Reklama

čtvrtek 30. května 2019

Jan Keller se loučí: Eurovolby? Duch Merkelové kráčí dál. Nikdo myslící v Bruselu neuspěje. ODS by zvolila i vraha Zemana. A ČSSD...


30 5. 2019      parlamentnilisty
„Budou označeni za nepřátele, se kterými se nemluví, budou izolováni a rozeštváni mezi sebou.“ Tohle včetně skandalizování v médiích čeká i po volbách do Evropského parlamentu podle sociologa profesora Jana Kellera všechny, kdo budou mít něco proti současné EU. A co říci k úspěchu Zelených v Německu? „Představitel Zelených vybízel v době vrcholící migrační krize, aby byli migranti převáženi ze srbské hranice na hranici rakouskou přes Maďarsko služebními limuzínami Evropského parlamentu. Zdůvodňoval to tím, že to naštve Orbána,“ poznamenává bývalý europoslanec s tím, že Merkelová jde sice do důchodu, ale její duch pochoduje dál. Nešetřil ani českou politickou scénu. 

Pozn. red. I.D.: v hodnocení SPD se s Janem Kellerem neshoduji, a to nikoli v důsledku loajality k SPD, ale proto, že ji na rozdíl od Jana Kellera už dost znám zevnitř.

Jaké předpokládáte budoucí směřování Evropské unie podle výsledků voleb do Evropského parlamentu? Kdo je bez ohledu na mandáty vítěz, a kdo poražený?

Žádný vyložený vítěz ani žádný vysloveně poražený v těchto volbách nebyl. Euroskeptikům se nepodařilo vytvořit základ pro většinu v Evropském parlamentu a dnes dominující strany neztratily tolik, aby nemohly s přehledem vládnout dalších pět let. Budoucí směřování Evropské unie bude stejné jako to dosavadní, tedy do slepé uličky.

V Německu výrazně posílili Zelení, mají skoro 21 procent. Znamená to změnu ve směřování Německa? A jak komentovat výsledek AfD, tedy jen 10,8 procenta?

Ani to není žádná změna. Zelení jsou dneska naprosto bezradní v ekologických otázkách, a tak si to kompenzují aktivismem v jiných ohledech. Můžu dát dva příklady. Německá zelená Franziska Kellerová, která vystudovala v Berlíně islámská studia, navrhovala přede dvěma lety, aby do států, které se zdráhají přijmout kvóty na migranty, byly ze Sýrie za trest přesídlovány celé vesnice.

Jiný představitel Zelených zase vybízel v době vrcholící migrační krize, aby byli migranti převáženi ze srbské hranice na hranici rakouskou přes Maďarsko služebními limuzínami Evropského parlamentu. Zdůvodňoval to tím, že to naštve Orbána. Pokud Němci volili Zelené v takovém množství, pak to znamená, že Merkelová jde sice do důchodu, její duch však pochoduje dál.

Ve Francii těsně zvítězila Marine Le Penová před Emmanuelem Macronem (23,5 vs. 22,5 procent), je to úspěch Le Penové, nebo spíše vyhrál Macron tím, že udržel velmi těsný odstup?

Je to spíše výhra Macrona. Půl roku se proti němu demonstruje, on už dva roky dokazuje, že nemá žádné řešení, ale Francouzi ho pořád volí. Macron se narodil ve stejném městě jako Jules Verne, ale na rozdíl od svého slavného rodáka dokazuje jen to, že prostě nemá vizi, ba ani nápad. Pokud to Francouzům nevadí, těžko jim něco zvenku radit.

Dvě největší frakce europarlamentu, tedy EPP a S&D, oslabily. Naopak na vzestupu je frakce Zelených. Čemu to lze připsat? Reagují lidé na klimatické stávky mladých v čele s Gretou Thunbergovou?

Nechme bokem Gretu, ta má dost problémů sama se sebou. Podstatné je, že více než Zelení jsou na vzestupu liberálové, a to právě díky Francii a Macronovi. Lidovci a socialisté v EP sice oslabili, ale vzestup liberálů to vynahradí. Už v minulosti tyto tři frakce razily v mnoha ohledech podobnou politiku. Zelení zůstávají v záloze, v podstatě se od žádné z těchto frakcí nijak výrazněji neliší. Stejně jako ony jsou pro větší integraci Evropy, pro maximální vstřícnost vůči migrantům a pro co nejtvrdší sankce proti Rusku. Někdy to vypadá, že kdosi tyhle frakce klonoval.

Brexit Party britského politika Nigela Farage získala téměř 32 % hlasů, daleko za sebou nechala tradiční rivaly, tedy labouristy a konzervativce. Obě tyto strany dokázali přeskočit ještě liberální demokraté. Jde v případě Farageova vítězství společně s koncem premiérky Mayové o naději pro 52 % Britů, kteří si přáli EU opustit?

Nejde. Celý proces bude probíhat tak dlouho, dokud Farage neoslabí, anebo dokud nebude mít nehodu při řízení auta. Jednou se mu to už na dálnici z Francie stalo, ale přežil to. Možná, že přeháněl, když to v parlamentu líčil.

V Maďarsku zaznamenal další velké vítězství premiér Viktor Orbán, jeho FIDESZ získal 52 % a 13 z 21 euromandátů. Orbán po vyhlášení výsledků uvedl, že chce změnit Evropu a že jde o počátek nové éry v boji proti migraci. Není však možné, že vzhledem k výsledkům v ostatních zemích EU budou jeho europoslanci v Bruselu spíše izolováni?

Myslím si, že tohle potká všechny, kdo mají něco proti současné podobě Evropské unie. Budou označeni za nepřátele, se kterými se nemluví, budou izolováni a rozeštváni mezi sebou. Někteří z nich se stanou „státotvorní“ v iluzi, že tím dosáhnou aspoň částečně svých cílů. Ti ostatní budou v médiích skandalizováni. Vůči Orbánovi se už delší dobu zkoušejí střídavě obě strategie.

Neohrozí rozdílnost výsledků v jednotlivých zemích soudržnost Visegrádské čtyřky?

Visegrádská čtyřka soudržná není už dávno. Na summitech prezidentů a premiérů se vždy konstatuje shoda a jednota, při praktickém jednání hájí každá z těchto zemí v lepším případě své zájmy, v případě horším zájmy někoho úplně jiného.


Andrej Babiš vyhrál i tyto eurovolby, získal 21,18 % hlasů. Je to výhra, nebo zklamání?
Není to výhra. K výhře by potřeboval mít aspoň osm mandátů. Je totiž úplně sám, bez spojenců, a pokud nemá výrazně více, než kolik mají dvě strany za ním, pak svoji pozici ani střednědobě neuhájí.

Zisk necelých 4 procent znamená, že sociální demokraté budou v novém europarlamentu úplně chybět. Jaký je podle vás důvod?

To není otázka na mne, já jsem nekandidoval. Vzpomínám si, že když jsem jako lídr kandidátky ČSSD získal v roce 2014 něco kolem 14 % hlasů, mnozí žurnalisté i někteří lidé z ČSSD to považovali za průšvih a za mé selhání. Nyní stejné procento bere ODS jako svůj velký triumf. Jsem rád, že ČSSD po mém selhání získala příležitost udělat reparát.

Čtenáři ParlamentníchListů.cz vtipkují, že Bohuslav Sobotka nyní otvírá šampaňské na oslavu, že se zkázu ČSSD podařilo dokončit. Dáváte vinu bývalému premiérovi? Oslabí výsledek ČSSD pozici sociálních demokratů ve vládě? A jak by měl Jan Hamáček zareagovat na výsledek ČSSD?

Někteří bývalí i současní politici ČSSD se zúčastnili demonstrací proti ministryni Benešové a proti premiéru Babišovi. Prý tak učinili s vědomím vedení své strany. Myslím si, že je to v dějinách poprvé, co politici na protivládních demonstracích protestují proti své vlastní vládě. Nepochybně se to dostane do učebnic politologie, je to skutečná politická lahůdka.

Pirátům o několik tisíc hlasů utekl čtvrtý mandát. Je pro ně jejich zisk necelých 14 procent a 3 mandátů spíše prohrou?

Pro Piráty je to jednoznačně prohra. Alespoň pokud někdo z nich bral trochu vážně slova svého předsedy, že tyto volby vyhrají. V normální straně by se někdo ozval s návrhem, že je třeba vystřídat předsedu, který nemíní svá slova vážně a který získal méně než polovinu slibovaných mandátů. U Pirátů ale taková nekázeň nehrozí.

Co z dalších výsledků v Česku vás zaujalo? Co říkáte na výsledek Pavla Teličky nebo Svobodných?

Pavel Telička podlehl autosugesci o své významnosti. Je to jistě velmi schopný úředník evropského formátu, ale nic dalšího by z toho neměl vyvozovat. Jinak si zahrává s narcismem. Výsledku Svobodných je mi docela líto. Ideově s nimi sice nesouzním vůbec v ničem, ale jejich dřívější předseda Petr Mach mi byl ze všech českých europoslanců nejsympatičtější. Myslím, že jsme měli dobré vztahy. Líbilo se mi na něm, že bral vážně všechno, co dělal. Ve srovnání s různými euroloutkami to bylo velice sympatické. Snad mu tímto oceněním neublížím.

Europoslancem za SPD se stal generálmajor Hynek Blaško díky 47,5 tisícům preferenčních hlasů. Kandidoval z osmého místa. O čem tak drtivá podpora svědčí? Má Blaško potenciál být výrazným europoslancem? A jsou dva mandáty pro SPD úspěch?
Nikdo z lidí s kritickým myšlením nemá šanci být v Bruselu úspěšný. Pokud člověk tamější atmosféru nepozná, neví, o čem je řeč. Doufám, že v kombinaci s Ivanem Davidem má šanci přečkat to bez větších depresí. Pro SPD jsou dva mandáty nepochybně úspěch. Pro většinu naší populace, která má strach z toho, co se tam kdesi v dáli zase upeče, je to však přece jen málo. Okamurovi se drobí jedno hnutí za druhým a zvenku člověk nepozná, nakolik je to jeho vina a nakolik je to záměr někoho jiného.

ODS po turbulencích s Václavem Klausem mladším dokázala skončit druhá se ziskem 14,54 %. Je to dobrý výsledek? Dokázal tím Petr Fiala, že jím nastoupená cesta je správná a že ODS se pomalu, ale jistě sune vpřed?
Petr Fiala dokáže cokoliv. Z fanatika, který vybízí k podřezání prezidenta a k vraždění poslanců, udělá obyčejného popletu. Svého poslance a potenciálního rivala, který upozorní na chybnost směřování ODS, vyloučí ze strany. Petr Fiala udělá úspěch ze svých 14 procent a neúspěch z Babišových 21 procent. Petr Fiala je prostě politický profesionál v tom nejhorším slova smyslu. Takovým lidem patří v jistých režimech budoucnost.

Z nevolitelného patnáctého místa se dostal do europarlamentu Alexandr Vondra. Je Alexandr Vondra přesným reprezentantem dnešní ODS, hájí ideje, které si voliči ODS přejí prosadit?

Myslím, že Sašovi Vondrovi se splnil jeho dětský sen. Dovedete si představit, kolik je v Bruselu a ve Štrasburku sálů k ozvučení? Škoda, že nekandidoval „řezník z Jesenice“. Jsem přesvědčen, že občanští demokraté by zakroužkovali i jeho.

106 komentářů :

 1. To je pěkné pane I.D.že SPD znáte zevnitř jak píšete.
  A chodite se také s pražským mistopředsedou SPD modlit k jeho náboženstvi do mešity?,
  Nějak o tom ztichla řeč!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan doktor David tu nemá žádnou opozici či dokonce konkurenci.
   Kdo se ozve jako vy 8.56 toho dá po demokraticku máznout svému prsonálu,který je z jakékoli opozice nepřičetný vztekem!

   Smazat
  2. Gojimové musi být drženi na krátkém provaze,hlavně se nesmi zajimat o své penize,které jim jsou prý měšičně kradeny.
   Slabý program SPD,který se zabývá pouze migranty a nic jiného neumi a nesmí, má oblbovat a dopřávat nedostatečná procenta pro vyvalovánmi se v Prdlamentu a nikdy nic vice mu dovoleno neni a nebude.
   Ostatně všichni vidi,že i když na oko jsou návrhy v Parlamentu od pana Okamury možná správné on sám dobře musi vědět,že tam maji z něho a jeho návrhů jen srandu!

   Smazat
  3. Kdo je ten pražský místopředseda SPD, o kterém píšete? A kde je zdroj s důkazy, že to vámi naznačené náboženství je jeho?

   Smazat
  4. Když je to zapotřebí,tak i blud má sílu.

   Smazat
  5. 9:20 Chvilky nenávisti, musíte se smířit s volebními výsledky, když se neustále oháníte demokracií. Pliváním, a potlačováním názorů jediné vlastenecké strany, která usiluje o zachování suverenity, kultury, a tradic ČR, můžete vyhrát pouze u fašistů. Zlobou, a nenávistí nikdy nic nevyřešíte, ať už tu vaši zlou energii směrujete na kohokoliv. A tomu, kdo se rozumným návrhům SPD naopak směje se nedivte, bývá v rauši: https://www.youtube.com/watch?v=nMheAVmnyx4. Jestli mezi ně patříte, potom věřte tomu, že společnost, která si do svého vedení zvolí fetky, nemá naději na přežití.

   Smazat
  6. Namisto,aby pan Doktor zoperoval toho Okamůru

   a doporučil mu doplněni jeho Programu s mázvem Slabé nedovařené kafe ,tak se na vás drazi občané, jako správný politik po volbách vykašle a kdo se ozve tomu urazi palici paragrafem policejniho zákona,který prý SPD zvlášt vyhovuje a pro který zvedne pracku a i v EU a bude klid!
   Viděl tu někdo,že zdůvodnil přimo ,proč maže své voliče a zavedl o tom na NR diskusi,kde by dal slovo kdo mu to nařidil a proč ho poslouchá jako bez jazyka?

   BUDE BRÁNIT SVOJE ZVOLENU DALŠIM POKRAČOVÁMIM TAKTIKY MLČENI?

   To radši se rychle zabunkruje do EU a nechá tu všechny na pospas zlým cenzorum,kteři mažou i chudáky důchodce z AMERU,prý nemajici tam co jíst a vybirajici popelnice jako u nás!

   Smazat
  7. 9:38 Bláznivý proroku, radši se ty zabunkruj zpátky do svého lůžka, a neokupuj bez dovolení PC doktora Chocholouška. A nekraď doktorovi drogy, nesvědčí ti.

   Smazat
  8. Pokud máte odvahu 9.21 obratte se přimo na pana ID,kdo ten mistopředseda je,on to dobře vi a zná přeci SPD zevnitř.
   Zdá se,že tu aférku s panem mistopředsedou a PŘEDSEDOU TÉ PRAŽSKÉ ORGANIZACE bude SPD chtit zamést pod koberec,když o ni nic nevite!

   Smazat
  9. 9:51 Nebudu se obracet na někoho, kdo o ničem takovém nepsal. Jen ten, kdo obviňuje, je kompetentní, a povinná osoba k poskytnutí informací, které tu prezentuje, a vnucuje ostatním, a to i se zdroji. Takže, račte je dodat, nebo si pomluvy nechte pro Kelišovou, a zmizte.

   Smazat
  10. Ja nerozunet co ty rikat ja z Afrika a volil doktora, dava mi droga a já se tesit.

   Smazat
  11. 10:16 Ale doktor Chocholoušek nekandidoval. Aspoň na sobě vidíš, co dokážou drogy.

   Smazat
  12. ja neznat doktora coclouska,ja umet dobre ceska.Tak na priklad sem se dobre naucil
   Polib me v rit.

   Smazat
  13. 10.00 Co je mi do toho,že máte strach se obrátit na toho,kdo je za tu špínu odpovědný.

   Když jste líný sám to najit v internetu a budete dál podporovat vaše ohlupováni je to vaše věc.
   Ostatně to byla kandidátka č.7,který měl být zvolen za to,že prohlásil

   VŠE CO SE O ISLAMISTECH PÍŠE JE LEŽ! A ŠEL SE MODLIT DO MEŠITY.

   Tady je vidět monumentálni míru ohlupováni občanů tiskem a tv ,kteři pak už pak sami nevi ani či jsou.

   Smazat
  14. 10:36 Ne, pane. Nemám žádný strach, ale ani žádný důvod vyhledávat vaše pomluvy, které nejste schopen konkretizovat. To vy máte strach se se svými obviněními obrátit přímo na ty vámi obviňované, a tak tady zbaběle poštěkáváte za klávesnicí, a nejste přitom schopen uvést relevantní, věrohodné zdroje špíny, kterou se snažíte poškodit jedinou parlamentní vlasteneckou stranu. Jste prostě zklamaný výsledkem voleb, a léčíte se ze svých mindráků, které se nezmírňují, protože to nemůžete změnit. Laskavě konejte v souladu s dobrými mravy, a obraťte se se svými nářky na vámi obviňované, a nedoporučujte to někomu, kdo žádnou špínu na SPD nenakydal. Můžete sem potom uvést vaše důkazy, z kterých vycházíte, i s ověřenými odpověďmi vámi obviňované strany. Jestli to neuděláte, potom klesáte na dno lidské špíny.

   Smazat
  15. 12.29 já na rozdil od vás jsem pro nápravu součaného stavu,který se bude zhoršovat.

   Vy jste pro jeho zakonzervováni a fungujete jakoby bylo SPD fotbalovým mužstvem a vy jeho fanda.
   Jen aby si proboha nepokřivili pracky,při jejich zvedáni za slabý Program.
   Dost by mě tu zajimalo proč chcete SPD poškozovat dále a nedoporučite jim,aby si dali do těch svých bobkových listu

   BOJ O DOSAŽENI VĚTŠINY VE SNĚMOVNĚ a bude sláva!

   Přiznejte se zločinče ,že jste diversant skvělé strany SPD a nechcete jeji totálni vitězstvi.
   Nepatřite náhodou do kamarily jejich dnešnich poradců,kteři by si přáli,aby pukla jak žalud?.

   Stydte se FUJ ,FUJ, FUJ!

   Smazat
  16. 15:16 Jak typické, takříkajíc mainstreamové. Bez jakýchkoliv důkazů pomlouváte SPD, a pak to překroutíte a hodíte na toho, kdo od vás ty důkazy marně vyžaduje. Jste obyčejný gauner, beze studu, a s absencí svědomí. Jestli tady trolíte zadarmo, tak jste ještě horší než ti, co tady trolí za jidášský groš. Jste to vy, kdo by se měl stydět, což je však u teflonového, tvora vašeho formátu zcela vyloučené. Máte ode mne věčný bobek.

   Smazat
  17. Lary fary diversante,

   namisto prázdných keců co naši skvělé straně SPD nepřinesou zhola NÍC navrhněte do programu SPD co tam chybi k dosaženi většiny ve Sněmovně jinak jste pomocnik jak z kozi ....ruksak!

   NIC NEDOVEDETE JEN KECAT A TO JE TAK VŠECHNO!

   Smazat
  18. Nejvíce se mě líbí ten fakt, že tady má skoro každý pravdu - ti svojí - a ostatní názory jsou póvl. S tímto materiálem jsme šli do Evropy. A až budeme vystupovat, jak opět ti samí budou "chytří".

   Smazat
  19. PRÁTELÉ DIVOKÁ DEBATA NEPOMŮŽE,PRAVDA TU NENI

   tu si vzal do hrobu nebožtik Havel a bud ho ted vycinkáme nebo to tak zůstane A JEŠTĚ VÁS KE KONCI ROKU MOHUTNĚ OKRADOU nebot zdejši cenzura nepřipusti žádný boj o naše penize ,namisto podpory sraček neomarxistů kakárny pražské kavárny!

   Smazat
  20. 8:56 a 15:16 závidí. Mluví jako někdo, kdo hloupě podporoval ty, kteří nedosáhli ani na jedno procento.

   Smazat
  21. 2,53

   Vnitráku nemáš co dělat na nočni hlídce?
   Dej si radši pozor aby ti při nočni honitbě nudle nevystřelila oko.

   Smazat
  22. I.D. a banda jemu fandících čechomužyků jimž 40 let žití v totalitě nenapravitelně zdeformovalo a pokřivilo myšlení i charakter musejí odejít do prdele!

   Zlepšení morálního úpadku naší společnosti, přinese nejspíš až generační obměna - mladí lidé, nepoznamenaní žitím za ostnatým drátem.

   Sebevědomí, jazykově vybavení, s rozhledem a vzděláním - takže hůře manipulovatelní, odolní proti dezinformacím, demagogii a lžím všehoschopných prospěchářů jako je Zeman, Babiš, Okamura a komunisté.

   Budoucnost jednoznačně patří mladým.

   Ti, kteří již mají právo volit, by měli víc chodit k volbám - a nenechat O SVÉ budoucnosti rozhodovat infantilní ignoranty, které političtí podnikatelé a obchodníci se strachem spolehlivě utáhnou na vařené nudli, důchodce zaseklé v minulosti, ke které s nostalgií vzhlíží, protože dnešnímu světu už nerozumějí, ztrácejí se v něm a mají oprávněný pocit, že jim dávno " ujel vlak ", patologickou sedlinu naší společnosti, kterou cloumá jen nenávist, závist a zášť - k těm úspěšnějším, než jsou oni.

   Smazat
  23. Kdo jsou tvoji úspěšni konkrétně,jmenuj je?
   Každý tu vidi v tobě kavárenského povaleče,který prý všemi svými podlými silami zabezpeči jedimě tak chaos a anarchii s cilem,aby v těch sračkách se válejici tvoje menšina prosadila KONEČNĚ toho zkrachovalého MARXE!
   Val dodom pumpnout fotra o bakšiš,aby jsi moh koupit trávu magarče a pak si řvi DÁL to svoje IA,IA!

   Smazat
 2. I z Kellera udělali jidáše. To EU má sílu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:25
   Keller není Jidáš, je spíš mušketýr, který jako jeden se chtěl bít za všechny, ale ti všichni se na něj.... Jsem slušně vychován => všichni na něj hodili exkrement.

   Smazat
  2. Ještě nikomu ani KELLEROVI se nepodařilo přivést národ ČR k úspěchu,jen kecat a vyvaleně čumět kolem sebe kdo to za vás vyřeši.
   Keller neměl a nemá vlastni Program jen poslouchal co mu ti NEOMARXISTÉ z ČSSD nakukali a složil se jak skládaci metr.
   Dnes o tom chce napsat knižku,kterou nikdo čist nebude...
   ¨Sice umi špásovat,ale řict voličům,že má Program,který je dostane ze sraček to nedovede.
   On je jen "POZOROVATEL"tzv sociolog,což je věda podporovaná boháči ,proti marxismu v domněni,že ho Kadla porazi si boháči vymysleli i podvodnický neomarxismus a ted vás všechny ovčany utrápi k smrti, nebot je za něj zvolite a ještě zatleskáte.
   Budete se brzy bát exekutorů,samopalniků IS,žen a vlastnich děti,které vás udaji policejnimu státu, jako holubičky půjdete do trouby a na pekáč a ještě tomu budete chrochtat radosti nebot OKAMŮRA JE SLABY JAK ČAJ a nechce vás voliče ani vidět vídite,že má s vyplazeným jazykem 10 % a vic nikdy nic!
   Domnivá,že jste všichni blbí a nic nového v JEHO PROSPĚCH vymyslet neumíte.

   NEBO SI NĚKDO MYSLI OPAK,TAK AT TU ŘEKNE ŽE JE BOREC A PROČ.

   Smazat
  3. Anonymní30. května 2019 17:58
   Zatím si pan Okamura se svojí SPD, stále vede lépe, než ČSV. Pokud máte ambice se s ním měřit, jděte do toho a neopruzujte tady. P.K.

   Smazat
  4. PK budete li sprostý praskne vám žilka a následkem toho budete za sebou tahat nožku.

   ČSV se nebude jistě bavit s polonebožtiky,kteři s vyplazeným jazykem dosahuji ubohých 10 % a nepodaji radši demisi hned poté co se pomodlili tajně v mešitě.

   Smazat
  5. Anonymní31. května 2019 18:19
   „ČSV se nebude jistě bavit s polonebožtiky,kteři s vyplazeným jazykem dosahuji ubohých 10 % ..“

   Z těch mnoha Vašich příspěvků jsem měl dojem, že ani jinou stranu, než SPD neznáte. Tak s kým se potom chcete bavit? P.K.

   Smazat
  6. ANO PANE PK TO JE SPRÁVNÁ OTÁZKA.STRANY A HNUTI

   které by chtěly změnu je třeba teprve vytvořit, anebo pokud nechtěji současné strany v zástupu voličů jimi navržený program mohou se na svou podvodnickou robotu jako dělaji dnes vykašlat a stanou se dřive nebo později nepotřebné.
   Pokud budou chtit voliči zajistit změnu budou si muset zkusit osvojit to co ve vlastnim zájmu navrhuje špička intelektuálů,přičemž tvorba Programu už začala.Otázky jsou.

   Budou voliči chtit nový solidárni stát,který je ve všech vyspělejšich státech okolo nás ,nebo jen zkolabuji v dnešnim,který je vede přes rozvojový stát do banánové republiky?

   CHTĚJI ČR VOLIČI STEJNÉ PLATY JAKO EXISTUJI PRÁVĚ TAM NEBO NE?

   Chtěji voliči čekat dalšich třicet let,až jim BUDE UVOLNĚNO embargo na Zákon o referendu a vznikne konečně zdemolovaný naprosto nepotřebný zákon o referendu?

   Chtěji nechat voliči dále bez jejich kontroly a vlivu dát dále vyrábět vadné zákony typu exekučniho,či perla je NYMĚJŠI ZÁKON O POLICEJNIM STÁTU ČR?

   CHÁPETE PANE PK O ČEM JE ŘEČ NEBO STÁLE MÁTE BLOKÁDU?

   Tak si zkuste sám pro sebe na otázky odpovědět a to ve vlastnim zájmu!

   Smazat
  7. Anonymní31. května 2019 21:19
   Na tom není co nechápat, trochu mi to připomíná ANS. Program jako SPD, jenom si myslí, že se jim ho podaří prosadit lépe, než SPD.
   Můžete všechny trumfnout a slíbit, že každoročně dostane každý k Vánocům cihlu zlata. Slibem nezarmoutíš. Důvěřuji SPD, že s těmi svými 10,64%, udělá maximum možného. P.K.

   Smazat
  8. A čehopak maximum možného to bude?
   Snad to nemá být ten výsměch v Parlamentu při každém naprosto bezmocném návrhu SPD kterému se ostatni obsada Parlamentu bude téměř vždy chechtat?

   Smazat
  9. Nechte pana PK už na pokoji,copak nevidite,že máte před sebou jen hlavu,která toho moc nepobrala,když pánbůh rozum rozdával a bije hlavou do země jako pravý muslim při modlitbě,který věři?

   Smazat
  10. Anonymní31. května 2019 21:55
   „A čehopak maximum možného to bude?“
   Samozřejmě, že z jeho programu. Ale snad je Vám známo, že je v opozici a vládní strany mají parlamentní většinu. Takže něco prosadit, zřejmě vyžaduje složitá, velmi často bezvýsledná jednání. To je logické a nelze mu to vyčítat. Na T. Okamurovi je sympatické, že i když tahá za kratší konec, boj za svůj program nevzdává. Doufám, že za ty dva a půl roku, dostane SPD silnější podporu a T. Okamura prosadí větší část svého programu. P.K.

   Smazat
  11. Pan Okamura je jen tetřev hlušec,

   který se naparuje až do doby,kdy mu daji broky do zadku a daji ho do trouby upéct a jako ptáka ho sežerou.
   Program,který má, je jen slabá káva.
   Neni schopen pochopit,že lze prosadit TÉMĚŘ OKAMŽITĚ přimou demokracii OBČANSKÉHO TYPU a prosazuje už v názvu své strany CHIMÉRU nikdy neuskutečnitelnou,nechce za žádnou cenu stejně jako ostatni polit. subjekty ŽÁDNOU voličskou kontrolu nad marasem,který ve vadných zákonech vyrábi nepřetržitě Parlament plný šilených neomarxistů co vám tu mohu napsat klidně dále vás naplni jen vztekem,budte rád,že ničemu nerozumite a jste jen obdoba fotbalového fandy a žádný pořádný kritický volič,který se teprve rodi!

   Smazat
  12. Co tam ta Okamůra vlastně v tom Prdlamentu dělá za šaška a za koho,když se plnou svou chabou silou odmitá opřit o voliče a jejich návrh Programu ,nabýt svaly a dát do čenichu těm,kteři tam běhaji a tahaji občany do sraček svými vadnými zákony!
   To neni ien se dát fotit s ovčany,kterým stači,že roztahuje péra jak tu píše kdosi nahoře ,to musi taky pracovat a neválet si koule za naše peníze!
   Zastupovat voliče to nebude brzy procházka růžovým sadem ,modleni s džihádisty na čisle 7,své zatracené kandidátky do EU a vykopáváni chudáků z jeho spolku na dlažbu po vzoru Klaus!!

   Smazat
  13. Anonymní1. června 2019 8:24
   Tvrdíte, že jste nepolitická společnost, ale stále se navážíte do jedné politické strany. To není nepolitické jednání, to jsou politické útoky Vás, sluníčkářů.
   Když jsem si Vás takto zařadil, tak mi ty Vaše bláboly začínají dávat smysl. P.K.

   Smazat
  14. Namisto,aby jste tady dal něco pořádného ve svůj prospěch,

   tedy prospěch voliče a všech voličů tak tady vytahujete ,že jste jakýsi prý znalec sluničkářů,kteři tu blbě mávaji prapory neomarxismu a vypadá to,že jste ani vy toho rozumu nepobral a chudákovi Okamůře nechcete pomoci,ale přejete mu zubožených 10 %,při kterých sotva leze.
   Zaujměte stanovisko jako správný borec k jednotlivým už tu napsaným článkům Programu voličů a nedohadujte se jako by jste byl i vy ten sračkomet jako oni!

   Smazat
  15. Anonymní1. června 2019 13:48
   Tvrdíte, že jste nepolitická společnost, ale stále se navážíte do jedné politické strany. To není nepolitické jednání, to jsou politické útoky Vás, sluníčkářů.
   Když jsem si Vás takto zařadil, tak mi ty Vaše bláboly začínají dávat smysl. P.K.

   Smazat
  16. PANE PK V OKAMŽIKU,KDY SLUNIČKÁŘI ZAČNOU PROSAZOVAT

   články Národniho program voličů a ne válet se za fotrovy penize v pražskách kavárnách pak je s novými kabáty uvitáme!
   Nemohou být,jak se tu domniváme všichni vyvrhelové ze SPOLEČNOSTI VOLIČU!
   Tak zkorigujte svoje odhady včas než ten maras začneme řeši sami bez vaši maličkosti!

   Smazat
  17. Anonymní2. června 2019 11:15
   Tak Vy zde lovíte sluníčkáře, které hodláte napravit. Ale již dávno jste mohl poznat, že zde ulovíte maximálně tak sám sebe. Ale i o tom pochybuji, neboť Vás zase tolik nepodceňuji, abych si myslel, že těm svým blábolům věříte. P.K.

   Smazat
 3. Zbudovat v ČR opravdovou diskusi o problémech nikdo v ČR neumí.Ohlupení ovčané,kteři si na ohlupovadla zvykli považuji každé slovo za útok na jejich modlu,která hraje stejnou úlohu jako fotbalová hvězda.
  Ta se v tichosti teteli strachy,že se to změni a bude mela,tak jak to vyžaduje demokracie,která je diskuze a ne bekot oéveček jdoucich na porážku!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:59 Tak jste si povzdechnul, a zařadil se, jako ta ovečka.

   Smazat
  2. Dej dukaz 10.16 nesi ty pyjat,cO ZA METROŠ kuřiš bo si blbec ,dej tu odkaz.

   Smazat
  3. 10:23 Nesuďte podle sebe, a zhulený sem nelezte. Nikdo normální tady o vás nestojí.

   Smazat
  4. Mate pravdu.Bohuzel.Manipulacemi,zastrasovanim,oblbovanim mladeze dosahli sveho

   Smazat
  5. Co ti nestoji belochu,tady je rec o nas migrace AFRKA,tak tu TY nedelat zkifovaneho fasistu bud rada,ze tu sem!.

   Smazat
  6. VŠIMLI JSTE SI,ŽE SPÍŠE NEŽ PŘINUTIT K DISKUSI

   politiky, zaživáme jejich mlčení,na otázky totiž odpovědět neumi,ačkolijsou za to námi placeni a jestli o něco jde schpvaji zs do betovových bunkrů a čekaji,že za ně převezmou odpovědi jejich fanoušci,kteři jakékoli slovo kritiky hned zabijeji jako neskutečni vrazi?

   TO JE TA KULTURA DISKUSE ZNAMENAJICI DEMOKRACII?

   MERDE,TO SLOVO KELLER DOBŘE POUŽIJE NEBO SNAD NE?!

   Smazat
  7. Být tu TGM asi by řekl "Tož synci pojďme do toho".

   Smazat
  8. TGM kdyby tu byl,řekl by co máme dělat,aby jsme se těch zlých přiživniků zbavili a zlý všehoschopný šef TV by šel očumovat ředkvičky ze spoda prvni.
   Ale TGM tu neni,tak si musime váženi ovčané pomoci sami.
   Ono zmizeli dělnici a rolnici a šli všichni robotovat a dřit na FB tomu zmetkovi kapitalistovi nenažranému FRCENBERGOVI,který jim ukrade jejich data a prodá je navic jim přivře ty huby a udělá z nich blbce.
   To,že nemáme ani žádného pořádneho inteligrnta,který by nás vedl nemáme a žádný se tu neukáže ,znamená VYMYSLIME TO VŠECHNO SAMI každý z náís kdo přijde s dobrým nápadem bude náš fujer a hotovo!

   Smazat
 4. Co prosím míní pan Keller v nadpisu uvedeným "...i vraha Zemana..."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nedovtipo 10:41, kdopak a jak vybízel k zacházení s Milošem Zemanem až se nakonec omluvil? (nápověda: Funkcionář ODS z Jesenice u Prahy). Stačí to?

   Smazat
  2. To je silný označení! Nevolnická lumpenproletářská čecholůza si zkrátka dokoulela žvanila Miloše na lumpenhrad a opičáka Bureše do strakovlády, jako hovnivál svou hladovou, smrdutou avšak prázdnou a prolhanou estébáckou kuličku, naštěstí ale na oba ty lotry postačila parta anglickejch děcek! - https://www.youtube.com/watch?v=qGrJtGM6MDo

   Smazat
 5. Mám takový dojem, že pan Dvořák nám sem pouští ty idioty, aby nám ukázal jak to můžou být lidi primitivní. Je to prostě pár debilů, ale otravují zde diskuse.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Václav tu volá po cenzuře,že prý ostatni jsou idioti a on se svou cenzurou prý ne!

   Smazat
  2. Máš na posuzováni kdo je idiot lékařskou licenci Václave?
   Sestav honem na to posuzováni komisi,dřive než dostaneš za svou neomalenost facku a pak tě na zeni ti tvoji idioti ještě počuraji.

   Smazat
  3. 11:49 Pan Václav má bohužel pravdu. On totiž neztratil schopnost odlišit trolly, elfy, a Pepky od normálních diskutujících. Jestli myslíte, že např. takový 10:39 není idiot, pak byste měl zapochybovat sám o sobě, i když to pro vás bude asi těžké.

   Smazat
  4. 12.35 vaši neomarxističti zástupci schválili hájeni migrantů a když je budete kritizovat zavřou vás do basy zákonem o policejnim státu.
   Rozmyslel jste to dobře kdo je tady idiot nebo ne?

   Smazat
  5. 11:43 On vola spis po rozumu nez po cenzure...ale nekteri to nejsou schopni pochopit,ze?

   Smazat
  6. 13:18 I když idiot není nadávka, ale diagnóza, zmírňuji svůj úsudek. Text 10:39, a podobné psal mentálně retardovaný tvor, nezvládající češtinu.

   Smazat
 6. Pan Keller se mýlí vlastenecká frakce v eu tam je pro nás a naši zástupci též. Bude se muset ještě bojovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:54
   Pan Keller se nemýlí , stejně tak pan Mach .Mají své zkušenosti z pobytu v tom skleněném monstru a vědí jak to tam funguje . Naši poslanci a jim podobní , kteří chtějí něco změnit k lepšímu jsou tam zbyteční , budou vlastně chcát proti větru a podle toho taky dopadnou . Změna nastane až přijde těžká krize , bída a hlad . Potomm lidé sami toto monstrum rozbijí na cucky .

   Smazat
  2. Ještě štěsti,že se tu objevili první normálni občané,

   kteři si přeji ty úplě a zcela nové polit.subjekty,které si daji do Programu dosaženi většiny ve Sněmovně a v tomto směru upravi svůj Program.
   Pak takový opravdový zástup opravdových vlastenců nakope hnusnýn Směrnicim EU do zadku a dá pozor na menšinu,která chce terorem řidit většinu!.
   Kdo to provede vi toněkdo z vás?

   Smazat
  3. 11:23 To by se v Bruselu musel objevit někdo jako Jelcin. Ten nechal najet tanky před sovětský parlament a vydal rozkaz: PAL!

   Smazat
  4. NA TO MUSI BÝT NĚKDO PEKELNĚ STŘIZLIVÝ A TANKY

   to je na nic.Vidite,že cccr odpravila IDEOLOGIE a byli vyzbrojeni až po zuby.
   Vykašlejme se na Brusel a začněme péct vlastni ČR V biftek !
   K tomu potřebujeme neomarxisty porazit,vždyt už vítězi i nad USA a tim co peče opravdová vláda světa musite být teprve seznámeni,nebot je to sice už napsáno,ale obyčejni sedláci a selky na to nmemaji buňky,aby si přeložili NEBOT JE TO PRO NĚ NESROZUMITELÉ co čeká svět!

   Smazat
  5. 17:55
   Trefné, či spíše trefené. Jak známo, pak by Jelcin izměňál Evropu za vodku, jestli s USA nebo s Čínou vsjo ravno.

   Smazat
  6. Má ten V BIFTEK znamenat "VICTORY BIFTEK?"
   No biftek mám rád,ale udělat ho z našich polit. zmrdů to bude nechutné,bak,bak!

   Smazat
 7. Postřehy pana Kellera jsou trefné, ironické, za dobrý bonmot, by prodal Babičku.
  Jinak, na jakém základě, by napsal: „Okamurovi se drobí jedno hnutí za druhým ..“?
  Na základě odchodu poslance Volného? To se děje ve všech stranách, naposledy v ODS, dříve v KDU-ČSL, atd. To je pouze takový detail. Jinak se dále budu těšit na jeho postřehy a budu doufat, že začne léčit tu skepsi, i když k ní asi důvody jsou. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co jeho vedouci organizace v Praze,kteři se chodi modlit do mešity a prohlašuji,že vše co se píše o zločinech ideologie islamistů je lež?

   Smazat
  2. Anonymní30. května 2019 12:04
   Kdo to, kde prohlašuje?
   Chodit se modlit do mešity, bych neviděl jako zlo. Zlo vidím v navážení muslimů do naší země a jejich podporování neziskovkami a pozitivní diskriminací, ze strany státu. P.K.

   Smazat
  3. Pane PK to už vidi všichni dávno,ted navrhněte nejen vy,ale všichni sami za sebe jak to zastavit

   KONKRÉTNĚ,POKUD NĚCO K TOMU OPRAVDU MÁTE.

   To by byla bašta..nebo ne?

   Smazat
  4. Anonymní30. května 2019 18:29
   Domníval jsem se, že Vaše Společnost voličů pro voliče, to již má vyřešené. Jenom že hloupé strany, to nechtějí převzít. Asi jsem se mýlil. P.K.

   Smazat
  5. Bohužel sebekrásnější hodnocení situace pana Kellera je na dvě věci, když hlasuje proti našemu státu a ještě je tak drzý, že se snaží své hloupé hlasování obhájit tak nesmyslně jako to on učinil.
   Jeho výpady a hloupé poznámky k SPD a panu Okamurovi jsou všem, mimo vedoucího kolotoče a jeho pohůnků k smíchu.
   Václav

   Smazat
  6. Pane PK já jsem sice člen ČSV stejně jako vy všichni ,ale jsme tu tak jedině na semeno..

   Četl jsem jejich Program,ten nynějši třida zmrdů nikdy nebude chtit,bylo by to jejich Waterloo,jen si všimněte,že chtěji změnu systému na solidárni stát,permanentvi kontrolu a to dnem i noci, svých zástupců,obejit embargo trvajici 30 let na zákon o rederendu,chtěji kupu peněz,které jsou prý kradeny ovčanům každý den a oni radosti beči,podporu a vznik Středni třidy,která dnes neexistuje a jeji zbytky jsou korporáty zadupovány do země.

   TO PŘES DNEŠNI POLITIKY USKUTEČNI JE JEJICH SEBEVRAŽDA.

   Neni divu,že jsou ti z toho ČSV nepolitičti,já bych se též na takové ovčany,jakými dnešni,kteři čumí z prádla a čekaji,až to za ně někdo udělá VYSMOLIL!
   Neškodilo by ty ovčany komplet vyměnit no ni?

   Smazat
  7. Též by mě zajimalo co ČSV má s tim Basilejem III
   vite to pane PK?
   To se tady maže ještě více zoufaleji než všechno a web NR o tom nedá ani cvrka,ačkoli je to prý pořádná bomba!

   Smazat
  8. Anonymní31. května 2019 11:11
   „.. já jsem sice člen ČSV“ … „Četl jsem jejich Program,ten nynějši třida zmrdů nikdy nebude chtit ..“
   Jsem z Vaší schizofrenie zmaten. Říkáte, že patříte k ČSV, ale o programu ČSV, se vyjadřujete jako o „jejich“.
   Ale moje rada by byla: VYTRVAT! T. Okamura to nedělá jinak. P.K.

   Smazat
  9. Pane PK máte postřeh,

   nemohu napsat,že je to přimo můj Program,je to program skupiny intelektuálů,který si voliči teprve musi zkusit osvojit a zdá se je to pro nich VELIKÝ PŘEVELIKÝ problém.
   Vysvětlit ho co znamená pochopili skutečně jen prvni zmrdi a zoufale se snaži proti němu bojovat.
   Už i debata o jednotlivých článcich se nikde nesmi připustit.
   Kdyby k ni došlo museli by lidé ze špičky ČSV články vysvětlovat a i to je nebezpečné pro naše zloděje.
   Uvedu pojem na př. SOLIDÁRNI STÁT.
   Jen jeho definice vyvolává paniku a je OKAMŽITĚ mazána a debata o významu nesmi být možná.
   Pojmy jsou snad ČR intelektuálům známy,ale občanům ne a intelektuálové jsou už 30 let ticho.
   Všimněte si nářků,že na západě jsou vysoké platy,ale naši tzv intelektuálové NESMÍ vysvětlovat proč.
   Nevim zda třeba vám pojem SOLIDÁRNI STÁT NĚCO ŘIKÁ a i kdyby jsem tu napsal definici bude okamžitě zničena.
   To se tu prý už stalo několikkrát podle unformaci z ČSV.
   Rovněz téma"naše penize" jsou snad na tomto webu tabu,všimněte si toho.
   Proto jsem se ptal zda vám něco řiká pojem BASILEJ III atd
   Zkuste věcech naše penize zavést v dalšich článcich řeč.
   Můžeme to zkoušet ,když by jste chtěl nebo taky ne...

   Smazat
  10. I když jste PK fanatický fanoušek pana Okamury,je to právě jeho problém,že chce do konce svého děni pouze svoje % a nic více, jinak by si už dávno začal osvojovat ten Program voličů,ovšem on penize má a NA NĚ KAŠLE,bohužel o tom,že voliči je nemaji a ještě o to málo budou okrádáni mu asi nikdo z verchušky nedovolí se starat tak mu pověsili na krk ty migranty a to je tak celé!

   Smazat
  11. Chcete snad napsat ,že pan OKAMURA je úplná nula a budou mu vozit ty migrouše pod nosem letadly?

   Smazat
  12. Anonymní31. května 2019 15:38
   Podle mého názoru, nechme problémy pana Okamury, na něm. Zatím si stále vede lépe, než ČSV.
   On když začínal svoji politickou kariéru, tak předkládal své názory na videích, pod svým jménem a ne, že by anonymně diskutoval na různých fórech, jako to děláme zde. Pokud máte ambice se měřit s T. Okamurou, šlápněte do toho a neopruzujte tady. P.K.

   Smazat
  13. Jsem otřesen vašim omezeným myšlenim.
   I když vám je tu osleno do úpadku,že gardisti z ČSV nemaji nejmenši chut smolit se v Parlamentu a při hlasováni o důležitějšich věcech prohrávat jako ta Okamůra tak ji s nim chcete srovnat?
   Zkuste fanoušku PK odstranit SVOU vlči mlhu a přestante kousat do možná podávané ruky nebot je to známka nevzdělanosti a předposranosti se pohnout dál.
   Je vidět,že jste zkoprněl na mistě a to je tak vaše KONCOVKA ,na vic už máte v hlavě jen omezeni hádavého nemehla.

   Smazat
  14. Anonymní31. května 2019 18:42
   „.. gardisti z ČSV nemaji nejmenši chut smolit se v Parlamentu ..“

   Potom to budete muset nechat na těch, kteří tu chuť mají. Ale pochybuji, že oni budou mít chuť se zajímat o Vaše oslení.
   Ale nějak jste se zaseknuli u SPD T, Okamury. Zkuste o té své genialitě přesvědčovat také o dům dál. P.K.

   Smazat
  15. Člene ČSV pod zn.PK ona chut nestači.

   Počitaji se výsledky a ty % SPD očividně nestači a nikdy stačit s tim chabým programem,který je tak pro kočku a ne pro voliče ,nebudou.
   Nebylo by lepši,aby jste se šel dohadovat někde na pavlač,vždyt tu prášite jen prázdnou slámu.!

   ČSV tu psalo jasně,že budou NEPOLITIČTI tak vy bubáku si laskavě ty písmena přeložte,že to neni a nebude žádná polit. strana,ale sami VOLIČI tedy i vaše maličkost DRAHÝ ČLENE ČSV!

   HÁDÁTE SE TU SÁM SE SEBOU, KAPIŠTO PANE ZUBOŽENÝ PK?

   Smazat
  16. DEBATA S PANEM PK UKAZUJE HLOUBKU OHLUPENI VOLIČŮ

   občané jsou zvyklí,že se v sále objevi jejich prý lidr,dávaji se s nim fotit a tleskaji slovům,které chtěji slyšet,ale tyto slova jsou jen prázdné floskule,stejně nesplnované už 30 LET a povedou ve skutečnosti přes rozvojový stát k banánové republice.

   A TO SE PRÁVĚ NEZADRŽITELNĚ DĚJE.

   Dáváme voličům ve formátu ČSV šanci tento pád BRZDIT A TO VČAS!
   Pokud sami nebudou chtit pak je jejich pád na držku brzy k viděni,ještě vice než dnes !
   Nedejte se mýlit cenzurnim mazánim zpráv je to známka brzkých potíži,které bezpečně už začaly,ale vývoj nemůže být krachem,ale co nejpomalejšim pádem.
   Kdo z vás něco vi o BASILEJI III?

   Smazat
  17. Anonymní31. května 2019 20:51
   Nehádám se sám se sebou. Snažím se z Vašich teflonových odpovědí dobrat, proč se stále navážíte do SPD. Když nyní tvrdíte, že jste nepolitičtí, tak nechápu, proč se navážíte do politické strany a nejdete si svou nepolitickou cestou? P.K.

   Smazat
  18. Navážim se ve vlastnim zájmu jako volič tedy člen ČSV a jejich týmu do všech polit stran.

   Mým zájmem a současně zájmem intelektuálů z ČSV je,aby KAŽDÝ polit.subjekt monumentálně zvitězil ve volbách.
   Pokud to dnešni politici nechtěji či neumi je třeba se ptát koho vlastně zastupuji,když ne voliče,kteři jim plati ty jejich vysoké platy a prebendy.
   Prozatim jste pane PK tady za sebe jako volič nic nedal a diskuzi o článcich navrhovaných v náš voličský prospěch ani neumíte vést k věci.
   Tak si rozmyslete co vlastně chcete,jen sama Okamůra to je málo,doufám,že to pozorujete nebo ne??
   Tak čekejte,kdo čeká ten se dočká!

   Smazat
  19. Anonymní1. června 2019 14:15
   Nevšiml jsem si, že by jste se naváželi také do jiných stran, než SPD.
   Stále si myslím, že dříve se dočkám nějakých výsledků (plnění jejich programu) od SPD, než od Vaší všeobjímající, nicnedělající (pardon, plivající na SPD) ČSV.
   Vaše kydy jsou o ničem. P.K.

   Smazat
  20. PK NAVÁŽIME SE ROVNOMĚRNĚ DO VŠECH POLIT.SUBJEKTŮ

   ale je to vidět jen PŘESNĚ v Národnim programu,který očividně odmitaji ti ŠMEJDI plni zoufalství ,co se s nimi děje
   SPD se dělá jen zčásti chytrá,ale jeji program pít je slabé kafe.
   Přečtěte si ho a srovnejte s plánem na přestavbu ČR z dilny ČSV.

   DO TÉ DOBY BUDETE STŘILET PÁNU BOHU DO OKEN A NE ŽE NE, ANO!

   Smazat
  21. Nechte už pana PK na kolejich.
   Je to obrovské dělo,které střili slepými patronami a hrozi,že mu to utrhne hlaveň.

   Smazat
  22. Anonymní2. června 2019 11:34
   Tvrdíte, že jste nepolitická společnost, ale stále se navážíte do jedné politické strany. To není nepolitické jednání, to jsou politické útoky Vás, sluníčkářů.
   Můžete všechny trumfnout a slíbit, že každoročně dostane každý k Vánocům cihlu zlata. Slibem nezarmoutíš.
   Důvěřuji SPD, že s těmi svými 10,64%, udělá maximum možného. A doufám, že v příštích volbách to bude lepší. U ČSV není v co, nebo v koho doufat. P.K.

   Smazat
 8. Zvolený evropský poslanec Puigdemont oznámil, že nebyl vpuštěn do Evropského parlamentu
  https://cz.sputniknews.com/svet/2019053010027778-zvoleny-evropsky-poslanec-puigdemont-oznamil-ze-nebyl-vpusten-do-evropskeho-parlamentu/

  „Demokracie“ EU v praxi… Kde jsou všichni ti "chytráci", kteří nás přesvědčovali jak je nutné a demokratické jít k volbám do evropského parlamentu ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. L.S.30. května 2019 11:49
   Interní Španělské záležitosti nevyřešíme tím, že se nevyjádříme k tomu, kdo nás má v EU zastupovat. Právě naopak, účast byla nutná, k posunu sil směrem k demokracii. P.K.

   Smazat
  2. 12:07 Nevpuštění nově zvolených poslanců do EP nemá s interními španělskými záležitostmi žádnou přímou souvislost. Ukazuje pouze pravou tvář EU...

   Zajímavé bude, jak budete "mluvit" v případě, když nebudou do EP vpuštěni gen.Blaško a mudr.David, protože oba byli do něho zvoleni za "nacionalistické" Okamurovo SPD !?

   Smazat
  3. L.S.30. května 2019 12:26
   „Nevpuštění nově zvolených poslanců do EP nemá s interními španělskými záležitostmi žádnou přímou souvislost.“
   Můžete tedy uvést ten důvod? P.K.

   Smazat
  4. Nevpuštění nově zvolených poslanců do EP je typickou ukázkou "demokracie" v podání Bruselu .Pokud budou pánové gen. Blaško a dr. David příliš zlobit mocipány typu Junckera a spol. přijde řada i na ně .

   Smazat
 9. Mám rád svou ženu, děti svou vlast českou republiku, jsem populista a nacek?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi Tě pozvou na vážný pohovor do pražské kavárny!

   Smazat
 10. Mám rád svou ženu děti vlast českou republiku jsem populista?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Populismus neexistuje ,to má člověk jen svou vizi . Někdo chce žít slušně ,a druzi jak rozkrást co se ještě dá .Taky člověk prodá i své děti!

   Smazat
 11. Zdendo nemáte nějaký nápad to ideou podepřit?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nahoře doluje pan PK z ČSV nápady jak z chlupaté deky,viděl jste je a chcete se přidat Zdenku?

   Smazat
 12. Politikář Okamura se přepočítal. Poslance Volného nechal za výroky proti NATO a EU ze strany vyloučit, avšak stejně smýšlejícího Blaška nechal na osmém místě kandidátky. Lidé ho vykroužkovali před Davidovu hvězdu. O smýšlení Blaška jsme se mohli dozvědět z rozhovoru se Soukupem na Barrandově. Mluvilo se o sestřeleném letadle na Ukrajině. Dříve než stačil domluvit, přerušila ho reklama a nic nedořekl. Podobně když začal mluvit o NATO, zase nedomluvil. Nějak se vše Tomiovi sere. Blaška David neumluví krásnými řečmi. Proboha jen Leo s Ramonem nemlaťte manželky jako Cibulka když padl na čumák a prohrál.

  OdpovědětSmazat
 13. Nejsem si jist, ale možná je příjmení Blaško nesklonné.

  OdpovědětSmazat
 14. Výše řečené mohu v klidu podpořit. Škoda, že Keller není v SPD. ČSSD bych už vskutku nechal spát, tu stranu zabili Sobotkovci dokonale.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.