Reklama

čtvrtek 9. května 2019

Panelová diskuze: Reforma EU?

10. 5. 2019

8 komentářů :

 1. Primární a zároveň skrytá funkce byrokratického aparátu je zvyšovat odolnost vůči reformám. Byrokratický aparát se stává dokonalým ve své skryté primární funkci dosažením úplné reformní imunity. V tomto dokonalém stavu sebemenší reforma znamená úplný kolaps, což dostatečně etablovaný aparát nemá potřebu nijak zakrývat, naopak, používá tuto skutečnost ve svůj prospěch, coby stěžejní argument pro své pokračování v nezměněném stavu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Druhá funkce v pořadí je nahrazování původního účelu samoúčelností, tato funkce je přirozeným vedlejším důsledkem funkce primární a její završení následuje krátce po dosažení reformní imunity. Tato druhotná funkce se od primární odlišuje nezbytností odmítat byť jen náznak její existence, její předčasné prozrazení může ohrozit existenci aparátu. Plynutím času se však zakrývání i této druhotné funkce stává nadbytečným, jelikož byrokratický aparát získává status kulturního dědictví a jeho samoúčelnost se stává společensky nepostradatelnou. Snahy o reformy jsou v této fázi přirozeně vnímány jako druh kulturní hereze, radikalismu a paradigmatického revolucionářství, často spojené s nevyzrálostí anebo naopak senilitou, rebelstvím bez příčiny, škarohlídstvím, zpátečnictvím a chronickým skepticismem.

   Smazat
 2. Budte realiste ! NEMATE v rukou nic, na zaklade ceho, by jste Brusel prinutili vas vubec vnimat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. SPD má silné spojence po celé EU. V Itálii tvoří vládní koalici, ve Francii jsou dnes nejpočetnější, v Holandsku tradičně silní, v Rakousku ve vládě... atd. Síla vlasteneckých stran v Evropě roste!

   Smazat
  2. Kolega to napsal dobře nejsme sami je nás hodně.

   Smazat
  3. 8:56 A stejně budete stále kráčet dole jen! Což je tím hovnere komoušíči, že spokojeně Evropané ve své drtivé většině žijí ve svobodné civilizované zemi a tudíž namají důvod si na nic stěžovat, na rozdíl od odulých čechomužyků tvýho "zvláštního ražení", který přestože je tak děsně trápí bejt součástí civilizovanýho světa, tak odtud ne a ne vypadnout mezi "normální lidi", jak xindl tvýho typu nazývá tuhle smradlavou hordu odulých podlidí v pochcaných teplákách! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Smazat
 3. 6:09 - to je sice pravda a nadeje do budoucna ! Dokud se vsak nenarodi nekdo , kdo toto mezinarodni hmuti sjednoti, tak positivni zmena je v nedohlednu !

  A zde jsou DUVODY ! Byrokratum v Bruselu vyhovuje zacatecni plat 28 000 Euro mesicne (+ benefity) , tak proti jednotlivym rebelum (statum) zavedou sankce a ekonomicke sabotaze.

  Jak to vyresit ? PROTIVAHOU - TREMI CESTAMI ! Cinou (riskantni cesta) ! Ruskem (neda se na ne spolehnout - pro byzantinske mysleni) a Trumpovou Amerikou, zvitezi-li znovu ve volbach 2020 !
  Je treba skontaktovat HLAVNIHO STRATEGA (S.K. Bannon), ktery je ted nekde v Bruselu.

  OdpovědětSmazat
 4. Oponovat protikladným názorům nadávkami a nálepkami je nesmysl,a autoři těchto komentářů pouze ventiluji své stereotypy.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.