Reklama

středa 29. května 2019

Napadený Jakl promluvil: Bolí to, beru léky. Hnula se mi páteř. Nelituji, že jsem šel s SPD. Díl viny má Respekt

Místo politického násilí - vagon pražského metra. 
Kde to bude příště a kdo bude příští obětí?
ROZHOVOR
29.5.2019 ParlamentníListy
Ladislav Jakl, kterého o víkendu v metru napadli a zbili neznámí útočníci pro jeho politické názory, bude muset znovu vyhledat lékařskou pomoc. Zranění ho stále bolí, musí užívat léky na bolest a na spaní. Jakl to řekl ParlamentnímListům.cz. Rozhodně nelituje, že za SPD do Senátu kandidoval. Média jeho napadení prý nerozmázla možná proto, že s tím hned neběžel za novináři a ven se to dostalo až po několika dnech.

Jak se po útoku cítíte? Musel jste znovu vyhledat lékařskou pomoc? Člen RRTV Vadim Petrov v úterý sdělil ParlamentnímListům.cz, že jste kvůli bolestem nespal.
Bolí to pořád stejně, i když beru prášky na spaní i na bolest. Kromě zjevných potlučenin se mi asi hnula páteř. Ale holt to nějak skousnu. K lékaři zajdu až tak ve čtvrtek.

Co jste si v prvních chvílích po napadení pomyslel? Co jste si pomyslel o naší zemi, o stavu společnosti, kde lidé čelí fyzickým atakům kvůli tomu, co si myslí nebo za koho kandidují?

Vlastně jsem to mohl čekat, hlavně po té zuřivé kampani proti mému zvolení do Rady pro vysílání. Myslím ale, že nejvíc takoví lidé nakonec škodí sami sobě, protože se jim pořád bude vracet, že napadli člověka jen pro jeho odlišný názor. Bude se jim s tím blbě žít.

Uváděl jste zprvu, že si ještě rozmyslíte, zda budete podnikat nějaké právní kroky. Máte už jasno, zda třeba podáte trestní oznámení? Vzhledem k tomu, že v metru jsou kamery, mělo by být snazší pachatele vypátrat…

No, ono se to stalo ve vagonu, tam nevím, jak je to monitorováno. Ale zas u toho bylo aspoň 20 svědků. Právní kroky dělat nemusím, někdo to nahlásil policii a ta sama od sebe už koná. Už mi i volali.

Řada médií už o útoku na vaši osobu informovala, nicméně vzhledem k charakteru vašeho napadení a k jasnému politickému podtextu je to ve srovnání s napadením poslance Feriho poněkud nesrovnatelné. Co na to říkáte?

Já ty ohlasy moc nesleduji, ale možná je rozdíl v tom, že já jsem to nikde neprezentoval, nikam do médií nedával, uniklo to tam až po dvou dnech. Násilí je ale nutno odsuzovat vždy. Vůči komukoli.

Různé internetové diskuse a sociální sítě jsou plné výhrůžek napadením, smrtí apod., vždy se ale říká, že to jsou jen bezvýznamné výkřiky skryté za internetovou anonymitu. Neobáváte se, že se reálné útoky mohou stupňovat?

Hlavně se takové výhrůžky nemají zlehčovat. Kdysi mi přišla vlna nenávistných útoků, kde mi vyhrožovali upálením, rozleptáním kyselinou, oběšením. ... .... .... .... .... 


29 komentářů :

 1. Jedná se jednoznačně o "útok pod falešnou vlajkou". Zkuste se zeptat "cui bono", komu to posloužilo a vyjde vám jasná odpověď.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zajímavé. A čí falešná vlajka vlála u kauzy feri?

   Smazat
  2. 17:55
   Žádná. Feri je natolik inteligentní, že zavolal ihned policii, ta zajistila útočníky, svědky... A nechal se ihned ošetřit. Útočníci jsou jasně identifikováni a v současné době souzeni ve zkráceném řízení.

   Polointeligentní, opilý Jakl neudělal nic z toho. Nezavolal policii, nenechal se ošetřit... Jen se dopotácel domů a ráno si matně vzpomněl, že ho někdo možná napadl.

   Smazat
  3. 18:02 Tak pravil čtvrt=inteligentní slepičí rozum

   Smazat
  4. 18:02
   Napitý moravským mokem "zavolal ihned policii, ta zajistila útočníky, svědky... A nechal se ihned ošetřit". Příkladná, inteligentní péče o vlastní zdraví, ale u obtěžované slečny ogárek asi už nepochodí. Neb žádná děvcica nemá ráda baby. Pan Jakl opilý nebyl, a přesto nebyl baba :)

   Smazat
  5. 17:30
   Tak určitě. Je to stejný útok pod falešnou vlajkou jako ten "falešný útok" na muslimy na Novém Zélandu nebo jako ta Baldova akce.

   Smazat
  6. 18:02 chytráku, vyšetřovat případ, který se odehrál ve venkovské hospodě je zřejmě snadnější, než vyšetřovat napadení, ke kterému došlo ve vagonu pražského Metra. Nehledě na to, že ne každý napadený touží po publicitě a ne každý napadený se hodí propagandistické mašinerii maistreamu.

   Smazat
  7. 22:35
   Dvanáct let, řekl rudý prokurvátor Sokol.
   Soud už si zdůvodnění najde.

   I Bába couvnul před kulkou v letadle.

   Smazat
 2. Tu sobotní noc, když se Jakl vracel z hospody nametený jak dělo, ho samozřejmě nebolelo nic. Bolest se projevila až druhého dne po vystřízlivění. To už tak chodí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:41 Dejte sem odkaz na zdroj toho, co jste napsal. Ale jestli jste svědkem vy sám, jistě půjdete svědčit na policii.

   Smazat
  2. 17:58 to je retarda Pepek Vyskoč, hoďte na něj bobek :-)

   Smazat
 3. S panem Jaklem jsem už roky na stejné lodi, ale v tomto článku se mýlí. Těm blbům, kteří ho napadli se bude žít úplně stejně, jako předtím a to i kdyby ho na kousky rozřezali

  OdpovědětSmazat
 4. K čemu spěje civilizace ? Myslím že k tomuhle : http://extrastory.cz/john-calhoun-tvoril-krysi-mesta-vzdy-ale-zkolabovala-mozna-lidstvo-dopadne-stejne.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  OdpovědětSmazat
 5. Toš ogaři Feri dostal do papule protože neumí pit.

  OdpovědětSmazat
 6. feri je přizdisráčská bukvice, která v opilosti dostala nabudku na vesnický merendě, za blbý keci. Hned to mazalo k lékaři a udávalo to. Je to jiná, tropická kultura z afriky. Sem nepatří.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Feri je Čech jak poleno, má českou matku, od narození celý život žije tady, mluví česky, studuje práva na UK, je zvolený poslanec Parlamentu ČR.
   Raději sto Ferijů než jednu rasistickou svini jako jsi ty.

   Smazat
  2. Raději milion rasistů, než jednoho udavače, Čurdo!

   Smazat
  3. 19:41
   Takže když oznámím, že mě někdo napadl nebo okradl, tak jsem udavač? Blbost zdejších přispěvatelů je skutečně nekonečná.

   Naopak, ty blbe! Je to tvá občanská povinnost, aby pachatelé byli vypátráni a potrestáni a příště si rozmysleli zda budou páchat trestnou činnost!

   Smazat
  4. Tento Čech jak poleno by měl určitě v příštích krajských volbách kandidovat na Moravě. Určitě ho tam velmi milují.

   Smazat
  5. Feri si v Boršicích už vínečko nedá.Jinak mu místní chasníci dají "deku" Zmetek který se ožere ,provokuje a když dostane "na budku"tak se ohání rasismem jako nějaký nepřizpůsobivý -to je pan poslanec a student !

   Smazat
 7. Čeští fašisté dlouhodobě zvedají hlavy. Proč ne, když jejich soukmenovce Petra Wohlmutha dokázali vyvinit dokonce i z pokusu o vraždu bez ohledu na důkazy!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nezapomeneme https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vesely-tanecnik-neni-odhalen.A010810_222035_domaci_was

   Smazat
 8. Havloidní verbež napadla 60 letého chlapa zbabělci si na mladého netroufnou.

  OdpovědětSmazat
 9. Opily Lada se behem navratu z pivnich slavnosti popral s eskalatorem. Bohuzel schodu bylo vic, nez mel Lada promile v krvi. Ony totiz Ladovi nikdy pocty moc nesly:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobře míněná rada. Neprozrazujte taktiku soudní obhajoby dvou mladých banditů, kteří hrdinně, a ze zálohy napadli 60.letého člověka. Mohli by se urazit, a projevit své statečné chování taky na vás.

   Smazat
  2. 5:39 tady v Čechách máme vlastních blbečků dostatek, proto nechápu, co tady dělají ti přespolní jako jste vy, troubo

   Smazat
 10. A co tak kdyby Putinuv prdelni vylizovac prestal chlastat? Nepadal by z eskalatoru a nepotreboval by lekare. Takhle dopadne jako ten ozrala Zeman. :(

  OdpovědětSmazat
 11. 2:47 No ne, to má být projev vzděláné elity národa od kavárenského stolečku v Praze ? Formálně zde chybí nabodeníčka, asi to na univerzitě zrušili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je nějaký student primitiv, který se snaží lísat ke kavárně a neziskovkám, aby si připadal jako mistr světa, přestože ani ten titul nejspíš nemá, ani nic v životě nedokázal. Takže sice sdílí ty "správné názory", ale když promluví, ukáže se, že je pořád stejný tupý primitiv. :)

   Rudý škorpión

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.