Reklama

úterý 7. května 2019

Pieta u pomníku tankové bitvy ve Starovičkách a pieta jinde!


-vlkp- a nafotil Šebr
7.5.2019 KosaZostra čili 
.wordpress.com
Vlkův úvod:
Dnešní příspěvek je neplánovaný. Ale dávám ho s potěšením a s náležitou skromností a úctou. Nick Šebr se tradičně účastnil piety za padlé v závěrečných bojích II.ww. na území jižní Moravy. Tentokráte ve Starovičkách, což je obec na půl cestě mezi Břeclaví a Brnem.
Pomníkem je tank T34 na betonovém podstavci a připomíná tankovou bitvu, která v těchto místech proběhla na konci druhé světové války. Dopoledne 16. dubna 1945 se na návrší severně od obce střetly německé a sovětské tanky. Němci byli po této bitvě donuceni ustoupit k Hustopečím a tak se otevřela cesta k přímému útoku na Brno.

Tolik základní data.

A nyní už jen Šébrovy obrázky a krátký komentář.
Posílám pár fotek z nedělní tryzny ve Starovičkách. Ve 14 hodin proběhla oficiální pieta za přítomnosti zástupce brněnské ambasády RF, starosty Staroviček a řady občanů z blízkého i vzdáleného okolí. I přes velmi nepříznivé počasí (teplota 7 stupňů a studený vítr s deštěm) se účastníci dočkali i Nočních vlků. Ti měli zpoždění a přijeli o půl páté odpoledne. Příčinou byly potíže na cestě a počasí. Mezi ruskými účastníky byli jak Češi a Slováci, ale i Maďaři, Poláci, Němci. Noční vlci děkovali za projevenou úctu padlým občanům Sovětského svazu. Pozdrav přivezli i zástupci Donbasu. Pan starosta poděkoval všem účastníkům za projevenou účast a věří, že se za rok opět sejdeme. Všichni následně uctili památku padlých minutou ticha. Vydám o tom všem následující fotosvědectví pro čtenáře Kosy:

Vlkův dodatek:

Takhle to bylo na jižní Moravě, kde si lidé uctili památku těch, co jim jí dávno – před 74 roky vybojovali. Uctili se syny,ale spíše vnuky těch, kteří za ni zaplatili životem. A nebylo jich rozhodně málo.

Ale ne všude to viděli takhle. Šébr píše , že Noční vlci měli zpoždění. Proč? Protože jeli z Bratislavy. Kde to ti (už skoro)/oficiální pojali a pojímají takhle:

Před památníkem padlých rudoarmějců na bratislavském Slavíně!

Ovšem v Praze jsme „trumfli“ i tyhle. V Praze na Olšanských hřbitovech se uskutečnila taky tryzna za padlé. Za padlé Vlasovce!


Tohle už je bizár všech bizárů!

„Málokdo udělal pro Pražany a záchranu lidských životů tolik jako oni. A málokdo je taky tak málo oslavován a připomínán,“ říká Tomáš Jakl z Vojenského historického ústavu Praha.

Jen pro základní informaci:

V bojích zahynulo 2800 Čechů, na sedm stovek sovětských vojáků, tři sta vlasovců a přibližně tisícovka Němců…… Obrázek si udělejte sami.

76 komentářů :

 1. Dovedu si docela dobře představit, jak by si vlasovci poradili s Pražským povstáním a Pražany,..kdyby Rudá armáda byla vzdálená od Prahy několik set a ne, několik desítek kilometrů...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velice trefná úvaha.

   Smazat
  2. 21:39

   O ano, vy zjevně nelitujete, že se do naší země dostala ta největší zvěř, která nás úplně zničila. Vy se opovažujete protestovat proti uprchlíkům, kteří jsou na rozdíl od Rusáků mnohem civilizovanější, a naopak neprotestujete proti těm zviřetům, co sem vtrhli.
   My chceme zaplatit všechny škody, chceme pomstu! Všechno, co připomíná Rusáky na našem území MUSI ZMIZET! Jinak si to rozezlení občané vyřídí sami, jako Ukrajinci. Tam už žádný debilní hrob anebo dokonce památník nenajdete.

   Smazat
  3. Napsal vlastizrádce ve 23.50 -prasák všech prasáků, sprostej a urážející. Jsi mizernej hajzl, měl bys zmizet ty - a co nejdřív. Se všemi podobnými špindírami si to vyřídíme sami - hrob nikde mít nebudeš, to si piš.

   Smazat
  4. 23:58!
   V Práglu již od dob rabího Levi bylo vždy všechno jinak než v Čechách. Slovanští otroci nikdy neměli jiná práva než posluhovat a živořit. A nezměnil to ani holokaust, protože všichni postižení dobře věděli kdo si ho u dolfiho objednal a zaplatil i s bonusem práva okupace jevropeji. Tihle lidé se budou stále považovat za majitele světa a s námi jednat jako s chovnými živočichy na odběr orgánů. Všeho do času odporní satanisti, brány mahralu se již otevírají, doufám že jste připraveni na pochod .....!

   Smazat
  5. 23:50!
   A tobě odporný nácku přeju aby tví adorovaní okrajinci vyzkoušeli symbolický trojzubec na tvém těle (doufám, že bude řádně tupý).

   Smazat
  6. 23.50
   Velice dobrý příspěvek, ale ten nemohl napsat debil (pouze 5 stupňů), ale i více než postižen idiotstvím.
   Pokud mluvíte o zaplacení škod, buťe tak laskavý, i když ne chytrý a přečtěte si článek v Českých národních listech ze dne 18. 2. 2017, kde je uvedeno: "Letos zaplatí Rusko za pobyt Ruských vojsk v ČR, Německo má vyčíslený dluh na reparacích ve výši 360 miliard předválečných korun, tj. více než 3 biliony dnešních korun a dosud splatili (za 72 let po válce) méně než 0,5 %". Obrařte se na Německo, ať splácí. Za ty peníze nebudeme muset řešit rozpočet. Jinak, pokud uvádíte příspěvek zde, tak uveďte, kde lze tuto skutečnost dohledet. Jinak je to názor toho, kdo má mozek vygumovaný např. "kavarnou"

   Smazat
  7. kolaborantskou pakáž 23:50 by bylo nutno postavit za úsvitu ke zdi a vyčistit v naší vlasti ovzduší.

   Smazat
  8. 23:50 a všichni následníci.
   Vážení, již zvolené téma v naší mírumilovné zemi otevřelo ring. Želbohu pereme se bez pravidel (catch as can). Já vás asi naštvu, protože je mi líto všech nevinných lidí, kteří přišli ve válce o život ať byli na kterékoliv straně. Myslím si že do tak propagovaných evropských hodnot patří i úcta k mrtvým. Není asi náhodou že mi často pietní akce připadají zpolitizované a kladení věnců teatrální. Nejhorší je, když se tato akce zvrhne ve vyhazování kytek do popelnic a jiné hloupé projevy nesouhlasu, které k pietě nepatří. Prosím, odložte protesty a manifesty na náměstí.

   Smazat
  9. Zdá se mi, že někteří Slovenští bratja sú akýsi blbí.

   Smazat
 2. Pražáci se bojí. Tečka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby se naši předkové báli, asi bychom tady nebyli. Byli to asi ti nefalšovaní vlastenci mezmasírovaní prodejnými presstitutskými kurvičkami, vlastenci uznávající ty pravé hodnoty, k čemuž byli správně vychováni rodinou. Hej hou

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 22.26 Co stolice?Normální?Chocholouušek by nestíhal.

   Smazat
  4. 22:26 možná nebyli ani "správní" vlastenci a byli "jen" k smrti vystrašení. Třeba je několikaletá každodenní realita s velikým vůdcem Adolfem dohnala do kouta, že i oni v sobě našli vzdor. Jó, to po pádů Ády, to již bylo jiné! To už byl každý druhý "partizán" a k odboji se hlásili i zaměstnanci Pečkárny včetně jejich pomocníků.

   Smazat
  5. 7:18 - Proč píšeš hlouposti? Proč kálíš na hrdinské činy lidí, kterým ty nesaháš po kotníky? Proč tím sám ze sebe děláš šaška?

   Smazat
 3. Už nelituji toho že se Slováci odtrhli od nás západní zadek a fašistická Ukrajina je pro ně lepší. Ti co uctívají vlasovce jsou stejná kolaborantská verbež.

  OdpovědětSmazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem rád, že jste mně osvítil. Já se domníval, že Osvětim založil Hitler s Goebelsem a Himlerem a on to byl Stalin. Pravda, Rusové to území neovládali, ale radili Hitlerovi, když na ně útočil..
   Sláva pravdě, lásce a chazarské říši.

   Smazat
  2. Myslíte, že Rusové napadli Hitlera?

   Smazat
  3. Smrt pitomci anonymovi 23.44 -nic odpornějšího už se snad ani nemůže vyskytovat. Sprostý, zfanatizovaný gauner, páchne západem -od amerických zadků kam se vnucuje.

   Smazat
  4. 0:03 ten píše z USA, takový dement se nemohl narodit v Evropě. Nebo mu nebude víc jak 20 let a je absolventem budovatele školství Fialy z ODS.

   Smazat
  5. 23:44 Jen trochu opravíme text němci a koncentrační tábory smrt fašistům a jejich pohrobkům jak na západě tak v celé Evropě.

   Smazat
  6. Dočetl jsem se, že USA měli politiku, že v případě války Německa a SSSR pomůže oběti proti agresorovi. To částečně vysvětluje proč sovieti nezaútočili.

   Smazat
 5. To smrdí. Klonovaní demonstranti. Čižinský a Horký šíří velmi podivné foto ze včerejší demonstrace proti Babišovi:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-smrdi-Klonovani-demonstranti-Cizinsky-a-Horky-siri-velmi-podivne-foto-ze-vcerejsi-demonstrace-proti-Babisovi-580570

  OdpovědětSmazat
 6. Už aj tu sa manipuluje bratia Česi? Zabudli ste tam dať oficiálne privítanie Nočných vlkov na Slavíne.Tá banda s ukrajinskou a zástavou EU tam bola len provokovať a bola od oficiálnej delegácie Nočných vlkov oddelená políciou.Ja som bol na pietnej spomienke Nočných vlkov vo Zvolene, kde je pochovaných 10 382 vojakov Kráľovskej rumunskej armády a 17 682 sovietskych vojakov.Na fotkách v Starovičkách spoznávam tváre zo stretnutia vo Zvolene.U nás to prebehlo bez problémov aj keď sme museli na nich čakať 3 hodiny.Pýtam sa, načo to bolo dobré? Touto správou ste zdehonestovali spomienku na Slavíne. Ste spokojní so sebou? P.S. Myslím si, že zapredanci sa nájdu v každom národe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Účelem těchto ruských propagandistických stránek je jen nasírat, rozdělovat, lhát.

   Smazat
  2. Údělem anonyma 0:27 je ukazovat, jak hluboko může klesnout morálka, když inteligence chybí.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 6.33
   Inteligence je velká. Tyká a uráží i když někoho osobně nezná a nepíše s háčky , čárkami,...
   Na takové je přesné přísloví: "Podle sebe, soudím Tebe". Soudí jiné, chudák.

   Smazat
  5. Vlk to tentokrát přehnal a skočil na špek.Omlouvám se Vám bratři Slováci. Je logicky jasné, EU vlajka bez Rudé neslavila osvobození, ale pózovala pro selfíčko. A zajisté nesetrvali hrdinně na schodech a nedonutili Noční vlky k tomu, aby se jim poklonili (i když vlhký sen by to pro ně byl krásný)

   Smazat
 7. Tady nějakej Vlk spolu s Dvořákem se pasují do arbitrů komu že mají být lidé vděční za osvobození a komu ne, jakých tryzen se mají účastnit a jakých ne.
  Dovolují si určovat od jakého počtu padlých musíme být vděčni a 300 padlých označují za "bizár".
  Neuvěřitelná sprostota a tupost.
  Nechte na lidech ať si oslavují koho uznají za vhodné a vy si také oslavujte koho chcete, vy dva drzí kreténi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A já myslel, že za osvobození se má být vděčný tomu, kdo osvobozoval. A podle vás to být asi ten, kdo se mi líbí, kdo se mi hodí, kdo je dovolen páníčky k uctívání. No tak si je oslavuj, směšný debile, ale počítej s tím, že tady budeš k smíchu. :-)

   Smazat
  2. 0:25
   Milé dítě, je vidno, že tě zasáhla představa, nucení do piety, organizace kam chodit a kam ne. Neber si to tak, asi tě doma moc šikanují, proto si tu vybuchnul, ale to nevadí, my dospělí tě chápeme.

   Smazat
 8. 0:25 publikovat úvahy o světě, politice, morálce, nahlížení reality a k tomu diskuze je podle vás určování toho, komu a jak máme být vděčni? To proto, že jde, povětšině o názory, které vám nevyhovují? Proto jsou pánové Vlk a Dvořák (třeba i MUDr. David) dva (nebo tři) drzí kreténi? Naopak, díky i tomuto blogu máme skvělý přehled o místních neznalostech, hlouposti, účinnosti soudobé propagandy i míře zaprodanosti současné moci. Konec konců, i určitý prostor pro osvětu v zájmu prostých duší. A vy 0:25, třeba vztekněte se!

  OdpovědětSmazat
 9. no milí bratranci, čudujeme sa ako rýchlo dokážete zabúdať, vy ste charakter národa národa stratili, bolo dobre za Heydricha, bolo dobre za Husáka, bude dobre furt, len neprovokovať, aby si nás všimli že im tlieskame, ako jediný predstaviteľ štátu z bývalej koalície ktorá bojovala so sovietmi šiel zo Slovenska - a nikto sa proti tomu nepostavil,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slovaci byli znami tim, ze polovina rodiny byla u partyzanu a druha polovina byli hlinkovci.

   Smazat
  2. 6.15
   Nevím, zda jste mladý, neznalý nebo postižený. Proto Vám chci jen sdělit pořekadlo, které bylo: Nebylo lepší na Slovensku, tak jak za doby, když byl Tiso Masaryčkom". Nějak jste zapomněl, nebo tajíte, že Slovensko vyhlásilo Rusku, pardon tehdy SSSR, válků? Potom když již byly vojska SSSR blízko hranic, vzniklo SNP, proto, aby je Sověti nelikvidovali jako nepřítele. Čechy byly protektorát, kdy president Hacha i když byl v Mnichově, kde se o tom rozhodlo, nebyl do jednacího sálu vpuštěn. Proto se říká o obsazení Čech: "O nás bez nás". To se o Slovensku říci nedá, protože po válce sem na šachty přišlo mnoho Slováků a my jsme měli možnost od nich kupovat bony, které dostávaly vdovy po mužích - vojácích, kteří padli v boji jako něměčtí vojáci. Kde bylo Slovensko, když Karel IV. byl nejen českým králem, ale i císařem? Zkuste se naučit historii, a nebude tady používat hysterií.

   Smazat
  3. Unknown
   No to sú mi veci! Tak v Čechách to bolo O nás bez nás - a Slováci súhlasili??? To nebola ČSR? Tak prečo ste, vy obete, nebojovali - aspoň mesiac? 50 tisíc Srbov nám chcelo prísť pomôcť! Desaťtisíce Rumunov! Mali sme ešte aj Podkarpatskú Rus aj slovenský juh! Nemeckí generáli sa dohadovali na atentáte na Hitlera, lebo sa báli čs.armády! Bola vtedy najsilnejšia!L"en sa nemali radiť s Angličanmi - odradili ich - vedeli, prečo! Tak čo mal vtedy TROJMILIÓNOVÝ NÁROD BEZ ARMÁDY robiť??? Okrem toho - nerozhodoval národ! A BTW - my sme si šli do Poľska prinavrátiť slovenské dediny, ktoré ste vy vymenili za Těšín! Až potom na Ukrajinu - a dnes, ako vidno, to nie je až taká chyba! Už vieme o Volyni, o Ľvove! Len si hladíte dušičky, bez ohľadu na iných! Nechápete súvislosti! Preto sme sa rozišli - pre takých, ako vy!

   Smazat
  4. Rozešli jsme se pro slovenský komplex malého zanedbaného národa, který chtěl vyniknout za každou cenu. Děkuji za vaše uznání, že vás Češi dostali zpět do civilizace.

   Smazat
  5. 6:15 proč si přivlastňuješ právo soudit,které nemáš

   Smazat
 10. Nejlepe, jak se vyporadat s pamatniky z dob CCCP, je podminovat a vyhodit do povetri. Vsechny ty Leniny, Staliny a jine rude ruske curaky je potreba odstranit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6:16 - Co bylo, bylo, navíc Leninů a Stalinů u nás ve veřejném prostoru opravdu mnoho nezbylo, pokud vůbec některý ještě zbyl, myslím, že v tomto ohledu můžeme být klidní. Problémem jsou spíš stále ještě žijící čuráci, namnoze tuzemského původu, jako třeba ty. Aspoň tedy doufám, že nemáš děti, nebo se k tomu nechystáš, to by od tebe rozhodně nebylo zodpovědné.

   Smazat
  2. 6:16
   Kdo nezná svou minulost, je odsouzen prožít si ji znovu.

   Nikdy jste neslyšel tuto myšlenku? Naštěstí hlupáci jako jste vy jsou sice hlasití, ale není jich tolik. Většina lidí si pamatuje a tudíž věřím, že opakování historie nebude zapotřebí a pomníky nám budou stále připomínat, kde se staly chyby a co stála jejich náprava.

   Smazat
  3. 6:16 nejlépe se popasovat se jednotně se vším (nejen s Leniny a ...) podle aktuálních pravidel a nálad. Rozbít nahé sochy (třeba Davida, že pobuřuje) rozbít tlusté sochy (jsou nechutné a Saudek je pomýlený), rozbít hubené sochy (neoslavujme anorexii) podle toho, co je zrovna vzorem krásy a nálady. Rozbít andělíčky (nevěříme v ně), rozbít chrliče (nezobrazujme ďábla i když v něj nevěříme), rozbijme pohádkové bytosti (je to fikce).

   Tak mne napadá, že se Vám nikdy na písku nepovedla bábovička. Vy jste vždy s rozkoší hrdě a vztyčený nohou zničil písková díla ostatních a vypořádal se po svém s těmi sehnutými tvory. A možná jste to dělal až, když odešli domů, protože písek v očích a facka v tváři štípe a pálí.

   Smazat
  4. 8:07 Pekne jste popsal vase detstvi ...

   Smazat
  5. ... a pak je naopak potřeba vztyčit sochy Radeckého (vraha Italů bojujících za svou svobodu a nezávislost), císaře Karla I (pod ním zbytečně umírali čeští vojáci na italské frontě), císařovně Marii Terezii (prohrála válku a předala Fridrichovi rozsáhlá česká území - Slezsko a Kladsko), je zkrátka místo Lenina a Stalina instalovat památníky všech velkých zločinců a pitomců, kteří nám v minulosti vládli. A nakonec vztyčit na Staromáku "morový sloup" jako symbol opětovného vítězství protinárodních sil a pokrytectví, vykořisťování jako výsměch všemu, co velké v Čechách a na Moravě vzniklo a vyrostlo.

   Smazat
  6. Nestavme sochy politikům, jejich sláva bývá pomíjívá, lepší jsou sochyby Svobody. Pěkná ženská může být na každém náměstí natrvalo.

   Smazat
  7. 6:16 navrhuji do budoucna nestavět další a přestat po politicích pojmenovávat ulice, námesti, stanice.

   Smazat
 11. Je krasne pozorovat, jak se Dvorak stydi za sveho otce. A kdybyste navic vedeli, co jeho otec delal, obracel by se vam z takove rodiny zaludek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem zvyklý na hodně. Žaludek už se mi neobrací ani z takových pomlouvačných hnusů, jako jste vy.

   Smazat
  2. Co jeho fotřík dělal?

   Smazat
  3. 8:32 Nech pana Dvořáka na pokoji Pepku.

   Smazat
  4. 8:32...:58, jděte se vycpat kádrovácký udavači. Určitě jste si to vymysleli a počítáte s lidskou zvědavosti. Cílem je pošpinit doktora a každá lež je k tomu dobrá. S vámi do party nechci, nebyl jsem si jist, doteď jsem váhal, protože Okamura pro mne není ideální, ale co naplat, když na druhé straně jsou takoví, jako vy. Hlas dám doktorovi.

   Smazat
 12. Že tady píšeme naše rozumy, za to vděčíme Rudé armádě, kdyby CCCP nevyhrála válku. Západ nejdřív čekal, kdo nejvíc vykrvácí,.. Německo nebo Rusko, a že se vzájemně zničí nebo alespoň oslabí ...ale přepočítali se...Němci nezaútočili na Rusko, ale nejdříve obsadili západ... Amíci vstoupili do války, až skoro půl roku před koncem války, když měli důvodné obavy, že CCCP osvobodí a zároveň obsadí celou Evropu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blbečku, Rusáci čekali až do léta 1941, kdy byli samu napadeni a byla to naprostá nutnost pokud nechtěli být vyhlazeni. Do té doby byli s Hitlerem největší kámoši. Útočili spolu v jednom šiku na Poláky, útočili na Finy, anektovali pobaltí, dodávali nacistům suroviny. A kdyby je Hitler nepodrazil a nezaútočil na něj tak jsou s ním největší kámoši dodnes.

   Smazat
  2. 8:57

   Pořád dokolečka ty samé, tisíckrát vyvrácené lži. Musíte být v totální argumentační nouzi. A já se vám vůbec nedivím.

   Smazat
  3. 9:33
   Prosimtě, ruďochu, kdy, kdo a jak tato historická fakta vyvrátil? Povídej a přeháněj!

   Smazat
  4. 9:33 Soudruzi, je videt, ze pravda vas opravdu boli.

   Smazat
  5. 9:40
   9:41

   Opravdu se "největší kámoši" poznají podle toho, že se snaží spojit s Francií a Británií proti "největšímu kámošovi" Hitlerovi a až když je jejich snaha evidentně marná, uzavřou, tak jako např. Francie s Británií, smlouvu o "kámošení"? Skutečně, blbe? A proč SSSR tak masivně zbrojil? Navzdory devastaci občanskou válkou namísto potřebné obnovy hospodářství a infrastruktury převedl maximum zdrojů do zbrojní výroby a bojové připravenosti? Proč, když navzdory nacistické ideologii byla "hrozba války odvrácena"? Opravdu na to váš mozeček nedokáže nalézt odpověď?

   Smazat
 13. V příštím roce bude na podstavci v Starovičkách americký tank Sherman, aby potvrdil historickou pravdu šířenou Vojenským historickým ústavem. Podobně jako na Ukrajině budou v rámci dekomunizace odstraněny všechny pomníky vzpomínající na padlé sovětské vojáky a nahradí je pomníky americké z umělé hmoty, na jejichž dodávku se už vypisuje výběrové řízení.

  OdpovědětSmazat
 14. Rusove byli velci kamosi s Hitlerem:

  https://www.youtube.com/watch?v=9IFmBQS8FDc

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co takhle boj na zdrženou! Třeba chtěli čas. Že měli poláci dohodu s Hitlerem o útoku na SSSR jste slyšel? Protože od ní na rozkaz Londýna odstoupili na poslední chvíli je pak Ada napadl jako první a SSSR si následně vzal zpět své historické území o které přišel po 1. Světové válce

   Smazat
  2. 9:09 Do té doby než vás otevřene napadne, musí se vycházet s každým zmetkem. Polsko se také snažilo o smlouvy s Hitlerem.

   Smazat
  3. 9:09
   Chudinko, kámoši nikdy nebyli, to by bojovali spolu a ne proti sobě. Ty ani nevíš, co je to kámoš. Zjevně žádné kamarády nemáš, ani nevíš nic o válce, o které plácáš nesmysly. Nikdo si o tebe neopře ani kolo, to je mi líto. A myslíš, že tím tapetováním nenávistných blábolů se to zlepší? Je mi tě líto, chudinko. Psycholog by ti pomohl. Zkus to, zoufalče.

   Rudý škorpión

   Smazat
 15. Vite, proc se v Rusku nemluvi o 2.svetove valce a misto toho o Velke vlastenecke valce?
  2.svetova valka totiz zacala utokem nacistickeho Nemecka a bolsevickeho Ruska v zari 1939 na Polsko. Sovetsky svaz byl ten, kdo ji zacal.
  Takze Rusove pro jistotu dnes slavi Velkou vlasteneckou valku, ktera zacala utokem nacistickeho Nemecka na Sovetsky svaz.
  Historii tim ale Rusove NIKDY nezmeni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:11 Nepište blbosti , Rusko vstoupilo až 17 . září , kdy už polská vláda přestala fungovat ,pouze na území západní Ukrajiny a Běloruska , které Poláci okupovali od roku 1920 !! Válka začala Mnichovskou dohodou !!

   Smazat
  2. Jses policajtem provokatér, nebo jiná špína, hajzle ?

   Smazat
 16. Hitler udělal velkou chybu, kdyby se spokojil obsazením východní Evropy a Ruskem...tak by byl podporován amíky a záp. Evropou a mnozí z vás mladých, by jste pro Němce kopali uhlí za Uralem...

  OdpovědětSmazat
 17. Proamerická masáž běží na 100%
  Masakr třídy plné dětí v Plzni, ale primátor Baxa (ODS) adoruje zabité válečníky Pattona, kteří neexistují!
  http://www.skrytapravda.cz/domaci/2458-masakr-tridy-plne-deti-v-plzni-ale-primator-baxa-ods-adoruje-zabite-valecniky-pattona-kteri-neexistuji
  Výsměch, trapné, hnus!
  Při "osvobozování" PLZNĚ zemřel jeden am. voják , když v podnapilém stavu spadnul z nákladního auta!

  Generál Patton hrdina? Je to lež..
  http://www.skrytapravda.cz/domaci/2333-general-patton-hrdina-je-to-lez-to-nase-generace-vytvorila-jeho-gloriolu-abychom-umlatili-propagandu-komunistu-a-kgb
  Ve skutečnosti to byl magor a psychopat, který nechal pozabíjet své vojáky, aby dostal metály. A Pentagonu se to náramně hodilo. Ale je jisté, že to mnohé nadzvedne, protože pro část zaslepených tím snímáme kult osobnosti šílence a z lidského hlediska vraha.Říkalo se mu krev a bláto a. Vysazen byl na údajné simulanty – ty, kteří byli v léčení, ale jemu se zdálo, že nevykazují známky nemoci. To se pak neovládal a zaútočil. Fackoval, kopal, nadával a to i pacientům s úplavicí nebo nervově zhrouceným vojákům. Několikrát za to dostal vážné pokárání. Za trest byl přeložen do Anglie.PLZEŇ 1945
  https://drive.google.com/file/d/13szVr8sUgkMiFLHYwRt4FR67Mm51MnhE/view?usp=sharing

  OdpovědětSmazat
 18. Rusove opet sazi na antisemitskou kartu:

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/krym-ukrajina-rusko-volodymyr-zelenskyj-antisemitismus-kreml.A190507_110309_zahranicni_dtt

  OdpovědětSmazat
 19. Patton byl především patologický antikomunista a rusofob...byl jedním z těch, kdo byl ochoten, na konci války se spojit s Němci a rozpoutat novou válku proti Rusku...proto byl zbaven Eisenhowerem velení...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A proto dnes z Patona dělají Marse.

   Smazat
 20. Podíl ROA na Pražském povstání. Je bohužel nedodiskutovatelnou pravdou, že na straně povstalců významně zasáhly i jednotky ROA(1.divize). Na rozdíl od povstalců měly výcvik a co bylo hlavní, protitankové zbraně, tanky a dělostřelectvo. Obsadily Ruziňské letiště, neutralizovaly dělostřelectvo na Petříně, vyčistily centrum Prahy a zastavily útok bojové skupiny SS Wallenstein.
  Dochovali se fotografie povstalců spolu s vojáky ROA. Ani v současném Rusku není jednoznačný názor na ROA. Proto pokud padli v boji za osvobození RČS zaslouží si stejnou úctu jako ostatní.

  OdpovědětSmazat
 21. Vlasovci si chtěli na poslední chvíli zachránit svoji kůži a ne Prahu...byli to užiteční idioti Hitlera, a kdyby Němci vyhráli, tak by možná, za odměnu dostali možnost dělat dozorce a my dílem, pokud by nás nevyvraždili, tak by nás honili s bičem jako otroky..

  OdpovědětSmazat
 22. Úcta se nedá nařídit, ani vynutit.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.