Reklama

středa 22. května 2019

MEDIÁLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ ČLOVĚKEM V TÍSNI: DALŠÍ INDOKTRINACE STUDENTŮ

Ivo Strejček
22.5.2019 PravýProstor
20. května začínají na českých středních školách tzv. týdny mediálního vzdělávání, které jsou studentům exportovány tzv. nevládní neziskovou společností Člověk v tísni. Její aktivisté, a s nimi spřátelení novináři, se hodlají rozjíždět do českých škol s cílem naučit studenty „orientaci ve světě“ a předat jim „znalosti a dovednosti s mediálním vzděláváním“.

Nejde o nic jiného, než o další ideologickou indoktrinaci českých středoškoláků, kterou je třeba zcela zásadně odmítnout. Na základě dlouhodobých zkušeností s názory Člověka v tísni víme, co budou při „výuce“ středoškolákům „vštěpovat“. Samozřejmě pouze to, že studenti jsou neustále vystavováni jakýmsi neurčitým, za to však údajně velmi účinným mediálně- demagogickým manipulacím tu Rusů, tu Číňanů, tu xenofobů – prostě lžím přicházejících od lidí, kteří to s „naší EU nemyslí dobře“.

Řekněme proto velmi rozhodně: studenti na středních školách mají důsledně studovat ty vyučovací předměty, které na tyto školy patří. Nemají být obětmi indoktrinací obskurních hlasatelů „nových pořádků“. Mají se věnovat češtině, cizím jazykům, matematice, fyzice, chemii, dějepisu a zeměpisu – nemají být vystavováni „nalejvárnám“, které se od těch komunistických liší pouze tím, že probíhají v moderních kulisách.

Kdyby se totiž studenti učili to, co se skutečně učit mají, kdyby pedagogové vahou vlastní síly osobnosti trvali na výuce odfiltrované od jakékoliv politiky, pak by dnešní mladá generace měla k dispozici širokou paletu takových znalostí a dovedností, které by jim snadno umožnily orientovat se ve světě bez pomoci jakýchkoliv aktivistických agitátorů a bez nutnosti účastnit se na „politických školení“ v lekcích jakéhosi mediálního vzdělávání. Prostě, chodit se má do školy učit, ne se o pátcích poflakovat po městech a maskovat to účastí na „školních stávkách pro klima“.

Je příznačné, že se týdnů mediálních masáží na středoškolské mládeži ujala „nezisková“ společnost Člověk v tísni. Jednak proto, že z jejího lůna vycházejí zdatní a osvědčení bojovníci za „nový a lepší eurosvět“, jednak proto, že tahle mise je bezpochyby dobře zaplacená.

A tak nám nezbývá, než i novodobým soudruhům z Člověka v tísni připomenout, že kdyby chodili více do školy a méně do škol prosazovat svoje politické agitky, věděli by, že když studenty na svých webových stránkách vyzývají, aby pořizovali dokumentaci z toho, „jak Vaše debata s hostem či seminář probíhali“, se ve slově „probíhaly“ píše tvrdé „y“. V době mediálního vzdělávání, bohužel i pro Člověka v tísni, stále platí: ty debaty probíhaly, proto tvrdé y.

Holt, chce to více gramatiky!


- - - 

25 komentářů :

 1. Proboha co se nějaká profláklá organizace Člověk v plísni sree do vzdělávání našich dětí a vnoučat? Jestli že se objeví v naší škole, vnoučata s ,,přednášky " ihned stáhneme. A s ředitelem, který to připustí si osobně promluvím. Vždyť tam ještě něco zanesou...!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč to někdo konečně nezarazí na vládní úrovni. Příští generace budou ovce s vymytými mozky.

   Smazat
 2. No tak pokud se zmůžeme na odpor pouze tohoto typu, tedy budeme je tepat za gramatické chyby, můžou se nám vesele smát do ksichtu, zatím co nám kradou naše děti! Jinak je to samozřejmě skandál a ti vymývači mozků nemají na školách co dělat. Nemáme ale nikoho, kdo by to byl ochoten a schopen zatrhnout, všichni se bojí. Jak řekl tento týden na jedné akci rodilý Pražák - "v Praze vládne strach!" A já k tomu dodám, že nejen tam. J.

  OdpovědětSmazat
 3. Jak se říkalo co Němci nezískali zbraněmi získali EU, a naši politici jim lezou ještě do pr....!!!
  https://www.youtube.com/watch?v=atWN2igGPsU
  https://www.youtube.com/watch?v=h5zOdwMgieY

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kořeny EU:

   http://svobodnenoviny.eu/vedeli-jste-ze-hlavnim-architektem-bruselske-eu-je-nacista-hallstein/

   https://ulozto.cz/!AB1Ag6ack0mU/nacisticke-koreny-bruselske-eu-pdf

   Smazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zalez senilní blbče z Floridy. Vypadni z našich č e s k ý c h diskuzí!

   Smazat
  2. Chytrý, všeznalý, Emeričan-Floriďan poučuje Čechy, posmívá se jim do Hurvínků, uráží je a jako chytrolín se vměšuje do všeho, jako by tady žil a pracoval.Rozumí dokonale české mentalitě nejlépe. Starejte se především sami o sebe, máte problémů sami se sebou víc, než 3/4 celé planety!

   Smazat
 5. Bandu Člověka v tísni doporučuji pořádně pohoupat,nejlépe na kandelábru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pozor na výrazy v textu,pokud nejste z Jesenice u Prahy. V.J.H.

   Smazat
 6. Kam se hrabe Člověk v tísni, nechte vyučovat občany z Jesenice.

  OdpovědětSmazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak to souvisí s tématem článku? Nijak, že? Tak si to strčte za klobouk.

   Smazat
  2. 19:28 S tématem to nesouvisí,ale přesto ...
   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/05/7915-ultimatum-spojenych-statu-o-huawei-ma-opacny-ucinek.htm

   Smazat
 9. Pokud mne bude Babiš mentorovat kolik peněz ON dal důchodcům. Ptám se kolik peněz dal do neziskovek politického rázu, finacovaných ze zahraničí a i z našich peněz? Ať si ten "byznismen" udělá pořádek ve své hlavě a nesere nán na naši hlavu!

  OdpovědětSmazat
 10. IVK poukázal na skutečnost, že současná ideologická indoktrinace dětí se od té komunistické liší pouze moderními kulisami.
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201905219953562-tato-ideologicka-indoktrinace-se-lisi-od-komunisticke-pouze-jednou-veci-klausuv-institut-rozdrtil/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pana velkého klauna nepokládám za osobnost se kterou bych souhlasil. Je to manipulátor a pravděpodobně agent BIS.

   Smazat
  2. No jak se říká nic není nemožné, k té výchově taky takový malý příspěvek, zdá se že zdravý rozum přebývá na východě. Někdo, myslím že Katasonov řekl, "Nejcennějším zdrojem je hlupák, a protože se v přírodě rodí zanedbatelné množství hlupáků, je třeba je vrábět v co největším množství, nejlépe již od mateřské školky. Já jsem naštěstí žádnou takovouto instituci nenavštěvoval. Rudý dědeček

   Smazat
 11. Novou republiku mám na druhém, někdy na prvém místě důležitosti vybraných webů (sleduji jich pravidelně asi padesát). Jenom mne mrzí, že vaše reakce na některá aktuální témata jsou poněkud liknavé, což je škoda. Děkuji rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 12. Zdravím,pořád se mluví o tom jak se snaží předělat naší mládež.Komunisti to zkoušeli a nezmohli nic,a to měli vpodstate podporu obyvatel,tihle skončí stejně.

  OdpovědětSmazat
 13. Jak tak pozoruji naši mládež, tak té hned tak někdo mozek nevymyje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslíš, že už je úplně vymyto?

   Leo

   Smazat
 14. To je opravdu hnus musí doma zasáhnout rodiče a vysvětlit potomkům jak se věci mají.

  OdpovědětSmazat
 15. Nejlépe je zaměstnat občany alespoň ve třech zaměstnáních pro uživení rodiny a na výchovu není čás. Prostě Geniální. Až budou ti naši pohrobci na dlažbě, tak už se těžko zvednou.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.