Reklama

sobota 25. května 2019

Inaugurace Zelenského uklidnila konflikt na Donbasu

25. 5. 2019    lenta
Po inauguraci prezidenta Ukrajiny Vladimíra Zelenského je ozbrojený konflikt na Donbasu méně napjatý. Izvestiím to oznámil zástupce náčelníka správy lidové milice samozvané Doněcké lidové republiky Eduard Basurin.


Podle jeho vyjádření se ve čtyřech dnech, které uplynuly od okamžiku nastoupení Zelenského do úřadu, snížila intenzita ostřelování v konfliktní zóně a také se téměř nepoužívají těžké zbraně. Basurin poznamenal, že klid může být dočasný, protože není známo, jak bude nová ukrajinská vláda jednat.

Oficiální zástupce samozvané Luganské lidové republiky na jednání v Minsku Rodion Mirošnik dodal, že od Zelenského očekávají konkrétní kroky. Podle něj by měl Kyjev vydat dekret o příměří, stažení vojsk a dohodu o příměří. V tom případě se situace na linii dotyku opravdu změní.

20. května Vladimír Zelenský při inauguraci prohlásil, že jeho prvním úkolem na postu prezidenta Ukrajiny bude příměří na Donbasu. Zdůraznil, že je připraven udělat cokoliv, aby dosáhl míru, a vyzval strany k dialogu. Prvním krokem k dosažení míru by podle něj měl být návrat všech ukrajinských zajatců.

Samozvané republiky Donbasu odpověděly , že jsou připraveny k výměně zajatců, ale pro začátek očekávají od Zelenského konkrétní návrhy.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

26 komentářů :

 1. No panečku, ještě nic neudělal a už má první úspěchy. Super.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bodejť né. Zelenskyj a jeho kmotr židenskyj vlastní na Donbase největší podniky a obrovské pozemky.
   nechte si keci o demokracii a míru, tady jde o prachy a jen o prachy

   Smazat
  2. 20:27, nevlastní, ty má Achmetov.

   Smazat
 2. No nebuť labuť když jsi husa. Kolomojský má fabriky na Donbasu i v Rusku. Vyraboval vlastní banku, nechal jí znárodnit a teď jí přes mezinárodní plnou dostane zpět. Vybral bezůhoného pohledného spoluvěrce, zaplatil natočení seriálu, zaplatil volby a čeká úrodu. Úspěch super se již dostavil a bude pokračování.

  OdpovědětSmazat
 3. ááá my sme boli prvý čo máme uvedeným postupom zvolenú krááááásnu prezidentku, ej či nás to teší,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:40 Nech vám nikdy nezostárne, krásavica inteligentná.

   Smazat
  2. daj Bože, nech skončí vysmiata, obklopená mužmi v uniformách a v teplákoch

   Smazat
  3. 14:58 a s velikými kokotmi ...
   :-):-)

   Smazat
  4. 14:40, úplně zbytečně se snažit, když se najde několik stovek tisíc blbů, kteří se nechají nalákat na billboardy, co dosud visí podél silnic. Tehdy má člověk chuť skočit z UFO jako ta dívčina v Blavě.

   Smazat
  5. 14:58 Souhlas a s modrým šátkem na hlavě:-):-)-)

   Smazat
 4. Jako by tam mohli Ukrajinci něco ovlivnit. Karty drží v brebtách někdo jiný a jen tak je nepustí, do hry už bylo investováno příliš mnoho dolarû a i to nástupiště k útoku na Rusko se hodí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud by někdo chtěl zaútočit na Rusko, byla by to dobrá pozice.
   Ale reálně nikdo nechce.

   Smazat
 5. mnohí ukrainci keď popracovali v našom skvelom kapitalizme vytriezveli, a poznamenali - dobre, zatiaľ je ticho, ale ....

  OdpovědětSmazat
 6. mně říkali známí, kteří tady žijí a rodiče mají v Horlivce, že Ukrajinci střílejí stále.....mluví spolu přes skype.

  OdpovědětSmazat
 7. "Ohledně Ukrajiny bylo všechno již rozhodnuto na základě meziklanových dohod. A jakmile to bylo dohodnuto, mohli toho hereckého šaška pustit na tu jeho... ...inauguraci, aby si převzal tu správnou šaškovskou čepici i s tím šaškovským chrastítkem. A to všechno dostal. Takže všechny uplynulé události jen předvedly, že žádný názor ukrajinského obyvatelstva nikoho ani v nejmenším nezajímá. Dokonce ani ty, kteří těmi lidmi manipulují, kteří je přesvědčovali, aby šli volit a zbavili se tak Porošenka. No tak ho odstranili. A co ti lidé, kteří se účastnili voleb, způsobili? Ti, kteří uvěřili tomu, že se jedná o volby?

  Osobně se podíleli na legitimizaci výsledků státního převratu, a to včetně všech těch úvěrů, které rozkradla kyjevská banda. A ty úvěry teď budou ti dobráci, kteří se tak hnali volit, sami splácet za radostného halekání, jak se dokázali zbavit Porošenka. "
  (Pjakin, Otázky-odpovědi 20.5.2019)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prej Pjakin :-D
   Toho "analytika" na baterky z "fondu konceptuálních studií" (co to má kurva jako být? :-D) s jeho Globálníma prediktorama fakt někdo bere vážně?
   To už musí být vážně zoufalost.

   Smazat
 8. Tohle je taky dobrý :-D


  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/putinovi-duveruje-historicky-nejmene-lidi-presto-je-v-rusku/r~ac9c02447ed911e9b5e8ac1f6b220ee8/

  OdpovědětSmazat
 9. Horší je že nás Ruské ..... zítra roztrhají na cucky.
  Marčelíno

  OdpovědětSmazat
 10. Usrajina by měla uznat DNR a LNR.
  Jinak bude mít na východě Palestinskou válku na věčné časy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:41 Rusko by mělo opustit okupovaný Krym, jinak bude mit ve světě neustále problémy.Jinak nikdo ve světě neuznal tyhle fašounské rádo by státy. Ale podstatné je to, že rusák PROHRÁL!!!!!!

   Smazat
  2. The United States has spent some $877 billion on the war.
   Washington is actively looking for new ways to wind down its involvement in the conflict. But why has the U.S. intervention lasted so long in the first place?

   Čím delší bude ta jejich trvalá svoboda, tím rychleji půjdou do kopru.

   Smazat
  3. Jak může Rusko vrátit území kde žije 99% rusu. V Kosovu žilo 40% Srbu a američané ho dali albáncum. Teď je tam základna us a druhá základna se pripravovala na Krymu. STOP US ARMY

   Smazat
  4. 18:45, no voni chtějí nejen to. Rusák by měl podle Amíků opustit i Arktiku a Kurily, a měl by rozpustit armádu, prodat jim za $1 symbolický Gazprom, Rosnefť a všechny bonitní firmy včetně národní banky, a do země vpustit Amíky. Něco podobného jako je dnes na Ukrajině.

   Smazat
 11. 17:40 takže budou levnější potraviny hurá, sláva vlasti výletu nezblbly jsme a jsme tu.

  OdpovědětSmazat
 12. Peníze na cyklobusy v jiných čechách nejsou. Zato peníze na podporu ukrajinské benderovské armády jsou.

  OdpovědětSmazat
 13. Na Youtube je hezký podtitulek k videu: Zelenský sice vyhrál auto, ale tomu chybí volant, pedály, stejně se neví, jaký směrem jet a nakonec stejně chybí i cesty.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.