Reklama

úterý 7. května 2019

Pozdravem „Bílá síla“ zdravili při inauguraci noví estonští ministři

Z inaugurace
-rp-
7.5.2019 Independent.uk a PrvníZpravy
Nová koaliční vláda Estonska vyvolala mezinárodní znepokojení poté, co dva z jejích nových ministrů kabinetu tento týden použili při inauguraci pozdrav „Bílá síla“.


Mart Helme a jeho syn Martin, oba z krajně pravicové estonské strany EKRE, použili gesto, které je populární v nacionálních kruzích.


Další ministr ze stejné strany EKRE, Marti Kuusik musel odstoupit po jednom dni v úřadu, na základě obvinění z domácího násilí.

Nová vláda, která se ujala funkce v pondělí, je vedena liberální stranou „Estonská strana středu“. V rámci koaliční dohody dostala pravicová strana EKRE pět ministerských míst za podporu Estonské centristické strany.

Bývalý estonský prezident Toomas Hendrik Ilves vyjádřil své znepokojení nad tím pozdravem ministrů „Bílá síla“.

„Udělali to před celým diplomatickým sborem při slibu na slavnostním ceremoniálu a to určitě dalo diplomatům materiál aby měli o čem psát domů,“ řekl a dodal, že z incidentu byl „zděšen“.

Významný bývalý švédský premiér Carl Bildt řekl: „Opravdu mám strach, když vidím toto chování dvou členů nové vlády v Estonsku.“

Strana EKRE zaznamenala poměrně výrazné výsledky v březnových všeobecných volbách v Estonsku, kde získala 17,8% hlasů díky programu proti přistěhovalcům, partnerství stejného pohlaví a feminismu.

V programu má také strana EKRE referendum o členství v EU, ale tvrdí, že nechce odejít.

EU je v Estonsku nesmírně populární: průzkum Kantar minulý týden ukázal, že 89 procent lidí by hlasovalo pro setrvání v EU a jen 11 procent by chtělo odejít.

Estonsko od svého vstupu do EU v roce 2004 zaznamenalo rychlý hospodářský rozvoj, kdy se jako bývalá východoevropská země změnila na high-tech severskou zemi.

Je černá čokoládová kachna skrytý rasismus? Supermarket se omlouvá

Údajný bílý supremacistický symbol použitý dvěma ministry, který se podobá „OK“, má svůj původ v on-line americkém alt-right hnutí.

Toto gesto má pozitivní i negativní význam. Dříve v anglicky mluvících zemích gesto znamenalo OK, vše je v pořádku. V současnosti začali tento pozdrav používat krajně pravicové strany. Použil ho také podezřelý ze střelby v mešitě Christchurch u soudu.

21 komentářů :

 1. Prý tento pozdrav bude povině použivat Štětina a strana co ho nominuje za pomoci pražské kavárny,kde všichni zdědili po fotrech z Wehrmachtu dva blesky.

  OdpovědětSmazat
 2. Honolulu a co Venezuela. Měly by jste jim tam poslat tu vaši demokracii ala Lybie, Syrie atd. To by se nažraly.

  OdpovědětSmazat
 3. 7:26 - Tam, (Venezuela), je to absolutne hrozne ! Tam neni ani chleba !
  Tak to dopadne , kdyz se ujmou moci utopisticti Socialiste !

  Kdyz Amerika zasahne, tak je bude muset vsechny zivit !

  Ja bych to nechal vyzivovat a opravit Rusum a teprve potom, az vse bude fungovat, tak bych na zaklade Monroe Doktriny Venezuelu osvobodil !

  Nase autority odmitnou moje napady, jako vzdy, ale nakonec budou jednat podle nich ! Jsem zvykly na uspech meho
  usudku !
  Proto jsem ozdoba republikanske strany !
  nick honolulu - napsal se skromnosti v srdci !

  ------------------------------------------------------------

  Lybie a Syrie, jejich vzajemne valky, jsou dobre pro nas Katoliky ! Tak prestante ronit vase slzy krokodilu !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, ani se nedivím, že tyhle tvoje přihlouplé pitominy redakce maže. Je to jako uklízet zvratky po notorikovi.

   Smazat
  2. Honolulu jen papouškuje po Fox News. Sám ve Venezuele nebyl, nikdo z jeho známých tam nebyl. Honolulu je prototyp amerického pitomy, který věří "svým". Tak to bylo okolo Vietnamu i okolo Kuby. Americká hloupost a neinformovanost za sebou zanechává statisíce mrtvých po celém světě.

   Smazat
  3. 19:37 - Nemluv za me ty IDIOTE !
   Moje "udrzbarka" je z Venezule ! Samozrejme, ze tam nepojedu ted, Socane , ani ona tam nechce i kdyz tam ma rodinu.

   -----------------------------------------------------

   Vy Socialiste a Komuniste jste znicili milliony zivotu !
   rika NICK HONOLUL;U

   Smazat
 4. Zase je někdo zděšen. Stačí se podívat do historie a zjistit co byli Estonci, během druhé světové války, zač. Oni se jenom vrací ke kořenům, otázkou je kdo to odnese. Naposledy to byli židé, pod patronací Němců se projevili jako vysoce výkonní a barbarští zabijáci. Pokud si troufnou na tamní Rusy dostanou na budku a celý "demokratický" svět bude opět plakat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:25 Oni ti pobaltský fašisti jsou všichni stejní.

   Smazat
  2. Kdo to odnese není otázkou. Odnesou to Estonci, a zřejmě definitivně.
   Mik

   Smazat
  3. Proběhla tam na rozdíl od čecháčkostánu důsledná dekomunizace! Český loupeživý bachratý komunizmus vznikl a trvá jako vazalství vůči feudální Moskvě, bez ohledu na to, jaký satrapa ji zrovna ovládá a jako vlajkou zrovna mává. Ubozí, kolaborantští a neschopní Švejci a modroknížkoví Čecháčkové se potřebují schovat za sukně někoho silnějšího a přitom kulturně zaostalejšího - aby vůči němu neměli mindráky (jaký mají vůči Západu). Chybí nám opravdový vzor, jako je např. pan Bandera, který stmelil ukrajinský lid proti agresivní rusifikaci. A dík němu jsou Ukrajinci dnes jediní opravdu árijští Slovani, ale ta je bohužel i tíhne dolu - ke korupčení. Nicméně jsou houževnatí, včetně děfčat! Putler je nezlomí - https://www.youtube.com/watch?v=iwUknDRq9uQ

   Smazat
 5. No dal bych si pozor i na pozdrav Skautů, kde jasně silnější(palec)utiskuje slabšího(malíček)a tři ostatní (prsty)na to jen zírají...Ve škole nás učili, že při pozdravu nesmí být ruce v kapsách. Asi to poruším. Člověk nikdy neví aby se nějakým nevhodným gestem nestal nevinně sympatizantem někoho nevhodného... M.R.

  OdpovědětSmazat
 6. Vždyť toto gesto dělá pořád Trump!

  OdpovědětSmazat
 7. Co by se ještě dalo čekat od Pobaltské marky?

  OdpovědětSmazat
 8. Ten pozdrav znamená úplně něco jinýho, ne ždnou "bílou sílu". Je to vyjádření čísel 666 (za sebou, palec a ukazovák jsou bříška čísel a roztažené 3 prsty vršky čísel). Je to znak kabalistů-satanistů, číslo satana. Vyjadřuje tak svoji příslušnost k ojebávačům kozlů - chazarům, kteří tvoří základ židokabalistů v USA. Patřili k nim i všichni prezidenti, spolek lebka a hnáty, ilumináti a podobná verbež. Deep State US.
  https://www.youtube.com/watch?v=rN8SfyQlcbs&t=2739s

  OdpovědětSmazat
 9. S krajně pravicovými politiky a stranami,pokud nejsou protirusky zaměřené nemá Václav Dvořák či Ivan David žádný problém...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A když si pustíš tato slova (jsou tam ruský titulky) - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   ... zjistíš že de facto tam shrnují program NR převedený na české reálie. Jenže na rozdíl od místních užvaněnců oni pro to něco i reálně dělají!
   A co dělá banda místních užgryndanců včetně lŽIDvořáka? Žvaní podle putleroffských rasozrádných notiček z Kremlu! Kdyby Putler zejtra konvertoval k islámu (a nemá k tomu podle jeho některých projevů daleko), tak první přiběhnou lŽIDavid a v závěsu za ním lŽIDvořák s koberečkem a budou řezat makovicemi o podlahu jak diví! Jsou to vlastně strašně ubozí lokajíci! Chtěj měnit národ, ale to je lžisračka, páč jak jsi sám lŽIDavid jednou přiznal na nějaký tý panelákový diskusi, jeho příslušníkem by se v podstatě mohl stát kdokoliv, kdo se k němu přihlásí a bude aspoň předstírat sdílené "národní hodnoty"! Ale jen rasu nikdo předstírat nedokáže - jeden pedofilní negr se o to pokoušel a upadl mu frňák! Příroda takový věci nedopouští! A esi si to přiznává až dnes kdy kandiduje, ptám se, není pozdě?

   Smazat
 10. Děsí vás vítězství nacismu tam či onde ve Světě. Divíte se po zkušenostech s německým nacismem a 2. světovou válkou? Ale to je přece směřování celé EU a Bruselu se Štrasburgem. Nevzpomínáte si, vy starší, jak pak bylo jednoduché ovládat lidské stádo zblblé propagandou, jak krásně kvetlo přesvědčení o nadlidech a podlidech, jak se dařilo boji proti židobolševismu, jak se jako kolečka salámu snadno vyráběly Lidice po celé východní Evropě, jak se kradlo kulturní bohatství, vykrádaly galerie, muzea - ostatně své znají také z nedávna z Mesopotámie! - A tak dnes profesionání lháři z ČÉTÉ obrací naruby historii - Goebbels by z nich měl velkou radost, jako z učenlivých žáků - a dozvídáme se jak třeba USA vykradly archivy a poklady ve Štěchovicích - pardon, jak Rudá armády hledala Monu Lisu v Drážďanech.

  OdpovědětSmazat
 11. Hitlercici a NEO-NACISTE se rapidne mnozi vsude !
  A vy v Cesku pro vasi mentalni zakrnelost a neiformovanost NEVITE, kdo to vsechno plati !
  Ja to vim, ale ja vam to NEREKNU ze zlomyslnosti.
  Kdyz vsechno mazete, tak si NASERTE a divejte se do kristalove koule , jako knezna Libuse !
  honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lulíne vypadá to, a to spíš mluvím k ostatním normálním účastníkům diskuze, než k tobě, že už ti docela hráblo. Asi by nás jako svůj původní stát neměl srát, pokud se tady chce léčit, u Ušáků by se asi nedoplatil. Hej hou rudý dědeček.

   Smazat
  2. 23.11 My to také víme a také to neřekneme. Pro vlastní bezpečnost! Už jste se podíval pod lustr, jestli tam neodposlouchává nějaký ILUMINÁT?;-)

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.