Reklama

středa 22. května 2019

Miluju Ortel

Petra Fialová
22. 5. 2019     Parlamentní listy
Pokud si pokrytečtí mocipáni myslí, že se kapela lidem odcizí, když ji nebudou hrát v televizích či rádiích, tak se mýlí. Pravě naopak. Odcizují se oni nám.


Skoro už před měsícem, dne 25. dubna, se konal na pražském Václavském náměstí koncert skupiny Ortel, který předcházel demonstraci svolané proti diktátu Evropské unie. Zazněl tam mimo jiné skvělý projev Ivana Davida, kandidáta na europoslance za SPD. S úplnou písemnou podobou Davidova krátkého, ale vše v kostce plně vystihujícího vystoupení jsem se náhodou seznámila až teď. Vyšlo pod názvem Dříve země dobývaly armády, dnes nařízení Evropské komise a je stále k přečtení ZDE.

Nepotřebuji jejich cenzuru

Chtěla bych vyjádřit poděkování organizátorům demonstrace za to, že moji oblíbenou kapelu pozvali. Poslouchám písničky Ortelu téměř denně a často chodím na jejich koncerty. Jejich melodie i texty mě oslovují a dovoluji si říct, že nemají v současné době konkurenci.

Pokud si pokrytečtí mocipáni myslí, že se kapela lidem odcizí, když ji úmyslně nebudou hrát v televizích či rádiích, tak se mýlí. Pravě naopak. Odcizují se oni sami nám. Kvůli tomuto jejich přístupu jsem přestala poslouchat rozhlas a dívat se na televizní zpravodajství. Nepotřebuji ani, aby mi někdo určoval, které informace se ke mně mají dostat a které ne. Nepotřebuji jejich cenzuru. Už pozítří se otevřou volební místnosti. Mám už dlouho jasno, které kandidáty na poslance do Evropského parlamentu podpořím. Můj hlas patří svobodě a přímé demokracii.

34 komentářů :

 1. Skvělý ORTEL a Ďurica: https://www.youtube.com/watch?v=-S-p-3K5znw

  OdpovědětSmazat
 2. Klídek, bezmocnost politiků a bezzubost jejich politiky se mimo jiné projevuje ve sportu a kultuře. Kdysi za totáče byl na indexu i Karel Čapek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je zajímavé.Já mám snad celého Čapka včetné pověstného "Proč nejsem komunistou" a "Hovory s TGM" a všechno vydáno za totáče. A editora dělal m.j. i jistý pan Halík (tatík známého faráře a "filozofa").

   Smazat
  2. Pravda,pravda,vlastním také,koupeno za hluboké totality.A ORTEL? Jen tak dál,mám vás moc rád a jste jste s vašimi písničkami naděje a pohlazení po duši všech vlastenců a slušných lidí .Franta

   Smazat
  3. K.Č.nebyl vydáván 1949 - 1953 asi existovala hlubší

   Smazat
 3. Podívejte na výroky evropských vládců..z toho až mrazí!
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=340704116502008&set=a.118110018761420&type=3&eid=ARBKOWBUSKTj-tqPIPoBqjPqEXMpDpVe64ZEv-nU7mhCr3xwP2TuJSsSQBA--ZvwHlUBdkOdqvM-OcaV

  OdpovědětSmazat
 4. Děkuju soudruhům z toho oškubanýho "zlatýho slavíka" - až do doby než tam s Ortelem začali podvádět jsem o něm nevěděl - nyní si ho rád poslechnu - hrajou pěkně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsi napsal hezky soudruhu. Konečně se ukazuje, že umíš taky něco jinýho, než sprostě napadat, nadávat, a urážet. To tvoje pošklebování snadno skousnem.

   Smazat
  2. To jsi spadl z Marsu, on o koze a ty o voze...

   Smazat
  3. 12:36 Za nás nemluvíš soudruhu. Mluvíš jen a jen za sebe. Nebo snad používáš pluralis Majestic soudruhu?

   Smazat
 5. Že se demonstruje proti diktatuře EU, respektive světovému
  kapitálu prostřednictvím EU - celkem chápu. Ale pořád nevím, proč se demonstruje proti ministryni Benešové - prý není pravda, že máme 4stupňové soudnictví, ale dvě trojstupňová paralelní soudnictví - a je to snad její chyba??? A že sloupy republiky fungují jak fungují? No zorganizovat u nás demosntrace není zadarmo a vyžaduje to techniku - a kdo za tím stojí a v či prospěch to tedy je? Těch, co neplatí daně a brání se seč mohou EET...? Ti co vykradli stát a bojí se, že by mohli být souzeni, když čekají za svojí zlodějinu povýšení? Podívejte se na náš "svět" politiky: stovky stran a hnutí kandidujících tu či onde do různých voleb - a nyní pro srandu na padesát straniček i stran kandiduje do EU s pěti stovkami svých "politických velikánů" na 21 poslaneckých křesel. Jen blázen může brát takové volby vážně - a to vše za peníze zaměstnanců a konzumentů - tedy daňových poplatníků - vyhozené snad miliardy! Žádná doba Havlů, Klauzů a Zemanů nekončí, přijdou sice jiné tváře, ale diktatura kapitálu zůstane. Nebo snad si myslíte, že přijde nějaký čas zase pro humanismus, sociální spravedlnost, kapitalismus s lidskou tváří??? Daleko ještě směšnější, než představy o pražském jaru 1968.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:47 To demonstruje pár zhrzených politiku, kteří už nemají svoje plné korýtko a ten zbytek to jsou polodebilní užiteční idioti. Většina z nich ani neví proč tam vlastně jsou.

   Smazat
  2. Možná, že vědí, nějaký příspěvek od strýčka se vždy může hodít,že?
   M.

   Smazat
  3. Školáci a studenti by měli demonstrovat, že nechtějí ve škole češtinu, matematiku a atd. Ať už je to konečně vše. A když se jim nebude líbit učitel, tak dostane výprask. Kam až ta svoboda a demokracie dospěla. Je to obr totalita!!!

   Smazat
  4. Tak 15:04 konečně trefil hřebík na hlavičku: TOTALITA. Vyměnili jsme socík za kapitalismus, ale totalita zůstala. Jen je otázka, co je pro občany příznivější, zda diktatura proletariátu či kapitálu? Samozřejmě jinak bude soudit kapitalista, jinak nezaměstnaný či bezdomovec, jinak zkorumpovaný kapitálem člen střední vrstvy, jinak ti pod hranicí chudoby. Jinak ten, kdo dává přednost psům před dětmi, jinak ten, kdo upřednostňuje děti před psy. Jinak ten, kdo se těší z vymírajícího národa a úprku českých vzdělanců za hranice do mzdových rájů, než ten ...a tedy a ne nakonec ten (blbec), kdo platí daně v ČR a nebo ten (chytrolín), kdo daně neplatí vůbec a je ulitý s miliardovými konty do daňových rájů a neposlušné kočíruje třeba kuciakováním.

   Smazat
 6. Fialová Milka je typická blbka volící SPD.
  Vůbec netuší co znamená ve skutečnosti pojem "cenzura", myslí si, že všechna masmédia mají povinnost hrát zrovna tu její oblíbenou formaci. Úplná mimoňka. A David se takovýma ještě chlubí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikoho neurážej, spíš napiš jaká masmédia hrají Ortel.

   Smazat
  2. 13.24 - zalez a nepruď, až bude pršet, běž demonstrovat na Václavák

   Smazat
 7. Zalez někam a neopruzuj 13:24.

  OdpovědětSmazat
 8. Jo mám rád Ortel a poslouchám ho že se slouhům vlastenci nehodí je bohužel realita.Ale je jich málo a můžeme je porazit.

  OdpovědětSmazat
 9. Proti Ortelu nic nemám, jen to není už pro mně. Raději mám
  vepřozelo ale s kobzolami.

  OdpovědětSmazat
 10. Co je a co není skutečná demokracie

  Skutečná demokracie je vláda všech!
  Skutečná demokracie proto není vláda zastupitelů!
  Skutečná demokracie proto není vláda většiny!
  Skutečná demokracie proto není diskuze!
  Skutečná demokracie proto nezná pojem menšiny!
  Mohl bych pokračovat, mám však za to, že to co jsem „vypíchl“ pro „vyprovokování“ diskuze bohatě stačí.

  A ještě dodatek: ve skutečné demokracii jsou proto demonstrace proti vládě a jejím členům pitomost.

  OdpovědětSmazat
 11. Ortel pokračuje v pravdě kterou zpíval Karel Kryl.

  OdpovědětSmazat
 12. To by chybělo, aby si tu každý zpíval co chtěl. Proto máme nezávislá média, která spolehlivě dohlíží na naši názorovou čistotu. V této zemi lze upozorňovat pouze na ruské nebo čínské nebezpečí, ale narvěte to do písničky, že. Takže radši budeme housti Fluse a spol.. Šel jsem tuhle z lesa s klečí a v tom potkám ruské nebezpečí, proč se ruse maskuješ, že ty mě tu špehuješ? Nejsem přeci sebevrah, vím, že nám díky NATO, ujel v Čechách vlak. Nech si Ruse svoje triky, my tu máme nejen svoje chvilky, objednáme americké vrtulníky,až zaduní jejich motory, budeš zírat na story.

  OdpovědětSmazat
 13. Proboha, co je tohle za clanek? Skoro denne ctu Novou republilu kvuli clankum, ktere nejsou pro ovce a nelezou Prazske kavarne do zadku. Ale co ma znamenat tenhle blabol o Ortelu? Take neposlouham zadna radia a TV si pustim vyjimecne, ale je spravne, ze tuhle sragoru nikde verejne nehrajou. Pominu-li,ze textove a hudebne se jednao kapelu 5.kategorie, tak preci nezapominejte na Ortelovo nackovskou minulost, ktera ho uz bude doprovazet cely zivot. Dokonce pan Ortel prohlasil v jednom z rozhovoru, ze nelituje sveho pusobeni v kapele Conflikt 88. A pokud nekdo z vas nevi oc bezi a mate podobne choutky jako autorka Petra Fialova, tak se prosim rychle s touto historii seznamte. Nemyslim si, ze bychom meli byt tolerantni k lidem typu Tomas Ortel a jemu podobni. Nebo jsou mezi nami najivni lide, kteri si mysli, ze se takovy clovek muze zmenit a my ho jeste budeme povazovat za velkeho Cecha, ktery to s nasi zemi mysli dobre? Nenechte se vysmat ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:14- milý pane, "Ortel" je pro "Husity". Vy sice nejste z "Pražské kavárny", ale jste z "Panské jednoty". Tolik tedy z alegorické exkurze do minulosti. Co nová "bitva na Bílé hoře", nehrozí?

   Smazat
  2. 23:14 Náckovská minulost např. Wernera von Brauna byla také známa a vyřešilo se to tím, že nebyl žádný nacista, on chtěl přeci jenom létat na měsíc. Že v rámci své touhy pozabíjel pár tisíc lidí nikoho nezajímalo. Takže asi takhle Ortel chtěl vždycky jenom zpívat, plnit sály a máte vysvětlenu jeho "náckovskou" minulost.

   Smazat
  3. Strážče demokratůry - anonyme 6:53 - Flastrování lidí a hudebních skupin by ti docela šlo. Ale laskavě uveď jedinou "náckovskou" písničku či verš od Ortelu. Jsem zvědav.

   Smazat
 14. Nekdy opravdu pobavene koukam, jak se dokaze dostat tema pres Ortel k Bile hore apod. Nackovska minulost je vysvetlena tim, ze je Ortel takova hezka ceska kapela pro obycejny lid. Jinak nackovskou pisnicku Ortel nema, to jsem ani nezminoval. Ortel ma pouze xenofobni texty a to trestne neni. Ja jsem od tehle skupiny slysel jen asi tri songy a to byl zacitek pro cely muj zivot :-) Na co jsem upozornoval a to tu nikdo nedokazal vyvratit (vlastne to ani nejde), ze poslouchate skupinu, kde frontman byval velky nacek a ani se za to nestydi. Dnes tu vystupuje jako druhy Landa a vy mu to zerete se vsi paradou. Nebojte se najit jeho jistorii s Conflikt 88, hodne veci vam pak dojde a nemusite pak psat takove bludy. Pokud se zacnete stydet, jste na spravne ceste :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:49-to se mám stydět za "Husity", abych byl na správné cestě? Vy určujete,"kdo jsou boží bojovníci"?

   Smazat
 15. Chlape, co sem porad tahate ty Husity? Ja vam jen sdeluji, ze pokud se vam libi Ortel, je to sice pro me k nepochopeni, ale je to vas vkus. Jen si sahnete do svedomi, ktereho zpevaka tim podporujete. Obycejneho krupanskeho nacka, ktery nam ted tady bude pisnickama sdelovat kecy o vlastenectvi. Proc se porad bojite si to priznat? Ohanite se tu Husitama a vlastne je tim i zaroven urazite. Kdyby tohle slysel Zizka, tak se na miste poblije :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:29-když už neumíte diskutovat ve "vláknu" přímo a okopáváte kotníky mimochodem pane, který sice neposloucháte rádia a vyjímečně se díváte na TV, přesto hodnotíte cokoliv, včetně pocitů Žižky, tak je mi z Vás skutečně na blití! PS.-kde jste přišel k tvrzení, že Ortel je můj vkus! Váš verbální projev je výronem křupanství "antinácka".

   Smazat
  2. Mily pane Povolny, psal jsem vam podminku POKUD se vam libi Ortel. Zatim jsem od vas zadne vecne argumenty necetl, spis jen nejake blaboly o Husitech. A ke mi vlastne i jedno, jestli tu kapelu poslouchate, ja jsem chtel upozornit na nesmyslnou podstatu tohoto clanku, kde mozna ani sama autorka nezna nackovske spojitosti s T. Ortelem. Krupana si prosim nechte pro sebe, za toho antinacka dekuji, nejspis jsem tu jediny. Ten Zizka byl nadsazka, zo byste mojl pochopit, kdyz jste takovy jorlivy pisalek :-)

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.