Reklama

pátek 3. května 2019

Kapitola z občanské výchovy pro antibabišovce

Stanislav A. Hošek
3. 5. 2019
Všichni, tedy především organizátoři demonstrací proti jmenování Marie Benešové ministryní spravedlnosti, prozrazují veřejnosti ve skutečnosti své zásadní prozření. Nějak málo pochopitelně jakoby až teď najednou zjistili, že s naším právním řádem, Ústavou počínaje, není něco v pořádku. Konkrétně, že ani těch asi milion zákonů, jak tvrdí právní experti, které nám zákonodárci skoro za třicet let naordinovali nezajišťuje, aby naše zem byla právním státem. Jestliže totiž trojice Zeman, Babiš, Benešová mohou zničit právní stát, nebo alespoň jej tak ohrozit, že to stojí někomu jít i v dešti do ulic mávat fangličkami a zahulákat si, pak se nabízí jedno velice silné podezření. Organizátoři, aktivisté a především sponzoři spolku „Milion chvilek pro demokracii“, kteří se s takovou iniciativou chopili organizace nových protestů proti Babišovi a Zemanovi s vysokou pravděpodobností sami velice dobře vědí, že tomu tak v naší zemi, již od listopadu 1989, prakticky je. Že kupříkladu prezident, premiér a ministr spravedlnosti mohou zničit právní stát, ba dokonce podle nich i demokracii a já nevím co všechno ještě. Pak ale podle mého názoru chodí plakat na špatný hrob. Měli by si přiznat, že celých třicet let tady nebyl právní stát, ale stát, v němž právo, demokracii, svobodu, lidská práva, občanské svobody a všechno ostatní zajišťovali jen a jenom určité osoby.

Takže Česká republika byla, a dosud je jakousi konstituční pseudomonarchií. Proč ale jakási, přece já nemusím hovořit v náznacích, vždyť nepatřím do spolku korektní politiky. Takže si dovoluji jasně tvrdit. Naše zem byla, až do posledních voleb, pseudomonarchií „havlistů“, či jak říká jeden známy analytik „pražské havlérky“, abych neurážel slušné návštěvníky pražských kaváren, ne to bože poctivé pražské kavárníky. Závěrem proto jedna knížecí rada všem zaníceným strážcům právního státu. Stačí, alespoň podle mne, když budou věnovat milion vteřin přípravě takových právních norem a především Ústavy, které z naší vlasti vytvoří opravdový právní stát, který se nepodaří ohrozit ani té nejvykutálenější kamarile politiků. To se jim ale určitě nepovede na „Street exhibition“, abych mluvil řečí jejich pravděpodobných chlebodárců.

7 komentářů :

 1. No jo „lepšolidé" havloidi řvou a demonstrují když je jejich člověk odvolán pravý „demokraté". To bude jen dobře když je vyhází z veřejných funkcí.

  OdpovědětSmazat
 2. Ať si každý protestuje kdy chce a proti čemu chce.

  OdpovědětSmazat
 3. Tak mne napadá, nemyslí ti chytráci místo milionu chvilek milion hoven pro demokracii? Naše pole potřebují organické hnojivo.

  OdpovědětSmazat
 4. Prosím, situace je vážná, nedovedu si z ní dělat legraci a určitě ji nelze vyřešit vulgarismy. Nevolím ANO, ale se zoufalstvím pozoruji primitivní hulákání ulice. Připomíná mi to manifestace za totáče a mám obavu, že řadu lidí vulgární pravice minimálně neinspiruje. Máme mnoho jiných demokratických prostředků, jak slušně a rozhodně vyslovit svůj nesouhlas. Moje pravice by podle tradice měla učit mládež demokracii a s jejimi prvky opozice, umět se obhájit argumentací, dokázat sepsat petici, případně i připravit referendum a seznamovat s důležitostí voleb. Nejde jen hulákat na náměstí a sprostými výroky i plakáty snižovat svou úroveň a tak i závažnost svého postoje. Moc prosím, neklesejte na pavlačovou úroveň, pak se budeme divit, proč má ANO místo 33% třeba 38%. Tolik i pisateli 17:32. Jsem ďědeček spíše bílý od šedin.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč nevolíš ANO? Komunisti se zbavili komunistů a jaký Sorošův šmejd zradí zase Okamuru nikdo neví. Zbytek jsou Sorošovi výrobci majdanů.

   Smazat
 5. Jo zrovna včera mě rozbil Soukup v jeho správách když komentoval tu PIRÁTSKOU státní cestovku, to jsem se vážně pobavil. Ti hekři bolševičtí to je tedy banda zločinců včele s tím teroristou z ANTIFI co ???

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.