Reklama

neděle 5. května 2019

Ministerstvo obrany Ruské federace vážně začalo posilovat obranu Kuril


Anatolij Koškin
5. 5. 2019 https://regnum.ru/news/polit/2622717.html
Moskva a místní velení se postarají o pohodlný pobyt svých vojáků.
Nehledě na "zákazy" ruským vůdcům a politikům od japonské vlády navštěvovat Kurilské ostrovy, které jsou nesmyslné a porušují princip nezasahování do vnitřních záležitostí suverénního státu, a doprovázející "pobouření" Tokia a jeho hloupé "diplomatické protesty", život na těchto "vzdálených, ale našich" zemích běží normálně. A co víc, na rozdíl od minulých let, kdy Kurily byly doslova opuštěny ústřední vládou a jejich obyvatelé byli nuceni pokorně přijímat zahraniční "humanitární pomoc" ze sousední země, nyní, konečně, jak se zdá, se dostávají ostrovy, které mají velký ekonomický a vojensko-strategický význam, do prioritní sféry, takže vybavení a zlepšení života místního obyvatelstva vážně znepokojuje moskevské vysoce postavené úředníky.

Na Kurilách je vytvářen spolehlivý štít, který dokáže odrazit útok nepřítele, ať už přichází odkudkoli.

Jak se říká, "nebylo štěstí, ale neštěstí pomohlo". V mnoha ohledech právě dotěrné v podstatě revanšistické požadavky japonské vlády, podporované pravicovými nacionalistickými silami Země vycházejícího slunce, "vrátit" Japonsku území, zákonně patřící našemu státu, povzbuzují ruské ústřední orgány, aby posílily rétoriku o ochraně svrchovanosti a územní celistvosti naší země konkrétními programy sociálního a ekonomického rozvoje. Ze zkušenosti s komunikací s Japonci vím, že právě realizace těchto programů v mnoha směrech rozčarovává a přesvědčuje naše sousedy o marnosti předpokladů, že dostanou ostrovy, když využijí jejich "zpustnutí a svízelné situace místního obyvatelstva".

Tokio vůbec nenadchly ani výsledky průzkumu veřejného mínění na jižních Kurilách, kdy obyvatelé Kuril, nehledě na existující každodenní potíže, projevili svou věrnost své malé Vlasti a kategorickou neochotu jít pod japonskou správu, o které premiér Japonska Shinzo Abe bezohledně a arogantně hovořil na začátku letošního roku.

Příkladem toho, že život na Kurilách se zlepší pro všechny kategorie místního obyvatelstva, včetně vojáků, kteří chrání ruskou zemi na vzdálených hranicích, byla cesta skupiny vysoce postavených úředníků Ministerstva obrany Ruska v čele s prvním náměstkem ministra obrany Ruské federace Ruslanem Calikovem v předvečer svátků na Kurily. Skupina měla provést inspekci výstavby vojenské a sociální infrastruktury na ostrovech Iturup a Kunašir. "První náměstek ministra obrany pověřil velitele vojsk Východního vojenského okruhu, aby předložil návrhy ohledně výstavby štábu pluku na Iturupu a vytvoření kulturních a volnočasových center a sportovních komplexů na ostrovech Kurilského řetězce", uvedlo Ministerstvo obrany RF.

Na pokyn Ministerstva obrany Ruské federace Calikov zkontroloval zónu bojové služby PVO na Kunaširu, sociální infrastrukturu, vyslechl zprávu generál poručíka Genadije Židko o budovaných objektech. "Proces dokončení výstavby služebního bydlení pro vojáky a jejich rodiny na ostrovech musí být dynamický. Je nezbytné vytvořit komfortní podmínky pro každého vojáka, který přijíždí do služby ve vojenských jednotkách na Iturupu a Kunaširu", cituje ministerstvo slova prvního náměstka ministra.

Jak již bylo oznámeno dříve, 18. kulometná a dělostřelecká divize, jediná v ozbrojených silách Ruska, která je umístěna na jižních Kurilských ostrovech, je vybavována novými moderními zbraněmi. Jsou zde umístěny protilodní raketové systémy Bal a Bastion, propracovává se umístění na ostrovech stíhacích letounů SU-35 VKS. Na Kurilách je vytvářen spolehlivý štít, který dokáže odrazit útok nepřítele, ať už přichází odkudkoli.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová


108 komentářů :

 1. Optám se, mají v Rusku problémy s imigranty?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím zda jsem vaši otázku správně pochopil, ale myslím, že problémy nemají, protože nejsou blbí a nenechávají si vnutit, jako my, nesmyslnou toleranci a korektnost k případným muslimským vetřelcům. Asi před rokem bylo na videu z Ruska vidět jak vetřelci jdou za sebou husím pochodem a každý má jednu ruku na rameni kozo.rda pochodujícího před ním, opodál stojí voják se samopalem. Velice výmluvný a správný postoj Rusů. To když uvidí další řezači hlav mající zájem o invazi do Evropy, tak do Ruska na 100% nebudou chtít. Na sever, jedině k propagandou připitomnělým Švédům. Rudý dědeček

   Smazat
  2. Problémy s imigranty nemají, ač mají imigrantů miliony, především z Ukrajiny a Středoasijských republik. V Rusku žije 140 národností, pravoslavného, muslimského, židovského a budhistického vyznání bez problémů a ve vzájemné symbióze. Je to diametrálně odlišná společnost od té západní, do které jsme vtahováni. Výsledkem bude naplnění Heidrichových slov.
   Mik

   Smazat
  3. Jestli má někdo zmáknutou multikulti - tak jen Rusko a Čína.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Zase se maže. Mám dojem, že tenhle trapný plátek hodně rychle opustím.

   Smazat
  7. Klidně jdi Pepku9:04. Nasilu tě tady nikto nedrží.

   Smazat
 2. Platoškin hovoří o tom, že vládnoucí liberálové jevili ochotu se v Kurilách některých ostrovů vzdát. Lidi byli proti a oni couvli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ona je také otázka, jestli Kurily opravdu tolik chce Tokio anebo spíš Washington.

   Smazat
  2. 23:39

   Samozřejmě Washington, chce tam mít základnu proti Rusku. Je to úplně legitimní a naprosto s tím souhlasíme.

   Smazat
  3. Kdo s tím "souhlasíme"? My, do americké zadnice zalezlí blbci?

   Smazat
  4. Rusko dluží RE 4 mld. eur, penále stoupá každým dnem. Jde to k arbitráži. Připravuje se arbitráž ohledně ropy, Bělorusko a Ukrajina žádají odškodnění 15 mld. eur. Žalobu připravuje společně i Maďarsko, Slovensko, Německo, Rakousko i Česko. Bude ti mastné a cena překročí jejich pětiletou produkci. Rusáci to můžou zabalit.

   Smazat
  5. 6.08
   Máte dobré znalosti, ale neuvádíte vše o dlužnících. Proto Vám uvedu jiný příklad a to dluh USA za ropu, uveřejněnou v tisku v NL dne 11. 11. 2018:
   USA má dluh ve výši 21,7 trilionů dolaru . Trump k tomu prohlásil":
   1) Odpouštím všem, komu jsem dlužen
   2) Sbohem dolaru!
   3) Zapomenout a nevzpomínat
   Proto ty války na územích, kde je ropa. Pokud si nejste jistý pravdou, tak další zpráva z tisku v roce 2017: "Založení USA v roce 1776 (když se semklo 13 kolonií V. Británie), z toho ve válkách 214 let a bez válek (do roku 2017) pouhých 27 let. Ještě uvedu výpis z článku ze dne 8.1.2019 "Studená válka a zbrojení v grafech", kde je uvedeno, že USA má v 70 zemích 800 vojenských zákdaden. Na zbrojení pro rok 2019 má USA vyčleněno 640 bilionů dolarů, Rusko 87,7 bilionů dolarů. Možná jste zaznamenal, že 2.5.2019 vyšla zprávav NR "Vyzobáno z webu za duben 2019", kde je uvedeno, že Francie disponuje 300 ks střel s jadernými hlavicemi, ve V. Británií je jich 215. USA má v 5 státech Evropy přibližně 180 jaderných náloží, a to Německo, Belgie, Nizozemsko, Itálie (2 základny) a Turecko.
   Zkuste odpovědět, proč to v Evropě a Asií mají, když tady nejsou indiáni. Kdo koho ohrožuje? Proto tak vysoké rozpočty na zbrojení, ale dluh za ropu v řádu trilionů dolarů se nemusí platit? Jednoduché řešení USA má: pokud bude hodně dotěrný, dáme sankce a pokud to nepomůže, máme se proti věřitelům v Evropě i Asii čím bránit (viz 800 základen).

   Smazat
  6. 7:11
   Nebuďte hloupý. Nedávno se vrátil domů nejmenovaný premiér jistě malé země uprostřed Evropy a nasliboval USA vše, co po nich chtěli. Čili Amerika bude mít ve svém portfoliu dalšího bojovníka proti NS2 i proti NS1, proti ropovodu Družba, a věrného zákazníka jejich zbrojního průmyslu. Tato země se taktéž zavázala, že investuje své prostředky do výstavby týlového zabezpečení pro příští válku s Ruskem a zároveň se zavázala, že dá k dispozici pro tento cíl své materiální i lidské zdroje. Přesně to samé bude dělat zbytek Evropy a čeká se na Německo, kdy se konečně vzdá toho šíleného projektu Nord Stream. Okamžitě musí přerušit VŠECHNY dodávky z tohoto směru. O tom nikdo v Evropě nepochybuje! Naopak všichni se teď vrhli do budování armády do války s Ruskem, stále se o tom mluví čím dál tím víc. Dluh USA není vůbec žádný problém, naopak. Amerika začala s větší emisí, protože je o jejich cenné papíry stále větší a větší zájem. My potřebujeme stále více a více základen, více vojska, více munice, raket a to ze všech stran okolo Ruska. To se tedy týká i Kuril a spolupráce se Střední Asií. To se týká také severní arktické cesty, kterou taktéž drze obsadilo Rusko. JAKÝM PRÁVEM?? Až to vše dobře připravíme, zaútočíme. Jednou se to už musí zlomit.
   Nikdo nepochybuje, proč vy???

   Smazat
  7. 9.18 Pochybuje, protože není bezmozek... naprogramovaný jako dětská hra ve WASHINGTONU.

   "OCHRANA" MAFIE Z USA JDE NA DRAČKU? Kdo by se chtěl dát vypálit, že? Tak se platí výpalné. Jenom v Rusku a v Číně dali výběrčím mafie přes držku. Chucpeštajni s Madlou zuří... Kde ti Gójim berou tu drzost chtít vlastnit své, když Bůh dal celý svět svým vyvoleným? CHUCPE!

   Smazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :-) :-)
   Kurilské ostrovy a jižní Sachalin byly v letech 1905-1945 okupovány Japonskem. Právně je ruský i ostrov Hokaido. Pokud budou vedena jednání o navrácení nějakého uznání, bude se to týkat jen Hokaida.

   Smazat
  2. No jo dvacet dva let to už je dlouhá doba, hele a vycházky máte i jindy než v neděli? Ale jinak dobrý že jó, smějete se,... protože přestože na rozdíl od nás. To vám teda závidím, taky zdravím a přeju jasno v kedlubně. Rudý dědeček

   Smazat
  3. Oprava: ...nějakého území...

   Smazat
  4. buďto váš příspěvek považujete za humorný a bavíte se, ale je to ubohost, která nikoho (kromě vás) nepobaví
   nebo to myslíte vážně, pak se pokuste vyhledat lékařskou pomoc, ale nevidím to nadějně

   Smazat
  5. 23:55
   Úplně zapomínáte na Aljašku, která nebyla prodána navždy, ale jen na 90 let.
   Se můžou Čukči po přechodu Aleut hlásit o své, najdou li nějakého Romanovce.
   Kchruščev na to neměl, ten chtěl vydat i japonské ostrovy.

   Musím synkovi do Anchorage napsat, aby nebyl překvapen nějakými zelenými mužiki.

   Smazat
 4. Tak jako germani s jejich nelidskymi zlociny a tak snad jeste horsi bestie japonske zacaly pomoci USA a EU zvedat hlavy a Germani chystaji jeste dalsi armadu navic , japonci davaji 200 miliard na zbrojeni..
  To jiste znamena ,ze zase chteji besnit, masakrovat a poradat Genocidy , koncentracni tabory, muceni a pokusy na lidech a "bojovat a napadnout vymysleneho nepritele...
  A tak s umyslem zase zacit novou svetovou valku..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Správně. Japonsko z východu, Německo ze Západu. S Německem celá Evropa, s Japonskem celá JV Asie. Jednou ty barbary porazíme.

   Smazat
  2. Ad 5:30 - Podívej se do zrcadla, cucáku. Tam uvidíš barbara!

   Smazat
  3. 6:12
   Omyl, uvidí tam vymytého hlupáka, bez schopnosti uvažování.

   Smazat
 5. Nezapomenme, ze Rusko napadalo vlastni spojence a jeste se zastitovalo Varsavskou smlouvou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To nebylo Rusko, ale Sovětský svaz! Tady stát, ve které byly jak pobaltské státy, tak u Ukrajina, Gruzie atd. Navíc nás spolu s SSSR napadly NDR (východní Německo), Polsko, Bulharsko a Maďarsko - dnešní členové NATO.
   Bylo by dobré u v diskuzních výkřicích používat správnou terminologii.

   Smazat
  2. 6:07
   Rusko okupovalo všechny tyto státy. Stejně tak jako v současnosti okupuje desítky dalších území, které mu nepatří. To vbrzku skončí.

   Smazat
  3. Vbrzku skončíš v klecovém lůžku, magore!

   Smazat
  4. 6:24 Pepku, dej tam jinou desku, třeba tu o rubáškách a válenkách :-)

   Smazat
  5. 6.24 PEPKU, Sovětskému svazu postupně vládli po Gruzínci Stalinovi UKRAJINCI S POBALŤANY. Rusové byli jejich obětí stejně, jako my. Konkrétně Nikita Sergejevič CHRUŠČOV (UKRADL RUSKU KRYM a totalisticky neprávoplatně jej věnoval svým milým Ukrajincům i s nevolníky - Rusy A Leonid Iljič BREŽNĚV - Ukrajinec až na půdu.

   A té ukrajinské směsce teď lezete do análu, protože nenávidí Rusy, kteří donutili i Banderovce pracovat a zločince drželi v koloniích, kde se učili poctivé práci! Tak Pepku, vezmi Ahmeda za ručičku, zamečte, a skočte na louku ke kozičkám.

   Smazat
 6. Zpravy dokumentujici dnesni stav Ruska:

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/seremetevo-rusko-moskva-letiste-pozar-ohen-kour.A190505_180404_zahranicni_evam

  https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/musime-prerusit-dovoz-aut-lada-do-evropy-hlasi-avtovaz-kvuli/r~cfc6c58e6f7411e9b38a0cc47ab5f122/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. POČTY LETECKÝCH KATASTROF :
   společnost počet havárií počet obětí
   Aeroflot Russian 4564
   American Airlines 1030
   Air China 128
   Air France 263
   Alitalia 262
   Balkan Bulgarian 325
   British Airways 118
   ČSA 219

   Smazat
  2. A to ani nepočítáme, kolik letů, cestujících tyto společnosti přepravily. Rusko (Aeroflot) zabilo 12% svých cestujících. Takové skóre nemá ani Afrika. Nikdy bych se neopovážil vlézt do jejich letadla, letět jejich aetolinkami a letět v jejich letovém prostoru. Oni popravili na témže letišti i šéfa firmy Total. Přitom jejich regionální linky nedopraví 30% svých cestujících.

   Smazat
  3. Kde jste sehnal podklady pro tenhle svůj blábol, občane? Dejte link na ten humoristický zdroj.

   Smazat
  4. Pro pomluvení Ruska každá lež dobrá!

   Smazat
  5. 5.59
   Určitě se držíte přísloví, i když tady zveřejňujete, že jste nikdy tyto služby nepoužil, pak se držíte tohoto přísloví: "Lhát neznamená jen říkat to, co není pravda. Znamená to, hlavně říkat více než to, co je ve skutečnosti pravda". Procestoval jsem v Evropské části Ruska letecky (od města k městu) od jihu na sever a také mnoho letů za Uralem. Představte si, žiju.

   Smazat
  6. 5:45 ty škodolibý vepři, až budeš sedět v letadle s plnejma nádržema paliva, do kterého bouchne blesk, tak tě chci vidět, ubožáku

   Smazat
  7. 5:50 tady je třeba připomenout slova Žirinovského, který celkové klima USA přirovnal k podmínkám jihoruského Soči. Kdyby měli američtí piloti zvládnout létat v počasí, které panuje na většině území Ruska, tak by se skóre rychle obrátilo bez ohledu na typy letadel!

   Smazat
  8. 7:24
   Tak to máte opravdu velké štěstí, že jste přežil, protože většina nepřežije. Nejen v důsledku letecké a hlavně silniční katastrofy, ale hlavně z důvodu největší kriminality na světě. Rusko je v tomto směru mnohem hůře než oblasti v Latinské Americe a Africe. Každé překročení ruských hranic znamená 30% riziko, že se vám něco stane. Evidentně ještě žijete, tedy to může znamenat jenom to, že o délce a počtu pobytů v nejstrašnější zemi světa lžete. Neznám nikoho, kdo se vrátil z Ruska nepoškozen. Naopak znám tři rodiny, jímž se příbuzný nevrátil vůbec.

   Smazat
  9. 8:21 evidentně tu popisujete dnešní Ukrajinu a nikoliv Rusko. To se stává, když je přání otcem myšlenky :-)

   Smazat
  10. 8:13
   Ano? Blesk říkáte. To bude asi blesk z jasného nebe, jelikož v okolí ani jeden mráček. Já vám řeknu, či to bylo za blesk. To byl skrat jako kráva díky šlendriánství při výrobě. Ne nadarmo se Suchoje nesmí vyvážet. A taky co dělali tamní hasiči?? Stav nouze hlásili už ve vzduchu a dvakrát pokoušeli přistát. A co vidíme na videu? Hasiči v prdeli. Letadlo dohořelo a až na doutnající trosky začalo JEDNO auto lit vodu!! WTF? Kde byli hasiči, když ten nejhorší požár spolu s přistáním trval 22 minut? Jak je možné, že přijelo JEN JEDNO AUTO?? I tento faktor zapříčinil tolik mrtvých.

   Smazat
  11. 8:17
   V USA, Kanadě, Evropě létají statisíce letadel a milióny lidí v podstatně horších klimatických podmínkách než v zaostalém Rusku a žádné nehody se nestávají. Vždyť za posledních 5 let bylo 23 fatálních leteckých nehod a z toho 19 v Rusku. Přitom u nich letecká doprava fakticky absentuje. Kdyby nebyl přez Rusko letový koridor, ta plocha by byla ve FR24 prázdná jako Antarktida.

   Smazat
  12. Už jsme to tu jednou psal: pro pomluvení Ruska každá lež dobrá, že?!

   Smazat
  13. 5.45 Pane škodolibý, už USAci vytáhli z moře ten Boeing 737, který se "vykoupal" na Floridě po příletu z US koncentráku a US základny Guantanámo? Pravda je, že počasí na dvě věci je nejenom v Rusku, ale i v USA.

   Smazat
  14. 11:13

   Někdy jsou takové podmínky, že se těžko zvládají. Zde byly velice obtížné podmínky pro přistání, extrémně silný vítr a piloti to ukázkově zvládli, protože to mohlo dopadnout mnohem hůře. V podstatě lze říct, že u drtivé většiny aerolinek na celém světě lidské oběti již nebývají, je to naprostá výjimka, i když řekneme těch kolizních situací může být více. Velmi snadno dojde k nestandardnímu stavu v tak extrémně hustém provozu, jakým je Západní Evropa, Blízký Východ, Jihovýchodní a Východní Asie, Austrálie, a samozřejmě Spojené státy s Kanadou. Jenže jakékoliv oběti, včetně lehkých zranění, fakticky nebývají. To je opravdu výjimečné. V Rusku, jako jediné zemi na světě, to je přesně obráceně. Žádný let nezaručuje, že se vrátíte živý domů. Rozhodně raději sednu do letadla s mladým amatérem z Alžíru než s ruským "profesionálem". Rusové neumí létat, neumí řídit, neumí nic.

   Smazat
  15. Člověče 8:33, vy nevíte, že k atmosfěrickému elektrostatickému výboji není nijak nezbytná oblačnost? Neznáte případy zasažení "bleskem", kdy člověk v horách vystoupil nad terénní horizont? Jste nevzdělaný trouba.

   Smazat
  16. 12:11 ty vole, fakt. To čučím. Ty čísla máš od koho ?
   protože předpokládám že jsi autorem toho zmatečného
   přehledu z 5:50
   Pokud se dívám na svůj zdroj, tak US společnosti mají
   od počátku lítání pouze 68 nehod. Navíc téměř bez obětí, kdežto Rusko (SSSR) už 100013 ,započten i ten poslední v Moskvě.

   Smazat
  17. 18:59 - Ty vole, fakt? a co takhle zdroje k tomu tvému velmi odvážnému tvrzení? Nebylo by?

   Smazat
 7. 5:45

  Dovoz ruských aut je zakázán do 129 států světa, včetně afrických. Nesmí se dovážet ani německá auta tam vyráběná, ty jsou jen pro tamní trh. Ty počty v EU jsou směšné, tolik jen Škodovka vyrobí a prodá za tři dny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslíš Kamazy? To jsou prý nejlepší náklaďáky na světě. To bych se divil. Upřesni, dej linky, ať se poučíme.

   Smazat
  2. 6,14

   Tys tady někde viděl Kamazy? Dej link ať se poučíme.

   Smazat
  3. Kamaz před dvěma lety zbankrotoval. Technologicky zaostával padesát let za asijskými automobilkami. V Rusku se nic nevyrábí už hodně dávno. Je to příšerná díra.

   Smazat
  4. Příšernou díru máš ty, buzno Jando.

   Ostatní nechť se podvají na oficiální stránky firmy KAMAZ (kamaz.ru), v které se letos jejích 39.000 zaměstnanců chystá oslavit 50. výročí založení závodu.

   Smazat
  5. 6:48
   Kdo se chystá na oslavu ty fantasto??

   "...Russia: KamAZ Under Threat Of Bankruptcy
   RFE/RL's correspondent in Kazan quotes KamAZ managers as saying that the company is now on the verge of bankruptcy. KamAZ owes more than $1.3 billion in back taxes to the Russian government and must pay about half of it by the end of this year. Production has halted since October 16 because the firm is short of cash to pay its suppliers..."


   Jsou úplně v řiti. Mít Škodovka sekeru 1.3 mld. $, tak se zhroutí celý automobilový průmysl v Česku. Kamaz už půl roku NEEXISTUJE!! I předtím se několikrát musel tahat z bryndy a posledních 10 let skomíral jako součástková základna pro armádní vozy se sotva stovkou zaměstnanců. A i tohle se zhroutilo, Takže jejich armáda bude asi znovu žebrat u Němců.

   Smazat
  6. :D
   To je směšný ten blb co tady propaguje Kamazy.ty neumí ani vyject z garáže to není auto ale šrot.

   Smazat
  7. Hahaha - Kamaz je akciovka, která např. za necelý rok postavila novou továrnu na kabinové rámy a ty dodává jak Kamazu tak i německému Deimleru.
   Vyrábí autobusy ve spolupráci s italskou akciovkou Markopolo.
   Pro městskou dopravu má připravený již v prototypu elektroautobus - nabytí 7-12 minut, dojezd až 70 km (vhodný pro městskou linkovou dopravu).
   Naše Tatra ovládala kdysi Sibiř, včetně servisní sítě. Dnes, po zubožení americkým managementem se jen tak tak dostává z nejhoršího. Kamaz si vyhlédli Němci a čile s ním spolupracují na ovládnutí velkého ruského trhu a trhu okolních zemí bývalého SSSR.

   Ten "dluh" to jsou bilancované investice, vole.

   Na pavilonu by vám měli změnit sestavu prášků, ta dosavadní, soudě podle tvých výkřiků, moc nezabírá.

   Smazat
  8. 10:57

   Trotl, který neumí nazvat věci pravým jménem. Točíš se v tom jako nudle v bandě, ale pravdou je, že jedna výrobna Kamaz z části slouží jako levná výrobna součástek a montovna bloků pro africký a vnitřní trh, jelikož by to jinde nekupovali. Do Evropy ani Asie to nesmí ani náhodou. Nejmenuje se to už Kamaz, tato značka v podstatě zanikla. Náklaďáky se tam už hodně dávno nevyrábí. Konkrétně je funkční jen malá část, velmi malá s pár desítkami zaměstnanců, vlastněna nějakou pobočkou nebo subdodavatelem pro giganty Man a Renault. A ty tvoje "bilancované investice", jimiž nazýváš nesplatitelný dluh, mají tento výsledek --

   Russia: KamAZ Under Threat Of Bankruptcy...

   Ty bilancovaná investice...

   V Rusku se nikdy nevyrobilo nic, či by dokázalo jezdit, plavat nebo létat. A Rusáci jsou jediní lidé na světě, co nedokážou tyto dopravní prostředky řídit.

   Smazat
  9. 6:29 kdopak to jezdí a umisťuje se na "Rallye Dakar"? Mám dojem, že jakýsi Kamaz. Vymluvte mi to.

   Smazat
  10. Ulhaný idiot 12:32 by se měl podívat na stránky kamaz.ru

   Smazat
 8. Japonsko a USA před dvěma měsíci uzavřeli dohodu o podpoře návratu Kuril a Sachalinu pod japonskou správu. Příští měsíc se to bude projednávat v BR OSN a pokud Rusko neustoupí, bude se to považovat za vyhlášení války, čímž tato agrese vlastně je.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlupáku 6:33. V RB OSN to hned na začátku zakousne Rusko a Čína vetem.
   Kurily i Sachalin byly a dnes opět jsou nedílnou součástí Ruska.
   Japonci mohou jen zbrojit, paktovat se s Američany a... šoupat nohama. :-o)

   Smazat
  2. 6:42
   Čína veto bezpochyby nebude aplikovat a v tomto případě se ani nezdrží hlasování, protože má shodný názor s Američany a Japonci. Co se týká ruské přítomnosti v Japonském moři a všeobecně v Asii, Čína zastává odmítavý postoj spolu s Koreou, Japonskem, Indii, Malajsii, Indonésii, Vietnamem, Tchaj-wanen, Filipinami.. a dalšími významnými zeměmi východní Asie.

   Smazat
  3. Pokud vím, tak Japonsko s Ruskem nemá podepsanou smlouvu o kapitulaci (na rozdíl od Německa) po druhé světové, takže jsou fakticky stále ve válečném stavu a nic nemusejí vyhlašovat. Smůla Japonska je v tom, že se jedná o Amerikou okupovanou a vytunelovanou zemi, která potřebuje k přežití obchod a suroviny z Ruska, ale USA jim to nedovolují, naopak je provokují proti Rusku. Kurily chce pro sebe Amerika proti Číně a nikoliv Japonsko.

   Smazat
  4. 6.33 - a s tímto "mančaftem" jsme šli do Evropy. Stydím se za takové "pisálky", nic neví a jen píší. Raději jděte demonstrovat "ať prší" alespoň nic nezkazíte. Premiére Babiši to je "výkvět národa". Ať už něco dělají pořádného.

   Smazat
  5. 8:40
   Nápodobně.

   8:24
   Čína ví, že Amerika je při ní zásadní partner a tomuto seskupení dvou obrovských ekonomik se říká "Chimerica". Si Tin Pching není jediný ve vedení státu a může být spolehlivě nahrazen. I Číňané touží po svobodě a demokracii. Ale pokud bude Čína směřovat ke spolupráci s USA, Číňané se spokojí i se současným vůdcem. Nikdo to nemá navěky. Číně záleží především na korektní spolupráci s USA. Co se týká Ruska, mají na něj s Amerikou úplně stejný názor. V otázce ohledně Kuril a Sachalinu se shodnou dokonce i čtyři největší konkurenti v regionu. Čína, Japonsko, Korea a Indie. Všichni čtyři považují Rusy za bezpečnostní riziko a trvalou přítomnost USA za bezpečnostní pojistku. Na tom se všichni shodnou. Proto naposledy nepozvali na konferenci Shangajske skupiny Rusy, ale USA.

   Smazat
  6. 8:52 Rusku není co závidět, musí zorganizovat kruhovou obranu, ať chce nebo nechce. V tom má Rusko smůlu, obrovské území bohaté na suroviny a kolem sebe miliardy hladových krků, v Číně se už populační exploze stabilizovala, ale hotové neštěstí je britské kastovní dítě Indie, ta přerůstá Čínu na menším území, kde už není ani pitná voda. P.S.: mimochodem, Polsko je po VB druhá země EU, která "pomáhá" Indii dovozem řidičů pro MHD :-)

   Smazat
  7. To, co napsal anonym 9:26 - "historik" je nejspíš odesláno z pavilonu v Bohnicích, Beřkovicích či Dobřanech. Měli by tam na pacienty dávat větší pozor a možná i změnit medikaci. Ta dosavadní jevně nezabírá.

   MUDr. Chocholoušek v.r.

   Smazat
  8. 8:52 je taky pěkně ulhaný pitoma. Zaměňuje své nenávistné sny za realitu.
   Číňané jsou rádi, že jim záda kryje vojensky silné Rusko. To jim dovoluje budovat silnou obranu na moři a Amíci se mophou z toho zvencout.

   Smazat
  9. 9.26 Už američtí běloši a černoši vrátili Indiánům ukradená území - celé USA, Kanadu, Aljašku... a na jihu Mexiko... ? Ještě ne? Opravdu ne? Tak ať si ten váš pokrytec HYSTERIK (není historik!) vezme Meprobamat, nebo co mu dneska předepisují...

   Smazat
  10. 11:42 to je "náš" poněkud retardovaný, placený agent Pepek Vyskoč, momentálně má přestávku na oběd, tak je tu klidná diskuse

   Smazat
  11. Obdivuji vás a vaši trpělivost pánové, že se vůbec zabýváte s tím feťákem. Obávám se že vaše snaha vyjde nazmar. Jemu není pomoci, pokuď se mu lékař pořádně netrefí práškama do jeho diagnózy.

   Smazat
  12. 12:08

   Retardovaný jsi zde ty a tvoji soudruzi. Číňané se už vyjádřili jasně. Rusko v JV Asii považují za bezpečnostní riziko, přítomnost USA vítají. Čína upevňuje svůj sever a stejně tak i východ v koordinaci s Japonskem a USA.

   Smazat
  13. Hahaha. Sny a jen sny. Pro Čínu je dnes Rusko strategický partner a ne USA, jak se nám hloupě snažíš namluvit, študentíku.

   Smazat
  14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 9. S Kurily to přímo nesouvisí, ale je to rozhodně nejlepší vtip včerejšího dne: Ministr zahraničí Spojených států Mike Pompeo v rozhovoru pro agenturu ABC uvedl, že je přesvědčen, že jakýkoliv krok jeho země ohledně Venezuely bude „zákonným“ a USA májí na stole celou řadu možností, včetně vojenské.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I kdyby to tlusté prase vlastnoručně odorásknul v přímém přenosu, i kdyby tam Američané hodili několik jaderných bomb, i tak to bude OPRÁVNĚNÝ a navýsost užitečný zásah.

   Smazat
  2. 8:12 tvoje formulace je dvojaká, vypadá to, že tím tlustým prasetem tituluješ soudruha Mika Pompeo. Styď se Pepku, ty retardovaný agente provokatére :-)

   Smazat
  3. 8.12 - je to vůl

   Smazat
  4. 8:27
   Každý dokáže pochopit jednoduchou větu i kontext, jen ty ne. Tobě se to musí opisovat, vysvětlovat. Ale jelikož se nedokážeš soustředit na víc jak 3 sekundy, je všechna snaha marná a ztracena hned na počátku.

   Smazat
  5. 8:55 měl jste na mysli jiné tlusté prase? není to jenom tím, že soudruh Pompeo musí nosit neobvykle tlustou neprůstřelnou vestu?

   Smazat
  6. Pompeo je tlusté prase vhodné k ostřelení jateční pistolí i bez té své vesty. To nám sděluje inteligent 8:12. Ale co tomu řeknou v Praze Na Tržišti, proboha!

   Smazat
  7. 10.41 Co Na Tržišti... ALE V MAIZLOVCE!!! To je zase prů-er... Horší, než na Golanech a v Gaze dohromady...

   Smazat
 10. Stejně jako požár Notre-Dame nebyl teroristický čin, tak i zde v případě na Šeremeťjevu je teroristický čin zcela vyloučen. Hlásilo to dnes Rádio Jerevan.

  OdpovědětSmazat
 11. Je třeba bránit Rusko ze všech stran fašisté mají základny v Japonsku.

  OdpovědětSmazat
 12. Migrant, který napadl 11 švédských žen vyklouzl s pokutou a podmíněným propuštěním:

  http://svobodnenoviny.eu/migrant-ktery-napadl-11-svedskych-zen-vyklouzl-s-pokutou-a-podminenym-propustenim/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže je to jasné. Všichni muži, kteří neodpluli ze Švédska s Vikingy, nepadli ve Třicetileté ani ve Válkách Severních - vstoupili do služeb Ruského Cara, nebo zdrhli do Ameriky... KTERÝ ŠÍBR TO MUSLIMŮM PROZRADIL?

   Smazat
  2. 11:57
   Už 30 let (možná od zavraždění Palmeho z řetězu utrženými feministkami) musí švédští ubožáci původně muského pahlaví močit vsedě.
   Teď se tedy dožadují dlouhých hnědých hadic.
   Pak sedí zadkem v sněhu a štkají.
   Co z toho.
   Běda mužům, kterým žena vládne.
   Známe od Merovingů.

   Smazat
  3. 11:11
   Na tom muži jsem nezaregistroval nic, kvůli čemu by se měl jakýmkoliv způsobem trestat. Myslím, že byla porušena jeho občanská a lidská práva z důvodu rasistických pohnutek a TO JE NEPŘÍPUSTNÉ!!

   Smazat
  4. 16.16 Ve Švédsku holt nejsou muži... tak se dodávají z venčí.

   Němci dodávali svého času své nejlepší MUŽE... a byl z toho LEBENSBORN. O DĚTI SE STARALO NĚMECKO A NĚMCI.
   EU naopak dováží odpadní samce z celého světa a multikulturně prosazují SCHLECHTESBORN. ŽIVIT to ale MÁME MY na úkor našeho vlastního potomstva...

   Smazat
  5. 18:03

   Bohužel, evropské ženy si vybírají samce z Afriky a já se vůbec nedivím, když vás tady čtu a občas sleduju při příjezdu do Česka. Která by chtěla za otce svého dítěte něco tak tupého, zbabělého a uslintaného. Evropské ženy nenávidí smradlavé muže s tvarohovou kůží. Tady jste všechno důchodci a já se vsadím o bednu šampusu, ze vaše báby taky snili o černém muži silném jako býk. Jen tehdy neměly takovou příležitost, protože všichni černí, nejlépe muslimského vyznání, byli na školách rozebíráni těmi největšími kráskami a vaše báby jen závistivě koukaly zpoza plotu opřené o koště s kýblem u nohou.

   Smazat
  6. 19:50 Tak velký kulový ty ženy byly znásilněné a ten váš výplod si strčte za klobouk. Jako celá eu svoje migranty ani slimák do ČR.

   Smazat
 13. Vyčerpáváte se drobnostmi a zatím něco visí ve vzduchu. Amerika potřebuje ropu, protože bez ropy nepřežije petrodolar, tedy dolar. Centrální banky se zbavují dolaru a nakupují tzv. "bezcenné" zlato. Dolar zatím prý ohrožoval Trump, ale v současné době ho nejvíce ohrožují dva velcí producenti ropy, kteří neprodávají za dolary - Venezuela a Irán (otazník bude i nad Libyí). Vidím to minimálně na dva velké lokální konflikty. Vojenský šrot je již navezen, v současné době probíhá masmediální příprava obyvatelstva západu na útok proti těmto dvěma zemím (na NR se aktivně zapojuje i retardovaný Pepek Vyskoč). A to ani nechci pomyslet na střet Číny s USA, protože v obou případně napadených zemích nakupuje ropu právě Čína!

  OdpovědětSmazat
 14. Pánové, jeďte se podívat do Ruska a budete se divit. Všude je pořádek a nikdo nedělá "bordel" na ulici, jako u nás. A kdo nejel BAMem, neví jak jezdí vlaky. A hlavně ba čas.

  OdpovědětSmazat
 15. Americký výrobce letadel Boeing věděl o softwarovém problému letounů 737 Max zhruba rok, neinformoval o tom ale ani letecké společnosti, ani regulační orgány. Částečné a nekonzistentní objasnění situace poskytl až po pádu indonéského stroje tohoto typu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže je americký výrobce vrahem cca 350 lidí!!!!

   Smazat
  2. 157 a 189 lidí přesně, což je 346!!!

   Smazat
  3. Jiný zdroj hovoří o 338 mrtvých!

   Smazat
  4. těch mrtvých mohlo být mnohonásobně více, kdyby duchapřítomní piloti již dříve včas nevypnuli MCAS (the aircraft's anti-stall software)

   Smazat
  5. Vy ubožáci, vždyť se jasně už dávno řeklo, že se jednalo o nedostatečný výcvik pilotů a špatné zvládnutí situace. Jediné, co B737MAX chybí, je vydání instruktážní brožury a dostatečné zaškolení pilotů. Dokonce ani SW se nemusí měnit, ale Boeing se rozhodl i pro tuto změnu, aby ještě víc zlepšil leteckou bezpečnost. To je rozdíl od Suchoje, který dostal od ICAO zákaz létat na dobu neurčitou po tom masakru v Moskvě, kde zahynul i AMERIČAN! Uvažuje se i o tom, že se Moskvě odebere status mezinárodního letiště.

   Smazat
  6. A kterému z těch mnoha letišť se to odebere? Pouč.

   Smazat
  7. Boeing produkuje 105 kusů B727MAX týdně. Váš Suchoj končí, dnes mu odebrali certifikaci. Vyjádření jednoho ze zkušebních pilotů, co měl tu "čest" s tím letět.

   ... «Более ста попаданий молнии ежегодно фиксируется в мире, однако самолеты долетают до места назначения. А вот Superjet не смог долететь, потому что дерьмовый самолет, хотя на него потратили уйму денег – семь миллиардов. Производители защищают свой проект как могут, но пассажирам нужно не спонсировать дурной самолет и зарвавшихся начальников от авиации, а сказать: «На этом самолете мы летать не будем»...

   Přímo vyzývá lidi, aby do SSJ100 nekupovali letenky.

   Smazat
 16. Osobně bych byl radši, kdyby tvvalo na Jaltských dohodách. A nenompromisně!

  OdpovědětSmazat
 17. Víte, že letoun SSJ-100 ve skutečnosti dávaly dohromady dvě neruské firmy. Jedna se jmenuje Boeing a ta druhá Bombardiér :-)

  OdpovědětSmazat
 18. Jak známo, tak Boeing je v insolvenci. I trampík jim doporučil změnit značku a věnovat se bombardérům. Ty když spadnou i s atomovými bombami, tak se hovno stane.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.