Reklama

sobota 4. května 2019

Petice: Vraťte veřejnoprávní média jejich koncesionářům!

4. 5. 2019
V těchto dnech byla zveřejněna petice některých politiků a televizních pracovníků, která vyzývá k obraně médií veřejné služby. Značně emotivně nám je zde předložena teze, podle níž jsou veřejnoprávní média v České republice „ohrožena“, a to ze strany „ústavních činitelů a jejich příznivců“. Petice žádá prosazení „zákonných pojistek, které tato média vymaní ze závislosti na politické (z)vůli mocných“


My, níže podepsaní, se domníváme, že jde o naprosto bezprecedentní veřejnou lež a vyvolávání paniky, která má zakrýt skutečné ambice autorů oné petice, totiž totální a zákonem potvrzené ovládnutí veřejnoprávních médií, tzn. především veřejných prostředků ve výši celkem cca 10 miliard ročně, které musí podle zákona platit každý koncesionář (vlastník rozhlasového nebo televizního přijímače), tedy i my všichni. Jsme přesvědčeni, že autorům petice nejde o záchranu svobody slova, nýbrž o nekontrolovatelný dosah na tyto prostředky z našich kapes.

Zákony o České televizi a Českém rozhlase definují smysl a důvod existence těchto institucí (a tedy naplňování veřejné služby v médiích, za niž si platíme) takto:

Hlavními úkoly veřejné služby v oblasti televizního resp. rozhlasového) vysílání jsou zejména poskytování objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názorů, vytváření a šíření programů a poskytování vyvážené nabídky pořadů pro všechny skupiny obyvatel se zřetelem na svobodu jejich náboženské víry a přesvědčení, kulturu, etnický nebo národnostní původ, národní totožnost, sociální původ, věk nebo pohlaví tak, aby tyto programy a pořady odrážely rozmanitost názorů a politických, náboženských, filozofických a uměleckých směrů, a to s cílem posílit vzájemné porozumění a toleranci a podporovat soudržnost pluralitní společnosti.

My, níže podepsaní, jsme přesvědčeni, že veřejnoprávní média tento úkol dlouhodobě neplní, jsou hlasateli jednoho typu názorů a ignorují nebo ostrakizují jiné, nepřipouštějí diskusi a likvidují názorovou pluralitu. Vyzýváme naše zastupitele, aby vrátili veřejnoprávní média do rukou těch, kdo si je platí, koncesionářů, a nepřipustili jejich ovládnutí jedinou názorovou a mocenskou skupinou. 

Praha 30. 4. 2019

Asociace nezávislých médií


Petici můžete podepsat ZDE

Více ZDE a ZDE
32 komentářů :

 1. “Termiti potřebují být skrytí a mít ochranu před zraky nepřátel znalých jejich škůdcovství a podlosti. Kdyby postavili hrad ze stromů lesa, celý les by zmizel a zůstala by po něm holá planina a hrad termitů by byl vidět ze širokého okolí a velké dálky. Lidé by hrad viděli a vypálili by ho ze strachu, že termiti podniknou výpravu do sousedních lesů a sousedních měst.
  Proto termiti škodí všude možně jinde a tam, kde je dřevo, v dalekých zemích a není jim zatěžko vážit dlouhé cesty pro cizí dřevo, které jim přitom hojně roste okolo vlastního hradu. Pracují tiše, ale neustále. Nevezmou celý dům naráz a nezmizí přes noc, to by bylo hned odhaleno a lidé by se začali bránit, ale odnáší dům po kouskách desítky let. A koho by napadlo, že to není zub času, který vám rozežírá domovy, je to zub termita!,” zakončil kněz v bajce svoje poučení měšťanům." (Louis Farrakhan,)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:50 - A ti thermiti maji cenzory, aby na ne nikdo nemohl zalovat !
   Nejdrive najdeme cenzory a na thermity mame DDT.

   Smazat
 2. A vězte, že lží obklopený Bavič, jim tu JEJICH ČT, za "určitý", pro něho výhodný kšeft, spokojeně dá?! Prezident Zeman, bude dělat ty své vlny bez moře, PLATIČI zapláčí a bude po ftákách, ten je také slušně splachovací. Stačil mi studijní fárplán jeho dcery, kavárnice, jak vyšitá?!

  Ramón

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Včera jsem shlédl, jak jsem již psal dříve "Selský rozum", zemědělci od SRDCE se v něm vyjadřovali v tom smyslu: „Krmič uší, Bavič není agroťák, ale pražský hamižný businessman“?! Zemědělství mu je jako komplex ...

   Já již delší dobu poukazuji na PARAZITY PERSONÁLNÍ AGENTURY, psal jsem téměř všem, včetně Zemana přímo na jeho osobní e-mail, NIC! Bavičovi firmy dle dokumentu výše vyhazují naše lidi a vymění je za Ukrajince, Rumuny, Bulhary, Mongoly, Filipínce atd.. Personální pasáci jim dávají 80,-Kč/hod a pracují 12 až 14 hod denně, kolik jim sebere P.A. neví!!!

   Navíc mě NASRAL vyjádřením zaměstnanců, schovat ošklivé zaměstnance nebo je lépe, nějak VYHODIT, aby mu v případě návštěvy nekazili jeho IMAGE ?

   Minulý týden se navezl do Mostu o nepřizpůsobivých se vůbec nedovolil bavit a šel se předvést před 7. Základní školu, kde se nechal točit. Více co je 7.škola? Škola VYVOLENÝCH, bavič na pravém místě a plno lidí mu to sežere i z drobkama! Nezapomeňte dokument "Selský rozum", tam neukazoval, jak si nechá dělat, pravidelnou, dámskou pleťovou MASKU.

   Ramón

   Smazat
  2. Ramóne, chápu nasranost kohokoliv proti mocným. Co nechápu je výpadek logiky. Má padnout Babiš v politice, nebo v hospodářství? V hospodářství se do něj naváží logicky konkurence ale tu jsem v dokumentu neslyšel, jen drobné zemědělce, kteří budou logicky biti, nejen známým Babišem ale i jinými "velkovýrobci, zpracovateli". Jde tedy o politiku a Patočka s neomarxisty jsou mistry ve směrování zášti a závisti v Jejich zájmu! Nedávno jsem Vám řekl, že podporuji politiku Babiše a směr SPD k EU. Najděte mi něco lepšího a já se rád přidám. A hlavně, bavme se v souvislostech a alternativách. Opomněl jsem opětovat pozdrav, tak to rád činím teď.

   Smazat
  3. Buďte zdráv p. Mírku, vím o něm své z reálu, nejen nyní od Patočky, toho nemusím. Štve mě jací pitomci se u nás vyplazili do nejvyšších pater politických stran, taková ubohá bída. Vy myslíte: „Lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše?“.

   Já chápu, za takovéto ubohé konstalace, nic lepšího není a asi při poslechu parlamentu, zatím ani nic lepšího nebude! "Obdivuji" též Vondráčka, vypadá jako, když neumí počítat do pěti, ale parlamentní pultík ovládl symbolicky s kytarou bravůrně, ten by LETĚL (ODSák)! ANO je naordinovaný GUTALLAX za ENDIARON ?

   A ta Trumpovská čepice s pomatenou američtinou, Charanzová hlasuje v EU, úplně jinak než on žvaní, nyní již nechce danit banky, ale založit dobrovolný fond, do kterého by si banksteři dle množství slin odplivli. Jeden den hot a druhý den čehý! KŘIVÁK k pohledání a Zeman pro mne pouze z volební nouze ctnost, obklopen hradními darebáky.

   On je směr SPD a politici spd, kdo je to? Okamura, Fiala, Kobza ještě asi dva a exVolný. Dáme hlas Davidovi, raději bych ho viděl na Hradě, ale budíž, zde má nejpřijatelnější politiku pro EU směrování.


   4. května 2019 12:35, pouze ještě část k CIAjákovi?

   „Nyní se vehementně CPE do zdravotnictví, to dopadne, zřejmě stejně? Sám se chlubí, že o jeho rodinu se starají lékaři Českého Olympijského Výboru. Máme zde VEŠ v kožichu! Využil toho, že ostatní politické strany generují DEGENERÁTY, nemáme si z koho vybrat, komunisti a socani to v zájmu svého přežití, koryt a pamlsků krejí!

   Víte o koho jde NÉ!

   Ramón

   Ps. V tomto pořadu "Selský rozum", přísahá na zdraví svých dětí a vnuků a v zápětí je svou lží, bezcharakterně, posílá svým dalším lhaním, své děti a vnuky na máry, HNUS, HNUS, HNUS!?“.

   Mějte se fajn!

   Smazat
  4. Ještě dovětek k těm "politickomarketingovým" programům, Straně Zelených za Bursíka a jeho Jackques, psal program, miliardář Jaromír Soukup (Barandov)? Poté náměstek na MŠMT u Kuchtové. To samé měl mít i s VéVéčkama, to je holt Praha.

   Pro mne je vzorem Putin a jeho vyzrálá, nekompromisní, racionální politika!!! My zde máme samé Brouky Pytlíky, skřížené s Termity na tak malou zemičku, zamořili téměř vše, kam nešlápli "pracovně", tam to zřejmě ještě šlape, spíše tam kde ONI bydlí.

   Nám to zde na dálku svými emisary a zmocněnci rozdupali a do toho, ještě ti naši mistní Brouci Pytlíci, žijící v nových domech kolem města!

   Nyní místo stavění unimobuněk pro nepřizpůsobivé za městem, chtějí vykupovat od SBDK byty a nacpat nepřizpůsobivé mezi majitele bytů, kteří se děsí!

   Nápad Dostálové (ANO) z domku v Hořovicích, stejně se zde napakoval, přes ČT rejža Prušinovský rovněž z Hořovického domku, neznajíc zdejší ponurou realitu s nepřizpůsobivými.

   Já je měl nad sebou, vedle sebe i pod sebou, stálo to nervy, ale vždy jsme je VYKOPLI, vykoupeno trestním oznámením na mou rodinu, výslechy, předáno městu, pokuty a dva zápisy, že jsme výtržníci (56 let!), kteří nenechají řádit ve svém vchodě, vožralé, hlučné, nepoučitelné, nepřevychovatelné snědé Paviány (od 1 roku do vždy), plus feťáci!

   Kdo to zažil/zažívá pochopí! Ramón

   Ps. Naši rodinu vykopli z Libkovic do starého Mostu, ze starého Mostu do nového Mostu, dnes nás vytlačují početné miňonky, z chalupy nás vytlačili už v devadesátkách opět šlapající miňonky a solidního kupce neseženete, byl by totiž blázen! Tudíž pouze tratíte!!! Dnes jsme již komplet ozbrojeni k sebeobraně a koukat a čekat nebudu ...

   Smazat
  5. A tento vysmátý privilegovaný Bavič, před 89 a po 89, vždy jenom ty nejvyšší kontakty, potřeboval se před okolím a smetánkou, říká se tomu v tomto případě, politické vlivové VOAYERSTVÍ, krátce přirozená, porucha sexuální preference, kompenzovaná MOCÍ, před publikem!?

   Ze soukromého setkání AB s Bernardem-Henri Lévym:

   "Pak Babiš blábolí o tom, jak musí chránit Čechy před migranty a jak Schengen nefunguje, nadává na Evropskou unii a zejména na bruselského tajemníka Evropské komise Martina Selmayra, do něhož si zjevně personifikuje své současné problémy s Evropskou komisí. Babišova hluboká neidentifikace s Evropou přitom odráží jeho původ v aparátu provincie sovětského impéria a jeho pocit, že ho EU vlastně utlačuje. Nikdy nepochopí, že jeho problém tkví v tom, že neustále ignoruje a přestupuje pravidla a myslí si, že jeho kritici s ním mají pouze jakýsi osobní problém, a proto mu nepřejí. Všechno převádí do roviny osobní nenávisti, protože systémové hledisko platných pravidel se vymyká jeho způsobu myšlení.

   Vedle této primitivní povrchnosti ale zároveň Babiš Lévymu okázale prezentuje své buržoazní životní návyky, které svým příznivcům na sociálních sítích zatajuje. Zatímco na Facebooku „maká pro lidi“, tak francouzskému filozofovi poví, jak si rád zaletí na lyžovačku v Courchevelu a rád večeří ve své vlastní provensálské restauraci s michelinskými hvězdami. A zatímco na Facebooku bojuje s muslimskými migranty, tak zde jen tak utrousí, že mu muslimové nevadí a že rád tráví dovolenou v Marrákeši. Všechno mu přejeme a čekáme, až se tím začne chlubit ve svém facebookovém seriálu s nadpisem „Čau lidi“. A ještě je navíc utlačovaný. Jeho děti nedostaly v USA zelenou kartu, když tam studovaly.

   Lévy naprosto přímočaře uvádí, že Babiš často lže, předstírá, vytahuje se, jako když páv ukazuje peří, a přitom zuřivě útočí na každého, kdo ho neposlouchá. V tom je tento příspěvek k našemu nedobrovolnému studiu fenoménu Andrej Babiš přínosný. Na Lévyho nijak nepůsobí Babišovy prachy ani moc. Ani trochu. To je postoj, který nám tu velmi často chybí. Kdyby mu tolik lidí nepodlézalo, tak jsme někde úplně jinde."?

   Ramón


   Zdroj:

   Francouzský filozof Lévy popsal pravou podstatu osoby Andreje Babiše.

   Smazat
 3. Život žijeme jen jednou, nemusíme se zvláště na konci dělat ze sebe naprosté debily. Je asi pravdou, že někteří idioti se cítí nesmrtelní a neuvědomují si, že po nich opravdu zůstane jen to co říkal Ludvík IV - po mně potopa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19.25 Až Ludvík XV. po válečných porážkách chtěl šetřit, ale jeho milenka Madame de Pompadour, ho utěšovala slavným "po nás potopa"... a tak dvůr mohl mrhat (a nejenom mrhat:-) z bídy lidu, až jeho syn skončil pod gillotinou a jeho snacha následovala...

   Smazat
  2. 19,45 - Ludvík XVI. nebyl jeho syn, ale vnuk.
   A s těmi válkami to bylo trochu jinak, Francii do nich šikovně vmanévrovala už tehdy křivá a chamtivá GB, která na nich následně zbohatla jako málokdo a Francie naopak zchudla.
   Už pár set let za většinou svinstev ve světě stojí anglosasové - nezapomínat na to!!!

   Smazat
  3. Pánové tři Ludvíci, zanechte pútek a shlédněte!

   https://m.youtube.com/results?search_query=selsky+rozum

   Zdraví Ramón

   Smazat
 4. Naprosté kecy, podepiš nebo se nevyjadřuj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprosté kecy? Tak řekni něco chytrého ty, mameluku. Podepisovat se ani nemusíš, my tě známe.

   Smazat
 5. Mají v Maďarsku stejný problém? Pokud ne, proč jej nemají? Je to o IQ voličů. Hloupé národy budou zlikvidovány, jsou zbytečné.

  OdpovědětSmazat
 6. Naprosto mimo autora a článek, za to se omlouvákm.
  Náhodou jsem kolem 22té hodiny zhlédl pořad Jurský svět.
  Nějak mi připadá jako ne Jurský, ale jako náš. Jenom ne napadení prehistorikými plazy, ale jako historickýmy hovady.

  OdpovědětSmazat
 7. S veřejnoprávními médii jsem naprosto spokojen. Měli by vysílat víc americké filmové produkce a přestat si brát servítky ohledně ruských vrahů a lupičů. V tomto jsou příliš korektní. Lidé by se měli připravit na válku a ne ohlupovat korektností. Je třeba nazývat věci pravým jménem. Také tam vidím málo podpory pro LBGTI, to je nutno radikálně změnit. Ale jinak jsem skutečně spokojen.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasí, také jsme spokojen a to na výsost. Malý stín na ČT se dá odstranit pravidelně vysílaným serošem o různých druzích pohlaví a o tom, jak si je děti svobodně vybírají.

   Pak si myslím, že ušatý Kučera v Historii.cz moc nadržuje husitským loupežníkům a málo spolupracuje na šíření pravdy s Knížetem. Ale to jsou jen detaily, hlavní linii drží ČT velmio dobře.

   Smazat
  2. 22.52
   Pokud myslíte toho "našeho" knížete, tak si vyhledejte zde článek z 2. 5. 2019 "Vyzobáno z webu za duben 2019, kde je uvedeno: "Schwarzenberg, ač od narození stížen lehkou idiocií, lékaři toto postižení přejmenovali na noblesu a dotáhl to až na ministra". Za Havla jich tam bylo několik. Více si dohledejte o skutečních příbězích disidenta Wolfa, jak to Havel organizoval, tam se dozvíte více, co se tehdy dělo. Po přečtení knihy od Václava Junka "Velké zrady světa", str 136 - 144, tak je možné, že historie se opakuje. Tam je popsáno, jakým způsobem Lenin, jako agent Německa provedl VŘSR a jaká podoba je se sametovou revoluci v roce 1989.

   Smazat
  3. Hallo. my všichni z americké embassy stojíme pevně za naší ČT. Jsou to sice zkurvysyni a zkurvydcerky, ale naši zkurvysyni a neše zkurvydcerky. Bůh ochraňuj Ameriku a ČT!

   Smazat
 8. Jsem pro zrušení koncesionářských poplatků ať si havloidi platí jejich média sami.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já na ty Sorošovy demokratické sračkomety nekoukám. Dívat se třeba na Moravce, to mně nehrozí. Nepřeháním když řeknu, že se mně z těch šmejdů opravdu zvedá žaludek.

   Smazat
  2. 23:02 Pane kolego já též na to nekoukám a bohužel to musím platit taky bych nemohl poslouchat pravdoláskařské lži.

   Smazat
 9. Ještě nikdy nebyli lidé tak podvedeni, jako od EU Lisabonskou smlouvou. Lžou přímo do očí. Pryč z EU, neváhejme ani vteřinu, pobízí pravičák Matějka:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Jeste-nikdy-nebyli-lide-tak-podvedeni-jako-od-EU-Lisabonskou-smlouvou-Lzou-primo-do-oci-Pryc-z-EU-nevahejme-ani-vterinu-pobizi-pravicak-Matejka-580246

  OdpovědětSmazat
 10. K článku: petice moc nezmohou, poslední "baštou" idiotismu je Senát a Kavárna, která slábne a kope. Více řeší povědomí občanů a aktivita u všech voleb.

  OdpovědětSmazat
 11. třeba takovy defraudant z oda kroupa je velice rad na čete za každej žvast co vyslovi dostava zvlaštni premie od soudruha ředitele ředitele proto že musi ředit deset miliard mezi sve kamoše a nesmi zapomenout hlavně na sebe jinak by to toiž nedělal a kor když je to bez jakekoliv veřejně kontroly

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Recyklovaní politici se stále nevzdávají naděje na lepší židle. Trousí moudra jako hosti všech pravých vlnových frekvencí. Paní Tachecí je ráda zve a oni jsou rádi pozvání,tak plyne týden za týdnem a nihil novum sub sole.

   Smazat
 12. Nerad bych poškodil chod prezentované petice, ale co jsem ji podepsal, tedy uvedl svou e-mail adresu, obratem se na ni nahrnuly desítky reklamních sdělení. Pokud se to stalo i některým z vás, informujte. Je totiž docela dobře možné, že provozovatel platformy "petice" sleduje takový účel, nebo byl hacknut. Zdravím

  OdpovědětSmazat
 13. Zkurvena cenzura , pro vas smazala informaci, ze se zde TV a radia neplati !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 14. 18:46 honolulu, tuším, že to bude tím, že všechna ta radia a televize jsou komerční a existují z reklamy. A reklamu si platíš ve zboží. V principu jsi prostá duše. Nebo ne? Taky mi dlužíš jistou odpověď !

  OdpovědětSmazat
 15. jak řikaval pan holcman brečite heski ale na blbym hrobě ato je tak všechno co se stimto da dělat ale jako napad to nema chybu přestože by těžko někdo sehnal lidi ledaže by museli povinně ze zakona ale to zase neprojde mame pevnou hraz proti totalitě na čete v našich posrancich a sernatorech i soudruhovi prasedidentovi co maji bobky aby tohle po nich nikdo nechtěl protože nejde anitak o čete jako o jejich koryta a tak vymyšleji zakon aby se vlk na čete nažral k prasknuti a koza s vovčany zustala cela a platila jen by seto jinak jmenovalo třeba weškrnova cena pod zkr wc aby bylo všem jasne že jde o kanal

  OdpovědětSmazat
 16. Je nejvyšší čas, uvést na demokraticky princip právní stav
  okolo t.zv. České televize.
  To znamená, že je nutné odstranit POVINOST platit za něco co
  nechci ! Hlavně osamostatnit a odloučit TV kanály jako čt 2,
  čt sport od hlavní propagandistické trouby, ČT 24.
  Tuto t.zv. zpravodajskou stanici, jako nesystematickou a jednostrannou, zpoplatnit. Protože ti kteří ji potřebuji si
  ji mohou za onen pakatel klidně zaplatit, jako ji platí
  současně.
  Takže zaveďte i v této branži kapitalismus a přestaňte
  spílat komunismu, když ho na druhé straně podporujete !

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.