Reklama

úterý 28. května 2019

Policejní akce nelegálního kosovsko-albánského státu vyvolala na severu Kosova opět násilí proti Srbům

Příslušníci ROSU - speciální jednotky kosovských Albánců
dnes ráno na srbskému území okupované provincie
-vd-
28.5.2019 zpracováno podle FacebookReporter
Zásah speciální jednotky kosovsko-albánské policie ROSU a Kosovských policejních sil (PKS) na severu Kosova a Metochije, který obývají Srbové. Srbský prezident Vučić nařídil plnou bojovou pohotovost armády a policie.Na severu Kosov pod záminkou zatýkání členů organizovaného zločinu probíhá zatýkání několika desítek osob srbské, bosenské a albánské národnosti. Mezi zatčenými je i několik policejních důstojníků Kosovského policejního sboru srbské národnosti. Při přestřelkách bylo několik osob zraněno. Dva srbští policisté byli ošetřeni v zdravotním centru v obci Zubin Potok. Na albánské straně jsou zraněni nejméně tři policisté.

Podle zpráv srbských médií bylo zatčeno 23 osob, zatímco albánská média uvedla, že bylo zadrženo víc osob, nejčastěji se uvádí 30 a tři policisté byli při pokusu o zatčení zraněni.

Srbský prezident Aleksandar Vučić na konci minulého týdne oznámil že je plánováno zatčení několika kosovských Srbů. Předseda kosovsko-albánské vlády Ramush Haradinaj říká, že "akce na severu se děje jen pro vymáhání práva a nic jiného."

Nejhorší situace vznikla v srbské obci Zubin Potok, kde albánští policisté speciálních jednotek děsili lidi a způsobili škody na soukromých automobilech a fotili si selfíčka v plné výzbroji na území obývaném Srby.

Jednotka ROSU prolomila všechny barikády, které místní srbští obyvatelé zřídilo, aby do srbských obcí nemohli vtrhnout kosovsko-albánské ozbrojené síly.

Situace v Kosovské Mitrovici je klidná, ale napjatá. Není slyšet žádné sirény a město je pod kontrolou vrtulníků vojsk KFOR (okupační mise pod velením zemí NATO).

Akce se zúčastnilo asi 200 členů kosovského policejního sboru.

"Máme informace ze zdravotního střediska Zubin Potok, že existuje spousta občanů, kteří utrpěli drobná zranění a data o případech, kdy albánská policie způsobila velké škody na obytných domech a budovách v obci Zubin Potok a na vozidlech, která byla řádně zaparkovaná na silnici," řekl zástupce ředitele KPS v Kosovské Mitrovici Zlatan Elek agentuře Tanjugu

Místopředseda vlády takzvané Republiky Kosova Fatmir Limaj dnes prohlásil, že akce kosovské policie má za cíl rozbití sítě organizovaného zločinu, do níž byli zapojeni i někteří policejní důstojníci.

„Kosovská policie dnes podnikla kroky v některých regionech, včetně obcí Zvečan, Zubin Potok, Severna Mitrovica, Južna Mitrovica, Srbica a Glogovac. Kampaň si klade za cíl zasáhnout síť organizovaného zločinu, do níž byli zapojeni i někteří policisté, “ napsal v prohlášení.

Předseda místní srbské vlády Igor Mirović řekl, že vpád jednotek ROSU na sever Kosova je jasným aktem terorismu a divokého násilí, které musí být okamžitě zastaveno. Mirović ve svém prohlášení uvedl, že provinční vláda poskytla veškerou nezbytnou podporu státním orgánům, prezidentu Srbska, Národní bezpečnostní radě, armádě a policejním orgánům, a vše, co bylo v souladu s ústavou a zákonem v průběhu dne i zítřka schváleno, je skutečně a prováděno.

Dnes ráno - zapálená srbská barikáda má zabránit vniknutí
albánských ozbrojenců na území obývané kosovskými Srby 

Vpád speciálních jednotek ROSU na severu Kosova a Metochije je další z řady akcí zaměřených na zastrašování a vyhánění Srbů, které Albánci provádějí s požehnáním svých mentorů. Toto soudí předsedu výboru pro srbské bezpečnostní služby Igora Bečić a vyzval mezinárodní společenství, aby reagovalo a zastavilo násilí proti Srbům.

Bečić ve svém prohlášení pro Tanjug uvedl, že je zděšen a pobouřen násilím, které úřady samozvaného albánského státu na Kosovu a Metochiji páchají proti občanům srbského etnika.

"Ospravedlnění brutálního útoku na Srby tím, že jde o boj proti korupci a organizovanému zločinu, které ovšem pochází z úst válečných zločinců, zní velmi absurdně. Je někdo vůbec ochoten uvěřit, že usvědčení teroristé a zločinci jako kosovský prezident Thaçi a předseda kosovské vlády Haradinaj bojují proti zločinu,*/ “ zeptal se Bečić.

Řekl, že vpád jednotky ROSE na sever Kosova a zatýkání jsou typickým příkladem násilí proti Srbům. Jeho cílem je vyhánění. Bečić poukázal na to, že Bělehrad opakovaně zdůraznil, že bezpečnost Srbů na Kosovu je vážně ohrožena.

"Je nejvyšší čas, aby mezinárodní společenství zareagovalo a zastavilo násilí proti Srbům na Kosovu a Metochiji. Je nejvyšší čas, protože stejné mezinárodní společenství bude nakonec čelit následkům těchto aktivit v regionu a bude muset napravovat chyby, kterých se dopustilo v minulosti," uzavřel Bečić.


*/ Pozn. redakce NR: dnešní prezident samozvané albánské republiky Kosovo Hašim Tači je stíhán mezinárodním zatykačem za realizaci teroristických útoků v Prištině v létě 1998 a předseda téhož samozvaného státu Ramuš Haradinaj je mezinárodním zatykačem stíhán za masové vraždy (67), příkazy k vraždám (267) a únosy lidí (přes 400 případů). Tito lidé dnes vládnou v okupovaném jižním Srbsku, v provincii Kosovo a Metochija.

36 komentářů :

 1. Pravda a láska vítězí na dalším teritoriu, které má pod patronátem Říše dobra!

  OdpovědětSmazat
 2. Balkánská řeznice asi potřebuje k transplantace pro sebe a své kámošky nad hrobem další orgány odňaté Srbům.

  OdpovědětSmazat
 3. Co by se asi stalo, kdyby srbská armáda podnikla opětovné získání svého historického území? Jak by reagovaly USA, EU a jednotlivé státy, třeba bratrské Rusko? Riskovali by ušáci válku?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Kosovu mají USA svoji největší vojenskou základnu!

   Smazat
  2. Rammstein je větší a Inçirlik taky není malý.

   Smazat
  3. 19.00 Lokalizace v okupovaných územích je spojuje.

   Smazat
 4. Vážení čas trhnul oponou a včera není dnes. Připitomnělí kosovští zločinci a fašisté se svými loutkovodičemi vidí, že jim ujíždí vlak a tak zkoušejí to co se jim jednou (a naposledy) povedlo. Jak říkám včera není dnes a Rusové si nenechaj dvakrát nasrat na hlavu a tak dostanou fašouni a jejich sponzoři tak po čuni, až se z toho oserou. Omlouvám se za ty vulgarity, ale to je z radosti, že na ně konečně dojde. Pan Rajko Doleček to vidí a má určitě taky radost. Ono to naše přísloví o vařící se vodě na svině, je prostě geniální. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 5. Není to tak jednoduché, když tam má satan základnu!

  OdpovědětSmazat
 6. bol tam ruský diplomat - už ho pustili -

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nepustili.

   Smazat
  2. Diplomata už zbavili imunity a budou ho soudit v Kosovu za terorismus a distribuci drog do EU. Možná dostane trest smrti. Kosovští politici vyzvali OSN k uvalení sankcí na Rusko a hlasování o zbavení práva veta v BR.

   Smazat
 7. Nekdo nuti Srby v Kosovu zustavat? Kdyby se k Albancum nechovali jak k prasatum, nechovali by se tak k nim Albanci. Kosovo neni Srbsko. Krym neni Rusko

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:30, vás zase nikdo nenutí zůstávat v Česku. Česko patří odjakživa Němcům a nám se tady nelíbí vaše přítomnost. Nelíbí se nám, že nechcete uznat vaše zločiny od roku 1919 do roku 1946, kdy jste Němce utiskovali, zabíjeli a nakonec vyhnali z pravlasti. Buďte tak laskav a vypadněte! Nic vám tady nepatří, vše je naše dílo, naše země. Vy jste vše ukradl. Jednoho dne vám to spočítáme.

   Smazat
  2. 18:30 je zvláštní, že to co tvrdíte, jsme jako rodina slýchali když jsme před německým záborem českého pohraničí v roce 1938 uprchli do vnitrozemí. Znělo to "Kdybyste těm Němcům nic nedělali, mohli jste tam zůstat". Utichlo to zakrátko potom, co byl zřízen Protektorát. O životě víte jen tolik, co vám propaganda nabulíkuje.

   Smazat
  3. Mentále 18:30, Kosovo je ukradnuté území Srbska pindosáckými zloději. Běž si hrát a raději se nevyjadřuj, jen se ztrapňuješ.

   Smazat
  4. 18:30 je buď provokující blbeček, nebo Štětina, ale to je to samé, že.

   Smazat
 8. 18:30 proč se nepodepíšete ať vstoupíte do historie. Je vidět že máte současné vysoko školské vzdělání. PRAPRADĚDA.

  OdpovědětSmazat
 9. Jak dlouho se budeme dívat na likvidaci našich jižních slovanu ?
  Kosovo je Srbsko.

  OdpovědětSmazat
 10. Zastupuji na Zemi vesmírné civilizace už dvacet dva let.

  Národ má právo na sebeurčení za splnění čtyř platným mezinárodním právem stanovených podmínek: 1. Národnost, 2. Vůle k sebeurčení, 3. Schopnost samostatnosti, 4. Vlastní vůle, přičemž jakýkoliv vliv nebo podpora jiného státu nebo náboženství ji vylučují. Ty Kosovo obecně, splnilo.

  Demokracie je vůlí většiny lidu a jeho menšina se jí má povinnost plně podřídit. To je demokracie. Zároveň platí, že pokud je jakákoliv menšina lidu diskriminována, jde o diktaturu.

  V případě Kosova bylo jeho suverenity dosaženo plně nedemokraticky. Existují pouze dvě možnosti, jak demokraticky rozhodnout o suverenitě národa a to tedy samozřejmě vůlí jeho lidu: 1. Referendem lidu, přičemž tedy demokraticky rozhoduje ta vůle jeho většiny. 2. Vyhlášením suverenity Parlamentem jeho národa, respektive tedy prostřednictvím jeho zástupců demokraticky zvolených jeho lidem a to opět povinně jejich parlamentní většinou. Všechny ostatní možnosti jsou plně nedemokratické.

  Suverenitu Kosova v jeho případě vyhlásil Parlament Kosova, který byl zvolen pouze menšinou všech oprávněných voličů Kosova a tedy nedemokraticky, protože ne většinou. Vůle menšiny v demokracii nerozhoduje! Ani všech následných parlamentních Kosova se nezúčastnila většina všech jeho oprávněných voličů.

  Vesmírné civilizace, které na Zemi zastupuji, nebudou dělat žádné výjimky, protože definice demokracie je vám historicky známá a prokázaná. Všichni ji dostatečně znáte, především vaši politici i mají tu povinnost. Neomluvíme vás za její porušování ať už z jakéhokoliv důvodu porušování. Kosovo je tedy stále součástí Srbska. Zdravím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vždyť si odporuješ.

   Smazat
  2. Debilní mimoni 28.5.2019 21:48!!

   Kosovo pole je kus země v Srbsku, to samo o sobě nesplňuje žádná kosmická ani komická kritéria svéprávnosti. Kritéria svéprávnosti (jakkoliv demonkratická) mohou splňovat pouze lidé obývající dané uzemí. Takže ty hajzle zeptej se Srbů vyhnaných z jejich polí a domů na názor o samostatnosti kosova a hlavně se zeptej jejich otců a dědů, které povraždili albánští satanisté. islámští albánci neměli a nemají k posvátné půdě KOSOVA POLE žádná práva či nároky, ty satanská zrůdo z blízkého kosmu (asi reptiliánké příšery).

   Smazat
  3. I ti ubozí a primitivní Albánci měli aspoň rozum, že se včas (myslím že již v 16. století) zbavili nejvíce zatuchlé konfese - tzv. křesťanství, které nejvíc ze všeho dusí všechny národy, které si podmanilo! Oč je levnější a prost všelijakých předražených symbolů právě islám a čeho všeho neblahého by se nejen náš národ zbavil jeho přijetím! Stačí srovnat ropné státy typu polokomunistické Venezuely či polokatolické Nigérie s prosperujícími monarchiemi Perského zálivu kde mají čistý islám a vidíme že to on je zdrojem prosperity a nikoliv ropa! Taky kdyby nebyla islamizace pro Západ přínosem, tak by ji média, elity a ostatní mravní autority tak nepodporovaly. Ostatní populace východní Evropy vykazuje znaky masivní degenerace. To budeme muset využít a poslat tyhle divoké kmeny proti sobě, aby se vyničili navzájem. Potenciál vzájemné nenávisti k tomu naštěstí maj. Jejich stávající státy se následně samozřejmě rozpadnou a území se připraví pro nové, nejlépe právě ty muslimské kolonisty. O tom přeci hovořili a psali všichni proroci včetně Marxe už celé věky, že je třeba vyměnit zdegenerovanou populaci primitivní východní Evropy a když se tento prostor uvolní pro kvalitnější genofond, nastane i tam prosperita! - https://blisty.cz/art/93823-vychodoevropane-povazuji-svou-kulturu-za-nadrazenejsi-jinym.html

   Radili stále to samé: zbavte se zbabělé a domýšlivé chátry na východě, která odjakživa rozvracela a zaplevelovala kontinent svým poškozeným genofondem a nastane zlatý věk pro Západní civilizaci!

   Smazat
 11. Myslím ,že by se Spojené státy neangažovaly ve válečném konfliktu mezi Srbskem a Kosovem.Horší by to bylo s agresivním NATO

  OdpovědětSmazat
 12. Kdyby jen násilí proti Srbům... TASS uvádí, že kosovští zkopali a "obtáhli" pažbami i ruského diplomata Michaila Krasnovčeka (ročník 1956), pracovníka mise OSN, který teď bojuje o život na JIPce s těžkými poraněními hlavy...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale vždyť to se může, oni jen hájí svá práva před agresory. Skopat důchodce v obleku a kravatě je přece úplně normální. Tohle dělají hrdinové. Takže zeď víme, jak s nimi jednat.

   Smazat
  2. Diplomat je už v base, převezli ho tam z JIP. Nemá šanci na propuštění. Rusy Albánci nenávidí ještě víc než Srby, pro je to je škodná, které se řeže hlava a ta nabodává na ploty. Tak skončí i ten diplomat.

   Smazat
 13. Vy všichni co tady napadáte kosovské policisty si dejte facku. Vy tady podporujete organizovaný zločin ze srbské strany.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. My všichni víme, že Albánci, a hlavně ti z Kosova, jsou jedinými strážci pořádku, práva, svobody a demokracie na Balkáně. Nebýt jich, Evropa je zavalena drogami, prostitucí, vraždami, zbraněmi, obchodem s bílým masem a orgány k transplantaci, migranty a džihádisty, morem, malárií a ebolou... ale díky těmto hrdinům se tak neděje.

   Smazat
 14. 9:01 na podrobnosti jste se zřejmě vyptal v České veřejnoprávní televizi a proto vám to je tak jasné, že?

  OdpovědětSmazat
 15. 9:01 A pak že nerostou, houby teda ještě asi né,ale blbů jako naseto. I když objektivně řečeno, je jich čím dál méně, ti chytřejší se už stahujou, ale ti co zústávají a drží prapor blbost ve výši, ti tedy stojí za to. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 16. https://www.youtube.com/watch?v=VickVKP-Zv4 Velice důležitá výpověď!! Dlouhé , ale "výživné"!!!

  OdpovědětSmazat
 17. Do Kosova milion Číňanu !

  OdpovědětSmazat
 18. a do albanie dva!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.