Reklama

úterý 21. května 2019

Parodie na volby, parodie na demokracii, parodie na soud – rozhovor s Václavem Klausem mladším, z kterého eurohujeři nebudou mít radost.

Mgr. Václav Klaus jnr.
-vd-
21.5.2019 zdroj
O víkendu proběhnou další z mnoha voleb na našem území. Provozovatelé billboardů si mnou ruce, pár čímanů se těší na diety v eurech, ale všem je jasné, že hlas odevzdaný v České republice toho moc nerozhodne. … tohle píší včerejší NovinkyCz a dále citují pravicového politika Václava Klause mladšího, nedávno vyloučeného z Fialovy ODS, který nyní připravuje novou politickou stranu. Ta má pod jeho vedením na podzim vstoupit do kolbiště české politiky.


„Volby se rozhodnou ve velkých zemích“ konstatuje Václav Klaus mladší „v Německu, Francii, Itálii a Británii (kde vyhraje strana Brexit) a je jistá naděje, že posílí síly, co si přejí Evropu národů. U našich dvaceti jedna nebo kolika europoslanců bude zajímavé jen to, zda se podaří snížit počet unijních přisluhovačů (minule tak tři čtvrtiny z nich), nebo bude tento kontingent naopak rozšířen, zejména díky počtu pirátských nováčků.

Občané tento stav dobře cítí, proto účast bude (jako vždy) naprosto mizerná. Málo naplat, normální je: občan–rodina–obec–stát. Nic nad tím, nic mezi tím. To jsou struktury, se kterými se každý identifikuje. Se Středočeským krajem či s Unií nikoli.“ míní popravdě Klasu mladší a pokračuje:

„Nicméně moje doporučení zní – volit běžte a někomu to hoďte. Třeba se podaří některé profláknuté protičeské vyžírky odehnat od žlabu.“

Tady je na místě připomenutí doporučení politologa Zdeňka Zbořila, který při jedné z panelových diskuzí Nové republiky dal přítomným následující doporučení: Nevolte ty, kteří tam už byli!“ ve smyslu "nic nedokázali, nic nezařídili, ničemu nepomohli a jen se tam nakazili servilitou k orgánům EU.

A mladý Klaus na NovinkáchCz pokračuje: „O nic moc jiného nejde. Evropský parlament je parodií na demokracii, nemá žádné velké pravomoci – rozhoduje stejně Komise nebo spíš (stejně jako pamatujeme od bolševika) aparát v Bruselu a Berlín.

V českém parlamentu, když chcete pro nebo proti nějakému zákonu zabojovat, tak to můžete říct. Můžete mluvit dlouho a opakovaně – rozhádat Sněmovnu a udělat nějakou emoci. V Bruselu můžete jako řadový poslanec vystoupit jednou na dvě nebo tři minuty a ještě si to nějak dlouho dopředu zařizovat u šéfa své obrovské frakce, což je třeba Němec nebo nějaký Laponec.“

To, že Evropská komise je instituce s velkým deficitem demokracie a že v ní rozhodují nikým nevolení lidí, a to jak byrokraté, je více méně jasné každému, kdo se jen trochu Evropskou unií zabývá. Vedle byrokracie v Brusleu rozhodují i lobisté napojení na eurounijní penězovody, kteří chtějí pro své páníčky v nadnárodních korporacích vymoct ještě víc a natrvalo.

Ale poslechněme si mladého Klause: „Každý mele jinou řečí, takže se to překládá. Například mluví žena, ale do sluchátek vám mluví česky muž. Sál pro stovky poslanců je tak velký, že toho mluvícího ani nevidíte.

Český parlament taky instaluje nebo odvolává vládu. Evropský parlament nic takového nedělá – evropský projekt totiž „musí pokračovat“ a volby a demokratická kontrola jsou tomuto procesu na překážku.“

Jde o konstatování, která neustále zaznívají na pravidelných měsíčních seminářích a panelových diskuzích Nové republiky. Evropské unii chybí demokracie, které se její nejvyšší funkcionáři bojí. Mohla by totiž narušit protinárodní a protistátní směřování Unie, které spolu s neřízenou migrační tsunami nápadně připomínají Kalergiho plán na přeměnu Evropy v kontinent bez tradičních národů a států, kontinent obydlený jakousi novou směsí poslušných míšenců. EU je ztělesněním sociálního inženýrství a zároveň patronka nadnárodních korporací, které chtějí náš kontinent ovládnout a vysávat.

„Češi neznají jediného finského poslance, ani portugalského, ani lotyšského nebo rumunského.“ Pokračuje Václav Klaus mladší na Novinkách. „Mají tam taky úplně jiné politické strany, které vedou dosti odlišné politické boje (třeba rumunské) – tak se nějak ideově družit napříč moc nejde.“

Vedoucí politici strany Svoboda a přímá demokracie se domnívají, že s těmi pronárodními stranami se družit lze. Jsou to strany představované např. francouzským Národním sdružením Marine Le Penové, holandskou Stranou pro svobodu Geerta Wilderse či italskou Ligou Mattea Salviniho. Shodnou se s nimi především v zásadní kritice dnešního stavu Evropské unie a pak v názorech na to, jak má budoucí Evropa vypadat. Je to Evropa suverénních svobodných států, které spolupracují na blahobytu a bezpečí.

I mladý Klaus to ví. Říká: „Ještě by to šlo podle národních zájmů – kde to občas zafunguje, když jde o něco v nějaké konkrétní zemi důležité nebo typické –, ale to je pak ovšem pravý opak „evropského principu“. Evropský princip by byl, že bych volil jednotné kandidátky napříč kontinentem – buď evropské zelené nebo socialisty nebo nějaké konzervativní strany atd. a lidi ve všech zemích taky. Sice by se do Bruselu dostalo ještě méně Čechů – ale byla by to o něco menší parodie na parlament než tohle.“

V rozhovoru pro NovinkyCz si mladý Klaus všímá u eurounijního soudnictví a konstatuje, že soudní evropská moc příliš nezaostává za tou zákonodárnou.

„V tomto týdnu začal „evropský soud“ s Českou republikou, Maďarskem a Polskem za to, že jsme nechtěli hlásit, kolik migrantů jsme schopni přijmout. Tj. chtěli jsme hájit naprosto přirozené právo rozhodovat, kdo v naší zemi bude žít a kdo v ní žít nebude.

„Existuje jediný čtenář Novinek“, a my dodáváme otázku, zda existuje jediný čtenář Nové republiky, „ který si myslí, že naše země v tomto sporu vyhraje? Tedy ne že bychom neměli pravdu a právo na své straně, ale že to vyhrajeme u evropského soudu? Čtenář, který věří tomu, že jde o skutečný soud s mandátem lidí žijících v Evropě? Tedy například s mandátem od občanů České republiky a jejich vírou, že soud zastupuje jejich práva a chrání je?“

A na řečnickou otázku Klaud jnr. Sám odpovídá:

„Já tomu nevěřím a myslím, že takovýto soud nemá existovat, že máme být suverénní zemí, kterou nikdo nebude peskovat a trestat. Která bude případně po zralé úvaze sama uzavírat mezinárodní smlouvy a dohody.“

Celý rozhovor s Václavem Klausem juniorem na serveru NovinkyCz končí slovy, pod která se programově podepisuje například strana Svoboda a přímá demokracie, ale i redakce Nové republiky:

„Je třeba vrátit Evropskou unii před Lisabon a před Lisabonskou smlouvu. Jedinou šancí na demokracii a prosperitu je Evropa národů.

Mějte to, prosím, u voleb na paměti.“

A domýšlíme-li vše až do konce, pak musíme dodat: různé „reformy" EU nestojí za tu námahu a dohadování, stejně se bude vždy jednat o polovičatá řešení. Nepodaří-li se Evropskou unii zásadním způsobem přeformátovat a vrátit ji do podoby, kdy jsme do EU před 15 lety vstupovali, pak nezbude, než tohle nedemokratické uskupení opustit a vrátit se tak do Evropy národů.

Ostatně, pojďte v pátek a v sobotu k volbám. Nenechte za sebe rozhodovat nekritické eurohujery.


38 komentářů :

 1. NO JSME ZVĚDAVI,ZDA K REALIZACI TOHO CO PAN KLAUS CHCE

  bude vůbec potřebovat voliče.
  Prozatim se ukazuje,že se boji s nimi opravdu komunikovat přimo.Ono totiž hrozi,že by musel jit v některých věcech proti tatikovi a ten by mu mohl napráskat pak na prdel.
  Tak jsne tu zvědavi co si sám vymyslí a zda má na to tu hlavu vše dělat pro nás občany a se tu radši neobjevit?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane, to co vytýká pan Klaus ml., mu vadí jako občanu ČR. A nemyslím že je sám, kterému to vadí! Všimnul jste si, že se málokdy ohání voliči ale píše s mluví o tom, že původní idea (EHS) bohatě stačila. Mohla přijímat nové a nové členy, aniž by se musel vybudovat moloch dnešních rozměrů a hlavně na suvrennosti jednotlivých států!

   Uvedu příměr: Na Slovensku se hodně diskutuje změna OP (směrnice EU), které mají obsahovat BEZKONTAKTNÍ ČIP! Má být na tom čipu otisk palce a jednoho dalšího prstu. Slováci mají k tomu NÁMITKU, že stačí jeden otisk! Vůbec jim ale nevadí ta BEZKONTAKTNOST!!! Vám asi nevadí, že KDOKOLIV, který má čtečku, o vás získá VEŠKERÉ ÚDAJE a tím pádem vás může OHOLIT AŽ NA MOREK!!! Kost je málo.

   Připomínám, že "KAŽDÁ MINCE MÁ DVĚ STRANY!!!" Jestli vám tento starý citát nic neříká, tak je zbytečné pro vás (a vám podobných) cokoliv psát.

   Smazat
  2. Neviem ,kde si prišiel na to, že sa na Slovensku diskutuje o tom, že či má byť jeden alebo dva otlačky prstov! Proti BEZKONTAKTNÝM OP ako takým práveže bol už branno-bezpečnostný výbor, ktorý s tým vyšiel pred verejnosť, takže nezavádzajte!

   Smazat
  3. Hloupy anonyme. Staci si poridit takove to stylove pouzdro na vsechny karty, aby se nerozsypaly a kdokoliv si pak muze prikladat svoji ctecku k tomu pouzdru a stejne nic neprecte. Kde pak to pouzdro budete otevirat, je vec vasi vule.

   Smazat
  4. 16:48 Vy sem vstupujete pravděpodobně zcela účelově a zřejmě jste ve své činnosti někým směrován. Takovým lidem se za bolševika říkalo řídící důstojník. Pracovně to byl příslušník STB.

   Co si od vašich skutečně hloupých blafů dotyčný slibuje, těžko říct. Vám bych jen doporučoval ve vašich "příspěvcích" užívání singuláru. Skutečně tu za NIKOHO dalšího nevystupujete a nemluvíte. Takže můžete vy "být zvědavý" ale už nikoli, že "jsme tu zvědaví". S vámi se tu nikdo názorově neztotožňuje.
   Ba ani formálně vaše vulgarity tu nikoho nenadchnou. Když vás někdo podpoří, tak jste to bohužel zase jen vy sám. Měl byste se pokusit zamýšlet se nad formulacemi některých diskutujících a něco se od nich naučit. Umět se vyjadřovat - to budete potřebovat celý život. Zatím je to fakt tragédie.

   Smazat
  5. Hodne je lidi ktery ani nenapadne , ze demokracie vzdy byla a je podvodna hra na neco co ani nemuze existovat , jako FaTa Morgana , nebo aspon zlej sen, z kteryho se nejde probudit.. , kterou hraje par podvodniku a zlocincu.. A davy jim porad veri..
   Napr. driv lidi verili na Peklo se Satanem, ale zadny nikdy nevideli..Je pravda nekteri falsifikati se chteli a touzili Satanem stat.
   Dneska v EU mame taky docista Peklo,s rozdilem ze a ktery existuje a /zadnej zlej sen/, a je vsude kolem nas a kazdej muze to peklo zkusit na vlastni kuzi,aby se presvedcil,ze je opravdovy.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. pro Jana 21. května 2019 20:52
   Jak jsem koupil, tak prodávám. Zdroj byl: HLAVNÉ SPRÁVY. Projděte si historii a přečtěte si všechny články k uvedenému tematu. Proto bych si vyprosil to "zavádění".

   Smazat
  8. mladymu se ten balhobyt nějak pomotal zasadni bude co vymysli v kuchyni až bude zase zhasnuto ovšem jako projekt to nema chybu a dokažu si představit že na inovovanou mucholapku sedne přiměřene množstvi fanynek a fanoušku

   Smazat
 2. Souhlasím s tím, že EU má být hospodářskou a ne politickou jednotkou. Byl bych i pro, aby se EU dokázala postarat kolektivně o bezpečnost hranic a celistvosti sdružených států. Ale to první funguje kapitalistickým způsobem - silnější vykrádá slabšího a to druhé nefunguje vůbec. Jsem proti vedení jakýchkoliv válek proti kterémukoliv státu a národu proto, že si domácí kapitál potřebuje nakrást i v zahraničí.
  Také vnímám tzv. EU parlament, jako zástěrku skutečnosti, že vládne diktatura kapitálu celému Bruselu a Brusel pak "jakoby" nám dával otcovské rady. Ale v kapitalismu to jinak nefunguje. Ta řada, svrchu uvedená, je občan - rodina obec - stát - EU Brusel - diktatura kapitalistů! Tedy ať volíme jak volíme, jde jen o hru na demokracii - vše rozhodují peníze a proto jsou i poslanci tzv. EUparlamentu solidně korumpováni! Do Euparlamentu pro peníze lez! A kdo má prachy, ten velí! Je to jednoduchéé jako facka.

  OdpovědětSmazat
 3. Kritičti voliči si prý vymyslili pekelný plán,který tu byl okamžitě vymazán.
  Oni už nechtěji JEN nepolitickou ČSV oni přišli na to,že když současné politické subjekty si neumi dát do Programů,že by chtěli VĚTŠINU v Parlamentu,tak by stálo za to,aby Společnost voličů vytvořila namisto ruky trhu svou politickou ruku a ta si jednoduše dá do svého Programu zajištěni většiny v Parlamentu,upravi v tomto směru svůj Program a pak nám může být celé EU se svými sněrniceni u dupy.
  Ono už je tu už totiž prvni hrůza ti zlostni voliči a jejich gardisti už maji plány a soudic z toho,že ohlupovadla je nezveřejni a pan David jim to neřekne,aby to udělaly tak jdou SPRÁVNÝM SMĚREM!

  OdpovědětSmazat
 4. Pmatuji na tu komedii, když vyrazili toho tlučhubu ze strany, jak pujde ODS s preferencí dolu a ono to je přesně obráceně .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi proto, že těm voličům imponuje volání po krvi od funkcionářů ODS Martina Langa, nebo Pavla Novotného. To je děsivý vývoj.

   Smazat
  2. Na to jste přišel jak? Snad ne z nějakého průzkumu CVVM, SANEP, Media a jak se všechny ty agentury jmenují? Vy jim snad věříte???
   ODS volí jen jejich členové a jim podobní "podnikatelští" vyžírkové. Normální člověk si odplivne ,kdykoliv jen uvidí logo FFS (Fialové fekální strany), která umožňuje Langovi, Novotnému ale i Blažkovi, Němcové a spoustě jim podobných veřejně působit.

   Smazat
  3. 22:18 No vidíte a já to mám zase stejné s KSČM a SPD, taky si vždy odplivnu. A ne všichni podnikatelé , jak píšete, jsou vyžírkové. A co děláte vy?? O pani Němcovou se svojí hubou neotírejte. Ta jako jediná ukázala hradnimu lháři vztyčený prortředníček.

   Smazat
 5. Kam jde ODS už je jedno.
  Voliči poznali,že jim kradou hlasy ohlupovadla a ten kdo projde sitem ohlupovadel a chce aspon trochu hájit své voliče toho jeho verchuška vykopne do sraček,kde čeká jak to s nim dopadne a zdá se nemusi vůbec pochopit n,že když bude voliče přehlížet jako tomu bylo doposud a nerealizovat to co už začinaji pomalu,ale jistě formulovat, tak s výhodou nové strany může být stejná potiž jako u krachujicich ostatnich stran dnes.
  Strany totiž mohou padat,ale voliči nebudou usmrceni nikdy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:50 Snad raději už dál neříkejte nic. Bude to tak lepší pro všechny.

   Smazat

  2. Nočni směna vnitráků ČSSD se tu presentuje jako hafan homoklády neomarxistické nenávisti z lihně pražských kavárenských povalečů ke zbytku ČR !.
   Nic vám nepomůže politruku Rudého údu obratte se na ředitele ohlupovadel tisku a TV tam dostanete i svoje hákové noty..

   Smazat
 6. Evropská Unie mohla být společným prostorem spolupráce, prosperity, demokratických svobod a nerušeného rozvoje a vzájemného obohacování evropských národů. Místo toho se stala byrokratickým molochem, který si neumí ani ochránit vlastní hranice, ale absurdně se snaží reglementovat veškeré aktivity svých obyvatel, napadá jejich tradice a odlišnosti. Taková Unie musí zaniknout — a zanikne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:03 Nemohla. Takhle to přesně mělo vypadat, když to projektovali. Buď vyrobí tavicí kotlík národů ve stylu USA nebo způsobí hospodářský kolaps, což jim oboje vyhovuje.

   Smazat
  2. Ideový projekt EU byl OK, ale technický projekt zbabrali. Realizace se nepovedla, Söros má pravdu.

   Smazat
 7. EU je dobrej projekt, aspoň poznáme skutečnou totalitu, navíc řízenou skutečnými odborníky ze zahraničí. Takže dřív, nebo později zákonitě dostaneme rozum.

  OdpovědětSmazat
 8. Tak jako Helen Suzman znicila za pomoci dobroseru a jejich utopii Jizni Afriku , tak destruktivni Merkerova znici Evropu ve jmenu jeji predstav.

  Klic k zachrane Evropy ma v rukou Polsko a Madarsko !
  Polaci se nikdy nesmiri s Invazi a Madari si vubec nemohou dovolit nejakou nasilnou Integraci.

  EU zkolabuje to je pouze otaska casu !
  Cesi volte SPD !
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No to je jasná zpráva, volit SPD je bohužel jediná možnost, ať se ukáží jak se dokáží prát za republiku. Pokud né, tak by to byla jenom další slibotechna. Ovšem tu možnost by měli dostat, v nejhorším případě tam budou na hovno jako Telička a ti ostatní grázlové, kteří schvalují a podporují migraci kozo.rdů. Rudý dědeček

   Smazat
  2. Rudý dědo, kde jste dal oči? Co pro vás SPD udělala? Spojili se s odeesáky, topáky a černoprdelníky proti zvyšování důchodů a slevách na jízdném 65+. Teď si chtějí nahrabat v Bruselu. Co tam může psychiatr udělat? Ani Junkera neošetří, protože mu nebude rozumět. Slyšel ho někdy někdo mluvit odborně anglicky třeba dvě hodiny v kuse?

   Vaše přání, aby to zkusil, jistě vyslyší. Zbavit se ho bude obtížnější než ho zvolit. Bude se držet zuby nehty koryta.

   Smazat
 9. 20:13 - Rudy dedecku ! PREDSTAV SI, ze ja se na to divam uplne stejne jako ty a nikdy jsem nebyl u RUDYCH.

  Dedecku, protoze pod vudci roli a vlivem Ameriky se ti zvysuje I.G., tak te odmenim prisne tajnou informaci !
  Tam daleko na rece Okavangu v Africe ziji opice a ty maji tak rudou PRDEL jako byla sovetska vlajka !
  Zde vidis kolik stranickych pratel maji Komousi !
  Toto tajemstvi prozradil
  NICK HONOLULU - ozdoba ceske emigrace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemá to náhodou být IQ? Hele opic, co mají rudo i před očima, když slyší něco moudrého od Pjakina nebo Putina, tady máme přehršle. S tím vlivem Ušáků, no to bych to teda chytil, děkuji nechci ani náhodou, jak říkaj Pšonckové "pša krv cholera". V něčem máš sice taky pravdu a to jsem naštěstí nikdy nebyl v Americe abych to poznal. Doufám že nemáš taky ten syndrom ruských emigrantů, co se jim stýská po matičce Rusi a chřadnou a chřadnou...až uchřadnou. Rudý dědeček

   Smazat
 10. RUDY DEDECKU - s tim IQ mas pravdu !
  Byl to preklep ! Sydrom ruskych emigrantu nemama ! Ja trpim opacnym, ale z idealismu - jak zachranit civilizaci, jsem zacal psat a pomalu smerovat Cesko spravnym politickym smerem !
  Mam z toho radost a kopec srandy.
  PRIJDE BLAHOBYT do Ceska az vyhrame uplne !
  Potom z tveho duchodu pojedes na Floridu do Magic Kingdom
  (Kouzelne Kralovstvi) a poplacas Snnehurku po prcince.
  Kolem ni je hodne Trpasliku a budes se tam citit jako v sekretariate KSC !
  h.

  OdpovědětSmazat
 11. Pan Klaus má pravdu volby do eu budou rozhodovat velké země a vypadá to pro nás dobře. Ale to nic nemění na faktu že to jsou důležité volby a lidi by k nim měli jít. Aby tam neseděli za naši zem proti Český euhujeři.

  OdpovědětSmazat
 12. Je zle. Po internetu kolují fotografie předsedy ODS, na které by možná nejradši zapomněl:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Je-zle-Po-internetu-koluji-fotografie-predsedy-ODS-na-ktere-by-mozna-nejradsi-zapomnel-582280

  OdpovědětSmazat
 13. Vystoupit nyní z EU? To by byla pro nás asi tragédie. Británie je, alespoň proti nám, velmocí. A jak s ní Brusel zachází. Ti panáci nekoukají na nějakou ekonomickou, či jinou výhodnost. Oni se chtějí Britům pomstít, ať to stojí, co to stojí. Oni potřebují dát tvrdou lekci pro výstrahu ostatním.
  EU se stala žalářem národů a i u nás rychle přibývá lidí, kteří si toho začínají všímat. Chápou, že volný pohyb a dotace na zhovadilosti nevyváží cílenou likvidaci našeho hospodářství. Chápou to i zarputilí zastánci EU. Proč by se jinak tolik bránili možnosti nechat lidi znovu rozhodnout o setrvání, nebo opuštění EU. Ale k výstupu v této chvíli ještě nedozrál čas. Nejdříve je nutné unii radikálně změnit, nebo jí nechat rozložit velkými hráči, jakými jsou Německo, Francie, nebo Itálie. Jinak nás Brusel pošle do ekonomického pravěku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale Ale, a není to náhodou tím, že část britské elity nechce opustit EU a dělá pro to všechno možné i nemožné? Vždyť Britové dosud jasně nezformulovali, co vlastně chtějí natož jak to udělat.
   Na britské straně je hlavně obava, aby si přes Irko neudělala EU zadní vrátka vlivu a diktátu.

   Smazat
  2. EU je potřeba vrátit na start, tady do podoby EHS (Evropské hospodářské společenství). To zn. PŘEFORMÁTOVAT EU a ne ji upravovat nějakými reformičkami.

   Smazat
  3. Jaká tragedie, myslíte, že firmy, které vlastní zahraniční kapitál (90%)by najednou odešli? Největší tragedie by to byla pro neziskové organizace a příjemce dotací to jest velké firmy, které stejně nejsou mimo Agrofertu české.

   Smazat
 14. Je neuvěřitelně,kam až je schopen tento systém politicke moci zajít.Jsme přímými účastníky likvidace všeho čemu jsme věřili.Pan Klaus ml.jen otvírá cestu,abychom procitli z našeho snění.Politické strany nepotřebujeme,tečka.V cele jejich historii nám nebyly k ničemu,naše životy proběhly a strany jen podpořily touhu po moci,penezich a izolovaly vykoristovane,aby se nemohli spojit,naprosto účelově rozdělily rodiny,nastolily nejistotu a říkají tomu volební úspěch,pane Klausi držím Vám palce,jako takový nemám velký vliv,ale z částic se skládá celý Vesmír,timto Vám upřímně dekuji.

  OdpovědětSmazat
 15. Juniore díky, když modrá vzteky zčervená, stane se fialová.

  OdpovědětSmazat
 16. S názory V.Kaluse ml., SPD i NR na reformu EU zcela souhlasím. Mám ale jednu poznámku: Mám silný dojem, že R.M. Coudenhove-Calergi nikdy nic o cíli, tedy vytvoření nějaké „hnědé smíšené rasy“ v Evropě ani neřekl, ani nenapsal. Jeho dílo jsem sice nečetl (česky toho moc nevyšlo a německy zas tak dobře nevládnu), ale z textů o něm a o jeho díle mi vyplývá, že pouze vyslovil domněnku, že by jednou v Evropě taková situace mohla za jistých okolností nastat. Jeho cílem ale bylo naopak vytvoření Panevropské unie, které byl spoluzakladatelem. Zajímavé je, že téměř nikdo z nás neví, že tato Panevropská unie stále EXISTUJE paralelně s Evropskou unií (PU), že má dokonce i velmi podobnou vlajku, kde ale v tom kruhu hvězd je červený křesťanský kříž(!!!). A je to právě projekt PU, který usiluje o totéž, co vyslovuje V.Klaus ml., SPD či NR, totiž o vytvoření efektivního a efektivně fungujícího společenství svrchovaných států spolupracujících na principu rovnoprávnosti. Možná proto je právě R.M. Coudenhove-Calergiho potřeba co nejvíce tímto způsobem zdiskreditovat a s ním i celou myšlenku PU(!!!).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jen tak pro začátek:
   http://neviditelnypes.lidovky.cz/historie-listovani-v-kalergim-dek-/p_zahranici.aspx?c=A170705_205616_p_zahranici_wag

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.