Reklama

sobota 18. května 2019

Panelová diskuze Nové republiky na téma "Reforma EU?" - 1. část - úvodní slovo doktora Ivana Davida a následující úvaha politologa Ing. Tomáše Doležala (VIDEO 22 min - prosím omluvte zhoršenou kvalitu zvuku)

18.5.2019 Svoboda a přímá demokracie a Nová republika
Na panelové diskuzi Nové republiky na téma " Reforma EU?" vystoupil s úvodním slovem MUDr. Ivan David a následovala úvaha politologa Ing. Tomáše Doležala.


43 komentářů :

 1. eurosojuz je nereformovatelný,rozpad je nevyhnutelný,čím dříve skončí,tím lépe a pro ČR je jedinou možností záchrany suverenity,vystoupit.Za každou cenu,i když strašení,že nebudem,je jen strašením.Přesně naopak,svobodnou zem nemůže čekat nic,než prosperita.
  Špidlovy kecy při vstupu do EU,že do sedmi let budeme na stejné úrovni,byly jen kecy.Vazal a porobený národ,se nikdy nemůže rovnat svému ekonomickému okupantu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč tu násilně zmizelo řešeni navrhované občany voliči?

   Smazat
  2. OBČANÉ VOLIČI SE PTAJI,

   proč tu zmizelo násilně řešeni navrhované občany voliči a zavirá se jim tady pusa A POŠKOPZUJE SE VOLBA SPD

   Smazat
  3. Kritické voliče a občany poznáte podle toho,že jsou bez důkazu ozmačovámi za žvanily a zbyde po nich jen admin.

   Smazat
  4. Nedalo by se ohlásit policii,že se tu ději podvody a pomlouvaji se tu panem adminem kritičti občané bez důkazů.
   Podle platných zákonů by to tady mohl zavřit kterýkoli policista,když admin nepřestane s trestni činnosti!

   Smazat
 2. To omlouvání špatné zvukové kvality, mi jde tedy stále hůře přes pysky. Mnozí, zvláště my starší sledovatelé, si buď vědomě, nebo nevědomě, vytváříme nechuť k těmto produktům. Zauvažujte o tom, že vyšší kvalita by zcela jistě, zvýšila jejich pozitivní dopad. Zvláště, pokud v tom hodláte pokračovat, což samo o sobě, není špatný nápad. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neděláme to schválně. Jak jistě víte, na posledních panelových diskuzích byl již zvuk v pořádku. Při posledním natáčení nám "vybouchla" nahrávací technika. Ostatně natáčela tam i TV Raptor a jejich zvuk není o nic lepší.

   Smazat
  2. Václav Dvořák18. května 2019 10:48
   Neberu to osobně a přeji Vám, abyste v tom dosáhli pokroku. Celkově, Vaši práci vysoce oceňuji. P.K.

   Smazat
  3. Děkuji. Už na tom pracujeme, aby se to neopakovalo. Bohužel, ještě dva videozáznamy z vystoupení na panelové diskuzi jsou tím poznamenány.

   Smazat
  4. Bohužel, že tak kvalitní seminář se nepodařilo lépe nahrát. Máte pravdu, stejně nedobře dopadla i nahrávka od TV Raptor, kterou jsem poslouchal jako první.

   Smazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 4. Pro 11.02
  Soudruhu, sám jsi soudruh. Já nevím, jaké výhody nám přinesl Eurosajuz. Zřejmě máš potemnělou mysl.

  OdpovědětSmazat
 5. Vláda schválila termín „předsudečná nenávist“. Spácháte ji i tím, že zlehčujete osudy obětí nenávisti:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vlada-schvalila-termin-predsudecna-nenavist-Spachate-ji-i-tim-ze-zlehcujete-osudy-obeti-nenavisti-581911

  Šabatová rozjíždí velkou bitvu za sexuální menšiny. Chce školit policisty i měnit školní osnovy:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sabatova-rozjizdi-velkou-bitvu-za-sexualni-mensiny-Chce-skolit-policisty-i-menit-skolni-osnovy-581903

  OdpovědětSmazat
 6. Šabatová -to znamená že k buzíkům budeme mít(policie) jiný přístup? Že budou hájeni a preferováni před většinou? Že jim bude odpouštěno to, co ne ostatním? Budou mít jiná práva než my? Ano, je in být dnes buzerant, lezba. To co jsem viděl na jejich pochodech důstojnosti mi vůbec ani trochu důstojné nepřipadalo. Ano na ty pochody by se měli jít podívat rodiče s dětmi ať vidí holé zadky zmalované chlapy, ať si už od mládí udělají svůj obraz na tuto menšinu. A sexuální menšiny? To budou nějaké výhody pro pedofily, nekrofily, zoofily...? Ááách jo, to jsou starosti...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neomarxismus,který řiká,že menšiny nusi vládnouy většině špínou a terorem prý je oficiálni politikou ČR.
   Je bohužel smutné,že tu neni každých deset minut hezky popsáno co to neomarxismus je a jaký má vztah k středověkému teroru,který tu má být instalován.

   PRÝ PAK TU NIKDO NEVI CO JE OFICIÁLNI POLITIKA!

   Smazat
 7. Pane doktore Davide, pamatuji, jak jste na Vratimovském semináři zesměšnil nějakého agrárníka, který o sobě tvrdil, že je agárnik. Teď jste si udělal srandu ze šéfa svého otce, který byl dosazen do funkce po roce 1968 a místo negativní říkal gativní nebo tak nějak. To už je trochu urážlivé. Tito podle vás hloupí lidé drželi v provozu ČKD až do doby než jste začali vládnout vy. Vy jste byl spolustraníkem Grégra, který dal Němcům mladoboleslavskou škodovku za hubičku a byl tak skvělý manažer, že pozvedl děčínskou Destu na nadnárodní společnost sídlící snad v garáži. Teď usilujete o co nejvíce hlasů, měl byste si dávat velmi bedlivý pozor, co říkáte, abyste neodpuzoval. Víte, lidé pamatují, kým jste byli VY.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jstče jen špatně informovaný. David byl ve vládě krátce a prptože se stavěl proti mafiím ve zdravotnictví a proti lékové mafii, musel jít.
   Za normalizace se k moci dostali často nevzdělanci. Zažil jsme jednoho takového, který byl kulturním radou na ambasádě ve Varšavě a protože se mu slil dohromady kubismus a Pabla Picassa, říkal, když stál před nějakým abstraktním obrazem, že to vypadá, jako by ho namaloval Kubaso.
   Mladoboleslavskou Škodovku prodal Němcům Pithart a ne Grégr.
   Grégr byl v 60.letech naopak zachránce Desty, protože místo likvidace podniku, kterou měl v popisu práce ji dal nový výrobní program a fabrika zaznamenala úspěch.
   Takže méně nenávisti a hledejte ty pravé viníky a ne nevinné!

   Leo

   Smazat
  2. Konkrétně je tu návrh pane doktore DAVIDE nechat KRITICKÉ přispěvky,které se tu stále vice a vice objevuji od nás vašich kritických voličů stát a nemazat,VŠICHNI VÁM CHCEME POMOCI nebo si myslíte,že musite mit před sebou jen kývaly bránici pokroku k NOVÉ REPUBLICE? .
   Stačilo by napsat proč jsou přispěvky kritické a to ŠPATNĚ a občané a vaši voliči nejsou hlupáci a nepotřebuji být vedeni mazakovánim za ručičku tam kde je ta bída a možná i hlad a teror!
   Co vy na to pane doktore,bude ta svoboda posouzeni což může být i horši než vymazáni nebo ne a proč?

   Smazat
 8. Agárníkem se nazýval rodák mojí babičky, který byl chudý sedlák, ale odvozoval svoje sebevědomí od svého členství v agrární straně, kterou ovládali velkostatkáři a která vládla ČSR. Šéf mého otce žádal vyřídit věci "gativně". Byl to blb, jeden z těch, kteří by se běl masivního vylučování členů KSČ a "normalizace" neuplatnili. Takoví lidé nedrželi v provozu nic, jen škodili. Nevím, kým jsem podle Vás byl. Pamatujete si sice hodně, ale poněkud zkresleně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane doktore, vaše obrana je podivná, nelogická. Nejsem si vědom, že bych něco zkreslil. O vašeho agárnika nejde. Vašemu otci se jeho šéf jistě nelíbil. Kde já jsem tvrdil, že ten člověk udržoval do převratu všechno v chodu? Vy jste si ho vybral jako reprezentanta komunistického zřízení, což je od vás faul. Po převratu jste se těchto lidí zbavili. Trochu jste zamlčel, že to nebyl jen on, ale masy kvalifikovaných odborníků, kteří opravdu udržovali hospodářství v chodu. Byli jsme soběstační v potravinách, vybudovala se řada vodohospodářských zařízení, zaváděly se inovace, nové výrobky v elektrotechnice a elektronice a další. Je zbytečné vypisovat více, co se po převratu zničilo. Vy ve vaší zvrácené logice asi budete tvrdit, že všechny úspěchy zařídili ti, o kterých se tvrdilo, že nemohli a skučeli na svých místech jako váš otec, protože jim komunisté nedovolili se seberealizovat. Teď pozorně čtěte. Po převratu jste se skoro všech komunistů (včetně vámi nenáviděného gativního blba) čistkami zbavili. Na jejich místa nastoupili ti, co dříve nemohli. Bylo logické očekávat významný zlom k lepšímu a prudším rozvoj ekonomiky. Mělo se masově patentovat, objevovat a vyrábět to, co komunisté nedokázali. Nic se nekonalo, začalo se masově krást a lhát. Kde jste ve svých úvahách udělal jako soudruzi v NDR chybu? Vy to svedete na odeesáky. O sobě budete tvrdit, já nic, já byl jen muzikant. I když jste nebyl vy nebo obecně socani ve vládě, byli jste oporou režimu. Proti mnoha svinstvům jste nehnuli prstem. Stojí vám to nyní za to, abyste si svými hloupými spekulacemi odrazoval své příznivce a jiné, kteří mají máslo na hlavě a špinavé ruce, snažil uchlácholit? Kotrba napsal, že paměť je sviňa. Zrovna dnes jsem potkal starého kolegu, který si pořád přehrává, jak to tehdy po listopadu bylo? Bez vedoucí funkce se pohyboval v blízkosti hospodářského vedení dřívější velké fabriky, dnes bezvýznamného krcálku. Tvrdil, že vše upadalo do chaosu. Tehdy na začátku roku 1990 přišel tajný příkaz zastavit štvanici na komunisty v termínu do konec března. Víte o tom něco?

   Líbí se mi Soukup na Barrandově. Připouští telefonické dotazy. Pravda není to v přímém přenosu. Když dostane velmi choulostivý dotaz o událostech z 90. let, pokrčí rameny a konstatuje, že se už nedá nic dělat. Můžete použít také rady milovaného Miloše komunistovi Ondráčkovi. Doporučoval mu tvrdit, že se má vymluvit na to, že byl mladý a blbý.

   Smazat
  2. 0:07 že byl mladý a blbý, na to se vymlouvá vychytralý Zdeněk Svěrák. Takže nic originálního

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Promiňte že beze zbytku mažu užvaněné troly, kteří jen pomlouvají.

   Smazat
  6. Důkaz užvaněnosti vám chybi,lžete Dvořáku!

   Smazat
  7. Ad 0:07 (to je čas, ne agent). Zbavovat se blbých lidí na vedoucích místech je zcela v pořádku. On nebyl jen blbý, on byl i nepoctivý, žádal "gativní" sdělení, ne pravdu. Možná vám uniklo, že já jsem se nikoho nezbavoval, nanejvýš zlodějů dosazených na ministerstvo mafií ODS. Nejsem spojen ani s tímto režimem, ani s tím minulým. Nebyl jsem "oporou režimu", žádného režimu. Naopak, byl jsem jako nespolupracující odstraňován. Jestli mi chcete něco vytýkat, buďte konkrétní.

   Smazat
  8. PANE DOKTORE DAVIDE NĚKDO Z NAŠICH KRITICKÝCH VOLIČŮ

   nám volal,že v čase 14.01 napsal výlučně pro vás dotaz zda by jste povolil prý svobodu posuzováni vhodnosti přispěvku samotným voličům a ne nekvalifikovanému personálu,který si usnadnuje práci mazánim hlava nehlava,namisto,aby vysvětlil co ho k tomu vede a kdo.

   JISTĚ SE PAK VOLIČŮM STANE,ŽE VÁS BUDOU S LEHKÝM SRDCEM VOLIT,NEBOT SE TADY MOHOU SAMI BEZ CENZORA LEHCE ORIENTOVAT.

   Velice vás obdivujene a doufáme,že nám třeba hned a tady odpovite.
   Je to dost srozumitelné,kontakt přimo s vámi je opravdu zajimavý a poučný?

   Smazat
  9. Pane doktore, já o voze, vy o koze. Kdy jste vyčetl, že já hájím neschopné lidi na vedoucích funkcích? Jen tak mimochodem, můžete napsat, jestli ten gativní vedoucí věděl, co je to pravda? Sílu vašich argumentů oslabuje fakt, že podřízení na svého vedoucího většinou nadávají. Málokdy je to někdo, kdo je příkladem pracovitosti a geniálních nápadů. Po slavném hadrákovém převratu, já jsem šel dolů do montérek a vy nahoru na židli s několika sekretářkami v předpokojích, kde se pro vás vařil čaj a káva. Pak vás sundali na post ředitele Bohnic. Tím vás nechci dehonestovat, jen chci naznačit, že je vám třeba trochu více empatie. Po odkráglování jsem šel na oddělení, kde sice bylo několik komunistů, ovšem šéfy se stát nemohli. Udělali vedoucího nestraníka, který tomu, co mělo dělat oddělení, upřímně nerozuměl. To jen, abyste věděl, že i na vaši straně vše není OK, jak byste si přál. Patent na výběr skvělých šéfů jste neměli, mohu tvrdit, že jste byli oproti komunistům čučkaři.

   Okamura si vás vybral, protože touží po komunistických hlasech. Vás inteligentní pravičák nikdy volit nebude. Samotný Okamura se dosud nevybarvil a jediného svého levicového poslance se zbavil. Instinkt velí lidem z levice se Okamurovi vyhnout. Jako levicově zaměřený aktivista máte příležitost Okamurovi vypálit bruselský rybník. Jen se vyhněte osudu Kellera.

   Smazat
  10. Pane doktore, mám pro vás geniální nápad. Už nechte toho svého gativního komunistu být. Vyberte si jako příklad primitiva, který škodil nesrovnatelně více než jen vašemu otci, Bohuslava Sobotku. Máte mnohem více informací než já, a proto máte i mnohem více jeho slavných činů, kterými nám všem škodil. Padni, komu padni se říkalo ve vaší rodné straně.

   Smazat
  11. 14.22
   Doktor DAVID od samého začatku tohoto webu nikdy
   na opravdové otázky nechtěl nebo nedokázal odpovědět.
   Toho si všimlo už hodně lidi.
   Proto je chiméra věřit,že něco pro občany udělá v EUa dnes,však všichni uvidite,že to je u něho normálni.
   On neni schopenopravdové spolupráce s občany,spíše jimi pohrdá a tim se neliši od stávajicich českých politiků kteři se dostanou do funkci a pak táhnou proti těm,kteří je zvolili.
   Jedině cím se liši je,že tu má web,ale ten slouži spíše jenom jako jeho zábavný park kecálistů,kteři nesmi nikdy přinést žádné řešeni stále se zhoršujici situace vedouci od rozvojového státu k banánové republice ČR a to je tak celé.
   Správné je opravdu uvažovat o hledáni opravdových politiků a zástupců voličů a ne se divat s naději na někoho,kdo občany pohrdá a k ničemu je neni schopen zavést!
   Bylo by s podivem kdyby se vá ozval.Ozve se jen na nedůležité plky,které jsou voličům k ničemu.

   Smazat
 9. Pan Ivan David je pro mne jedno z nejhorších rozčarování po roce 1989. Chytrý člověk a pro mne velmi vážená osobnost s levicovými názory. Málokoho jsem si tak vážil. A teď se prodá za dobře placené koryto v EP za stranu hochštaplera a podvodníka, který si z politiky udělal zlatý důl. Zakládá strany a tuneluje příspěvky od státu - stručně řečeno. Strašení uprchlíky, kteří se ovšem ČR vyhýbají obloukem (viz. útěk do Německa iráckých křesťanů) u jednodušších voličů vždycky zabere a je pro každé volby tutovka.
  Kandiduje za stranu, která EU odmítá. (Dobře placené koryto ovšem ne)
  Nevadí mi, že do EP kandiduje, vadí mi za koho. Chápu, že kandidovat za stranu, která skoro jistě překročí 5% z prvního místa je tutovka. Máte to ale zapotřebí???
  8 611,31 eur (221 733 korun) měsíčně. A za pět let.... No neber to. Peníze nesmrdí...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jene, kdybyste víc přemýšlel a zvažoval informace, tak to, co dělá Ivan David je logické a správné. Vaše hodnocení SPD a Okamury máte vyčtené z mainstreamu, který je vzteklý již jen z existence strany, které odmítá diktát Bruselu a chce obnovit svrchovanost našeho národního státu. SPD se taví protinásilné globalizaci. Ničením státu se ničí i vnitřní politika a přestává platit levo-pravá polarizace. Když chcete hrát fotbal, musíte zachránit hřiště a je jedno, u které branky stojíte. David nezachraňuje "levou branku" ale celé hřiště!

   Leo

   Smazat
  2. Leo, to jsou mi novosti. Pan doktor přestává věřit v pravo-levé vidění světa? Dosud dostával příležitost se pochlubit svou inteligencí jen na akcích levice. Pravice na něho kašlala. To oslepnul, či co?

   Vyloučením poslance Volného ze strany potvrdil Okamura svou pravicovou orientaci, sociální cítění je mu lhostejné. Babišova koalice pod tlakem komunistů udělá pro lidi aspoň něco užitečného, Okamura je jim však v opozici. Já bych Okamurovi už nevěřil.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Víte,že všechny vaše vymazané přispěvky se už registruji pro posouzeni před pozdějšimi soudy?
   Jak se vám to bude líbit pozdeji to už občané nechaji na vás.,

   Smazat
  5. Tak ČSV tady začalo posilat gardisty a ti byli hned bez důkazů označeni jako užvanění trolové.
   Neni to náhodou využiváni špinavého neomarxismu k pomluvámbez jakýchkoli důkazů?

   Vi někdo který §§ to jsou?

   Smazat
  6. Ad 11:06: Napsal jsem, že pravolevá osa přestala být aktuální: https://www.youtube.com/watch?v=jmj4kAJNLpk&feature=player_embedded. Zvala mě "stará levice", "nová levice" i konzervativní pravice. Neměnil jsem kvůli tomu názory. K sociálnímu cítění se hlásí všichni ve stylu lodžského fabrikanta z aforismu Juliana Tuwima: "Mysli na chudé, to nic nestojí!".

   Smazat
  7. Pane doktore, nechal jste se totálně poplést a rád byste pro osobní prospěch žvásty jiných šířil dál. Dělení na levici a pravici pořád existuje. Obě strany se liší svými zájmy. Zaměstnavatel a zaměstnanec vcelku nebudou mít nikdy společné zájmy, i když mezi zaměstnanci budou placení donášeči a mezi zaměstnavateli zase idioti, kteří se rozdají a nezbude jim skoro nic. Slabá podpora levice je dána tím, že zaměstnavatelé mají lidi v hrsti tak pevně, jako nikdy jindy. Za německé okupace komunisté zdánlivě vymizeli. Divím se vám, že jste vůbec kdy vystupoval na Vratimovském nebo Litoměřickém semináři, když vám jde levice přes zuby.

   Minulý týden jsem probíral s kamarádem, koho budeme volit. On přemýšlí o Okamurovi. Má velmi špatnou zkušenost s vaší bývalou stranou, falešně levicovou, která tady zaváděla nejhnusnější verzi kapitalismu. Oddaně vám jako vlastenec sloužil v jedné z nejvyšších funkcí v tomto státě. Když jste se dostali k moci vy, octnul se na seznamu asi 60 lidí určených k okamžitému propuštění. Pak ho prý rok nebo dva odposlouchávali. To co viděl popisoval socanovi srdcem a z povzdáli slyšel jen vzdechy ach, och, ach, … Raději jsem neposlouchal a vzdálil jsem se. Blbci se najdou a hodí vám to.

   Smazat
  8. Bezesporu dělení na levici a pravici stále existuje. Ale existuje v Sadské Arábii, existuje v Súdánu či Somálsku, existuje v no-go zónách?
   Nechápete, že je potřeba bránit prostor, kde ještě hra na demokracii probíhá.
   Pochopte dr. Davida, který jde do europarlamentu hájit demokracii a ne jen levici.

   Smazat
  9. 22:31, to mi povídejte. Já jsem byl před léty zabanován na jednom diskuzním fóru, když jsem přinesl pravdivé zprávy od kamaráda ze Švédska. V politice nic neznamenám, mám jen jeden zdánlivě bezvýznamný hlas. Nedívám se na spolehlivost jednoho kandidáta, ale i na důvěryhodnost prostředí, ze kterého pochází. Z tohoto hlediska je pro mne spolehlivější paní Kateřina ze Starého Jičína. Promiňte.

   Smazat
  10. 23:53 - a to vám nevadí, že vaše rodačka Konečná v europarlamentu hlasovala proti zájmům České republiky?

   A ještě mi prosím vysvětlete, čím je "prostředí" Nového Jíčína důvěryhodnější než prostředí jiná, třeba Třeboně, Písku nebo Velvar?

   Děkuji za odpověď.

   Leo

   Smazat
  11. Leo, vy jste četl text, pro který hlasovala? Na prostředí se ptáte blbě. Její otec Konečný měl dobrou pověst. Co píše David o svém otci?

   Smazat
 10. Sám se 13:38 diskvalifikujete nedostatkem nadhledu i přitroublým použitím verzálek pro nafouknutý text. Povězte, jak si práci admina v reálném pracovním režimu, bráno důsledně podle preambule blogu NR, představujete? Předveďte se.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.