Reklama

pondělí 27. května 2019

Nejvyšší riziko jaderného konfliktu od druhé světové války!

-kou-27. 5.2019 PrvníZprávy
Renata Dwanová, ředitelka Institutu OSN pro odzbrojení, poukázala, že od konce druhé světové války nebylo nebezpečí jaderného konfliktu nikdy větší.
Podle expertky je toto riziko částečně vyvoláno strategickou rivalitou Washingtonu s Pekingem, uvedl deník The Independent.

Riziko války s použitím jaderných zbraní dosáhlo nejvyšší úrovně od druhé světové války. Toto varování učinila Renata Dwanová, ředitelka Institutu OSN pro odzbrojení, napsal The Independent.

Podle vysoce postavené odbornice se situace s kontrolou zbraní ve světě výrazně mění. Je to částečně kvůli strategickému soupeření mezi Spojenými státy a Čínou.

Dwanová poznamenala, že tento „naléhavý“ problém vyžaduje vážnější přístup. Podle ní všechny jaderné mocnosti modernizují své arzenály. Kromě toho jsou dohody o kontrole konvenčních zbraní „podkopávány“ v souvislosti s „vznikem nového typu konfliktu“, v němž hrají stále větší roli soukromé vojenské společnosti a ozbrojené skupiny, a pokročilé technologie „mazající hranici mezi útokem a obranou“.

National Interest předpověděl „náhodnou" jadernou světovou válku!

„Upřímně si myslím, že je nutné si uvědomit - a to uniká, když média pokrývají tento problém - že rizika jaderného konfliktu jsou nyní obzvláště vysoká a rizika použití jaderných zbraní kvůli faktorům, které jsem zmínila, jsou vyšší, než kdy jindy od druhé světové války,“ zdůraznila Dwanová.

Smlouvu o zákazu jaderných zbraní ratifikovalo 23 zemí, včetně Jihoafrické republiky, Rakouska, Thajska, Vietnamu a Mexika. Spojené státy, Rusko a další státy vlastnící jaderné zbraně ostře odmítly dohodu, upozornil The Independent. Pokud k tomu připočítáme snahu USA o likvidaci smlouvy raketách středního a krátkého doletu (INF) a otřásající se osud smlouvy START III uzavřené mezi USA a Ruskem, je závěrečná obraz vskutku strašidelný.


- - -7 komentářů :

 1. N.R. Teď zrovna mě na vašich stránkách nezajímá riziko válečného jaderného konfliktu, jako spíše hodnocení úspěchu MUDr. Davida a SPD ve volbách. A co k tomu dodat...M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. M.R. Tak článek o úspěchu je níže a jestli vás nezajímá že nás můžou náhodně zabít tak je to divné.

   Smazat
  2. Omluva, až tak dolu jsem nešel. M.R.

   Smazat
 2. Jen blbněte, idioti!!

  OdpovědětSmazat
 3. Modernizace jaderných zbraní povede k tomu, že budou tak "omezené", že se nebudou USA-NATO bát je použít. To je začátek konce. Stejně vnímám zákaz používání OS Android pro Huawei. Válka zatím "jen" ekonomická v plném proudu a média přihlíží a řeší pokud možno co největší infantilnosti. ČT dá večer asi kriminálku. Tak mládí vpřed a dobře utěsnit PCHOJ.

  OdpovědětSmazat
 4. Kristusat, sak uz nech nekdo stlaci ten knoflik a bude pokoj. Do to ma ocuvat stale tie splechy o nejvyssich rizik.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.