Reklama

čtvrtek 23. května 2019

Jak přežít čas, který přichází

John Whitehead
23. 5. 2019   rutherford
Ti, kteří dnes dospívají, budou zažívat těžší časy, než které zažívali jejich rodiče či prarodiče. Zjistí, že nedokáží splatit daně, které se od nich budou vyžadovat, či zaplatit školné na vyšších školách či univerzitách. Čeká je tvrdá klání, až se budou ucházet o slušná zaměstnání a jejich soukromí bude narušovat neustále špehující stát. Stanou se poddanými vojenského impéria stále a stále vyvolávajícího války nikoli s nepřáteli skutečnými, ale s těmi, které impérium za nepřítele označí. A pak zjistí, že jim nezbývá nic jiného, než v pevném tvaru pochodovat společně s vládou, která už nebude sloužit lidem, ale bude od lidí vyžadovat, aby jí byli poslušní jako otroci.

A když se vzepřou, dočkají se tvrdého trestu.

Smutná vyhlídka, že ano?

Naneštěstí, my všichni, kteří jsme tohle všechno měli dopředu vědět, jsme zcela zklamali v tom, abychom příchodu takovéto budoucnosti zabránili. A nedbali jsme ani dost o to, abychom při životě uchovali naše svobody a dali našim mladý lidem do rukou nástroje potřebné k tomu, aby uspěli v neosobní džungli, kterou se současná Amerika stala.

Přes půl milionu občanů USA žije dnes na ulici. 46 milionů jich žije pod hranici chudoby a 16 milionů amerických dětí žije v rodinách trpících hladem. Kongres vydává ročně v průměru 50 nových zákonů, týkajících se kriminality, dva miliony Američanů je v současnosti uvězněno, sedm milionů Američanů podléhá tzv. nápravné péči, čímž se USA stávají nejpočetnějším vězením na světě. A přinejmenším, 2,7 milionu amerických dětí mají aspoň jednoho z rodičů ve vězení.

Každý rok zabijí američtí policisté přinejmenším 400 až 500 nevinných lidí, a pravděpodobnost, že člověk bude zabit policií, je osmkrát větší, než že padne za oběť teroristům. Průměrně sto amerických domácností se v průběhu jednoho roku stane cílem nájezdu zvláštních těžce ozbrojených policejních jednotek SWAT, a daňoví poplatníci v USA zaplatí v průměru ročně 52,6 milirdy dolarů za to, že jsou vládními zpravodajskými agenturami sledováni takřka na každém kroku.

Od 11. září 2001 vložily USA do válek proti Afghánistánu a Iráku i do své role četníka ve zbytku světa 1,6 bilionu dolarů.

Jediným způsobem, jak zastavit tento šílený běh Ameriky, je říct: „Dost je dost! A začít bojovat za věci, ve kterých skutečně o něco jde. A nezáleží přitom, jak jste stár, a nezáleží dokonce ani na vašem politickém názoru. Cítíte-li však, že byste něco mohl říct, řekněte to. Buďte aktivní a činorodí, a máte-li za to, že by toho bylo potřeba, chytněte do ruky transparent a vyražte do ulic. A když zjistíte, že jsou znásilňována občanská práva, nebuďte němí.

Probuďte se a povstaňte!

Vybral a přeložil Lubomír Man

17 komentářů :

 1. ....mafie v ČR ve spolupráci s českými politiky a orgány ministerstva vnitra plánuje po volbách do Europarlamentu dovážet sta tisíce cizinců ročně do ČR, pronajímat je českým podnikatelům na práci a ubytovávat je v ziskových ubytovnách pro cizince. ....

  https://aeronet.cz/news/ceska-republika-masivne-dovazi-tisice-migrantu-jenze-je-nedeklaruje-jako-azylanty-nybrz-jako-vizovane-cizince-s-povolenimi-k-pobytu-mame-dukazy-originaly-smluv-cisla-a-objemy/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sotva jsem prezil ,ten cas minulej.
   Priznavam, ze patlat se s politikou je jako lezt do stoky a delat si babovicky ze sracek..Dlouho jsem odolaval. Jiz od sveho utleho veku stal jsem se zlocincem, tim ze rodic dostal trest smrti , kterej zmenili na 15 let ..Pak jsem byl vsude a spolehlive pronasledovanej abych nemoh zit ani pracovat normalne..Fizlu a skudcu bylo vzdy okolo mne dostatek. Vcetne jisteho udavace KGB Podskalseho..Po delsi dobe jsem zahork a az v 1980 odesel do Tramtarie. Ihned jsem se tam stal zlocincem take. BYl jsem vyslychan detektivy, vlecen na hlavni urad k jeste dulezitejsim detektivum,zlocin ktereho jsem se dopustil bylo nezaplaceni pokuty za parkovani 10 dolaru. Detektivove misto vrazd, lupicu a jinych hrdelnich zlocinu patrali po mem zlocinu neunavne..Porad vyhrozovali a krceli silnymi hlasy ,ani jsem je nemohl upozornit. Stacil celemu stabu detektivu a asistentu a sekretaret JEDINY telefonni Dotaz !!! /A tohleto pak ma vypatrat zlocince /.
   U soudu , kam jsem byl zavlecen, jsem byl osvobozen od sveho tezkeho "zlocinu", ilegalniho zaparkovani auta , nebot v te dobe jsem jeste nebyl vubec v Tramtarii #%^*(&%$% a auto navic ani nevlastnil..Vypukla policejni zurivost na mne..Ale dalsi potize nebudu sirit az jednou jsem byl navstiven Vysokym Policajtem a policejni feministkou. Ze bude vyslech. Bylo 10.30 vecer.
   Na moji otazku co jsme provedl rekli mi ,vlastne rvali ::; "Co je ti do toho "?? Pak ale museli neco rict. Spachal jsem bouracku pred tremi mesici a rvali , kdyz jsme se ptal proc neprisli drive !!
   Ze zase pudu k soudu.
   Nic z toho nebylo. Jecel jsem zpet v 10.30 vecer ,ze jejich soudy moc dobre znam od svych 5 let co mi chteli veset rodice /jednoho prozatim/..
   Tak to skoncilo a vodesli.
   Druhej den jsme s majitelem auta hledali stopy bouracky,nebo aspon skrabnuti a pujcil jsem si dokonce Lupu , ale nic jsme nenasli. Sel jsem do Advokatni Kancelare ,aby advokat vznesl dotaz. Prisla asi 250kg feministka a na muj dotaz se tak roztrasla ze mi ji bylo az lito a pravila ,ze nemuze..
   Jeste predtim v jinem pripade advokat zase zmizel beze stopy !!! Potom , jsem zahork na urady a vlady k cemuz jsem byl jiste vyprovokovan a zacal upozornovat pokud mozno verejne na jejich podla svinstva a zrudnosti..

   Smazat
 2. Za bývalého režimu byl populární tento vtip. Chceš aby tvoje děti žili v komunismu. Odpověď- ano nic jiného si ti spratkové nezaslouží.
  Asi proto blci zvonili klíči. Přiznávám, že jsem ne komunismus který u nás nebyl, ale socialismus nemusel.
  Ale zvonit jsem nešel protože ta verbež kterou jsem na různých shromážděních viděl a ty blce, které jsem viděl jak se snaží dostat ke korytu, tak jsem naprosto vystřízlivěl. Bohužel došlo na to čeho jsem se obával naprosté zhroucení stávajícího stavu a do vedení se dostali ještě větší blbci (ale hamižnější) než ti předešlí. Klausovo privatizace byla vylepšenou formou filmu Hoří má panenko. No a konec je prostý. Opět v rajchu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velmi dobre na cteni. Vtip si nepamatuju , ale jednou jsem po pulnoci jel tramvaji a u Divadla vylez ze stinu nakej sliz a zacal prede mnou cinkat klicema. Od ty doby jsem tohle nepovazoval za neco jako poradnou formu protestu.

   Smazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle tvých zvratků je evidentní, že jsi obyčejný primitivní dobytek, příznivec dnešního zlodějského, válečnického režimu !!
   Normální čtenáře zdraví Herout.

   Smazat
 4. Hele rekni soudruhu a zaroven soudruzko najednou,, kolikrat uz jsi byl Prevrtanej na "zenskou" a pak zpatky na to co jsi dneska..Hodne to objasni situaci k pochopeni ,v jaky se ted nalezas..
  Neni to zadarmo a proto musis tady tezce "pracovat,ze jo ??

  OdpovědětSmazat
 5. to 0.16
  ten vtip je dobrý a hlavně universální,za slovo socialismus si lze dosadit jak kapitalismus tak i demokracii.
  Jak se na to dívám a sledují vše kolem dávám tomu čas na změnu podzim 2019, pražský dav opět rozhodně,následně přijde však zklamání,nebude už co rozkládat,maximálně tak vybere daně.No a tak přijde další zklamani davu, vztek si pak vyvíjí na komunistech a Putinovi

  OdpovědětSmazat
 6. Přežijí vůbec Češi ten čas, co přichází? Dříve frčelo LTO, potom fotovoltaika, dnes cizinci: https://aeronet.cz/news/ceska-republika-masivne-dovazi-tisice-migrantu-jenze-je-nedeklaruje-jako-azylanty-nybrz-jako-vizovane-cizince-s-povolenimi-k-pobytu-mame-dukazy-originaly-smluv-cisla-a-objemy/

  OdpovědětSmazat
 7. Moc pěkný článek o realitě v usa děkuji nemám zájem a jejich mocipání dělají nejhnusnější politiku světa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. horší je skutečnost, že mají v hrsti české mocipány i celou pražskou kavárnu s jejími neziskovými pijavicemi

   Smazat
 8. Bojovat s tou fašisticko-sionistickou mašinérií je totéž jako bojovat s gravitací.

  OdpovědětSmazat
 9. noviczech
  ...moc pěkný článek, sice o americe, ale, co nás v Evropě čeká? Teď přišli Němci na nápad, že by řidiči projíždějící městem, je jedno jestli do práce, nákupem, návštěvou, měli platit městskou daň! Nevím, za co platí lidé daň do státu? Začala se platit daň za dálnice a důchod dostane pracující "hlupák" jen 48%, později 42% a bude platit a platit? A stát nemá stejně skoro na nic peníze, ale uprchlíci si žijí bez práce? Lidé zlatí, ono pak i "pražské kavárně" vyschne hrdlo a možná i zaskočí hlas! Opravdu i v Evropě budeme jen "OTROCI"!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Daně: středověk: 10 procent, /opravdu zlý/ Hitler 30 procent, zlí komunisté - 50 procent, dobří kapitalisté nynější doby - 80 procent.

   Smazat
 10. Jsem docela rád, že je mi víc jak osmdesát. Posledních třicet
  let ukazuje pomalu a jistě, kam se svět ubírá.

  OdpovědětSmazat
 11. dotičný mešká,ono už to probíhá.Je to zde a budeme čučet.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.