Reklama

úterý 28. května 2019

Nejnebezpečnější zbraň Ruska na světovém trhu. Ne, není to S 400

Irina Alxnisová
28. 5. 2019   sputniknews
Spojené státy jsou odsouzeny k rostoucímu počtu porážek, pokud nepochopí, co se děje. Jen několik týdnů zůstalo do zahájení dodávek ruských protiletadlových raket S 400 Triumf do Turecka. Podle dubnového prohlášení prezidenta Erdogana se to může stát již v červnu. Zprávy, které s tím souvisejí, v posledních dnech prostě zahltily mediální prostor, píše Irina Alxnisová na RIA Novostech.


Insideři amerického televizního kanálu CNBC oznámili, že Washington dal Ankaře ultimátum, že se má do dvou týdnů zřeknout koupě ruských komplexů. Náměstek ministra zahraničí Turecka Yavuz Selim Kiran tuto informaci popřel a poznamenal, že "na oficiální úrovni" to nebylo. Diplomatická rétorika poskytuje široké možnosti k interpretaci, takže lze se jen dohadovat, jak tvrdě Státy vykrucují ruce Turkům neoficiálně v kuloárech.

Pokud jde o formální rétoriku, tak ministerstvo zahraničí USA Ankaru varovalo před "velmi negativními" důsledky při realizaci dohody.

Souběžně s tím vrchní velitel ozbrojených sil NATO v Evropě, generál vzdušných sil USA Todd Walters uvedl, že Státy nadále hledají řešení tohoto problému, protože "chtějí udržovat vztahy s Ankarou na patřičné úrovni jako s důležitým spojencem".

Na pozadí amerických snah demonstruje turecká strana působivou tvrdost.

Ministr obrany země, Hulusi Acar oznámil, že Turecko již poslalo své vojáky do Ruska, aby se školili k ovládání Triumfů. A vůbec, podle jeho vyjádření "podepsali dohodu s Ruskem, mají vynikající vztahy, říkají, že transakce na S 400 je uzavřena".

Pokud jde o Rusko, jedinou reakcí na bouřlivé turecko-americké jednání posledních dnů byla reakce hlavy Rady federace Valentiny Matvijenkové na přímou otázku novinářů o možném zřeknutí se dohody ze strany Turků. Je příznačný:

"Turecko, jak jsem pro sebe učinila závěr po setkání s prezidentem, si velmi cení své suverenity. Pro ně je nejdůležitejší, že jsou suverénním státem a mají právo činit rozhodnutí, která jsou pro jejich stát prospěšná, odpovídají jejich národním a bezpečnostním zájmům. Podepsali dohodu, přijali závazky, nemohou se pod tlakem kohokoli chovat nezodpovědně".

Už nejednou bylo poznamenáváno, že jeden z klíčových problémů Západu nyní souvisí s hlubokým nechápáním Ruska. A nejpodivnější je, že při pokusech přece jen pochopit tuto záhadu mají západní partneři tendenci nadměrně komplikovat situaci a hledat složité významy v těch nejjednodušších a nejzřetelnějších věcech, včetně maximálně vyzývavého vyslovování hlavních tezí nejvyšších představitelů země.

Ve výsledku byl v uplynulých letech vytvořen a doplňuje se nesmysly mýtus o nadpřirozeně zákeřné a mocné Moskvě, které se daří přirozeně mařit jakékoli plány Západu a realizovat hybridní invazi do samého srdce jeho systému.

Komentář Valentiny Matvijenkové je přesně ten případ, kdy Moskva naprosto jednoznačně říká pravdu a ukazuje hlavní páky, které Rusko používá na mezinárodní scéně. Je to výzva k suverenitě a národním zájmům. Ne pouze ruských, ale jakékoliv země.

Ve skutečnosti se veškerý moskevský "machiavellismus" omezuje tím, že světu je nabídnuta alternativa k zahraničněpolitické pozici USA, založené na postoji: "Co je dobré pro Ameriku, je dobré i pro ostatní svět. Svět je povinen žít podle zájmů a cílů Spojených států".

Rusko proti tomu staví princip: "Každá země má své vlastní zájmy, které má plné právo obhajovat, a její status a geopolitická váha závisí na tom, jak je připravena hájit svou svrchovanost".

Ve světě, který je unavený třemi desetiletími totální a stále nezodpovědnější hegemonie USA, našla ruská pozice poptávku. Přičemž se seznam zemí, které se k Rusku obracejí jako "prodejci suverenity", neustále rozšiřuje. V tomto smyslu neexistuje zásadní rozdíl mezi Severním proudem 2 a tureckými S 400.

Když byla téměř před dvěma lety uzavřena rusko-turecká smlouva na Triumfy, prakticky nikdo nevěřil, že bude dotažena do konce. Byla považována za nástroj vyjednávání mezi Ankarou a Washingtonem.

Zbývá jen předpokládat, nakolik to odpovídalo skutečnosti, ale jedna věc je jistá: USA za uplynulou dobu nepředložily Turecku jediný návrh, který by překonal rámec obvyklého: "budete se chovat tak, jak budeme požadovat, protože musíte, jinak bude odplata".

Ale teprve ve světě, kde Rusko a jeho alternativní návrh získávají reálnou sílu, přestává být tato taktika efektivní.

Situace nyní už zašla tak daleko, že Turecko a osobně Erdogan se nemohou zřeknout dohody s Ruskem bez ztráty tváře a bez těžkého úderu na mocenský status země. Což vlastně řekla i Matvijenková.

Smlouva na S 400 samozřejmě ještě nebyla formálně provedena, takže je příliš brzy na shrnutí výsledků a vyvozování definitivních závěrů. Již nyní však můžeme říci: Spojené státy jsou odsouzeny k rostoucímu počtu porážek, pokud konečně nepochopí, co se děje.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

85 komentářů :


 1. Zakladame SADISTICKOU STRANU, (Pirati uz mame) .prihlasky prosim posilejte na adresu: Martin Lang, Jesenice u Prahy

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako opozici doporučuji Občanskou stranu masochistů

   Smazat
  2. RUSKO SI NŮŽE ŘIKAT PRAVDU JAK CHCE.VY OTROCI NE

   proč myslíte,že jsme si nechali odsouhlasit Parlamentem § 141/1961Sb 7bééé

   Vaše vnitro ČSSD

   Smazat
  3. Je to ten § o policejnim státu,který tady musi být okamžitě vymazán 10 39?
   Kdy řekne pan doktor David šéfovi,aby dal do svého vychtrlého programu bod

   BUDEME USILOVAT O VĚTŠINU VE sněmovně A PODLE TOHO PŘÁTELÉ A NEPŘÁTELÉ PŘIZPŮSOBIME DALŠI BODY SVÉHO VYCHTTLÉHO PROGRAMU!

   Smazat
  4. Já se určitě hlásím Jack Rozparovač, alias rudý dědeček. Hej hou

   Smazat
 2. Že Rus neustále vyvyjí nové a nové zbraně, aby rozpoutal třetí válku je dnes jasné. Rus má doma holou řiť, tomu je na rozdíl od bohatého Západu jedno, že bude Rusko překopáno v případě konfliktu.Neštěstí tohoto světa není Amík, ale chudej,zákeřnej Rus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale tyhle pindy už pronášel Napoleon, po něm Hitler a s nimi v podstatě celý vyčpělý západ, který tyto figuríny stvořil, financoval a směroval do útoku na Rusko s (nedosažitelným) cílem získat konečně jeho území a bohatství. Jste buď obyčejný pitomec nebo najatý špatný troll, popř. nějaká kombinace.

   Smazat
  2. Vedle toho silného a zákeřného Ruska mi přijdou USA jako bezbranný chudinka. Bojím, bojím...

   Smazat
  3. seš Ty ale koooookoooot!!!!!

   Smazat
  4. 8:49 je ukázkový rasistický blábol. Jedno duševně choré individuum exhibuje a přitom se dopouští porušení zákona.

   Smazat
  5. 8:49 Stejný metr na každého. Jděte se udat pro "předsudečnou nenávist", kterou si vymysleli vaši milovaní.

   Smazat
  6. No a Vy 8:13 jste zvrhlý zdegenerovaný parazit. Co na tyhle zrůdy platí již dobře víme. Kdyby Stalin nebyl takový měkejš a dal všechny banderovce zlikvidovat neměla by Evropa takový odporný vřed na svém území. Všichni zdegenerovaný zvrhlý parazité jsou chazarského původu a nebo kreténi.

   Smazat
  7. 8:49 - ukazuješ jen tupost a nedostatek info. Nevíš, neznáš, nechápeš a nerozumíš - prostě nekomentuj, máš jen IQ tykve.

   Smazat
  8. 8:49
   Když mají, podle tebe ty bezmozku napaden animozitou, v Rusku holou řiť, tak proč se všichni do nich serou? Proč všichni touží po jejich zemi? A proč ta západní stvůra Albrightová prohlásila, že Sibiř má příliš velké zásoby nerostného bohatství, aby je nespravedlivě ovládalo pouze Rusko?
   Amerika celou svou existenci na tomto jen krade a ty, co máš hajzl na dvorku, budeš mumlat, že Rus má doma holou řiť????
   Zalez do nory a přestaň skučet, ubožáku nešťastný.

   Smazat
  9. ..jsem zvědav,jak budeš v té nové okupační válce pochodovat v čele toho bataliónu na Rusko spolešně se svými gestapáky kavárenskými,slunéčkama a hééééérečkama,...velkokníže pán pojede s tebou v čele na inv.vozíku jako Švejk akorát ho bude tlačit Gavólovka.....

   Smazat
  10. A ještě takový debil jako ty je neštěstím světa.

   Smazat
  11. 9:18 Soudruhu STBáčku, tak si mě udej, ale nevím jakého porušení zákona jsem se dopustil.Pouč mě. Vše co jsem napsal o proradném Rusku je pravda!!!!

   Smazat
  12. 9:47
   V rámci dehonestace, nemáte fantazii. My starší pamatujeme výroky ala "Čankajšek je politická mrtvola na smetíšti dějin", na škodu by nebylo ani "Jste Karl von Banhof ?", nebo alespoň "Jste ošklivé kačátko".

   Smazat
  13. 9:54 Svazáku, ten novotvar si nepředloženě vymysleli tví milovaní v naději, že budou moci trestat odpůrce svazáků z milionu chvilek nenávisti. Oni nepočítali s tím, že ti nenávistí potrefení, agresivní, lživí jedinci jsou naopak právě v jejich řadách, což dokazuješ i ty rozvzpomínáním si na příslušnost svých předků, k organizaci tebou jmenované. A právě proto musíš přiznat svou vlastnost, a udat se sám.

   Smazat
  14. Ano, jak dí 9:27, o to tu jde chasidský žid, držící celé Rusko pod krkem a vysávající z něj vše, se nechce rordělit s americkými sionisty a navíc dává část z Rusů vysátého bohatství na zbrojení, aby hloupému ruskému mužikovi umožnil spasit si vlastní život, pokud tomu chasidovi to štěstíčko a pohodlný luxusní život ochrání před jeho západními souvěrci...tož o to tu jde a co myslíte, na jaké straně tohohle sporu jme my???

   Smazat
  15. 10:11
   Zkusil jste se někdy zamyslet, kolik lidí v ČR sdílí váš názor na Rusko? A kolik takových lidí je v Evropě? Nenapadlo Vás, že halasným pokřikováním hanlivých výrazů a nepodloženým obviňováním Ruska pracujete pro zájmy někoho jiného? Na pozadí "drtivých sankcí" si Mercedes slavnostně otevřel v Moskvě novou továrnu, za přítomnosti "diktátora" Putina, před kterým poskakovali vysocí představitelé Mercedesu a pěli chválu na spolupráci s Ruskem.
   Těch případů je spousta a nám nezbývá, než pochopit, že ČR nemá mít právo obchodovat s okolním světem přímo, ale prostřednictvím zprostředkovatelů z "tvrdého" jádra Evropy.
   Cílem všech těch snah, se kterými se ztotožňujete, není válka s Ruskem, ale porobení si zemí ..
   ABC

   Smazat
  16. ABC, 10:11 reaguje na 9:54, který nenávidí Rusko.

   Smazat
  17. Trochu jsem se v těch časech ztratil.
   Měl jsem reagovat obecně.
   ABC

   Smazat
  18. Úroveň autora 8:49 je patrná z jeho "Že Rus neustále vyvyjí nové a nové zbraně ...". Baže, vyvyjí! 8:49, vraťte se do základní školy!

   Smazat
  19. Anonymní28. května 2019 10:34
   Přesně o to tu běží, koloniální západ nade vše. Ostatní státy, včetně střední Evropy, by se měly přizpůsobit, tedy nechat zneužívat. Musíme volit politiky, kteří mají odvahu přijímat rozhodnutí pod tlakem kolonizátorů, ale v našem zájmu. P.K.

   Smazat
  20. USA je nejzločinnějším státem na světě, již více než 200 let terorizuje a masakruje svět. Jediné Rusko jim může zabránit rozpoutat poslední a zničující světovou válku. Ať žije silné slovanské Rusko.

   Smazat
  21. Zase jeden anonymní (28. května 2019 8:49) fašistický krypl, slbiduch co má v hlavě nasráno...

   Smazat
  22. Před tejdnem jsem byl v Rusku - Jekatěrinburk, Čeljabinsk ... Všude se stavěj moderní domy, dálnice, lidi naprosto v pohodě, životní úroveň jako u nás. Ve městech jezdí UBER, jsou tam KFC a McDonald, internet tam běží stejně jako tady a levnějc. 1 koruna jsou tři rubly a běžný jídlo v restauraci stojí 250-300 rublů. A jídla je tam pokokot. Pivo se dá koupit i Krušovice, Kozel, prostě pohoda. Asi se tam přestěhuju na důchod. Tady tou dobou stejně už bude Zaire.

   Smazat
  23. 16:03, v Jekatu byl v té době celkem čurbes kvůli záboru parku církví na výstavbu chrámu v centru města. Tož dali hlasovat a 74% obyvatel města jim to zatrhlo, z čehož někteří tamní chaotici vyrábí hned "Majdan".

   Stavět se staví, developeři mají žně, jen je otázkou, jestli o to běžný Rusák stojí. Už proběhlo pár demonstrací na toto téma - "nenechme si ukrást město". Nové bydlení je sice fajn, ale developerská sebranka staví prasáckým způsobem do výšek, někdy i s mizerným vybavením, zatímco v Evropě se už dávno staví jinak. Kdo chce bydlet na 25tém poschodí, zvlášť když v Rusku se můžete roztahovat dle libosti? Přitom za byty chtějí nehorázné prachy a hypotéka má šílené úroky. Všichni nadávají.

   Co se týká infrastruktury, federální trasy dovedou stavět dost rychle a kvalitně, až mě to překvapilo. Ovšem municipální výstavba je na mnoha místech úplně v řiti a tamní politiky akorát tak utopit. Včetně petrohradských. Moskva se v poslední době rozvíjí celkem slušně.

   Rusko má potenciál, jen je otázkou, jak ho využije. Pro začátek by se měly zvednout platy, jinak jim všichni schopnější zdrhnou.

   Smazat
  24. 16:03 Však už máš na čase zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu odulých za bílýho dne křepčících podlidí v pochcaných teplákách! :-)))) - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Smazat
 3. Sluníčkářům se asi zmenšuje mozek, protože blijou stále stejné ohrané bláboly. Žádná inovace jejich myšlení. Je mi jich líto.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu,přišla inovace,nastupují flašinety.....něco tvůrčího už z nich nevypadne,je už dorazí i přítomnost a nic nedělání,...sám debil-inženýre.....

   Smazat
 4. Maroko, aby sa vyhlo sankciám zo strany USA, zrejme nekúpi plánovanú S-400, ale kúpi systém Patriot. Je to taký zvláštny spôsob, ako voľne súťažiť. Turci majú ale výraznú motiváciu a tá skutočne pramení v potrebe nezávislej (na USA) technike PVO. Zostáva stále varovaním, ako USA a spol. prepadli Irak v roku 2003. Iračania mali nakúpené francúzske protilietadlové systémy a tie akosi záhadne prestali fungovať. Od tej doby mali Francúzi problém so zahraničným predajom. Navyše Erdogan obviňuje USA z účasti na pokuse o puč pred pár rokmi - a tam vraj mal byť aj zavraždený. Pre obranu suverenity od agresie zo strany USA a Izraela Turecko potrebuje PVO, ktoré tieto štáty nedokážu "vypnúť" alebo obísť. Nákupom S-400 stratia USA a Izrael jasnú dominanciu vo vzduchu a stratí sa aj časť vydieračského potenciálu Izraela o použití jadrovej zbrane. Tu nejde ani tak o kvality S-400, i keď zrejme nejaké má. Tu ide o strategickú nezávislosť. Ak USA ponúkne dobré podmienky na Patriot, Turecko ho tiež kúpi. Nezávislosť od Ruska je rovnako dôležitá.
  :-)

  OdpovědětSmazat
 5. Turecko se jen potřebuje chránit před Izraelem,který je nevyspytatelný,je to nástroj v rukou USA,které už defakto neexistuje.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono je to obráceně: USA jsou naprosto nevyspytatelný nástroj podobný bájnému golemovi v rukách Izraele...K čemu se pohnou USA je vždy předem určeno v Tel Avivu...

   Smazat
 6. Přesně tak, systém S-400 je nebezbečný z několika příčin. Prokáže, že neviditelné americké letouny jsou dobře viditelné, tedy těžko prodejné, nebo budou muset být prodány se značnou slevou "za viditelnost". Turecko nebude možné v případě potřeby beztrestně napadnout spojenými silami zbývajícího NATO, protože se Turecko může snadno bránit před letadly a raketami států NATO. Pouze vlastní (americký) systém zajistí včasné vyřazení tureckého systému protivzdušné obrany na dálku a umožní bezproblémové operace nad NATO Tureckem. P.S.: na dálku se dají "vypnout" nejenom PVO, ale i letadla, rakety i chytré střelivo atd. :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA nejvíce dluží nikoliv Číně, ale Japonsku. Je proto logické, že jim musí prodat co nejvíce zbraní, včetně předražených zmetků F-35. Turecko koupí S-400 může totálně zničit pověst tohoto letounu. Trump nic takového nemůže připustit, právě se totiž snaží zachránit dolar a vymetá proto celý svět, v první řadě členy NATO. Ti musejí nakupovat "chca nechca". Jenom ta hloupá Karla Šlechtová to včas nepochopila :-)

   Smazat
  2. Problem ,ze nez se postavilo super letadlo F-35 v cene 350 miliard /ovzdusi musi pockat/, Cinani uz meli vsecky plany a rychle letadlo vokopirovali /2012/.. Vymrstila se na ne zla Krev. Pac ,tedko urcite neco vyzbleptali rusum a ti postavili ty SS zbrane s rourama , se zakazanejma vedomostma vod USA, kde jsou slabiny a nedostatky F-#..Nejmin 35 problemu/.Tim vypukl velky Panicky Strach z nemilosrdbnych rour , letadlo nekde vypustit .
   Kupodivu nevypuklo nic na giganticke bezpecnostni aparaty /ani mala stiznost/,, ktere stoji triliony rocne a maji okolo 10 prehanim asi jenom 6 tech milionu , milionu uredniku a agentu , patracu a udavacu, nejmodernejsi techniku , spehuji cely svet a nic. To je neco.

   Smazat
 7. Moc se těším na protažené rusácké ksichty a ksicty jejich zdejších užitečných idiotů až Turci zase sestřelí nějaké rusácké letadýlko, jako ten jejich bombardér před 4 lety. Tentokrát ale vlastní zbraní samotných Rusáků, kterou jim Rusáci i přes tuto zkušenost sami dodali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. hloupej Pepku, smradlavej bobek na tebe :-)

   Smazat
  2. 9.48 Vaší bezmyšlenkovitosti se vyrovná pouze vaše vlastní bezmyšlenkovitost.

   Smazat
  3. 9:48, no vono to s ruským PVO dost dobře nepůjde blbečku.

   Smazat
  4. Erdogan se osobně za sestřel omluvil.Byl mimo,protože to spaktovali amíci, aby proti sobě poštvali Rusko a Turecko. Nepodařilo se a nyní ty nákupy S400 z Ruska.

   Smazat
  5. To sem tak rad ,ze najdes nekde utechu a poteseni..Kdyz je nejhur navstiv zase Jandu , vse se zlepsi, ksichty se sice protahnou az spatri potom, tvuj jeste vic natrhlej ksicht..

   Smazat
 8. Moc se mě tady líbí naprostá většina prokremelkých nýmandu, jak zarputile brání zaostalé Rusko Pište dál ty vaše prostoduché komenty, je vás tak málo, že nikdy nic nezměníte, neovlivníte.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:01 No, ale vida z komentářů, jsi tady v menšinovém zastoupení nenávistných, profašistických prolhanců právě ty. Snad ze zoufalství ze skutečnosti, že pravdu naopak nikdy nezměníš ty sám, tvorečku nešťastný.

   Smazat
  2. 10:19 retardovaný Pepek (10:01) se snaží, ale je sám tak prostoduchej, že je k smíchu

   Smazat
  3. Jeden za základních předpokladů jakékoliv prohry je podceňování protivníka. Přesvědčil se o tom jak Napoleon tak i Hitler. Chvála Bohu, že na západě pořád vyskytují lidé, kteří Rusko podceňují.

   Smazat
  4. Anonymní28. května 2019 10:01
   Možná že Vás zklamu, ale to, o co tu primárně běží, je navrácení mocenské rovnováhy. Konec zákona džungle, kdy mezinárodní úmluvy jediná velmoc odhazuje a silou si vymáhá privilegia.
   Jedinou možností, jak se vrátit k nějaké vládě nějakého práva (mocnost bude vždy mocností), je posílení konkurence USA. Není nikdo vhodnější, než Rusko. P.K.

   Smazat
  5. 10:01, nazývají tě Pepkem. To jsou ještě docela slušní, vhodnější by bylo spíš kokot.

   Takže: primitivní není žádná země na světě. Každá země má svého zástupce v OSN, i maličké ostrovní státečky. Každá má svou kulturu, svoji historii, skoro všude jsou velká města a nějaká ta infrastruktura, průmysl a prostředky na udržování chodu státu, i když ne všude funkční. Některé země mají ohromné sociální diference a velké ekonomické problémy, někde je permanentní válka. Ale nikdo se nepováží tvrdit, že to jsou primitivové, protože v mnohamilionových populacích, je vždy určité procento lidi s vysokým intelektem. Bohužel ne vždy ho využívají na ušlechtilé veci. Primitivní národy nevytvářejí státy. Primitiv jsi ty.

   Máme země typu Libérie, Demokratické Kongo, Súdán... ano tam jsou velké problémy, a s největší pravděpodobností se odtud v současnosti nedočkáme žádného přelomového objevu, anebo vlastní sofistikované produkce. Chceš naznačit, že Rusko je na této úrovni? Proč se ho potom furt bojíme? Vždyť co je jednoduššího - zaútočme na ně a bude klid! S Madagaskarem si nedávno poradilo pár drzých francouzských námořníků. Zvláštní, že s Ruskem to furt nejde.
   Jdi do prdele s těmi volovinami.

   Smazat
  6. 19:19 O něco lépe na tom Rus je než Liberie, ale o moc ne. Tím bych se moc nechlubil. Porovnej si HDP Němcka, nebo USA a ty tvé bláboly si velice rychle strčíš do tvé smradlavé prdele.

   Smazat
 9. 9.48
  zase jeden koment od IQ tykve. Tito lidé jsou pouze zmítáni nenávistí a touhou po pomstě. Jejich názorová protiargumentace je nulová, jsou to jen nenávistné posty bez myšlenkového obsahu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přitroublý Slávečku, ruský užitečný idiote, jediný, kdo tu má post bez myšlenkového obsahu s nulovou argumentací jsi ty.

   Tady se ty dementíku podívej jak jste psali a diskutovali o Turecku a jeho sestřelení rusáckého letadýlka ještě před 3 a půl lety:

   http://www.novarepublika.cz/2015/11/sestreleni-su-24.html

   Smazat
  2. Máte naprostou pravdu, žádný argument ve výblitcích těchto chorých mozků ani být nemůže. Uvědomte si, že pokud má někdo v Yankees rektálu dlouho zasunutou dutinu lebeční tak aroma tohoto prostoru dokáže zlikvidovat i ty zbytky co tam byli. ( tedy pokud tam nějaké kdy byli ).

   Smazat
  3. O podobných exotech, jako je to stvoření v 9:48 a podobná, si myslím, že oni snad nějakou nenávist necítí a o pomstě lze v jejich případech mluvit pouze v souvislosti s prohraným hokejovým zápasem o bronzovou medaili na MS. Oni jen slepě naplňují to, to se naučili na nějakém školení a semináři organizovaném Miliónovým chlívkem nebo nějakou humanitárně sluníčkářskou neziskovkou. Tyto cvičené opice nejsou schopny žádného hlubšího citu - ani pravdy, ani lásky, natož pak nenávisti. Pohybují se v rovině pozérství, blazeované povýšenosti, nezkalené vědomostmi, zkušenostmi a zodpovědností. No a pokud je za podobné výkřiky přislíben zápich (začíná nám tzv. "zkouškové období"), proč se trochu nesnažit, že?
   V.

   Smazat
  4. 10:13, 10:54 a 11:08
   Typické příklady fanatických ruských užitečných idiotů. Nulová argumentace k věci. Jsou to slizští, bezpáteřní hadové, kteří ještě před nedávnem vykřikovali "smrt Turecku a proradnému Erdoganovi!!!" a dnes vykřikují pravý opak. A zítra budou vykřikovat zase opak.
   Tito bezcharakterní, prolhaní užiteční idioti skáčou přesně podle toho jak zrovna pískají v Kremlu.

   http://www.novarepublika.cz/2015/11/sestreleni-su-24.html

   Smazat
  5. 11:16 hloupý bezmozku Pepku, bobek na tebe :-)

   Smazat
  6. 11:16 Vy moudrá hlavo, jaký argument jste udal vy? Od vás je slyšet jenom, že Rusové jsou zaostalí, hloupí, nic neumí, nemají silnice, obchody, jenom chuť rozpoutat válku, čímpak asi. Já vím,že je zbytečné se vás ptát, ale v kolika zemích Rusko rozpoutalo válku? Proboha tak se tam jeďte aspoň podívat vy ubožáku.

   Smazat
  7. 10:43, 12:16, o čem to tady skučíš, Abdulláhu? Nikdo tady Turky nemiluje, je to proradná a zrádná sebranka. Někdy se s nimi dá, většinou moc ne. Své vědí i Američané a hlavně Rusáci, kteří s nimi mají staleté zkušenosti. Ti je mají zmáknuté už hodně dávno. Možná tomu obchodu nějaký novinář věří, ale Kreml ví svoje. Oni vědí, že Turci se kolébají ze strany na stranu a nikdy se s nikým nebratříčkují. Rusáci jají je jako svoje boty. S400 bude Kreml považovat za úspěšný obchod až tehdy, když jim na účtech přistane příslušná částka. A v tomto ohledu nezapomínají, že po volbách, když by náhodou Erdogan vybouchnul, vše může jít k šípku. Vždyť se jim to přihodilo u Francouzů.

   Smazat
  8. 11.16 Tady, to těm prokremelským rudým nýmandum nevysvětlíte. Ti jsou placeni ruskou ambasádou za tyhle jejich fantasmagorie. Za pár bezcenných rublíku tady budou obhajovat rusko do roztrhání těla zkrachovalci ruští.

   Smazat
 10. Pro Američany by bylo zajímavým zdrojem informací, pokud by Turecku dodali svoje letadla a Turci mohli otestovat a porovnat parametry obou systémů, jak protiletadlového komplexu z Ruska, tak letadel z USA.
  Pro Turky je dobrou kombinací mít zbraně od různých dodavatelů, byť to s sebou nese jistá rizika nekompatibility. S ohledem na mezinárodní situaci je pro suverénní státy velmi neprozřetelné, být závislý na dodávkách zbraní z jedné země, potažmo z USA, které se svojí agresivní politikou netají.
  ABC

  OdpovědětSmazat
 11. Správně Turecko nemůže ustoupit usa nemají žádné právo diktovat světu jak mají žít.

  OdpovědětSmazat
 12. Vlastenci uspěli – obrovská gratulace Matteo Salvinimu a Marin Le Pen!

  http://svobodnenoviny.eu/vlastenci-uspeli-obrovska-gratulace-matteo-salvinimu-a-marin-le-pen/

  OdpovědětSmazat
 13. Pouze pro připomenutí: v ne až tak dávné minulosti spolu bojovaly stíhačky dvou členských států - Řecka a Turecka. No a protože USA měly základnu v Řecku na Krétě, tak vyřadily z provozu ty turecké a Řekové je mohli pohodlně zlikvidovat. Závěr: všechny členské státy NATO si musí povinně kupovat techniku od USA a pouze tato země má právo rozhodnout o použití této techniky, nikoliv země, které si tu techniku koupily :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tu základnu už tam nemají, naopak jsou v Turecku

   Smazat
 14. 11:59 s mobilama je to stejná písnička, proto USA nemohou akceptovat rozšiřující se prodej Huawei, když ho nedokážou ovládat (používat) na dálku stejně jako svoje třeba iPhony, svoje mobily umějí odposlouchávat, ty čínské nikoliv (možná tam Číňani zapomněli, nebo úmyslně nenainstalovali "zadní vrátka") :-)

  OdpovědětSmazat
 15. Zatím dodávají zbraně, ale kdy dá rusák na trh také nějaký nový lék, ať se nemusíme stále spoléhat na USA a EU? Ale ne Novičok.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:38
   Aha, už je mi to jasné. Rusáci se pokoušeli Ukrajince v letech 1932/33 vlastně vyléčit. Ale kde udělali soudruzi chybu?

   Smazat
  2. Anonymní28. května 2019 13:47
   Nikoliv, tam šlo o něco jiného, to byla Trockistická kůra.
   Tato procedura, musí být dobrovolná, na vlastní přání. P.K.

   Smazat
  3. Jaké léky jste vyvinul pro spásu a blaho lidstva vy, Bene?

   Smazat
  4. 13:22, máte pravdu, farmacie taky hezky prosperuje, ale s těmi léčivy to je těžké, protože certifikát lze získat hůř než výrobce letadel. Zato zbraně jsou taktéž extrémně výhodný artikl. My jsme v této oblasti kdysi kralovali. Uznám, že to není zrovna hezký byznys, ale koukněte na Ameriku. Jedna malá země typu Slovensko sebere vlastním lidem důchody a přesune je na účty americkým obchodníkům s bazarovými vojenskými letadly. V té zakázce se točí miliardy. Ještě řeknete, že se to nevyplácí.

   Smazat
 16. Já být Ruskem, moc bych zatím nevykřikoval. S400, jak sami uvedli, ještě není ani smluvně uzavřen, nežto aby se uskutečnil. Čili je to v takovém stádiu, kdy si výrobce nemůže ani vzít kredit, nemluvě o splátce na účtě za dodané zboží.

  NS2 je sice vůle dostavět, ale vše v podstatě závisí od německého kancléře. Je to sice vlivná osoba, ale částečně řízena vládou USA. Vše se může zvrátit. Plynovod, turecká objednávka (bez penále) a i ta Sýrie.

  Ohledně Turecka je právě Sýrie kamenem úrazu a spíš se domnívám, že se jedná o vydírání USA kvůli jejich dodávkám, než skutečný zájem o S400. Turci dodávají islamistům v Idlíbu těžké zbraně a už ani před veřejností neskrývají, že mají zájem nejen vyhubit všechny Kurdy, ale také územní nároky právě okolo Idlíbu. Rusko musí držet Asadovu stranu na uzdě a je jen otázkou, jak dlouho to bude Asad tolerovat. Turecko taktéž nespolupracuje na vydávání "ruských" islamistů, ale naopak je předává Američanům k další exploataci. Jsem zvědav, kam tohle vše povede, protože spolupráce vypadá jinak. Naše armáda pro Američany umírá, aby nemusel umírat americký voják. Tohle je spolupráce přímo oddaná až za hrob.

  OdpovědětSmazat
 17. Diskuse velice bohatá a obsažná plná vzájemných lichotek oponentů. K tomu se připojovat nebudu, nebudu se hádat s výrobkem přírody typu IQ tykve, ani s někým zase chytřejším než jsem já. Spíše mne zaujal samotný článek a mohu prohlásit, že s ním souhlasím. Toť vše. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 18. Pro tureckou armádu je nejvýhodnější mít ve výzbroji své PVO jak americké Patroity, tak ruské S 400. Tato dualita jim zaručí značnou nezávislost a hlavně možnost účinné obrany jak před ruským, tak americkám leteckým útokem

  OdpovědětSmazat
 19. To Rusko musí být velmi efektivní, když s desetinovými náklady na zbrojení ohrožuje USA, které navíc mají stovky vojenských základen po celé planetě a mnohem rozsáhlejší vojenskou lodní flotilu.
  Spíše to bude tak, že USA chtějí do třetice zaútočit na Rusko a hledají si záminku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A prý je Rusko zaostalé. To nedává smysl. Se zaostalou zemí se lze snadno vypořádat. Nebude asi tak černobílé.

   Smazat
  2. No to že máte pravdu, je více nežli zřejmé, to že by se tu mohly objevit živlové to zpochybňující je jasné. Mohu jenom nabídnout parafrázi citátu,"kdo umí ten umí, ostatní jen čumí" a ta zní "kdo ví ten ví, ostatní jen civí". Rudý dědeček

   Smazat
  3. 21:06 Proto ty tady cumis kazdy vecer:-)

   Smazat
  4. Nejde o cifru, ale právě o tu efektivitu. Ta americká je mizerná. Hrnečky na kávu pro americké posádky bombardérů stojí americké blbečky 1500 dolarů/kus. Tak je to u nich se vším. Na F 35 si mastí kapsu banda zlodějů a letadla nefungujou padaj jak hrušky. Japončíci to ani nenašli. Možná, že je to už v Moskvě ve Vojenským muzeu.

   Smazat
 20. At žije matička Rus, jsme Slovani a Slovani by měli držet při sobě. Však když se podíváme na USA tu západní zrůdu která se nasere všude kde může a odůvodňuje své mise jako mírové a proto tam posílá ozbrojené síly a těžkou techniku přičemž rozbombarduje co může a zrovna tak si přivlastní a ukradne co jí nepatří,prikladem je Ukrajina, Irák a mnoho dalších a k tomu všemu totálně rozvrátí infrastruktury těchto států. Za zmínku stojí také Argentina na na mají tendence se srát. Na tomhle světě není horší země než je USA a díky "bohu" za země jako je Rusko, Severní Korea a Čína díky kterým je snad na tomto světě zatím rovnováha. ZdendaCz

  OdpovědětSmazat
 21. 0:24 Jen totální hlupák jako ty napíše, že Rus je Slovan jako my Češi. V českém genofondu je max 20-25% nějakejch zaostalejch ruskejch Slovanu. Než něco takového vybliješ, tak si něco nastuduj ty jelito. Zdeníku a pokud se ti v ČR nelíbí, tak odtáhni do toho ruského nebo kldr " blahobytu " co tě zde drží?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. zalez do nory retardovaný Pepku Vyskoči!

   Smazat
  2. 20:45 Tam zalezeš ty, kerýho tak trápí bejt součástí civilizovanýho světa, a kerej tak touží zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu odulých za bílýho dne křepčících podlidí v pochcaných teplákách! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   A potáhneš vodsud s celou tlupou místních odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   Smazat
 22. Nakonec bude jednoduší vyjádřit se k článku a nechat debily jejich osudu. Diskuse je tak zamořená blci, že už ji ani nečtu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.