Reklama

neděle 12. května 2019

Paní prezidentka a skládka v Pezinku – překvapivá zjištění

Ivo Rušák
12. 5. 2019
Začínám být už lehce alergický na neustálé zdůrazňování nehynoucí slávy nově zvolené slovenské prezidentky plynoucí z její doposud největší politické zkušenosti, tedy z činnosti okresní aktivistky kolem skládky odpadu v Pezinku. A jelikož se stále mluví o nelegální skládce a hnutí občanů za odstranění této těžké ekologické zátěže nacházející se v těsné blízkosti obytných domů, tak jsem se konečně odhodlal k hledání na netu, co že to tam kdo páchal za zhůvěřilosti, proti kterým se paní Čaputová tak statečně postavila.


A nestačil jsem zírat. Zejména poté, co jsem mezi jejími různými a různě stylisticky vylepšenými životopisy a články o jejích úspěších, jimiž si získala světovou proslulost zejména na Pezinsku, narazil na portál „odpady-portal.sk“, kde jsou různé články víceméně zachycující chronologii událostí, ale i všechny výroky správních a justičních orgánů až po Evropský soudní dvůr. Není třeba se tím vším prokousávat, ono si stačí přečíst pár z té řady článků tamo zveřejněných. Pak jsem si vzal ještě na pomoc různé internetové mapy, turistické, satelitní, plánovač tras atp. A výsledek mého (podotýkám, že laického!) pátrání? Takže:

V Pezinku existovala skládka komunálního odpadu ještě z dob socializmu, takže celkem logicky neměla dnes požadovaná povolení, posudky a nebyla důkladně zajištěná proti průsakům do spodních vod atd. atp. Když se zaplnila, tedy dosloužila, bylo potřeba založit skládku novou. Volba padla na vytěžený prostor bývalé cihelny u Pezinku, kde tedy soukromá firma tuto skládku zřídila, a protože dle všech platných předpisů a hygienických zásad, tak získala povolení od Ministerstva životního prostředí SR. Skládka byla poté zkolaudována a bylo povoleno její užívání. A zde jeden podstatný detail: Město Pezinok a jeho obyvatelé vyprodukují ročně cca 5.000 tun komunálního odpadu a tato skládka byla určena na jeho skládkování, tedy odpadu vyprodukovaného samotným Pezinkem a jeho obyvateli.

Při pohledu do map je pak zřejmé, že v Pezinku je pro nás důležitý orientační bod železnice, tedy hlavní koridorová trať Bratislava – Žilina – Košice, která tudy běží od jihozápadu k severovýchodu. Skládka je jihovýchodně od ní a je od města a obytných souborů oddělená řadou budov průmyslové zóny, touto železnicí, železniční stanicí a kolem stojícími vysokými protihlukovými stěnami. Samotné město se nachází severozápadně od této železnice a obytné soubory jsou – přes všechny ty překážky – od okraje skládky vzdálené vzduchem asi půl kilometru.

Nicméně se asi našel někdo, komu se i to zdálo moc blízko, možná to vadilo nějakému majiteli blízkých pozemků, které by ztratily na tržní hodnotě, to už se asi nikdy nedovíme. A tak se vše dalo do pohybu. Paní Z. Čaputová byla v zastupitelstvu, měla právnické vzdělání a stala se spolupracovnicí právnické neziskovky Via iuris, byla založena iniciativa Skládka do města nepatří. A začaly se rozesílat žaloby k soudům, sepisovat petice občanů a věc se posouvala stále výš a výš, a jelikož slovenské soudy všech stupňů potvrzovaly platnost povolení k provozu skládky, skončila věc až u Evropského soudního dvora.

Ten ale nerozhodoval o (ne)ekologičnosti skládky či o právních pochybeních při jejím schvalování, ale na základě vhodně vymyšleného podání o tom, že občané Pezinku neměli dostatečnou možnost se s projektem seznámit a spolurozhodovat o jeho realizaci, a aniž by se tento soud opíral o nějaký konkrétní předpis, tak rozhodnul o (cit.) „právu veřejnosti na účast při rozhodování v záležitostech, které ovlivňují životní prostředí”, a to nejen v Pezinku, ale současně i v celé EU, takže vytvořil precedens, dle kterého se teď v EU má v takovýchto případech postupovat.

A Nejvyšší soud SR pak na základě tohoto výroku o „právu veřejnosti na účast při rozhodování v záležitostech, které ovlivňují životní prostředí ”, zrušil všechna předchozí rozhodnutí, čímž se nová, schválená a již používaná skládka stala nelegální.

Zde je třeba si znovu uvědomit, že tato skládka byla ale zřízena kvůli skládkování odpadu vyprodukovaného obyvateli města Pezinok. Nachází se mimo obytnou zónu města, a to v krajině víceméně zdevastované intenzivní zemědělskou činností. Nicméně zastupitelstvo rozhodlo, že skládkování bude probíhat jinde než v katastru města a komunální odpad se tedy bude vyvážet na skládku u obce Dubová. Tam je menší skládka, vzdálená cca 400 m od nejbližších obytných domů, které před jejími vlivy nejsou nijak chráněné, přičemž se skládka nachází na loukách na okraji lesů a nedaleko hranice chráněné krajinné oblasti Malé Karpaty.

Skládka v Dubové je pak od centra Pezinku vzdálená po silnici asi 12 km. Každý „kuka” vůz tedy musí po naplnění projet navíc 24 km z Pezinku na tuto skládku a zpět. Jak zmíněno, město Pezinok vyprodukuje ročně cca 5.000 tun komunálního odpadu. Předpokládáme-li pak, že kuka vůz má kapacitu příkladně 5 tun odpadu, musí tyto vozy za rok uskutečnit 1.000 jízd z Pezinku na skládku v Dubové, přičemž projíždějí obcemi Vinosady, Kráľová, Dubová a samým centrem města Modra, přičemž ve všech těchto místech tak zhoršují kvalitu životního prostředí. Za rok takto kuka vozy s odpadem z Pezinku najezdí cca 24.000 kilometrů (objedou s tím odpadem za rok tedy více než polovinu rovníku!) a předpokládáme-li spotřebu 20 litrů nafty na 100 km (pomalé jízdy v obcích a brždění a rozjezdy ve městech), spálí takto navíc 48000 litrů nafty.Výsledkem „ekologického snažení aktivistky Z. Čaputové a obyvatel Pezinku tedy je, že se skládka jen přesunula jinam a ekologicky se nevyřešilo naprosto nic. Naopak vyvstává otázka, co je ekologického na tomto šíleném celoročním převážení pezinského odpadu sem a tam přes další město a tři další vesnice a na zbytečném pálení tisíců litrů nafty?!? A co je morálně spravedlivého na tom, že odpad, který obyvatelé Pezinku vyprodukují, budou trvale „sypat na hlavy“ obyvatel malé, a tedy v podstatě bezbranné obce, která s tím odpadem nemá nic společného?!?

Nicméně:
Za tuto brutální ekologickou absurditu a morální zločin Z. Čaputová obdržela v USA Goldmanovu cenu přirovnávanou k Nobelově ceně za ekologii. Tuto cenu obdrží ročně jediná osoba za jeden kontinent. Jsou snad lidé v nadaci Goldmanovy ceny úplní blázni?!?

Za tuto brutální ekologickou absurditu a morální zločin byla Z. Čaputová odměněna raketovým vzestupem na slovenské politické scéně, kde ji masivní mediální kampaň vynesla z funkce zastupitelky okresního města až do funkce prezidentky SR. Jsou snad novináři ve slovenských médiích úplní blázni?!?

Za tuto brutální ekologickou absurditu a morální zločin byla Z. Čaputová aktuálně jmenována Evropskou osobností roku. Cenu jí krom stanice Euronews udělil Evropský podnikatelský summit (na cenu byla nominována i ekologická aktivistka Greta Thunbergová a bojovník proti rasizmu, fotbalista Lilian Thuram). Jsou snad představitelé evropských podnikatelů úplní blázni?!?

Pokud si na tyto tři výše uvedené otázky nemůžete odpovědět kladně, pak je velmi pravděpodobné, že tu se slovenským národem, ale i s celou V4 někdo hraje opravdu, ale opravdu nepěknou hru… :-(

P.S.: Jsem zvědavý, co časem vznikne na místě té dnes již zrušené skládky. Že by třeba nové výrobní haly?, nebo snad dokonce developerské satelitní městečko? Předpokládám, že ten lukrativní pozemek bude teď díky Z. Čaputové náležitě výhodně zhodnocen.

87 komentářů :

 1. Zvavalíme sračkama celou euroatlantickou civilizaci.

  OdpovědětSmazat
 2. Pořád čtu, jak minulý režim ničil přírodu, ano táž ničil. Současný režim ji ničí "plánovitě", seje se řepka do nafty, kukuřice na výrobu elektrické energie, v polích se sází rychle rostoucí dřeviny. Co je z toho? Sláma se pálí v elektrárnách, jen ne hnojit. Brzy bude půda bez humusu a vodu vůbec neudrží. Pole se orají z kopce a do kopce, aby voda snáze stékala, řidiči traktorů porážejí elektrické sloupy, protože "čumí" do mobilů. U většiny vsí jsou opuštěné kravíny a vepříny, to jsou výsledky činnosti Bursíků, Moldanů a nyní se k nim přiklání i ministr Brabec. Co čeká naše děti a vnoučata? To si musí každý srovnat v hlavě a ne v restauraci, to je jediné místo, kde se "dře".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Minuly rezim nic nenicil. Komousi totiz na vsechno srali, hlavne ze meli delnicky puvod a sesli na okresnim sekretariatu. Krasnym prikladem je pablb stary Ondracek, hornik jako cyp:-)

   Smazat
  2. 10:12
   buď jsi mladý vyližmozek, a to tě bohužel omlouvá, neboť se na tobě podepsala dnešní vládnoucí svoloč, nebo jsi starý imbecil, a popisuješ svůj přístup k práci. A za to, bys měl dostat nakopáno. Jenže komu není shůry dáno...

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 10:59 Tak blbý a ještě k tomu sprostý, to nám tedy vyrostl "genofong" V.J.Horák

   Smazat
  5. Prosím pana Dvořáka, aby vulgární příspěvky (typu 10:59) mazal. Proč se máme prodírat nenávistnými sprostotami? Navíc někdo neodolá, aby neodpověděl ve stejném duchu. Děkuji.

   Smazat
  6. Nemyslím si, že "komouši na všecko srali". Ač se to bude některým novodobým revolucionářům zdát divné, za socialismu byla snaha řešit věci ekologicky a možná i větší než dnes, protože nevydělával na tom, že vyráběl za každou cenu. Projevovalo se to zejména na potravinách, kde maso bylo skutečné maso (nebylo napouštěné vodou), sýr byl vyráběn z mléka a sůl solení silnic se používala na silnice a ne do potravin. Komouši se snažili o to, aby bylo dobře postaráno o KAŽDÉHO člověka a ne jen o několik tisíc vyvolených jedinců. To je samozřejmě mnohem těžší než rozkrádat peníze. Ačkoliv je to neuvěřitelné, komouši to zvládali bez dluhů a nepotřebovali k tomu zadlužit stát tak, že naše dluhy nezaplatí ani pravnuci. Ty 2 biliony dluhů a k tomu rozkradený majetek za dalších 8 bilionů - to je účet českým občanům za blbost, s jakou se postarali o blahobyt nejbohatších a hrstky politiků.

   Smazat
  7. Havloidnymslnieckarskokaviarenskym lepsolidom zbytocne nieco odkazovat. Tam debilita VZALA VSETKO. Hlavne ovladla myslenie.

   Smazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:11
   no jooooo, pane vašnosto... Vy jste chytreeeeeej. Vy jste ale hlava!!! Vy jste na to přišel. Nebudete vy študent???

   Smazat
 4. Ztracené Slovensko, globalisté vedou na body.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale pro ČR to má závažné důsledky, stává se postbolševickým izolovaným ostrovem se všemi z toho plynoucími důsledky.

   Smazat
  2. Pravda!Globalisti a liberalisti!A tato podvodnicka v ich cele!

   Smazat
  3. Malá poznámka.Tu Zemanovu podporu Jeruzalema ako hlv.mesta Izraela mi vie niekto vysvetliť?PREČO sa v tejto veci správal ako odtrhnutý vagón?PREČO sa na rozdiel od VÄČŠINY v tomto angažoval?!

   Smazat
 5. A co očekáváte po téhle zločinné demokreatuře. Dobře už bylo. Teď si zvykejte, co jste si nadrobili..., a nebo víte co? Vezměte klíče do rukou a můžete vyrazit. I když pochybuji, že vám to tahle plutokracie opět tak sametově předá...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neboj, s tebou si to vyridime osobne ...

   Smazat
  2. 10:35
   ale, ale, ale, ale... tak do toho svalouši. Už se potím starchy...

   Smazat
  3. Jak by to tady dnes dopadlo s "klíčníky" ze strany police lze vidět na Katalánsku a na Paříži. Ondráček by si musel připadat jako ubohý mírumilovný učeň, který se k policii nehodí.

   Smazat
 6. www.protiproud.cz/politika/4349-sorosova-barbie-na-hrade-zvolili-ji-nevolici-pyrrhovo-vitezstvi-mistni-pate-kolony-bruselanu-udelal-kotleba-spravne-ze-neustoupil-vsechno-je-jinak-plastovy-sefcovic-by-byl-jeste-horsi-kedy-slovaci-oziju.htm

  OdpovědětSmazat
 7. noviczech
  ...s kým, s jak inteligentní institucí se naše Československo po roce 1990 spojilo, vám znázorním příkladem, skutečnou událostí. Někdy v roce 1985 uzavřelo západní Německo smlouvu s Československem, že po roce 1990 se nesmí vyvážet odpad do přírody v surovém stavu, vše musí projít spalovnou. A tak se podniky v Československu rozjely a všude se měly budovat malé i velké spalovny! A výsledek je, že se píše rok 2019 a západní Německo stále vyváží surový odpad do své přírody a navic 3 milióny tun plastového odpadu ročně vyvezou do Vietnamu, Thajska a těch okolních států a tak patří vůbec k největším znečisťovatelům této planety! Moudrý a rozumný člověk z tohoto článku pochopí "věčnou politiku západu, proti socialistickým zemím"! Jejich zájem byl...., hospodářsky položit východ! U nich nevládne zdravý selský rozum, nevládne nějaká demokracie, jste z východu, jste bez financí? Prohráli jste, my máme moc! A paní Čaputová si sedla na lep ďáblovi za peníze, také ji to vyneslo do výšin, ale nevím, nechci být na jejím místě...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1105
   Jistá iniciativa zablokovala již hotovou spalovnu v Chotíkově u Plzně (zpochybnila stavební povolení). Po létech nakonec spalovna funguje, má vlastní internetové stránky.Kdo asi iniciativu platí? Škody, které napáchala platíme my, to je jasné.

   Smazat
 8. Takže jestli tomu rozumím, Evropský soud je nadřazen naší justici?
  Kde to ale pak žijeme? Podle jakých zákonů rozhoduje ten Evropský soud? To jsou nějaké evropské zákony?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zdá se, že nevíte, že např. plošnou inkluzi a následné rušení speciálního školství se stoletou tradicí nařídil České republice tzv. Evropský soud pro lidská práva na základě kanadskými právníky zorganizované stížnosti skupiny ostravských Romů, jimž údajně bylo českým státem upřeno právo na vzdělání tím, že je jejich vlastní rodiče prosadili do tzv. praktické školy (viz D.H. a ostatní proti České republice). Tož tak.

   Smazat
 9. Co nejvíce komunikujeme s mladou generací,a to jsou dnes už 38 letí lidé ,aby pochopili,čím a kým jsou zneužití,že mají přemýšlet co se po nich chce a proč od vlády a že umí víc s internetem,fb,viberem, Twitter,...a tedy mohou se spojit i s námi,střední generací a bojovat účinně za spravedlivější a zdravější život, čas nám ubývá na nápravu, děkuji, Jana

  OdpovědětSmazat
 10. Tyhle rádoby demokraté jsi rádi dávají všelijaké ceny ona ji dostala za to že bude podporovat jejich nesmysly.

  OdpovědětSmazat
 11. Každý má svou minulost, o které jistě voliči vědí.Čaputová je věc Slováků, tak se jim do toho pořád nemontujme. Pro mne je u ni akorát zajímavé, že na dálku je pohledná jako třeba chorvatská prezidentka, no jsou to obě baby...M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale když ta baba je prodlouženou rukou Sorose,tedy zla,pak může být i hezká ale sympatie u soudného člověka mít nemůže

   Smazat
  2. Jasně, tak ať dělá modeling... Uvidíme, jak moc se to podepíše na spolupráci V4. Pokud bude jenom "klást věnce", tak mi tam taky neva, ale o tom silně pochybuji, když je kolem ní takové lepšohaló... J.

   Smazat
  3. Jasně jsou to baby... Přísloví "Kam čert nemůže" vám neříká nic ?

   Smazat
  4. Ale slovaci se do nas navazeji verejne a jeci o viru u nas. Zrejme je zatim zase nejaky odpadkovy karierista...Tak terazky maji...
   Z odpadku presidentkou at to stoji co chce.
   Ale.
   Podobne se v kazde revoluci se teror z natlaku do nasili stupnuje.
   Posleze uz nestaci "odklizet" bezvyznamne obeti /stavaji se z nich mucednicke legendy navic/, protoze ideologove ,propagandisti a agitatori jsou zarucene nestesti pro kazde hospodarstvi.Bez rozdilu.
   /Dobre videt v USA a v EU/.
   Potom se musi predhodit nejaky daleko vice vyznamny skudce jako obet a pak zacina teror "pozirat" sve deti, puvodce a strujce..
   Pak prichazi ten vyber.Fanatici musi pokladat sve zivoty na zachranu ideologie a systemu ,kterym se v praktickem zivote vubec diky jim, nedari...
   Casto to nema konce..
   A cely system se musi zase zborit a zmenit...
   Proto nikdo z tech slepych antikomunistu nerozumi ani nemuze rozumet komunismu treba v CR.
   Protoze komunismus /a komunisti/ byl jinej v 1930,v 1945, v 1948, uplne jinej v 1952-3, zase jinej v 1956,a v 1967-8, a v 1970,1988 atd.
   Ale pisteli vsude a do vseho, az sami zkrachovali a zborili sami sebe..
   Kupodivu prave tim vitezstvim nad komunismem...

   Smazat
 12. Chytrý národ volí chytré politiky a hloupý národ volí hloupé politiky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejde jen i volbu chytrého či hloupého, nutné je zohlednit nemravnost a neschopnost odbornou a pak také schopnost ubližovat a necitit žádný stud,to vše v Čaputove je,to zlé a nelidské,proto je ostudou Slováků, že už mají 2. prezidenta tak nepřijatelné,...asi nemají čas uvažovat Slováci,neb znám chytré a mravné Slováky,dokonce je mám i v širší rodině,...Jana

   Smazat
  2. Nejde je o chytrost a hloupost ale i mravnost ,tedy již 2. prezident Slováků je nepřijatelný, vsehoschopny nemrava, což je velikou ostudou Slováků,...no vždyť mladí Slováci studuji u nás nejen VŠ ale i SŠ, zůstávají zde,uzavírají manželství s českými a moravskými protějšky a na Slovensko jedou jen krátce navštívit rodiče a prarodiče,stydí se za politiku,kterou tam vedou,....

   Smazat
  3. 12:47
   Pár faktů:
   1. Slováci především za 2. světové války bojovali na straně Německa proti Rusům. Sám slovenský prezident Tiso vyznamenával německé vojáky.
   2. Osobně jsem zažil demonstrace v roce 1992 na náměstí SNP v Bratislavě, kde Slováci vykřikovali hesla jako:
   Samostatné Slovensko
   Dosť bolo Prahy
   Vládnime si sami
   Od 1.1.1993 je Slovensko samostatný stát. Kdo chce kam, pomozme mu tam.
   Nelíbí se mi, že i přes to, že Slováci chtěli samostatný stát a teď ho mají tak Čechům v Čechách berou práci a zabírají místo studentům na vysokých školách. Když chtějí Slováci studovat na českých VŠ, tak ať si to studium zaplatí.

   Smazat
  4. 15:59 ještě dodám, že Slováci po vzniku fašistického Slovenského státu v roce 1939 vyháněli Čechy ze Slovenska. Tenkrát vykřikovali:
   Češi peši do Prahy. Toto není výmysl, toto jsou prokazatelná fakta!!!

   Smazat
  5. Již starší bonmot praví: Kdyby volby mohly něco změnit, tak by je už dávno zakázali.
   Dnes jsme ale už ve vyšším stadiu ovládání společnosti:
   Volby slovenských prezidentů, tedy zejména poslední paní prezidentky, jsou krásnou ukázkou toho, jak mocná jsou média, sociální sítě a "neziskový sektor". Většina lidí, i dost chytrých, v podstatě nemá šanci odolat masivní a velmi promyšlené propagandě tohoto triumvirátu, který prosadí toho, kdo nejlépe vyhovuje nadnárodním zájmovým skupinám a jejich zájmům, kdo je nejlépe manipulovatelný, ba vydíratelný.

   Smazat
  6. 12. května 2019 15:59
   Ta fakta by si zasloužila i nějakou interpretaci.
   např. 1) Byl fašistický režim vůlí slovenského národa, slovenské politické reprezentace? Nebo prostě Hitler nepotřeboval v tehdejší situaci sousedit se sovětským svazem? Jen se ptám.
   2) Žiju na Moravě a někdy mám taky sto chutí říct dost bylo Prahy! (nic ptoti Pražákům, v Praze jich stejně moc nežije) Podívejte se na vztahy obou národů dnes. Vždyť kdyby byly lepší, tak se znovu bavme o federaci.
   Jsem rád, že tady Slováci studují, pracují nebo žijí. Neměl bych strach o nepochopitelně vysoký počet míst na vysokých školách. Pekný deň prajem.

   Smazat
  7. To je pravda a hlavne,v pripade, kdyz nemaji volici na vyber...
   Tak voli hloupe a chytre najednou...

   Smazat
 13. Slava a cest neporazitelne Rude armade zastite miru .

  OdpovědětSmazat
 14. ááále no, je to trocha inak, v správcovkej rade uvedenej skládky bol aj otec uvedenej dámy, vyhodili ho a tak to nie, zbytok poznáte, zarobili všetci kto sa okolo toho motal, samozrejme odrali štát, to je celé - a potom prišli - príslušnosť k istému etniku je zrejmá, na pomoc prišli uctievači sedemramenného svietnika a .... máme prezidentku, tak sa dohodol Kiska so Sorosom, teraz tí samí pomáhajú Kiskovi - ta tak ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky za zasvěcený výklad ze Slovenska. Ten pravý důvod celé této monstrózní akce (volby prezidentky) mi stále unikal... IR

   Smazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 16. P.Radosto, až se Češi zbaví vsehoschopneho Babiše, který rozkrádá nejen eurodotace ale i státní dotace,má lží plnou pusu,hodil přes palubu svou dceru i syna, kteří jsou psychicky nemocní,neb kdo by ve zdraví přežil takové hovado otce?, no tak po té bude v ČR mnohem lépe,...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:52 Tak vy to máte tedy HODNĚ jednoduše postavené.

   Smazat
  2. P. Radosta Lepší Babiš a Zeman než loutky a slouhové slouhů z demožumpy. Tak čest práci transatlantický svazáku.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 23:39 lekci nám Slováci dali v naivitě. Volili Kysku se známým životopisem, teď zvolili Čaputovou, o které, když píšete pod tímto článkem, jste si snad četl. Ostatně, pokud Slováci opustili společný stát, poškodili sebe víc než nás. Krom toho vám uniká, že kdosi, kdo disponuje prostředky a dovedností, vytváří "politické osobnosti" stejně, jak jsou vyráběny Hollywoodské hvězdy, ty aby se kšefty hýbaly, ty druhé, aby politické loutky pracovali po jejich. Jakpak byla vyrobena politické hvězda Václava Havla, jakpak je ta hvězdná velikost udržována a jakoupak nám vlastně zanechal občan Havel realitu po všech těch svých řečech? Ráčíte to zaznamenat?

   Smazat
 17. No a já už začínám být lehce alergický na čůráky, kteří naoko bojují za přímou demokracii a svobodu a přitom se nedokáží smířit s tím, že přímou volbu na Slovensku projeli na celé čáře a neustále útočí na lidem přímo a jednoznačné zvolenou prezidentku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrá metoda je obelhat lidi, vypláchnout jim mozek a potom je poslat k demokratickým volbám.

   Smazat
  2. 13:57
   Když nedokážete skousnout vaši prohru, když nedokážete skousnout, že lidé svobodně zvolí někoho jiného než vás, tak si najděte jinou mantru než "přímá demokracie", podvodníci.

   A proč bojujete za přímou demokracii, když podceňujete voliče, ba jimi dokonce pohrdáte s tím, že mají vypláchnutý mozek (pokud nevolí tak jak vy chcete), to mi hlava také nebere.

   Ona "přímá demokracie", tak jak ji prezentujete, je jen podvodem, pouhým výtahem k moci. Nic víc.

   Smazat
  3. Ha Ha to se povedlo to říkají ti praví co vyřvávají proti presidentovi a vládě v ulicích.

   Smazat
  4. 12. května 2019 13:57 Máte jistě na mysli i ty, kteří volili ing. M. Zemana a ing. A. Babiše, že?

   Smazat
  5. Mne se taky mimo odpadku,"libi" slavne dnes jiz slovenske Soudy,jak snadno a rychle odpadky spolecnosti osvobozuji a zbavuji viny za ukladne vrazdy !!!
   A kdyz primo v Bruselu vrazdi slovaky ale slovenskou, odpadkovou presidentku ani slovenskou vladu, ani slovenske urady to nezajima...Co je slovak pro EU ?
   To at si odpovi sami..
   Vasaryovou na ne...

   Smazat
 18. Volilo ju okolo 24% oprávnených voličov, takže je prezidentkou menšiny

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opět a znovu. Fanoušci "přímé demokracie" místo uznání vaší jednoznačné prohry (fakticky už v 1. kole) jako chlapi, jen hledáte výmluvy jako malí parchanti, cestičky jak znevěrohodnit, zpochybnit volbu občanů.

   Ubohé, trapné, malé, s přímou demokracií to nemá nic společného.

   Smazat
  2. 14:45 - a když se nedaří plnit nařízení SVÚD ( Sorošův výzkumný ústav demokracie), tak nastoupí "boj s dezinformacemi".

   Smazat
 19. Kde si nabral, že som fanúšik priamej demokracie?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Na teba platí príslovie "Podľa seba súdim teba"

   Smazat
 20. Ivo Rusak: citujem "A co je morálně spravedlivého na tom, že odpad, který obyvatelé Pezinku vyprodukují, budou trvale „sypat na hlavy“ obyvatel malé, a tedy v podstatě bezbranné obce, která s tím odpadem nemá nic společného?!?"
  Dalej Ivo Rusak pise: "...tak rozhodnul Europsky Soudni Dvur o (cit.) „právu veřejnosti na účast při rozhodování v záležitostech, které ovlivňují životní prostředí”, a to nejen v Pezinku, ale současně i v celé EU, takže vytvořil precedens, dle kterého se teď v EU má v takovýchto případech postupovat."
  Mily pan Rusak, ti obyvatelia, kde im vytvorili novu skladku odpadu mozu vyuzit "právo veřejnosti na účast při rozhodování v záležitostech, které ovlivňují životní prostředí" a stazovat sa v EU a tiez to vyhraju ako ti Pezincania. Panjatno?
  A uz dajte pokoj s tou Caputovou. Preco to uz nepochopite raz a pre vzdy, ze slovaci su vynimocny narod, ked si zvolili po tom tzv. prezidentovi druheho tzv. prezidenta/prezidentku.

  OdpovědětSmazat
 21. https://ziegler.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=461272

  OdpovědětSmazat
 22. Je mi naprosto ukradené co dělá najaká Čaputová. To je věc těch kteří ji volili a věc slováků. Byl bych rád, kdyby si každý stát dělal co chce a ostatní respektovali rozhodnutí jejich občanů a nesrali se do toho. Máme své problémy a neumíme si s nimi poradit. Viz Babiš a jeho debilní voliči. Piráti a jejich debilní voliči a pod.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:47- V podstatě s Vámi souhlasím, jen prosím o odpověď koho volíte Vy, abych mohl vyváženě konstatovat- a jeho debilní voliči!

   Smazat
  2. Tím, že si tady nadáváme dokazujeme, že už máme infikované mozky (nebo je vůbec nemáme). Plníme tak cizí zájmy, budeme lépe ovladatelní a vydáváme naši zem (možná už jen zbytky) všanc cizákům.

   Smazat
  3. 19:47!
   Že je Vám ukradená nějaká Čaputka je škoda, je to hezká holka a kdo bere tolik co ona?(Milda jak vyšitý). Navíc je to jak píšete věc Slováků ((s)lováky neznám, takže sory jako). A co se týče debilních voličů, pokud jsou svéprávní mají právo volit i Kaligulova koně (vítejte v říši Neořímské).
   DT a SS ZV

   Smazat
  4. No jo, holka je to přímo ukázková, celá B.B, né ale Brigitte Bardot, ale blbá blondýna, a ne z Londýna.

   Smazat
  5. 20:03 , 21:22
   V krátkosti odpovídám: volím SPD. A slováci jsou slov
   áci pokud je neznáte s malým s je to Váš problém.

   Smazat
  6. 7:04-odpovím také v krátkosti. I SPD mohou volit debilní voliči.

   Smazat
  7. Pane Povolný děkuji Vám za poctu. Jsem debilní. A co jste Vy?
   Václav Vodrážka

   Smazat
  8. Pane Vodrážko, pokud jste autorem 19:47, 7:04, pak nemáte zač! Také volím SPD ale nikdy bych netvrdil o voličích jiných stran, že jsou "debily"!

   Smazat
  9. Anonym 19.47
   je to obecne znama potiz kdyz nikde neni psano,
   ze musite cist ,co vas nezajima vubec
   /a jest vam navic ukradeno/ a jeste navic o tom psat a diskutovat.$%**&^%$.
   A navic s velkou snahou sebe a jine presvedcovat ,ze to neni vase vec.
   Zapomnel jste se podivovat co vsechno umite a stihnete..
   Ale kdyz je clanek HODNOTNEJ, je tezky odolat ..
   Ze jo?

   Smazat
 23. "V Pezinku existovala skládka komunálního odpadu ještě z dob socializmu, takže celkem logicky neměla dnes požadovaná povolení, posudky a nebyla důkladně zajištěná proti průsakům do spodních vod atd. atp."
  Jak je toto možné, podle příspěvků soudruhů na novarepublika by si jeden myslel, že za socialismu byli lidé, příroda a legalita na prvním místě. Že by soudruzi někde udělali chybu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná tu skládku založil Putinův děda. Ta skládka byla jasně nedemokratická.

   Smazat
  2. 23:50 byly časy, a je to jen desítky let, kdy byla Temže nejšpinavější řekou Evropy. A to tam, pokud vím, komunisti nikdy nevládli. Co vy na to, chytrolíne?

   Smazat
  3. Ve 2. půli 70. let jsem viděl, jak po Temži plují staré nákladní lodě plné komunálního odpadu. Ten se likvidoval tak, že se ty lodě po vyplutí na moře prostě nechaly potopit.

   Smazat
  4. Temze byla pod vladou demokraticko-kapitalistickou a tak zakon tehdy kazal ,dyz tam porad jeste neco tece, nemuze to byt znecisteny.

   Smazat
 24. Jen ve stručnosti: 1/ loutkovodiči potřebovali na něčem do té doby neznámou Čaputovou zviditelnit. Tak to udělali tímto způsobem. O skutečnou ekologii přece vůbec nešlo, ta jim byla fuk. 2/Je čas přestat hloupě žvanit a začít dívat se kolem sebe a myslet. A když to udělá i ten "myslitel" z 12.5. 10.12 hod. tak přijde na to, že dnešní režim není schopen ani opravovat mosty, které ti "komouši" postavili (asi z dlouhé chvíle mezi tím svým "sraním").

  OdpovědětSmazat
 25. Kolik že je té nafty při 24.000 km a spotřebě 20l/100km?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sorry, asi překlep při sazbě (teď to, žel, už neovlivním), v originále je to OK (o řád méně), ale ten putoval přes několik instancí. Jinak dělit 100 a násobit 20 bych snad ještě zvládnul ;-) IR

   Smazat
 26. Samostatné Slovensko je VÁŽNÁ hrozba pro mír, socialismus a putinismus!

  Ptejme se, drazí soudruzi a soukmenovci, kdo odtrhnul Slovač od našeho českého státu?!
  A hned si odpovězme, Leninsko-putinsky pravdivě: Byli to neomarxističtí vrazi z Wall Streetu a Bilderbergu!
  A s nimi - ruku v ruce – zbytky domácí reakce, hlavně křesťani, buržousti, intelektuálové a Pražáci. Jedním slovem LEPŠOLIDI.

  Čím bylo umožněno roztržení našeho českého státu na Česko a Slovensko?
  Především DĚSIVÝM ZLOČINEM + TRAGICKÝM NEŠTĚSTÍM, největším neštěstím v našich dějinách: Vyhnáním nepřemožitelné Sovětské armády z naší vlasti, v roce 1991.

  Nyní vidíme, co z toho všeho vzešlo: Slovač si zvolila ZCELA JINÉHO prezidenta, než chtěl Veliký Putin, BJJP.
  Ano, zatímco my Češi volíme PŘESNĚ dle přání Velikého Putina, BJJP, Slováci se chovají, jako kdyby Slovensko leželo ZCELA MIMO dojezd neprůstřelných tanků nepřemožitelné Armády Ruské federace!!!

  Blázni jedni slovenští: Kudy se k nám do Česka dostane ruská armáda, než právě přes Slovensko?! Snad přes Polsko, pevnou součást Evropy a NATO ?!?!

  Prostě: Práce na začlenění Slovenska zpět do našeho českého státu je PRVOŘADOU povinností každého roduvěrného Čecha a Rusa, každého komunisty, putinisty, zemanisty a babišisty.
  Ano, jakmile na Slovensku povládnou naši národní Vůdcové Miloš a Babiš, s nimi KSČ, tak bude cesta k návratu Armády Ruské federace DOŠIROKA otevřená.
  (Samozřejmě: Obnovené socialisticko-babišistické Československo NEBUDE čelenem NATO a EU, to dá rozum. Do přímého střetu s NATO a EU Veliký Putin, BJJP, nepůjde – kvůli nám Čechům; to je jasné jako facka, že.)

  Bratrská internacionální pomoc z 21. srpna 1968 zachránila naši vlast před euroamerickou okupací, před hrůzami EU, NATO, kapitalismu a demokracie!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. POZOR !!

   Výše uvedený příspěvek jsem vložil již PODRUHÉ, neboť ten původní (z 12. května 12:26) zdejší smradlavé cenzorské hovado tupě smazalo.


   Jak dlouho ještě zneužívati budeš naší trpělivosti, cenzorský smrade?!
   Myslíš si snad, že tě necháme běžet, v brzkém budoucnu, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace?

   Jestli jsi opravdu tak hloupý, tak věz, že tě NENECHÁME uprchnout, že si tě chytíme, my komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti, za pomoci ruských soudruhů a soukmenovců z KGB/FSB.
   A pak s tebou naložíme typicky slovansky humánně, po husitsku, po leninsku, po putinsku, na místě.
   Pohov!

   Volte ANO, KSČM a našeho Miloše, ať se k nám nepřemožitelná Armáda Ruské federace vrátí co nejdříve!


   P. Radosta

   Smazat
 27. Blaha zverejnil “odborné publikácie” Čaputovej, cez ktoré ju platil Söröš

  https://www.youtube.com/watch?v=6bostFqjsRg

  OdpovědětSmazat
 28. anonym 15:43 mám o teba obavu, že ťa asi mater nestihla donosiť, mal by si sa vrátiť, nech ťa donosí.
  Ad pani Skládková: Zásluhu na zablokovaní skládky si pripísala neoprávnene, rozhodujúca bola účasť úplne iných osôb. Tá zablokovaná skládka bola, ako autor článku opísal, za priemyselnou zónou, mimo mesta. Bola to jama po vyťaženej tehliarskej hline. Jama je po bokoch aj zdola dokonale izolovaná proti priesakom vrstvami ílu a ílovitých hornín. Podzemné vody by boli dokonale chránené pred priesakom odpadových vôd zo skládky. Spýtajte sa ktoréhokoľvek geológa a ak nie je padnutý na hlavu, každý vám odpovie, že nie je ideálnejšie miesto na skládku, ako je jama po vyťažení tehliarských a hrnčiarských hlín. Z čisto odborného hľadiska bola likvidácia tej skládky kolosálna hlúposť, bol to čistý 7 krát destilovaný kreténizmus. A niečím takým sa oháňať ako zásluhou môže len hochštapler alebo hlupák. Plus vetry, ktoré nad PK vanú, sú prevažne zo S a SZ, len 10 - 15 % dní je takých, že fúka z J a JV.

  OdpovědětSmazat
 29. ČAPUTOVÁ-SLOVENSKÝ HAVEL...

  OdpovědětSmazat
 30. Však ju volila len 1/4 slovákov,je to naozaj kúpená žena,môže sa hambiť,pre mňa prezidentkou nikdy nebude !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z clanku ale vyplyva ,ze na Slovensku voli nikym nezvolene EU !!!
   Dalsi problem slovaku je dnes uplnej nedostatek federace , ktera jim umoznila husakovsky parasitovat na Cesku a aby jim Cesi slouzili...
   Tedy hlavni a zakladni problem.
   Jak se ted maji mit dobre ?

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.