Reklama

středa 8. května 2019

Lumír Němec k Rudé armádě: Že nás mohli osvobodit jen Američané? Pravda je jiná, zde jsou fakta

ROZHOVOR
8.5.2019 ParlamentníListy
„Rudá armáda bojovala na našem území téměř osm měsíců, osvobodila převážnou část území tehdejšího Československa a na našem území padlo téměř 140 000 rudoarmějců,“ připomíná k výročí Dne vítězství bezpečnostní analytik Lumír Němec, dříve náčelník vojenské policie SOG v Afghánistánu. Během osvobozování Československa samozřejmě docházelo i k excesům a násilnostem, podle Němce je ovšem nutné brát v potaz veškeré souvislosti, především pak obrovskou oběť, kterou všechny národy spojeneckých vojsk položily. „Na základě dohody tří mocností jsme, bohužel, zůstali ve sféře vlivu Sovětského svazu a toho uměl Stalin mistrně využít. Do klíčových pozic byli dosazeni kovaní komunisté, kteří plnili úkoly sovětských soudruhů. Což vyvrcholilo únorovým převratem a dobou temna po následujících čtyřicet let,“ dodává bezpečnostní analytik Němec.


V souvislosti s výročím 8. května se objevují dohady o tom, jak se na našem území chovali vojáci té které armády. Koluje mnoho příběhů o tom, jak třeba vojáci Rudé armády znásilňovali české a slovenské ženy. Jak se na tyto hrůzy díváte vy? Jak se u nás v době okupace chovali Němci? A co Američané, kteří Československo osvobozovali ze západu?

Je potřeba si uvědomit několik faktů, Rudá armáda bojovala na našem území téměř osm měsíců, osvobodila převážnou část území tehdejšího Československa a na našem území padlo téměř 140 000 rudoarmějců. To je prostě fakt, i když se dnes někteří lidé snaží tyto fakty bagatelizovat a podíl Rudé armády zlehčovat a používají k tomu právě argumenty o vraždění a znásilňování. Nechci nikoho omlouvat, ale v každé armádě máte jedince, kteří využívají situace a dělají věci, které by se dělat neměly. Také zde hraje roli to, že na tyto události pohlížíme s odstupem 70 let. Němci způsobili obrovské zlo, zavraždili miliony nevinných a nemůžeme se divit, že je vojáci nenáviděli a chovali se k nim tak, jak se oni chovali k jejich blízkým. Pokud byste byl vojákem, kterému upálili ženu a děti v nějaké stodole, bral byste si servítky s nepřítelem? Asi ne. To, že bohužel docházelo k excesům, je neomluvitelný fakt, ale rozhodně by se to nemělo brát jako něco, co zlehčuje podíl Rudé armády na našem osvobození. To, jak se chovali Němci v období okupace, asi nemusíme komentovat a o nějakých excesech na straně Američanů nevím.

...
...
...

Je adekvátní mluvit o sovětských vojácích tak, že tu kradli a znásilňovali? Bylo tedy zlo nahrazeno jiným zlem?
Myslím, že na tuto otázku jsem již v podstatě odpověděl, je nutné to brát jako fakt, který se stal, ale není možné mluvit pouze o těchto skutcích a nevzpomenout oběti tisíců vojáků, kteří na našem území položili své životy při osvobozování naší vlasti. Měla by se jim vzdát stejná pocta jako Američanům, což se obávám neděje. Když vidím pompézní oslavy osvobození Plzně, tak podobnou poctu padlým rudoarmějcům jsem nezaregistroval. Dělá to na mě dojem, že historie se opakuje. Komunisté bourali pomníky padlých amerických vojáků a my se dnes tváříme, že hlavní podíl na osvobození nesli „amíci“, zatímco Rusové jenom vraždili a znásilňovali. Což není pravda.

Opět je potřeba se na tyto události podívat očima lidí, kteří prožili druhou světovou válku, a ne dnešním pohledem

Historikové uvádějí, že při osvobozování Československa padlo asi 140 tisíc sovětských vojáků, 66 tisíc Rumunů, 12 tisíc Čechoslováků, 1 302 Poláků a 351 Američanů. Lze těmito čísly poměřit oběť, kterou jednotlivé země na našem území podstoupily?

Počet obětí nemůže být jediným měřítkem podílu vojsk na osvobozování Československa. Ruská taktika byla odlišná od spojenecké. Kde spojenci použili techniku a letadla, tam Rusové používali lidi, bez ohledu na ztráty. Dnes se dobře ví, že obrovské ruské ztráty byly zčásti způsobeny i ruským vedením válečných operací, když vojáci plnili úkoly svých velitelů bez ohledu na vlastní ztráty. Maršál Koněv řešil například průchod minovým polem tak, že poslal pěchotu naplno vpřed. Věděl, že ztráty způsobené minami jsou zhruba stejné jako ztráty při útoku a lidé zranění nebo zabití minami ušetří techniku. Takováto taktika by asi v americké armádě neprošla. Jako měřítko podílu na osvobození můžeme vzít například území, které osvobodili Američané a které Rusové. Zde je jasně větší podíl na straně Rudé armády.


(celý text rozhovoru najdete zde)

224 komentářů :

 1. " To, jak se chovali Němci v období okupace, asi nemusíme komentovat a o nějakých excesech na straně Američanů nevím."

  Existuje staré rčení, které říká, že nevědomost je sladká...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Autor opakuje americkou propagandistickou lež, podle které vysoký počet sovětských padlých spočívá na špatné, k vlastním vojákům bezohledné taktice sovětského velení. Velmi nerado se vid statisticky samotné německé armády, dokazující že NĚMECKÉ armádní ztráty činily na Východě 75% všech jejich ztrát. To nesvědčí o chybné sovětské taktice, ale o zuřivosti bojů na východní frontě. Němci také ustupovali směrem na západ - tam, kde nebyly boje tak tvrdé.

   Smazat
  2. Já jsem viděl hodně zpráv a materiálů z té doby a není známo o nějakém nepřístojném chování Američanů a jiných západních spojenců. Zvlášť ne vůči ženám. Oni to skutečně nemuseli, protože jim dívky a ženy samy dávaly svou přízeň. Jediný incident se stal v jedné irské krčmě, kde se pobili Angličané a Američané spolu s Iry kvůli nějaké blbosti. Jinak vůbec nic. Trochu problém byl s jednou alžírskou divizí pod francouzským velením někde pod Neapolí, kde se prokázalo pět znásilnění. A je otazné, jestli k tomu skutečně došlo, neboť ony děvy se před vojáky svlékly, jakože se jdou koupat a během hrátek je načapali jejich manželé a otcové. Takže zřejmě následně sehrály komedii, která končila u soudu. Jinak chování Západních vojáků, včetně Němců a Italů bylo příkladné. Ty hrůzy pochází jen a POUZE od Rusů.

   Smazat
  3. 15:00

   "Vidět hodně" se nikterak nemusí pojit s termínem vědět, zvláště pokud člověk není příliš studijní typ.
   https://www.spiegel.de/international/germany/book-claims-us-soldiers-raped-190-000-german-women-post-wwii-a-1021298.html
   https://www.theguardian.com/world/2015/aug/10/german-women-were-raped-by-all-armies-at-the-end-of-the-second-world-war
   https://nationalpost.com/news/world/allied-soldiers-including-canadians-raped-thousands-of-german-women-after-second-world-war-research

   Američané samozřejmě neznásilňovali jen v Německu, ale např. i ve Vietnamu se dokonale předvedli. I při známém masakru v My Lai před vraždou mnohé ženy ještě znásilnili.
   http://theconversation.com/my-lai-50-years-after-american-soldiers-shocking-crimes-must-be-remembered-93516

   Nezajímá mě jaké máte mínění o ženách, ale vzhledem k tomu, že byly znásilněny, tak byste se mohl nad svým hodnocením aspoň zamyslet. Máte-li čím.

   Smazat
  4. Vážený 15.00 přečtěte si knihu Hlava 22! A to, že Plzeňačky dávaly Američanům zcela dobrovolně je pravda. Byly za to odměňováni čokoládou, žvýkačkami a jedna paní dokonce říkala, že si vyuškala patery nylonky. Statečné a vděčné to ženy. P.S. Na obranu ostatních žen v republice dodám, že některé z nich dávaly Sovětským(nejen Ruským) vojákům zcela dobrovolně. A už se v tom nepatlejme. Válka holt toto přináší.

   Smazat
  5. Vojacek ukrad babe nusi a prcha a baba jeci"aco takle mne znasilnit to nic" ??:

   Tak to bylo a ne jinak zname slepice a kdyby nebylo svini nebylo by kancu!!

   Smazat
 2. Dopis z Američany „osvobozené“ Plzně napsaný roku 1945:
  1. Čs sbor v SSSR Zvláštní oddíl: Hlášení o situaci v Plzni 17.V.1945 Skupina ZO byla za úkolem dne 16.V.1945 v Plzni.
  Podáváme tímto toto hlášení o situaci ve městě. Obyvatelstvo je rozhořčeno proti chování americké armády a úřadů. Němci (vojsko) se volně pohybují, ne sice přímo ve městě, ale jsou koncentrováni na okraji lesů, kde není možná nějaká jejich kontrola. Němečtí důstojníci se vozí s americkými auty na výlety, taktéž vojsko je dopravováno auty. Němci před očima Američanů ničí vozidla a všechny věci, které jsou pozůstalostí po německé armádě. Zatím co obyvatelstvo strádá, zajatci jsou velmi dobře zásobováni jídlem a cigaretami policejní ředitelství a Národní výbor zatýkají lidi, Američané jim je vezmou a pustí domů. Na Němce a fašisty nesmí nikdo sáhnout jinak Američané zakročují.

  V Plzni se nachází spousta tvz. špiček (Němců, vlajkařů, fašistů), kteří sami utekli k Američanům a jsou pod jejich ochranou. Informace podá policejní ředitelství v Plzni, Dr. Krbec. Obyvatelstvo hromadně žádá příchod Svobodovy armády, nebo Rudé armády. Svým přesvědčením se nikdo netají. Ze Škodovky byli propuštěni zaměstnanci a na jejich místo dosazeni kolaboranti. Fašisté a Vlajkaři dostávají kuráž a počínají vyhrožovat. Jakékoliv zákroky ze strany policejních úřadů jsou znemožňovány. Vyřiďte panu generálu Svobodovi, aby přišel do Plzně se svými chlapci....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:46 Vložen v článku:
   http://www.skrytapravda.cz/domaci/1613-saskarna-v-plzni-dobry-den-prapore-a-v-plzni-padl-jediny-americky-vojak

   Smazat
  2. Fotokopie dopisu byla uvedena na NR v loňském, nebo předloňském roce.

   Smazat
  3. Zdroj??? pro 9:46 https://drive.google.com/drive/my-drive

   Smazat
  4. 9:55

   A kolik jich mělo podle vás padnout, abyste uznal jejich statečnost a byl jím vděčný? 80 000 Rusáků padlo jen proto, že během rabovaček proti sobě vytáhli zbraně. Tohle my máme uctívat??? 50 000 jich zdechlo kvůli tomu, že nedodržovali základní pravidla zacházení se zbraněmi a nulové hygieně, kvůli níž následně onemocněli a jejich soukmenovci je nechali v lesích na pospas divoké zvěři. Snad si nemyslíte, že taková hovada budeme litovat? Být tehdy na místě, postavím se spolu s Němci proti nim! Němci byli ochránci, Rusáci nás napadli, o tom už nikdo nepochybuje, jen vy, Rudá chátra.

   Smazat
  5. 15:07

   Můžete prosím doložit, že "80 000 Rusáků padlo jen proto, že během rabovaček proti sobě vytáhli zbraně" a že "50 000 jich zdechlo kvůli tomu, že nedodržovali základní pravidla zacházení se zbraněmi a nulové hygieně, kvůli níž následně onemocněli a jejich soukmenovci je nechali v lesích na pospas divoké zvěři"?
   Předem velice děkuji.

   Škoda že jste tehdy na místě nebyl a nemohl spolu s nejfanatičtějšími Němci bojovat do posledního dechu. Rusové by vám ustřelili vaši blbou kedlubnu a zase by bylo na světě o trochu lépe.

   Smazat
  6. Ty jsi normální hovado kretén.

   Smazat
  7. Po internetu jde fotokopie jiného dopisu, kde si jaká si národní správa Plzně stěžuje na nevhodné bratříčkování Američanů s Němci, jejich společné chlastačky napadání žen apod. Velice poučné.

   Smazat
  8. 16.05 - zamysli se nad sebou, přestaň fetovat a začni pracovat. Jen děláš, že všemu rozumíš, ale … cha, cha, cha.

   Smazat
  9. Dopadlo to dobre , nejaka vyssi moc nas chranila, kdyby nas meli "osvobodit" usaci, vsechny mesta ,tovarny atd. a vlastne cele CSR by lehlo popelem..Jako Drazdany, Hamburk, nebo mozna i Hirosima..Tedy co nacisti zacali,Aby se nestalo a nepripadlo to rusum , jen malo poskozeny..Aby nase existence skoncila..Jak bylo jiz dlouho naplanovano..

   Smazat
 3. Tam kde rusové nasazovali lidi, tam američani nasazovali letectvo a dělostřelectvo. Hm, kterak diskrétně s tím spojené ztráty mezi civilisty, ale američtí hoši byli v suchu. Normandské statky by mohly vyprávět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A tvůj fotr proč nebyl byl nasazen v první linii?

   Idiocie přiblblých ruďochů jako jsi ty, kteří si dovolují drze vyčítat Amíkům že málo nasazovali vlastní životy v ruském stylu "nas mnógo", se už vážně dotýká hvězd.

   Smazat
  2. 09:52 To je blbý viď, Rusové nasazovali vojáky, amíci obětovali civilisty, to se nám to postupovalo po francouzských kostech, co. Vzpamatuj se kundí ksichte, ne nadarmo jim Francouzi vzkázali, že si ty svý kosti můžou z Francie odvézt, že by nevděk, za ty civilní ztráty?

   Smazat
  3. 10:01
   Ptal jsem se proč tvůj fotr nenasazoval život? Proč hrdinně nečistil města od Němců dům od domu?
   Proč tvůj fotr čekal zalezlý jak krysa na konec války až za něj nasadí krk někdo jiný? Aby ho pak ještě jako správná krysa mohl pomlouvat?

   Smazat
  4. 10:09 Ty jsi nějak fixovanej na mýho fotra. Starej se hlavně o toho svýho, ať tvý mutter posílá alíky, když už jí naprskal do gramofónu. Což bylo zřejmě to jediné, co kdy v životě trefil. Pokud tě tedy nepočal v její prdeli, což by ovšem mnohé vysvětlovalo. Teoretiku, čistit dům od domu, hahaha, spíš ničit dům po domu i s nájemníkama, pochopitelně osvobozenýma, hahahaha.

   Smazat
  5. 10:18 Amíci bojovali stylem nás je taky mnoho, ale všichni jsme podělaný. Navíc se museli taky postarat o to, aby měli v Evropě po válce co obnovovat. Dělaj to tak dodnes všude po světě. Jenom ten debil to nikdy nepochopí.

   Smazat
  6. 10:18
   No vždyť píšu, že dům od domu měl čistit tvůj "hrdinný" fotr a ukázat těm Amíkům jak se to má správně dělat.
   Místo toho, zalezlý jako krysa někde ve sklepě, plodil s nějakou kurvou zmrda jakým jsi ty.

   Smazat
  7. 10:26 Chápu to tak, že tvůj fotr čistil dům od domu kanalizaci a tam tě zřejmě někde našel s hajzl papírem na čele,místo čepičky. Nejsi ty mistr Propper, že jsi tak fixovanej na očistu?Jak ses dostal přes podvázaný vaječníky svý mutter, to nám asi nesvěříš, co?

   Smazat
  8. 10:26 Neleží tvůj fotr někde v mauzoleu pod krycím jménem " čistič nesmrtelný"? Jeho role ve druhé světové byla zřejmě obrovská, soudě podle nároků, které kladeš na druhé. Je určitě radost mít otce, který čistil domy zřejmě ještě dlouho po válce. Prý se jim říkalo RG.

   Smazat
  9. Jeho fotr byl v rádiovém styku s Washingtonem. Jeho vysílačka měla volací znak "Debil one". Anténa byla vedena z Čech až na Moravu, jejími zbytky je na některých místech dodnes veden el. proud. Pro syna prý byl připraven volací znak " Big cock".

   Smazat
  10. 9:45 Ty jsi se narodil ve statku jako vul mezi rudym dobytkem?

   Smazat
  11. To jako chčeš říct,že když byl potřeba prolézt nějaký tunel,bunkr,nebo sklep,tak tam poslali letadlo?......

   Smazat
  12. 11:38 Blbe, ne "tam", ale "nad" to, nebo si myslíš, že letadlo chodilo bombardovat pěšky, dělostřelci pokládali granáty na cíl?

   Smazat
  13. 11:09 Vinnetou neblbni, každý není jako ty. Ty jediný prý můžeš do USA bez víza, za zásluhy. A nauč se už diakritiku jsi jako debil.

   Smazat
  14. 11:38 Proto to asi bombardovali, aby nic prolejzat nemuseli.

   Smazat
  15. Hrdinové z Knedlíkstánu, to je směšné. Hlavně vy rudý tlamy. Jeden z mých strýců bojoval v Rusku spolu s německou armádou proti rudé hordě a dostal za to i vyznamenání. Můj děda odmítl ubytovat průchozí rudou hordu, co táhla krajem a ochránil tak vojáky OUN-UPA, které měl ve svém domě. Rudým hordám se zásadně podávaly pokažené potraviny a infikovaná voda. A co vy srabové?

   Smazat
  16. 15:54
   To se máte čím chlubit, hnuse. Já mít takovou odpornou genetickou linii, tak se nechám vykastrovat.

   Smazat
 4. Američani nás osvobodili od armády nezjištěného státu, který nás nikdy neokupoval. Americké hroby tu nenajdeme, ale máme tu hroby se srpem a kladivem, asi na počest zahynulých zemědělců a kovářů, protože o Rudé armádě se tu, od určité doby, jenom špitá. Praha se osvobodila sama, je škoda, že to neudělala hned 16.3.39., když k tomu nikoho nepotřebovala

  OdpovědětSmazat
 5. https://www.eurabia.cz/Articles/33066-bezpecnostni-expert-stefec-prijit-o-svobodu-je-jednoduche-jeji-znovuziskani-vsak-vzdy-stoji-krev-pot-a-slzy.aspx

  OdpovědětSmazat
 6. Rudoarmějci před našima okny

  Stanislava Kučerová

  Delší dobu již musíme brát na vědomí, že existuje vlivná skupina nepřátel Ruského národa. Využívá každé příležitosti, aby ho ukazovala ve špatném světle a vyvolávala vůči němu záporné emoce. Teď zrovna máme na programu dehonestovat květen 1945. Rudoarmějci prý k nám nepřišli jako osvoboditelé, ale jako noví okupanti. Loupili, drancovali a znásilňovali ženy. Historii tvoří mozaika dějů. Zde je můj obrázek do historické mozaiky.

  Před okna domů naší ulice, na sokolské hřiště se 9.května 1945 nastěhovalo větší množství Rudoarmějců s vozy, koňmi a stany. Bydleli tu řadu měsíců, než dostali pokyn přesunout se na Dálný východ, aby i tam přispěli ke konci války. My obyvatelé ulice, jsme je stále jsme měli před očima. A když jsme vyšli na chodník, zdravili jsme se s nimi a vyměňovali si pár slov.

  Rudoarmějští vojáci se dávali po frontových útrapách do pořádku. Myli se a holili, převlékali do vyžehlených uniforem, psali dopisy, ukazovali fotografie, vzpomínali na domov, zpívali a hráli na harmoniky. S „děvuškami“ rádi chodili po městě „guljať. Patřila jsem k nim. Např. jsem hovořila se dvěma Sibirjaky, kteří ulovili v naší „rječce“ dvě ryby a přišli do našeho domu si je upéci. Hovořila jsem s nimi přátelsky, ale trochu dotčeně jsem jim dokazovala, že Labe není „rječka“, jak říkají, ale rjeka. Oni všem znali řeky věru mohutnější než je Labe v Hradci Králové.

  Od lékaře z Taškentu jsem dostala čokoládku. Jen tak, jako projev přátelství. Připomínala jsem mu jeho dceru. A jednomu manželskému páru, už nevím odkud, jsem donesla misku rybízu ze zahrady. Taky jako projev přátelství. S jedním mladíkem z „technikumu“ v Moskvě jsem se bavila o našem školství. A on nechtěl uvěřit, jak máme vysokou vzdělávací úroveň. To ho neučili. A navštěvoval nás patnáctiletý Ivan, sirotek. Pro kudrnaté vlasy mu říkali „baranek“. A jeden kapitán se přiženil k našim sousedům a s jedním kapitánem jsem tančila sólo na venkovské zábavě. Byli to všechno lidé jako my. Rozuměli jsme si a byli jsme si navzájem za srdečné vztahy vděčni. Mí rodiče a rodiče mých spolužaček přirozeně dbali o to, aby nám, „děvuškám“ nikdo neublížil. Ale nic se nestalo. vědělo se, že po přechodu našich hranic došlo k nějakému násilí, že došlo k znásilnění. Ale vědělo se také, že vrchní velení násilí potrestalo a že bylo stiháno trestem smrti. Stýskalo se nám po nich, když odešli na Dálný východ pomáhat spojencům ukončit válku i tam.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také moje matka vyprávěla podobné vzpomínky -
   z Břeclavska. Takové vzpomínky nesmějí zapadnout, je dobré se s nimi svěřovat, aby mladí slyšeli živou historii a ne dnešní nevděčnou propagandu.

   Smazat
  2. Jóóó? To snad ani není pravda! A vy rusácký cundry co jste šoustaly s nemytým mužykem s malým pérem úplně dobrovolně a klidně to tady uveřejníte... zeptejte se Květy Fialové a statisíců dalších žen i zcela maličkých dívek, co byly znásilněny a posléze zabity. Umučeny krutým způsobem. A vy tady plkáte lživé ódy na tu vražednou sebranku!! Tohle bude jednou trestné!

   Smazat
  3. 10:09 Děkuji paní profesorce Kučerové za uveřejnění vzpomínek.

   Smazat
  4. Západ začal s fašistickým Německem válčit, až když bylo nebezpečí, že Rusové budou osvobozovat Paříž a vůbec celý Západ.

   Smazat
  5. Tebe(16:02) ty debilní ksindle, bohužel už dneska nikdo potrestat nemůže, ale snad ty zprofanované "boží mlýny", ještě existují. V.J.Horák

   Smazat
  6. 16.02 a my buzeranti jsme zdaleka jezdili za soustanim do Plzne kde hejna buku tancila nahata na pasece ve svitu mesice a soustali se do prdele.Bylo to krasne a americke mali jsme na hlave jen nocni cepice vice pice republice at zije Salcman Rudla .Nejkrasnejsi bylo jak jsme vydali Vlasovce Rusum nebuzerantum a oni je hned postrileli a hned jsme tancili polku a rocknroll huha huha

   Smazat
  7. Fašista 16:02 je vzteklý, že si nevrzl a ještě prohrál válku, a teď to zase zkouší průhledných rusobních blábolů a zase to páníčci neocení a nic z toho. :-))

   Smazat
 7. Na PL autor jménem Němec žvaní o okupaci. Co to byla německá okupace? Němci měli přes svoje lidi pod kontrolou celý průmysl. Naprosto stejně jako za svobody po roce 1989. V podniku, kde jsem pracoval, nepamatuji, že by Rusové rozhodovali o tom, co se bude vyvíjet, vyrábět a kde se to bude prodávat. Autor je zaslepen nenávistnou ideologií. Nenávidí období, kdy jsme byli skutečně rozvinutou průmyslovou zemí a ne kolonií nebo dokonce protektorátem jako nyní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jdi do prdele, vlastizrádný komunisto.
   No vlastně ty už tam jsi a teď už jen zoufale, ale neškodně poblafkáváš.

   Smazat
  2. 10:19
   Obhájce demokracie troll, tedy vlastně trotl, opét vylezl z doupěte. Co bude následovat je lehce predikovatelné. Jako vždy po několik let. Holt šichta je šichta a plán se musí plnit.

   Smazat
  3. 10:41 Navíc, dneska to má za příplatek, to mu upadne pazoura.

   Smazat
  4. 10:48
   Jenže příplatky nedostanou všichni a úroveň jeho blábolů pokulhává oproti těm, co tady tapetují nenávistné hovadiny ostošest a je jim to jedno, že ve většině čtenářů musí tihle nepřátelé demokracie a zaostalí leč věrní skokani do americké zadnice odpor.

   Rudý škorpión

   Smazat
  5. 23:44
   * budit odpor

   Smazat
 8. rok 1938:
  vzniká v Těšínské oblasti Československa „Svaz Poláků“, organizovaný podle vzoru fašistické Sudetoněmecké strany K. Henleina. 21. září polská vláda vznáší teritoriální požadavky, které Hitler začleňuje do svého Godesberského memoranda. A 2. listopadu 1938 vstupuje polská armáda do Těšínska.
  Mezitím J. Beck, již v předvečer Mnichova, když vydával pokyny svému vyslanci v Berlíně pro nastávající rozhovor s Hitlerem, mu zaslal příkaz, ve kterém konkrétně uvedl: „1. Vláda Polské republiky konstatuje, že díky svému postoji paralyzovala možnost intervence sovětů v české otázce, což má dalekosáhlý dopad…; 2. Polsko považuje vměšování sovětů do evropských záležitostí za nepřípustné…; 4. Během minulého roku polská vláda čtyřikrát odmítla návrh na připojení se k mezinárodní intervenci na obranu Československa. 5. Bezprostřední nároky Polska v dané otázce se omezují na oblast těšínského Slezska.“ (1)
  Polský vyslanec v Německu J. Lipski, rovněž nepochybující o velkém Polsku, Beckovi oznámil: „Z vyjádření Göringa je zřejmé, že postoj polské vlády sdílí na 100%... Náš krok charakterizoval jako „mimořádně odvážnou akci, provedenou ve skvělém stylu“… Ribbentrop mne sdělil, že kancléř (Hitler) politiku Polska vysoce ocenil.“ (2)
  Za sebe J. Ribbentrop sdělil: „Zeptal jsem se Becka, jestli se nezřekli ctižádostivých snah maršála Pilsuckého, tedy nároků na Ukrajinu. Načež se usmál a odpověděl mi, že již byli v samotném Kyjevu a že tyto snahy jsou bezpochyby živé i dnes.“ (3) Když Ribbentrop zakrátko přijel do Varšavy, byl Beck ještě otevřenější: „Pan Beck neskrýval, že Polsko si nárokuje sovětskou Ukrajinu a přístup k Černému moři.“ (4)
  „Rozdělení Ruska tvoří základ polské politiky na východě, proto se náš možný postoj musí omezit na následující formulaci. Polsko nesmí být v tento pozoruhodný historický okamžik pasivním. Úkol spočívá v tom, aby se včas připravilo dobře jak fyzicky, tak duševně. Hlavním cílem je oslabení a rozdrcení Ruska.“ (5)
  1) Dopis polského ministra zahraničí J. Becka vyslanci Polska v Německu J. Lipskimu. 19. září 1938. Dokumenty a materiály o předvečeru druhé světové války, 1937-1939, str. 173-174.
  2) Dopis polského vyslance v Německu J. Lipskiho polskému ministru zahraničí J. Beckovi. 1. října 1938. „Krizový rok 1938-1939“.
  3) Ministerstvo zahraničí SSSR, Krizový rok 1938-1939. Dokumenty a materiály.
  4) Ze zápisu rozhovoru německého ministra zahraničí J. Ribbentropa s polským ministrem zahraničí J. Beckem. 6. ledna 1939. „Krizový rok 1938-1939“, str. 175-176.
  5) Z dziejow stosunkow polsko-radzieckich. Studia i materialy. T.III. Warszawa, 1968. Str. 262, 287.

  http://www.zvedavec.org/komentare/2011/09/4599-o-spoluautorech-druhe-svetove-valky.htm

  OdpovědětSmazat
 9. 22. května 1938: V ČSR zahájeny obecní volby. Volby pokračovaly 29.5 a12.6. – SdP v nich získala 91 % všech hlasů občanů německé národnosti.

  OdpovědětSmazat
 10. Po osobním jednání britského ministerského předsedy N. Chamberlaina s Hitlerem v Berchtesgadenu 15. září 1938 byl přijat plán odstoupení českých pohraničních oblastí s více než 50 % německého obyvatelstva, který měl ovšem zahrnout i mezinárodní garance ČSR. Jako tzv. anglo-francouzský plán byl takový požadavek 19. září 1938 předložen Hodžově vládě. Vzhledem k tomu, že čs. vláda toto řešení 20. září odmítla, podnikli britský a francouzský vyslanec B. Newton a V. de Lacroix 21. září 1938 diplomatický zákrok u československých představitelů a pohrozili, že v případě odmítnutí anglo-francouzského plánu, Západ ponechá při německé agresi Československo svému osudu. (Jan Kuklík ˂http://literarky.cz/civilizace/89-civilizace/27070-mezinarodni-souvislosti-mnichova˃ 28.9.2018)

  OdpovědětSmazat
 11. 17. září 1938: V Německu vytvořen za pomoci armády Sudetoněmecký dobrovolnický svaz- Sudetendeutsches Freikorps.. Sudetoněmecký dobrovolnický svaz – teroristická organizace, která prováděla záškodnické akce v čsl. pohraničí.
  Velitelem byl HENLEIN, poradcem a pověřencem při štábu dobrovolnického sboru byl za WEHRMACHT německý pplk. KOECHLING, za SS BERGER, za SA JÜTTNER a BRAUNECK.
  Od 19. do 26. září 1938 vykonali členové Freikorpsu:
  cca 300 záškodnických akcí a přepadů, 110 lidí zavraždili, cca 50 lidí těžce zranili, 2.029 občanů ČSR odvlekli do Německa a tam uvěznili
  Vzhledem k tomu, , že příliv členů do Freikorpsu byl příliš velký, nařídil HENLEIN, že početní jeho početní stav bude omezen na 40.000 mužů.
  Od 1. do 10. října vykonávali jeho členové pomocné policejní funkce na odtrženém území.

  OdpovědětSmazat
 12. Na přímý dotaz britského ministerstva zahraničí sdělila československá vláda britskému, sovětskému, americkému a čínskému velvyslanci oficiální nótou z 28. února 1944, že Československo je ve válečném stavu s Německem od 17. září 1938, tedy ode dne, kdy byl vytvořen Sudetoněmecký dobrovolnický sbor.
  Akty agrese Německa proti Československu začaly útoky v Německu organizovaného a Německem řízeného dobrovolnického sboru proti československým občanům a objektům, nacházejícím se na území ČSR.
  Československo je i signatářem Deklarace spojených národů, přijaté dne 1. ledna 1942 ve Washingtonu. Státy, které se označily jako Spojené národy, byly ve válečném stavu s Německem. Na základě existence válečného stavu byly v roce 1945 uznány reparační nároky Československa.

  Nález sp. zn. II. ÚS 307/97 ze dne 18. 5. 1999 (N 75/14 SbNU 129)
  Stran interpretace "kdy země vede válku" Ústavní soud vychází z již v roce 1933 vypracované definice agrese Společností národů, která byla převzata do londýnské Úmluvy o agresi (Convenition de definition de l agression), uzavřené dne 4. 7. 1933 Československem, dle které není třeba válku vyhlašovat (čl. II bod 2) a dle které je třeba za útočníka považovat ten stát, který první poskytne podporu ozbrojeným tlupám, jež se utvoří na jeho území a jež vpadnou na území druhého státu (čl. II bod 5). V souladu s notou londýnské vlády ze dne 22. 2. 1944, navazující na prohlášení prezidenta republiky ze dne 16. 12. 1941, dle § 64 odst. 1 bod 3 tehdejší Ústavy a v souladu s citovaným čl. II bod 5 má Ústavní soud za to, že dnem, kdy nastal stav války, a to s Německem, je den 17. 9. 1938, neboť tento den na pokyn Hitlera došlo k utvoření "Sudetoněmeckého svobodného sboru" (Freikorps) z uprchnuvších vůdců Henlainovy strany a několik málo hodin poté už tito vpadali na československé území ozbrojeni německými zbraněmi. Posledním dnem tohoto období bylo datum 7. 5. 1957, kdy Československo ukončilo válečný stav s Japonskem.

  OdpovědětSmazat
 13. 19. září 1938: Vyslanci Francie a Velké Británie předali čsl. vládě ultimativní nótu svých vlád. V nótě vysloven požadavek na odstoupení čsl. pohraničních území, které mají více než 50% německého obyvatelstva Německu.
  20.září 1938: Čsl. vláda franko-britskou nótu zamítla.
  dtto Sovětská vláda ujistila dr. BENEŠE o své ochotě pomoci Československu.
  21. září 1938: Čsl. vláda vyslovila souhlas s navrhovaným odstoupením čsl. pohraničí Německu. Po druhé hodině ranní požádali vyslanci Francie a Británie prezidenta BENEŠE v ultimativním rozhovoru, aby vláda své stanovisko změnila. Na toto ultimátum vláda týž den přistoupila.
  dtto Lidový komisař zahraničních věcí M.M.LITVINOV se na plenárním zasedání Rady Společnosti národů vyslovil za nezbytnost přijmout naléhavá opatření na podporu Československa. LITVINOV se vyslovil za nezbytnost přijmout naléhavá opatření na podporu Československa, požadoval, aby ve Společnosti národů byla nastolena otázka německé agrese, znovu potvrdil připravenost SSSR splnit své závazky a naléhal na svolání porady evropských mocností a dalších zainteresovaných států, na níž by byla vypracována společná demarše.

  OdpovědětSmazat
 14. 29. září 1938: V Mnichově podepsána tzv. „Mnichovská dohoda“ Podepsali :
  Za Německo HITLER
  Za Itálii MUSSOLINI
  Za V.Británii CHAMBERLAIN
  Za Francii DALADIER
  Zástupcům Československa nebylo umožněno se jednání zúčastnit.

  OdpovědětSmazat
 15. Československá vláda a prezident Beneš Mnichovskou dohodu přijali 30. září 1938, neboť se domnívali, že Československo bez západních spojenců nemůže německé přesile čelit, a to za situace, kdy ultimativní požadavky předložilo i sousední Polsko a se svými územními nároky se hlásilo Maďarsko. Zejména Beneš také nechtěl z Československa učinit záminku k rozpoutání války, jejímž viníkem by po Mnichovu v očích Západu bylo Československo. (Jan Kuklík ˂http://literarky.cz/civilizace/89-civilizace/27070-mezinarodni-souvislosti-mnichova˃ 28.9.2018)

  OdpovědětSmazat
 16. Následkem Mnichovského diktátu bylo Československu uloupeno 41 tisíc km2 , z toho Německo obsadilo více než 28 tisíc km2, Maďarsko 11 tisíc km2 a Polsko 1 tisíc km2. V tomto území žilo cca 5 miliónů obyvatel, z toho 1.161.616 Čechů a Slováků. Z českého a moravského pohraničí před koncem roku 1938 uprchlo 114.577 Čechů, 11.647 Němců – antifašistů, 7.325 Židů, 1.000 osob různých národností. HITLER získal 1.582 letadel, 2.175 děl, 469 tanků ,501 letadlové dělo, 115.000 pistolí, 43.000 kulometů, 3.000.000 dělostřeleckých nábojů, cca 1.000.000.000 kusů pěchotního střeliva a další vojenský materiál.
  Sudetští Němci rozbití republiky a odtržení Sudet obecně vítali, 1.162.617 z nich si za aktivní protirepublikovou činnost „vysloužili“ „sudetskou pamětní medaili“ a 134.563 aktivistů „sponu za zásluhy“. Chtěli připojení k říši, spolupracovali na něm a dosáhli ho s podporou Hitlera v roce 1938 a nakonec jim bylo po válce potvrzeno jak československou vládou, tak spojenci, včetně těch, kteří podepsali mnichovskou dohodu.

  OdpovědětSmazat
 17. 4. prosince 1938:
  V župě Sudety se konaly dodatečné volby do říšského sněmu NSDAP a HITLEROVI dalo hlas 98,9 % voličů.
  Celkový počet voličů : 2.532.863
  Uznané platné hlasy : 2.497.604
  Pro kandidátku hlasovalo : 2.464.681
  Proti hlasovalo : 27.427
  Za neplatné prohlášeno : 5.869

  OdpovědětSmazat
 18. K okupaci evropských zemí Německu stačilo :
  1 den v případě Dánska
  5 dnů v případě Nizozemí
  19 dnů v případě Belgie
  35 dnů v případě Polska
  44 dny v případě Francie
  63 dny v případě Norska

  OdpovědětSmazat
 19. 22. června 1941.
  Německo napadlo SSSR. Proti SSSR bylo soustředěno cca 5,5 milionu vojáků, více než 47.000 děl a minometů, cca 4.300 tanků a samohybných děl a téměř 5.000 letounů.
  V průběhu války bylo na sovětsko-německé frontě zničeno 607 ( na ostatních frontách 176) divizí Německa a jeho satelitů a tři čtvrtiny bojové techniky. Německo utrpělo na této frontě více než 73% ztrát v živé síle, v tancích a letectvu 75% a v dělostřelectvu 74% - jde o procenta ze všech jeho ztrát za 2. světové války.
  Sevastopol se bránil více jak 8 měsíců a za jeho obležení Němci ztratili více než 300.000 vojáků a důstojníků.
  Partyzáni vyřadili z bojů 1,5 milionů vojáků, z železničních náspů svrhli cca 20.000 vlaků, vyhodili do vzduchu cca 12.000 železničních a silničních mostů, zničili cca 65.000 automobilů, více než 4.000 tanků a 1.100 letounů. K ochraně svého týlu před útoky partyzánů Němci museli vyčleňovat krom strážních a policejních jednotek i cca 10% svých pravidelných vojsk.
  Na východní frontě se ze 1.418 válečných dnů aktivně bojovalo 1.320 dnů.

  OdpovědětSmazat
 20. 11. březen 1942 - návrh vedení NSDAP v Praze - germanizace „Rasově schopní Češi, kteří se nebudou chtít stát Němci, musí k tomu být přinuceni nebo zastřeleni.“
  Program měl být realizován až po "konečném vítězství Německa." (Dokumenty moderní doby, str. 363, 1940, 28. srpen, „Z pamětního spisu Neuratha a Franka o germanizaci, vystěhování a likvidaci českého národa“, nakladatelství Svoboda, Praha, 1978)

  OdpovědětSmazat
 21. 5. KVĚTNA 1945
  Začalo povstání v Praze. ČNR vydala provolání o převzetí moci v českých zemích. Pražané postavili na 1.600 barikád, na kterých bojovalo na 30.000 bojovníků. V průběhu povstání zahynulo v Praze na 3.700 občanů.

  OdpovědětSmazat
 22. 17. července 1945:
  Zahájena POSTUPIMSKÁ konference.
  Konference konstatovala :
  „Spojenecké armády dokončily okupaci celého Německa a německý lid počal pykat za strašlivé zločiny, jichž se dopustil pod vedením lidí, které v době jejich úspěchů otevřeně schvaloval a slepě poslouchal ...“

  OdpovědětSmazat
 23. 1. srpna 1945: Podepsána postupimská dohoda tří spojeneckých mocností, ke které se později připojila i Francie. Dohoda upravovala i odsun Němců z Polska a z Ćeskoslovenska – odsun Němců měl zabránit, aby jejich národní menšina nemohla být opět využita jako záminka k narušení celistvosti Polska nebo Československa.

  OdpovědětSmazat
 24. Druhé světové války se účastnilo 61 států s 1.700.000.000 lidí, což představovalo 80 % obyvatelstva naší planety. Válečné operace probíhaly na území 40 států a ve zbrani bylo ve všech zemích asi 100.000.000 vojáků. Válka si vyžádala více než 50.000.000 lidských životů – 20.000.000 občanů SSSR, 6.000.000 občanů Polska, 5.000.000 občanů Číny, 1.706.000 občanů Jugoslávie, 1.000.000 Filipínců, 653.000 občanů Francie, 375.000 Britů, 360.000 Čechoslováků a 300.000 Američanů a statisíce občanů dalších národů. Výše materiálních ztrát všech států za druhé světové války dosáhla 4.000. miliard dolarů.

  OdpovědětSmazat
 25. Při osvobozování Československa:
  - padlo 139 916 sovětských vojáků a zraněno jich bylo 411 514
  (v uniformách Rudé armády. 14,18% jejích celkových ztrát za celou válku mimo vlastní území SSSR)
  - padlo a bylo zraněno 66 495 rumunských vojáků svých mrtvých a zraněných příslušníků. Z celkového počtu 248 430 osob, což je staví na druhé místo po Rudé armádě na území bývalého Československa
  - v Pražské operaci padlo a bylo zraněno 1302 vojáků Druhé armády Polského vojska
  - oficiální závěrečná zpráva vyčíslila bojové ztráty americké armády v Československu za druhé světové války na 1230 osob (351 bojových úmrtí, 408 raněných, 377 zajatých a 94 nezvěstní).

  OdpovědětSmazat
 26. Neradujte se, lidé, z jeho porážky, protože ačkoli se mu svět postavil a zastavil to zvíře, fena, která ho porodila, je znovu v říji.
  Bertold Brecht

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby se našim prarodičům podařilo tu ruskou fenu skolit, nemusela dnes zase škodit. Jednou se to podaří a bude navždy mír.

   Smazat
 27. Leden-říjen 1948: V Norimberku zasedal Mezinárodní vojenský soudní dvůr. Potrestal hlavní nacistické válečné zločince.
  26.7.-britský žalobce Shawcross v závěrečné řeči zdůraznil, že německý národ nese vinu sám na tom, že se nacistům poměrně snadno podařilo likvidovat v Německu demokracii.
  Zásady formulované ve statutu norimberského tribunálu a rozvedené v jeho rozsudku byly jednomyslně potvrzeny rezolucí Valného shromáždění OSN z 11. prosince 1946 a staly se tak součástí mezinárodního práva.

  Dr. Bohuslav Ečer, Norimberský soud, Orbis, I. vydání prosinci 1946, str. 376.:
  „Norimberský soud prokázal, že fašismus a nacismus mohly být zdolány bez druhé světové války, kdyby demokratické národy včas a jednotně byly zasáhly. Poslední takovou příležitostí byla krise mezinárodní mravnosti a politiky, práva a spravedlnosti, kterou historie označí jménem „Mnichov 1938“. Neboť ve skutečnosti se dostával v tomto období do těžké krise německý nacismus. Tehdejší vládcové Velké Britannie a Francie věděli, že nacismus je v krisi. Odhodlali se jej zachránit. Namluvili svým národům a veliké části světa, že našli v takzvané Mnichovské smlouvě lék na chorobu Evropy. Ve skutečnosti to byl jed. Norimberský soud prokázal, že nemuselo dojít k válce, kdyby státníci západu byli učinili to, co později za války učinit musili: kdyby totiž byli včas s předvídavostí skutečných státníků našli cestu místo do Mnichova, do Moskvy. Ale ovšem Moskva znamenala symbol slovanství. Mluví se dnes o slovanském imperialismu. Možná, že Mnichov byl pokusem zastavit pomocí Hitlera slovanský „imperialismus“. V Norimberku však bylo prokázáno, že Hitler, věrně prováděje svůj veřejně vyhlášený plán, určil svým hlavním cílem vyhubení desítek milionů Slovanů a zotročení zbývajících. Z protokolu, dokumentů a rozsudku norimberského tribunálu plyne jasně dějinně důležitá skutečnost, že hlavní rána nacismu byla namířena proti Slovanům a že také na ně se strašlivou silou dopadla.“

  V průběhu řízení byly předloženy dokumenty, prokazující, že Henleinovo hnutí bylo nástrojem a loutkou nacistických spiklenců. Henleinova strana byla řízena z Berlína a z německého vyslanectví v Praze. Neměla svou vlastní politiku a dokonce i řeči jejich vůdců byly upravovány německými úřady – americký žalobce Alderman.
  Žalobci předvolali před soud 37 svědků, obhajoba 102, předkládání dokumentů žaloby si vyžádalo 74 dny, obhajoby 133 dny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slovanský imperialismus, rozuměj ruský imperialismus je skutečností a v tomto konkrétně měl Hitler čistou pravdu. Jeho idea o ovládnutí tohoto prostoru a přivedení k pořádku, je aktuální i dnes. Vidíme to stále dnes a denně jak se množí nacistické myšlenky nejen v Rusku, ale i zde a opět se staví proti evropské multikulturní společnosti a proti světovému řádu. Východní imperialismus způsobil katastrofickou genocidu obzvlášť na židovském národě, přičemž holokaust byla její nejhorší podoba. Tohle si dozajista všichni v Norimberku uvědomovali a věděli, že trestáním Němců podnítí růst téhle zhoubné choroby - ruského imperialismu. Což se nám potvrdilo. Bohužel, v 90.letech opět zaspali na vavřínech a namísto toho, aby bestii podřízli, nechali ji, aby se opět vzchopila. Dnes pro boj s ruskou hydrou a její porážku budeme muset nasadit mnohem větší síly, než byla potřeba koncem 90.let.

   Smazat
  2. 16:23

   Proč svou vrcholnou dávku imbecility vystříknete hned na začátku? Vždyť tím nedáte potenciálnímu čtenáři ani šanci začíst se do těch vašich nesmyslů. Jste opravdu až takový hlupák, že ani tuto strategii nedokážete domyslet?

   Smazat
  3. 16.49 Ten 16.23 a spol nejsou inbecilní, jenom blbí... a blbí i jako provokatéři. Člověku je jich skoro líto. Jim JHVH zakázal jíst vepřové, protože platí zákaz kanibalismu.

   Smazat
 28. 9. listopadu 1947: V německé Waldkraiburgu se sešli „aktivní lidé nacionálního jádra ze staré vlasti.“
  Došli k závěru, že je třeba „znovu shromáždit a podchytit lidi, kteří spolu pracovali v Sudetech.“
  Toto setkání je pokládáno za faktické založení později pojmenovaného WITIKOBUNDU.

  OdpovědětSmazat
 29. 27.3.1986
  Mluvčí SdL F. Neubauer v Sudetendeutsche Zeitung: „Co chceme : Vrácení sudetoněmeckého území sudetským Němcům, nic více, ale také nic méně.“
  14.12.1989
  Předseda bavorské vlády Max STREIBL vyzval československou vládu, aby se omluvila za vyhnání sudetských Němců
  Ve svém vládním prohlášení uvedl „ otevřené slovo politování by bylo dobrým signálem, neboť i my se přiznáváme k nacionálně socialistickému bezpráví.“
  22.12.1989
  Německý prezident von WEIZSÄCKER citoval ve svém vánočním projevu z dopisu, který mu počátkem listopadu 89 poslal HAVEL - Havel zde uvádí : „ Já osobně, stejně jako mnozí mí přátelé, odsuzuji vyhnání Němců po válce. Považoval jsem ho vždy za nejhlubší nemorální čin, který způsobil nejenom Němcům, ale snad v ještě větším měřítku Čechům samotným jak morální, tak také materiální škody. Když se na zlobu odpovídá zlobou, znamená to, že se zloba nepotlačuje, nýbrž rozšiřuje.“

  23.12.1989
  V.HAVEL v Čs. televizi uvedl : „ Myslím si, že by se sem nikdo z odsunutých neměl vracet, ale myslím si, že jsme povinni se Němcům, kteří byli odsunuti po druhé světové válce, omluvit, protože to byl akt velmi tvrdého zbavení několika lidí jejich domovů a bylo to vlastně zlo, které bylo odplatou za předchozí zlo.“
  7.2.1990
  Mluvčí SdL NEUBAUER v Lidových novinách : „Kdo myslí politicky, musí asi nejprve pamatovat na to, aby vznikly podmínky, které opět umožní svobodný život Němců na Sudetském území. Nejprve je třeba navázat kontakty, aby bylo možné vést ve vhodný okamžik jednání. Přitom je třeba samozřejmě náležitě projednat otázky soukromého a veřejného majetku, odškodnění a zadostiučinění. Očekáváme při tom odvolání vyhnaneckých a vyvlastňovacích dekretů a vytvoření rozumných a akceptovatelných podmínek pro znovuusídlení Němců v Sudetech. K tomu musí být podníceni především mladí občané! Tomuto úmyslu slouží všechny současné aktivity sudetských Němců.“
  23.2.1991
  Na zasedání SdL v Mnichově Neubauer formuloval požadavky SdL: - prohlásit za neplatné Benešovy dekrety o vyhnání a vyvlastnění sudetských Němců
  -bez ohledu na národnost musí dostat možnost získat zpět svůj majetek i ti, kdo byli vyvlastněni před rokem 1948
  a tak dál až do současnosti ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 16:27
   Podívejme, na nácka. Už jste někdy zkusil blít tyto své zvratky u stolu v hospodě? Doporučuji, zažijete zajímavé okamžiky.

   Smazat
  3. Nemozem uz citat tie debilne komenty toho extra vola co neznasa Rusov! Ty jeden kokot vy....ny keby som tak mohol nakopat do tej tvojej usa prdeli tak to by som bol dozivotne najspokojnejsi clovek! Ako moze ten idiot anonym ci co to je za hovado tvdit take vygumovane hovadiny ktore vytvara prazska kavarna tzv. Lepsolidi ktory nenavidia nasho Slovanskeho brata a hrdinsku Sovietsku armadu ozajstnych bojovnikov oproti ktorym su tieto americke hovada iba co ako odporny hmyz ktory dufam v sucasnosti pri nejakom konflikte Ruska armada zaslipne ruskou bojenskou cizmou! A este nieco ty zmrde ameticky, nebyt Sovietskej armady asi tazko by si ty hnupe mohol dnes vypisovat tieto dristy! Uz by si aj s celou familiou bol v Auschwitzy predany coby kozena lampa pre Ubermensou ako relikvia pre ss muzeum!

   Smazat
 30. Vite, proc se v Rusku nemluvi o 2.svetove valce a misto toho o Velke vlastenecke valce?
  2.svetova valka totiz zacala utokem nacistickeho Nemecka a bolsevickeho Ruska v zari 1939 na Polsko. Sovetsky svaz byl ten, kdo ji zacal.
  Takze Rusove pro jistotu dnes slavi Velkou vlasteneckou valku, ktera zacala utokem nacistickeho Nemecka na Sovetsky svaz.
  Historii tim ale Rusove NIKDY nezmeni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23. července 1939:
   Na návrh SSSR začalo jednání o uzavření vojenské úmluvy mezi Velkou Británií, Francií a SSSR. Jednání bylo neúspěšné pro nezájem o spolupráci se SSSR a 17.8.1939 skončilo – Rumunsko ani Polsko nemínily se SSSR spolupracovat.

   SSSR navrhoval vojenský plán, počítající se společným postupem ozbrojených sil tří mocností. Obsahoval tři varianty :

   1. – počítala s možností útoku Německa na Velkou Británii a Francii, v takovém případě měl SSSR zasadit 70 % těch ozbrojených sil, které by postavila Velká Británie a Francie proti Německu.

   2. – zahrnovala opatření k zabránění německé agrese proti Polsku a Rumunsku, pod ní měly obě napadené země zasadit všechny své síly, Velká Británie a Francie měly okamžitě vyhlásit Německu válku a zahájit vojenské operace, SSSR měl zasadit tolik divizí, kolik společně postavily Velká Británie a Francie.

   3. – počítala s možností, že Německo využije území Finska, Estonska a Litvy k agresi proti SSSR, v tom případě Francie a Velká Británie měly okamžitě vstoupit do války s Německem a zasadit 70 % sil a prostředků, které rozvine SSSR, Polsko mělo vystoupit proti Německu a zasadit nejméně 45 divizí, pokud by do války bylo vtaženo Rumunsko, mělo rozvinout všechny své síly.

   Pozn. : V únoru 1945 prohlásil britský ministr zahraničí Anthony Eden v britském parlamentě : „ Sotva může nyní někdo pochybovat o tom, že pokud by k jednotě mezi Ruskem, Británií a Spojenými státy, kterou navázaly v Jaltě, došlo v roce 1939, potom by tato válka (2. světová) nikdy nevzplanula.“

   Smazat
  2. 24. července 1939: V Tokiu podepsána dohoda mezi Japonskem a Velkou Británií. Velká Británie uznávala japonskou okupaci Číny a zavazovala se nebránit činnosti japonských vojsk v této zemi („Východní Mnichov“).
   10. srpna 1939: Japonsko oznámilo, že je připraveno podepsat vojenskou smlouvu s Německem a Itálií.
   SSSR se dostal do vojenskopolitické izolace a stál před reálnou perspektivou války v Evropě a v Asii.
   23. srpna 1939: Podepsána německo-sovětská smlouva o neútočení (pakt Ribbentrop-Molotov) Její podpis byl přímým následkem Mnichovského diktátu, uzavřeného dne 30. Září 1938 za podpory Anglie a Francie. Diktát byl výrazem politiky Anglie a Francie, uvolňující Německu rozpoutat válku proti SSSR.

   Smazat
  3. 3. září 1939: Velká Británie a Francie vypovídají válku Německu. Za polského tažení zůstalo cca 110 francouzských a britských divizí, které stály proti 23 německým divizím, zcela pasivní.
   Od září do konce roku 1939 ztratila Francie na západní frontě 1.430 lidí, britský expediční sbor ve Francii 3 muže.

   Smazat
  4. 11:13

   "...SSSR se dostal do vojenskopolitické izolace a stál před reálnou perspektivou války v Evropě a v Asii...."

   Doufám, že k tomu zanedlouho dojde a konečně je společnými silami dorazíme. Čína už má opevněnou severní hranici se spoustou raketových základen.

   Smazat
  5. Označení Velká vlastenecká válka pochází ze Stalinova okruhu jako nástroj mobilizace všech obyvatel k obraně SSSR jako vlasti všech, i těch, kteří zrovna nehorovali za stalinistický režim. Ostatně politické procesy rychle ustaly. Jedním z posledních bylo odsouzení velitele baltské flotily za to, že neuposlechl rozkaz JVS a vyvedl válečné lodě v noci před útokem na širé moře a tím podstatně snížil ztráty. Fakt, že byl odsouzen asi 2 měsíce poté, co už nacisté rázovali na Moskvu, dokládá absurdnost stalinistických procesů a obludnost samotného JVS, jemuž bylo jedno, že dotyčný admirál zachránil válečnou flotilu, důležitější pro Stalina bylo, že neposlechl jeho rozkaz...

   Též je dosti výmluvné, že Francie a Velká Británie vyhlásili válku Německu, nikoli Sovětskému svazu.

   Na druhou stranu ale třeba konstatovat, že JVS nijak nevyužil to, co si myslel, že problematickou smlouvou Ribbentrop - Molotov získá: čas a prostor. Čas nezískal žádný, protože Hitler neměl v r. 1939 zpracovaný žádný vojenský plán vpádu do SSSR, v následujícím roce 1940 zabíral západní Evropu a na SSSR tak zaútočil v nejbližším možném čase v létě 1941. Územní zisky, které vyneslo posunutí hranic SSSR na západ, byly většinou ztraceny během jediného týdne, zcela do max. dvou týdnů. JVS nedal vybudovat žádné obranné linie. Nacisté tam pronikali vesměs skoro tak rychle, jak stačili jejich pěšáci pochodovat.
   Přitom napětí s Japonskem (střety 1938/9) polevilo, dokonce obchod rostl, takže se JVS mohl soustředit na posilování obrany na západě.
   Jinak v tomto se ukázalo Hitlerovo nekritické velikášství: protože se nechtěl s Japonci dělit o kořist, tak odmítal jejich případnou pomoc, nenechal si otevřená žádná vrátka pro jednání s nimi ohledně útoku na SSSR, a oni proto zaměřili expanzi na jih.
   KR

   Smazat
 31. Ruda armada pochoduje po boku vojsk wehrmachtu a SS na slavnostni prehlidce v Brest Litevsku 1939 po zaboru Polska:

  https://www.youtube.com/watch?v=9IFmBQS8FDc

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17. září 1939: Sovětská armáda překročila hranice Polska. Bylo obsazeno území k tzv. CURZONOVĚ LINII, na tomto území žilo cca 12 mil. obyvatel, z toho cca 9 mil. Bělorusů a Ukrajinců.

   Smazat
  2. dále viz příspěvek z 8. května 2019 10:28.
   I kdyby sis prdnul do trenek, trolle z 11:15, fakta nezměníš. Stačí se rozhlédnout po netu a najdeš fotek nacistů s Brity, nacistů s Poláky ...

   Smazat
  3. 11:23
   to je možný, ale těžko po 1. září 1939, idiote.

   Smazat
  4. http://www.novysmer.cz/index.php/historie/2897-polsko-spojenec-hitlera

   mrkni na fotky, mrzký trolle

   Smazat
  5. Radosto, ty jsi opravdový kokot. Nikdo tě nečte a tvou dlouhou litanií ukončíš vlákno. Jdi už do prdele.

   Vzkaz pro 11:20. Co nestihli rudí vrazi za cursonovou linií, to si vynahradili poté, co dobyli skoro celé Polsko. Východní oblast zůstala téměř vylidněná a je známo, že osvětimské pece běžely na plný výkon ještě dva měsíce po konci války. Nejen tam, ale i v Treblince, Majdanku a dalších VG. Lze se jen dohadovat, co tam Rusáci dělali, protože tyto tábory měli pod správou celou válku.

   Smazat
  6. 15:33

   O provozovaných krematoriích v Osvětimi po konci války nic nevím, mohl byste to prosím rozvést a podepřít důkazy?
   Já vím jen o tom, že při osvobození Osvětimi sovětskou armádou byly krematoria a další objekty pobořeny, jak se Němci snažili rychle zamaskovat stopy po svých činech.

   Smazat
  7. 16;22

   No to tvrdí Rusáci. Ve skutečnosti byly funkční, vždyť je Rusáci sami provozovali i během války, kam lifrovali miliony Židů z východu a nepohodlné osoby. Nikoho tam nepustili.

   Smazat
  8. 16:31

   Jistěže, proto už jen spoléhám na vás, že tuto lež vyvrátíte a svůj objev podepřete důkazy.

   Smazat
  9. 17:20

   To nepotvrdím, slyšel jsem to dost dávno od jednoho svědka. Nenapadlo v mě si pořizovat nějaké důkazy. Musí vám to stačit.

   Smazat
  10. 19:25
   Hm, to je ale smůla, že? Mít takové převratné informace a nemoci je doložit. Prostě pech. https://www.alamy.com/stock-photo-ruins-of-crematorium-destroyed-by-retreating-nazis-auschwitz-ii-birkenau-51151238.html

   Smazat
  11. @ "nepotvrdím, slyšel jsem to"

   A Norimberský proces, nic?
   To si toho nikdo nevšiml? Nebo v tom všichni jeli s nima?

   Nejde mi o nějaké vyvracení vašich vyšinutých halucinací.. Spíše jsem zvědavý jak si váš mozek poradí s tak těžkou kognitivní disonancí....

   Smazat
 32. Libi se mi, jak rudi dedeckove haji bratrstvi sovetskeho Ruska a nacistickeho Nemecka. Proste se hneda spojila s rudou:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zaslepenče slepenej...

   Smazat
  2. 12.02 V případě (nejenom) 11.50 nejde o slepotu. Oni jsou jenom blbí!

   Smazat
 33. Proč my Západoasiati KÁLÍME na 8. květen a tzv. Velký Pátek?

  No protože jde o EVROPSKÉ svátky, odrážející EVROPSKÉ hodnoty.
  Ano, PRÁVĚ TY hodnoty, na něž my roduvěrní Češi a Rusové zvysoka kálíme.

  Ano, my roduvěrní Češi a Rusové jsme Západoasiati, máme SVOJE hodnoty, jež jsou s těmi evropskými NAPROSTO neslučitelné.
  Snad ještě tak některé hodnotné evropské výrobky (BMW, Mercedes, Porsche …) – s těmi se dokážeme sloučit, jak dokazují např. soudruzi a soukmenovci z KGB/FSB, radostně svištící po nádherných moskevských šosé v naleštěných terénních Mercedesech, že.

  Jinak ovšem: Konec Velké vlastenecké války slavíme na 9. květen (slovy DEVÁTÝ), bez debaty.
  A tzv. Velký Pátek je už vůbec hnus – my vědečtí ateisti, komunisti a putinisti, zemanisti a babišisti, v tzv. Boha nevěříme: My věříme ve Vědu Věd, v Nesmrtelného Lenina, a ve Velikého Putina, BJJP, Leninova zástupce na této zemi. Tečka.

  Volte ANO, KSČM a našeho Miloše, ať se k nám nepřemožitelná Armáda Ruské federace vrátí co nejdříve!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://www.youtube.com/watch?v=yVEk7HI8MYs&t=52s
   https://www.youtube.com/watch?v=_PHFcJDz9VM&t=519s
   https://www.youtube.com/watch?v=9U6rgQeN3cQ&t=319s
   https://www.youtube.com/watch?v=g8uV5BBKsiA&t=60s

   Smazat
 34. Učili nás to be škole na dejepisu,od Pobaltí přes Ukrajinu a Chechiu nás osvobodila udatná Americká armáda a v roce 1968 do naši slobodné demokratické ženy bez varování a vihlášení války trhli Rusové a Putinove okupační síly,to nás učili ve škole a teď žijeme v blahobytu a v progresivite západní de okracie.Dekujme našim osvoboditelum kterí nás osvobodila od Putinizmu a nacionalizmu.Liberalizmus je světlo všeho moudreho jak nás učili ve škole.Bil o tom pořad na ČT.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snažíš se ze sebe dělat debila, ale přitom ve skutečnosti debil jsi.

   Smazat
 35. Prahu osvobodila Banderovci a Vlasovci od Rusú,mluvil o tom politológ Grigij Mesežnikov.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, to je známo. Vlasovova armáda bojovala proti bolševismu a ta spolu s OUN-UPA osvobodila značnou část východní Evropy. Bohužel bolševická Rudá horda nakonec zvítězila a uspořádala ve střední Evropě jatka, z kterých jsme se ještě nevzpamatovali dodnes. Města zůstala zničena, téměř vylidněná. Měli jste obce, kde se nacházely mrtvoly na ulicích, ženy a dívky s rozpáranými břichy, děti přibité na vratech domů. Zvlášť tam, kde bylo málo obyvatel, tam řádili hůř než dnešní islámský stát. Neuvěřitelná zvěrstva. Přitom jak to muselo vypadat v Německu, když na Moravě nabodávali celé rodiny na kůly. Proč? Co jsme jim my udělali?

   Smazat
  2. 14,50 Ty prase to ale mluvíš o ukrajinských banderovcích,co dělali na Ukrajině svým lidem.
   Nemá cenu se s takovou nulou nebo co vůbec jsi zabývat. Nejdůležitější je,že jsi v životě všechno prohrál a tvé výkřiky nic nezmění. Brzy bude svět v pohodě a na tebe si nikdo nevzpomene.Ty nikdy nic nevyhraješ,uvědom si to ty nulo!

   Smazat
 36. Tak zpívej dál Amerika,Amerika über alles,
  Über alles in der Welt.....

  OdpovědětSmazat
 37. Oprava,Grigar Mesežnikov

  OdpovědětSmazat
 38. Rudá armáda se topila v krvi především kvůli extenzivnímu způsobu vedení války, mizerným vojenským schopnostem, zaostalé výzbroji, nechopnému a bezkoncepčnímu velení, komunistickému fanatismu, ale především kvůli neuvěřitelnému pohrdání cenou lidského života na straně sovětů. A to nepočítám, kolik "padlých" přišlo na vrub NKVD nebo kteří byli popraveni na základě rozsudků polních soudů, za zločiny spáchané na civilním obyvatelstvu "osvobozených" zemí

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jawohl, Herr PARTEIGENOSSE! Reichsführer SS Himler to říkal také... hlavně že ty ruské polní soudy fungovaly jako v pivnici. Unsere Felgerichte, to byla rychlá a čistá práce...

   A v Norimbergu nás trhli američtí Židé... od nich se učili zejména ti Sovětští... Polští Židé, ukrajinští, pobaltští... ale zbylo jich málo - banderovců i pobaltských esesáků GOTT SEI DANIK GENOSSE, PŘEŽILO DOST aby dnes dělali celému světu radost/Slovanům starost... Tohle jste nám tím chtěl říci?

   Smazat
  2. 13.12 oprava překlepu: GOTT SEI DANK

   Smazat
  3. A preto hnali Nemcov až do Berlína a nad Berlínom viala Ruska vlajka... Ty budeš asi génius, priam už zrelý na nobelovku ...

   Smazat
  4. 12:45

   A to se ještě nepíše o holokaustu. Kdy se konečně napíše pravda, jak to bylo s Treblinkou, Belzecem, Osvětimí a pod ? To byl rusáckej projekt a taky tam působili jen Rusáci. Jsou dávno známé seznamy dozorců, hlavně v těch speciálních komandech, to byli JEN RUSACI. Oni jsou a byli kořenní antisemité, nacisté a rasisté. Geneticky v sobě mají dané sklony k surovosti. Vina Němců spočívá v tom, že někteří pohlaváři minimálně tušili, že se něco podobného na území Polska děje a nic s tím neudělali.

   Smazat
  5. 12:45

   Co je to za obsesi, dávat zde, byť anonymně, tak okázale najevo svou tupost? Navíc jste opravdu mimořádně plodný. Takhle zahnojit celou diskusi tupostí nejhrubšího zrna, to je nepochopitelné.

   Smazat
  6. 12:45 a protože je Rudá armáda tak neschopná zaostalá atd. tak vždycky vyhraje. Hele a není to ňáký divný? Němčouři vzor dokonalosti, Ušáci taky a vždycky všechno proserou non plus ultra. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
 39. Nějak zapomínáte na to, že Polsko bylo také fašistický stát, měli smlouvu s Hitlerem o přátelství a neútočení a na základě těchto smluv OKUPOVOLI část Československa. Pořádali pogromy na Židy, vyvražďovali Volyňce a Ukrajince. Území od Curzonovi linie k hranicím SSSR obsadili na konci 1.sv.v. nezákoně a odmítli se podřídit mezinárodním smlouvám a předat ho SovRusku. Při jeho obsazení 1920 zajali 150000 vojáků ruské armády a povraždili je, nepřežil skoro nikdo. Molotov se jen domluvil s Němci na vrácení tohoto území.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Molotov se jen domluvil s Němci na vrácení tohoto území."
   ====================
   No tak ty jseš taky dobrej dáreček. Rusák napadením Polska 17.9 aktivně spolupracoval s nacistickým Německem i po zahájení války 1.9.1939.
   Rusák byl až do svého napadení v červnu 1941 fakticky na úrovni Itálie a Japonska, členem Osy.
   Dále, nejednalo se zdaleka jen o Polsko. Dále bylo Rusákem napadeno Finsko, anektováno Estonsko, Lotyšsko, Litva, část Rumunska....

   Smazat
  2. 14:23 nebyl členem osy, takového curaka by k sobě nevzali.to byl primitivní zmrd,který měl vyklízet cestu

   Smazat
  3. 14:26
   Můžeš vztekle šermovat ručičkama a kopat kolem sebe nožičkama, ale jednoznačná historická fakta tím nezměníš, rudohnědý čuráčku.

   Smazat
  4. 17.září už žádné Polsko neexistovalo !!

   Smazat
  5. 14:46
   No to neexistovalo ani žádné Československo!
   Argumentuješ jak nejhorlivější nácek.

   Smazat
  6. 15:08

   Bodejť by existovalo, když je Rusáci zabrali a začali tak další světovou válku, stejně jako tu první a stejně tak dnes se snaží ze všech sil o tu třetí. Tech sviní se nutně musíme zbavit, stačilo.

   Smazat
  7. 12:49

   Nejen Polsko. Ale také Estonsko, Lotyšsko, Dánsko, Francie i Británie uzavřeli dávno před SSSR takový pakt. Polsko naví s Německem tajně vyjednávalo o společném útoku na SSSR, ale Hitlerovi evidentně ani jako kanonenfutter nebyli dobří.

   Smazat
  8. Hitler nejen udelal tu smlouvu s velice ochotnym Stalinem, ale Stalin vyvazel do Nemecka cokoliv si Hitlerovci prali a jeste vic. Treba taky obsazeni casti Polska, cokoliv .
   To vsechno aby oddalil jistou valku proti SSSR.

   Smazat
 40. https://www.youtube.com/watch?v=5y-PA8dI0rA&t=51s
  https://www.youtube.com/watch?v=3rcEszlB4RM&t=15s

  OdpovědětSmazat
 41. Ono se říkávalo po válce kdo našel pušku byl hrdina to je přesně havloid nebo lepšolid pisálek 8. května 2019 12:45

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A komouš posílal skutečné válečné hrdiny, ze kterých cítil jakékoli potenciální nebezpečí ohrožení své moci, do lágrů na smrt. A to se neříká, to je fakt. Takové jste byly vlastizrádné svině.

   Smazat
  2. 14:06 čistá pravda. Jsou to svině a ještě na ně přijde řada. Kniha není uzavřena, budou se skládat další účty pohrobkům.

   Smazat
  3. 14:06 Možná to byli za války hrdinové , ale po 48. se z nich stali agenti západu a pracovali proti vlastní republice !!

   Smazat
  4. 14:49
   Pracovali proti republice? Naopak!!! Pracovali pro republiku proti vlastizrádným rudým kurvám jako jsi ty, které jste zradili vlast a její obyvatele a na 40 let ukradli moc v této zemi!
   To, že tyto hrdiny označuješ za "agenty západu" a obhajuješ jejich posílání do koncentráků z tebe činí stejnou rudou vlastizrádnou kurvu.

   Smazat
  5. 15:05
   Neboj, mysleli jsme, že zrůdy už zdechly, ale ne. Jejich pohrobci řádí dál. Ještě nás čeká práce.

   Smazat
  6. 15:05

   Vy máte nějaký nepřekonatelný problém s demokratickými principy? Jak to snášíte?

   Smazat
 42. No vidíte rudí nacisté, i tento člověk potvrdil zvěrstva, která byla páchána těmito ruskými bestiemi. Máte černé na bílém. Rusáci vraždili, loupili, znásilňovali a jejich ztráty šli na vrub špatnému velení nebo vzájemným rvačkam uvnitř jejich oddílů, apod.

  Oni nešli bojovat s nějakými Němci, nebylo proč, co tady hledali? Oni se měli zastavit na svých hranicích. Oni přišli pro válečnou kořist a vybít si zlost. Přišli vraždit a loupit. Jsou to zabijáci a tak je my bereme. Vždy jsme se brali jako vrahy, po nichž zůstávala jen spoušť.

  NECHCEME TADY ŽÁDNÉ HROBY A PAMÁTNÍKY! Ať si to odnesou pryč jinak ti demontujeme!! Nechápu, fo to tady ještě hledá, Ukrajina, Litva, Lotyšsko, Estonsko, Gruzie a dnes začalo i Bělorusko, všechny pomníky na ruské řádění během války už dali pryč.

  My v těchto dnech dobudováváme památník našich spoluobčanů zavražděných ruskými i českými zabijáky v Sudetech. To je první vlaštovka, další budou následovat. Doporučujeme ponechat památníky POUZE našim padlým a německé hřbitovy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:22
   Nácku, tvoje směšná, géblsovská propaganda je lidem k smíchu. Tvůj zrůdný fírer, je kaput, a s ním i tvoje marné snahy o jeho resuscitaci. Odsuň se zpět do latríny, pohrobku zla.

   Smazat
  2. 14:32 promiňte, ale to je pravda, vy jste hodně vulgární a ještě k tomu setrváváte ve starých schématech. Už je k dispozici velké množství materiálu, který je k dispozici, nemusíte nám tady lhát. My víme, že nacistická myšlenka, antisemitismus a holokaust pochází z Ruska, že byl tamními pohlaváry organisován a že se tomu hodně lidí bránilo. Třeba na Ukrajině a v Pobaltí odmítali tuto politiku a ruské vedení proti nim vyslalo vražedná komanda. Poté se lidé v těchto zemích od Moskvy odvrátili. Přesto Rusové vyvraždili miliony lidí nejen v Evropě,bale i v samotném Rusku, kde si vyřizoval účty každý s každým.

   Smazat
  3. 15:19 Nepromíjím náckům, kteří převracejí dějiny, a tak si zasloužíte odpovídající vyjádření opovržení. Jste vy, a vám podobní, smradlaví pohrobci náckovského zla, které tady marně křísíte, snad za jidášský groš, všiváku. Ani vaši lživou, sebeslušnější rétorikou nestojíte ani za uplivnutí.

   Smazat
  4. Spousta svini tady kvici ,aby si zaslouzili neco do koryta..

   Smazat
 43. Pro lidské zmetky, zvracející převracejíce dějiny. Zapamatujte si, že zlo prohrálo, a vaše zlostné, lživé pšouky ho nevzkřísí:

  https://www.lidovky.cz/domov/nemci-se-sest-let-dopousteli-nasili-na-cesich-srovnavani-s-odsunem-je-demagogii-rika-archivar.A190506_161323_ln_domov_mber

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 15:11
   Nácku, lžeš dokolečka dokola. Publikoval jsem to zde poprvé. Jsi nicka, která může archivářovi jen závidět. Tvoje lhavost je výsledkem tvé idiocie, ve spojení se zlem, které v sobě zběsile živíš, a na které taky pojdeš. To je vše, víc se zrůdami tvého ražení nehodlám komunikovat.

   Smazat
  3. 15:11
   Jenže on za tebou lézt nechce, ty protičeský fašistický sajrajte. :-)

   Rudý škorpión

   Smazat
 44. Nezapomenme, jak po valce priznivci KSC zavirali nepohodlne bojovniky ze zapadni ale i vychodni fronty v koncentracnich taborech a nektere dokonce popravili.
  Lide bdete!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:10
   Vy v této věci vypadáte zcela mimořádně informovaně a seznale. Mohl byste se o tom prosím detailně rozepsat?
   Já jsem zaznamenal jen něco o Západem uvalené "železné oponě" a nepřímo vyhlášené válce Východu, s níž prý počítali už během 2.sv. války a mj. se snažili verbovat u nich působící české vojáky ke špionáži. Ale to určitě budou jen samé lži a proto spoléhám na váš zasvěcený výklad.

   Smazat
 45. Dobře uniiní propagando dál žer žrádlo ze supermarketů v česku zatímco němci mají 1.jakostní kvalitun a dál kopej do zdechlého psa protože demokracie je ted zprosté slovo havloide z lepšo lidí.Tobě ubožáku 8. května 2019 15:11 kdyby nebylo Rusů tak bys tady ted nebyl a hlavně mě řekni když je hrozba války z Ruska kam půjdeš do kterého protiatomového krytu když jsou všechny zrušené.Díky katolické církvy a američanům se dostali váleční zločinci do Brazílie dál si žij v našem fašisticko-katolickém státě spokojeně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naucte se cesky.

   Smazat
  2. 6:21 Od vás to tedy sedí, když nejste schopen ani použít diakritiku, vy kritiku.

   Smazat
 46. Je smutné že se u nás propaguje a rozrůstá fašismus oslavou banderovců podívej se jak je mají rádi v Polsku. https://www.totalfilm.cz/2017/05/polsky-velkofilm-volyn-k-videni-ramci-projektu-3kino/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 16:43

   Nudím se... Neměl byste tam už konečně něco hodného pozornosti?

   Smazat
  3. 19:30
   Ách jo, to je ale nuda k ukousání... |-o
   Opravdu ze sebe už nic nevymáčknete?

   Smazat
 47. Všimli jste si, jak tu řádí fašounci, kteří chtějí zpětně manipulovat s fakty a opravovat historii druhé světové války k obrazu svému (fašistickému) - viz třeba Pepek v 16:43? Má to jeden cíl, udělat z fašistů mírotvůrce a z těch, kdo fašisty potřel, udělat metlu lidstva! Musejí se snažit ze všech sil, nejenom nalakovat na růžovo fašizmus německý, ale i ten dnešní, americký!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. stokrát opakovaná lež se přece stává pravdou, alespoň tou mediální :-)

   Smazat
 48. Škoda, že americká armáda nevybombardovala na konci války celou Českou kotlinu a nejenom část Plzně. Všichni Češi, nejenom Plzeňáci, by pak USA daleko více milovali a oslavovali. Vede mě k tomu zkušenost dlouhodobě milujícího Japonska, kde se dnes už lidé ani nedozví, kdože jim na hlavu hodil ty jaderné pumy na konci války. Je to ale třeba i zkušenost dnes milujícího Vietnamu, který byl tolik roků ničen nejenom obyčejnými pumami, ale i defolianty. A stejně milují USA! Proto se nedivte Plzeňákům, kteří tak vehementně slaví. Škoda, mohl se podílet zbytek země, pokud by mu na hlavu padalo stejné americké dobro. Jenom škarohlíd to může nazvat otrockým podlézáním ratlíčka svému páníčkovi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže Japonci Američany skutečně milují a obdivují. Stejně tak Korea a světe div se, i Vietnam. Všeobecně v JV Asii má USA velmi dobrý zvuk a vysokou prestiž. Berou je nejen jako důležitého obchodního partnera a vysokotechnologickou zemi, ale hlavně bjaki bezpečnostní záruku před severním agresorem, který se už několikrát pokusil o invazi ze severu.

   Smazat
  2. 19:34
   Nevím jak Japonci, ale soused Vietnamec američany opravdu v lásce nemá.

   Smazat
 49. Tak se ještě jednou podívej pozorně na film https://www.csfd.cz/film/434921-volyn/prehled/ od tohoto polského režiséra se u nás promítali skoro všechny filmy ale tento ne.Historické válečné drama vypráví o tragické události z léta roku 1939 na Volyni. Tehdy tato severozápadní část dnešní Ukrajiny patřila ještě Polsku. Zosia (Michalina Łabacz), krásná mladá Polka, je beznadějně zamilovaná do Ukrajince Petra (Vasyl Wasylik). Jejich velká láska je vystavena zkoušce, když se ji otec rozhodne provdat za bohatého polského sedláka Macieja Skibu (Arkadiusz Jakubik), vdovce se dvěma dětmi. Brzy po svatbě vypukne válka a Zosia zůstane sama s dětmi svého manžela, který je povolán do armády. Tehdy dochází mezi vedle sebe žijícími Poláky, Ukrajinci a Židy k eskalaci násilných činů. Dívka se tak stane svědkem a zároveň i účastníkem tragických událostí způsobených rostoucí vlnou ukrajinského nacionalismu. Ten kulminuje masakrem spáchaným na polském obyvatelstvu příslušníky UPA (Ukrajinská povstalecká armáda) a následnými odvetnými akcemi z polské strany. V tomto moři nenávisti se Zosia snaží zachránit sebe a své děti.Proto je na Ukrajině tento film zakázaný a hlavně je zde odkaz filmu „Lidé z Kresů byli zabiti dvakrát. Nejdřív sekerou, o čemž je tento film. A poté zapomněním, což by měl film změnit,“ okomentoval své dílo dnes již světoznámý režisér. Ten je autorem filmů Svatba, Temný dům, Růžena, Dopraváci nebo U strážnýho anděla.Bohužel podřezávali a vyvraždovali tam ukrajinci kteří pod dozorem Einsatzgruppen chytali všechny židy a za vesnicí je vyvraždovali.https://cs.wikipedia.org/wiki/Einsatzgruppen takže díky horlivému nacionalismu který je ve filmu vidět byl na Ukrajině největší pogrom na židech ve filmu je to vidět kdo podřezával a vyrvával střeva při pochodech nacionalistů obyvatelům kteří dříve žili spolu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. s Pepkem se nediskutuje, je to zbytečné, Pepka můžete pouze ignorovat

   Smazat
  2. Pogromy zidu na Ukrajine,v polsku a jinde se svadi velkym pokrikem na rusy a cara. Dnes se na Ukrajine ukazuje neco pravdy, ale umysly a zamery toho stale zustavaji utajene, prot ty, co nemysli..

   Smazat
 50. To je pravda důležitý je odkaz režiséra „Lidé z Kresů byli zabiti dvakrát. Nejdřív sekerou, o čemž je tento film. A poté zapomněním, což by měl film změnit,“V naší lživé TV tento film nebyl nikdy promítán ale zajímavé je jiné filmy od tohoto režiséra ano.Ještě jednou si přečti
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Einsatzgruppen
  Einsatzgruppen se dělily na další podskupiny známé jako Einsatzkommandos či Sonderkommandos. V případě potřeby mohly požádat jednotky Einsatzgruppen o pomoc Wehrmacht, ještě důležitější byla pro ně spolupráce s místními policejními sbory na Ukrajině, v Lotyšsku či Litvě, kde jejich příslušníci bývali odměňováni z majetku ukradeného zavražděným obětem. Když jsme u toho majetku ukradeného zavražděným obětem o tom by mohl vyprávět madarský žid George Soros jak se dostal k majetku za války v Madarsku ale o tom se taky nesmí psát.

  OdpovědětSmazat
 51. Od bitvy u Kurska byla Rudá armáda lepší než německá ve všech směrech.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:53
   Už bitva u Stalingradu definitivně zvrátila vývoj ve válce. Kursk byl poslední vážnější pokus Němců nabrat znovu iniciativu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 19:41
   Nechce se ani věřit, že byste mohl být až takový blb. Řekněte že ne, že si jen děláte nevtipnou srandu. Ať se nemusím stydět, že něco tak blbého také mluví mojí řečí.

   Smazat
  4. 21:00 Tahle fašistická bestie bohužel mluví naši řeči a srandu si nedělá je to zfanatizovaný hlupák.

   Smazat
 52. Prostě a jasně, dnes je svátek kdy se slaví to, že nás Sovětský svaz za cenu mnoha obětí na životech osvobodil od germánské svoloče, která nás chtěla jakožto Slovany vyhubit. Ty ostatní kecy, které se za každou cenu snaží přepsat historii, to je jen pár placených užitečnejch blbů, kteří stejně nic nezmění i kdyby se pos.ali. Hej hou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:00
   Pokud jde o naše osvobození, tedy osvobození Prahy, tak ten svátek je až zítra.

   Smazat
 53. On byl velký rozdíl v tom, že vojska USA přicházela ze země válkou nedotčené, v Normandii se vylodili pár měsíců před vítězstvím RA nad Německem, neprošli územím devastovaným Němci, neprocházeli bezpočtem Lidic, nežili 4 roky v zákopech v létě - zimě s vědomím nutnosti sevěobětování a hrozící smrtí! Neprošli zajateckými lágry a koncentráky, byli navonění, napudrovaní, oholení a s bordelem za frontou.
  Ale jinak u nás bylo po válce v okupoačním pásmu USA porozeno hodně mj. černoušků. Skutečně padlých USA vojákůl na našem území bylo 18, ostatní nezemřeli u nás v boji, mnozí byli přivezeni v rakvích z poza hranic.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je zajímavé. Němci prošli tím vším a byli navonění i napudrovaní, čím to asi bude?

   Smazat
  2. 19:47

   Navonění a napudrovaní??? Vy jste vážně kus blbce, ve své nemyslící kedlubně absolutně nemáte představu, co je to skutečná válka, maminčin bobánku.
   https://i.pinimg.com/originals/ad/67/b9/ad67b9b489974d44afbc6187ca127861.jpg
   https://3.bp.blogspot.com/-UVjLnY2-8IQ/XFYdGuoUqrI/AAAAAAAASQs/MKzRMc874c0QZYPIOFadvBcxsiPEQYPxwCLcBGAs/s1600/German-prisoners-of-war-at-stalingrad-2.jpg

   Smazat
 54. No jo ale dnes je cool plivnout si na Rusa a kopnout do kumunisty .To že paní učitelka z Brna učí děti že Evropu osvobodila Amerika svědčí o všem.Zadupat pošpinit všechno co má jen trochu společného s Rusem ale tohle už jsem jednou zažil a když se mávalo s klíčemi křičeli-nechceme být jako oni.

  OdpovědětSmazat
 55. 16:43 - zna dobre dejiny !
  Kdezto vy druzi, jste politicti chameleoni s kterymi pohrdaji obe strany !

  OdpovědětSmazat
 56. Tohle zahánělo fašisty
  https://www.youtube.com/watch?v=q_86r33zvkI

  OdpovědětSmazat
 57. Nezapomenme, jak po valce priznivci KSC zavirali nepohodlne bojovniky ze zapadni ale i vychodni fronty v koncentracnich taborech a nektere dokonce popravili.
  Lide bdete!

  OdpovědětSmazat
 58. Jo bděte aby se nezačali oslavovat nacisti a jejich přívrženci z Ukrajiny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Nácek 19:44 s tím ještě vztahuje. Hezké. Až se bude houpat, bude to hezčí!

   Smazat
 59. Jsou to tito?
  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/lzi-o-hrdinech-z-oun-upa-jak-banderovci-vrazdili

  OdpovědětSmazat
 60. To jsou Ti co upálilli lidi v Oděse
  http://svobodnenoviny.eu/masakr-v-odese-a-jak-to-doopravdy-bylo-videa/
  ale o tom naše media nesmí mluvit

  OdpovědětSmazat
 61. Anonymní8. května 2019 19:44
  Tyto lidi my oslavujeme a obdivujeme jejich odvahu. Pro mě je součást osvobození OUN-UPA.
  ============================================================
  A kdo je to "my"? Tvůj fotr a ty?

  OdpovědětSmazat
 62. Tak je to ted i za války kdo nezdílí jejich nacionalisticko-fašistický názor toho upálí .Zločinci jsou dnes na Ukrajině hrdinové.Přinášíme několik desítek způsobů, jak umíraly oběti ukrajinských nacionalistů. Poláci, Židé, ale také slušní Ukrajinci. Zrůdný seznam se opírá zejména o práci polských historiků, kteří se zabývají ukrajinskými zločiny na Kresech, východní části předválečného Polska. K největšímu rozsahu zločinů došlo při Volyňské řeži v roce 1943, kdy bylo pobito téměř sto tisíc lidí. Na zločinech se podílela také část civilního obyvatelstva. Svědčí o tom i zaznamenaný případ, kdy ukrajinské dívky tančily a zpívaly u ohně, v němž byla upalována jedna z obětí.

  OdpovědětSmazat
 63. Tady jsou sadistické praktiky těchto hrdinů
  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/lzi-o-hrdinech-z-oun-upa-jak-banderovci-vrazdili

  OdpovědětSmazat
 64. Ukrajinu tehdy okupovali nacisté, ovšem z masakru, který v oblasti Volyně probíhal od února 1943 po celý rok, výjimečně vycházejí bez viny. Byli to totiž ukrajinští nacionalisté, kdo se rozhodl území etnicky vyčistit a zbavit ho především rozrůstající se polské menšiny. A to způsobem, který si nelze představit ani v tom nejkrvavějším hororu. Stahování lidí zaživa z kůže či rozřezávání břicha těhotným ženám, to je jen zlomek ze seznamu krutostí, které vojáci Ukrajinské povstalecké armády páchali na nevinných lidech – bez sebemenšího ohledu na věk či pohlaví. Brutalitou ohromili i nacisty.První útok Ukrajinské povstalecké armády (UPA), která je také podle vůdce Stepana Bandery označována názvem „banderovci“, proběhl v polské kolonii Parośla Pierwsza a rukou vrahů zde padlo 173 Poláků. Banderovci se tehdy vydávali za sovětské partyzány, dočkali se vřelého přivítání a poté spustili vražedné řádění – znásilňovali místní ženy, kterým pak odřezávali prsa i další části těla, a vraždili muže, přičemž i jim odřezávali pohlavní orgány, uši nebo končetiny.Zcela běžné podle něj bylo odřezávání končetin, uší, nosu, jazyka či pohlavních orgánů a v případě žen také prsou. Vrazi se často bavili tím, že do ran následně sypali sůl. Obětem také vypichovali oči nebo je zaživa stahovali z kůže.Snyder zmiňuje i naprosto zvrácené způsoby vraždění těhotných žen – těm prý banderovci párali břicha, aby následně vyndali plod a místo něj do těla stále ještě živé oběti vkládali různé předměty, například rozbité sklo nebo kameny.

  OdpovědětSmazat
 65. Jo a když máš ten správný osvobozenecký názor ještě nesmím zapomenout na tohle
  Jiný zvrácený čin se odehrál v Ternopilu (polsky Tarnopol), kde příslušníci povstalecké armády vyvěsili transparent „Cesta k nezávislé Ukrajině“ a na stromy podél silnice zavěsili k sobě svázaná těla dětí.
  https://www.expres.cz/zpravy/volyn-volynsky-masakr-polsko-ukrajina-ceska-televize.A180910_160140_dx-zpravy_stes
  Tohle se dá ještě oslavovat?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vzdyt jste tvrdili, ze se s nacisty paktovali Polaci. Soudruzi, vy zacinate nad sebou ztracet kontrolu a mirite do Bohnic:-)

   Smazat
  2. 21:05
   Paktovali, resp. jejich představitelé se chtěli paktovat, ale Hitlerovi nebyli dobří ani jako kanonenfutter. Bohužel pro ně opakují tu samou politiku. Nešťastný to národ.
   Ovšem neporozuměl jsem vašim výhradám vůči odkazovaným informacím. Co se vám na tom nezdá? Mohl byste se o tom rozepsat?

   Smazat
  3. Poláci s Hitlerem podepsali pakt jako první (1936)!!!! Proti SSSR a Československu. Inu, nemocným Polákům není pomoci.

   Smazat
 66. Zvrácenému jsem zvráceným bohem.

  OdpovědětSmazat
 67. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Musela to být opravdu řádná nakládačka, jakou nacisté v SSSR schytali, když ještě dodnes z toho kníkáte. Velice příjemný pocit.

   Smazat
  2. 21:24
   Jistěže přímo ne, bezbarvý mongoloide. Ale to na věci nic nemění. Vaše zoufalé kvičení neonácků je pro mě ta nejkrásnější hudba sfér. :-)

   Smazat
  3. 21:24 V KV na hřbitově jsou hroby Ruských vojáků, Německých vojáků, tj.všech vojáků, které hrdinně beze ztrát pobila slavná US army při osvobozování Karlových Varů. Tak si to máme vykládat?

   Smazat
 68. Podpora bojujícího Sovětského svazu měla nejen formu vojenských dodávek, ale i strategických civilních dodávek. SSSR byl zemí, jejíž průmyslová a potravinářská základna byla válkou těžce poškozena a to již v prvních měsících bojů. Řada továren byla sice evakuována a mnoho dalších nově postaveno, ale všechny se soustřeďovaly primárně na výrobu zbraní a munice, proto byly civilní dodávky pro SSSR životně důležité. Ačkoli většina tankových jednotek Rudé armády byla vybavena tanky sovětské výroby, jejich logistická podpora byla poskytována stovkami tisíc amerických kamionů. V roce 1945 pocházela třetina logistického vozového parku Rudé armády z USA.Jednotlivé prameny se v přesných počtech celkových dodávek do SSSR liší, ale přibližně bylo celkové množství zbraní a materiálu následující:
  více než 400.000 džípů a nákladních automobilů;
  12-13.000 obrněných vozidel (cca 7000 tanků, 1386 typu M3 Lee a 4102 M4 Sherman),
  cca 11.400 letadel (vč. 4.719 Bell P-39 Airacobra),
  35.000 motocyklů,
  131.633 ks automatických zbraní, 12.997 ks pistolí,
  350.000 t výbušnin,
  90 nákladních lodí,
  15.417.000 párů vojenských bot, 622.100 tun kolejnic (56,5 % z produkce SSSR), 2000 lokomotiv - před válkou měl Sovětský svaz 25.000 lokomotiv (za války vyrobeno jen 92 lokomotiv). Dále bylo dodáno 11.000 železničních vozů

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel drtivá většina těchto dodávek nepřišla v době, kdy byly nejvíce zapotřebí, tedy po napadení v roce 1941. Chodila až později a naplno se spustila až poté, co se ofenzíva Německa zastavila SSSR ve válce převzal iniciativu. Dodávky v roce 1941 činily pouhých 2,1% ze všech, v roce 1942 14%, v roce 1943 27,4% a nejvíc jich přišlo v roce 1944 - 35,5%
   https://en.wikipedia.org/wiki/Lend-Lease#US_deliveries_to_the_Soviet_Union

   Smazat
  2. 21:32
   No a ty si myslíš, že jako měli amíci všechny ty zbraně, munici a dopravní prostředky připraveny ve skladech? Nebo že je možné výrobu v tak gigantických objemech rozjet přes noc? Svatá prostoto...

   Smazat
  3. 22:46
   To asi ne, jen to zkrátka přišlo trochu pozdě. Nic víc. A také za to nemuseli požadovat zpočátku placení ve zlatě.

   Smazat
  4. Trochu jasno by asi mohlo vnést to, že Ušáci sami naschvál čekali, jak se to vyvine a nechali je vymlátit mezi sebou a potom když bylo jasné že je Hitler kaput, se zapojili jako vítězná strana. Všechno cynicky promyšlené a vykalkulované. Dnes je například známé, že o útoku na Pearl Harber v předstihu věděli, ale už se potřebovali do války namontovat, tak své vojáky vědomě obětovali, tak trochu podobný scénář jako s dvojčaty. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
 69. Vzdyt jste tvrdili, ze se s nacisty paktovali Polaci. Soudruzi, vy zacinate nad sebou ztracet kontrolu a mirite do Bohnic:-)
  ============================================================
  No a nebylo to tak, Pepku? Ty už to máš v té palici totálně vylágrované, degeneráte.

  OdpovědětSmazat
 70. Lidi chápete to? Co je to za individuum, které tráví celičký den tím, aby psalo do anonymních diskusí na internetu lži tak nesmyslné a natolik v rozporu s veškerými poznanými informacemi a údaji, že by s tím neuspěl snad ani u dnešních školáků. Čtenáři to pokaždé vyvrátí a zesměšní ho, ale on trousí dál a ještě větší pitomosti. To je snad nějaká forma masochismu, nebo snad pocit sociální vyloučenosti? Možná by k tomu měl co říct MUDr. David. Myslím že by to mohlo být i zajímavým tématem článku.

  OdpovědětSmazat
 71. Je to nuda. Zdejši slabší individua nemají názor, trpí svou malostí a tak se potřebují zviditelnit alespoň zde. Jsou nezávadní a nezábavní, poznají se podle vulgarit, často doporučují Bohnice, Pepka co vyskočí, v lepším připadě se maskují zámořím, nebo pravověrnou levicí. Je to bez fantazie, stále stejné, prostě nuda.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.