Reklama

pondělí 27. května 2019

Kanibalské hodnoty aneb Norimberk byl také evropským městem

Pavel Letko
27.5.2019  E-republika
A tak jednou znovu přijde den, kdy bude Židům zakázán vstup do hotelů, pokud neodsoudí protiprávní osidlování okupovaných území Palestiny a nakonec jim nebude stačit ani to, aby nebyli po právu našeho Ústavního soudu posvěceného v Norimberku kolektivně vykázáni, kam patří.Nedávno jsem na Facebooku četl diskusi jednoho známého českého novináře o rozhodnutí našeho Ústavního soudu, který obětoval na oltář rusofobie celou stavbu pečlivě budovaného antidiskriminačního zákonodárství. Psali jsme o něm v článku Xenofobie pro lepší lidi

Můj novinář na Facebooku rozhořčeně psal o ignorantech, kteří si ani nepřečetli zdůvodnění výroku a nekompetentně jej odsuzují. Jemu samému se podle jeho slov také intuitivně zdálo, že vynesený rozsudek je špatný, ale po přečtení zdůvodnění musí uznat, že je dobře zargumentován.

Do polemiky jsem se s ním nepouštěl, to obstarali jiní, ale zamyslel jsem se nad tím, jak je možné, že moje reakce byla jiná než logicky postupujícího novináře. Poté, co jsem si v novinách přečetl, že Ústavní soud rozhodl, že je legální požadovat po hostech politická prohlášení, jsem výrok okamžitě zařadil mezi absurdity naší doby, mezi něž patří namátkou uznání prezidentem Venezuely nějakého Guaidóa, kterého vytáhl z amerického klobouku Donald Trump, či záchodové hanopisy našich presstitutů na adresu vězněného Assangeho, kterak nejprve nemyje a posléze nekrmí svou kočku.

Samotné zdůvodnění rozhodnutí Ústavního soudu jsem četl jen jako tragikomický traktátek, jímž také opravdu je. Logika i další argumentace se mně zdají být zcela zbytečnými. Jakoby někdo zdůvodňoval, kterak je dobré jíst lidi, aby zbytečně nepřišli nazmar. Tolik dětí světa zbytečně hladoví, přičemž my zbůhdarma měsíčně spálíme jen ve Strašnickém krematoriu tuny leckdy velmi kvalitního masa.

Jelikož dějiny i lidský život se tak nějak pohybují po spirále, můžeme čekat známé příští. Je tomu totiž jen něco málo přes sto let, kdy se cikáni v Čechách pod pohrůžkou trestu smrti nesměli přiblížit lidským obydlím. V USA nesměli před pouhými 60 lety černoši do restaurací či autobusů bílých. A tak jednou znovu přijde den, kdy bude Židům zakázán vstup do hotelů, pokud neodsoudí protiprávní osidlování okupovaných území Palestiny a nakonec jim nebude stačit ani to, aby nebyli po právu našeho Ústavního soudu posvěceného v Norimberku kolektivně vykázáni, kam patří. Nepochybuji o tom, že v té době bude náš pan novinář bedlivě zkoumat zdůvodnění rozsudku v jazyce českém, německém i anglickém, glosovat jednotlivé nuance překladů a přes počáteční intuitivní odpor celý rozsudek pochválí. Opatrně samozřejmě. Člověk neví dne ani hodiny, že?Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!


Související články:

17 komentářů :

 1. Rusko resp. CCCP anektovalo naši Podkarpatskou Ukrajinu. Sice nám nikdy nepatřila jako Krym Ukrajině ale bojujme společně o navrácení svých(!)území. Ukrajina jako následnický stát Sovětského svazu by nám Podkarpatskou Ukrajinu měla vrátit a to okamžitě!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Komu "nám"? Maďarsku? Slovensku?

   Smazat
  2. To Rakousko může vykřikovat, že chce vrátit Čechy …
   To je slušně řečeno nedemokratické.....

   Smazat
 2. Ježíši. Každý pablb pochopil, že celá ta záležitost platí jen na Fusaky. Kdyby něco podobného chtěl někdo zkusit se židy nebo jejich soukmenovci, potomky Mohameda, tak se z toho posere.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...ale my se z toho všeho žido-mohamedánského bordelu opravdu posereme a už brzy...

   Smazat
 3. Je to strašné co se děje a ty největší hajzlové se ohání lidskými právy a demokracii.

  OdpovědětSmazat
 4. ...kdy bude Židům zakázán vstup do hotelů, pokud neodsoudí protiprávní osidlování okupovaných území Palestiny.

  Jo přesně tohle mě napadlo také. Co by se stalo, kdyby nějaký hoteliér dal podepsat židům takový papír?
  Podle mě by šel sedět do kriminálu a psali by o něm po celým světě.

  OdpovědětSmazat
 5. ^
  A tomu by se nikdo nedivil, neb to maj zakotveno v zákoně: popírání holokastu a antisemtismus. Naproti tomu popírat, že 20-30 mil. Rusů zahynulo ve válce, to není zločin a antirusismus se taky smí...

  OdpovědětSmazat
 6. To se mi libi, az bude tyhle svoje antisemitske clanky Dvorak vysvetlovat u soudu:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty (19:44) ho udáš, bonzáku. V.J.H.

   Smazat
  2. Jak jsi přišel na to,že článek je antisemitský,chytrolíne?

   Smazat
  3. Ukázkový pablb 19:44 jisto jistě nemá ještě maturitu, ale drzost na žvanění, to jo, to má.

   Smazat
  4. 19.44 Nejmenujete se náhodou Brettschneider a nejste Pirát? To by vysvětlovalo vaše potěšení.

   Smazat
  5. Když slyším slova "svoboda a demokracie", tak je mě vždy jasné, že se jedná o "prasárnu". V tom ČT24 vede.

   Smazat
 7. Autor článku velmi trefně dal příklad se židy a Palestínou a také měl připomenout zcela nedávnou anexi Golanských vyšin ilegálním agresivním státem Izrael, posvěcenou podpisem toho hlupáka s přehazovačkou a židovským poskokem č.1 Trumpetou Trumpetovičem Trubkou z Fašingtonu, zahravším si na Hitlera, Mussoliniho, Daladiera a Chamberlaina v jedné osobě...a žádná reakce od mainstreamu zatímco řvát o Krymu budou až do roztržení držky...Přímo exemplární ukázka pokrytectví a dvojího metru těch dnešních demokratů z politiků i novinářů...

  OdpovědětSmazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.