Reklama

čtvrtek 23. května 2019

Pravda o čínské špionáži a telefonech Huawei. Jak šmírují svět a co dokáží, když nedáváte pozor a hrajete pod mrakodrapy třeba člověče nezlob se. Apple se propadá, šlape mu na paty OPPO

23. 5. 2019    hoppner
Se svou troškou do mlýna k válce USA proti telefonům Huawei přispěl čínský diplomat s vtipným jménem Čao. Ze svého bytu v 15. patra mrakodrapu v pákistánském Islámadádu natočil video novým telefonem Huawei P30 Pro. Dodejme, že v Pákistánu byl dopaden bin Ládin, který prý tak trochu řídil letadlo 11. září.


Diplomat kamerou telefonu Huawei P30 Pro zabíral ze svého balkónu dva chlapce, jak dole na ulici hráli deskovou hru. Chlapci nejdřív vypadají jako malé tečky, ale když Čao použil zoom, kamera zaostřila až na figurky na šachovnici. Něco takového Apple, který je americkou ikonou, nedokáže. Co neumí ani Huawei je poznat, co to je za hru. Na figurkách jsou nějaké znaky, možná tajný kód, pomocí kterého si čínská rozvědka předává zprávy. Zřejmě jde tedy o špionážní hru.

Úžasné! Zoom z 15. patra mrakodrapu pomocí nového mobilu Huawei.

„Huawei P30 Pro má širokoúhlý displej, foťák s rozlišením 40 megapixelů a 50x optickým zoomem,“ doplnil Čao a dodal, že není divu, že je Amerika z nového telefonu Huawei šílená, protože nové telefony Huawei jsou také šílené. Huawei P30 Pro je v prodeji od letošního března a láme rekordy.

Některá česká média a jejich mladí redaktoři nepochopili, že zpráva a video je šikovnou reklamou na nový mobil (pozor, není to trik, ten mobil je opravdu úžasný) a zprávu stachanovsky šířili jako že „čínský diplomat usvědčil Čínu ze špionáže“. Například Blesk ZDE

Mezi USA a Čínou zuří obchodní válka nejen co do kvality „národních“ telefonů (Huawei vs. Apple), ale především o to, jestli USA Číně vyfoukne sítě 5G, které mají znamenat revoluci. Čína to umé lépe a levněji, tak do toho jde USA pěkně ideologicky. Hysterii kolem bezpečnosti se podařilo rozpoutat v mnoha zemích včetně ČR, ale ne všude jsou tak naivní (například Velká Británie ZDE nebo Belgie ZDE). Ale kdo ví, mění se to každým dnem a vadnoucí firma Apple (RIP Jobs) se drží jako ratlík nohavice a nejde odehnat. Evropské zakázky 5G je možná poslední záchrana pro kdysi módní a průkopnickou firmu Apple.

Ve světovém žebříčku je národní chlouba USA Apple už třetí za Samsung (Jižní Korea) a Huawei (Čína). Na paty mu šlape OPPO (Čína), Xiaomi (Čína) a Vivo (Čína). Pro úplnost dodejme, že Xiaomi znamená čínsky „malá rýže“. Čti „šaomi“.

Apple se propadl na tří místo na světě, šlape mu paty Xiaomi, Vivo a Oppo

Podrobnosti o aktuální prodejnosti na světě ZDE

USA dokonce daly Huawei na černou listinu, což firmě znemožňuje kupovat americké součástky bez souhlasu vlády USA. Jeden z ideologických argumentů proti Huawei používá Apple, zájmově napojený na vládu USA, že je Huawei zájmově napojená na vládu Číny.

Americká gigant Google v koordinaci s vládou USA dokonce zastaví firmě Huawei některé služby pro uživatele jako mapy, nebo gmail. ZDE Je to zoufalý krok, který může stát Google miliardy. Huawei už vyhlásila, že vyvine vlastní aplikace. Největším vyhledávač v Číně je Baidu (66 %), Google paběrkuje (2 %) ZDE.

Karta o bezpečnosti je komická, protože iPhony (Apple) se montují v Číně. ZDE

Pozn. red. I. D.: Před dvěma týdny jsem si byl v Praze něco koupit v obchodě s mobilními telefony. Ptal jsem se pak prodavačů, o kolik poklesl prodej mobilů firmy Huawei. Oba shodně konstatovali, že vůbec žádný pokles zájmu o mobily firmy Huawei nezaznamenali. Prodávají se pořád stejně. Tak obrovský je vliv mainstreamové propagandy na kupující.

viz také ZDE
Nejnovější ZDE  a ZDE 

68 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8.11 - jsi hulvát a …. kde máš svojí hlavu tě ještě nenapadlo, až si doplníš vzdělání, potom dávej své "rozumy". Jsi chudák, lituji tě.

   Smazat
  2. Uvedl jsem fakta. A tvoje lítost nade mnou mě sice vážně dojímá, ale nech si ji raději pro své fakany. Potřebují ji jistě 1000x více.

   Smazat
  3. Pepek Vyskoč8:11,8:37 náš Alzáckej skřehotající přiblblej zelenej pidimužíček se nám předvedl. Teď vytáhni svou zelenou hlavu z Americký řiti firmy aple, ale bez toho, abys pořád skřehotal ty svý výblitky.

   Smazat
  4. 8:11, nelíbí se mi obchodní praktiky sankcí a ultimát, jak to zejména v poslední době dělá USA, ale když přihlédneme k Číně a jejímu neustálému porušování copyrightu, který následně bezostyšně vyhlásí za svůj, nemají si moc co vyčítat. Co se týká "Velkého bratra", v tomto Amerika silně za Čínou zaostává. Čína špehování a kategorizaci obyvatelstva dovedla téměř k dokonalosti.

   Nemyslím, že Huawei, který má reklamy úplně všude, a loajalita vlastního obyvatelstva je vysoká, stejně tak i jeho kázeň, by se měl nějak extrémně obávat. Možná přijde o nějaké peníze, ale technologická výhoda 5G je extrémním lákadlem. Spíš se budou ostatní snažit dostat k podílům na zisku z Huawei, než ho zničit.

   Smazat
  5. Re (08:11):
   Aha!, takže dr. David?
   Jen pár titulků odjinud ..
   A. Huawei září na mizerném trhu smartphonů. Apple a Samsung se třesou
   Zdroj: https://www.idnes.cz/mobil/tech-trendy/prodeje-smartphonu-2018-svet.A190204_132600_telefony_jm
   ---
   B. Čínský Huawei v Česku loni zvýšil prodej mobilních telefonů o 19 procent. Prodal jich přes půl milionu
   https://byznys.ihned.cz/c1-66433790-huawei-v-cesku-loni-zvysil-prodej-mobilu-o-19-procent-prodal-jich-pres-pul-milionu
   ---
   C. Velká věc, Huawei to dokázal a předběhl v prodejích smartphonů Apple
   Zdroj: https://www.idnes.cz/mobil/tech-trendy/prodeje-smartphonu-druhe-ctvrtleti-2018.A180801_044728_mob_tech_ada
   ----
   ... kdo by to před nějakými 10 lety řekl?! A jako to bude za dalších deset? ...
   Jste to vy, kdo by měl svou hlavu vytáhnout. Nebo uvnitř vyčistit od mediálních sraček.

   Smazat
  6. Opluštile,
   mě nezajímají bombastické titulky, které mají přilákat čtenáře, ale fakta. Takže ještě jednou, přehledně pro extra retardované:

   1) Tržby za rok 2018:
   Apple.....266 miliard dolarů (opět nárust oproti roku 2017)
   Huawei....105 miliard dolarů

   2) Zisky v roce 2018:
   Apple.....71 miliard dolarů (opět rekordní zisk)
   Huawei....10.7 miliard dolarů (pouhých 15% zisku Apple)

   3) V suverénně největším obchodě s mobilními telefony v ČR, Alza, je z první desítky 7 Samsungů, 3 iPhony a NULA! Huaweiů.
   První Huawei je až na 15. místě.

   To jsou prostá fakta, to je prostý popis aktuální situace.
   Jestli je Apple "vadnoucí firma" která nutně potřebuje záchranu", jak blekotá snaživý propagandista v článku, na základě těchto faktů posuďte sám, pokud na to máte kapacitu.

   Smazat
  7. 14:25, Apple už jednou mělo na kahánku, ale dostali se z toho. Což je dobře, protože jinak bychom se možná k něčemu jako iPhone nikdy nedostali, to je jejich realizovaná vize. Samozřejmě není žádnou vadnoucí firmou, právě naopak. Jenže tady jde o něco jiného, a to o technologie 5G a potenciál této inovace, která je nejlíp rozpracována Huawei.

   Právě tato inovace by mohla významně navýšit podíl produktů této firmy na světových trzích, která je dnes světovou dvojkou v prodeji smartphone. Není třeba zapomínat, že možná v ČR má podíl zanedbatelný, ale v miliardové Číně je jednotkou. Tržby a zisky jsou extrémně vysoké, a je úplně jedno, že firma Apple má zisky vyšší. Applu, přesněji USA, nevadí Xiaomi, Ericson ani Samsung (světová jednotka smartphone), ale zrovna Huawei kvůli inovačnímu potenciálu.

   Ovšem ani to by nebyl problém, pokud by Huawei byla klasická akciovka s obchodovatelnými cennými papíry. Jenže není a to už problém je. Nelze ji koupit, musí se blokovat a pokusit do té doby vyvinout něco vlastního. Aby toho nebylo málo, Čína ovládá 85% zpracovatelských závodů na vzácné minerály používané právě v mobilních komunikacích. Dodává je i svým konkurentům, takže má další páky na udržení své pozice, což je pro USA velice nepříjemný fakt. Další pákou je ta nepříjemná věc, že blokáda dodávek některých čipů a dalších součástek poškodí samotné dodavatele, a to celkem významně. Je to obchodní válka a vše je vzájemně propojené. Obvykle docházelo k dohodám, uvidíme, co vznikne z tohoto.

   Smazat
  8. Re (14:25):
   Mě také ty titulky neomračují!, anonyme.
   Jen být vámi, ještě bych se i zamyslel nad vývojovým trendem.
   Již jsem vám výše odpověděl v tom smyslu, že jen málokdo ještě před nějakými 10 lety věděl o čínské Huawei. Dnes již ví. každý. A zítra?, a za dalších deset?
   Svět včerejších druhořadých se rychle vyvíjí, ale to víte i vy ...

   Smazat
  9. Pan Opluštil má pravdu. Pamatujete, vy dříve narození, na první japonské tranzistoráky? Tesla je vzápětí vyráběla také, vlastní konstrukce a lepší.
   Ale Japonsko Evropě, nejen nám, uteklo velkým fofrem.
   Vidím, že i Čína akceleruje stejným směrem.
   Jen Evropa je rozdělena pitomci, kteří slouží odcházející supervelmoci a nemyslí na evropskou budoucnost. Obdivovatelé a slouhové páníčka za oceánem jsou dnes na vině, jako dřív byli na vině komoušové! Zaostáváme, protože jsme nesvéprávní, nesamostatní, nemoudří!

   Smazat
  10. 17:05, no právě. Kde byla Evropa před dvaceti, třiceti lety a kde je dnes? Je to ohromná škoda, protože ještě stále má velký potenciál. Bohužel, značná část vysoce kvalifikované populace odchází do USA a dnes už i do Číny.

   Také jsem zde posledně připomněl tento fakt, že čínské značky ještě donedávna nikdo neznal, ale zdejší zastydlí rudobijci mají optiku zaostřenou jen podle naprogramované fazony. Bohužel, i v evropských orgánech a vládách sedí podobní, kteří buďto z blbosti anebo za peníze vedou celý kontinent do zkázy někam na periferii. Přitom se jedná o starý trik anglosasů, oddělit západ a východ Evropy, nechat ji krvácet ve vlastních sporech, aby se nemohla věnovat ekonomické a technologické kooperaci napříč Eurásií.

   Smazat
  11. Pro: Anonymní 23. května 2019 14:25 Souhlas. Jen menší detail. Apple sice nyní dostal po čumáku... - pro něj důvod se nad sebou zamyslet, ale jde o kolos, co neprodukuje jen mobilní telefony... Čím je unikátní objektiv Huawei je, že nějakého Číňana napadlo naskládat foťák zrcadlovku na plocho do mobilu, jednoduchý nápad... technické detaily si najděte na netu...

   Smazat
 2. Kamarád včera vrátil do alzy telefon od aplu a k tomu jejich aple4k iptv box...větší krámy a shity neviděl. Koupil Huawei P30 a tomu iptv box s procesorem hisilicon od strýčka si...a prohlásil aple krámy mi nesmí překročit práh domu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Joo, pohádky o "kamarádech" jsou nejlepší.
   Fakt, že lidé po celém světě jsou ochotni utrácet za iphony 2x více než za čínské telefony, právě pro jejich spolehlivost a ovladatelnost, kompatibilitu a uživatelskou přívětivost, hovoří jasně.

   Smazat
  2. 8:25, ono to vyjde nastejno, a čínské (jap,kor) výrobky bývají univerzálnější. Ale Apple je Apple. Lidé si prostě rádi připlatí za značku a zároveň je nutno říct, že všechny tyto progresivní inovace pochází od Apple. Nebýt vizionářů této firmy, možná bychom dosud ťukali do klávesnice, a vůbec kdoví kde bychim v oblasti komunikací byli.

   Smazat
  3. 10:08 vy nevíte, že poznání a technika dospívá k bodům, kdy inovace visí ve vzduchu a je otázko možná i dnů, kdy kdo přijde jako první a proto uspěje. Telefon, jiskrová telegrafie, žárovka, spalovací motor, s ním automobil... a kde jsou některé ty firmy? Když, tak zůstaly jen loga a obchodní značky...

   Smazat
 3. Jo a google, že "paběrkuje s 2%"? No to bude, vy idioti, asi tím, že je ve "svobodné" Číně blokovaný. Stejně jako Facebook a pod.

  https://connect.zive.cz/clanky/google-zvazuje-navrat-do-ciny-na-to-zapomente-varuje-nejmene-tisicovka-jeho-inzenyru/sc-320-a-194666/default.aspx

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:20, no to víš. Někdo blokuje Gůgla ve své vlastní zemi s tím, že povolí jeho distribuci jen za konkrétních podmínek, a někdo vyhrožuje extrateritoriálně svým "přátelům" sankcemi, pokud budou obchodovat s Čínou. Nejen kvůli nějakému vyhledávači, Číňanům většinou skutečně stačí Baidu, ale hlavně kvůli nové 5G technologii, která by vymrštila Čínu o dvě patra výše. Ani to by nevadilo, naopak, jenže Čína se nehodlá dělit a to se neodpouští. Jde jen o prachy.

   Smazat
  2. Google je cenzorský hajzl. Na webech, kde se píše kriticky o USA blokuje reklamu a tim se je snaží vyhladovět. Je to jeden zajebaný nástroj globální dominance emerických imperiálních gangsterů.

   Smazat
 4. 8:11
  Doopravdy hloupý útok na pana Dr. Davida. Prostě si jenom udělal srandu z nemotorné politiky USA. Pravdou je, že většina věcí z oboru počítaču se dováží z Číny.Hloupoučkému pisateli to může potvrdit každý ajťák.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že se odněkud něco dováží neznamená vůbec nic. Zásadní je kde se to vyvíjí a kam plynou zisky z prodejů.
   To hloupoučkému pisateli 8:23 potvrdí každý ajťák.

   Smazat
  2. 8:28, je pravda, že JV Asie opravdu mohutně pokročila, a dá se říci, že v mnohém už předčí Evropu, ale je pravda, že USA, které už dávno naběhli na postindustriální éru, jsou stále bezvýhradně dominující prakticky ve všech vědních a vysokotechnologických oborech, včetně základního výzkumu. Věda, technologie, finance, služby. To jsou dominantní obory, kde je Amerika prakticky nedostižná a ještě dlouho bude.

   To, co se kvůli zisku zanedbalo, a co se snaží Trumpie dostat zpět do země, je běžný průmysl. V USA se ponechala pouze výroba potravin, a většina hlavně té "těžké a špinavé" produkce, včetně celých sektorů lehkého průmyslu se převedla do zahraničí. Myslím, že není těžké si představit, jaký účinek to mělo na běžného občana USA. Není každý špičkovým chemikem nebo programátorem, a ani každý není třeba hostinským nebo řemeslníkem se svým vlastním byznysem. Hodně lidí se zaměstnává a to nemluvě o tom, že být do značné míry závislý na dodávkách třeba oceli nebo základních chemikálií, není zrovna bezpečné.

   Smazat
 5. tak potom prečo tá reakcia USA a spol, nolen povedz nám to - lebo sú drahí ...

  OdpovědětSmazat
 6. Tak nám ve včerejším Právu radil Juncker, jak máme zítra volit, například, že je potřeba se postavit nacionalistům, ale především, že společně toho dosáhneme nejvíce a jako první jmenoval ochranu před technologickými giganty. Copak asi měl na mysli? Až pak jmenoval ochranu hranic, uzavírání dohod a čištění oceánů od plastů. Tak takhle ti papaláši uvažujou.

  OdpovědětSmazat
 7. Mě fascinuje, co se po ránu vyrojilo cool ajťáků, kteří se musí prsit nad rudými dědečky. To je fakt dojemné. To je jakoby nějaký rudý dědeček šel prudit na server pro chytré ajťáky. Proč to ti malí šmudlové dělají? To je mezi svými neoceňují, tak si musejí dodat převahy tady?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Mezi svými" ajťáky se nepublikují takové chujoviny jako tady, na které by bylo třeba reagovat.
   Je příznačné, že rudí dědečkové nazývají fakta "pruzením". Nemáte vzdělání, znalosti, jen hloupou ideologii, kterou když vám někdo fakty nabourá, tak se zmůžete pouze na agresivní výkřiky..

   Smazat
  2. 8:45, sorry, nejsem "rudý dědeček 8:36", ale než začneš plivat na dědky jedovaté sliny a urážet je, měl by ses pokusit o normální vlastní analýzu k diskutovanému tématu, "ajťáku". Takhle vypadáš jako obyčejný troll nevalných kvalit, protože nic konkrétního kromě nadávek na čínské rudochy a hloupé dědky jsme od tebe nečetli.

   Smazat
  3. Rudí dědečkové a babičky, na rozdíl od "chytrých" mladých ví, že svět se dostal do současného stavu právě díky odcházejícím generacím. Ta přicházejíci si jen neoprávněně a z hloupé namyšlenosti přisvojila jejich výsledky za set-let vývoje.

   Smazat
 8. https://youtu.be/knwSe9B73EQ 5g usssa ..?? https://youtu.be/WmZcEeNukJY 5G rudá číná... ha ha..a čína začne embargo na vzácné zeminy a fašington nevyrobí žádny čip..??
  Zdraví rudý dědek...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud mají vlyv na dovoz vzácných zemin, mohly by Číňané oplatit podrazákům v mezinárodním trhovém nezpolitizovaném hospodářství jejich podpásovej úder.

   Smazat
  2. A Rusové by se mohli pridat s návrhem titanu a Amíci daji svému leteckému a raketovému na čas odpočinkové volno.

   Smazat
 9. Divím se, že tady administrátor nechá takového vypatlaného dementa bez vlastního mozku - 8.11
  takto řádit. Nejspíš je to nepřátelský troll, placený
  USembassy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není dělat nad takovýmy šmejdy konspirační teorie. Nač je potřeba tak vysoko cenit? Tyhle skřehotající zelené kreatury od Alzy. Karta se obrací, v Číně jde vývoj kupředu, fanatici v šedém obleku s rudými hvězdami tam mizí, zatímco Europa se proměňuje v technologický skanzen a plní se totalitnímy týpky na amerických a západoevropských univerzitách, kde již dávno zvítězily zločinná politická korektnost, přiblblý feminismus, klimatické šílenství, pomatený genderismus i jiné. A tenhle trolujíci blbeček na kterého reagujete, je toho zářným příkladem.

   Smazat
 10. Lidí,vyserte se na toho rádoby auťák a znalce Applu,je to jen provokatér,mozna ani dokonce žádný mobil nevlastní.Jeho životní radosti je prudit protože nic jiného neumí.Je to normální pubertak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prudění asi nebude jeho životní radostí jako spíše obživou.
   Pokud nás naše média nešidí, pak Huawei je světovou dvojkou za Samsungem a před Applem.

   Smazat
 11. Tak propaganda mainstreamu nezabírá ono se není čemu divit když je Huawei levnější a lepší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Částečně možná levnější, jestli lepší, to si vubec nejsem jistý. Ale je celkem vtipné, že čím víc se budou tím škaredým Huawei zaobírat, tím víc lidí to přitáhne už jen že zvědavosti.

   Teprve nedávno spousta lidí, kteří se absolutně nezaobírají technikou a ani tomu nerozumí, náhle zjistila, že existuje nějaká čínská firma Huawei, co vyrábí telefony a každý z ní má strach. Tito lidé, kteří v minulosti postřehli, že existují japonské a korejské výrobky (domácí značky), k nim dnes zařadili i Čínu, o níž se dlouho domnívali, že je pouze montovnou, tak jako my. Vskutku báječná reklama a zadarmo.

   Smazat
 12. Americká obchodní válka eskaluje. https://beforeitsnews.com/v3/forex/2019/2480879.html
  Čína zvažuje "Dumping americké státní pokladny" https://beforeitsnews.com/v3/foreclosure- gate/2019/2449903.html

  OdpovědětSmazat
 13. Vraždící migranti, znásilňující migranti... Pravda se vyvalila, Holandskem otřásá aféra:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vrazdici-migranti-znasilnujici-migranti-Pravda-se-vyvalila-Holandskem-otrasa-afera-582500

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A jak nějaká předvolební kampaň souvisí s telefony Huawei?

   Smazat
 14. No, faktem je, že bez americké softwarové výbavy je jakýkoliv mobil neprodejný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ameři se snaží embargovat nový SW Android na přístroje Huawei. Válka pokračuje.

   Smazat
 15. Moc si vážím chytrých a slušných mladých lidí, mají širší rozhled, než my které tzv chránila Železná opona. Přesto jsou mezi mladými mozková batolata, lehce ovladatelná a toho využívají globalisté k politickému boji. Po vyhraném boji následuje moc, peníze a u globalistů navíc likvidace rodiny a státu. Záminka se vždy najde a že je potřeba změny je na bíledni. Jen nás starší (byli jsme v mládí stejní) díky zkušenostem zajímá nejen co měním,ale za co. Proto nejsem tak hr a hned tak mě někdo neukecá. Netěší mne stav premiéra, ale představa, že by se jím stal pan Langer z Jesenice, mne přímo děsí. Vaše bílá stařenka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bílá stařenko, a souvislost s článkem je kde?

   Smazat
  2. To je v souvislosti s diskusí.

   Smazat
 16. No, fanatičtí soudruzi a rusko-čínští vlezdoprdelkové si tady můžou žvanit co chtějí, ale faktem je, že bez podpory US technologických gigantů jako Google, Microsoft, Intel a mnohých dalších, se stane Huaweje regionální produkt.

  A kdo nemá v hlavě nasráno také ví, že tlak na Huawei není nic jiného než součástí obchodní války mezi USA a Čínou, kdy se Trump snaží pouze narovnat nerovné podmínky a Čína na to nechce za žádnou cenu přistoupit.
  Pokud Čína přistoupí na narovnání podmínek, tlak na Huawei bude ukončen.

  Co se týče firmy Apple, tak ta rozhodně nijak nestrádá. Jak tady uvedl někdo výše, jen za minulý rok utržila v přepočtu 5.5 bilionů korun, násobně více než Huawei. Není totiž zdaleka jen prodejcem telefonů (za které inkasuje daleko více než Huawei), ale i mnoha jiných výrobků a služeb.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:42, kdybys nebyl kokot, a za každou větou neurážel všechny, kteří nevlastní v hojném počtu výrobky Apple, tak by se s tebou dalo diskutovat. Ale protože jsi kokot, tak to nejde. Ty vůbec nedokážeš pochopit, že pokud se někomu nelíbí agresivní nátlak USA jak na konkurenty tak na spojence v rámci obchodní války s vysokým rizikem přechodu do války horké, nemusí to ještě znamenat, že se jedná o bolševika, co fandí porušování copyrightu a jiných praktik jenom proto, že to dělá Čína nebo jiný konkurent amerických firem.

   Už ti bylo řečeno, že Apple je gigant, který své místo na slunci dozajista neztratí, byli to oni, kdo přišel se smartphone, ale nemá význam brzdit rozvoj u konkurenční firmy, kterou by se díky 5G technologii Huawei mohla stát. Dnes přijde Amerika s blokádou a sankcemi, čímž poškodí řadu dalších firem. Zazkli výkonnou ředitelku. Co přijde zítra? Útok islamistů na centrálu v Šen-čen, nebo náhodný pád letadla tamtéž? A co mohou očekávat i dnešní spojenci od takového zkurvysyna?

   Smazat
  2. 17:09
   Kdyby tys nebyl kokot, tak bys pochopil, že nějaký Hujahej sám o sobě nic neznamená a je jen kamínkem v probíhající Americko-Čínské obchodní válce. Ve válce zcela oprávněné, kdy USA zcela logicky musí nějak reagovat na nekalé Čínské obchodní praktiky, na umělé oslabování čínské měny apod. Kdy výsledkem je astronomický, 400 miliardový obchodní deficit USA s Čínou. O kradení patentů, autorských práv a know-how ani nemluvě.
   A kdybys nebyl kokot tak bys chápal, že stejný problém, i když v o něco menším měřítku, má Evropa včetně ČR a měli bychom bojovat podobně.

   Smazat
  3. 17:30, no vidíš, že jsi kokot. O copyrightu jsem psal jako o nekalé praxi Číňanů a ty s tím bombasticky vyrukuješ.

   Ale s tím dluhem tos tedy zazdil :D. Takže Čína a možná celý svět může za to, že USA v opojení nad vítězstvím ve studené válce začali s dluhy jako šílení a tedy vlastně bychom jim to měli splatit. Tohle tesat do kamene! Zkus to vysvětlit svému exekutorovi, že za tvůj dluh může ten, kdo ti půjčil, možná uspěješ a pošle na tebe jenom psychiatra.

   Smazat
  4. 19:07
   Co to meleš, ty ekonomický analfabete? Obchodní deficit není dluh, proboha! Tudíž tvé zcestné blábolení o psychiatrech, exekutorech, naší povinnosti cosi splácet, je zcela mimo. Vůbec nevíš o čem meleš, ale o to víc se naparuješ.
   Dodělej si aspoň základku a pak se vrať do diskuse.

   Smazat
 17. Stařenka to popletla asi to patří jinam.

  OdpovědětSmazat
 18. Ta koláž typu HUSAWEI se mi líbí.

  OdpovědětSmazat
 19. Bez androidu můžou tu fabriku zavřít.

  OdpovědětSmazat
 20. Huawei možná přijde o trh v USA (300 miliónů lidiček), ale USA utřou hubu v Číně (1,3 miliardy lidiček) a ještě vedle v dalších početně zajímavých státech. Že třeba v Barmě má chytrý telefon málo kdo je možné, ale za pár let ho bude mít také každý a určitě to nebude made in USA. Jakpak se budou šklebit USA až jim Čína oznámí, že pro ně zase nejsou součástky z Číny a třeba kovy vzácných zemin, bez kterých dneska neudělají ani ň v elktrotechnice? Natož v armádní technice. Jakpak se bude líbit US farmářům až si budou moci svou potravinovou produkci soju, bob, kukuřici nabouchat do zadele, protože Čína to koupí jinde? To určitě budou zase volit Trumpetu? Nebo jim to spolu s kongresem zaplatí? A jak se bude tvářit Ellon až nebudou lithiové baterie z Číny pro Tesly. Už teď je jich drastický nedostatek o lithiu ani nemluvě. Asi také Trumpetu pochválí. A jakpak se bude líbit občanům USA až košile z Číny nebude za 4 dolary ale za 6 a jiné jaksi nebudou, leda z Bangladéše nebo z Turecka na které také Trumpeta dá clo a embargo kvůli spolupráci s Rusem. To ho také budou občané milovat. No a co vývoz z USA do Číny a Asie. Ten určitě poroste nebo poroste v USA pěkně nezaměstnanost. V životě jsem neslyšel, že by si dlužník mohl vyskakovat na věřitele a ještě mu vyhrožovat jak ho zrujnuje. Tak tohle je přesně pozice USA vůči Číně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milý čínský blbe,musím ti bohužel prozradit, že za kratší konec tu tahá jednoznačně Čína. Číně hrozí ztráta trhu kam vyvezla jen za minulý rok své zboží za 540 miliard dolarů, kdežto USA hrozí potenciální ztráta jen 120 miliard dolarů.
   Pokud nejsi naprostý ekonomický diletant a na dveře ti nebouchá exekutor, tak by jsi takové základní počty měl pochopit.

   Smazat
  2. 16:04, kdybys nebyl zastrčený kdovíproč v americké řiti jako diskusní užitečný idiotský bojovník, který nedokáže pochopit, že tady nikdo není Číňan. Tady většina dobře chápe, že Američanům nejde o dohodu, ale o bezvýhradně vazalský vztah, kdy se objekt jejich zájmů musí zcela bezpodmínečně vzdát, podřídit se a veškerá aktiva přenechat jim. Dohoda je samozřejmě vždy možná a dokonce nutná, protože Amerika je důležitou, silnou a bezesporu obdivuhodnou zemí, jenže nikdo ze sebe nebude dělat tak ničemného lůzra jako Ukrajina, pokud má v sobě ještě nějaký pud sebezáchovy a sebeúctu. Své dluhy musí řešit každý sám s ne skrze ně vydírat zbytek planety. Co se týká ztrát nebo dokonce pádu čínské ekonomiky, která je silně provázána nejen s tou americkou, pak věz, že by se jednalo o podobnou katastrofu, jako kdyby se tak stalo s USA. Jenom idiot se z něčeho podobného může těšit. Nejednou vedl ekonomický kolaps k válce.

   Smazat
  3. 23. května 2019 16:04
   Žádný strom neroste do nebe. A USA už své výšky dosáhla. Nyní je otázka, zda bude dále jen přežívat, nebo přijde dřevorubec a ....

   Smazat
  4. 18:57
   Vaše přání otcem myšlenky.

   Smazat
 21. Já nemám žádný mobil. Kdysi jsem se tak rozhodl a jsem stále šťastnější....a svobodnější.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A to jste jako šťastnější a svobodnější než ten, co mobil má?

   Smazat
  2. 19:20
   Možná je to tím, že nemáte nikoho kdo by si s vámi povídal a z nouze děláte ctnost.

   Smazat
  3. Ano, mnoho lidí už mně řeklo, že mně závidí.. K popovídání s lidmi nepotřebuji mobil, já si rád povídám z očí do očí (a těch je dost) jestli ještě víte, co to je. Do vlaku si sednou čtyři lidé, vytáhnou mobily a povídají si s někým, kdo tam není..a ten, co sedí vedle je mu ukradený.

   Smazat
  4. Proč by vám někdo záviděl, že nemáte mobil? To jsou kecy...

   Smazat
  5. 19:59
   Když byly ještě normální stolní telefony drátové, divil jsem se jak lidé dokáží žvanit a žvanit. Asi neumí mluvit z oči do očí. Dnes debilové žvaní do svých mobilů a jsou téměř vedle sebe.

   Smazat
 22. Nemam a ani nechci mit telefony, zadne. Ale tady jde o to, kdo z koho. A to ja vidim takto: jako za socialismu u nas ke vsemu (az na 0.01% lid) se mohli propracovat teoreticky vsichni a stat vyuzival tech nejschopnejsich. Cina, jako socialisticky (?) stat take umoznuje mozna az 100% mladych dosahnout vrcholu. Navic, vytvari pro to take podminky.
  Zil jsem v USA a jako emigrant chodil 6 let do college, po praci. Vzdelani lidi po high school (gymanasiu) je katastrofalni, do high school jeste horsi. Cesko se propadlo urovni skolstvi pod USA v hodnoceni OSN. USA jsou 39. USA mohou cerpat jen z velice, velice uzke skupiny zaku, Cina z mnohem vetsi. Nakonec, muzete porovnat znalosti lidi za CSSR a CR. A takova bude budoucnost USA a i Ciny. Uplne jasne. Podivejte, co dokazaly obe zeme za 25 let, USA totalni propad (mimo zabijeni lidi), Cina svetova ekonomicka a i turisticka velmoc cislo jedna. Jako srovnani nase, co z toho, ze mame miliardare a pod, tak 100 tisic lidi, co se maji lepe nez za socialismu, kdyz zbytek, 10 milionu - se ma hur. Z nich milion si hleda praci mimo CZ, dalsi milion honen exekutory, 2 miliony pod hranici chudoby, 10 milionu ji nezdrave potraviny, 1. misto na svete v alkoholismu a koureni, v Evrope v obezite. A bude jen hur. Uz ted jsou znicene lesy, zemedelstvi, moralka, vira v Boha, na co sahnete.
  A to ti, co se maji o hodne lepe, vladnou teprve 30 let.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosimtě, odjeď do toho svého východního ráje nebo se raději oběs. Hlavně se tady v tom pekle přestaň trápit.

   Smazat
  2. 21:50
   My jsme zdejší a neutíkáme. Uteč ty do své rezervace.

   Smazat
 23. USA a ostatní tzv. demokracie, nastavily pravidla obchodování. Někdo je, podle jejich pravidel, překonal a nyní USA pravidla mění, protože USA jsou ekonomicky na dně. Všudy přítomný liberalismus vykonal své a prosazování jenom zisku, který přes trh vyřeší vše, jak hlásal náš génius Klaus, dovedlo USA do ekonomické propasti.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.