Reklama

středa 8. května 2019

Nukleární válka? Kvůli Venezuele?

Ron Paul
8. 5. 2019     ronpaulinstitute
Chystá se prezident Trump napadnout Venezuelu? Jeho poradci se stále větší rozhodností opakují, že „všechny možnosti jsou na stole“ a že „americký zásah k obnovení venezuelské ústavy“ se „může ukázat jako nezbytný“. Americký ministr zahraničí Pompeo pak v neděli večer v televizním vystoupení prohlásil, že „prezident Trump by vojenskou akci proti Venezuele mohl zahájit dokonce i bez souhlasu Kongresu“. Doslova řekl: „Jsem plně přesvědčen o tom, že jakákoli akce, kterou by prezident ve věci Venezuely podnikl, by byla zákonná“.


Takže zde ho máme v celé jeho velikosti. Zcela nedávno se chvástal, jak umí lhát, podvádět a krást, čímž v předstihu dal svému prohlášení o Venezuele tu nejpřesvědčivější vizitku. Ano, pravda je taková, že prezident bez souhlasu Kongresu žádné ústavní právo a zplnomocnění k zahájení války s Venezuelou či jakoukoli jinou zemí, která Spojené stát nenapadla a ani je neohrožuje, nemá. To je nevyvratitelný fakt.

A pak, jaká to ironie, když Pompeo a další neokonzervativci jsou hotovi napadnout Venezuelu, aby „obnovili její ústavu“, a přitom se ani v nejmenším neohlížejí na ústavu svou vlastní.

A vraťme se i o nějaký čas zpět. Zatímco Washington po dobu dvou let paralyzovala ničím nedoložená prohlášení o tom, jak se Rusko zasloužilo o zvolení Trumpa prezidentem, jak licoměrně se pak každému zdravě uvažujícímu člověku musí jevit snaha Washingtonu otevřeně do výsledků voleb v zahraničí zasahovat a tyto pak podle svých představ i revidovat? Demokraté samozřejmě hovoří od rána do večera o potřebě zbavit Trumpa prezidentského úřadu, ale určitě by si jako záminku k tomuto kroku nezvolili jeho nelegální válku. Protože jak oni, tak republikáni nelegální války milují. A bohužel, kdyby prezident Trump o něj stál, neměl by se souhlasem Kongresu k zahájení války s Venezuelou nejmenší problém. A americká současná média jsou zrovna tak, jak byla v r. 2003 před válkou v Iráku, pro vojenské řešení s Venezuelou rukama i nohama.

Skutečností nicméně zůstává, že dokonce i válka „ústavní“ proti Venezuele by nebyla válkou spravedlivou. Byla by to válka agresivní a hanebná, za kterou by Washington zbytek světa odsoudil – a to bez ohledu na to, jak usilovně americká mainstreamová média pumpují do světa své proválečné lži a média nezávislá se ocitají v palbě kritiky za to, že nejsou ve sporu s Venezuelou dost vlastenecká a proamerická.

I tak si však největší míru rozhořčení amerických médií sklidil až prezident Trump – a to za nejrozumnější věc, kterou kdy v poslední době učinil. A to když v průběhu minulého týdne telefonicky promluvil o situaci ve Venezuele s ruským prezidentem Putinem. A tak zatímco Trumpovi neokonzervativní poradci činí možné i nemožné, aby svého šéfa přesvědčili o tom, že válka je jediná možnost, která USA ve sporu s Venezuelou zbývá, musíme doufat, že prezident Putin dokázal Trumpovi vysvětlit, že tou možností je něco zcela odlišného: nechat totiž na Venezuelanech samotných, aby si svůj problém vyřešili sami mezi sebou.

Jistě, USA společně s Rusy by mohli umožnit diskuzi mezi venezuelskou vládou a opozicí, ale možnost druhá, jíž je americké napadení Venezuely, by naprosto jistě skončilo tak, jak skončily všechny předchozí války neokonzervativci vedené: to je totální katastrofou.

Americká média samozřejmě soptí zlostí nad tím, že si Trump dovolil s Putinem mluvit – a to i když si pro tento rozhovor vybral až okamžik nejnaléhavější: Totiž ten, kdy neokozervativci prosazují přímou konfrontaci, která by do konfliktu zatáhla i Rusko.

Opravdu tedy upřednostňují nukleární válku? Kvůli Venezuele?

Z článku na webu Global Research vybral a přeložil Lubomír Man

31 komentářů :

 1. Snad se taková šílenost nestane usa si musí rozmyslet že můžou být pro nerostné zdroje zničeny. Bohužel tam mají dost svých kalousků, fialů,hamáčků a bartošů co by táhli na Rusa.

  OdpovědětSmazat
 2. „…začátek americké vojenské invaze Bolívarské republiky by znamenal pro lidstvo začátek třetí světové války, pro Spojené státy bez velké šance na úspěch.“

  Řečeno „natvrdo“… Ještě to někdo u nás „nechápe“ ?!

  https://ex.24smi.info/top/in/2234044/11049/?i=10978&h=d0debf04dd866a02850d2c60f9b1c3bb&utm_source=11049&utm_medium=cpc&r=gAAAAABc0riH5_tyGzPx1iFyNmWSi90TVPk2olE_I_9T2aZPUPoRC8nO0aWPGznIcSb8hCCY2EVsmjz7NPRDjofanuM09vMlBw==

  OdpovědětSmazat
 3. Mrskneme slůvko "nukleární" do nadpisu a hned máme zajištěno hodně kliknutí.
  Ron Paul je, jak vidno, neseriozní, hysterický blbec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:42
   Ono se tak dlouho chodí se džbánem, až se ucho utrhne. Jednoduchá matematika, je už moc vlastníků jaderných zbraní a tak se riziko zvyšuje. Já ho beru vážně.

   Smazat
  2. 23:27
   No Venezuela jadernou zbraň rozhodně nemá. Takže?

   Smazat
  3. Vem si přilbu na hlavu. Nerozumíš,nechápeš, nekomentuj.

   Smazat
  4. Však ono nebude tak zle. Sice je fakt že s tím Guaidóem to byla bota, to není žádnej vůdce! Proč sakra za skalpy komoušských opic s Madurem v čele nevypsal náležitou odměnu? Půjčku od MMF by na to určitě dostal! Na to vojáci čekaj, na pořádnej žold, a ne na kecy o "amnestii"!!! Ale snad nakonec toho rudýho autobusáka stejnak nemine oranžové pyžámko a následná odtučňovací kůra ve welllnesu "Guantanámo" na jeho milované Kubě a ty zbylý opice v tom Cáracasu se snad pak už podaří snadno zkrotit ekonomicky ...

   Smazat
 4. Zemřelo 28 000 000 Slovanů! Emotivní projev Jaroslava Foldyny ke Dni vítězství:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zemrelo-28-000-000-Slovanu-Emotivni-projev-Jaroslava-Foldyny-ke-Dni-vitezstvi-uvnitr-VIDEO-580726

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vystřelím tě z kecek, tlusťochu! Foldynův velmi drsný vzkaz Novotnému z ODS:

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vystrelim-te-z-kecek-tlustochu-Foldynuv-velmi-drsny-vzkaz-Novotnemu-z-ODS-580732

   Smazat
  2. 22:46
   Frajere, které SRÓčko tě platí, abys tady předváděl své blbství.

   Smazat
  3. 23:31 Pan Foldyna frajer je škoda že je v dementní straně.

   Smazat
  4. Zajímavější než projev Foldyna je dnešní projev Vladimíra Vladimíroviče PUTINA u příležitosti 74. výročí Dne vítězství... Za Putinem stojí Rusko se svými možnostmi, za Foldynou stojí kdo?

   Smazat
  5. :-) :-) :-) Vždyť Foldyna je skoro důchodce.

   Smazat
  6. A pak mu "podá jazyk"!:-)))

   Smazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chavez nic nezavinil, za Chaveze se země naopak zvedla oproti předchozímu totálnímu úpadku pod kontrolou amerických zlodějů a fašounů. Právě tento úpadek Chaveze zrodil, nevzdělaný hošíku.

   Smazat
  2. Hurvínek je skvělá postava a soudruzi tu nejsou ty naplavenino v usa z Čech. Pan Man je dobrý chlap tak si ho neber do huby.

   Smazat
  3. 22:52
   Víš vůbec o čem mluvíš ?

   Smazat
 6. Tak treba Mandela z Jizni Afriky s pomoci skoro celeho sveta poridil jen a zase dalsi Apartheid /z jednoho apartheidu rychle do dalsiho/, tentokrat proti belochum a je to videt...
  Ale nejsou na to schopny lidi ,pouze ubohy silenci a vseho schopny a co je dulezite zfanatizovany !!!..
  teda schopni vyvolat tu svetovou atomovou valku...
  Jako to planovala Hillary, uz pred svym nezvolenim..
  Tady je presne vo co de !!
  Trump se jen snazi aby nedoslo k nejhorsimu uz kvuli rodine kdy Ivanka uz planuje ze bude take president USA, stara Ivana si za vydrene penize na Trumpovi penize poridila novej ksicht a vypada jakoby kazdej den chodila kolem hnizda srsnu a bouchala do nej poradne klackem.. A zet si zase uspesne pujcil 500 milionu od Sarabu.
  Nejdrive na Venezuelu si zajistit "zada", potom Kuba totez a pak a hlavni cil Iran zajistit zase vetsi Izrael,je celkem rozkaz dne a cela strategie USA..
  Ale je nejvic dulezity ,aby ty valky nekdo vyprovokoval, ale ten nekdo na to nema..
  Nejsou lidi...Tak nemozne nedelame ihned a Zazraky do tri dnu, jako to bylo predtim..

  OdpovědětSmazat
 7. Prof. Mane !
  TV porad v Cesku , ktery se jmenuje Soudkyne Barbara , jasne ukazuje , ze mnoho lidi v Cesku ma velmi tezky zivot !

  Vy misto toho, aby jste nas o tom informoval v cestine, ci anglictine, se starate o Venezuelu A JINE POLITICKE chujoviny a nam nereknete NIC ! NIC !

  A potom ja se divim na vylete Cesku, proc me tam Cesi povazuji za VOLA !

  To jste zavinil Vy profesore z Rychvaldu okres Kurvina !
  NICK HONOLULU - prestavam se vyznat v tom Cesku !

  OdpovědětSmazat
 8. Uz bylo smazano asi deset prispevku !
  Tak na odchodnou vam prof. Mane - USPESNY NICK HONOLULU vam dava zahrat krasnou pisen z Mexica
  LA CUCARACHA - (anglicky se to jmenuje The COCKRACH, cesky nevim.) T.j. brouk, ktery vam neda pokoj ve vedomi, ze jste neutekl do Ameriky i kdyz jste mel anglictinu.)

  Petre Geambasu La Cucaracha........(na YouTube)

  Ten brouk vam neda pokoj a nejde ho smazat !
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6:36 a 7:39 obé nick HOVNOLULU (dle vzoru „okr. Kurvina“)
   1) 6:36 Cucaracha není BROUK (řád Coleoptera), ale ŠVÁB (Blattodea), stejně jako moucha není motýl. Pokud se domníváte, že „to je jedno“, nabízí se výběr mezi volbami, zda jste člověk nebo opice.
   2) 6:36 Po přečtení vašich příspěvků se ani trochu nedivím, že při svých výletech vně ČR se setkáváte výhradně s negativním hodnocením. Ujišťuji vás, že jde výhradně o vaše „osobní specifikum“ – zbytku obyvatel ČR se netýká.
   3) 7:39 Pan L.Man pouze přeložil podstatné části článku R.Paula. (To překladatelé dělávají, víte?)
   Od vás se pak liší tím, že kromě té angličtiny zvládl perfektně i ČEŠTINU.

   P.S.: Ostatním se omlouvám, že jsem se nedržel tématu (Venezuela vs USA) – občas se jeden neudrží…

   Smazat
  2. Švábi jsou spolubydlícími naprosté většiny USAků v jejich vilách z prken a hadrokartonu, kde jsou v podnájmu u potkanů. Pořady US o deratizacích s kamerou mezi stěnami plnými exkrementů, potkanů a armádami švábů... Takže Honolulu šváby jistě dokonale zná. I ty šediváčky s holámi ocásky;-)...

   Smazat
 9. Venezuela, Sýrie, Libye, Irák, Írán, Brazílie, Ekvádor, Polsko, Maďarsko, ČR,... - dlouhá řada příkladů ponaučení o tom, na co je třeba se připravit, pokud někdo chce vyvést svoji zemi z vazalské závislosti na velmoci, struktuře reprezentující nadnárodní korporace.
  Všichni hurákritici EU a NATO mohou krásně vidět, že bez přípravy se z vazalské pozice nelze vymanit. Řeči o vystoupení z EU a NATO jsou pouhým žvaněním pokud nejsou provázeny plánem a dotaženými reálnými kroky, jak snížit vydíratelnost státu a občanů v politice, ekonomice, sociální oblasti, bezpečnosti.
  Pokud nemají zdejší občané pod kontrolou nezbytnou ekonomickou produkci, zásoby a další nástroje, aby uchovali nebo jen mírně snížili sociální úroveň a aby udrželi bezpečnostní systém, tak politický vzdor zanedlouho skončí. Nestačí přitom státní vlastnictví - to obrátí změna koalice. Bez rizika není ani vlastnictví zbytku veřejné správy, byť tato diverzifikace rozmělňuje možnosti opozice, na druhé straně to ale místně zase opozici šanci dává. Základní silou jsou firmy družstevní či s jinou formou ekonomické demokracie. Právě rozvoj ekonomické demokracie ve firmách veřejné správy může být obstojnou brzdou proti jejich provazalskému zneužití. Velký význam mají místní firmy včetně soukromých (spřízněných podnikatelů). Je třeba vymyslet a zrealizovat lokální ekonomicko-sociální koloběhy, resp. uvnitř státu, což je i základem pro uchování výchovno-vzdělávací a kulturní úrovně a poskytuje i silné páky na ochranu životního prostředí.
  Bez diverzifikovaných devizových zásob, bez zásob energií, potravin, surovin, diverzifikovaných zahraničních obchodních toků zlikvidují velmoci a korporace odpor vazala během pár dní, nejpozději měsíců.
  Jestli někdo blouzní o rychlém vystoupení z EU či NATO, tak je to pitomec či provokatér. Nejprve musíme mít silný stát a společnost, pak se můžeme stavět na zadní. V takovém případě nás ovšem vezmou mezi sebe i ti silní, kteří kormidlují EU a NATO. Takže pokud nechceme být onucí, tak musíme být nejprve a především silní sami - a pak si můžeme rozhodnout, zda chce být samostatným státem nebo silným spoluvládcem v nějakém společenství států.
  Jinak přeji Venezuelanům, aby si mohli rozhodovat sami o sobě, aby nebyli podřízení cizí moci. Hodně se jim v oblasti politické a občanské suverenity podařilo, v ekonomické však chávezovci neudělali skoro nic, a proto je jejich sociální situace jako na houpačce.
  Mají kliku, že USA jsou s fosilními palivy v kleštích, kdy na jedné straně by potřebovaly zvýšení cen, aby jejich domácí frakovací firmy nebyly krachovací, na druhé straně v zahraniční politice dusí nízkými cenami Venezuelu a Rusko. Proto tak politicky tlačí na EU, aby brala jejich drahý kapalný LPG. A jde jim o čas, za půl roku, do roka propojí RF a ČLR první produktovod, což posílí a zabezpečí jejich obchod a ekonomiku a uvolní to i dost jejich závislost na dolaru. Namyšlení chamtiví idioti z USA tak tlačí politicky, ekonomicky a bezpečnostně na ostatní svět, že už vytlačili zpod svého přímého vlivu tolik ekonomické a bezpečnostní části oponentů, že vzniká dost samostatná ekonomická, bezpečnostní - a politická - substruktura schopná vlastního rozvoje, která bude nabalovat další odpůrce. ČLR, RF, Írán a vedle nich Indie, Afrika, Jižní Amerika, rebelové v Evropě. To USA nemohou uhlídat. I kdyby měly tolik klacků, tak ve své chamtivosti nedají tolik peněz, aby heretiky opět přitáhly zpět. Už totiž nestačí uplatit vazalské lídry, funkční opoziční politicko-ekonomicko-sociálně-kulturní alternativa otevírá oči i řadovým občanům velmoci a vazalů. USA, EU, NATO a korporátní vládci mají na vybranou: buď kapitalismus "s lidštější tváří" nebo odchod na hnojiště dějin.
  Bude to nejen souboj ekonomický, vojenský, ideový, politický, ale také boj nervů. Pokud by totiž někomu ruply, chtěl něco uspíšit či naopak propadl strachu a hysterii, neřkuli sáhnul po jaderném tlačítku, tak by mohlo dojít na 3. možnost: lidskou civilizaci nejen s mrtvou tváří, ale celým tělem.
  KR

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane "KR", vystoupení z EU možná nebude nutné, protože tato organizace se zjevně blíží stadiu samozničení. Tím neříkám, že bychom měli nečinně přihlížet, průvodní turbulence nás neminou, neboť míra naší soběstačnosti je (cíleně) naprosto nedostatečná. Na příkladu dříve silných zemí Evropy vidíme, kam až musí situace dojít, aby se v dnešní atomizované společnosti "západního" typu probudil odpor a jak je tento odpor bezzubý (např. Francie), pokud není připravena životaschopná alternativa. Obávám se, že po dobrém to už nepůjde. Nejsem zastáncem vypjatého národovectví, ale proti umělému nařeďování společnosti cizím živlem, násilnému mísení kultur, cílenému přepisování historie, relativizaci skutečných hodnot a mnohému dalšímu chtěnému zlu můžeme postavit zase jen semknutí kolem toho, co nám chtějí vzít - návrat k vlastenectví, kořenům, národnímu cítění, spolupráci a vhodným kolektivním formám (jako protiváha bezuzdému individualismu a žravé konkurenci). To je východisko, kterému je třeba přizpůsobit ekonomické formy. A dokud na takovýto přístup nebudete mít lidi (jakože dnes jich je málo), tak bude muset být hůř. Slouhové, prospěcháři a lumpové prorostlí do politiky se ničeho nevzdají. Bohužel se více blížíme chaosu a násilí, než uvědomělému přetváření společnosti. Přežití, to je to, oč tu půjde - ač to tak (zatím) u nás nevypadá. Souhlasím s Vámi, že na úrovni celosvětové je nadějí (i hrozbou) sílící opozice proti US hegemonii, ale náš problém je těžká závislost především na Německu a slabý stát neschopný zvrátit důsledky bezhlavé privatizace. Opakuji, po dobrém to už nepůjde. PF

   Smazat
  2. To, že se někomu šlápne na kuří oko, je jasné. Nemusí to ale hned být cestou "po dobrém to nejde". To je totiž vypouštění džina z lahve - a i na to musíte být připraven.
   Lze očekávat, že pohrdání občany - odmítání referend, obcházení výsledků referend, manipulace ve volebních kampaních, koaličně-opoziční hrátky, zákonodárné, exekutivní a soudní deformace, lhostejnost k masovým demonstracím atd. - po dočasném znechucení občanů naopak přivedou občanskou společnost na křižovatku: Jak dál, když to nejde legálně, protože establishment podvádí? Před tím, než dojde "na vidle", je ještě možnost ignorance moci občanskou neposlušností (osvojit si gándhíovský přístup, máme-li na to ekonomické podmínky), nebo tvorbu vlastní substruktury s vlastními pravidly. Mocné je třeba připravit o moc, nikoli o život. Nostalgičtí exmocní jsou sice nadosmrti politickým rizikem, ale vraždění dává už navěky zločinný cejch. JVS, KG už jsou navěky kompromitováni. To, co si může ze své vůle dovolit pravice ať již doma nebo v koloniích, to si bez příčiny levice dovolit nemůže nikde a nikdy, jen jako odvetu (reakce by ale neměla dosahovat rozměru akce) či jako "bouchnutí dveřmi". Protivníkům levice je třeba jasně vzkázat, že nemají monopol na žádné opatření, ale morální vina za užití zločinných padne na ně, protože oni budou první.
   Tak jako tak, na legální boje, občanskou neposlušnost, vlastní substruktury či násilné metody je třeba být připraven. Intelektuálně, morálně, hmotně. Nejde o to s velkým humbukem vykročit a na třetím kroku zakopnout, ale dojít do cíle. A ne sám. S maximem všech, kteří na začátku s plným vědomým znalosti věci, cíle a cesty, jejich kladů a záporů, do toho upřímně šli. Cesta by měla projít bez většího násilí, neboť třeba mít lidi přesvědčené, nikoli přinucené. Použití "vidlí" nese riziko gradace násilí a nevinných obětí, poslední půl století i likvidaci lidstva. Na druhou stranu občasná připomínka násilí je z preventivních důvodů přínosná, aby lidé nepodlehli iluzi, že to je akceptovatelná metoda, a uchovali si přesvědčení, že to je slepá a tragická cesta.
   KR

   Smazat
  3. Nejde o primitivní fyzické násilí typu "vidle", i když i tyto tragické tendence lze již sledovat ve více postižených státech Evropy. Vyvlastňování, zestátňování, uzavření hranic pro ilegály, zrušení zapouzdřených nepřátelských komunit a deportace ilegálů, odmítnutí nadnárodního diktátu, státní zásahy s cílem získání kontroly nad komoditami zásadními pro bezpečnost a soběstačnost, atd. - to vše bude dotčenými vnímáno jako násilí a budou se bránit všemi prostředky včetně násilných - a to nebude žádná férovka. Gándhíovský přístup v této situaci považuji za vhodný spíše pro akademické diskuse. Nikdy nebudete mít potřebnou většinu v podobě vzdělaných, připravených, schopných, aktivních humanistů, atd. Tradiční dělení na pravici a levici již neodpovídá realitě. Jde spíše o zásadní střet mezi stoupenci globalismu, světoobčanství, relativizace všeho na straně jedné a zastánci tradičních hodnot, vlastenectví, národní orientace a nezbytné míry soběstačnosti na straně druhé - a to nikoliv z důvodů ideologických či zištných, ale sebezáchovných na úrovni jedince i komunity. Jak na to ? Zezdola - od místní úrovně přes spolupráci komunit nebo v krizi např. princip domobrany při ohrožení bezpečnosti nebo kalamitách většího rozsahu, kdy státní moc nestíhá či selhává (tím nemyslím žádné bojůvky beroucí zákon do svých rukou).Je toho hodně a nelze to odbýt několika slovy. PF

   Smazat
  4. KR + PF- zatím nejlepší duel komentářů na NR. Lavíruji mezi vámi. Shrňte myšlenky do ucelenějšího programu. U KR oceňuji "nevytvářet v rámci politického boje budoucí padouchy", a u PF větší radikálnost, která ovšem ze zdola, bez radikálních vůdců s programem nemá naději na úspěch.

   Smazat
 10. Skutečná globální supervelmoc není nějaký státní útvar, ale "nadnárodní" bankstergang... který dokazuje zdánlivě nemožné. Přimět Gójim, aby dobrovolně dávali zlato za potištěný papír - tzv. peníze, obligace... a ještě za ten (sám o sobě bezcenný) papír dávali hodnoty své práce i životy ve válkách o větší moc finančníků. Holt gojischerkopffen...

  OdpovědětSmazat
 11. Člověk chce poroučet člověku , národ národům ! Člověk si nezaslouží na Zemi žít , zničí vše !

  OdpovědětSmazat
 12. Pan Paul je velmi rozumný člověk s dobrými úmysly. Ušáci mi začínají připomínat pojízdný pokleslý cirkus (ani náhodou nemám nic proti cirusům), spíše to myslím v pejorativním významu. Velkohubé prohlášení, všechno máme na stole, jestli tam náhodou nemaj hovno, máme tady mořskou panu, jenže to je Máňa Vopičková z Čančuliček a tak dále. Hej hou

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.