Reklama

úterý 21. května 2019

Informace a dezinformace

LeoK.
21.5.2019 KosaZosta čili vlkovobloguje.wordpress.comBezpečnostní analytici se rozhodli, že nás konečně ochrání před „dezinformacemi“. Před volbami do Evropského parlamentu nasadí Facebook tým „ověřovatelů“ ve všech jazycích EU, aby „chránili“ uživatele Facebooku před závadným obsahem. Při té příležitosti, jenom abych měl jasno, bych se rád zeptal, jaký je rozdíl mezi informací a dezinformací? Když tedy přijde zpráva, že pod střechou Notre Dame de Paris vypukl požár, tak dezinformací je, že tam požár nevypukl? Nebo je dezinformací jiný komentář té zprávy, než ten oficiální?

To ale znamená, že dezinformací není zasažena hodnověrnost vlastní zprávy, ale jenom postoj toho, kdo tu zprávu komentuje.

Tomu se česky říká názor. A dezinformací je tedy jiný názor? Je tedy názorová jednota tím, co nám chtějí vnutit „bezpečnostní analytici?“ A vědí vůbec, že ten postup, který zvolili, se označuje krásnou česko-německou zprzněninou „glajchšaltovat?“

A to proto, že tenhle způsob ochrany před „dezinformacemi“ měl svoji hvězdnou dobu v době budování státu s názvem Grossdeutsches Reich. Myslím, že bychom měli stále opakovat motivy té doby jako poučení, na které bychom neměli zapomínat:

Vedoucí síla tehdejší německé společnosti slibovala silnou, autoritativní vládu namísto neefektivních parlamentních sporů, občanský mír, socialismus, radikální ekonomickou politiku s plnou zaměstnaností, navrácení „tradičních hodnot,“ hrdosti a rasovou čistotu.

To všechno ve jménu národní jednoty a solidarity namísto rozdrobené demokratické společnosti.

To, nebo něco podobného, opravdu chceme?V souvislosti se „selfie“ moderátorky DVTV Emmy Smetana před hořícím chrámem Matky Boží v Paříži se vyrojila celá řada parodií. Emma má meme. Emma u ukřižování Krista, Emma u výbuchu vzducholodi Hindeburg, Emma u atentátu na J.F. Kenedyho…

Říká se tomu mem. Mem je termín pro kulturní obdobu genu – replikující se jednotku kulturní informace. Slovo -mem je odvozeno z řeckého mimema – napodobovat. Memy jsou vlastně moderní verze klasické lidové satiry a vtipů, která se s námi táhne po celé naše dějiny – rozhodně už od Egypta.

Hlášky a kresby byly zvláště ve starém Římě rozšířené, píše Michal Rybka. Už v té době měly podobný charakter jako dnešní memy, totiž utahovaly si z politiků a celebrit, často například gladiátorů: Kdo je větší borec, kdo ho má většího a podobně. Vzestup memes byl v Římě pravděpodobně spojen se vzestupem gramotnosti – tak to funguje vždycky – naučíte plebs číst a psát a on si čte a píše to, co ho baví. Za příklad mohou sloužit třeba Martialova apophoreta:

Včerejší flám z Accery nikdy nezavání
neboť Acerra má zvyk chlastat do svítání…

Není pravda co se říká o manželce vysokého úředníka Galla,
který úřaduje v Lybii:
Jeho žena není chamtivá, zlá, škrtivá a hrabivá – neboť není pamětníka,
že by ji někdo viděl, jak tam něco brala
Naopak jsou ale důkazy, že paní toho Galla
vždy a každému tam dala.

Zazobaný dědku Gaure, kdo ti dary strká
říká jimi, hlavo prázdná, natáhni už brka!


Elity nikdy neměly rády, když si prostý lid utahoval z vrchnosti. Nejenže ji to ponižuje, ale ono to je taky nebezpečné. Masové šíření vtipů mezi poddanými nezřídka tvořily takové preludium pro revoluce – ať už se bavíme o Velké francouzské revoluci anebo třeba o té, která v Rusku ukončila carství a vedla k nástupu bolševismu. Etologicky vzato, je vtip forma agrese. Mírné agrese, ale přece jenom agrese. Vládnoucí elity z nich ten mírný nádech agrese cítí – a proto je nemají rády.

Funguje to i mezinárodně. V Rusku seženete pivo nebo kávu, která se jmenuje novičok, vodku nebo třeba trička. Pochopitelně to vzbudilo nevoli ve Velké Británii. Dezinformací bylo hodně a neověřených „zpráv“ (non testatur – N.T. a odtud český název kachna) bylo ještě víc. Určitě jich řadu znáte, tak například: V továrně na limonádu se utopil v kádi dělník a jeho ostatky byly nalezeny až po letech, kdy se káď čistila. V prodejně rozbalovali palety s cizokrajným ovocem a najednou z nich vylezl jedovatý had. Tak tady je informační položka rovná nule. Jde o jasné kachny.

Přepadení vysílačky v Gleiwitz v Horním Slezsku, byla operace pod falešnou vlajkou, která měla doložit polskou agresi vůči Německu a před světem ospravedlnit útok na Polsko. Operaci provedla 31. srpna 1939 speciální skupina příslušníků SS převlečených do polských uniforem. Poté útočníci vysílali rádiem výzvu v polštině k boji proti Němcům. Na místě přepadení zanechali těla zastřelených vězňů z koncentračního tábora Dachau, převlečená do polských uniforem.

Přepadení bylo zorganizováno Reinhardem Heydrichem a Heinrichem Müllerem, velitelem gestapa. Aby celá akce vypadala důvěryhodněji, byl na vysílací stanici přivezen Franciszek Honiok, Němec, který pomáhal polským lidem a byl den před tím zatčen gestapem. Byl přinucen převléci se tak, aby vypadal jako Polák. Poté byl usmrcen injekcí a postřelen tak, aby to vypadalo, že padl v boji.

Tak zkouška – šlo o dezinformaci nebo o kachnu? 

Ale trochu zatrolenější případ:

Firma Danone pro svoji značku Activia uvádí: Henry Tissier objevil bifidobakterie ve střevní mikroflóře dětí kojených mateřským mlékem. Slibné údaje z provedených výzkumů přivedly společnost Danone na myšlenku přidávat bifidobakterie do jogurtu. Na základě testování „in vitro“ provedeného s několika různými druhy bifidobakterií odborníci ze společnosti Danone vybrali Bifidus ActiRegularis®, který je schopný přežít a růst v mléce. Bifidus ActiRegularis® byl registrován v Pasteurově Institutu v Paříži pod vědeckým názvem Bifidobacterium lactis CNCM I-2494.

Bifidus ActiRegularis® je používán výlučně pro výrobek Activia® a je nedílnou součástí naší receptury a procesu fermentace. Každý kelímek výrobku Activia® o hmotnosti 125 g obsahuje 4 miliardy bakterií Bifidus ActiRegularis® Je prokázáno, že Bifidus ActiRegularis® přežívá průchod celým zažívacím traktem.

Potravinářská komora k tomu dodává: Bifidobaktérie tvoří významnou součást flóry tenkého i tlustého střeva. Probiotika se liší od běžné střevní flóry tím, že se v organismu nemnoží a neusazují natrvalo. Pokud se s jejich přísunem přestane, rychle mizí. Aby mohla být baktérie zařazena mezi probiotické, musí splňovat několik požadavků – musí mít prokazatelný příznivý vliv na zdraví hostitele, musí být zdravotně nezávadná, nesmí být toxická ani patogenní a podobně.

Probiotika lze přijímat několika způsoby, nejčastějším jsou zakysané mléčné výrobky, potravinové doplňky, kojenecká strava či léková forma. Každý výrobce by měl na svém produktu uvádět, zda obsahuje živou kulturu a také jakou. Až na výjimky se však nedozvíme, kolik živých baktérií v jednom balení je. Odborníci doporučují konzumovat denně alespoň 100 gramů mléčného výrobku s minimálním obsahem 10 miliónů probiotických baktérií v jednom gramu nebo jednom mililitru. Předávkování probiotickými baktériemi nehrozí.

A MUDr. Tomislav Švestka, CSc v článku Mikroflóra trávicího traktu a probiotika: Probiotika představují živé organizmy, které jsou lidského původu a ve svých důsledcích příznivě ovlivňují zdravotní stav příjemce. Jejich účinek spočívá ve stabilizaci přítomné mikroflóry trávicího traktu. Tím se vytvářejí předpoklady pro příznivé ovlivnění zdravotního stavu člověka s cílem dosáhnout prevence určitých chorob nebo napomoci k léčbě stávajících nemocí.

V současné době se nejčastěji užívají probiotika skupiny laktobacilů, bifidobakterie, některé nepatogenní kmeny E. coli a kvasinka Saccharomyces boulardi. Probiotika musí splňovat určité nezbytné předpoklady. Musí být účinná a bezpečná, jsou aplikována v živém stavu, nesmějí mít žádné patogenní vlastnosti, nezbytná je odolnost k žaludeční šťávě a žluči, musí mít schopnost adherovat ke střevnímu epitelu a být lidského původu. Probiotika jsou bezpečným lékem, neboť se jedná o komenzální nepatogenní mikroorganizmy

Firma Danone dává pozor, aby o svém výrobku nemluvila jako o léku, ale zneužívá textu tak, jakoby měla přinejmenším na probiotika patent. Nikde se nezmiňuje, že je jenom jednou z mnoha firem, které do kysaného výrobku přidávají živou bifidokulturu.

Tak a teď bábo raď – jde o informaci nebo o dezinformaci?

2. srpna 1964 se americký torpédoborec USS Maddox (DD-731) zapletl do přestřelky se třemi hlídkujícími severovietnamskými torpédovými čluny, přičemž jeden byl potopen a jeden těžce poškozen. Do střetnutí zasáhly i čtyři letouny F-8 Crusader amerického námořnictva, přičemž jeden z nich byl lehce poškozen. Při incidentu zemřeli 4 severovietnamští námořníci a 6 jich bylo zraněno. Na americké straně nebyly žádné ztráty.

Druhý střet se měl odehrát o dva dny později 4. srpna, kdy měly údajně severovietnamské lodi bez příčiny zaútočit na americká plavidla v mezinárodních vodách Tonkinského zálivu. Až v roce 2005, kdy došlo k odtajnění materiálů Národního bezpečnostního úřadu, vyšlo najevo, že druhý střet se velmi pravděpodobně vůbec neodehrál a severovietnamské námořnictvo 4. srpna na americké lodě nezaútočilo. Ve zprávě je doslova uvedeno:

Není to tak, že by se tu noc odehrál jiný příběh; v tu noc neproběhl žádný útok. … Po pravdě, hanojské námořnictvo tu noc nepodniklo nic, ale zabývalo se záchranou dvou člunů poškozených 2. srpna.

Prezident Lyndon Johnson v roce 1965 v soukromí přiznal pochybení, že „pokud ví, tak námořnictvo střílelo na velryby.“ Přesto týž prezident Johnson po incidentu schválil letecké údery na cíle v Severním Vietnamu a vystoupil v televizi s projevem k národu. 5. srpna podnikly první nálet letecké síly jihovietnamského letectva společně s americkými letadly, které startovaly ze tří letadlových lodí v Jihočínském moři. 7. srpna schválil Kongres USA rezoluci o Tonkinském zálivu, která prezidenta opravňovala k „použití síly na pomoc obraně svobody kteréhokoli státu SEATO.“

Zatímco první incident americký prezident Lyndon B. Johnson pouze verbálně odsoudil a varoval Severní Vietnam před nevyvolanými útoky, druhý a zcela falešný střet měl za následek schválení Rezoluce o Tonkinském zálivu, která se stala právním podkladem pro zapojení USA do nevyhlášené války proti Severnímu Vietnamu a zároveň dala americkému prezidentovi plnou moc asistovat kdekoliv v Jihovýchodní Asii v boji proti „komunistické agresi.“

Tedy jasná dezinformace.

Údajný dezinformační web Eurozprávy po demonstraci na Národní třídě dne 17. listopadu 2014, kdy účastníci demonstrace vystavili prezidentu Miloši Zemanovi červenou kartu píše, že podle nejpravděpodobnější verze má demonstraci na svědomí americká ambasáda, která se postarala o organizaci, pořádek i ony červené karty. A důvod? Hrad se podle nich příliš přiklonil k Rusku, úhlavnímu nepříteli Spojených států. Tuto teorii košatě rozvíjí například portál Aeronet, který tvrdí, že „rozborem“ fotek z internetu zjistil, že červené kartičky ležely v bedně adresované americkému konzulátu.

Tvrzení bylo vystavěno na základě fotografie účastnice demonstrace rozdávající červené karty kamarádkám. Z profilu účastnice na facebooku pak bylo odvozeno, že žena pracovala jako lektorka angličtiny pro velvyslanectví USA v Praze. Nejostřejší jsou pochopitelně diskuze na sociálních sítích, kde se to hemží pravdoláskaři a havlisty. A také bodyguardy v americkém žoldu. „Chtěl jsem si dotyčné ženy (rozdávající červené karty) vyfotit telefonem. To už se ke mě přihnali dva muži, kteří do mě začali strkat a sunout mě na chodník s tím, že jsem ‚provokatér‘ a ‚zas*anej komunista.‘ Takhle mě zatlačili několik metrů od místa výdeje karet a pak ještě ‚hlídali‘ abych náhodou nezlobil,“ píše se například ve facebookové skupině Antimajdan, odkazující na revoluci na Ukrajině.

Na této informaci vznikla dezinformace o organizaci demonstrace americkou ambasádou. Vzhledem k počtu – tisíce karet stejného rozměru, podívejte se na snímky – znáte nějaké jiné vysvětlení? Velvyslanec Andrew Schapiro se k české politice vyjadřoval často a rád a s prezidentem Zemanem byl na kordy. Už jako právník se zabýval lidskoprávní agendou a v Česku například podporoval nepopulární projekt HateFree Culture pod záštitou odvolaného ministra Jiřího Dienstbiera.

Byl to právě Shapiro, kdo byl otevřeně obviňován z toho, že demonstraci financoval a nechal vyrobit tisíce červených karet a protizemanovských transparentů. Velvyslanec to ale považoval za absurdní a pravdou je, že jeho kritici nepředložili jediný důkaz.

Není ale to, že se mlčí o původu červených karet, svého druhu stejná dezinformace, jako domněnka o spolupráci amerického velvyslanectví, které se tak otevřeně vměšovalo do české politiky?

Spojené státy mají důkaz o tom, že síly syrského prezidenta Bašára Asada použily chemické zbraně při útoku na syrské město Dúmá. Prohlásila to na pravidelné tiskové konferenci ve Washingtonu mluvčí amerického ministerstva zahraničí Heather Nauertová. Podle ní vedou USA mnoho upřesňujících údajů kolem útoku stále jako přísně tajné a proto Washington ani doposud nemohl zveřejnit důkazy, které o incidentu již má k dispozici.

Při útoku na syrské město Dúmá loni v dubnu byla jako zbraň použita toxická látka obsahující chlor, uvádí ve své konečné zprávě o incidentu Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW). Mandát vyšetřování této mezinárodní organizace však na rozdíl od jiných případů nezahrnoval připsání viny kterékoli straně konfliktu, napsala agentura AP.

Proč?

Na konci dubna letošního roku přinesly naše zpravodajské servery, například Aktuálně nebo iDnes senzační zprávu o bílém kýtovci beluga, který je cvičen ruskou armádou ke kladení min a podobně. Chladnou hlavu si zachoval jenom Soukupův Týden, který si zprávu ověřil a zjistil, že něco nehraje. Jasno do toho vnesl Švýcarský, poněkud bulvární server SMOPO, který popsal, že jde o fake news. Pro neznalé němčiny volný překlad:

Krotká bílá velryba, která byla zachráněna v Norsku rybáři, není ani špión, ani tajným bombovým útokem. Hvaldimir (hval = norsky velryba) se pravděpodobně jmenuje „Semjon “ a je velrybou pro terapii dětí.
Server 20min.ch komentoval: Kýtovec není první zvíře, které ruská špionáž a armáda zneužívá pro své účely. Nyní máme důvod se domnívat, že beluga „Semjon“ byla používána v Rusku pro léčbu dětí. Norská webová stránka Fiskeribladet již o tom informovala již 29. září 2008.
Velryby ve Finnmarku pravděpodobně unikly z ruského léčebného zařízení v blízkosti norské hranice, říká Morten Vikeby, bývalý novinář Fiskeribladet a bývalý konzul v Murmansku. Již v roce 2008 psal o takových velrybách pro rybářský časopis.
Jargen Ree Wiig, inspektor Ředitelství pro rybolov, si myslí, že je to fantastická zpráva. Původně jsme předpokládali, že je zneužita pro špionážní nebo válečné účely, ale pak jsme zjistili, že je to velryba pro dobro lidí. Je dokonce zvyklá se s námi mazlit. Je to naprosto úžasné, řekl Wiig Fiskeribladet.

Opět se ukázalo, že největším šiřitelem dezinformací je mediální mainstream. Kdyby ověřoval zprávy, tak jak sám po tom volá, musel na správné vysvětlení, které je tady již 11 let, přijít. Ale nechtěl vynechat příležitost a jako řada dalších současných komentářů vzal na sebe podobu zběsilé a nenávistné protiruské propagandy.

Kolem dezinformací se zájmovým skupinám podařilo vytvořit háv nemorálnosti. Něco, co se nedělá, ale co je něco úplně jiného než třeba reklama. Což je dost velký oříšek, protože marketingové nástroje se snaží daný výrobek, přes všechny regulace, představit jako krajně výhodný proti jiným podobným – viz příklad s Activiou.

Jestliže opravdu chceme zabránit morální panice kolem dezinformací, musíme odsoudit marketing. Používá totiž stejné postupy a je právě tak anonymní jako klasická fake news.

Anebo musíme přiznat, že šíření dezinformací má ekonomické pozadí, „kdy původcem dezinformací je vždy Kreml nebo Čína,“ ačkoliv skutečným viníkem je neudržitelný podnikatelský model digitálního kapitalismu s jeho online reklamami. Ruská federace je vystavena neskutečně velkému balíku ekonomických sankcí a nehroutí se. Proto establishment vynakládá velké prostředky na její dehonestaci. Samozřejmě ne přímo. Ten systém je sám o sobě podstatně složitější a je založen na zkorumpovatelnosti expertů.

Když dostávají výzkumné organizace peníze od cizích vlád, když média systematicky publikují podle příkazů PR agentur a politických manipulátorů, není divu, že lidé nedůvěřují expertům. Kdo by jim věřil, když víme, že pod kravatou a košilí mají už firemní nátělník.

Dezinformací se tedy vzdor úsilí bezpečnostních analytiků Facebooku nezbavíme, dokud nerestrukturalizujeme systém digitálního kapitalismu. Musíme najít takové nástroje, aby online reklama přestala být klíčovým faktorem zisků a toho, jak žijeme, jak pracujeme a jak komunikujeme.

Jenže to je taková rána do vazu kapitalismu, že se k ní demokratickými prostředky nelze dopracovat.


- - -

20 komentářů :

 1. JSME SVĚDKY,ŽE SI MENŠINY ŘVANIM NÁROKUJI PRÁVO VLÁDNOUT

  tak chtěji rozbijet demokracii a celý stát, pokládáji to za vynucováni prý stejných podminek a vydávaji to své právo!

  Je to pravda nebo ne?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takovým jako ty,řikáme my neomarxisté něžně kundi pysku tak si tu čvachtej a slintej dál.
   Nikdo se za tebe ty hovado nepostavi,ani neozve ,na to jsou tady ti prďalové zbaběli a posrani!
   Vymazejte tu svini!

   Smazat
  2. Už dost bylo vlády většiny,ted zalez do své diry a už se tu neukazuj ty vepřová hlavo,neni dost kandelábrů,kde vás všechny podřezané pověsime pro výstrahu ostatnim!!

   Smazat
  3. Kritičti voliči vzkazuji vám dvoum neomarxistickým idiotům nahoře ,že by jste jako zdejši kurvy, měly odejit živit se dále na zádech a neplést se tady mezi nás mladé a krásné!

   Smazat
  4. 14:53 a 14:59!!
   Jste oba (nebo ten sám) odporní židofašističtí satanisti, které je třeba izolovat mimo planetu Zemi. Nejlépe u mimoňů na měsíci bez atmosféry, ať si ten výlet opravdu vychutnáte. Nazvat vás hovady by byla krutá a neomluvitelná urážka všech hovad a hovádek, co jich planeta země kdy nesla, a proto vás nazývám satanské zrůdy.

   Smazat
  5. Kazdej ma pravo si myslet ,ze se svet obcas uplne zblazni a vravora pod tlakem Papinova Hrnce silenstvi..A pak to bouchne...
   Nektery pocetny nabozenstvi, nechci ukazovat abych se nedostal do nekonecnych trablu , veri pevne uz tisice let, ze na svet zase prijde Mesias , jo teda Spasitel a svet srovna do late a poradku , zlocince aslouzene potresta ,nevine zase osvobodi z otroctvi a stedre odmeni, jo a bohacum sebere vsechno a rozda a bude zase nejmin dobre..
   Jako nikdy nebylo. Ale jeste nebylo, aby nejak nebylo...No a kdyz se ten Mesisas konecne zjevi po velkych utrapach, kdy uz se na utrpeni nemuze divat ,aby vykonal ty povinnosti,ke kterym je predurcen a zadan vericimi a papezemi ,hned se na nej vrhnou zlodusi a Satani vseho druhu , obvinuji ho z mnoha zlocinu a hned se zjevi svedkove kteri potom v jednom kuse lzou a Mesias je v nebezpeci. Dale mnozi tvrdi ,ze zarucene krade strasne a proto celej svet zchudnul,ale nikdo nema ani dukaz kam ty penize, majetky zlato a diamanty vlastne schoval..Chteji ho okamzite ukamenovat,ubicovat, ukrizovat, upalit,vyslychat mucenim, zaziva pohrbit ,jako pohana a infidela..Jako uz predtim..Kdyz musel uprchnout az do nebe..A jeste vstat z mrtvych , nelehka zalezitost.
   I kdyz jeste nic neproved a ani nemoh, kdyz nebyl na svete... Tim vsim se ale spolehlive zase dokazuje a dokazuje,ze je bez bez viny a prece musi byt potrestan straslive. Tak se pozna. Ze je opravdickej 24 karatovej Spasitel...Protoze mezitim bylo hodne podvodniku, kteri se predstiranim snazili okrast lidstvo..A uvrhnout do nestesti. Jeste dodnes jsou a Mesias je musi odhalit a ztrestat.
   V tom je prave ta obezlicka. Toho se strasne boji a jsou zoufali panickym strachem..Osvobozuje narody, stara se, ale vdeku , medajle, podekovani a proste lidske vdecnosti se nikdy nedocka , akorat spatnyho konce..
   Nekdy to vypada ze nejaky lidi kolem Kremlu ho maji radi, ale jak zname lidi urcite predstiraji a chystaji dalsi pasti za jeho zady, aby ho utopili na lzici vody.., aby do pasti upadl a uz se nikdy nezvedl..Aby hlavne , aby nikdy na svete dobre uz ,nikdy nebylo...
   Vzdycky na svete nejak bylo aby nikdy nejak nebylo..

   Smazat
 2. Z belugy se mimo jiné vyrábí vynikající šampon na vlasy, mám s ním nejlepší zkušensti. Ale zapojit je do špionáže, tak to je trefa. Domnívám se, že tyto severské velryby se podle Američanů houfně vyskytují u Floridy, jsou tam jistě vhodné podmínky pro ně i pro špionáž.
  Vivat America, vivat stupidita.
  Morave

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kýtovec je tak leda (trochu podobné) prase.
   Beluga je cetacean a do jisté míry praseho (a hrochova) příbuzná.
   Tedy odontocetacean, neb má zubě (jak nože, řekl by Miloš Kopecký), jakkoli není známo, že by děti jí svěřené přkousla.
   Jak Norové, tak Fini jsou plní nenávisti (chtěl jsem napsat sxaček, ale nevím, zdali by mne bolševikuf prokurátor sokol nezavřel na dvanáct let, nedavno tím č. hlava vyhrožoval) a znásilňují Laponce, jsou na to statistiky.

   Smazat
 3. https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/505390-zide-prehaneji-holokaust-a-tezi-z-nej-tvrdil-porad-al-dzaziry.html

  https://www.memri.org/reports/memri-translates-antisemitic-video-al-jazeera-network-israel-biggest-winner-holocaust-uses

  https://aeronet.cz/news/video-televizni-stanice-al-jazeera-odvysilala-vybusne-informace-o-pozadi-holokaustu-a-smlouve-domu-sion-s-nacistickym-nemeckem-dva-redaktori-okamzite-dostali-vyhazov-media-zbesile-video-mazou/

  OdpovědětSmazat
 4. Cenzura ti tvoji zprávu,že si menšiny složené úmyslně z nejhoršich křiklounů lůzy,která má nahradit zmizelé dělniky a rolniky a způsobit misto nich chaos a anarchii,rozval státu a neomarxismus,kdy se má pod tlakem davu teroristicky prosazovat a akceptovat K.MARX, smažou.
  Prý maji neomarxisté v plánu znárodnit banky a korporace,ale nechtěji boži mlýny urychlovat,prý ty aparáty nechaji ve zpožděni!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neomarxisté? Šlápnul jste hodně vedle. Nejvlivnější podporovatel tohoto trendu je Rockefeller.

   Smazat
 5. Tak na cenzurovaný fuckbook bych nikdy nešel to je opravdu směšné co tam pravdoláskaři provádí:

  #jsmetu, abychom prosadili ten „žádoucí“ názor. Iniciativa s vazbami na Člověka v tísni likviduje diskuze:

  http://svobodnenoviny.eu/jsmetu-abychom-prosadili-ten-zadouci-nazor-iniciativa-s-vazbami-na-cloveka-v-tisni-likviduje-diskuze/

  OdpovědětSmazat
 6. Přeji pěkný den,
  když už je řeč o dezinformacích. Snad by nebylo od věci shlédnout video natočené při oficiální demolici výškové budovy kdesi v USA a třeba Vás napadne stejná myšlenka jako mne. "Kde já jsem něco hodně podobného jen viděl?" Pak jsem si vzpomněl. To se těm teroristům něco hodně podobného povedlo 11. září 2001 v New Yorku. Schválně porovnejte : https://www.seznamzpravy.cz/clanek/symbol-velikosti-americkeho-ocelarskeho-prumyslu-se-zritil-k-zemi-za-par-sekund-72364?dop-ab-variant=7&seq-no=3&source=hp
  Zdá se mi to? František

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podobné to je. Rozdíl může být patrně ve slově "oficiální".

   Smazat
 7. Žijeme v době, ve které kdo má peníze, ovládá media a kdo ovládá media, ovládá lidi. Jediný postup: žádné zprávě nevěřit, pokud si ji nemohu na vlastní oči, uši, čich, hmat...ověřit. A myslet, myslet, myslet kam, ke komu a proč informace směřuje, co má za cíl a kolik potřebuje pro jejího původce a šiřitele vydělat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:28 Jak si chcete na vlastní smysly ověřit všechny zprávy z celého světa, proboha?

   Smazat
  2. Naštěstí nemusím číst všechny zprávy z celého Světa a ty co čtu hodnotím podle svých znalostí, zkušeností pokud jde o jejich obsah a také důvěryhodnost zdroje. Samozřejmě ne všechny zdroje jsou tak ve svém lhaní průhledné,jako ČÉTÉ. Ale když nevím, tak zprávu beru jako nejistou, či pochybnou. Tak tedy pane, zkuste zapojit myšlení, které jsem - 16:28 důrazně doporučil.

   Smazat
 8. Socialismus rozhodně není totéž, co nacionální socialismus. Je to totéž jako tvrdit, že informace jsou stejné jako dezinformace!

  OdpovědětSmazat
 9. Vládne Washington světu? - novarepublika.cz
  www.novarepublika.cz/2019/02/vladne-washington-svetu.html
  Nevím přesně jak až vládne Vašington světu, ale kdesi jsem četl, že 70% světové populace Američany nenávidí. To by potvrzovalo i to, že americkým turistům je doporučováno, kam by neměli jezdit na dovolenou a těchto zemí neustále přibývá

  OdpovědětSmazat
 10. Jedno je jisté, dezinformací je presstitutskými prodejnými kurvičkami a jejich páníčky nazýváno vždy to, co pravda je, ale ne ta jejich, pravda sloužící k výplachu mozku. Jakmile něco řekne Zeman, nebo Ovčáček, tak to apriori, podle nich pravda nemůže být. Jak něco řekne Putin, Maduro, Asad, někdo z Kuby a tak podobně, tak to jsou zcela jasné dezinformace. Přeloženo do člověčiny, oficiální presstituti lžou jak diví a to co označí za dezinformaci, demagogii atd to je v drtivé většinou pravda. Jenže to už asi vědí i malé děti ve školce, před výplachem a debilizací mozku. Hej hou

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.