Reklama

pondělí 20. května 2019

Poprask v České televizi. Kdo zařadil do vysílání film Tři dny Kondora?

-ps-
20. 5. 2019 PrvníZprávy
"Který provokatér rozhodl zrovna v těchto dnech zařadit americký filmový špionážně-kriminální thriller z roku 1975 Tři dny Kondora do vysílání České televize?" Tak nějak řval muž drobné postavy, kterému v českých televizích říkají cenzor a Bůh ví, kdo jej za to platí.


"Všude to vře. Víte sami, že ve Venezuele ani tak nejde o nějakou svobodnou společnost, ale jde tam o ropu. Hrozí nedostatek potravin, bude nouze o vodu a vy pustíte do vysílání film o tom, jak americká tajná služba nechá zlikvidovat jakousi Americkou literárně-historickou společnost, jejíž členové jako civilní osoby společně studují a dokumentují všelijakou světovou literaturu. Ti lidé byli zastřeleni, protože někdo z nich odhalil v nějaké knize únik tajné státní informace. To se nikdo nezamyslel, zda třeba i v Praze nemáme nějakou Americkou literárně-historickou společnost? To nikoho nenapadlo, koho ten film napadá? To jste provedli zrovna, když Česko slavilo dvacet let v NATO a patnáct let v EU! To nikoho nenapadlo, komu to může prospět pár dnů před volbami do Evropského parlamentu? Najděte mi toho komunistu, který to zařadil do vysílání? " tak nějak dál řval muž malé postavy směrem k lidem, kteří se na chvilku zastavili, aby si vyslechli pár chvilek o demokracii.

"A víte, co je na tom filmu nejotřesnější? Hlavnímu hrdinovi filmu, který má agentní označení Kondor, jeden vedoucí tajné služby vyčte, že jeho největší chybou je, že hodně čte," prohlásil do té doby stále řvoucí muž.

Nu a jak to dopadlo? zeptali jsme se studenta politologie, který si nepřeje být jmenován, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu a který nám tu příhodu o filmu Tři dny Kondora vyprávěl.

"Probudil jsem se celý opocený," odpověděl takzaný student politologie.

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co si právě čtete, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N .T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté" se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak se stalo, že Prvnízprávy.cz pečou Kachnu na neděli nebo Kachnu po neděli ...

20 komentářů :

 1. Kdyby jenom to. Dvojka této čt se pochlubila dokumentem o
  ztracených A bomb nad Španělskem, při havarií B 52.
  To se také nemělo stát. Vždyť Černobyl je přece lepší sousto.
  Navíc když Fukušima je už asi zase OK.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ČErnobýl? Ale to je přeci UKRAJINA nejukrajinštější - kámoška Štětiny a spol...

   Smazat
  2. Černobyl byla jen selanka proti americké katastrofě v indickém Bhópálu. O tom nikdy nikde ani slovo. Cenzura funguje dokonale.

   Smazat
  3. A co Fukušima, kam po její katastrofě naplavily vlny jaderný odpad až na východ USA? I tady ticho po pěšině.

   Smazat
 2. Na ja, naše kačka zakejhala, že ten starej řvoun má prý ve zvyku tak dlouho třískat po americku pěstí do stolu, až mu jarmulka poskakuje... a někdo potom přijde o chleba... třeba ministr, který si dovolil využít svých kompetencí a odvolal od koryta nejtlustší hladovce. Holt kultura je v globálu štětka prodejná, ale mocná jako Pompadůrka.

  OdpovědětSmazat
 3. Jé je a oni si naivně myslí že o tom jak to funguje stačí jak zavraždili Kennedyho to mohl být nejlepší president usa.

  „EU je stále v krizovém stavu.“ Rakouský kancléř zkritizoval EU. Česká média mlčí:

  https://cz.sputniknews.com/politika/201905199934763-rakousky-kancler-eu-je-stale-v-krizovem-stavu/


  OdpovědětSmazat
 4. Tři dny Kondora je jeden z filmů, kterých v sedmdesátých letech bylo natočeno celá řada a který ukazuje práci tajných služeb Spojených států Amerických. Od té doby se nic nezměnilo, tajné služby Spojených států Amerických pracují stejně, stejně zabíjejí lidi po celém světě, ale podobné filmy se už netočí a naopak se točí filmy oslavující zabíjení lidí v milionech po celém světě v méně rozsévání Americké demokracie, formou bombardování, převratů, raketových útoků. Nyní se celý svět dohaduje, jestli USA zaútočí na Iran a jestli rozpoutá další válku, kterých vede USA po celém světě několik, buď přímo, nebo nepřímo, ale v každém případě USA je zločinecký stát.

  OdpovědětSmazat
 5. Kdo si všiml prý nadpisu nade dveřmi Parlamentu?
  Stoji tam opravdui napsáno VŠECHNA MOC POCHÁZI Z LIDU a my ji vám ukradnem?

  Je tomu opravdu tak,nebo to je zlý nápis,který se začal opět po porážce komunismu objevovat na dveřich mnoha WC,který je zapotřebi okamžitě odstranit?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc z lidu (samo)vyvolení "zvolenci" EXTRAHUJÍ a "pokrutiny" exploatují až do urny... ureu smí lid vypouštět sám;-), ale i ta patří oligarchům.

   Smazat
  2. P.S. Navíc ty nápisy z WC jsou typickým produktem extrémistické hlavy, protože pravda je taková, že nejenom lid ale hlavně ostatní fauna A LEPŠOLID také produkují ureu; a FAUNA IMIGRUJE BEZ OHLEDU NA HRANICE! EK a EU proto nařizují pod sankcemi INVAZNÍ DRUHY LIKVIDOVAT; ale jak je u nich obvyklé NEDŮSLEDNĚ, SAMÁ ČERNÁ VÝJIMKA.

   Smazat
  3. 11:38 on tady někdy byl komunismus? Podporuješ současnou (tentokrát podprahovou) propagandu?

   Smazat
 6. Také film Stanice WUSA byl výmluvný. Tehdy to bylo pro nás v socialismu dost "daleko". Nyní je to nepříjemně blízko a většině to nevadí.

  OdpovědětSmazat
 7. Promiňte, ale ve filmu nešlo o "Americkou literárně-historickou společnost, jejíž členové jako civilní osoby společně studují a dokumentují všelijakou světovou literaturu"- to bylo jen krytí.
  Byli to civilní zaměstanci CIA (včetně R. Redforda), kteří měli za úkol číst veškerou literaturu, aby právě odhalovali možné úniky tajných státních informací, což se jim, bohužel, povedlo (ropná ložiska ve Venezuele a na Blízkém východě). Je to hned na začátku filmu.
  Zajímavý film je i Spiknutí s M. Gibsonem nebo i Profesionál s J.P.Belmondem nebo Síť se Sandrou Bullock.

  OdpovědětSmazat
 8. Pro anonyma 11:17 jak se mýlí. Fukušima: Probíhající jaderná katastrofa, která se nikdy nezastaví. Pondělí 18. března 2019.
  https://beforeitsnews.com/v3/japan-earthquake/2019/2447499.html

  OdpovědětSmazat
 9. ČT24, Světlana Witowská, tuším předchozí sobotu, zpravodajství krátce po devatenácté hodině - přibližně: Poslanec Vondráček se zúčastnil oslav agrese Ruské federace vůči Ukrajině ...
  ČT neděle večer, pořad o Adolfu Hitlerovi: SSSR 14 dnů po napadení Polska Hitlerem zabral ... hm, 14 dnů, že? Nebo po pádu Varšavy? A jak potom byly dosažené linie korigovány? Jak se podílel Slovenský štát? Jak byla utvářena předchozí historická území? Orwel: "Kdo ovládá minulost, ovládá budoucnost. Kdo ovládá přítomnost, ovládá minulost" Všeho do času, samozřejmě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U Fridrichové taky. Klasické vylhané bláboly televizní Kalouskovize.

   Smazat
 10. 3:44 A co je špatné na textu -Poslanec Vondráček se zučastnil oslav agrese ruské federace vuči Ukrajině- Vždyť je to do puntíku pravda, tak co se rozčilujete! Rudej šmejd Vonráček se nezapře, ještě horší je jeho fotr. HNUS.

  OdpovědětSmazat
 11. 17"14 Špatné je to, že jsi nevzdělanec a neumíš číst, protože tam byl poslanec Ondrášek, ty HNUSE. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 12. Byl jsem z Tebe tak rozčílený, že jsem to jméno popletl
  a proto oprava : Ondráček. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebyl jsi rozčílený, jsi prostě lopata, která kolem sebe kope, čpí sýru a smrdí hnojem. Při tom všem tato lopata nese nápis pravda a láska proti lži a nenávisti. Tohle jste vy kavárníci postižení animozitou

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.