zjišťovat, co je ještě v USA k mání. A hle, pro zcela apolitickou neziskovku typu Člověka v tísni je zde mimořádná nabídka US-vlády při obnově demokracie v Sýrii. Tato parta hic už byla vyhnána z jiných míst světa, jako je Donbas na Ukrajině, a nyní ve velkém zavádí demokracii v Česku přes tzv. "mediální výchovu". Zkrátka, mezi středoškoláky se to hemží bezdomovci a jinými nuzáky a je třeba jim charitativně pomoci za vládní peníze. Takže US-tip pro podobné party je tady, klikněte si.Jde bratru o pouhých $75,000,000 z daní amerických občanů, které mají zajistit důvod pro trvalou US-okupaci Sýrie. Záminkou je tzv. vměšování cizích zemí do syrské demokracie, čímž se nemyslí USA, ale Írán. Je zajímavé, že pouze USA, Turecko a teroristé jsou jediné subjekty, které v této zemi operují bez souhlasu legální vlády, a tedy ilegálně a v rozporu s mezinárodním právem. Možná by o ten grant měl požádat Assad, aby měl prachy na legální a obtížný boj proti terorismu. A íránské gardy jsou jeho spojencem, takže splňuje dosti důležitou podmínku znalosti terénu. Ale jak říkám, i naši odborníci na demokracii by se o to mohli pokusit. V dlouhodobém výhledu daném nevyhnutelným pádem fašistického impéria je dobré se podívat, jak dopadli v Norimberském procesu a následné denacifikaci bankéři, průmyslníci, doktoři a další podobná fašistická havěť. Ti všichni dostali nejvyšší tresty tak 5 let, a za to těch pár desítek miliónů dolarů přece stojí.

Shrňme božskou komedii, která se odehrává před našima očima. Naši vlastní spoluobčané se prodali nové totalitě a za peníze daňových poplatníků veřejně a legálně ničí demokratické instituce a iniciativy našeho typu. Rád bych tyto borce upozornil na německou realitu danou po vyhrané válce s nacistickým fašismem. Ne všechno, co bylo v dané době legální, bylo beztrestné podle přirozeného práva. Žalobcům v Norimberku se podařilo najít SS-many, kteří odmítli jít sloužit do vyhlazovacích táborů, kde se měli jako prasata v žitě. Raději šli bojovat a umírat na ruskou frontu. Takže borci, pozor! Jednou bude třeba stačit, když se na vašem procesu najde jedna jediná (sic!) slušná nefízlovací firma či neziskovka, která odmítla ničení demokracie a pronásledování slušných lidí za jejich dobrovolnou občanskou činnost. Pak to ale znamená, že vás budou moci soudit na základě precedentů Norimberského soudu. Věřím, že se jistě najdou slušní lidé (snad i u nás), kteří byli osloveni, aby ničili demokracii se svým cyklonem B všeho druhu. Ale oni to odmítli a šli se živit poctivou prací. Pak bych ale nechtěl být ve vaší kůži. Ale za ty US-doláče si jistě koupíte dobrého obhájce. Raději na něj šetřete už teď.Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

38 komentářů :

 1. Vašku Umlaufe, ty jsi především pošuk. Fláterník který se zbláznil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy fakt nejste schopen pochopit nasledky?

   Smazat
  2. Vygumovaný pošuk, ale také zkurvysyn a zmrd, jsi ty, degeneráte ! Takové bude potřeba jednou pověsit !

   Smazat
  3. 12:46 Však ani ty mě dlouho srát nebudeš! Páč ihned poté co se chopím moci tě s celou zdejší sortou bolševických podlidí poručím zaživa zakopat pod zem, aby dřív než ta ty vaše smrdutý, chlastem a špatnou stravou zbytnělý, avšak rachitický trupiska prohnojí zem, ji vaše žebrácký čpáry a dráty do betonu připomíající hnáty v předsmrtných křečích stačily ještě i řádně prohnětat, aby pak takto zúrodněná zem poskytla žírný chléb králikům, z jejichž kožek kurvy co vás vrhly kdesi v chlívě na voly udusanou zem, mohly po nocích šít hřejivé límce na zimní mundůry vojáků Barbarossy 2, likvidující tento podřadný xindl, dosud ještě obývající ruské stepi! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Smazat
 2. To je opravdu drzost nebo absolutní hloupost sledovaný web má pomáhat při svém šmírování. Pošlete zaplacené poskoky někam.

  OdpovědětSmazat
 3. 10:08...Pošuk jste vy, protože vůbec nechápete, co se kolem vás děje!
  znáte :?
  přišli si pro komunistu..mlčel jsem !
  přišli si pro žida..mlčel jsem !
  přišli si pro mne..a nikdo se mě nezastal !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenomže tady si nikdo pro nikoho nepřišel!
   A ten mimoň Umlauf sám sebe staví zcela vážně na úroveň vězně z koncentračního tábora určeného ke zplynování??!!

   Smazat
  2. 10:49 Přišli si pro malíře tykadel na plakáty. Ale hanobení hlavy státu, ani hanobení občanů odlišných názorů od hlavního proudu je beztrestné, a fašisty vítané.

   Smazat
  3. Anonymní30. května 2019 10:49
   Na příkladu, kterému každý rozumí, autor upozorňuje, že se rozšiřují totalitní praktiky sledování společnosti a omezování svobod občanů. Kde to skončí, když se proti tomu neohradíme?
   Vychází to z EU a jejích Nařízení, Směrnice, Rozhodnutí, či jakého dokumentu, aby vlády národních států nebránily, ale podporovaly vznik neziskovek. Tyto neziskovky, které likvidují demokratické prvky evropských společností, dle předpovědi Orwella, svou činnost označují jako šíření demokracie. Těch neziskovek už je jenom u nás, určitě stovky, možná tisíce. Na jejich činnost vydává náš stát desítky miliard ročně. Přitom se veřejně jedna ministryně s druhou dohaduje, kde sehnat nějaké dvě miliardy, na nějaké sociální potřeby, pro naše občany. A na jakou činnost dostávají miliardy, ty neziskovky? Na rozvracení naší společnosti. Štvou proti sobě navzájem mladé a staré, muže a ženy, vzdělané a nevzdělané, normální a nenormální, atd., atd. P.K.

   Smazat
  4. 10.35 A nikdo z těch vašich tří se nebránil, čekali že se za jejich obranu dají zlikvidovat nějací Gójim... a disciplinovaně mašírovali na nádraží... Někteří se dočkali Rudé armády; SSSR obětoval cca 28 milionů životů lidí, kteří po válce chyběli při obnově NĚMCI zničené země...

   Smazat
 4. realita současného světa,kterému už nic neni svaté.

  OdpovědětSmazat
 5. Demokracie vzkveta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, vzkvétá. Máš s tím nějaký problém?

   Smazat
  2. 10:50.asi mam o demokracii jinou predstavu nez vy

   Smazat
  3. S tou demokracií je to ironie, blbost vzkvétá a rodí další a další svoje plody, dezorientované a parazitické blbce ..

   Smazat
  4. Od doby Lincolna a vcetne by kazda vlada USA a dalsi na Str. Vychode ,vlady zapadu a ted EU , musela skoncit v Norimberku. Dle zakonu a spravedlivych soudu..V Norimberku a v Japonsku napr. byli souzeni za to,ze prohrali a nerealizovali zamery zapadu !! Tez masakry civilni populace , beze zbrane zen a deti /muzi/napritel vlastne byli na fronte/, byla soucast pomsty.. Tak,co s nima.Take pro zlociny napomahani zlocinu,nekonecnych masakru a Genocidy ,okupaci atd. Vycet uz je nekonecny... To pak hlidaji OSN ,vlady ,soudy a urady, miliardari a jejich neziskove organice zapadu,oficialni teroristicke organizace , fanantici a media ve sluzbach ideologu, ,aby se to nesmelo stat.. Nedavno po vyhlaseni valky na teror to pomahaji v hlavni roli vsude na svete udrzet , velmi chraneni a podporovani zakony, miliony dolaru, vyzbrojovanim, masakrujici teroriste z celeho sveta..Dle pravidel se predstira ,ze jsou nepritel. Ale zvou se vsude v milionech..
   Komu se dostane cast zbrani v cene skoro 9 miliard , ktere zakoupila od USA vlada Sarabie..

   Smazat
 6. dopadne to takhle: http://extrastory.cz/john-calhoun-tvoril-krysi-mesta-vzdy-ale-zkolabovala-mozna-lidstvo-dopadne-stejne.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  OdpovědětSmazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 8. 10:49...a o to jde !...aby si nepřišli !

  OdpovědětSmazat
 9. 10:42...10:50...Assange by mohl vyprávět !

  OdpovědětSmazat
 10. Zvolený evropský poslanec Puigdemont oznámil, že nebyl vpuštěn do Evropského parlamentu:

  https://cz.sputniknews.com/svet/2019053010027778-zvoleny-evropsky-poslanec-puigdemont-oznamil-ze-nebyl-vpusten-do-evropskeho-parlamentu/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je implementace demokracie, a práva v pojetí EU

   Smazat
 11. Nepřátelské diktatuře kapitálu je vlastně vše, co není v jejím vlastnictví. Samozřejmě tedy i NR. Nepřátelské diktatuře kapitálu je ovšem především pravda a právo a tak na takové fízlování "nepřítele" kapitál nešetří, navíc, když to jde z kapes daňových poplatníků, tedy snad skoro jen zaměstnanců, neb ostatní buď jsou od daní osvobozeni nebo je prostě neplatí.Tomu se říká organizace práce: kapitál něco potřebuje a zařídí/nařídí a maník platí nějakou politické Gestapo sám proti sobě!!! No to potěší - srdce i mysl každého kapitalisty!

  OdpovědětSmazat
 12. Kde pak bude, ten zakopaný pes "netržního" systému v amerických pařátách?

  Federální rezervní systém - centrální bankovní systém v USA je nezisková organizace, neřízená ministerstvem financí USA?

  Federální rezervní systém (neformálně Fed) je centrální bankovní systém Spojených států amerických. Fed je neziskovou společností, která není nikým formálně vlastněna (spíše se jedná o nezávislou státní instituci). Akcie nejsou jako akcie soukromých společností, akcie Fed vlastní 12 neziskových Regionálních federálních rezervních bank, které založila vláda USA. Stát má k Fed přímý přístup skrze volbu vedení společnosti jednou za 14 let, tím je zachována politická nezávislost.

  FED vznikl podepsáním Zákona o federálních rezervách pár dnů před vánočními svátky, 23. prosince 1913, prezidentem Woodrowem Wilsonem. Samotné znění zákona vzešlo z tajného setkání zástupců amerického ministerstva financí a několika vlivných bankéřů té doby v listopadu 1910 na ostrově Jekyll Island v americké Georgii. Hlavní rys zákona bylo získání pověření (z americké ústavy explicitně dané Kongresu) tisknout peníze a poskytovat je americké vládě na úvěr.

  Fed je totiž v dnešních dnech hlavním zdrojem tisknutí amerického dolaru, přestože dle ústavy Spojených států amerických má výhradní právo tisknout americkou měnu pouze ministerstvo financí. Dle některých kritiků začala měna s nuceným oběhem vyvolávat hospodářský cyklus.[13] Později, co byl zrušen Brettonwoodský systém a opuštěn zlatý standard, to podle nich umožnilo nárůst inflace.

  FED audit provedl Všeobecný úřad pro kontrolu rozpočtu (Government Accountability Office) a zjistil, že Fed v letech 2007-2010 rozdal v bezúročných půjčkách americkým i zahraničním bankám a korporacím přes 16×1012 dolarů (113 % HDP USA), a to bez vědomí Kongresu!

  Podle Alana Graysona se má jednat dokonce o 26 bilionů dolarů (184 % HDP). Mezi příjemci je mnoho významných finančních institucí a korporací, převážně ze Spojených států, ale i z jiných zemí jako Švýcarsko, Skotsko, Velká Británie, Německo, Japonsko a další. V případě amerických bank a institucí navíc došlo ke střetu zájmů, kdy Fed vyřizování této obrovské transakce „outsourcoval“ a lidé ji realizující současně působili v podnicích, kterým byly tyto bezplatné půjčky poskytnuty.

  Stačí odkaz zkopírovat, zadat a přehrát!

  https://uloz.to/live/!vff7eW47tmS8/fed-bankovnictvi-je-nejvetsim-podvodem-bangsteru-na-obcany-na-celem-svete-fed-je-neziskovou-spolecnosti-ktera-neni-nikym-formalne-vlastnena-spise-se-jedna-o-nezavislou-statni-instituci-ktera-tiskne-nekryte-dolary-mkv-mp4

  °°°°°°°°°

  https://uloz.to/live/!SKvhRo2rMkQs/bankovnictvi-a-fed-je-nejvetsim-podvodem-bangsteru-na-obcany-na-celem-svete-co-byl-zrusen-brettonwoodsky-system-a-opusten-zlaty-standard-byl-umoznen-narust-nerizene-inflace-a-nekonecne-ozebracovani-obcanu-mkv-mp4

  Ramón

  OdpovědětSmazat
 13. Pomalu ale jistě to z nich leze, z černoprdelníků

  To, že židé z volostritu si objednali, zaplatili a provozovali genocidu lidstva pomocí světové války z let 1914 až 2019(tedy I. a II. i III. světové spolu) ví už kdejaký gojím, ale stále nemají gojové odvahu zvednout hlavy a říci to slouhům páníška (politikům, vládcům, soudcům) přímo do očí. Až to jednou udělají pak se každý doví, že král je nahý a tím to skončí (zatím trpte v matrixu vy hnidy gojů).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní30. května 2019 15:31
   Tak nějak by to mohlo být.
   Jenom ty tuny zlata někde jsou a budou čekat na další kolo. P.K.

   Smazat
 14. To není nějaké impérium nebo cyklon, ale jen úplatky od miliardářů, což se děje už po staletí a proto byl tenkrát založen onen socialismus. Tam bylo vše státní, tedy žádní miliardáři a proto vše fungovalo nejlépe. Řada současných povolených a podporovaných zločinů bylo samozřejmě trestných a proto to nebyla "svoboda a demokracie" :-)

  OdpovědětSmazat
 15. Nevím, moc si přeji, aby to byl zbytečný poplach. Co ale už vím je, že moji spoluobčané si mezi sebou nedovedou uďělat pořádek sami. Klasika - Babišovo Čapí hnízdo, proč si to nevyřešíme sami doma, proč donášíme a žalujeme v Bruselu ? Balíme udavačství do nobl slov, ale vypadáme jako puberťaci a ne jako vyspělý stát. Proč se politici schovávají za děti ? Vždyť už máme demokracii 30 let a stále se jí učíme, ale teď kráčíme zpět. Moc mě to mrzí a aby bylo jasno, tak volič ANO nejsem, ale to co je zde teď novým zvykem je unfer.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Úplná demokracie je samozřejmě to nejhorší. A jestli to někdo nechápe, úplná demokracie je povolení všech zločinů a podpora tedy zločinců. Dokud toto lidé opět nepochopí, nic se nezmění.

   Smazat
  2. Nevím co přívlastků již dostalo slovo "demokracie", zde též "úplná" versus "neúplná". Demokracie buď je nebo není a taková polovičatost, jako úplná a neúplná diktatura kapitálu s úplnou nebo neúplnou demokracií mimo slovní exhibice kibiců ve Valdštejnu a pod. nejsou jen tak ke slyšení.
   Čapí hníizdo? Občané, pokud myslí, vědí, že neexistuje kauza Čapí hnízdo a že byla vyrobena právě pro tu možnost pro někoho sladkého udavačství zde či onde. Titíž týpkové, co dnes udávají v Bruselu, udávali a hřálo je to u srdce za socíku a ještě dříve za nacismu. Prostě to mají v krvi - jsou to vlastně sadisté svého druhu. No a proč do Bruselu? Zkoušeli to u nás a zřejmě narazili, buďme rádi, že ještě zatím nemáme Gestapo.

   Smazat
 16. Dřív byli na šmírování odborníci, teď to dělaj soukromníci. Nakonec můžou být rádi, že jim nepřidělili barevný trojúhelník a nešoupli je do nějakého toho ghetta.

  OdpovědětSmazat
 17. Ten průser s těmi okupanty na D1 měl jediný cíl, strategicky zablokovat ve špičce ten tankodrom a vinu hodit na toho čobola cháááá. Sluníčkáři opět zabodovali že.

  OdpovědětSmazat
 18. noviczech
  ...na německé televizi běžel film, jak Hitler začal válku proti Sovětskému svazu. No a německá armáda postupovala na Moskvu a Hitler zřídil čtyři soukromé firmy s ..zabijáci nejhoršího kalibru,... ti šli po armádě a jejich úkolem bylo rabovat a zabíjet. Na Ukrajině i dále! Snímky otřesné, věšeli, vraždili a hlavně k tomu rabovali a odváželi do Německa vše cenné, zlato atd. Ale jejich úkolem bylo i zásobovat armádu potřebným nakradeným jídlem, surovinami! Český národe, udávej své vlastní Američanům,(ono je to jedno, gestapák nebo američan), říká se: Boží mlýny melou pomalu, ale jistě! Hloupý Čechu, vzpomeň si na tato slova, ...a to může být brzo!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 30. května 2019 19:35

   Mám záznam, rovněž německý, jak si na ty to zvěrstva brali němci ukrajince, rabovali, znásilňovali, mlátili nemluvňatům za nohy hlavama o zeď poté je všechny nahnali do stodoly a vše podpálili!

   Němčouři si libovali, jací jsou ukrajinci oddaní za špinavou a zrůdnou práci pro SS, oni si jen mnuli ruce a vrněli blahem, jaké mají věrné idioty.

   To je za pár desítek let taky čeká sexuální dobytek, tipec jim zatnou černí havrani z říše tisíce a jedné noci, budou jim muset líbat prdel od půlnoci do půlnoci ...

   Ramón

   Smazat
 19. Co je to zase za BLÁBOL ?!

  Čas od času se na sajtách naší milované Nové Republiky takovýto blábol objeví – je proto třeba se ptát, a to DŮRAZNĚ, všech soudruhů a soukmenovců redaktorů, jak mohou uveřejnit tak HLOUPÝ článek.

  Vždyť přece všichni víme, že Cyklon B vyráběla – pro potřeby národních socialistů - také naše česká Draslovka Kolín.
  Že v době, kdy anglo-američtí letečtí piráti těžce poškodili hlavní výrobnu Cyklonu B v Německu, tak naše Draslovka převzala CELÉ břemeno výroby tohoto očistného prostředku.

  A co víc: Na rozdíl od Němců, naše česká továrna tento JEDINEČNÝ prostředek obrany naší rasy proti mezinárodnímu sionismu vyrábí DODNES, byť pod vtipně změněným názvem Uragán D.

  Ano, my roduvěrní Češi a Rusové, my Západoasiati, JSME připraveni na další vlnu očisty, na rozdíl od Evropanů, Euroameričanů.

  Na shledanou v lepších časech, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace!


  P. Radosta

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře-vítače: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. POZOR – ВНИМАНИЕ !!

   Výše uvedený příspěvek jsem vložil již PODRUHÉ, neboť ten původní (z 30. května 11:05) zdejší smradlavé cenzorské hovado tupě smazalo.


   Jak dlouho ještě zneužívati budeš naší trpělivosti, cenzorský smrade?!
   Myslíš si snad, že tě necháme běžet, v brzkém budoucnu, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace?

   Jestli jsi opravdu tak hloupý, tak věz, že tě NENECHÁME uprchnout, že si tě chytíme, my komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti, za pomoci ruských soudruhů a soukmenovců z KGB/FSB.
   A pak s tebou naložíme typicky slovansky humánně, po husitsku, po leninsku, po putinsku, na místě.
   Pohov!

   Volte ANO, KSČM a našeho Miloše, ať se k nám nepřemožitelná Armáda Ruské federace vrátí co nejdříve!


   P. Radosta

   Smazat
 20. Radosto šetří se, stejně tě nikdo nečte.

  OdpovědětSmazat
 21. Největší Cyklon B na webech jsou "Novinky.cz".

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.