Reklama

sobota 11. května 2019

"Nastavit moc shora dolů": USA vyčlení 900 tisíc dolarů "na upevnění demokratických procesů" na Ukrajině

11. 5. 2019   ZDE a ZDE a ZDE a ZDE
Ministerstvo zahraničí USA vydá nejméně 900 tisíc dolarů "na upevnění demokratických procesů" během místních voleb na Ukrajině v roce 2020. Jak se agentura RT dozvěděla, mezi hlavní úkoly projektu patří práce s voliči a sledování volebního procesu veřejností. V případě úspěšné realizace projektu přidělí Washington další finanční prostředky ve výši 600 - 800 tisíc dolarů. Tyto prostředky budou nasměrovány na sblížení moci a občanské společnosti. 

Experti, s nimiž RT hovořila, poznamenávají, že po prezidentských volbách na Ukrajině chtějí Spojené státy vytvořit vládní struktury na nižších stupních podle amerických schémat. Analytici se domnívají, že Washington hodlá tímto způsobem nastolit kontrolu nad ukrajinským politickým systémem.

Na motivy "kremlinologie": Pentagon přidělí 15 milionů dolarů na zkoumání "nástrojů národního vlivu"

Ministerstvo obrany USA má v úmyslu vyčlenit 15 milionů dolarů na zkoumání "nástrojů národního vlivu", které nejsou omezeny vojenským potenciálem. Agentura RT se seznámila s grantem na příslušné projekty. Pentagon počítá s tím, že získá vědecky podložené údaje, s nimiž budou USA moci konstruovat své vojenské strategie. Ministerstvo obrany tedy očekává, že obdrží informace o metodách "vlivu" Ruska a Číny na obyvatele indo-pacifického regionu. Jak Washington tvrdí, Moskva a Peking údajně manipulují s lidmi pomocí botů v sociálních sítích. Experti, s nimiž RT hovořila, zdůrazňují, že tato prohlášení jsou dalším fejkem, který zastírá pokusy samotných Států použít tuto taktiku. Politologové také poznamenávají, že Ministerstvo obrany USA hodlá použít výsledky studie, aby pak shromáždilo údaje o potenciálních protivnících.

"Mění je na lidi třetí jakosti": Moskva odpověděla na odmítnutí Kyjeva uznávat ruské pasy obyvatel Donbasu

Rusko bude i nadále vydávat pasy občanům LLR a DLR, kteří projeví přání, řekl Dmitrij Peskov, tiskový tajemník prezidenta Ruské federace. Ve středu 8. května se ukrajinská vláda rozhodla neuznávat ruské dokumenty, vydané obyvatelům Donbasu. Kromě toho ukrajinská ministryně pro záležitosti veteránů Irina Frizová poznamenala, že Kyjev zbaví sociálních dávek a důchodů občany, kteří obdrží pasy RF. Jak bylo zdůrazněno ve Státní dumě, toto opatření je dalším důkazem diskriminace obyvatel Donbasu na Ukrajině.

"Nedostatek politických zkušeností": v USA byla zveřejněna zpráva o prezidentovi Zelenském, který byl zvolen na Ukrajině

Výzkumná služba při Kongresu USA připravila zprávu o důsledcích zvolení nového prezidenta na Ukrajině. Agentura RT se s dokumentem seznámila. Jsou v něm uvedeny názory, že Vladimír Zelenský nemá žádné zkušenosti s politikou a státní správou, a také jsou vyjádřeny obavy, že může "přistoupit na kompromis s Ruskem" ohledně řešení konfliktu na Donbasu, a to údajně "nebude odpovídat ukrajinským národním zájmům". Současně Washington nadále Kyjevu poskytuje významnou finanční podporu, zdůrazňují američtí analytici. Podle ruských politologů Spojené státy "mají v úmyslu udržet kontrolu nad Ukrajinou" a jsou znepokojeny nepředvídatelností působení Zelenského a možností, že zahájí jednání s Ruskem.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

27 komentářů :

 1. Když chtějí Američané pomoci Ukrajincům, tak ať jim na Ukrajině vybudují průmysl. Pro Čechy by to znamenalo, že by jim Ukrajinci nepodráželi mzdy a tím pádem by se Čechům zvýšili platy. Za trvání ČSSR podniky zaměstnávali pouze Čechoslováky a tak to bylo správné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cha,cha,cha!
   Je těžké být debilem,konkurence je vskutku obrovská!

   Smazat
  2. 20:48 "Za trvání ČSSR podniky zaměstnávali pouze Čechoslováky ..." krom toho ovšem i Vietnamce, Kubánce, Syřany ..., ovšem bez vlivu na výdělky, když "nebyli lidi"! Nadvýroba nehrozila a v daném systému ani hrozit nemohla. Ví se proč?

   Smazat
  3. Soudruzi Američané, tak to jste se fakt moc nepředali. Nějakých usmolených devět stováků ?? To si Porošenko s Kolomojským rozeberou mezi sebou !! :)

   Smazat
  4. 22:51

   Lidé jiných národností bez československého občanství, pokud zde pracovali, tak zpravidla pouze na omezenou dobu, v rámci zaškolení, případně vzdělání. A hlavně se vesměs jednalo o ty nejnadanější lidi, jaké dotyčná země měla. Absolutně se to nedá srovnávat s dnešními poměry, kdy sem přicházejí lidé z nejnižších sociálních vrstev, s nimiž se často pojí kriminálita, alkohol, drogy a nemoci, na které jsme už téměř zapoměli. Tito, pokud vůbec pracují a neživí se zločinem, tak jako zaměstnanci agentur, které mnohdy naplňují znaky mafiánského otrokářství se všemi negativy a riziky, která z toho plynou.

   Smazat
  5. 20:48 Ty jim tam tak vybudují nové základny a letiště mírové budování není nic pro usa.

   Smazat
 2. Necej milion dolarů nestačí ani na oslavu narozenin pravnuka místního oligarchy II. kategorie.

  OdpovědětSmazat
 3. Jeden můj starší kolega v práci, kdysi pronesl zajímavou moudrost "To je jako když někdo chce šukat a nemá koule". Přesně to mi připomíná situace na Ukrajině ať ze strany Banderovců či Ušáků. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 4. Kronika příští jaderné katastrofy na Ukrajině. Zkrachovalá am. firma přeprodaná do Kanady si na Ukrajinských reaktorech zkouší nevhodné a nekvalitní palivové tyče ...

  OdpovědětSmazat
 5. Babuši,nepropustite svého ministra zahraniči ČSSD včas než nás domorodce ČR dá ušlapat davy Ukrajinců,kteři tu přijedou bez peněz hledat azyl před terorem jejich vlády?

  OdpovědětSmazat
 6. 900 tisic dolarů je jedině tak na utřeni prdele.
  Amikům docházi škvára,co tomu řekne Pjakin a pan gusudar.
  Ten chce zastavit kohoutky a nechat Ukrouše živit bohatou ejmerikou a EU, to bude naděleni.
  Válka v Iránu,Venezuele a kdovi ještě kde.SANKCE KDE SE JENOM PODÍVÁŠ.
  A navic farmáři Ameru brzo začnou sedět na bobech a Čina začne prodávat nakoupené biliony dluhů,no to bude fakt tanec blbců,který tu ještě nebyl!.

  Ještě štěsti,že nám bylo ukradeno všecko zlato,protože nikdo nevi,kdo by si pro něho ještě nakonec přijel, hlava nehlava,

  NAŠE ARMÁDA MUSI TOTIŽ DO AFRIKY A MEZI MUDŽAHEDINY!.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele největší sranda je ta, že ta sanace Ukrajiny, té bezedné černé díry, měla spadnout na Rusko. Putin od začátku tu past prohlédl a jesti bude někdo platit, tak jedině ty hovada, která to tam všechno vyvolala, včetně našich hovad v čele s ožralým Hovňouskem. Rudý dědeček

   Smazat
 7. Tady se píše.že usa vyčlení peníze......To jsem nevěděl,že z toho dluhu,co mají,lze ještě něco vyčlenit.Hlava mi to nebere...Proč se jich svět nezeptá,kde na to vezmou????!!!!!Začneme všichni tisknout prachy a bude dobře,no né???!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nerozumíte tomu. USA vláda vytiskne dluhopisy a ty prodá na trhu, zároveň část těch dluhopisů předá FEDu a ten vytiskne nové inflační dolary a předá je USA vládě... zároveň část vytištěných USD před předání USA vládě použije k manipulacím s cenou dluhopisů na trhu... prostě si FED vyžene dluhopisy s cenou nahoru, aby je pak draze prodal hejlům typu ČNB a ty vytištěné USD pak schová do sejfu... Hejlové typu ČNB nebo Čínská vláda pak drží masu US bezcenných dluhopisů a neodváží se je prodat, protože masivní prodej dluhopisů za USD, aby si dané státy mohli z USA odvézt za USD nějaké zboží za svůj dluh..., = realizace dluhu způsobí pád ceny těch dluhopisů a růst hodnoty USD, a tedy se ukáže, že dluh USA je vlastně nicotný, neb si jej USA mohou za nově tištěné USD vykoupit a FED jistě své dluhopisy (většina USA dluhu) použije k tomu, aby napomohl pádu ceny dluhopisů... Skutečnou hodnotu mají jen dluhopisy těsně před datem své expirace...! Rozumějte tomu tak, že když držíte dluhopisy s 20-tiletou expirací a nyní jsou 5 let staré, tak kdybyste se rozhodl prodat tyto dluhopisy, tak pokud by se to dělo masivně, mohou mít i nižší tržní cenu, než za jakou byli pořízeny... Prostě bankéřské čachry... Většina USA dluhu je v držení polosoukromé FED, a je to asi jako by vaše pravá kapsa měla dluh vůči levé kapse... Jsou to prostě mágové, a znají triky na to jak nás oblbnout!

   Smazat
  2. Popsal jse stav nekrytého USD, který má nulový uvestiční potenciál.

   Smazat
 8. Jen tak mimo mísu:Americká loď vplula do teritoriálních vod Venezuely....
  Okamžitě potopit!!!!

  OdpovědětSmazat
 9. Tohle neni ABSOLUTNE nejake zasahovani do voleb v jine zemi, to AMERICANI nikdy nedelali a delat nebudou, to delaji jen Rusi. AMARICANE jen pomahaji, po cele ZEMKOULI, KDE SE DA A JAK TO JEN JDE, ZA KAZDYCH OKOLNOSTI.VZDY A VSUDE. Lepsi zemi na svete nenajdete, toli ochoty nema ani zdaleka ZBYTEK ZEMI na Zemekouoli dohromady.

  OdpovědětSmazat
 10. Země do které strčí Američané ten svůj agresivní rypák, ta země je ztracená.....a to vše pod praporem demokracie a humanity.....

  OdpovědětSmazat
 11. Tak, USA samozřejmě ovlivňují volby, pokud ne dost úspěšně organizují převraty, pokud ani to ne dost úspěšně, vojensky intervenují. Ostatní mohou stejně jen tehdy, když jim to USA dovolí. Konkurenci ne a ne připustit.

  OdpovědětSmazat
 12. Potřebujeme nastavit moc přesně opačně - zdola nahoru.

  OdpovědětSmazat
 13. Hitler byl alespoň tak ,,upřímný", že protektorát protektorátem opravdu nazýval.

  OdpovědětSmazat
 14. Pořád skloňujem slovo demokracie a neuvědomujem si že samotní američané svou deklaraci zesměšnili a pošpinili.A demokracie zde?Si děláte prdel!Ta zde nebyla,není a nebude.Dokonce ani kolem našich hranic neproběhla.Už jste někdy zažili demokracii v kolonii.To je pitomost,co!!!!Slavná elita která padla na Bílé Hoře se obrací v hrobě co s námi ten šváb provedl,co se z nás stalo za parchanty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máme v EU demokracii?
   Samotný fašismus neměl ve svém zárodku nic společného s rasismem, který k němu přidali až nacisté. Fašismus jako takový byl postaven na principech státu, který ekonomicky, nařízeními, regulacemi a policejně řídil celou společnost.To je, byť zjednodušená, podstata této ideologie. Tato ideologie vznikla v Itálii a za svůj znak si její protagonisté vybrali starořímské fasces - jílmové pruty svázané červenou páskou s vyčnívající vetknutou sekyrou. A víte, koho to byl znak v době starého Říma? Úředníků...

   Fašismus Benita Mussoliniho byl postaven na státním zřízení, provozovaném v zájmu vládnoucí třídy. Policejní sílu používal zejména tehdy, když se tato vládnoucí třída bála lidí dole a jejich nespokojenosti. Nyní máme rok 2011 a celý současný systém v Evropské unii je postaven na principech spojení států, kterým vládne nadstátní uskupení, jehož existenčním principem je ekonomicky, nařízeními, regulacemi a policejně řídit celou společnost.Už dávno není jen spojením států za účelem usnadnění vzájemného obchodu. A aby se to lidem nepletlo, změnili nám nějaká ta hesla, vymysleli nové znaky a vlajky, vytvořili newspeak a začali nazývat věci nikoli pravými jmény, ale politicky korektně. Ostatně ani Mussolini nedělal nic jiného, když používal sociálně demagogická hesla (dnes bych viděl paralelu v heslech týkajících se prospěšnosti sociálního státu) s cílem dostat se k moci. A kdo nám v Evropské unii vládne dnes? Úředníci...

   Smazat
 15. nevím, jak je ceněná čest ukrajinského voliče, ale 900 000 dolarů je 9 000 koupenejch hlasů po 100 dolarech. Ale nějakou odměnu budou chtít i náhončí voličů a něco málo si ukradne nejvyšší aparát při převzetí "pomoci", tak jsem zvědavej, kolik občanů na to budování demokracie zbyde.

  OdpovědětSmazat
 16. To vměšování USA do voleb na Ukrajině nejen prostřednoctvím finančních injekcí na propagandu nacismu je míněno vážně, nebo jde o fake news. Tak to aby už na Ukrajině zřídili komisi na vyšetřování takového počínání státu, který si říká (ale nikdy nebyl nic jiného než diktatura kapitálu) "demogratický"! Fuj tajbl a pak se řekne volby. Ale co si český občánku myslíš, jak došlo k pádu socíku a puči na podzim 1989 u nás. A jak došlo k tomu, že jsi podílníkem na dluhu státu ve výši 1,7 bilionů Kč, že je u nás skoro milion občanů v rukou ekonomických katů - exekutorů, z toho 90 tisíc důchodců a 36 tisíc dětí? A jak se raduješ, že naše země byla od r. 199O vyrabována o hodnoty vyšší než 7,5 bilionů Kč, že Kč byla znehodnocena na méně než desetihaléř, že země byla připravena o 150 tisíc hektarů nejúrodnější půdy, že z vývozce potravin jsme se stali jejich dovozci, že máme přes 60 tisíc bezdomovců bydlících na ulicích, v parcích a lesích a s nimi také děti, že jako národ vymíráme a to slušným tempem a že nás dnes zachraňují ekonomicky početné ročníky narozené za toho hrozného socíku. A jste bohatý - i když si odpočítáte všechny dluhy státu, krajů a obcí - neb vy je budete muset uhradit?! .... Socík stál za h....o, ale kapitalismus ani ne za to!

  OdpovědětSmazat
 17. Vybudovat na Ukrajině americkou proxy armádu je velmi snadné. Fašouni jsou Američanům velmi nakloněni a s radostí budou vykonávat všechny protiruské operace navržené tajnými službami USA.

  OdpovědětSmazat
 18. Zelenský by si měl vzpomenout jak dopadl John Kennedy, když neplnil požadavky zbrojařské lobby. Kdo ví, není problém, aby dopadl úplně stejně.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.