Reklama

čtvrtek 9. května 2019

Otevřený dopis členům Senátu Parlamentu České republiky

9. 5. 2019
Vážené senátorky, vážení senátoři,
v pátek 10. května se má v Senátu konat rokování o petici scénáristy (a nově zvoleného senátora) Davida Smoljaka, režiséra Martina Vadase, novináře Tomáše Klvani a dalších pod názvem „Braňme média veřejné služby!“ (tisk č. 283), v níž se praví: „Vadí nám stupňující se útoky některých našich ústavních činitelů a jejich příznivců na novináře v České republice. Jsme znechuceni z představ, že média veřejné služby mají sloužit k upevňování jejich moci. Jsme rozhořčeni snahami tato média ovládnout nebo umlčet!“ To jsou vážná slova, avšak ještě vážnější je fakt, že nejsou ničím doložena.


Petice je stará zhruba rok, vznikla už na jaře loňského roku. Petiční výbor zorganizoval velice hustou síť podpisových míst po celé republice, využíval mnoha spolupracovníků. Petice za několik měsíců
získala cca 16 tisíc signatářů.

Když nyní média zveřejnila, že se jí bude Senát vážně zabývat, podnítila Asociace nezávislých médií iniciativu, z níž vzešla petice jiná, která zásadně zpochybňuje dikci a obsah té prve uvedené. Tato petice je v příloze. Vyjadřujeme v ní přesvědčení, že prve uvedená petice obsahuje nepravdy, že veřejnoprávní média u nás požívají naprostou svobodu a rozhodně nejsou ohrožena ze strany vás, ústavních činitelů, natož abyste jich užívali k „upevňování vlastní moci“.

Připomínáme rovněž znění §2 zákona č. 483/1991 Sb., který definuje obsah a smysl veřejné služby v médiích a konstatujeme, že tento zákon je ze strany médií veřejné služby dlouhodobě porušován a neplněn. Petice je ZDE.

V nedávné minulosti opakovaně lidé, kteří jsou autory vámi projednávané petice, předkládali legislativní návrhy na změny zákonů o ČT a ČR v tom smyslu, že by rady, jež na tato média dohlížejí, nebyly v Parlamentu voleny z nominantů z celé široké občanské společnosti, nýbrž delegovány jen z vybraných organizací, namnoze obsahem související s mediální prací, např. FITES, ARAS, Syndikát novinářů atd. Jaký konkrétnější důkaz naprostého konfliktu zájmů bychom ještě potřebovali?

Za pouhý týden od vzniku naší petice (bez jakýchkoli pomáhajících institucí a pracovníků), jen na internetových adresách k tomu určených (zejména www.petice24.com) se k petici připojilo (k dnešnímu dni) cca 2.5 tisíce signatářů. Považujeme to za jasný projev toho, že občané mají na funkci a její plnění v médiích veřejné služby podstatně odlišný názor než svrchu uvedení organizátoři, nadto z velké části existenčně napojeni na Českou televizi nebo Český rozhlas, takže jejich osobní úsilí lze opět důvodně považovat za kolizi zájmu. V případě naší petice nic takového neexistuje. Všichni, její autoři i signatáři, stojíme mimo ČT a ČRo, nemáme na jejich činnosti žádný jiný než občanský – koncesionářský zájem. Proto také naše petice nese v záhlaví větu Vraťtme veřejnoprávní média jejich koncesionářům!

Proto vás, vážené senátorky a vážení senátoři, žádáme, abyste petici pánů Smoljaka a spol. odložili jako nedůvodnou, kolizní a zmatečnou. Myslíme, že jsme dostatečně doložili, že neodpovídá realitě, ale pouze partikulárním zájmům jejích předkladatelů.

V Praze dne 9. 5. 2019

Stanislav Novotný, předseda Asociace nezávislých médií (ANM)

42 komentářů :

 1. Přesně tak do koše s havloidy to je jejich směšná podpora.

  OdpovědětSmazat
 2. Senát, to je ta instituce, kde se testuje inkluze?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je ta instituce do které se moc a moc chtěli dostat David, Koller a další podobní výtečníci.

   Smazat
  2. 14:32 a vypadá to, že i ty ! Tak si tady nestěžuj
   šulínku.

   Smazat
  3. 14:32 Ano, tito výteční lidé jako Ivan David a Martin Koller

   Smazat
  4. Senát je třeba okamžitě zrušit!!!!!

   Smazat
  5. Senát zrušit!!!!!!!!

   Smazat
  6. Senát je žvanírna zajišťující 81 vyvoleným nadstandardní penzi a možnost účinného škodolibého poškozování Českého národa. INCITÁTE, GURU SENÁTORŮ, ODVEĎ OD NÁS VOLY... MOC PROSÍM, iNCITÁTE...

   Smazat
 3. Strašně mi vadí slovo NEZÁVISLÝ. V lidské společnosti to není
  naprosto možné.
  Pochopil bych, kdyby jsme nepotřebovali jíst, oblékat se,
  bydleli ve stejných chatrčích a hlavně, chodili pěšky.
  Časem by ale stejně někoho něco napadlo ...

  OdpovědětSmazat
 4. senát je výtvor Havloidů , a proto ten nemá co o čem důležitém rozhodovat. Slušný člověk k senátním volbám nechodí. Zrušte toto parazitní slepé střevo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No ty budes jantar! Senat nelze zrusit, bez souhlasu senatu. Dokonce se musi sejit ustavni vetsina!

   Smazat
  2. Senát se zruší tak že se zabedni všechny vstupy a obsadí se klinikarema.

   Smazat
  3. Juro, diamante, proč by si 15:19 nemohl přát zrušení senátu? Když byl někým založen, může být i někým zrušen. 9. květen byl také zrušen a život jde dál. V.J.Horák

   Smazat
 5. Kvičení a ryk havloidních senátorů a notorických kolaborantů a záškodníků Klvaňů a další slaboduchých lokajů je kázáním o morálce vraha z rohu ulice a řevem zloděje - chyťte zloděje. Jejich ryk a pokrytecké kvičení je podkládáno inverzními obrazy reality. To oni sami jsou zástupci těch, kteří ovládají českou, námi ze zákona placenou veřejnoprávní mediální žumpu, její hloupé a nafoukané redaktůrky a všelijaké presstituty, a kteří nás nutí platit si jejich lži, výmysly, popř. totální mediální ticho, pokud se děje něco, co ještě nebylo nadřízenými centry zpracováno a vyhodnoceno a nebo co se prostě nehodí do krámu. To oni sami jsou ti, kdo řídí mediální lynče a štvanice na neposlušné a nepohodlné politiky, mediální blokádu a sprosté útoky na přímo zvoleného prezidenta, co likvidují celé strany, co se vysmívají do očí svým koncesionářům, kterým k veřejné kontrole předkládají začerněné smlouvy, tají platy. To oni ve svých produkcích podporují terorismus, obhajují a propagují fašismus, falšují historii, příčiny, průběh i výsledky světových válek, šíří válečnou propagandu, chorobnou a ničím nepodloženou nenávist k vybraným národům a státům, nepokrytě a beztrestně útočí na samu podstatu svobody a demokracie, na českou státnost, státní symboly a národy, které v našem státě žijí. To oni jsou zločinci a spolupachatelé zločinů proti základním lidským svobodám a právům, proti míru a mírovému soužití států a národů. To oni svým jednáním cíleně připravují, snaží se připravit, podmínky pro rozpoutání své další velké války v Evropě proti Rusku za účelem kolonizace jeho území a bohatství. Proto je třeba tyto poskoky i jejich pány, stejně tak jejich úmysly i již uskutečněné činy, trvale a stále dokola nazývat pravými jmény a bojovat proti nim všemi prostředky. Pokud se tak nebude dít, skončí Evropa, především ovšem ta střední a východní, znovu v roli nástupiště západních parazitů k útoku na Rusko a zároveň i jako koridor pro záchyt odvetných ruských úderů, bohužel, největší pravděpodobností jaderných ... Cesta zpět pro slovanský kanonenfuter se neplánuje...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To oni jsou ti, kdo zuřivě a zarputile brání jakékoliv řádné a skutečné kontrole, která by objektivně a průkazně vyhodnotila správnost a oprávněnost nakládání se sedmi miliardami korun každoročně povinně vkládanými koncesionáři do veřejnoprávního mediálního molochu. Ke všemu ještě stále se stupňující požadavek veřejnosti na provedení takové kontroly drze a zpupně označují za útok na její svobodu. Ano, je to útok na svobodu, ale na svobodu těch, kteří nakládají s veřejnými prostředky podle oficiálně neznámých pravidel a dosud nikdy neověřeným způsobem.

   Smazat
 6. Je samozřejmé, že když si přečtu nějakou důležitou zprávu, ověřím si ji z několika zdrojů. Stále ještě mám mozek a posoudím sám věrohodnost. Třeba se netrefím. Ale nikdo mi nemůže nařizovat, nebo upozorňovat na to, co tou nebo tou zprávou autor chce říci. Já opravdu vím, co zejména ČT a ČRo chtějí říci, kam nás tlačí. Ono je to totiž vše zejména o nich. Kolik jen lží a hnoje vypustili na premiéra(nijak se ho jinak nezastávám), na prezidenta (nijak se ho jinak nezastávám). Když čas ukázal, že se tato media mílila, ani slovo omluvy, ticho klid po pěšině. Bude li se na tato dvě media upozorňovat, na jejich naprostou nevěrohodnost, nebude mi to vadit. Ale to už dávno vím. M.R.

  OdpovědětSmazat
 7. Perfektně a pravdivě popsáno - do puntíku.

  OdpovědětSmazat
 8. Bohatě stačí jména autorů tohoto paskvilu a myslící člověk si okamžitě udělá obrázek. Je i předem jasné, kdo tento hnus podpoří. Zmrdi !!!

  OdpovědětSmazat
 9. Ti co jsou u moci a ty tzv. veřejnoprávní media jsou krmena stejnou rukou diktatury kapitálu a představa, že by mohli sernátorští mocipáni i jen náznakem snad reálně kritizovat propoagandistickou línii ČÉTÉ a pod. je iluzórní. Snad si nemyslíte, že pevná pést kapitálu by uhodila na hlavičku kteréhokoliv gaunera z těch dvou mocipanských uskupení v žoldu kapitálu, aby je přiměla aspoň pravdu simulovat!?

  OdpovědětSmazat
 10. MASIVNÍ LŽI a MANIPULACE ČT

  S ČT je to ještě horší, než se zdá, protože málokdo má čas sledovat většinu zpráv, co vysílají, a dát si dohromady všechny souvislosti a drobné fauly nebo zamlčení. ČT je schopna dělat mrtvého brouka dokonce i v případě tvrzení svého vlastního zpravodaje, pokud se jí nehodí! Prostě něco řekne, ale ČT následně dělá, že to nikdy nezaznělo. A to je jen kapka v moři.

  Před pár lety vznikla 500 stránková stížnost na ČT, kde jsou podrobně popsány tyhle lži, omyly, ideologické nálepkování, ignorování mnoha nepohodlných zpráv, dokonce ignorování nepohodlných prohlášení ze západu, nemluvě o odposleších komunikace západních politiků, kde je jasně řečeno, jak si to chtějí zařídit na Ukrajině a koho kam dosadit (což se poté stalo !!!)

  Doporučuji výtah ze zprávy u Vlka na Vlkovo bloguje:
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2016/04/11/stiznost-na-ct-je-hotova-co-dal-dil-i/

  Rudý škorpión

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rudý smrtiptáku
   výtahem u vlka v ř. zostra nejezděte, bezpečně spadne.Trénujte okončetiny, jak čtete pětsetistránkové zprávy, zakrsnou vám.
   Že je David S. pazgnecht a Klvaně přítula vim od dob, kdy byli nositelé esesem.
   Že je ale kamarád pešínského prasete, to bych doň byl neřkl.
   Nu, jako u Krausů, Štolů a jiných rodin, kterým do komína celý den cosi vytrubují, vznikl u nich pocit, že je telka živící člen famílie.
   Šlus dámit!
   Puprdlik puprdlik!!!

   Smazat
 11. Ti lidé podle všeho žijí v jiné zemi než já. A v tom je právě to, proč se dnešní doba začíná tak podobat podobá komunismu. A totiž to, jak se realita zcela odlišuje od kecání o blahobytu a zářných zítřcích. Konec bude tedy stejný. Na jedné straně kecání těch, kteří se z toho systému mají dobře, který je nějak protěžuje a motivuje k jejich kecání, a na druhé straně realita vnímaná většinou obyvatelstva jako odlišná věc, která je zcela něčím jiným, než o čem ti, co ovládají media a tento systém z centra, tak kecají. Je to postavené na prolhanosti a tahání lidí za nos, a je to tím méně účinné, čím více si lidé říkají vy nám s tím vším vlezte na záda. Už aby tahle noční můra, které jsme se už jednou zbavily a která je tu ak nějak zas, byla pryč.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:44 tak jak si vás čtu, vy budete remcat vždycky, když mluvíte o komunizmu, který tady nikdy nebyl a uniká vám, že o kapitalizmu i "západní" politice, bohužel až do omrzení, říkal ten režim dnes dokonale ověřenou pravdu. Proberte se.

   Smazat
  2. 2:31 jaké nadávání, to byste viděl, kdybych začala nadávat, vy to moc prožíváte. Chtěla jsem jen říct, že mně přijde, že jsme na tom teď v té naší post-komunistické republice jaksi dost stejně v tom ohledu, jak jsem o tom psala. Realita je jiná než jak se kecá, to se mi jeví jako fakt resp. takovou mám s tím zkušenost, je to moje zkušenost. Jestli to má někdo jinak, no budiž, tehdy to mělo taky spoustu lidí v tom (předkomunismu, nebo reálném socialismu, abych vás terminologické puntičkáře nedráždila) jinak, realita nerealita, jim to bylo ve většině případů jedno, hlavně že byli u koryta a pochodovali tím svým správným směrem k těm svým světlým zítřkům podle not tehdejších kecalů, kteří si asi mysleli, že tomu komunistickému ideálu všichni ti prospěcháři věří stejně jako oni. Myslím si, že kecání a realita by měly spolu v nějaké rozumné míře korespondovat, neboť lidé nežijí jen v realitě kterou si vykonstruovali ve své hlavě, ale také jaksi i víc skutečně, reálně - a když se to rozklíží, pak jde všechna převládající ideologie jaksi kam? no do řiti. A to je ten směr, kterým jsme se již vydali, tedy ano, do řiti, ledaže...

   Smazat
 12. Ano, veřejno-právní média jsou nezávislá!
  Ovšem nezávislá na svém původním poslání, sloužit veřejnosti jako jeden ze zdrojů vyvážených a pravdivých informací, analýz, komentářů ... k dění u nás i ve světě.
  A naopak, média jsou závislá na motivaci (ideologické/světonázorové, finanční/korumpující aj.) svých pracovníků. Jsou závislá na směrnicích a nařízeních směřujících z Bruselu (a nepřímo) i z Washingtonu.
  Výsledkem činnosti veřejno-právních médií je pak pravý opak toho, k čemu byla ustavena.
  Jsou tedy jen hlásnou propagandistickou troubou panující třídy a vrstev. Pracující nikoliv pro -, ale proti bytostným zájmům lidu obecného této země.

  OdpovědětSmazat
 13. 20:27
  Naprosto nesouhlasím s Vašim názorem, že veřejná media jsou nazávislá. Opak je pravdou. Jsou závislá na našich penězích, které si neoprávněně přivlastňují. Stejně jako námi volení senátoří a Posranci. Před volbami nám slibují ráj a po volbách si odhlasují přidání platů za co? Za naprosté ho..no. Jen jsem zvědav, kdy si odsouhlasí že vlastně nepotřebují volby, ale budou si volit své nástupce právem prvorozeného.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:28 Vašnosti, tak já nevím, ale mně při volbách ráj na zemi nikdo nesliboval, akorát jich pár přišlo ukázat nové sako a zdravé zuby. Nemůžou tam přece sedět v montérkách a k tomu šišlat. Nebo jsem něco nepochopil ?

   Smazat
 14. Pořád dokola je to o blbém voliči. Velice záslužnou roli v likvidaci oranžových gaunerů má pan Bakala. Když každý měsíc platíte zvýšený nájem za bydlení, tak i tomu největšímu hlupákovi, který má nižší IQ, než automatická pračka dojde, že volba ČSSD, nebyl dobrý nápad. Tento stav nezmění ani zprávy na demokratické ČTV, protože každý měsíc vás z blbosti léčí složenky za bydlení. Mám rád pana Bakalu. Velice dobře si vzpomínám, když jsem se díval na oranžové výsledky voleb v Ostravě a okolí a bezmocně řval u TV nad blbostí voličů, proč volí zloděje a lháře?. Opakuji, mám rád pana Bakalu, málokdo udělal tolik pro Českou republiku.
  Nebo čtu zde v komentářích o Praze a jejich podle autora hloupých Pražácích. V Brně zvítězil ve volbách třeba kavárenský shluk Žít Brno a jejich členové se vyjadřují, že Česká republika potřebuje několik tisíc imigrantů.
  Pořád se to opakuje dokola, kavárna založí stranu a když ji i tupý volič prokoukne, založí novou "demokratickou" stranu, sdruží se do "bloku" a já si kladu otázku, proč by blbci měli mít vlastní stát. K čemu je dobrý hlupák, který produkuje odpad a na jeho obživu se zabíjejí zvířata? Koketuji s myšlenkou, že budu volit TOP a pomohu proces likvidace zbytečných lidí urychlit a zabránit jejich rozmnožování.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0,29
   Již je to tady, podle přísloví: "Když budou moudří ustupovat, svět bude patřit hlupákům".

   Smazat
 15. Jelikoz vas senat ma kontakt s lidem pouze pres CENZURU , tak je celemu civilizovanemu svetu jasne , ze senat je NElegalni a musi se zrusit NEnasilnym cinem !

  (Samozrejme, ze pro nedostatek intelektu plebejcu, zavinenou CENZUROU nikdo nevi, jak to udelat NEnasilne, tak senat bude dale pokracovat docasne, az do zabrani vasi zeme nasi viteznou revoluci.)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, já chodím z restaurace později a ne v 18:30:)

   Smazat
 16. 0:51 PANE , nejste Vy nahodou spion pana generala Koudelky ?
  Ja se snazim vse ovlivnit v tajnosti a vy jste me poznal !
  (Unter einen fremden Namen)
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Koudelka už potřetí stojí ve frontě na jenerálskej eintopf.
   Každej jinej by se šel živit poctivě jako Tonda Blaník ale jemu chybí inspirace.
   Po jevropyjskejch volbách nastoupí s křovákem dvořákem do PLB jako úklidová síla.

   Smazat
 17. Vase indoktrinaci informacni nemehla, jsou placena politickou opozici naseho oblibeneho presidenta Trumpa ! ONI SE PROVINUJI proti ceskym obcanum celkem srozumitelne a pruhledne !

  S Cenzurou je to horsi ! Nebot je ji nekolik vrstev a my zde v zemi svobody, zname pouze vase tri zminene vrstvy !
  h.

  OdpovědětSmazat
 18. Ukázkový způsob oblbování ČT 24, zpravodajství 08.05.2019, od 19:00: "...slavnostní přehlídky ke dni vítězství v Moskvě se nezúčastnili žádní zahraniční hosté". Informace buď zcela nadbytečná nebo úmyslně zavádějící. Je známo, že žádní hosté nebyli zváni, když zvání budou pouze na "kulatá" výročí. To je ovšem od zpravodajsko propagandistického týmu ČTv, v jeho rutině, to nejmenší. Neškodilo by, vést k podobnému pravidelnou rubriku. Snad by se přispěvatelé našli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 2,56
   Zprávy jsou řešeny takto: "Lhát neznamená jen říkat to, co není pravda. Znamená to hlavně říkat více než to, co je ve skutečnosti pravda".

   Smazat
  2. Zpravodajství ČT především ostudně opisuje od BBC, CNN a podobných desinformačních stanic. To josu pro ně božstva. Opisují od nich i dopisovatelé, kteří jsou na místě proto, aby referovali o situaci bez ohledu na to, co říkají jiní. Když opisují a papouškují, tak je zbytečné je do zahraniční posílat.

   ČT je propagandistická rozeštvávací žumpa.

   Smazat
  3. Přehlídky se zúčastnil president Kazachstánu Nazarbajev, který je na státní návštěvě v Moskvě. Jak to těm blbcům, kteří si hrají na informované novináře, mohlo ujít... ubohá ČTK například, o české iluminátské televizi nemluvě...

   Smazat
 19. Nikdy bych senátory a senátorky neoslovil jako vážení. Oni jsou totiž velmi, ale opravdu velmi NEVÁŽENÍ... O jejich legitimitě ani nemluvě....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opravdu nemáte alespoň decimálku?;-)

   Smazat
  2. On jen neartikulovaně hlady skřípe.
   A tu legitimaci zapomněl na wc.

   Ne, nejsem Krobot.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.