Reklama

středa 29. května 2019

Piráti slibují zrušení daňových rájů, což je ale totální nekompetentnost

Ivan David
29. 5. 2019     zRo Plus a parlamentnilisty
Aby se něco takového v Evropském parlamentu prosadilo, je třeba změny kompetencí orgánů EU, což ale Evropská komise členským zemím EU nedovolí, protože to korporace nedopustí.Propaganda minulého režimu označovala Svobodnou Evropu a Hlas Ameriky jako „pirátské stanice“. Je jiná doba a zdá se, že Český rozhlas je pirátský v jiném smyslu. Proti SPD by zřejmě stranil každému. Dnes dopoledne jsem byl ve vysílání ČRo Plus s Marcelem Kolajou, minulý týden zvoleným lídrem kandidátky pirátů do Evropského parlamentu. Český rozhlas pořídil z vysílání naprosto jednostranný a tendenční zápis, který byl publikován pod titulkem „Kolaja: Volby jsou zdviženým ukazováčkem od občanů. Nacionalisté nám ukazují úplně jiný prst“. Lze se o tom přesvědčit, naštěstí i se zvukovým záznamem vysílání, zde. Tihle piráti neloupí, nevraždí a nepřepadají, jen lžou a mlží. U naivního posluchače jim vše projde.
Co pirátům zapomněli říci

Piráti se nemohou opírat o zkušenosti, opírají se tedy o ideologická klišé. Z přepjatého sebevědomí roste arogance. Neschopnost obhajoby vlastních tvrzení je nahrazena útočností. Marcel Kolaja na adresu SPD stále opakoval „nacionalisté a populisté“. Namítl jsem, že slibuje-li zrušení daňových rájů, je populista on, protože o zrušení daňových rájů se v Evropském parlamentu žvaní desítky let, a nikdo to nedokázal. Jako typický populista slibuje Kolaja něco, co není schopen vykonat, protože v EU vládnou nadnárodní korporace, kterým daňové ráje vyhovují, pokud se vůbec obtěžují platit daně. Jak by to dokázali piráti? Vypustili jen mlhu frází. „Pan David už šanci v politice měl a je důkazem toho, že je třeba dát prostor čerstvé politické síle, kterou představují právě piráti,“ tvrdí Kolaja. Jde však o naprosto nelogické tvrzení: dostal jsem totiž cca 33 tisíc preferenčních hlasů, kdežto Marcel Kolaja cca 15 tisíc. V Evropském parlamentu budou piráti čtyři, z toho tři z Česka. To už je nějaká síla!

Shrneme-li, bylo zkrátka zřejmé, že pirátům zapomněli říci, že ke změně kompetencí orgánů EU je třeba změny primárního práva. Přitom oni změnu primárního práva, zejména Lisabonské smlouvy, důsledně odmítají.

Vlastenci vulgární gesta nepoužívají, to spíš feťáci

Jak jsem již úvodu zmínil, ČRo Plus použil na svých stránkách titulek, citující Kolajův agresivní výrok o vztyčeném prstu, což je skrytá narážka na velmi vulgární gesto, tímto pirátem připisované „nacionalistům“. Nálepku, že jsou SPD nacionalisté, nebyl Kolaja moderátorem nucen obhajovat, a proto v tom neselhal. Vlastenci vulgární gesta nepoužívají, to spíš feťáci. Nemohu být objektivní, ale myslím, že výstižnější by byl titulek „Vykolejený Kolaja.“

49 komentářů :

 1. Náhodou jsem ten "rozhovor" David ver. Kolaja poslouchal. Ten pirát se prezentoval jednoznačně - sebevědomý, arogantní nedovzdělanec, který buď vůbec neví o čem EU a politika je nebo ví a jen mlží, mlží ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 'Sebevědomý arogantní nedovzdělanec' – těch je čím dál víc.

   Seběvědomí totiž roste nikoliv srovnáváním se s jakousi realitou, ale se sociální úspěšností.
   A dnes se sociální podhoubí těchhle arogantních nedovzdělanců zdárně a možná nezadržitelně rozrůstá.

   Smazat
  2. No oni jsou takvoví všichni, čím blbější tím arogantnější a sebevědomější.

   Smazat
  3. GDO JE LŽIDAVID? - https://www.tyden.cz/obrazek/201006/4c1a51811889c/ivan-david---sanda1-4c1a52e6538df.jpg

   Smazat
 2. Kolaja- kde chybí zkušenost, vzdělání a politická tolerance, nastupuje arogance, hulvátství a hloupost. Zřejmě nový model demokracie, který zhulenci od korzárů propagují.

  OdpovědětSmazat
 3. Aby se mohlo něco změnit v prospěch lidu, musí začít vládnout! Co dělat? Demokratizovat se! Demokratizovat se! Demokratizovat se. Jak? To by mělo být hlavním předmětem Nové republiky a diskuzí na ní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Něco takového je na NR vyloučeno!
   Každý kdo by se o to pokusil bude vymazán!
   Je topravda nebo ne?

   Smazat
  2. 7:25
   Počkáme, třeba na to bude NR reagovat

   Smazat
  3. Demokratizace je stěžejním programovým bodem a požadavkem SPD, která chce zavést přímou demokracii a zvýšit podíl lidu na rozhodování zejména v klíčových otázkách. Na rozdíl od pirátů. Oponenti SPD tvrdí, že tento požadavek - vrátit moc zpátky na státní a národní úroveň a dát ji lidu je populizmus. Podobně o vlastencetví a národovectví tvrdí že jde o extremizmus.

   Dnešní mládí vpřed - liberálové všech odstínů "progresivci a slušní lidé" chce rozpustit národ a stát v nadstátních strukturách, vzdálit rozhodování maximálně od lidu kamsi k byrokratům do Bruselu, který zavádí nadstátní evropskou totalitu, která je předstupněm globální neo-liberálně fašistické totality.

   Smazat
  4. 7:48
   SPD nemá v úmyslu, aspoň to nemá nikde deklarováno, že chce aby se demokratizovaly obce a města. Bez demokratizace obcí a měst nelze demokratizovat větší územní celky. Proč? Jednoduše protože větší územní celky nemůže demokratizovat nikdo jiný než zdemokratizované územní celky menší, tedy obce a města. Kdo to ví? Vy to víte?

   Smazat
  5. 8,17 Jakou demokratizaci menších územních celků máte na mysli? Jak si to představujete? Zastupitelstva obcí tvoří nejrůznější koalice. Většinu nemýlím li se mají strany nezávislých, kteří nepatří k žádné etablované parlamentní straně. O svých věcech na své úrovni rozhodují obce samy - pokud se nepletu. Co tím tedy míníte? Nerozumím.

   Smazat
  6. 8:32
   Skutečná demokracie je vláda lidu, tedy vláda všech. Demokracie má jako každá jiná vláda územní charakter. Nejmenšími územími jsou obce/města a jejich části. Pokud mají být skutečně demokratické, musí v nich vládnout všichni. Proto tento účel mají v obcích a městech ve Švýcarsku lidovládné instituce - veřejná shromáždění (4 x v roce). V nich rozhodují sami občané o tom o čem rozhodovat chtějí. Zvolení zastupitelé proto nemohou rozhodovat o věcech společného charakteru jako zastupitelé, ale jen jako řadoví občané obce/města. Zvolení zastupitelé mají dvě základní povinnosti: 1. Připravovat program shromáždění, 2. starat se o naplňování rozhodnutí shromáždění. K výkonu toho jsou zastupitelé vybaveni shromážděním pravomocemi.
   Sídlem skutečné demokracie není referendum, ale jsou jím obecná/městská shromáždění. Referendum je jen náhradním řešením v případech, kdy nelze řešit věci společné na shromážděních. Ale to by bylo další, poměrně dlouhé vysvětlování. Ve Švýcarsku to dobře funguje několik staletí a Švýcaři to nemíní měnit.

   Smazat
  7. To co jste napsal, nějak odporuje programu SPD? Vstupte do SPD a pokud jste názoru, že tuto otazku opomíjí, tak ji navrhněte k projednání anebo oslovte poslance SPD. Můžete i pana Davida. Obecné referendum o důležitých životně důležitých věcech je pro vás nepodstatné?

   Smazat
  8. 9:25
   Já neříkám, že to odporuje programu SPD. Já říkám, že to SPD v programu vůbec nemá a že začít demokratizovat společnost od shora - skrz parlament je prostě nesmysl. Kapři si rybník sami nevypustí.
   Dělat se má jen to, co lze udělat!! Nic víc!!!

   Smazat
  9. 6.41
   Demokratizace samozřejmě musí vyrůst "odspodu", ale rozhodnutími shora je jí potřeba vyčistit a umést prostor. Postupovat se musí ze všech úrovní, té nejnižší i z těch vyšších, kde musí mít lid svoje skutečné nefalšované zástupce.

   Smazat
  10. 10:47
   Souhlas, s tím, že musí ti dole, obce a města, nejprve dost své nefalšované zástupce nahoru. Pro tento účel se musí občané obcí/měst začít organizovat. A to už se zase vracím ke společným shromážděním, protože jenom v nich je najdou a jenom z nich je tam dokáží dostat.

   Smazat
  11. Ad 8:32
   Demokracie odspodu funguje ve venkovských hospodách lépe než v městských kavárnách. Nechte lahváč v lednici a běžte do hospody na jedno točené. Jinak ten mladík piratskej, možná ani není zlej, ale zná pár frazí a umí pár gest a toť vše. Ostatní zařídí naše média. V jedné operetě vystupuje jakési "ono" říká si veřejné mínění, dnes už vidím, že jsem dotlačen skoro do role diváka. Zatím se bráním.

   Smazat
 4. Pane doktore Davide,

  je pravda,že ti majitelé velkých peněz,kteři své ukradené a nezdaněné penize bunkruji do danových rájů,které prý za to nakupuji dluhy Spojených států, nyni po 29.3.budou všichni sanovat mohutný dluh USA tj budou plnit slib tamniho presidenta,že podstatně tento dluh sniži?

  Pokud je tomu tak nemohl by jste se na to nějakého experta zeptat nebot by to mohlo znamenat,že ČNB s námi odebranými a zabunkrovanými penězi ve výši 2 000 000 000 000 deviz bude dělat totéž?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chcete snad napsat,že blbi ČR zloději našich nezdaněných peněz se daji v těch danových rájich okrást ještě většimi zloději a proto změni působiště a komoditu a tak ty ráje sami zruši?

   Smazat
  2. Samozřejmě,že to souvisi s rozhodnutim skutečné vlády světa BCBS,ale to se přeci nesmi nikdo dozvědět, což prý dusi pod sebou náš tisk a TV pod názvem Basilej III

   Smazat
 5. Pirát prezentoval nezkušenost, politickou neodbornost a mlel pořád dokola několik naučených frází. Co mu šlo bylo ustavičné napadání oponenta, že už v politice měl šanci a že SPD jsou populisté a nacionalisté.

  Ten mladej je jak dutý prázdný sud. Telemarketingový politický produkt vypiplaný specielně obluzování mladých voličů. Slibování změny, optimizmus, odmítání všeho "starého", povýšenectví, nadřazenost, přehnané sebevědomí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten mladý dutý prázdný sud je produktem našeho školství . V dnešní době naše školství chrlí kvanta těchto prázdných sudů a některé se dokutálely až do Strakovy akademie .

   Smazat
  2. každej něco musi slibyt jinak by si vočani nevěděli rady koho volit přestože vysledek te jejich volby je vždycky zaporna nula a přestože se opakovaně nechaji vyšplouchnout v te špině co je jim vnucovana jen malokdo vi že podle jazyka čezkeho by se volby měli přejmenovat na slibotechnu co slibem nezarmouti zato vam podoji vaši portmone

   Smazat
  3. Aby diskuze s hňupy byla omezena, objektivní média by musela každému pirátovi před jeho vystoupením provést test na drogy, některá média i svým zaměstnancům.

   Smazat
 6. Až nám sem začnou piráti dovážet imigranty, jak je zřejmé z jejich prohlášení, je třeba je ubytovat zásadně jenom v Praze. Ostravu z volby ČSSD vyléčil pan Bakala, teď je třeba vyléčit Prahu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:02 Azase jeden zblej od Pakamury, kdy a kde piráti řekli, že sem chtějí imigranty? proč lžete? Vy jste ten samej trouba jako ten co chtěl vykolejit vlak GRATULUJI.

   Smazat
  2. ČSSD volilo v nyní v Praze pouze 2,7% voličů. Teď ještě vyléčit Prahu z volby TOP 09.

   Smazat
 7. A nyní Prahu budou léčit ČSSD v čele Hamáčkem a Maláčovou. Už mají ostudu s ministrem Staňkem. Bojují ze nevolitelnost strany. Pořád se odráží ode dna a ČT24 v čele Moravcem tvrdí jak mají 10-12%. Kdyby byly …… Kdo "makal" se Sobotkou je nenapravitelný. Čtěte si, jak fungovala sociální demokracie za I.republiky, jak je to pořád podobné.

  OdpovědětSmazat
 8. Nějak tomu zoufalci Davidovi během chvíle narostl hřebínek. Aby se chlapec nedivil

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8.55 - vytahovat se na druhého, který se nemůže bránit. To je "hrdinství" zoufalců z Tragických chvilek.

   Smazat
 9. Pane doktore,
  hodně štěstí v EU Parlamentu!
  Přál bych si asi nejen já, aby jste byl za nás "euroskeptiky" z ČR často vidět, a přinášel nám domů informace.
  Hodně zdraví a pevné nervy Vám i p. gen. Blaškovi přeji.
  Pirátská sebranka je produktem glo-bali-zace mozků jedné party "postveverkovitých věcí prodejných"...
  Pirátští slouhové korporací (nikým jiným totiž ve skutečnosti nejsou) nemohou rušit své "PC" daňové ráje imaginárních O a 1. Ty totiž korporacím slouží stejně jako oni.
  Hezký den, a co nejvíce rozumných a klidných, přátelských lidí nakloněných spolupracovat všem skutečným lidem. Co nejméně duševních kanibalů a cirátů!
  Martin

  OdpovědětSmazat
 10. Vykolejený Kolaja je další vlastizrádný hajzl,který bude u koryta 5 nebo 6 let pokud do té doby nepojde.

  OdpovědětSmazat
 11. Jo pirátský odpad co ničemu nerozumí se svou hloupostí zničí sám.

  OdpovědětSmazat
 12. Je vidět,že daňové ráje Bruselským nevadí,jinak by s tím něco dělali.Proto i nějaké výkřiky nic nezmění,musí se toho chytit více poslanců.Měli by to stejně přijít na řadu jednání,protože s tím nemůžou hnout ani samotné státy,dokud nedojde ke změně v Bruselu.Měla by platit zásada,kde podnikám,tam i platit daně,protože obslužnost těchto firem hradí stát.

  OdpovědětSmazat
 13. Daňové ráje existují a využívají se jedině proto, že existují daňová pekla - jedno je v Česku, nejhorší je ve Francii. Dokud bude kolem každého, kdo vydělá nějaké peníze, horda hladových rukou, co mu šahají do kapes, do té doby bude snaha si svoje peníze uchránit. Účinným řešením je odstranit daňová pekla, snížit daně, vysvětlit chudým lidem, že se musí víc snažit. Jestli to je ale proveditelné, to nevím, zvlášť po přečtení diskuse po tímto článkem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jedině tak, že ti, kteří by neplatili žádné daně, by také nemohli využívat nic, co je z těchto daních hrazeno. A to by nebylo proveditelné bez jejich trvalého exportu.

   Smazat
  2. Anonymní29. května 2019 12:48
   Když někdo nadprůměrně vydělává a má rozsáhlé majetky, stát mu zajišťuje jejich bezpečnost a nezcizitelnost. To by měli platit občané, které žádné majetky nemají, nikoliv ti, jejichž majetky jsou chráněny?
   Podle Vás nejspíš ano. A to už nemluvím o nějaké solidaritě bohatých s chudými. Váš názor ukazuje, že se občané také musejí domáhat svých práv. Např. zdanění firem v místě jejich provozoven. P.K.

   Smazat
  3. 12:48
   Naprosto naivní hloupost. Po tom, co navrhujete, by se s daňovými ráji nestalo naprosto nic, zato by zkolabovaly státy, které by to udělaly.

   Daňové ráje existují proto, že vrstva těch nejbohatší spekulantů, majitelů a banksterů se řídá heslem maximalizovat tisk a má zájem neplatit daně, které pokrytecky chápe jako krádež, zatímco u všech ostatních vyžaduje, aby daně platili za ně, aby státy existovaly a stavěly se silnice, nemocnice atd. V podstatě se jedná o vrstvu zlodějů a parazitů a to, že jejich firmy něco potřebného vyrábějí na tom nic zásadního nemění.

   Rudý škorpión

   Smazat
  4. Pánové, kalkulačky do ruky a počítat - až pak vynášet soudy - vyhnete se psaní nesmyslů: náklady na policii, justici, armádu netvoří v zemích daňového pekla více 10-15% státního rozpočtu. 40-60% rozpočtu tvoří sociální platby. V ČR je podstatně více lidí, co více čerpají, než platí (při započtení zaplaceného DPH a daně z tabáku a chlastu). Náklady na ochranu majetku těch nenáviděných boháčů jsou zlomkem rozpočtu: drtivou většinu si rozeberou ti, co nepřispívají. To přece nemůže dlouho vydržet.

   Smazat
  5. Jenze i socialni platby jsou naklady na ochranu majetku bohacu. Zadny bohac nechce mit za plotem hladovy nasrany dav. Navic umoznuji prijemcum, coz jsou v nejvetsim objemu duchodci, konzumovat bohacem nabizene zbozi a sluzby.

   Smazat
 14. Ve stručnosti: 1/dnes čím větší Neználek, tím větší "osobnost", lidé jsou často voleni jen podle obličejů, které jsou vidět na obrazovce ČT. Tak se nedivte, že je z toho trend a že jsme si "pořídili Piráty". Mimochodem, někdo je musel volit. To jsou ti jejich voliči stejní hlupáci? Stačil mi Michálek před časem s výrokem v ČT o tom, jak již prezident Masaryk varoval, že ne vše, co je na Internetu, musí být pravda. Bavič (ne Masaryk, ale Michálek). A tohle sedí v parlamentu. Takže je třeba podporovat a šířit kulturu a vědomosti mezi lidmi a ne obdivovat prázdné hlavy, které jen na poklep dobře (dutě) zní. 2/ Zavedení přímé demokracie ano, avšak poté, co najdeme pro nás vhodný model. Ten švýcarský by byl pro nás na pohled dobrý, ale copak ve Švýcarsku se k tomu zaplacení lidé přistěhují před zasedáním občanů, aby prohlasovali to, co potřebuje nějaký oligarcha např. z hlediska územního plánu? To by koukali, jak rychle bychom jim ten zavedený systém při naší praxi rozvrátili. Za chvíli by na ty schůze nechodil nikdo jiný, než oligarchy nebo neziskovkami zaplacení lidé s instrukcemi jak hlasovat či skupiny lidí ohloupených a poštvaných ČT. Připomínám, že i Hitler se dostal k moci referendem, když tak obešel tehdejší německý Parlament. 3/ Skutečná demokracie je vládou všech lidí. No, to neplatilo ani v kolébce demokracie, kdy např. otroci ale i někteří další hlasovat nemohli. U nás je tomu zase naopak. Mohou, ale hlasovat nechtějí a nechodí. Co s tím? Nejspíše udělat z toho povinnost s tím, že kdo nechodí, nebude mít nárok na různé výhody poskytované státem. V kolébce demokracie Řecku to tak dnes funguje. Než ale budeme prosazovat to či ono prostřednictvím referenda, měl by existovat konsenzus na jeho funkčních pravidlech a domyslet též jeho možné důsledky. Ideální by asi byl mix demokracie přímé a zastupitelské, nikoliv však takové, která vůli lidu zatlačí do pozadí.

  OdpovědětSmazat
 15. Když poslouchám moudra Pirátů, kterým někteří voliči umožnili, aby s nimi šli obohatit Evropu, tak nevím, zda jsem v pohádce "jak šel hloupý Honza do světa" nebo v písni "Frankie goes to Hollywood. Každopádně až to tito "taky naši repezentanti" v té cizině okouknou, jak to tam s těmi možnostmi a kompetencemi vůbec vypadá, jistě nás s tím seznámí a neopomenou přidat zase něco navíc pro naše pobavení. Dám jim ale jednu radu zdarma. Pokud chtějí zamezit u nás únikům velkých peněz do daňových rájů, nechť sedí doma a prosazují zavedení zákona o nostrifikaci. Při svém vzdělání a zaměření si příslušný pojem snad budou umět najít na Internetu. A Evropu ponechají jiným, ta pro ně opravdu, ale opravdu není.......

  OdpovědětSmazat
 16. Pan dr. David tedy asi bohužel bude muset všechno autorizovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo, zase tihle chazaříci všechny oblbnuli! - https://www.tyden.cz/obrazek/201006/4c1a51811889c/ivan-david---sanda1-4c1a52e6538df.jpg

   Smazat
 17. Pan David popsal Piráty (nebo Pissáty?) přesně.
  - zkušenosti nemají, tak to nahrazují jednoduchými ideologickými klišé
  - z přepjatého sebevědomí roste arogance.
  - Neschopnost obhajoby vlastních tvrzení je nahrazena útočností.

  Hotoví Piráti. Kolaja se takto hloupě prezentoval např. u Soukupa. I to tvrzení "David už šanci v politice měl.. je třeba dát prostor čerstvé politické síle“ ukazuje na prostoduchý populismus. Aby to byl argument, musel by říct, co pan David udělal v minulosti špatně, proč tedy jeho šance pominula. Protože úspěšného politika je přirozené volit znovu, jenom idiot by tvrdil "tak ty už jsi tam byl, teď tam chci já, protože já jsem nový". Tímto stylem by mohli být poslanci všichni lidé v Čr, čistě podle věku. Je zoufalostí a naivitou pirátských voličů, že tyto prostoduché hlouposti jim stačí.

  Rudý škorpión

  OdpovědětSmazat

 18. Jan Keller se loučí: Eurovolby? Duch Merkelové kráčí dál. Nikdo myslící v Bruselu neuspěje. ODS by zvolila i vraha Zemana. A ČSSD...

  29. 5. 2019 4:43


  ... „Europoslancem za SPD se stal generálmajor Hynek Blaško díky 47,5 tisícům preferenčních hlasů. Kandidoval z osmého místa. O čem tak drtivá podpora svědčí? Má Blaško potenciál být výrazným europoslancem? A jsou dva mandáty pro SPD úspěch?

  Nikdo z lidí s kritickým myšlením nemá šanci být v Bruselu úspěšný. Pokud člověk tamější atmosféru nepozná, neví, o čem je řeč. Doufám, že v kombinaci s Ivanem Davidem má šanci přečkat to bez větších depresí. Pro SPD jsou dva mandáty nepochybně úspěch. Pro většinu naší populace, která má strach z toho, co se tam kdesi v dáli zase upeče, je to však přece jen málo. Okamurovi se drobí jedno hnutí za druhým a zvenku člověk nepozná, nakolik je to jeho vina a nakolik je to záměr někoho jiného.“ ...


  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Jan-Keller-se-louci-Eurovolby-Duch-Merkelove-kraci-dal-Nikdo-myslici-v-Bruselu-neuspeje-ODS-by-zvolila-i-vraha-Zemana-A-CSSD-583142

  OdpovědětSmazat
 19. !!!Europoslankyně Pirátů Markéta Gregorová :/
  https://www.youtube.com/watch?v=nMheAVmnyx4

  OdpovědětSmazat
 20. Skutečně není reálné, aby stát dosáhl na výběr daní? Víme, že v této oblasti existuje i fikce čistě domácí: řada podniků v ČR, která vyrábi a vytváří hodnoty mimo Prahu, má své sídlo v Praze a tak vytváří dojem, že Praha je největším producentem hodnot podle výše HDP. Ale pravda je jiná. A tedy i tato fikce by se měla zprovodit z našeho CZ světa. Není možné povinnost odvádět daně fixovat na misto tvorby hodnot, tam, kde jsou továrny a ne tam, kde sedí kancelářské myši podniků??? To bychom se pak divili, kde hodnoty u nás přicházejí na Svět a kde za to berou pak peníze!!!

  OdpovědětSmazat
 21. Tak jsem si poslechl Michala Rozsypala, který moderoval střet dvou názorů. Konkrétně Ivana Davida a Marcela Kolaju. Podle mého názoru ten střet byl zbytečný, vynecháme-li nálepky a nálepkování, klidně si pánové mohli notovat Ty nálepky byly oboustranné a nejen hloupé, ale i zcela zbytečné.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.