Reklama

pondělí 6. května 2019

Porošenkovy zločiny již vyšetřuje zvláštní skupina

Petro Porošenko, ukrajinský prezident
-rp-
6. 5. 2019 Newsone.ua, Vesti.ru a PrvníZprávy
Na Ukrajině i v zahraničí již působí „neformální skupina lidí“, jejímž úkolem je postavit před soud současného prezidenta republiky Petro Porošenka a jeho nejbližší spolupracovníky.
Podle novinářky Světlany Krjukové, zástupce šéfredaktora webu Strana.ua, se tito lidé budou zabývat "systematickým sledováním současné mocenské elity ".

Účelem této práce je donutit ukrajinské soudy a vyšetřovací orgány, aby obvinili Porošenka a jeho nejbližší spolupracovníky, řekla Krjuková v programu „Opozice“ na ukrajinském televizním kanálu NewsOne. Skupina má podle ní dostatečné intelektuální a finanční zdroje, a pokud ví, již přitahuje velké soukromé detektivní společnosti, aby vyšetřovaly offshore společnosti, nemovitosti a účty Porošenka a jeho kliky v zahraničí.

Podle Světlany Krjukové je část týmu na Ukrajině, druhá část je v zahraničí, a to jsou „lidé s maximální efektivitou a neveřejnou rozmanitostí“, kteří se „nestarají o pověst“. Tito lidé mají v úmyslu provést své vyšetřování bez ohledu na ukrajinský systém spravedlnosti a rozhodnutí zvoleného prezidenta Zelenského.
Saakašvili: Ponechat Porošenka na svobodě by byla chyba!
Již dříve ukrajinská média obvinila Porošenko z vraždy svého staršího bratra Michaila. Podle moldavského politika Renato Usatii, od roku 1996 do roku 2004, se současný ukrajinský prezident angažoval v přivlastňování si akcií velkých podniků v sousední republice. Michail s ním spolupracoval, ale v roce 1997 nečekaně zemřel za nejasných okolností. Podle jedné verze zemřel při autonehodě, podle druhé se utopil. Renato Usatij dokonce dokument ukázal: kopii rozhodnutí státního zastupitelství, která potvrzuje účast současného prezidenta Ukrajiny na vzniku řady organizovaných zločineckých skupin v Moldavsku a na organizaci vraždy Michaila Porošenka.

12 komentářů :

 1. Nejdůležitější je skutečnost, že Porošenkovi zakázali vyjíždět za hranice země! A to dokonce i na anonymní ukrajinské pasy (na fiktivní příjmení), které používal při soukromých výletech. Ještě štěstí, že ho u sebe nechce žádná země, jejichž pas má pochopitelně také. Asi mu zbývá jediná možnost, za Janukovyčem k Putinovi :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli je to tak, tak po dlouhé době je to skvělá zpráva!

   Smazat
 2. Přeji prasečenkovi doživotí aspoň si nebude užívat v exilu miliony od us páníčků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kriminál? jako tehdy ta Julča s karavájem na kebuli? ANO, TA JULČA CO UMÍRALA NA KRIPLKÁŘE, ABY PO PŘEKROČENÍ ŠENGENSKÉ HRANICE VYSKOČILA ZDRAVÁ => LURDY HADR! Šengen je ten správný zázrak. - Porošenko by v base mohl napsat veledílo "MŮJ BOJ ZA DEMOKRACII NA UKRAJINĚ"! Zavřít toho politika by přeci byl RYZÍ ANTISEMITISMUS!

   Smazat
 3. Ta vyšetřující skupina Porošenkovo zločinů je asi na stejné úrovni jako byla parlamentní komise v Česku na církevní restituce . A taky toho tolik vyšetří .Jedna známá poučka říká toto : Pokud chcete nějakou kauzu zamést pod koberec , vytvořte k tomu vyšetřovací komisi .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co je to dvouhrbý velbloud? Dostihový kůň navržený komisí. Co je jednohrbý velbloud? Dostihový kůň po zásahu racionalizační komise. Co je to křeček? Dostihový kůň po zásahu parlamentní komise.

   Bůh věděl, proč největším šmajdům říkáme komisař.

   Smazat
  2. 14:53 Skvělé.

   Smazat
 4. Jde pouze o souboj dvou ukrajinsko-amerických skupin. Zlepšení podmínek pro lidi, opět v nedohlednu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak jistě, ale aspoň se požerou.

   Smazat
  2. Když ta přetahovaná o ukrajinské rouno začne škodit ostatním, americký rabín je umravní.

   Smazat
  3. Kdo koho umravní se ještě ukáže, ti nemravní a neetičtí, natož ti zločinečtí, budou v každém případě tahat za kratší konec. No a miliony v exilu o ty se zápaďáci zaručeně dobře postarají, aby si Prasečenko nemusel zbytečně dělat starosti, žádné peníze, žádné starosti. Teď si bude muset spíše hlídat svůj krk. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
 5. Petříček se už chystá znova na Ukrajinu.Vezme sebou Štětinu,Fialu,Trautumberka,Kalouska a Pospíšila.Taková elita,která se vyzná. To nemohou dopustit.aby na vychvalovaného Porošenka někdo připravoval žaloby.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.