Reklama

pondělí 20. května 2019

Křeče Porošenkova režimu


Andrej Babický 
20. 5. 2019      russian
Ti, kteří dlouho Ukrajině odmítali politickou subjektnost a tvrdí, že její kurz se formuje ve Washingtonu a Bruselu, by se dnes měli cítit zahanbeni. Na konci prezidentské kadence Petra Porošenka se Kyjev rozhodl prohlásit se za nezávislého politického hráče, který striktně dodržuje své vlastní zásady v politice a není připraven být veden Evropou, když ta otevřeně couvá před ruským "agresorem a okupantem".


Takže zpráva, která je svým vnitřním potenciálem opravdu strašná: už téměř bývalý ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin, který dnes oznámil svou rezignaci, jež bude v pondělí předána prezidentovi a parlamentu, se rozhodl odmítnout návštěvu summitu výboru ministrů Rady Evropy v Helsinkách, který se dnes konal kvůli možnému návratu Ruska do PACE mimořádným postupem. Ministerstvo zahraničních věcí Ukrajiny navíc pohrozilo, že fakticky zruší vztahy s Radou Evropy, pokud Parlamentní shromáždění znovu otevře dokořán dveře ruským poslancům.

"Pokud budou ruské delegaci obnovena práva, Ukrajina může revidovat zásady spolupráce s Radou Evropy, protože v očích Kyjeva ztratila organizace důvěru", řekl Dmitrij Kuleba, stálý zástupce Ukrajiny při Radě Evropy. Jak se zdá, tato varianta bude muset být použita, protože rozhodnutí o rovnosti všech národních delegací již bylo na dnešním zasedání učiněno. Ministr zahraničí SRN Heiko Maas prohlásil, že na zasedání výboru ministrů Rady Evropy mezi ním a ministrem zahraničí Ruska Sergejem Lavrovem bylo dohodnuto, že Rusko v PACE zůstane.

Když Klimkin předvídal neodvratnou situaci, rozzuřil se a předpověděl, že vlivnou evropskou organizaci očekává nevyhnutelný kolaps, pokud se před Ruskem skloní. "Pokud někteří lidé v Evropě podlehnou vydírání Kremlu a strčí své hlavy do písku, z Rady Evropy a nakonec ze všech evropských hodnot nemusí brzy nic zůstat", napsal na své stránce na Facebooku.

Pokud však máme hájit svou pravdu, pak musíme jít až do samého konce. Klimkin nemá co ztratit: štáb Zelenského již uvedl kandidaturu nového ministra zahraničí. A Rada Evropy není zdaleka jediným cílem pro zoufalou a principiální kritiku brzkého vysloužilce. V dobrém by měl okamžitě obrátit svou neblahosklonnou pozornost na dalšího politika, couvajícího před Ruskem - amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Nedávno se ukázalo, že hlava amerického státu záměrně zablokovala během šesti měsíců druhý balíček sankcí proti Rusku a plánuje zahájit proces normalizace vztahů mezi USA a Ruskem.

Ve středu při vystoupení v kongresu náměstkyně ministra zahraničí USA pro kontrolu zbraní a mezinárodní bezpečnosti Andrea Thompsonová nervózním kongresmanům vysvětlila, že odmítnutí uvalit takzvané drakonické sankce je "součástí mnohem významnější strategie ve vztahu k Rusku.

A pokud se podíváte na neuvěřitelnou hustotu harmonogramu obnovených kontaktů mezi Moskvou a Washingtonem, pak je jasné: směřuje se ke kapitulaci Bílého domu vůči "agresorovi". Tu Trump telefonuje Putinovi z vlastního podnětu, tu pošle ministra zahraničí do Soči, kde ten příjemně rozpráví nejprve s Lavrovem a pak s prezidentem Ruské federace. Bylo oznámeno setkání amerického a ruského prezidenta koncem příštího měsíce v Japonsku. A šéf SVR (Služby vnější rozvědky) Naryškin vůbec oznámil možné obnovení spolupráce se CIA, která byla prakticky snížena na nulu. Kam se ten svět řítí!

Rada Evropy vrácením ruské delegace spáchala mnohem menší hřích než Donald Trump, který odmítl zvýšit sankční tlak na Rusko. Pokud tedy "nemohu mlčet" Pavla Klimkina je vážný a zásadový přístup, pak by nyní měla být americká administrativa pod ohněm masivní kritiky. Obávám se však, že právě to se nestane, protože Petr Porošenko, jehož stín se míhá v pozadí, si nemůže dovolit pohádat se s Washingtonem, protože je jediným garantem jeho bezpečnosti.

Pokud Donald Trump dá odcházejícího prezidenta na pospas nově zvolenému, pak ten nemá šanci vyhnout se ztrátě svobody a jmění. Zelenský, který během voleb slíbil, že Porošenka zavře do vězení, nyní toto téma nějak potichoučku stáhl. Je pochopitelné, že mu to důrazně doporučili udělat lidé, jejichž pokyny je nutno povinně plnit.

Ale v evropském prostoru je možné se vysmívat a vytahovat se, jak je libo. Koneckonců, není to Rada Evropy, která poskytuje Porošenkovi a celé majdanovské společnosti politiků nedotknutelnost. Vepředu jsou parlamentní volby, v nichž chce Klimkin kandidovat, a práce pro diváka má poskytnout další hlasy všem, kteří mění ministerské portfeje za parlamentní mandáty. Takže záměry budoucího kandidáta na poslance jsou zřejmé.

Potřebuje podporu nacionalistického voliče. Zdá se, že na pohled statečná demarše ministra není nic jiného než levný volební trik, který Klimkina ničím neohrožuje. Pokud uslyšíme z úst tohoto odvážlivce slova o zradě demokratických hodnot Donaldem Trumpem, pak nezbývá nic jiného než uvěřit v důslednost a zásadovost jeho činů.

Pak ano, vše jde podle dobře známého vzorce: shořela stodola, ať shoří i chalupa. Ale my to neuslyšíme.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

16 komentářů :

 1. Zatím prý rozpustí parlament a budou předčasné volby že by konečně vykopali banderovce.

  Jo liberálové nevolit:

  V Nizozemsku působilo hnutí „strana pro lásku k bližnímu, svobodu a rozmanitost“. Mezi hlavní programové body této strany patří snížení věkové hranice pro legální pohlavní styk na 12 let (strana též uvažuje o úplném zrušení takovéto hranice), legalizace zoofilie, dekriminalizace soukromého držení dětské pornografie a tak dále. Haagský soud uznal činnost strany jednou z forem „svobody projevu“, čímž legalizoval toto sjednocení.

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201905209946635-majerova-zahradnikova-podivejte-se-do-nemecka-kde-dnes-naprosto-legitimne-diskutuji-o-pedofilii/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Volodymyr Zelenskyj nastoupil do funkce prezidenta Ukrajiny a hned rozpustil ukrajinský parlament:

   https://cz.sputniknews.com/politika/201905209939334-volodymyr-zelenskyj-nastoupil-do-funkce-prezidenta-ukrajiny/

   Smazat
 2. A hele dalsi nepritel a zaskodnik proti EU ,NATO a ani neni Populista a ma navic spoustu krve, mrtvych obeti a straslivych masakru svych spoluobcanu jako zavilej AntiUkrajinec a antisemita , navic na svedomi...
  Dalsi dukaz proc Putin se chytre Vysmek z Ukrajiny..

  OdpovědětSmazat
 3. Jaký je rozdíl mezi anexí Krymu a anexí NDR záp. Německem?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle mě principijálně žádnej. Takticky je rozdíl propastný: na Krymu byly, jsou a zůstanou ruští vojáci, zatímco v NDR žádní vojáci USA a NATO nebyly, ale teď tam napochodovaly po odchodu Ruských vojáků.

   Smazat
  2. 11:11 - čeština s hrubými chybami, úvaha bez historické znalosti čili taková hloupá tvrzení jako 11:11 mohou do veřejného prostoru bez uzardění vysílat jen nevzdělaní pitomové.

   Smazat
  3. Je rozdil a velkej. V 1989 Usaci ukradli vasechny archivy NDR ,tajne sluzby /Wolf/ a policie a tyhle metody zkombinovane s leninovymi kopirujou. Lemin , slavny humanista: "popravis jednoho a 1000 se jich bude bat".

   Smazat
 4. Banderovci čumí jak telata. Západ je živit nebude, leda tak to navléci, aby je živilo Rusko a oni se mu za to mstili.
  Houby! Dostanete kulový a potáhnete ke svým páníčkům do exilu, kde vyvolení budou hrát "demokratickou" opozici, tak jak bylo zvykem.
  A když se už nebudete západu hodit, tak vás s úplně klidným svědomím pošle pod drn.
  Proto banderovec a slávaukrop = ťulpas.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:03
   Přesně tak , Novičok je pro ně už přichystán .

   Smazat
 5. Celou chochlovskou vládu pozavírat na hodně dlouho. A soudit veřejně za jejich zvěrstva.
  Tfuj, vy banderovská chátro!

  OdpovědětSmazat
 6. "...tvrzení, že na Ukrajině banderovci přeformátovali kulturu, není vůbec pravdivé. Ta situace tam je trochu jiná.

  Jeden z Mao Ce-tungových citátů zní: "Moc je na konci pušky!" Šestá priorita poskytuje v určité etapě iluzi moci. A to je přesně to, co se tam teď děje. Státní aparát plně obsluhuje zájmy „svidomismu“ a výchovy „banderovštiny“. Jenže se to zcela rozchází s vnitřním vnímáním světa obyvatel. A že se to neprojevuje v žádných masových jevech, je jednoduše tím, že všechny ty majdany a „bolotné“ jsou realizovány pouze tehdy, jsou-li do nich vloženy příslušné zdroje, včetně těch řídicích. A to nejdůležitější, zda je vůle k jejich provedení ze strany vedení.

  Kdyby chtěl řídicí sbor, řídicí systém v čele s prezidentem Janukovyčem zabránit tomu majdanu, tak by neproběhnul. Kdyby Dmitrij Anatoljevič Medvěděv chtěl zabránit protestům na Bolotném náměstí, tak by se žádné „bolotné“ nekonalo. To vše je organizováno na pokyn.
  A to, že přitom Janukovič na rozdíl od Medvěděva dopadl jako sedláci u Chlumce, je jen tím, že Medvěděv má vedle sebe Putina. A Putin nemá žádný zájem na tom, aby v našem státě propukla občanská válka stejně jako na Ukrajině. Proto také záchranou Medvěděva zachránil i náš stát. Pouze díky tomu se Medvěděv neocitnul v Janukovičově postavení.

  A tím myslím to jeho postavení, kdy bylo fakticky v plánu, aby Janukovič zemřel, a zachránil se jen díky naší tajné službě. Stejně by to dopadlo s Medvěděvem. Kdyby bylo „bolotné“ úspěšné, Medvěděv by byl zlikvidován těmi, kteří ho měli nahradit. To je totiž logika všech těchto majdanových revolučních opatření, protože je nutné odklidit ty, kteří se podíleli na jejich organizaci. A Janukovič se na tom majdanu nepodílel o nic méně než Porošenko, Timošenková, Jaceňuk, a ten… Jak stojí v čele Svobody. Ó Bože… Prostě všichni ti fašističtí hajzlíci.

  A proto se na Ukrajině všechno drží jen na moci těch pušek. Jakmile přijde armáda Novoruska v podobě spojené armády Luhanské a Doněcké republiky a udělá na celé Ukrajině pořádek..."
  (Pjakin, Otázky-odpovědi

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. http://leva-net.webnode.cz/products/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-13-5-2019/

   Smazat
  2. Mao byl blbec a ho..vno věděl. Na konci pušky měl leda tak moč a né moc. Ten kdo ovládá média ten ovládá mysl ovčanů "své" země tak ovládá pak všechno. Jistě na začátku bolševici vládly terorem až dokuď většině obyvatel "své" země nepřeprogramovaly mozky. Pak už bylo "jenom" potřeba odstraňovat jenom některých vyčnívajícich z řady.

   Smazat
  3. 11:19 Ten "blbec" Mao Ce-tung odstartoval 16.května 1966 Velkou kulturní revoluci jejímž výsledkem je cca po 53 letech skutečnost, že Čína je světovou velmocí...

   Smazat
  4. Mao byl jaký byl, ale naučil celou Čínu počítat a psát. Dal miliardě lidí vzdělání, které je předpokladem dnešního hospodářského úspěchu.

   Např. Indie tohle neudělala, protože demokrat lidi do učení nenutí. Takže demokracie je nevzdělanost, úpadek, nemohoucnost a zneužití slabších. Nebo je to nějak jinak? Když tak mne opravte.

   Smazat
 7. 11:19 dovzdělej se troubo a pak diskutuj.Nemáš vůbec páru o Číně.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.