Reklama

čtvrtek 16. května 2019

Lhali „o sto péro“? Sýrie a nová fakta. A Ukrajina, to si Trump vychutná

Vládní armáda u Idlibu
Tereza Spencerová
16.05.2019 ParlamentníListy
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Uniklá zpráva Organizace pro kontrolu chemických zbraní sděluje, že „Asadův chemický útok“ nebyl Asadův, všímá si analytička Tereza Spencerová. A co s teroristy, kteří uvízli v Idlíbu? Nějaké si vezme Čína, nějaké si vezme Putin, sděluje Spencerová v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz. A pozor na Ukrajinu, odkud Donald Trump chce „tahat“ důkazy o angažmá Obamovy administrativy. Spencerová si všímá též dění v Izraeli, o kterém se běžně nemluví.
Psala jste o zjištění Mezinárodní agentury pro kontrolu chemických zbraní. Že prý „Asadův chemický útok“ nemohl být Asadův, protože rozložení bomb tomu neodpovídalo. Možná by čtenáře zajímalo, jak přesně to bylo odhaleno? Z jakých materiálů? A myslíte, že to může do budoucna generovat určitou zdrženlivost v „hledání viníků“, nebo bude i nadále stačit konstatování Bílých přileb?

Přiznám se, že jsem ještě neměla čas tu zprávu Organizace pro kontrolu chemických zbraní (OPCW) neměla čas pročíst celou, nicméně, pokud tomu dobře rozumím, tak se experti v Haagu dívali na filmy, které dodaly Bílé přilby. Ti přece dodávali „důkazy“ pro drtivou většinu „Asadových chemických útoků“, neboť právě za to byli a jsou stále placeni západními vládami. Nejvíce tou americkou, britskou, nizozemskou… Podle jejich tvrzení měly být bomby s chlorem shazovány z letadla či vrtulníku, v tom se lišily už hned první zprávy z místa, a nyní tedy jen neštymuje to, jak byly příslušné bomby rozmístěny na záběrech. Pokud by opravdu padaly z výšky, musely by prý být rozloženy či spíše rozházeny jinak, takže z expertízy nepřímo vyplývá, že tam byly narafičeny, naaranžovány.

Byla jsem v Damašku loni jen asi týden po „kárných“ raketových útocích Západu, které trestaly Sýrii za tento „Asadův chemický útok“, a tak mě nová zpráva OPCW nijak nepřekvapuje. A vlastně mě nepřekvapuje ani to, že musela být do veřejného prostoru „uniknuta“ a nebyla oficiálně zveřejněna, protože popírá to, co Západ celou dobu hlásá. I proto si nemyslím, že by se nějak měla změnit politika Západu při „hledání viníků“. Osm let pro západní politiky, média a přidružené „nevládní“ organizace za všechno zlé v Sýrii může Asad, tak přece najednou neobrátí na obrtlíku, nechytnou se za nos a neprohlásí něco jako: „Sorry, lhali jsme vám o sto péro, všechno bylo jinak…“

Erdogan chce jednat o syrském Idlíbu, o kterém jste posledně uvedla, že jde o největší místo s koncentrací Al-Káidy na světě. Má být smyslem domluvit s Asadem a Ruskem, aby džihádisté prchali jinam než do Turecka? O čem v tuto chvíli lze jednat? Jinak, když už tu máme Írán, Venezuelu, Čínu... Kam se propadla Sýrie v žebříčku amerických priorit? Že by se to třeba vyřešilo zcela bez USA?

Vlastně si neumím moc představit, o čem že to chce Erdogan vlastně jednat, protože už slavně s Putinem uzavřel dohodu o Idlíbu a jeho demilitarizaci, odzbrojení a tak podobně, a už uteklo skoro tři čtvrtě roku a s tím utek i skutek. Džihádisté, které Turecko po většinu války všemožně podporovalo, najednou Ankaru přestali poslouchat, možná i proto, že jim ve skutečnosti příliš mnoho dobrých možností nezbývá. Oni z Idlíbu vlastně mohou prchnout jen přes Turecko, ale není to ve skutečnosti žádné řešení, protože se mluví třeba o tom, že čínské Ujgury Turci už nějakou dobu chytají a předávají Pekingu. Pokud si chce Erdogan udržet své vztahy s Ruskem, tak by asi nenechal v klidu ani zhruba pět tisíc džihádistů z Kavkazu, možná by třeba takové Bangladéšany nebo Indonésany pustili, aby se vrátili do svých domovů, ale tam je nejspíš taky nečeká nic dobrého. Zkrátka, džihád v Idlíbu bude bojovat, a v horším případě nejen v Idlíbu, ale i přes hranici v Turecku, protože jim jde fakt o život.

Máte pravdu, že Sýrie poněkud vypadla ze „světla ramp“. Už se nemluví o Trumpově avizovaném odsunu těch asi dvou tisíc amerických vojáků, naopak, nové informace mluví spíš o intenzivnějším americkém vyzbrojování místních Kurdů, ale kdo ví, co bude. Aktuálně přichází čím dál víc zpráv o „lidovém povstání“ arabských kmenů a klanů na východě Sýrie, kterým se nelíbí americko-kurdská nadvláda. Minulý týden tam Američané prý náhodou zabili sedm civilistů a Kurdové pak u Dejrizoru zabili dva účastníky následné protestní demonstrace… Žije to tam.

Minule jsme mluvili o tom, že s nástupem nového prezidenta Ukrajiny se „hýbou ledy“ ohledně role Obamovy administrativy na Ukrajině, zejména Joea Bidena. Nyní generální prokurátor přislíbil předat informace o Hillary Clintonové. Má se Clintonová bát? Mimochodem, poté, co jaksi skončilo vyšetřování vlivu Ruska na zvolení Trumpa... Bude vyšetřování „vyšetřovatelů“? Nebo vyšetřování Hillary?

Obecně vzato si představte, že jste zorganizoval rozsáhlé spiknutí za účelem ovládnutí moci ve státě, a prohrál jste. Měl byste se bát? Zcela určitě. Trump i jeho ministr spravedlnosti už jmenovali šéfy vyšetřovacích týmů, které se budou zabývat spiknutím, pro které se vžil pojem Russiagate, konkrétně mají prozatím zkoumat, jak se na spiknutí podíleli lidé na ministerstvu spravedlnosti a v FBI. Uvidíme, co z toho vyleze. Na nějaké hromadné dlouholeté rozsudky bych ale ve finále nesázela, protože spousta spiklenců se nějak „dohodne“, spousta kauz uvízne v nekonečných právních sporech a tak podobně. Nicméně, možná tresty ani nejsou tím nejpodstatnějším, protože Trump v každém případě získá těžkou munici pro kampaň pro volby v roce 2020.

Ohledně „vměšování“ Ruska do voleb v USA, na výzvu Mika Pompea, ať už to nedělají, reagoval Putin po svém: předal americkému ministrovi zahraničí příklady amerického vměšování do politiky v Rusku. Co to asi tak mohlo být?

.... (celý text ropzhovoru s Trezou Spencerovou najdete ZDE)

26 komentářů :

 1. Tak to je tak strašně lžou až je to neúnosné doufám že pár clintonovců a obamovců půjde do lochu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ty nejmenší figury budou "ukončeny", pár malých figur půjde do lochu jenom pokud budou "zpívat" (právě dostali výstrahu přes Assange), ale ty velké figury se vykoupí - běžná americká praxe :-)

   Smazat
  2. A kdo tomu věří je....!

   Smazat
  3. Jedna komise ,co vysetrovala zlocinne, vysetrovani je ted vysetrovana dalsi Komisi pro zlocinne vysetrovani, ty prvni komise. Ted vyslo najevo ,ze demofasisti v USA , samotnej dokonce president Obama /kdo by to do nej rek ,ze jo ?Beda !! Vzdycky pripominal a tvaril se jako nevinnej Andel !! Higledy a Pig-ledy !!..Bylo dokazano, ze byl Hlavni SPEH , a tedy SPEHU Velitel , v celym pripadu!!!! Spehovali Trumpa a snazili se Sabotovat , nebo sabatovat ,jeste davno pred volbami, aby nebyl ani trochu zvolenej ..To bejval driv velkej zlocin proti demokracii ,ale v ty halde zlocinu ted ,uz je jen docela malinkej..Pochopitelne .
   Kdo travil v Syrii a Trumpovi Bile helmy, uz je znamo hodne dlouho. Ze utok velkeyho poctu raket na Syrii rozkazala budouci presidentka USA Ivanka mladsi /orthodoxni zid/, ktera je ted taky to same jako Hillary:::Kdyz byl zvolen Clinton a ted Trump , obe chodi a vsude hlasite rozhlasuji
   :::MY,MY , JSME PRESIDENT.
   Asi trpi velkymi ,gigantickymi Halucinacemi , to je klidne mozny ,mala chybicka se vzdycky vloudi vsecko je dneska mozny , hlavne to nemozny...
   A zatim , vsim je jeste ten zet,taky orthodoxni , co dostal pujcku 500 milionu..od Sarabu
   Jinak nuda v Cechach, v Syrii a v Turecku.
   Utok nedavny na Saudi Arabia tanker mela bejt provokace za ucelem vyhlasenim valky na Iran. Jak bejva zvykem, dozvedeli by se to iranci,co provedli , az z USA medii !! Tech lodi bylo uz napadenych za ucelem zacit valku nepocitane , jednou USA pod vedenim CIA mela zautocit a potopit Ceskoslovenskou lod,jako provokaci , kdyz se "dobejvala" Quatemala v 1954..A svrhaval tamni demokraticky zvoleny president Arbenz..
   Misto toho potopili Usaci uspesne lod Britskou.
   Mala chybicka se vzdycky vloudi . A muze to dokonce bejt i obrovska lod o vytlaku stovky tun..
   Quatemala a jeji provokaci neprezila a president byl svrzen a stat okupovan tak jako tak..

   Smazat
 2. Že těm našim politikům není hanba!! Lhali o Sýrii, chemických útocích, Skripalovi, lžou o Ukrajině, SS promenádách bývalých fašistů v pobaltských republikách, o statisících Rusů v pobaltských republikách bez volebního práva, o fašistech na Ukrajině s vlajkami s hákovým křížem atd a najednou jim vadí návštěva Komunisty Ondráčka v Doněcku. Mít toho MZV v ruce tak dostane pořádně na prdel. A Vy pane Babiši, co je to za Vaší politiku bývalých komoušských prominentů??????

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není jim hanba, protože naši politici to jsou jenom loutky poslušné příkazům svého páníčka. Ten je sice moc dobře neplatí, ale zato jim nechává volnou ruku při vykrádání své malé kolonie s názvem Česko. Pro něho je hlavní, že mu hlídají tunel odvodů z kolonie, což nejsou feudální desátky, ale liberální "padesátky"!

   Smazat
  2. Většina našich politiků je na úrovni pornoherce Jandy. Takže jaký stud.

   Smazat
  3. 13:08
   Alespoň vidíte jak to guru Babiš myslel před volbami s tím slibem občanům kterým zaneřádil naše poštovní schvánky.

   Smazat
 3. Guvantanámo se již plní,vojenské soudy se připravují ....
  Bývalý důstojník CIA a oznamovatel Kevin Shipp říká, že odstranění Trumpu bylo globální spiknutí.Trump Coup Největší porušení ústavy v historii - Kevin Shipp Video
  https://beforeitsnews.com/v3/opinion-conservative/2019/3452131.html
  https://beforeitsnews.com/v3/economics-and-politics/2019/2518257.html
  Prezident Trump říká, že Hluboký Stát se pokusil o převrat.
  Je to smrtelná rána Demokratické straně, když tyto věci vyjdou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z tohoto mráčku nezaprší. Nevím o žádné významnější informaci nebo prognóze z těchto stránek, která by se stala realitou. Jsou to stránky, které mají jenom trochu upouštět páru ve společnosti, nic víc.

   Smazat
 4. A co na to ministr zahraničí Petříček, jako obvykle nic či jen "poevropsku cancá". To je ta budoucnost ČR v EU? Jděte volit!!! A co premiér Babiš, jako obvykle, aby se co nejdéle udržel ve funkci, hlavně že "tečou".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poche-Petříčkovi vůbec nevadí nacisticté na Ukrajině, protože je to přesně v linii EU, ale může se podělat z toho, že se nějakej poslanec vyskytoval v Doněcku, které není v nacistické linii!

   Smazat
  2. A proč se neudělá velká demonstrace za odstoupení Petříčka??? Proti Benešové,ač ještě nic nezkazila, se demonstrace dělá a proti někomu kdo lže a hájí zlo se nic nezorganizuje?
   Chopte se toho kandidáti do EU parlamentu,kteří jste na té správné straně!

   Smazat
  3. Protože slušní lidi nechodí řvát do ulic

   Smazat
  4. Protože to Séréš nezaplatí!!:-)

   Smazat
 5. Spíš Ukrajina byla zapojena do ovlivňování voleb v USA,ale vina měla padnout na Rusko.Tak tomu moc nevěřím,že bude Ukrajina trestána.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Právě, že ta blbá a chudá Ukrajina strkala prachy proti Trampovi a to tak blbě, že je o tom spousta důkazů.

   Smazat
 6. "Bomby" s chlorem byly obyčejné průmyslové tlakové láhve, kde někdo otevřel ventil, protože v nich už nic nebylo, jen chlorové organické deriváty v jejich okolí, tj. pouze v těch místnostech, dřevinách na balkoně apod. Našly se na dvou místech ve vzdálenosti cca 50 m od sebe. Jestli to někoho postihlo, se neví, ale záběry z nemocnice od WH se netýkaly záležitosti okolo těchto dvou takových lahví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusové přivedli do Hagu přímé účastníky natáčení scén bílých přileb ( britských agentů), kteří přímo dokazovali, jaká to byla manipulace. Nikdo je nechtěl přijmout-ticho po pěšině. Jak je ten západ již trapný.

   Smazat
  2. 19:05, ne celý Západ. Tu zprávu vypracovala OPCW, a oni také uvedli, že nemají žádné relevantní důkazy, aby někoho konkrétního určili. Jen to se nehodí mediálním štěknám, které se sporadicky vracejí k "chemickému bombardování v Dúmě Asadovými hrdlořezy". I kdyby s tím ten Asad začal, značná část lidí už tomu nebude věřit.

   Smazat
 7. Zase ten multigenderovy buzik Terezka?-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, ona je jen z velmi mála případů transsexuality, kterou člověk jako ty přece vrcholně uznává... pokud se prezentuje s barevným chocholem na hlavě a v prdeli na Václaváku, jako to dělají tví přátelé z buznokavárny. Tereza je ovšem normální. To vás, ujeté dementy, štve.

   Smazat
  2. 19:35 na co se ptáš Jandův vošouste?

   Smazat
 8. jak zpiva jedna herka - a jedeme dal ale jako job to neni zas tak špatny da se to natahovat leta letouci a všichni mužou lhat až se za kočarem praši a vysledek za dobry peniz bude nějaka nula či co

  OdpovědětSmazat
 9. Tedy když ne ekonomicky, tak intelektuálně má Kreml navrch nad Bílým domem. A to v souboji proti penězi i mozky korumpujícímu kapitálu není málo. Jinak samozřejmě západní propagandě lze věřit ještě daleko dnes méně, než kdysi té goebbelsovské za 2. světové války. Je to tedy bida - zbraně hromadného ničení v Iráku nebyly, útoky plynem v Sýrii nebyly útoky Assada, ale Bilých přileb.... Vše se pomalu hroutí a pravda leze na světlo boží, byť zatím hlemýždím tempem. Čtenáři dnešní historie budou překvapení, jak to ve skutečnosti s tou naší dobou TEMNA 2 ve skutečnosti bylo. Kdo si masti kapsu nakradením majetku jiných, jako kdysi církev nesvatá u nás po Bílé Hoře.

  OdpovědětSmazat
 10. Chtělo by to ovšem nějaký odkaz na tu zprávu OPCW, aby jsme si mohli přečíst, co v ní vlastně skutečně je. Těžko se dá diskutovat o něčem, co, kromě paní Spencerové, nikdo z nás nečetl. Byl by to tvrdý argument proti všem těm lhářům, ovšem bez důkazu je to k ničemu.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.