Reklama

neděle 12. května 2019

Ovládá Trump svoji vládu? Připravuje se provokace k rozpoutání války.

Paul Craig Roberts
12. 5. 2019 
PaulCraigRoberts
Cítím krysí pach. John Bolton, Trumpův poradce národní bezpečnosti, ale spíš izraelský agent, dal dohromady tým, v němž vedle něho samotného figurují ještě izraelský premiér Netanjahu, princ Mohamed bin Zajed se Spojených arabských emirátů a saudský vládce Mohammed bin Salman. Tito muži představují čtyřlístek nejsveřepějších nepřátel Iránu.

Účelem seskupení týmu je podniknout pod falešnou vlajkou provokativní akci, jež by Washingtonu poskytla záminku k útoku na Irán. Nu a jelikož Izraelité jsou nejkopetentějšími členy týmu, spekuluje se o tom, že akce bude vyhlížet následovně: Izrael sestřelí americké letadlo či napadne americké plavidlo a Washington poté zmobilizuje všechna svá prostitující se média, aby z incidentu obvinila Irán. Půjde tedy o obdobu akce Northwoods, kterou náčelníci amerických spojených štábů předložili kdysi prezidentu Kennedymu v naději, že tak od něj získají souhlas k invazi na Kubu.

Zdá se, že uvedené spiknutí se už dalo do pohybu. Jak Bolton, tak úřadující tajemník Pentagonu Patrick Shanaban oznámili, že jsou na stopě „důvěryhodně vyhlížející hrozby ze strany iránských ozbrojených sil. "Vyzýváme iránský režin, aby všechny své provokace odvolal. Budeme jej považovat za odpovědný za jakýkoli útok na naše vojenské síly či zájmy“.

Aby bylo jasno. Ta „hrozba“ a ty „provokace: nejsou zatím nijak identifikovány a dokonce ani ne naznačeny, ale jaksi už probíhají, ačkoli žádná média a žádné vlády kdekoli na světě – kromě Washingtonu, Izraele a Saudské Arábie - o „eskalováné akci Iránců“ nemají ani potuchy.

Bolton už vyslal skupinu letadlových lodí a letky bombardérů na místo předpokládané krize, aby „ neindentifikovanou hrozbu“ potlačily.

Ukazuje se, že iránskou hrozbu Americe odhalil – ano, hádáte správně – Izrael. A iránský ministr zahraničí Džavad Zárif odsoudil falešné obviňování Iránu jako vymyšlené, jehož cílem je ospravedlnit útok USA na Irán. Zatímco americký ministr zahraničí Pompeo obvinění Iránu podpořil, což učinila i CNN svým prohlášením, že „nejmenovaní činitelé, potvrdili, že USA mají důvěryhodné informace o tom, že iránské vojenské síly se k útoku na vojenské síly USA připravují“..

Takže to tady máme znovu: Nepřipomíná vám to výroky o „zbraních hromadného ničení Saddáma Husajna“ či „Asadovy chemické zbraně“ atd atd.?

Jestliže spiknutí Boltona a Netanjahua uspěje, bude Irán posledním napadeným státem před rozpoutáním nukleární války.

Vybral a přeložil Lubomír Man

26 komentářů :

 1. Taková svině Bolton se nerodí každý rok !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:32!
   Mýlite se. Takové svině se rodí vždy, když se božské sekty ujmou úlohy řídit svět podle davoelitářské doktriny (a to se děje od doby sesypání se babylonské věže na hromadu odpadu).
   Vítězná sekta - chazaři (turkický kmen, bratranci azarů a avarů), systematicky pomocí diaspory okupuje svět (úžerou, úplatou politiků a soudců a nájemným násilím - vraždy, války). Všeho do času chazaři, Davidova hvězda opět zazáří.

   Smazat
 2. SS si pletou Irán s Irákem před 20-ti léty. Ani Rusko a Čína již zdaleka nejsou tak slabé jako tehdy. Pokud napadnou Irán, ať počítají s desetitisícemi mrtvých vojáků na vlastní straně.

  OdpovědětSmazat
 3. Jenomže jako opakovaný vtip, přestává být vtipným, tak opakované lži od známých válečných štváčů, jsou už na první pohled nedůvěryhodné, natož na druhý či třetí pohled. Jejich jednání pouze prohloubí nedůvěru k nim a urychlí jejich řízený pád (taková dvojčata). Je jenom neskutečné s jakou lehkostí hloupostí a naivitou, by chtěli zažehnout válečný konflikt, hrozící zničením lidstva. Příznačné je, že článek vyšel právě na den matek. Všem matkám, jejich rodinám a všem, přeji mírové nebe nad hlavou. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 4. Ten Iran Usakum neda spat.Uz Clintonova hlasala,ze az se stane prezidentkou pujde na Iran.

  OdpovědětSmazat
 5. To si myslím také,že se něco připravuje,proč by jinak USA vyslaly tolik lodí k Iránu.Víme také,že do Středozemního moře vpluly další lodě i spojenců.Podobně probíhá cvičení armád NATO v Estonsku.Kolem Venezuely je také dusno,takže to rozehrají na více místech najednou.Je možné,že o tom jednal Trump s Babišem,když Babiš navrhuje vyslání voj. specialistů ,bez povolení parlamentu a prezidenta,když by se jednalo o minuty nasazení.Nabízí se napadení některé země NATO,lodě u Iránu není stát a nemusí se tam nacházet.

  OdpovědětSmazat
 6. Furt dokola lži k rozpoutání války že jim to někdo vůbec věří potřebují utržit pořádné ztráty. Aby se opět probudilo v usa protiválečné hnutí.

  OdpovědětSmazat
 7. Typické štěkání psa, který má veliký strach a štěkáním si dodává odvahu. Takové to naparování, ukazování svalů, zubů a svých možností, jak říkají, všechny možnosti jsou na stole. To určitě jsou, včetně té, že největší štváči dostanou po čuni a bude klid. Hej hou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:28 To samé zkoušely na S.Koreu a jak to dopadlo...

   Smazat
 8. Copak nevidíte jak USA strádají, když nevedou agresívní války prorti jiným státům a národům. Copak nevidíte, jak nekonečně Rusko a Čína USA štvou tím, že války odmítají? To přece je od Ruska a Číny trestuhodná provokace vyhýbat se agresi USA, jejím vražedným válkám a genocidě jiných národů! To je tedy s tím ruským a čínským kapitalismem na pováženou, neb pro kapitalismus jsou války a genocida existenční potřebou, jak vidíte na "bratrských" USA. A snadno oddělíte "zrno od plev"! Vidíte jak ti míroví štváči i u nás podporují ten zbabělý mír toho ruského a čínského národa, místo aby volali po masakrech z atomové války jako naději pro diktaturu kapitálu!

  OdpovědětSmazat
 9. Příklady táhnou: 8.června 1967 se americká výzvědná loď U.S.S. Liberty při hlídkování vod Izraele a pásma Gazy dostala pod palbu stíhacího letadla a torpédových lodí. Izraelci 31 amerických námořníků zabili a 171 zranili. Jejich úmyslem bylo pozabíjet všechny členy a posádky a loď potopit. Vinu pak svrhnout na Egypt s vtáhnout tak USA do izraelsko-egyptského konfliktu.

  OdpovědětSmazat
 10. noviczech
  ...asi v roce 2012 běžel na německé televizi snímek, že ...o konci světa! A tam právě byla zmínka, že před koncem světa má Izrael zbourat Mešitu v Jeruzalémě a začít stavět chrám svému Bohu! Jenže, kdyby Izraelci zbourali Mešitu, celý svět se obrátí proti nim! A tak mi napadlo, v souvislosti s tímto snímkem, bude nakonec Irán ta oběť falešného nařčení a umožnění nejvyššího zájmu Židů, provést tento skutek???

  OdpovědětSmazat
 11. Nechce se mi věřit, že Hitler byl bezdětný !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. lol :)
   Tahle pakáž se množí klonováním, a jsou neplodní, aby jich nebylo příliš moc ..

   Před léty jsem viděl film se Seagalem, kde feťák zastřelí jeho kolegu před očima rodiny ... pak rozjede velkou jízdu strachu na násílí ( bojí se trestu - ví že dostane křeslo, a je mu vše jedno...) zfetovaný terorizuje koho potká, své známé, přátelé, šílenství roste s tím, jak mu Seagal začíná dýchat na záda ... propukne u nšj paranoia, střílí každého, kdo se mu nelíbí, pak už úplně každého podle nálady ...

   Clintonoidi mi připadají přesně takto ... spravedlnost jim dýchý na záda, a oni - zblblí svou bývalou mocí a náhlou bezmocí - dělají vše proto, aby spravedlnosti unikli a obnovili svou moc .. přes mrtvoly, zmar a zkázu .. vše je dobré, jen ještě chvíli vládnout
   Koloděj

   Smazat
 12. Amerika zbrani trima za nami je Ruda Cina
  Slava a cest neporazitelne Rude armade zastance miru

  OdpovědětSmazat
 13. Kdy už tito psychopaté zavřou tam, kam patří, do kriminálů a blázinců. Pokud je eliminujeme, ostatní lidé už se nějak dohodnou... No já vím, trochu scifi:-( J.

  OdpovědětSmazat
 14. my národně ukotvení Češi tu také zaútočí na svoje zatím nespecifikovaná cíle, aby to tato sebranka 4 neměla tak jednoduché

  OdpovědětSmazat
 15. Všechno co je popisované je již stará písnička a ti idioti již nic lepšího vymyslet nedovedou.Ale dobrá informace je - amík a Izrael se můžou podělat,stejně Izrael končí a amíkova nadvláda v tomto regionu už je v ryti.Je to jen prskání a prudění.Svět již není tak blbej a nežere jim to.Jsem zvědav kdy to i tady pochopí,podle historie a IQ našich politiků asi nikdo,nikdy.

  OdpovědětSmazat
 16. Ty časy, když Ameriku bránilo moře, jsou pryč.Dnes dostanou nakládačku až se poserou a to je dobře! Jejich zlaté časy končí a nemůžou to strávit, žít na úkor všech a napadat všechny!Díky RUSKO!!

  OdpovědětSmazat
 17. Židozednářosatanisti si důvody k válkám vyrábí sami

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15.42 Ti přece za nic nemůžou... voni jenom holokaust...

   Smazat
 18. https://ziegler.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=461272

  OdpovědětSmazat
 19. Trump vždycky "přefukuje", aby pak v reálu značně ubral, je to už známý průběh jeho "tvrdého vyjednávání". Že by válku s Íránem spustil za jeho zády Bolton s Netanjahuem je pořád i na Ameriku příliš, začít takovou válku bez souhlasu Kongresu by bylo protizákonné i v USA, o to víc po Iráku. Ale samozřejmě je to stupňování napětí, to souhlasím s autorem článku.

  OdpovědětSmazat
 20. A historije se bude zase opakovat v te pristi to bude vsude na svete a jak si amik mysli ze to zvladne to je tedy ve hvezdach

  OdpovědětSmazat
 21. Je fakt, že existence J. Boltona, resp. jeho politiky, náramně rozšiřuje D. Trumpovi jeho manévrovací prostor a škálu nástrojů. Může obchodovat i válčit, na obojí jsou světová veřejnost a administrativa USA připraveny. Pro oponenty je tím pádem Trump nečitelný, těžko se lze pak připravovat k nějaké koncentrované konkrétní reakci. Pro Trumpa je to nakonec výhodnější, než být zřetelným mírotvorcem či jasným válkychtivcem. Nezříká se žádné metody a přitom protivník je oslaben - ať pro mírový obchod nebo válečný střet, protože není tak silný jako USA, aby mohl vystavět (v ekonomice, vojenství) více vyjednávacích, obranných strategií. Nemluvě o psychologickém působení nejistoty.
  Protože ale Bolton je skutečný válečný štváč a svoji roli nehraje, nýbrž žije, tak je to od Trumpa (ať již je to vědomá strategie nebo nezvládnutí kádrové práce) jízda na tygrovi. Doufejme, že Trump nespadne dřív, než tygr bude v zoo v kleci.
  KR

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.