Reklama

sobota 25. května 2019

Místo k volbám jdeme na zahrádku ?

Přemysl Votava
25. 5. 2019
Naši občané v těchto dnech ve volbách do Evropského parlamentu předkládají unii své hodnocení. Drtivá většina z nich však místo k volebním urnám půjde raději na zahrádku. Nedivme se! V České republice dle průzkumů Evropskou unii pozitivně hodnotí jen 30 % občanů! Ve většině členských zemí je to obdobné. Do čela volebních průzkumů se dostávají politické strany, které jsou ostře kritické k současnému stavu.


Poslední vývoj ve Velké Británii je toho dokladem. EU prochází krizí, rozvolňuje se nejen z důvodů ekonomických, ale i z důvodů politických. Obdobný vývoj jako je ve Velké Británii je i v Rakousku, Holandsku, Francii, Maďarsku, nebo u našich sousedů v Polsku. Ve Francii demonstrace přerůstají v násilí. Policie zasahuje vodními děly, obušky… Příkladem nefunkčnosti unie byla a stále je i migrační krize, která na nás po několik let dopadá a v budoucnu bude zcela jistě zdrojem dalšího etnického napětí v Evropě. Pnutí v EU roste. Předpokládaný výsledek voleb by měl být vážným varováním.

Česká republika vstoupila do EU v roce 2004 s určitými nadějemi. Jak se ukazuje, možná i značně zkreslenými, až naivními. Přesvědčily nás sladké řeči o novém ráji, o naditých peněženkách, to vše je dnes již zapomenuto. Stali jsme se v unii občany druhé kategorie. Stále více sílí hlasy o zásadní reformě. Dnes ve volebních místnostech po patnácti letech bilancujeme, hodnotíme… Narůstá požadavek zásadní reformy unie. Ta nemůže jít cestou diktátů a výhrůžek Evropským parlamentem či nikým nevolených bruselských byrokratů.

Evropská unie se stále více rozděluje na silné a slabé hráče. Silné nadnárodní ekonomiky Německa, Francie, Itálie diktují, či dokonce již výrazně ovládají ekonomiky zvláště nově příchozích států. Zejména tzv. nové státy EU se staly zajímavé svou lacinou pracovní silou a odbytištěm pro nadnárodní řetězce. Současně narostla ekonomická migrace, právě na úkor států se slabší ekonomikou. Česká republika je toho dokladem, pociťujeme odchody řady vysoce vzdělaných odborníků do zahraničí z důvodů vyššího ekonomického ohodnocení. Z českých nemocnic odcházejí nejen lékaři, ale i střední odborný personál. Obdobně je tomu v dalších vysoce odborných profesích. ČR s tradičním průmyslem se stává spíše montovnou, či velkoskladem Evropy. Tomu odpovídají i mzdy, které jsou stále hluboko pod evropským průměrem. Naopak do zahraničí odchází zde vytvořený kapitál z laciné pracovní síly.

Je třeba také zdůraznit, že Česká republika, tak jako i Slovensko, Maďarsko, Bulharsko, Rumunsko v důsledku nadiktovaných protiruských sankcí, pociťují negativní dopady na svou proexportní ekonomiku, často již historicky orientovanou na tradiční východní trhy. Byla to samotná EU (a NATO), která svým politickým postojem destabilizovala situaci na východní unijní hranici. Důsledkem je rozvrácená ekonomika a politická nestabilita Ukrajiny. Právě zde EU selhala. Místo jednání o míru se volí konfrontace.

V minulém roce jsme si připomenuli 100. výročí vzniku Československa. V této relativně krátké historii jsme museli bojovat za svou samostatnost. V minulosti nám diktovali panovníci ve Vídni, prožili jsme zradu Anglie, Francie v Mnichově, naši předkové umírali za německé okupace. Po nadechnuté svobodě, dnes opět musíme hájit své národní zájmy v byrokratické EU. Čelíme opět snahám o naše odnárodnění…


Přemysl Votava (Národní socialisté)

29 komentářů :

 1. EU zanikne jak RVHP. Politika a hlavně uprchlická se netahá do obchodování. Opět je to regulované z hora.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. RVHP žádnou migrační politiku nedělala a hospodářské podmínky byly mnohem volnější, než jsou v EU. Nevím tedy, na základě čeho by se měly hledat takovéto spojnice mezi zánikem RVHP a EU.

   Smazat
  2. S českou produkcí obchodují Němci a Korejci.EU zaniká ve Francii za trvalého výjimečného stavu celé měsíce a jediný výsledek je tak nanejvýš vyhořelý Notre Dame. Rozpuštění dohodou (tak totiž zaniklo RVHP )je mimo schopnosti EU.

   Smazat
  3. Jít k těmto volbám je ztráta času. Peníze vyhozené za tyto volby poslat do domovů pro seniory.

   Smazat
 2. Kdyby se šlo na zahrádku, to by bylo ještě slušné. Ono se jde jinam....

  OdpovědětSmazat
 3. No a kam jinam jít? S SPD do prdele, anebo TOPkou tamtéž. Je to jenom, kdo víc vyžere koryt.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak jednoduché to není, protože když se nestaráš o politiku, tak se politika postará o tebe. Jak? - to radši nechtěj vědět.

   Smazat
 4. noviczech
  ...ano, ale koho volit. Kdo dá českému lidu to, co mu bylo odebráno? KDO, zde nepomůže ani bezedná slánka! Zadlužené domácnosti, důchody na úrovni žebroty, kvalita potravin katastrofální, kultura zmizela, toto nevrátí ani SPD, toto potřebuje Radikální řez, ale co to je a jak a kdy vznikne, to přenecháme Panu Osudu! Ani Hitlera se nedalo zabít dříve, než způsobil plno zla!!!
  ...tak uvidíme, co dál...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Abyste se nehádali s námi, dovezli jsme vám migranty.
   My bydlíme bezpečně.

   Smazat
  2. pokud se revoluce či převrat kona bez toho aby tekla krev tak to neni revoluce ale jen zachovani puvodniho stavu protentokrat jinym směrem takže stižnosti že se mame tak jak se mame posilat sami sobě ostatni totiž těžko budou reagovat

   Smazat
 5. Jo pane autore nejdřív jsem odvolil a pak jsem šel na zahrádku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan, vzal mi to z patra 25. května 2019 21:45

   Naše milovaná babička (lehce postarší zarputilá, bystrá paní), počkala v pátek na syna (vnuk) a společně odvolili, poté ji odvezl na zahrádku, kam se těšila.

   Dnes mi na zahrádce vyprávěla, jak se rozhádala s celoživotní neprovdanou, bezdětnou (?), manuálně pracující dělnicí na ČSD Most (až do důchodu!) sousedkou, která ji poučovala, že má volit!

   Pospíšila z TOP09, ten je prý pro dělníky a díky němu je mzda dělníků v zemi 35.000.-Kč, sleduje pouze a stále ČT, nebezpečná podívaná!?

   Babička s ní ven/čí/čila psa, argumentačně ji rozebrala tak, že je ráda, jak teď venčí psa procházkou bez ní na zahrádce s chatou, kde jsme dnes NEGRILOVALI (opékali!), nýbrž rozdělali, pravý ČESKÝ TÁBORÁK se vším všudy, paráda!

   ČT je asi většinově pro důchodce a děti, fajn manipulátor a ta STATISTIKA, to je VYNÁLEZ, tito lidé poté žijí v lživém dojmu, místo reálného pojmu, viz. sousedka výše?!

   Naprosto vygumovaná paní dělnice .... kapitalistka, jako jsou zaměstnanci socialistické České televize, neblbněte lidem hlavu postsocialisté z ČT!

   Držím palce iDvD, s.r.o.

   Ramón

   Smazat
  2. Ramón Jo to má v propagandě čssd konec nízkých platů koukám že i někdo jim na to skočí.

   Smazat
 6. jen uplny nedovzdělanec či zmanipulovany bezmozek dokaže jit k volbam na zakladě zaslani listku kde se strany a genose partaj ani nesnaži obtěžovat voliče co chtěji a to nemluvim o bezvyznamych seznamech jmen kde je jen uvedeno misto bydliště bez nějakeho přikladu o co se jmenovany adept snaži asi by si měl volič podle evrohujeru sednout do auta a objet těch možna tisic exibicionystu co maji zajem dojit v bruseli nemale sumičky za koule valoš a doživotni beztresnost pokud se konaji takto jakekoliv volby s požehnanim evrohujeru takovymto stilem a podporuji se jen ti co předem vybrali na čete a jinych štvavych vysilačkach tak ač pohan od narozeni musim prohlasit potěš nas panbiček

  OdpovědětSmazat
 7. Normální člověk, stihne oboje, volby i zahrádku.

  OdpovědětSmazat
 8. Přehlížení voleb do EU českými občany není jen pro zahradkářství atd., ale proto, že si z nás - voličů - dělají kašpara ti, co připustí skoro na padesát "stran", aby přihlásily na 500 kandidátů na 21 míst. Myslíte si, že je to projev zdravého rozumu těch, kdož odpovídají za formu a obsah voleb?Jsou pro kočku! Tedy oni i volby! Můžete někdo znalý napsat, kolik stran kandiduje v ostatních zemích EU! Kolik je poslaneckých křesel na jednoho voliče v jednotlivých zemích EU? K čemu vlastně je dobrý EU parlament? Jaké mají zákonnou sílu jeho rozhodnutí v zemích EU. K čemu je "implementace" a co když stát "neimpelementuje" (připadá vám to jako "inseminace"?). Ne, je to spíše INTOXIKACE! Celá EU - výmysl, zbraň a tvrdá ruka nám vládnoucí diktatury kapitálu!

  OdpovědětSmazat
 9. Opravdu "zbožňuji" ty kretény, co celou dobu jen nadávají, ale když mohou jednou za čas alespoň trochu ovlivnit výsledek voleb, tak nejsou schopni zvednout prdel. Každý nadává na Pražáky, ale ti lidé jsou tam rozhodně chytřejší. O tom není pochyb.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ovlivnit výsledek voleb můžete i tím, že k volbám nejdete. Jednou jsem k volbám do europarlamentu šel, třikrát nešel a žádný rozdíl jsem nezaznamenal. Že jsou občané hlavního města ČR nejchytřejší v celém vesmíru, už víme dávno.

   Smazat
  2. 10:11 Já tam lezu pravidelně a stejně tak, pak pravidelně koukám na Štětinu, Teličku, Jourovou, Šojdrovou. Akorát pak mám dilema, zda jsou větší magoři jejich voliči, nebo já.

   Smazat
  3. Ad 12.43
   Jaképak dilema? Děláte, co můžete, aby se tam exoti nedostali. Chyba není na Vaší straně, určitě ne. To je spíš zásluha nás nevoličů, že ČR zastupují takoví "vlastenci".

   Smazat
  4. 12:43 To je ale přesně to o čem píšu. Já zrovna ty parazity, co zmiňujete nemůžu ani cítit, ale jak je vidět, tak mají podstatně silnější voličskou základnu. Jejich obdivovatelům není zatěžko tu prdel zvednout a hodit jim to, naopak ti hloupější sedi na řiti a pak nadávají.

   Smazat
  5. A co bych dělala u evr. voleb? Mě nezajímá, co se děje v Evropě, mě zajímá co se děje tady. Takhle jsem alespon umyla lednici za ten ušetřený čas.

   Smazat
  6. 00:20 Za těch 10 minut, co tam strávím si s bídou umeju nohy ke kolenům, natož lednici.

   Smazat
  7. 0:20 a kde žiješ? V Afrike, ty nána?

   Smazat
  8. 0:20 Jenomže ta Evropa vás ovlivňuje ať chcete nebo nechcete. Lednice by počkala volby ne, pak si nestěžujte.

   Smazat
 10. Tady volila nějaká seniorka s tím, že je to k prdu, avšak nechce tam ty provařené zástupce. Takže vybrala někoho neznámého, což byl její jediný požadavek na kandidující stranu, či hnutí.

  OdpovědětSmazat
 11. Šel jsem volit s kosou a králíkem v podpaží, kozu jsem nechal přivázánou venku.

  OdpovědětSmazat
 12. Tak Vokamůra dva mandáty, obrovský úspěch nás nevzdělaných primitivů a jako bonus zmizení Teličky, Štětiny.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.