Reklama

čtvrtek 9. května 2019

Ivan David: Polemika s Věrou Jourovou o „označování obsahů“ na internetu

Ivan David
9.5.2019 VašeVěc
Společnost je buď svobodná, a pak musí unést pravdu, nebo manipulována, a spokojit se se lží, která je spolehlivou cestou ke krizi.

Evropská komisařka pro spravedlnost, ochranu a práva spotřebitelů a rovnost žen a mužů Věra Jourová (hnutí ANO) poskytla Lidovým novinám dne 4. května 2019 rozhovor, nazvaný Internet otevřel otázku, co je pravda. V interview mě zaujala jedna otázka a následná odpověď eurokomisařky, kterou níže cituji:

„Otázka: Existuje míra, do níž by se mělo regulovat zahlcení neověřenými informacemi? Jsme v situaci, kdy každý může číst zprávy výhradně typu, který potvrzuje jeho pohled na svět.

Věra Jourová: Jsem proti cenzuře, jsem proti mazání informací. Ale jsem pro to, aby ten, kdo tyto věci čte, si byl vědom toho, že čte něco, co není zdrojované, co má za účel třeba i škodit. Půjde to spíš směrem, že se budou obsahy označovat, že se přes různé ověřovatele dodají fakta. Že se to vyvine do podoby, kdy uživatel za čtyři pět let půjde na internet a bude vědět - jako když si dnes otevře televizní program: teď se třeba podívá třeba na horor, aby si zvýšil adrenalin. Čtěte si ty Parlamentní listy, když ten horor chcete, ale vězte, že vedle máte taky zdroj s několikastupňově ověřovanou informací.“

Vyfasovali jste již cedulku s nápisem Nepřítel naslouchá?

Z citace z Lidových novin jasně vyplývají tři závěry: Ti, kteří jsou závislí na stavu veřejného mínění a mají oficiální postavení, vnímají, že veřejnost k nim ztrácí důvěru a proto potřebují zpochybnit zdroje jejich zpochybňování, dále to, že se jak čert kříže bojí, aby jimi zaváděná cenzura nebyla vnímána jako cenzura, protože by veřejnost ztratila zdání, že se chovají demokraticky, a za třetí, že jsou ve skutečnosti bezradní, jak provádět cenzuru, aby nevypadala jako cenzura. Budou-li cenzurovat, jsou ohroženi, protože ztratí zdání demokracie a tím legitimitu. Jestliže by však necenzurovali, jsou ohroženi, protože se veřejnost dozví, co ve skutečnosti činí. Odhalení svého skutečného konání mohou jen brzdit.

Věra Jourová navrhuje analogii sdělení, které bylo na cedulce u vojenských vysílaček za raného socialismu, znějící: Nepřítel naslouchá. Žádná jí zmiňovaná „fakta“ nedodají, poskytnou jen nové báchorky jako důkaz pravdivosti původních báchorek a údajné nepravdivosti vyprávění někoho jiného. Návody k použití „nebezpečných“ sdělení a vysvětlivky, ke kterým se chce eurokomisařka Jourová uchylovat, nejsou ničím novým. Známe je z padesátých a první poloviny šedesátých let. Jan Werich to tehdy komentoval slovy: „Je úžasný ten optimismus těch nakladatelství, že co čtenář, to blbec.“ Společnost je buď svobodná, a pak musí unést pravdu, nebo manipulována, a spokojit se se lží, která je spolehlivou cestou ke krizi. Pochybuji, že má Věra Jourová oblibu srovnatelnou s Parlamentními listy. ANO se k ní jako ke své nominantce před volbami nehlásí...

55 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Radosta, dneska je to slabší. Čtyři mínus za snahu - nesmírnou...

   Smazat
  2. Radosta maj můj obdiv. Co to musí stát času a námahy sesmolit takový traktát. Jak to říkáte vy komici? Rozesmát lidi je vždy těžší než je rozplakat.

   Smazat
  3. Svazáku radosto opět špatně tady soudruzi nejsou běž si psát na stránky euhujerské ksčm. Holt ti to špatně píší kavárnický fašisti. Tak čest práci svazáku a pozdravuj soudruhy z kavárny.

   Smazat
  4. Jourová nás chce zřejmě dotlačit na úroveň pokryteckých Švédů, něco jiného MUSÍŠ říkat a co si MYSLÍŠ → o tom koukej MLČET!!!

   ZDE ↓ kam to na západě dotáhli k dobrovolnému stádu volotrků, kteří tvoří STATISTIKU, "paráda Švédové?" a Jourová!

   http://skrytapravda.cz/zahranicni/2359-cesi-jsou-rasiste-svedove-chteji-migranty-domu-tesi-se-autenticke-video-s-ceskymi-titulky-a-budete-zirat

   Ps. Doktore Davide, já byl s Vaším klidným přístupem nad věcí v AJK, spokojen, buďte stále svůj, kašpaři se vyoutují.

   Smazat
  5. To není agitace čeho si, něco k zamyšlení, to už je úchylka. Osnova pořád stejná, jen obsah vždy malinko jiný. No teď jsme Radostovi udělali radost, tolik příspěvků na ten nesmysl...

   Smazat
  6. Je před volbama do EP, Radosta se bude aktivizovat, to si užijem!!!

   Smazat
  7. Co Vás nemá, cenzor už jistě dopíjí přestávkovou kávu a brzy začne úřadovat.

   Smazat
  8. Jószef Mifsud
   To vystavili křovák-dvořák s prdostou.
   Osoba Doe se zřekla jména, normálně figuruje ve spisech jako Jane.
   Zřejmě si ji při návštěvě v Langley nechali jako rukojmí za čučkaře.
   Všechno časem vyplave, i vnitřnosti z Jourové.
   Původně kriminální sociální demogratky.

   Smazat
 2. Jourová a čučka-biska nevěří propagandě svého majstrýmu
  a proto řve nebo kňéurá, aby se zakázala možnost alternativních informace..
  Za bejvalýho režimu se rušila SV. Evropa ale ne Hlas Ameriky...tak, že bude ještě hůř..tzv. demokrati chtějí zavřít hubu všem...! takže neplatí "nejsme jako oni "..!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S článkem lze souhlsit. Jen nevím, proč si autor musí napomáhat tak lacinými argumenty jako je cedulka "Pozor, nepřítel naslouchá". Možná nepochopil její smysl. Jejím cílem bylo, a možná stále je, neposkytnout nepříteli více informací než je nezbytné. Ono z nešifrovaného radiového spojení se toho dá dost poznat. Neslyšel jsem o armádě, která neutajuje svoji činnost před protivníkem. Že by toto pan David nechápal? Nebo že by zjourovatěl, když používá argumenty dobré jen pro blbce?
   Mik

   Smazat
 3. Radosto, jseš mimo mísu. Na Rudém náměsťí byla dnes přehlídka a není asi náhodou, že Mausoleum s Leninem bylo zakryto pomalovaným umakartem. Nežij v minulém století.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A Radosto, to Maus oleum nebylo zakryté proto, že by došel Leninovi benzín a nafta. Ten pumpař jenom konečně umřel... jako správný demokrat umřel v práci...

   Smazat
 4. Paní Jourová popuze dokazuje, že je neschopná sebeřízení a mluví a koná zcela v duchu masírky euroelit. jelikož si kapři rybník nevypustí, neb toho nejsou schopni, ani Jourová není schopna vystoupit z vlaku řícícího se ke srázu včas. Takové je těžko litovat...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:13 EU je systémově korupční projekt a jako takový si nezaslouží komentář.

   Smazat
  2. Nedělejte to za ty peníze co má. Jinde je nesežene.

   Smazat
 5. Proč se musí ve vykrádaném Česku zavést bankovní daň.
  http://www.novarepublika.cz/2019/05/proc-se-musi-ve-vykradanem-cesku-zavest.html
  Tento článek jasně doplňuje dřívější, také publikovaný na NR s názvem "Čechy krásné, Čechy mé - rozkrádané": https://vlkovobloguje.wordpress.com/2019/03/06/cechy-krasne-cechy-me-rozkradane/

  OdpovědětSmazat
 6. jsou ve skutečnosti bezradní, jak provádět cenzuru, aby nevypadala jako cenzura

  takové zkušenosti jako na Nové republice nemají a nemohou mít, na zvládnutí cenzury, aby nevypadala jako cenzura, jsou třeba roky tréninku a odříkání

  OdpovědětSmazat
 7. Tak ďourové nevěřím ani pozdrav slavní „demokraté" by chtěli cenzuru. Abych poznal že Česku eu škodí nepotřebuji žádné alternativní zprávy.

  OdpovědětSmazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každý máme v životě nějakou "úlohu". Jsem rád, že ta Vaše úloha vyšla na Vás a ne na mne.

   Smazat
  2. 14:15 Kolik za něco takového bereš. Je to od znaku, slova nebo věty ?
   Že bych si také zkusil přivydělat. A věř, že bych byl tvrdší.

   Smazat
  3. Soudruhu 14:15, jenom váš hlas je ten jediný správný, pravdivý, a tedy vámi dovolený, protože zloděj preferuje žádné světlo, a tyran preferuje žádný veřejný hlas. Vaši totalitu si rozvrátit nedáte, je však sebedestruktivní.

   Smazat
  4. 14:15
   Pan David někde tvrdil, že on říká jedinou pravdu.
   On někde navrhoval ve vládě nebo parlamentu cenzurní zákony proti údajným fake news?
   On někde na ministerstvu zaváděl oddělení vykladačů pravdy s miliónovým rozpočtem?
   On někomu zakazoval psát jiné názory a udával někoho nebo podával trestní oznámení za jemu nepohodlný názor?
   A pan David někde tvrdil, že ten masakr na Novém Zélandu byla operace CIA a najatí herci?

   Dokažte to!

   Omluvíte se panu Davidovi a nám všem, když to nedokážete?
   Omluvíte se panu Davidovi a nám všem, když to nedokážete?

   Smazat
  5. 14:15 nějaký čas jsem se domníval, že všelijaká ta tvrzení proti informacím a názorům publikovaným na NR je výsledkem neznalosti ... Zejména poslední dobou se ukazuje, že byla nasazena technika drzé lži. To je zřejmě i váš případ. MUDr. David nic o Muslimech povražděných na Novém Zélandu netvrdil. Nebo, jste schopen to doložit?

   Smazat
  6. 21:42 David by rozhodně neměl stále kráčet dole jen, měl by konečně začít také stoupat vzhůru, k výšinám! Nemusí až tam, kam jen ptáci mohou ... stačilo by aspoň nad úroveň popelnice! - https://i1.imageban.ru/out/2019/04/17/a99289c81eda004f7104ba8103ca2735.jpg

   Smazat
 9. Jourová je vřed na ksichtu spolku ANO, a to NE jediný.
  I když táto vláda s převahou poslanců ANO je oproti dřívějším
  vládám rozumnější, tak těch několik jedinců mi brání hnutí,
  (sehnutí před západem) volit.

  OdpovědětSmazat
 10. Dvakrát jsem se snažil odeslat příspěvek podporující Věru Jourovou. Toto je třetí pokus. Zdraví Mgr. Milan Honusek, CSc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podporovat názorovou opozici zde můžete, jen pozor, je to tenký led a vrtochy cenzorů jsou zde nevyzpytatelné.

   Smazat
  2. 16:01
   No někde si tu praxi Jourová musí otestovat... :-)

   Smazat
  3. 16:49
   To by takové okno muselo být při připojování na Facebook, Twitter. Nemluvě o lžiDnes, Aktualne atd.

   Smazat
  4. Nenavštěvuji ani jedno ze zmiňovaných, nemohu posoudit.

   Smazat
  5. Mazaný Mazánek se rozčiluje, že je mazán. Až se naučí psát k věci a slušně, Mazánek mazán nebude. Vzřiďte mu to, prosím, laskavě.

   Smazat
  6. Za takový věcný příspěvek by se nemuselo stydět ani anonymní alterego vrchního cenzora Dvořáka.

   Smazat
  7. Pane magistře a kandidáte nějakých těch věd Honusku 15:36, nestalo se mi, že bych měl potíž s odesláním jakéhokoli příspěvku do diskuze. Stalo se mi, že byl beze stopy vymazán, nebyl ale problém uplatnit ho znovu. Chápu, že vkládat příspěvky nemusíte zrovna moc umět, i když jste jako CSc. zřejmě uspěl i se znalostí a správnou interpretací Marx Leninismu. Klaním se, JiH

   Smazat
  8. Ohledně mazání - stačí si přečíst preambuli na této stránce, abyste věděli, co z diskuze časem zmizí. A jak jsme pochopil, když reagujete na sprosťáka či rasistu, nácka či trolla, tak riskujete, že s jeho žvástem zmizí i vaše navýsost inteligentní reakce.

   Smazat
  9. 6:22 preambuli jsem ráčil číst, proti mazání příspěvků jsem nikdy nic nenamítal, ale to, že na místech smazaných příspěvků často není odpovídající hláška považuji za nekorektní. Tím spíš, že k tomu opakované připomínky zůstávají bez odezvy. Příliš nechápu vaši formulaci o "navýsost inteligentní reakci". Připouštíte prosím i rozdílné názory bez toho, že byste je posměšně klasifikoval?

   Smazat
  10. Promiňte, jestli jsem se vás dotkl. Ve vašem případě jste byl smazán, aniž byste vyvinul "navýsost inteligentní reakci". Redakce podle mého asi nemá čas písemně zdůvodňovat, proč byl ten který sprosťák smazán. Nebo to vidíte jinak?

   Smazat
  11. Anonymy nesnáším, nevím proč je redakce přijímá JiH. Autora mj. deklasovalo velikášství, jistota jen svou pravdou. Cituji "Přeci už víme ..." Nová Republika byl slušný časopis. Proč ho zamořit anonymy? Krom jiného je naší morální povinností pomáhat migrantům na moři a pevnině, rovněž naší ignorované a napadávané romské menšině, zeptejte se na shodný názor mého přítele, přírodovědce pana Jiřího Jírovce, kterého si stále vážím!


   Dosud jsem si vážil pana Davida. Teď už ne! SPD?


   Vážený pane JiH. Jak se podle vás slučuje s lidskou morálkou to, že na někoho plivnete a jste tak podělaný, že se bojíte představit. Lidská společnost se nebojí diskuse. Ale měla by se bát těch, kdo nejsou morálně schopni se postavit za svůj názor. Doporučuji seznámit se s materialy důchodu Torontské univerzity. Váš výkřik napovídá dost o Vaší inteligenci. Je pro Vás jen žumpa s odpadem, drahá JiH.
   Zdraví Mgr. Milan Honusek, CSc., jaderný fyzik v důchodu.

   Ps. Budu citovat papeže Františka:
   "Sama lidská bytost je považována za konzumní zboží, které lze použít a potom zahodit."

   Smazat
  12. Zejména pro pana Mgr. Milana Hanuska, CSc., bojovníka proti rasismu, xenofobii a fašismu z Antify? Ještě že už jste v důchodu.P.K.

   Jen tak dál!

   Smazat
  13. 20:16 - jsem si jist, že jste originál (?), který to tak cítí, a který jako exemplární primitiv tak zcela autenticky reaguje. Stejně byste jako vyhraněný lidský typ reagoval za Mussoliniho v Itálii, ale nepochybně ještě lépe v Německu za Hitlera. V nějaké takové nepříliš vysoké funkci s vysokým výkonem v oblasti zcela nelidských aktivit. Mohl byste být dobrým školním příkladem jako typ psychopata, o které se opíraly a opírají ty nejhorší politické režimy. Rozumí se, že pouze pro školy skutečně dobré úrovně. K tomu vám blahopřeji. JiH

   Smazat
  14. 15:36 jsem nemile překvapen, že nechápete jednoduchý a stručný text. Nikde jsem nepožadoval odůvodnění ke smazání příspěvku. Pouze a jedině, označení takového případu hláškou. Což je jen v poněkud komfortním redakčním systému možné jediným kliknutím. Na takové, případně potřebné programové vylepšení, jsem slíbil finančně přispět.

   Smazat
 11. Vtipné je, že Jourová a jí podobní politruci prohlašují, jak by chtěli věci nějak jasně označovat, zdrojovat a prohlašovat za pravdu, přitom celou dobu plácá fráze a utápí v neurčité informační mlze a jenom na okraj srabácky jmenuje třeba Parlamentní listy, že ty jsou jako fuj, a ještě je tak hloupá, že si myslí, že lidi nepoznají, že to byl smysl celého jejího sdělení. A celé to jejich snažení je jenom o potlačení názorové opozice. Tedy hlavně té navštěvované. Kdyby Parlamentní listy měli setinovou návštěvnost, tak tyhle politruky a neschopné slouhy vůbec nezajímají.

  A jak bude vypadat to zdrojování si dovedu představit. Různá mainstreamová média šířící stejnou propagandu se budou vzájemně na sebe odkazovat a vrcholem bude odkaz na nějakou zprávu neziskovky (která se bude tvářit oficiálně a důležitě, i když to bude blábol) a na nějaký zahraniční web (který ale bude šířit stejnou propagandu, jenom se to zamlčí). Tak takový trapný kolotoč propagandistů bude prý něco dokazovat. :-)) Politruci v akci a Jourová v kanálu. :)

  Rudý škorpión

  OdpovědětSmazat
 12. Tedy ta paní Jourová je zcela obecně tím posledním, komu bych uvěřil jediné slovo. Ty její peripetie mezi basou a svobodou stejně zůstávají zahaleny velkou mlhou. A ten její výkon v naciBruselu je suma sumárům proti zájmům ČR a jejím občanům. Věřit může u nás člověk jen to, co na vlastní oči viděl, uši slyšel, rukama ohmatal, jiná cesta k pravdě není a i pak si musí člověk ověřit, zda nemá halucinace. Jest-li dnes např. většina občanů věří Babišovi, je to pro viditelný, slyšitelný a hmatatelný růst sociální úrovně těch dosud Vůdci "standardních stran" okopávaných a dokopávaných! Proč Babiš - oligarcha se v sociální sféře chová jako člověk s lidskou tvíří a jiní jako kapitalisté v dobách jeho vzniku, je jedinou záhadou. Že by byl jeden z posledních normálně myslících Čechů u moci u nás?

  OdpovědětSmazat
 13. Česká televize má dodržovat kodex veřejnoprávnosti, který však překračuje svým "aktivistickým" zpravodajstvím každý večer! Cenzůra v ČT je velmi dokonalá, začíná už seznamem zakázaných lidí, kteří se nesmí na obrazovce objevit! Potom je velmi zvláštní přístup drzých redaktorů, kteří skáčí do řeči, když by chtěl host říci něco, co není v souladu jenom té jedné "povolené" pravdy!!! Také je zásadní problém v Radě ČT, která nemá možnost jako třeba v Německu v ZDF a ARD zasáhnout přímo do programu, pokud se usnese, že byl překročen zákon a také má povinnost kontrolovat ekonomiku ARD a ZDF! V ČT probíhají podezřelé ekonomické postupy a nikdo nemá možnost zkontrolovat za co ČT vydává cca 7 miliard korun z poplatků!

  OdpovědětSmazat
 14. Malý příklad o informování naším mainstreamem:
  PRAKTIKY ROTHSCHILDŮ SE NEZAPŘOU:

  Jaký poklad byl na palubě Boeingu 777-200 MH 370 z Kuala Lumpur do Pekingu, který se ztratil beze stopy 8.3.2014 a dodnes nenalezen?
  Mezi 239 účastníky letu bylo 20 nejnadanějších softwarových čínských inženýrů,pracujících pro americkou společnost Freescale Semiconductor Ltd., Austin, Texas.
  Produktem vývoje této skupiny byl mikročip Kinesis KL-03 velikosti 1,9-2,0 mm. Jeho obsahem byl RAM, ROM a budíček. Možná nejúčinnější zbraň budoucnosti.
  Tento čip dokáže ovládat na dálku dron menší než moucha, šířit po světě bakterie a nákazy, nebo řídit na dálku vozidla a přístroje.
  Je vhodný i pro implantaci do lidského organismu.
  Majitelé patentu, čtyři čínští experti, kteří z něj měli každý 20% podíl, jsou pravděpodobně po smrti.
  Práva přešla podle smlouvy na Freescale, která měla stejný 20% podíl.
  (V tom ti čínští hoši už mohli čout lumpárnu, kdyby znali Rothschildy.)
  Freescale je společnost ​​plně kontrolovaná investiční skupinou s kapitálem 200 miliard dolarů: Blackstone Group Limited Partnership.
  Největším podílníkem v této investiční společnosti je baron Nathaniel Rothschild.
  Patent byl podán na registraci 21.12.2012 a dne 11.3.2014 tj tři dny po zmizení Boeingu MH 370 byl patent schválen a práva k čipu zaregistrována.
  V této souvislosti je mimořádně zajímavá zpráva, kterou hlavní média pravděpodobně nechala zapadnout: Agentura Bloomberg právě tehdy oznámila, že státní dluh Ukrajiny právě koupil - baron Rothschild, prostřednictvím své investiční společnosti Franklin Templeton.
  Takže od tehdy mohla začít tato "rodinka" diktovat Kyjevu své podmínky...

  OdpovědětSmazat
 15. Jourová a ostatní lehkoživky v EU si zaručeně rybník nevypustí, no a aby ti další, kteří budou v červnu zvolení, náhodou nechtěli vypustit tu EU žumpu, tak ožralý Juncker takové destruktivní živly do EU nevpustí a nepustí a basta. Tak to je skutečně Olymp svobody a demokracie. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 16. Takže čist budeš moct pouze v mejnstrimu odzdrojovane politicky korektni splašky. Když napišeš něco z vlastni hlavy, kriticke k politickym loutkam oligarchu - jsi dezinformator, bo žadna "autorita" neni zdrojem tveho nazoru.

  To jsme to dopracovali s hentou svobodou nazoru a demoškou třicet let po Hadraku v kapitalizmu.

  OdpovědětSmazat
 17. S poslední větou, kde uvádíte, že se ANO k Jourové příliš nehlásí, nelze souhlasit. Babiš ji už před časem podpořil a prohlásil, že chce, aby v EK pokračovala. Takže hlásí se k ní a to nadšeně. Stejně, jako ke svým europoslankyním, které tam 5 let hlasují proti národním zájmům (aby ne, když jedna je na seznamu spolehlivých lidí Sorose a druhá je členkou vedení Bakalova Aspen institutu). Jourová tedy bude v Bruselu pokračovat dalších 5 let a jistě se dočkáme podobných lahůdek z její dílny, jako byla nejen cenzura, skrytá za výrazem "boj proti dezinformacím", ale i GDPR. Autorka takových počinů se přece musí podporovat a to především proto, že ona sama prohlásila, že je v Bruselu proto, aby hájila zájmy EU a ne proto, aby hájila zájmy ČR.A přesně takové tam potřebují a přesně takové kreatury tam vítězná strana z ČR vysílá. Mimochodem, víte, že Jourová před časem veřejně pochválila tzv. "elfy"???

  OdpovědětSmazat
 18. Ověřování informací je problém, zvláště pokud jsou události v běhu. Avšak bylo by možné do záhlaví titulních stránek novin, zpravodajských webů, do znělek televizních novin apod. povinně dávat informaci, kolik lživých informací médium v minulosti zveřejnilo. Např. kolikrát přineslo tvrzení a nerozporovalo je (ta možnost díky MAAE byla), že Saddám Husajn má jaderné zbraně.
  To by ostatně měly být povinná praxe ČTK, že do backgroundu zpráv s výroky politických činitelů zahrne i informaci o jejich předchozích lživých tvrzení, zejména v případě, kdy se protistrana proti novému nařčení ohradí a půjde o tvrzení proti tvrzení. Nemluvě o tom, že u třeskavých kontroverzních tvrzení by lhářskou minulost autora či státu seriózní žurnalistický zpravodaj uvedl hned u daného výroku.
  Kupte si pak noviny, kde pod logem bude informace "Tento list čtenářům 123krát lhal o příčinách války v Iráku, 456krát o ceně tunelu Blanka, ..." nebo koukejte na televizní noviny, kde na začátku si přečtete, že daná stanice "10krát manipulovala diváky prostříhaným projevem prezidenta" atd.
  Pokud mají školáci hodiny ekonomické gramotnosti, mohli by kromě obecných rad je ozvláštnit konkretizací různých nekalostí, jako byly nemravně vysoké různé bankovní poplatky - aby hned znali názvy vykutálených bank. A podobně by to mohlo být u výuky mediální gramotnosti, kde by jim byl předložen patřičný účet lží toho kterého významného média.
  KR

  OdpovědětSmazat
 19. 12:11
  Svatá pravda.
  Zřícený suchoj nejdřív jen tvrdě přistál, pak se jeden pasažér zabil a šest zranilo.
  Kdo jsme nevěřícně čučeli na videa, na kterých ze skluzavek ne a ne sklouznout pasažér, žádní hasiči v dohledu, pak ohořelí přeživší málem zajeti náklaďákem převážejícím převalující se koně převalského, letuška vší silou vykopávající otylého Chlebuškina, který blokoval kufrem dětem východ ke skluzavkám...
  Pak Chlebuškina vymazali, když ho dav pozůstalých lynčoval, takže zas nikdo za NIC nemůže.
  Tak to ve zprávařství chodí, dělával jsem to.
  Jediný spoleh je na vlastní oči.

  OdpovědětSmazat
 20. Kapitalisti a demokrati lžou, Veliký Putin, BJJP, říká ČISTOU Leninsko-putinskou pravdu!

  Jak Leninsko-putinsky pravdivě (tj. bez ohledu na JAKÁKOLI fakta) řekl Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, kapitalisti a demokrati lžou svým vlastním dětem.
  Lžou jim o všem, např. o jakýchsi „přednosech“ kapitalismu a demokracie před socialismem-putinismem-siťinpchingismem a řízenou demokracií.
  Lžou jim o VŘSR, Nesmrtelném Leninu a Velikém Stalinu. Zamlčují před nimi všechna fakta o přímo LENINSKÉ dobrotě Velikého Putina, BJJP.


  A jak jinak – kapitalisti a demokrati lžou svým dětem i o Velké vlastenecké válce: Prý Sovětský svaz „přepadl“ Finsko, Polsko, Estonsko, Lotyšsko, Litvu …
  Prý SSSR odtrhl od Československa tzv. Zakarpatskou Ukrajinu …
  Prý Veliký Stalin „plýtval“ životy svých občanů …
  Prý nebylo nutné nechat umřít skoro milion Leningraďanů hladem …
  Prý ne všichni ze slavných 28 Panfilovců zahynuli na místě svého hrdinného boje, a někteří z přeživších se prý přidali k Němcům!
  Atd. apod.

  Nuže, tyto primitivní antikomunistické a anti putinské provokace musejí OKAMŽITĚ skončit.
  Je prostě NEMYSLITELNÉ, pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, aby pokračovalo ostouzení Velikého Stalina a Komunistické strany SSSR !!!
  Proto je nutno OKAMŽITĚ zastavit publikování antikomunistických a antiputinských pořadů a článků v českých masmédiích, a jejich pachatelé musejí být předáni k potrestání KGB/FSB !!!!!

  Musíme si KONEČNĚ uvědomit, že za pár let bude naše vlast opět osvobozena nepřemožitelnou Armádou Ruské federace.
  Ano, naši starší ruští bratři nás osvobodí OKAMŽITĚ, po našem odchodu z NATO a EU – a pak začne opětovné oddělování zrna od plev, pachatelů od nás věrných komunistů a putinistů, zemanistů a babišistů.

  Ovšem pokud sami nepotrestáme pachatele antikomunistické, antiputinské propagandy, tak se na nás Veliký Putin, BJJP, dost tvrdě naštve.
  Pak možná neproběhne žádná selekce, nýbrž VŠICHNI Češi půjdeme na převýchovu – někam na Kolymu, někam za Severní polární kruh, budovat jednu z GRANDIOSNÍCH staveb socialismu-putinismu.
  Kdo si myslí, že spravedlivý trest přežije, je opravdu HODNĚ VELIKÝ optimista. Nebo spíš blbec.

  Takže se raději snažme hned teď: Naše masmédia si ohlídejme, za spolupráce soudruhů a soukmenovců z KGB/FSB.
  A školní učebnice dejme našim dětem rovnou v ruštině – aby porozuměly řeči našich osvoboditelů. Ano, anglicky se s nádhernými ruskými vojáky nedomluví, vážně ne!

  Ruská federace – záruka našeho návratu mezi nejvyspělejší národy Západní Asie!


  P. Radosta

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře-vítače: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

  OdpovědětSmazat
 21. POZOR !!

  Výše uvedený příspěvek jsem vložil již POPÁTÉ, neboť ten původní (z 9. května 12:57) ) i jeho další uveřejnění zdejší smradlavé cenzorské hovado tupě smazalo.


  Jak dlouho ještě zneužívati budeš naší trpělivosti, cenzorský smrade?!
  Myslíš si snad, že tě necháme běžet, v brzkém budoucnu, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace?

  Jestli jsi opravdu tak hloupý, tak věz, že tě NENECHÁME uprchnout, že si tě chytíme, my komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti, za pomoci ruských soudruhů a soukmenovců z KGB/FSB.
  A pak s tebou naložíme typicky slovansky humánně, po husitsku, po leninsku, po putinsku, na místě.
  Pohov!

  Volte ANO, KSČM a našeho Miloše, ať se k nám nepřemožitelná Armáda Ruské federace vrátí co nejdříve!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 22. Pamatuji si jak se Jourová těšila a byla šťastná že se dostane do EU,slintala jsk vlčák na kost.No a teď jen škodí,plincá blbosti a hovadiny.můžete číst co chcete,ale já a ti idioti kolem jsme tady proto,keří určí co je dezinformace a co ne.Jednoduše Gébls v sukni,tak co pak chcete?????

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.