Reklama

čtvrtek 16. května 2019

Michael Morris: Co nesmíte vědět!

Michael Morris
16.5.2019  StřípkyZeSvěta
Již léta pozoruji, jak stále více lidí v mém okolí (snaživí a slušní lidé) přichází o práci a z donucení se musí profesně „osamostatnit“ a to jim stačí sotva k přežití, protože nárok na podporu v nezaměstnanosti nemají. Znám mladé, vzdělané a velmi motivované lidi, kteří léta tvrdě pracují, aniž by jim za to někdo zaplatil. Jsou to praktikanti, vykořisťovaní moderní otroci. Během pravidelných pracovních pobytů v USA jsem si všiml, že v posledních letech rapidně narostl počet bezdomovců. Viděl jsem akademika v dobrém obleku, jak přespává v autě, protože přišel o dům. Vzpomněl jsem si, jak žebráci v Berlíně a Londýně stojí fronty u popelnic, aby sehnali k jídlu alespoň nějaké zbytky, a napadlo mne, že sbírání zálohovaných lahví se z nouze změnilo v povolání. Viděl jsem, jak se bída jako šedá clona znovu roztahuje nad celým západním světem, zatímco hrstka jedinců stále bohatne.


Současně s tím jsem slyšel z médií hlášení, která se mi snažila namluvit, že prý je vše v pořádku, že jsme v období rozmachu, kráčíme vstříc růžové budoucnosti, z které všichni profitujeme. Avšak svět kolem mne byl úplně jiný, než jak ho líčila média. A tak jsem se ptal sám sebe: Proč ? Jak to, že vidím co ostatní nevidí ? Závisí to na mém vnímání a postřehu ? Je za tím nějaký systém, a jestliže ano, tak jaký ? Ovládal mne stále silnější pocit, že žijeme ve světě klamů a že někde blízko cosi dřímá a chtěl jsem zjistit, co to je.

Začal jsem pátrat. Pokaždé, když jsem četl nebo slyšel něco, co mi nedávalo smysl (což se stávalo stále častěji), pátral jsem po tom. Zpočátku bylo všechno zmatené. V krátké době jsem měl na psacím stole chaos papírků s poznámkami. Prolistoval jsem hezkou řádku knih s oslími rohy a zažloutlými štítky. Celé dny a týdny jsem brouzdal po internetu a narážel na nejrůznější konšpirační teorie, které mne zpočátku obveselovaly, později ale začínaly šokovat. Tiskl jsem si texty, ukládal v počítači data a v krátké době jsem zcela ztratil přehled. Kdesi venku, ve virtuálním světě, jsou tisíce hledajících, jež si pokládají podobné otázky jako já. Většina odpovědí ale působí jako čiré fantazmagorie. Předkládají tvrzení, aniž by měli důkazy - ale alespoň se ptají.

Nejsem učený odborník na ekonomii, ale těch několik semestrů, co jsem ji studoval, stačí. Jednak abych věděl, že tento obor může být k smrti nudný, jednak abych ovšem i pochopil, že světová hospodářská krize, která oficiálně propukla v roce 2007, není v roce 2011 ještě ani zdaleka zažehnaná. Právě naopak ! Teprve se naplno rozběhla. Zjistil jsem, že mnohá tvrzení, jež novináři a ekonomové pouštěli do médií, byla prostě nepravdivá a nedávala
nejmenší smysl.

Věděli více, než si uvědomovali, ale zároveň byli postižení profesní slepotou. Zjištění, že hospodářství, bankovnictví a politika se hrají s falešnými kartami, mi nic nového nepřineslo. Rozdíl byl pouze v rozsahu, v jakém se mi vše zjevilo a který jsem evidentně podcenil. Řečeno slovy Shakespearova Hamleta: „Je něco shnilého ve státě dánském.“ Vše smrdělo až do nebes, až se mi dělalo zle.

Zabýval jsem se do hloubky peněžnictvím a vytušil jsem, že klíč ke všemu leží právě tam. Výsledek těchto pátrání byl otřesný a zdrcující, neboť jsem zjistil, že peníze nejsou to, za co jsem je považoval. Spíše než platidlo byly spíše prostředkem k vytváření (ú)tlaku. Zjistil jsem, že banky si smějí peníze svobodně vymýšlet. To mne však na univerzitě nikdo nenaučil. „Jak to banky dělají ? Komu patří ?“ Teď jsem to chtěl vědět přesně ! Opět následovaly týdny sisyfovské práce, táhnul jsem to celé noci a četl, dokud se mi nedělaly mžitky před očima. Rozmotal jsem komplikovaný spletenec firem, nechal jsem se oklamat a poté jsem se znovu vrátil na stezku, vedoucí k porozumění a srozumitelnosti. Pak jsem zjistil: Nic není takové, jaké se zdá z vnějšku. Vypadalo to na to, že nic z toho, co jsem se naučil ve škole nebo na univerzitě je pravdivé. Jak to však bylo možné ? Všichni mi vědomě
lhali ? A pokud ano, proč ?

Znova a znova jsem se musel vracet na začátek a stále dokola si pokládat nejjednodušší otázky, až dokud jsem je doopravdy nepochopil a nedokázal na ně odpovědět: „Co to jsou peníze ? Co to je banka ? Jak funguje stát ? Komu patří ? Co vlastně dělá centrální banka ?“ Jednalo se o jednoduché otázky, ale odpovědi na ně byly složité - a nezapadaly do sebe. Takzvaní odborníci poskytovali vysvětlení, u kterých jsem buď usínal, nebo propadal záchvatům šílenství. Musely přece existovat jednodušší, lepší a logičtější odpovědi ! A já jsem je nalezl v okamžiku, kdy jsem si položil rozhodující otázku: „Komu
to přináší užitek ?“

Najednou jsem zjistil, že ekonomika, bankovnictví a všechny procesy, jež nějak souvisí s penězi, byly v zásadě úplně jednoduché. Vysvětlení byla komplikovaná pouze proto, aby jim nikdo nerozuměl. Všechno do sebe začalo pomalu zapadat. Je to mnohem jednodušší, než se zpočátku zdálo: celý západní svět patří několika málo rodinám ! Toť vše. Doopravdy - všechno spočívá v rukou několika málo jedinců. V západním světě téměř každý koncern, skoro všechny banky i celé státy, včetně médií, politiky, vědy a vzdělávacího systému, spočívají v rukou několika málo rodin. Těmto vyvoleným patří dokonce i počasí. Ano, četli jste dobře: Tyto rodiny ovlivňují i počasí ! Zní to bláznivě ? Já vím ! Věřte mi, že to vím. Ale přijde ještě něco horšího. Na následujících stránkách podrobně rozepíšu výsledky svých výzkumů a vám se nebude dostávat slov. Potom možná pocítíte hněv, strach nebo bezmocnost.

Přinejmenším já jsem to tak prožíval. Každý z nás je však pánem svého života, a ten se může každou vteřinu zcela změnit - nakonec mne ovládlo přesvědčení, že musím něco udělat. Vždyť každý by se měl snažit, aby opustil tento svět lepší, než když na něj přišel. Vysvětlím vám, jakou budoucnost nalinkoval tento malý osvícený kruh superbohatých lidí mně i vám. Jejich plán má jednoduché a neokázalé pojmenování: nový světový řád (NWO - New World Order). Vyložím vám šokující detaily ďábelských úmyslů, při jejichž čtení vám ztuhne krev v žilách. Ano, podtitulek už to prozradil: velká část lidstva má být kvůli tomuto záměru obětována; miliardy nic netušících lidí, kteří nikomu nic neudělali, musí zmizet ! Vysvětlím vám jak a proč. Řeknu vám jména těch, jež stojí v pozadí. Ukážu vám však také, co můžeme společně udělat, abychom tento šílený projekt překazili.

Jste připraveni pohlédnout do budoucnosti ? Jste skutečně připraveni? Pokud ano, následujte mne do budoucnosti, jakou nám naplánovali páni světa. Následujte mne do nového světového řádu ! Už dávno začal ! Pokud si nejste jistí a váháte, potom tuto knihu raději rychle odložte a prostě žijte dál, jak jste byli doposud zvyklí. Zapněte televizi a poslouchejte zprávy: „Všechno je v pořádku ! Všechno je v pořádku ! Všechno je v pořádku !“ Anebo si ještě jednou připomeňme Hamletova slova: „Být, či nebýt, to je to, oč tu jde !“

(to byla ukázka z knihy)

48 komentářů :

 1. Pokud nechcete přijít v žádném režimu o bakšiš ze společného koláče, musíte se chovat uvědoměle a vždy vykročit do doby dění, tou správnou nohou, jednou levou, poté pravou v případě nutnosti, skoky snožmo! viz. Zdeněk Svěrák a všichni Cimrmani kolem jeho osoby.

  https://uloz.to/!Lph9m1pp3N9j/nekompromisni-postoje-zdenka-sveraka-z-roku-1977-rude-pravo-a-symbioza-jeho-skalopevnych-nazoru-v-roce-2019-charakterove-pevny-most-no-zkratka-top-ak-mkv-mp4-jpg

  Ramón

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zdeněk Svěrák, to je ten věčný svazák, který jenom mění barvu v čase jako chameleon. Ani stydět se neumí, což je ale pro herce nezbytné, hraje přece jenom svoji roli za prachy. Na věčné časy a nikdy jinak!

   Smazat
  2. Jestli autor doopravdy nazve vrcholné činitele v bankovnictví a vynálezce banksterismu pravým jménem, bude nejspíš neprodleně obviněn z antisemitismu ...

   Smazat
  3. 13:07 svého času prohlásil národní umělec z Přelouče, že za pořádné prachy zahraje třeba Lenina, herci jsou cháska proradná, herec klidně zahraje i roli komedianta na křesle prezidenta banderistánu, má jenom pech, že ho ke křeslu nechtěj pustit :-)

   Smazat
  4. Kniha je vynikající a dobře napsaná, srozumitelná. Doporučuji se jí nebát a přečíst. K tomu Válku zednářů od Van Helsinga (v Německu jsou soudně zakázány jeho knihy o zednářích a pod.) a jste doma a víte co se dnes děje a proč !

   Smazat
  5. 16:41
   Můj názor je ten, že dobrý herec zahraje každou postavu ať zápornou nebo kladnou. Jenom občas itioti jim občas přidělí (nevím z jakého důvodu) postavu pro kteru se nehodí např. dějově- věkem.
   Nejhorší je když své umění zaprodají za přesvědčování občanů (kteří si jich váží) k bankovním spekulacím, nebo koupi věcí v televizních reklamach.

   Smazat
  6. 12:56 ale Ramóne, proč taková nedůslednost? Musí nutně být uvědomělým chováním chodit do zaměstnání a odevzdat společensky užitečnou práci ve shodě s pracovní smlouvou a za tu obdržet dohodnutou peněžní odměnu? Odměnu, která odpovídá hodnotě práce, poníženou o její náklady a daně k provozu státu, který na odpovídající úrovni zajišťuje společenské potřeby? Není to, ovšem za naznačených poměrů, samozřejmostí?

   Smazat
  7. 16. května 2019 21:43

   Vy jste to vzal, systematicky s odborným názvoslovím. Ale, co když mu je již 83-let (Z.S.) a ročně se třese na odkousnutí 12-milionového společného koláče, svých spoluobčanů i když, vzhledem k věku: „Má již všechno hotové!" a ke společnému koláči, již od roku 1961, nerad jiné pouští, jelikož již toho roku, vstoupil pro NAIVITU do strany mezi soudruhy? n

   Nyní s plnou držkou opět společného koláče, poučuje nestraníky z druhého břehu pro něho nepřetržitého socialismu (pro skutečně pracující KAPITALISMU). A zvracet při pohledu do zrcadla mu DNES, již BŮH nedovolí?

   Ramón

   Smazat
  8. V Tramtarii je na kazdym rohu Zebrak a za nim asi deset bezdomovcu. Kriceli,dlouho ze jsou Lucky Country , ale s tim uz nejak prestali...Kdyz se prijde na urad visi tam uz 4 prapory ruzny. To znamena ,ze Tramtarii si uz rozctvrtili jako prase po zabijacce..
   Po vzoru USA kde cernosi maji dostavat miliardy za to ,ze jsou cernosi, tak propaganda v Tramtarii uz , pridelila vsechny uzemi , kde neco stoji za neco ,domorodcum..Nez sem zacinali britove posilat lidi , zilo tu neco kmenu , ktery ale se pohybovali z mista na misto , kvuli potrave , valcily ty kmeny , bylo jich malo a casto valky neprezili,s jinymi. Aby prezili..Potrava byla jen zase lidi a klokani.
   Ted urady zorganizuji ,ze napr. Sydney uz velky uzemi ,cely vlastni jeden kmen. To jsou treba kmen v poctu tri , ktery ted vlastni obrovska uzemi. Nemusi nic dokazovat a kdo by hledal nejake dukazy, ze v Sydney byli /nebo beda nebyli !!/pred 300 let , byl by Multikulturistama okamzite lyncovan jako Vyvrhel vsech Lidskych prav. To se nikdo neodvazi..Ucelem je pak zacit se zpetnou platnosti vyplacet miliardy novym majitelu ...
   Kde nic neni jen poust ,tak o to nema zadnej kmen zajem. Ale kdyby se tam objevilo treba neco nerostnych surovin , tak okazite nejakej kmen se objevi s tim ,ze to vlastni...

   Smazat
  9. Ramóne 0:49, v příspěvku z 21:43 jsou dost přesně popsány podmínky práce a její odměny, které dnes mohou existovat, alespoň teoreticky, pouze ve státní službě. O to, že Z.S. je vyžírka připravený poskytnout služby komukoli kdo přiměřeně zaplatí, není pochyb. No, v pětadvaceti, z naivity, při jeho intelektu! Ostatně, jako nedělník se o tu přihlášku do té partaje, v těch letech, musel setsakra snažit.

   Smazat
  10. Já tuším 17. května 2019 5:01 nebo se mýlím?

   Souhlasím i s tím důrazem na intelekt a podpis, všeho co se Z.S. položí pod ruku, mám na mysli ty "Ztroskotance a samozvance" z roku 1977, kdy jen podepisoval a jako spisovatel a pedagog si to, co podepisuje nepřečte?!

   Na kolika zájezdech s takzvanými ŠMEJDY v dnešní době asi tento popodpisový, dnes důchodce naivka byl? Hergot ten musí mít doma nahromaděných, předražených klumpů, když jen podepisuje a obsah podepsaného, jej nezajímá, zrovna jeho ...

   Mějte se fajn!

   Ramón

   Smazat
 2. NWO se v naší zemi nesmí povést v žádné liberální diktatuře žít nechci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím, jakou zemi máte na mysli. Ale Česko už dávno buduje NWO na plné koule!

   Smazat
  2. DÁVNO UŽ JE VŠE REALIZOVÁNO jen se o tom nesmí mluvit!
   Jen O TOM NESMÍTE VĚDĚT!!!
   Rozhodli to už před rokem 1987 a od té doby probíhá ta viditelná část. Samozřejmě pod záminkou šířené demokracie a svobody, na kteroukoliv si vzpomeneš.

   nikde o tom nemluvte, jinak se dostanete mezi ty, co je všude mažou. Tedy v tom lepším případě.

   http://e-republika.cz/article4154-Pro%C4%8D-se-musi-ve-vykradanem-%C4%8Cesku-zavest-bankovni-da%C5%88

   Smazat
 3. AUTOR
  nemusí chodit tak daleko.
  Stačí se podívat na německé důchodce, jak v noci vybírají popelnice. Je pouze škoda, že konkrétně nejmenuje ani slovem ty, kteří toto vše v pozadí řídí. ANI slovo o sionistech, smutné...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. člověče, dejte si bacha na hubu. takhle vás dostanou setjně jako mě

   Smazat
 4. 100 nejbohatších lidí světa 2019 podle Forbesu:
  https://nejbohatsilide.forbes.cz/

  Jsou Rockefellerové, i Rothschildové chudší, než Jeff Bezos? Myslíte si, že tomu tak není? Tak proč tam nejsou uvedeni? Kdo vlastní Forbes?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 100 ? Někde jsem četl, že by vlezli do jednoho autobusu. K dnešní radostné době, mám jen malou připomínku, ta vychovalovaná zaměstnanost, vděčí metodice. Za nezaměstnaného se počítá osoba evidovaná, jako nezaměstnaná na Pracovním úřadě. Zrovna tak průměrná mzda neznamená, že ji dosahuje polovina pracujících. Výše mzdy, čí důchodu bez porovnání s inflací neříká nic. Žít dnes Antonín Novotný, tak by mohl opět provést historickou větu, že socializmus u nás zvítězil.

   Smazat
 5. Oba díly knihy:
  https://www.databazeknih.cz/knihy/co-nesmite-vedet-117233
  https://www.databazeknih.cz/knihy/co-nesmite-vedet-2-297458

  OdpovědětSmazat
 6. Možná, že ty sdělovací prostředky zase tolik nelžou, když říkají, že je vše na dobré cestě, že máme zlaté časy. Tyto sdělovací prostředky totiž patří vlastníkům akcií firem a bank a jejich cena jim stále stoupá. Aby tomu tak bylo, jsou aktivní a manipulují. S množstvím peněz v oběhu, se vzájemnými kurzy světových měn, s cenami komodit, s rozhodováním politiků. Že toto vše má negativní dopad na zbytek populace, již není jejich problém.
  Ano, to je již náš problém, nás co se živíme prací. Ať již manuální, nebo intelektuální. Dostali jsme se do něj, pro naši pasivitu a bohorovnost. Ke spokojenosti nám stačí, mít se o něco lépe než soused, přičemž nám uniká, že nám všem jsou postupně odebírána práva o sobě rozhodovat, takže naše pozice je stále neudržitelnější.
  Vymanit se z toho můžeme pouze vlastní společnou aktivitou. Začít bychom měli u výměny provinivších se politiků a kontroly těch nových. Bez zákona o referendu, to nejspíš nepůjde. Ale za pár dní máme možnost ty politiky měnit, rozhodně bychom toho měli využít. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zlatá slova, ale za co měnit? Po přečtení volebních lístků do Parlamentu EU, po zjištění legislativní moci tohoto parlamentu a po shlédnutí 4 debat kandidátů soudný volič přijde o iluze. CZExit, je dětské řešení, rozkopáme bábovičky na písečku, ale co dál. Že jsme byli před Rakouskem a budeme i po něm, je hujerství, tenkrát jsme byli průmyslově nejvyspělepší část mocnářství, dnes promiňte, jsme kolonie. Jsme zklamáni a marně budeme hledat mezi sebou lepší náladu a chuť jít do toho znovu s důvěrou v lepší stát. Víte-li recept, tak poraďte.

   Smazat
  2. Já chodím k volbám a profláknuté politiiy nevolím, snažím se už 30 let, ale výsledek není žádný.

   Smazat
  3. Anonymní17. května 2019 16:58
   Čo bolo, to bolo, terazky jsme kolonie. V tom s Vámi souhlasím. Z toho je třeba vycházet a získat vůli to změnit. Jsme potomci husitů, kteří se svým vojskem táhnuli Evropou, kam se jim zachtělo.
   Je možné se postavit na vlastní nohy, když je k tomu vůle. Je třeba nekompromisně odvrhovat ty z nás, kteří jsou prokazatelně v cizích službách a pracují proti národu. Bez rozhodnosti, se žádný výsledek nedostaví. P.K.

   Smazat
 7. Když před týdnem ministr Hamáček vysvětloval kauzu ministr kultury Staněk, tak nám lhal, ani se nestyděl. Už věděl přesně, že ministr Staněk končí, že není Hamáčkova loutka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hamáček musí bezpodmínečně poslouchat, jinak by musel cálovat stamilióny za Altnera

   Smazat
 8. A jedna z nejdůležitějších NWO je britská královna a její prohnaná rodina. Proto dost let již nechápu, že se všichni můžou posrat z toho,jaký botičky má další nový malý princátko, co nosí nějaká manželka a jestli se černošce narodí bílý dítě. To mně teda fakt nezajímá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Britská královská rodina je jenom takový dobře placený divadelní soubor, který musí hrát nekonečné představení před svými retardovanými spoluobčany, aby se tito retardové nezabývali daleko vážnějšími událostmi, které se mezitím kolem nich odehrávají. Je to přesně podle hesla římského impéria: "chléb a hry" pro plebs.

   Smazat
  2. Byli by k smíchu, kdyby nebyli tak drazí. Princátka v 21. století patří do pohádky.

   Smazat
  3. noviczech
   ...Britská královna dostává od začátku šedesátých let minulého století ročně od Německé spolkové republiky 15 milionů DM, to jako důvod bylo uvedeno, že aby měla peníze na potraviny přírodně zhotovené!!! Tedy, žádná umělá hnojiva, žádné anglické granuláty ze chcíplého dobytka, který se bez kontroly pásl celý rok venku, granulát ani pro krávy, ani pro prasátka, ani pro slepice! No a když se jedná o finance, teď 17.05.2019 bylo napsáno ve zprávách, že pět (mám dojem evropských) bank zaplatí pokutu několik miliard euro!!! Komu to zaplatí, kde vemou peníze a nezbankrotují a co se s těmito penězi stane???
   ...někdo jako byl pan STALIN by se nám teď určitě v Evropě (a snad pro celý svět) hodil, NEMYSLÍTE???? :-)))

   Smazat
  4. Kdyby byla Alžběta žábou na pramení, tak by jsme nabyli v takovém průšvihu. Problém je jinde a divím se, že zdejší lid si nechá nakecat takové blbosti. Když věříte takovým pitomostem, tak náprava je v nedohlednu.

   Smazat
 9. Příspěvek s úplně jiným tematem! (omlouvám se)

  Huawei a nebezpečí? Ani náhodou! Stačí si dát dohromady 1+1. Na nopvinkásc.cz se píše o chybách v procesorech! Do doby, než vyjde "chyba" najevo tak se může pracovat na "špionáži" u kohokoliv!!! Po odhlení se to prohlásí za chybu! Fascinující , tolik odborníků na tom pracuje a
  přesto je tam chyba? Spíš je to úmysl!
  Nojo, však to znáte to pořekadlo, kdy zloděj křičí.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě, že je to součástí standardní konstrukce procesoru. Copak dnes, to si ještě můžete vybrat, jestli u sebe nosit tu "děravou" elektroniku. Horší to bude v budoucnu, až budete mít ten čip implantován a až bude možnost nejenom sledovat, ale ještě k tomu řídit člověka na dálku. Už dnes se našli blbečci, kteří si nechali proaktivně implantovat čip třeba jenom kvůli tomu, aby nemuseli nosit kartu ke vstupnímu turniketu u svého zaměstnavatele. Vzhůru do budoucnosti :-)

   Smazat
  2. Jsou to idioti s těma chipsama,je lepší přijít o kartu než o ruku, že?

   Smazat
 10. 17:54 z antisemitizmu nebude obviněn nejsou to semité ale chazaři. Ptát se komu to slouží mě učil už děda. Vždy když se Vám někdo nabízí pomoc zeptejte se ho co za to. Prapraděda.

  OdpovědětSmazat
 11. Opět jednou jsme naletěli západu, když jsme si nechali od nich vnutit, že to co děláme, děláme špatně a přitom jsme vyráběli všechno od jehly po lokomotivu a letadla, vše naší naše výroba. Bylo jsme soběstační v potravinách, ve výrobě všeho. Západ nám neustále vnucoval, že to co děláme je špatně a oni jsou ti co vše umí a dělají to dobře. Opak byl pravdou. Dnes nás vysávají a my odvádíme západu vše co tady smontujeme a oni nám pořád dokazují, že jsme druhořadí. Bude to pokračovat do doby až se osamostatníme a vyhodíme Pospíšily, Kalousky, Petříčky a další a další patolízaly, kteří zaprodali náš národ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:20
   Bohužel to víte Vy já a mnoho jiných. Ale dnešní mladí jsou přesvědčeni, že bez EU a Německa nejsme nic. Kdo jim tyto názory tluče to hlavy ? Můj syn 38let se ze mne snažil udělat hlupáka tím, že poslouchám alternativní vysílání a čtu a diskutuji na NR a podobných vlasteneckých vebech.
   Dodám-je svobodný, neustále žije a je opečováván svoji matkou v naší domácnosti a je ajťák.

   Smazat
 12. Nevim, proc se bida kritizuje. PATRI KE KAPITALISMU. Aby byli kapitalove silni, musi byt miliony kapitalove slabi, chudi, zebraci, bezdomovci. Tohle Cesko voli pri kazdych volbach, chteji KAPITALISMUS, chteji hledat praci mimo CZ, chteji byt stihany exekutory, chteji byt chudi a zebrat, chteji byt bezdomovci. TOHLE VSE NOSI KAPITALISMUS. Proc se jim to, co si vybrali a vybiraji stale a stale vybirat budou, NEKDO SNAZI VZIT. Zeptejte se kohokoliv, zda chce socialismus! NIKDO, komuniste jsou denne zostuzovani za vsechno, HLAVNE PROTO, ze tenkrat zadny chudy, bezdovmovec, bez prace nebyl. Vsichni byli na tom stejne.DOBRE! TOHLE NIKDO NECHCE, NIKDO, ani uz treba UV KSCM. Kazdy usiluje jen o to, aby se mel dobre, ON ci ONA - a prinejhorsim lepe nez soused, byt oba zebraji!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:16
   Ano, idiocie kráčí světem a bije ho hlava nehlava, inteligent nebo blb. A kdo je vlastně kdo? Jsme součástí kolektivní sebevraždy. Ne všichni ji však schvalujeme. Otázka zní. Chtějí se jí, ti co ji nechtějí aktivně bránit - být, či nebýt v kolektivním slova smyslu.

   Smazat
  2. 21:16 Když je ten socialismus tak skvělý systém, proč tedy reálně nikde na světě nefunguje?

   Smazat
  3. 22:00

   Nefunguje, nebo mu není umožněno fungovat? Dokud jsme byli součástí silného vojenského uskupení, navzdory trvalému válečnému režimu a enormním výdajům na obranu třeba v ČSSR fungoval docela dobře. V porovnání s následnou koloniální érou doslova výborně.

   Použiju-li vaši duchaprostou logiku, když je jaderná fůze tak skvělým systémem ke generování energie, proč vyjma Slunce reálně nikde na světě nefunguje? Přestože proti ní (snad)nikdo nebojuje, nikdo se jí nesnaží ze všech sil sabotovat. Umíte si na to odpovědět sám?
   Není to třeba proto, že lidé zatím nejsou dost vyspělí k jejímu řízení? Proč ušlechtilé plodiny, jako např. květák, vyžadují tolik péče a pokud se jim jí nedostává, spolehlivě prohrávají se všemi druhy plevelů a chorob? Značí to, že nestojí za nic a daleko perspektivnější je pýr, svízel, bodlák či bolševník, hlavo?

   Smazat
  4. Socialismus fungoval výborně? Buď máte krátkou paměť, nebo jste v něm nežil.

   Smazat
  5. 23:07

   Udržel se navzdory nepřátelskému úsilí zahraničí 40 let. Poměrně rychle zavedl velice nadstandardní sociální podmínky obyvatelstva. Zahájil dynamický růst průmyslu ve všech odvětvích významných v té době, včetně vskutku ojedinělých na tak malou zemi, takže jeho výkon mezi lety 1948-1989 vzrostl 13x. Zavedl zemědělskou velkovýrobu s vysokým obsahem mechanizace a umožnil tak nejen naší plnou soběstačnost, ale i významný export. Zabezpečil ne svou dobu velice kvalitní a plošně dostupnou zdravotní péči obyvatelstva. Zabezpečil vysokou úroveň bezplatného vzdělávání. Udržoval mohutnou, dobře vyzbrojenou a bojově připravenou armádu. Dokázal přeměnit zaostalé Slovensko na průmyslovou zemi. To vše z vlastních prostředků, bez zadlužování.
   Co dokázal tento režim? Udělat z nás zadluženou kolonii s několika oligarchy, plnou lidských zdrojů určených jen k levné práci pro západní kapitál. Vyprodat vše hodnotné, zbytek zničit a degradovat náš status průmyslové země zpět na zemi rozvojovou.
   Vám to nepřipadá jako dobrý výsledek, v porovnání s nastalou érou výborný? Vy si hovíte v dekadenci a úpadku?

   Smazat
  6. Najděte si na Youtube Arona Russo je tam z českým překladem o Rotchilldovi a 9/11. Dovíte se o co jde.

   Smazat
  7. 22:00
   Přečtěte si včerejší Lidovky, Paneláky jsou na roztrhání - článek - o bydlení v proklínaných "králíkárnách" je nebývalý zájem. Určitě tyto noviny sem nepašuje Putin. Každý systém je bezbranný proti lidské chamtivosti a závisti, Dokud se sami lidé nezmění, není co řešit.

   Smazat
 13. Tak Rusnok asi před rokem na ČT pronesl slavnou větu, že "lidé vlastně nevědí, jak vznikají peníze...", ale dál se o tom moc nešířil .-) . Doporučím videa Edwarda Griffina, vysoce solidní analýza - "Jak vznikl Fed a jak z toho ven?".

  OdpovědětSmazat
 14. Tuhle knihu jsem četl jen před pár měsíci, tak ji mám v živé paměti. Její problém tkví v tom, že obsahuje na straně jedné naprosto závažné myšlenky, které tak nějak intuitivně cítíme a vímáme, jen je nedovedeme seřadit do logické řady a vyvodit z nich důsledky; na straně druhé je kniha devalvována skrze fantasmagorické excesy (snad jen UFO a yetti chybějí). Druhý díl jsem už ani nečetl...

  OdpovědětSmazat
 15. Žijeme ve světě, ve kterém fantasmagorové mají kapitálem placené pole působnosti bez hranic. Jak se snaží čété nás přesvědčit o tom, kolik penez k nám z EU doteče, ale už je nad její síly sdělit, že 5 x více miliard z naší země odteče, jen z bank přes 80 miliard ročně.... Můžeme si dovolit opustit jako kolonie Bruselu EU? Samozřejmě že ne, neb by nás stihly hned embarga, blokády, sankce a další vyděračské praktiky diktatury kapitálu. Dnes jsme méně, než kdy byla Indie jako kolonie vůči V. Británii, jsme něco na hranicích indiánské rezervace, jen naštěstí jsme odolní infekcím, takže se nás nedaří tak jednoduše vyhubit. Ale chuť na to Západ má velikou, v tomto směru jde věrně ve šlépějích Adolfa Hitlera a Německa. Proto ta láska k Západu husou potrefených. A naše Zlaté časy? No ovšem, ve srovnání s léty 1. nebo 2. světové války je u nás poklidno, chudo, ale hladem se snad neumírá. Ty Zlé časy zatím exportujeme třeba do Afriky a zejména do muslimského Světa, tam vedeme války, zabíjíme nevinné, rozkrádáme a ničíme památky a jejich kulturu, prostě vedeme teroristické války, byť za cenu odvetného terorismu v zemích EU. Ale tak funguje svět kapitálu, válkami rozkvétá, sílí, mírem hyne. Tedy naše zlaté časy za bídu a otroctví jiných. A co jsou to embarga, blokády, sankce....nic jiného než vyděračství jedněch, aby měli zlaté časy na úkor druhých, odíraných. A tak se nám vede! A morálka? O čem to člověče žvaníte??? Morálka stejně jako demokracike jsou neslučitelnéí s kapitalismem. Kam bychom to došli, kdybychom - EU, kapitalismus, i my vazalové chtěli být morální. To by hned Zlaté časy sklaply. Ty Zlaté časy jsou založeny na tom, že člověk člověku dravcem jest a ten kdo je větší dravec, ten má bohatší Zlaté časy.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.