Reklama

neděle 19. května 2019

Jiří Hejlek: Pravda, lži a polopravdy ve veřejném prostoru 20. 3. 2019

19. 5. 2019

29 komentářů :

 1. Je špatně rozumět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. KRITIČTI VOLIČI TADY BUDOU VYMAZÁNÍ A NIC JIM NEPOMŮŽE

   ani pan Hejklek a nikdy se nedozvi proč.

   Redakce Nové republiky.

   Smazat
  2. Všichni voliči jsou trotlové.

   Smazat
  3. Kdo lže ten i krade,ne všichni jsou trottlové!

   Smazat
  4. Základ demokracie je svobodna kritika a veřejná kontrola.

   Smazat
  5. Chudáku máš jen Českou televizi!

   Smazat
  6. Nevědomost je sila!

   Smazat
  7. Kdo bude tvrdit,že korán neni mírové náboženstvi toho zabijeme.

   Smazat
  8. Rozhodněte se voliči,hluboký stát EU nebo hluboký národ!

   Smazat
  9. Jedině Surový Puttler to s nimi umi.
   Létaji vzduchem i bez koberce!

   Smazat
  10. Všechna moc sovětům v EU a celý stát ČR národu pod KURATELOU nepolitické ČSV Společnosti voličů a jejiho vůdce doktora Davida!

   Smazat
  11. Opravdu špatný zvuk.

   Smazat
 2. Hejlek je podvodník a lhář.
  Podívejme se, jakým způsobem reaguje na "chycení za ruku" při lhaní. Viz jeho reakce na upozornění tvrzení z minuty 4:00 výše uvedeného videa, že:
  "Pokud vím, spolupořadatelem této besedy je Člověk v tísni, což je teda jedna z nejpovedenějších takovýchto globalistických organizací."

  Viz první minuta tohohle videa:

  https://youtu.be/UjzjWsnHxRw

  Nejenom že je to podvodník, ale je to zákeřný, drzý hajzl. Takto kdyby reagoval na mě tak mu dám na místě normálně do té jeho blbé tlamy.

  A takovíto hajzlové a lháři jsou modlami a "odhalovači jediné pravdy" na těchhle sračkostránkách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:03 Lháři jsou tvé lži mainstreamu tak si je běž poslouchat a nikoho neurážej.

   Smazat
  2. Nejodpornější frustrát, dobytek, nenávistný a úchylný zmetek jsi tady ty,anonyme 13.03. Jestliže nazýváš NR "sračkostránky" - proč neustále lezeš na diskuze? Abys sprostě nadával a urážel? Ty jsi zákeřný a drzý hajzl, nikdo jiný. Nikdo by nelezl diskutovat na stránky, které sprostě pomlouvá, jednoduše by se jim vyhnul a lezl by mezi svojí krevní skupinu, kde má kámoše. Nejen že bys potřeboval ránu do své blbé tlamy, ale kdybych tě měl proti sobě, rozmlátím ti palici třeba lopatou na kaši. Co by se stalo? Nic. O jednoho sprostého, úchylného, a nenávistného kreténa by bylo méně. Ty se svojí nenávistí posereš - už jsi posranej? Hnusáku sprostej.

   Smazat
  3. Pan profesor Hejlek to vystihl velmi přesně.Člověk v tísni je cizí agent (podle amerického zákona z roku 1938), pracující proti zájmům české národní komunity.
   Ale reagovat na pitomce anonyma 13:03 nadávkami a výhrůžkami znamená klesnout až na úroveň pražské či brněnské kavárny. Copak jsme jako oni?

   Leo

   Smazat
  4. 13:03 Že ty jsi človíček z písně? Potom tě chápu, ty kloako plná nenávisti.

   Smazat
  5. Pan Leo to vystihl dobře, 13:03 je nějaký chudáček z plísně, nachytaný na švestkách, směšně hulákající, celý plesnivý, hulákající, zpocený... chudák, hroutí se mu životní obzory. :) Nechme ho, případně ho odklidí admin, pokud to uzná za nutné.

   Rudý škorpión

   Smazat
  6. Díky za odkaz, v té diskuzi Hejlek opět výborný.

   jinak:
   "Pokud vím, spolupořadatelem této besedy je Člověk v tísni...,"
   - To nevěděl, resp. věděl to špatně a férově to předestřel. V diskuzi to uznal poděkoval za doplnění. Jak jinak to měl udělat, aby to i takoví kognitivní formáty jako vy byli schopni zaregistrovat?

   "...což je teda jedna z nejpovedenějších takovýchto globalistických organizací."
   - Toto naopak věděl velmi dobře a nebylo třeba toto tvrzení nějak znejisťovat.

   Ty další vaše adjektiva jsou už pak pouze na úrovni p. Langa z ods, v těchto dnech tolik populárního...   Smazat
 3. Pokud by veřejné sdělovací prostředky fungovali vyváženě a hlavně pravdivě,nevznikalo by tolik jiných médií jež se snaží o objektivnost.Maistrém to však označuje za proruskou nebo jinou propagandu a stále nutí občany přijímat tu "správnou" pravdu/proevropskou a proamerickou/.

  OdpovědětSmazat
 4. Uvědomte si,že Ondrůj,Šámal,Fridrich,Dvořák a ten krajní č u r á k myslím Měřinka nebo tak nějak jsou jedni z největších hajzlů a vlastizrádných imbecilů ve vedení čt a jsou drženi u koryt za pomoci stávajích poslanců u koryt.

  OdpovědětSmazat
 5. Pan Jiří Hejlek trochu nespravedlivě obviňuje komunisty, že používali termín štvavé vysílačky. Drtivá většina posluchačů těchto vysílaček nemohla posoudit, jak to na tom Západě skutečně vypadá. Necestovalo se. Otevření hranic znamenalo přetažení lidí, kteří tady dostali zadarmo vzdělání a šli by za lepším. Nikdy jsme se ze lživého nebo polopravdivého vysílání nedozvěděli něco ze stinných stránek kapitalismu. Jak se žije v okolních státech nebo dokonce i v Rusku není žádným tajemstvím. V Rusku zvou na rozdíl od ČT nebo ČRo do diskuzí i opozici, takže jsou důvěryhodnější než naše manipulace.

  OdpovědětSmazat
 6. Nepochopení. Pan Hejlek použil výraz "štvavé vysílačky" v dobovém, a nutno dodat humorném, kontextu. Samozřejmě že rozhlasové stanice jako Svobodná Evropa, Hlas Ameriky či Deutsche Welle byly stanice propagandsistické. Další třeba Radio Vatikán či Radio Tyrana byly nemlich ze stejného ranku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každý rozumí na základě svých zkušeností jinak. Pan Hejlek trpěl před převratem. Měl by vědět, že někdo končil kariéru po převratu. Nebylo to pro politiku, ale proto, že překážel někomu jako například pán Hejlek. Nikdo se neptal, jak dotyčný byl odborně zdatný. Prostě musel táhnout a začít znovu.

   Smazat
 7. 22:12 správně vyjmenováno, z významných chybí BBC, která zněla se svou propagandou nejvěrohodněji, zřetelně až v rozporu s místní realitou nadsazovala Svobodná Evropa. Jak jinak, když v přímém žoldu. Byl jsem soustavným posluchačem všech, to v pracovní době a na vyspělém zařízení zaměstnavatele. Okolí to uniknout nemohlo, ale nikdo mě neprásknul, tedy pokud, tak to prošlo. Rušičky ztichnuly během roku 1975, kdy tiskem vyšla i Listina lidských práv..., ke které východní blok přistoupil. Výtisk byl za 4,- Kčs. Někde bych ho našel. Pamětník

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dneska těmi štvavými vysílači jsou ČT, ČRo - především Radio Plus a TV Seznam, DVTV a pod. To jsou pravé pilíře naší demokratůry. Bez nich by se zhroutila.

   Smazat
 8. Tak to musel být zážitek, dívat se na ty předřečníky, ze kterých tam p. Hejlek udělal propagandistický blbečky. No, už ho asi jen tak někam nepozvou:-). Ale, jak se říká, palec nahoru. Jo a to srovnání s komunistickou propagandou, to se prostě nabízí, nevím, co se tady některým diskutérům nelíbí. Krásně na tom demonstroval, že tohle už jsme tady měli.. I demokracie je dnes ideologizována, ale nejde o nic jiného, než zase jen o moc a ovládnutí prostoru. A čím míň jim to jde, tím víc musí manipulovat. Nic nového pod sluncem. J.

  OdpovědětSmazat
 9. Za toto vystoupení Jiřího Hejlka, v němž neargumentoval, ale plácal cik-cak dojmologické postřehy, za to se (nejen já z katedry filosofie) stydím. Naší prací je učit studenty řádné a podložené argumentace. Takhle kdyby mi argumentovali studenti u zkoušky, tak je vyhodím. Jeho kolega z katedry F. Grygar

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.