Reklama

středa 29. května 2019

Před měsícem čili mladé retro: Pozor, ČSSD: V noci přišlo vyjádření o Klausovi ml. Od Foldyny

Jaroslav Foldyna - poslanec - zatím stále ČSSD  
29.5.2019  (vyšlo 25.4.2019)  ParlamentníListy
Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna se vyjádřil k názorům, jež se objevily v médiích, že by chystaná strana Václava Klause mladšího byla hrozbou pro demokracii. „Tuto otázku jsem dostal před několika dny a původně jsem na ni vůbec nechtěl reagovat, protože mi přišla absurdní. V Parlamentu je sice poměrně dost politiků a političek, které pokládám za hrozbu pro demokracii, ale kolega Klaus k nim rozhodně nepatří,“ poznamenal Foldyna v odpovědi pro ParlamentníListy.cz, kterou zaslal dnes v noci. Jak je tedy patrné, odpověď si potřeboval promyslet.


Následně se rozhodl shrnout, o čem spolu dost často mluví. Klaus mladší podle něj například tvrdí, že manželství je pouze svazek muže a ženy, že prosperita vzniká prací, že pomoc potřebným a podpora parazitů jsou dva zcela odlišné pojmy či že podnikání a čerpání jsou dva zcela odlišné pojmy.

Dále také Foldyna připomněl, že Klaus mladší tvrdí, že pokud jsou lidé dost dobří na to, aby platili daně, tak jsou dost dobří také na to, aby rozhodovali o tom, jak se s nimi bude zacházet, a také, že demokracie je vláda většiny.

„Že nic není zadarmo, že muž a žena jsou rovnoprávní, že rovnoprávnost neznamená stejnost, že národ není prázdný pojem, že národní zájmy nejsou prázdný pojem, že svoboda není prázdný pojem, že vlast není prázdný pojem, že o naši bezpečnost se musíme postarat my sami, protože nikdo jiný to za nás neudělá, že o naši prosperitu se musíme postarat my sami, protože nikdo jiný to za nás neudělá, že už vůbec to neudělá současná EU, že Evropa je společným domovem svébytných evropských národů, že evropské národy mají právo bránit svoji národní identitu a své území jakýmikoliv prostředky, že se evropské národy nemají starat o osud celého světa, ale především o osud evropských národů,“ připomněl další slova Klause mladšího Foldyna.

„Že Evropa neznamená EU, že racionální uvažování je mnohem lepší než fanatismus, že mimo lidských práv existují i povinnosti, že Rusko není ďábel ani anděl, že USA nejsou anděl ani ďábel, že Putin není Brežněv, že Trump je lepší než Obama, že evropský pas z Afričana neudělá Evropana, že chlast z Junckera neudělá Churchilla, že politická korektnost je jen jiné slovo pro lež...“ uzavřel výčet Foldyna.

"Možná si ne vše pamatuji úplně přesně, jistě jsem něco vynechal, něco snad i trochu přebásnil po svém. Napsal jsem jenom to, na co jsem si vzpomněl a vzpomněl jsem si jen na to, s čím souhlasím. Pokud tedy Václav Klaus mladší představuje nebezpečí pro demokracii, tak jej představuji i já. Pak bychom si ovšem měli položit otázku, co demokracie vlastně znamená," zakončil svou odpověď Foldyna.Poznámka redakce Nové republiky: Měsíc starý text připomínáme proto, že dnes poslanec Jaroslav Foldyna nahlas zauvažoval, že přestoupí z ČSSD do strany, kterou dává dohromady Václav Klaus junior.

71 komentářů :

 1. Tak Foldyna jako správný srab a zrádce převléká kabát a utíká z potápějící se lodi ve snaze zachránit si nějak poslanecké koryto? Z levičáka se lusknutím prstu stane pravičákem? No to je věru charakter.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:35....Srab???? A co je potom ten spolek připosraných zbabělců v čele s Hamáčkem?
   Apropos...co je teď vlastně levice a co pravice?

   Smazat
  2. Levice stojí v první řadě na straně neprivilegovaných a u pravice je tomu naopak, tudíž je jasné, že Foldyna žádný levičák není a ani nebude. Vzhledem k tomu, že jediná relativně levicová strana je tu s přivřením obou očí KSČM, tak to jinak nevidím.

   Smazat
  3. 17:57
   Ty "neprivilegovanej"...a tu o Budulínkovi znáš???

   Smazat
  4. 18:01
   Opět žádný argument, jen opičí skřek. Bohužel, i takoví zlevně nesvéprávní idioti jako "Kastelán" mají volební právo. Je to daň demokracii.

   Smazat
  5. 17:35 Když je u vás Foldyna SRAB, tak zřejmě musíte považovat za rovného, drsného chlapa Sobotku, nebo Drahoše. Cha cha cha.....

   Smazat
  6. Se tě budu asi chodit ptát jestli můžu volit ne?
   Ano další "demokrat" podle střihu kavárna. Že ty budeš z Prahéééé?

   Smazat
  7. Nebo právník z Plzněééé.

   Smazat
  8. Foldynovi jsem zatím spíše fandil a jeho názory (v médiích) mi připadaly jako levicové. Popravdě by se mi nezdálo jeho spojení s mladým Klausem, který je zřejmě spíše pravičák, ale je to na každém zvlášť, aby se rozhodl podle sebe. ČSSD by jeho odchod zcela jistě poškodil, ale je na ni dnes přivěšených tolik parazitů, že horší už to ani být nemůže. ČSSD je dnes středopravicová strana, která chce, aby ji volili levicoví voliči. Jenomže s politiky jako Hamáček, Zaorálek, Petříček, Poche, Onderka a podobnými je téměř nevolitelná. Pro pravici příliš levicová, pro levici pravicová.

   Smazat
  9. A k tomu "opět žádný argument". Na blbou poznámku neexistuje rozumná odpověď.

   Smazat
  10. Z levičáka se lusknutím prstu stane pravičákem?
   Tak to není. Je to takhle. Zdravý rozum si ponechává zdravý rozum. Díky Foldyno.

   Smazat
  11. Osobo 17:35, vy nedovedete nic jiného, než místo věcných argumentů podsouvat zištnou motivaci? Co je pravicového či nelevicového na názorech, které Foldyna cituje jako názory V.K. mladšího? To mi vysvětlete!

   Smazat
  12. Pokud kolem sebe chtějí Foldyna a Klaus ml. soustřeďovat lidi, kteří slyší na pojmy rodina, otec,matka,děti,práce, vlast, národ...
   Nic proti tomu. Podívejte se na kníže a TOP09 a hned vidíte rozdíl.

   Smazat
  13. Anonymní29. května 2019 17:57

   celkemm souhlasím, jediná levicová strana JE KSČM. Bohužel už je v kómatu.
   Foldynovi jsem fandila do doby,. než jsem si a právě zde přečetla, jak hájí ty papaláše z ČSSD Kteří měli být podrobeni stíhání, takže jeho levicovost a lidovost má konkrétní mantinely, nyní mu fandím jen podmíněně. a přejít k pravicové straně, která by ho možná nechala bez výtek říkat cokoliv - ale jen doby, než by o něco šlo, to je chyba.

   Smazat
  14. haf Foldyna /především ve srovnání s ostatními politiky ČSSD, možná s jedinou světlou vyjímkou Maláčové/ mi ani moc nevadí. Je to ale typický politik dnešní doby, nijak nevyhraněný ani vpravo, ani vlevo, což prostě vyzní ve prospěch pravice. Tuto situaci skvěle popsala Švihlíková, jak je současná politická scéna ujetá - je to jako by se v hokeji hrála přesilovka 5:1. Ani strany kdysi působící levicově mi tak dnes nepříjdou. Láďa

   Smazat
  15. A Bohoušek Sobotka je správný socdemák??? Kdo je v ČSSD je mimo mísu. Když odvolávají ministra Staňka a ministryni Maláčovou si tam drží. To aby nemohlo dojít k vyšetřování Bakaly, pan ministr vnitra Hamáček by měl hodně přemýšlet, to on však neumí.
   Kde je stíhání Langa /ODS/ za vyhrožování smrtí. A nás dědky-interneťáky kontrolují, tady na problémy nenarazí.

   Smazat
  16. Zapomeňte se hádat o levici a pravici. To jsou dnes jen prázdné pojmy. Hlavní rozdělení je :
   zaprodanci a zrádci národa, versus vlastenci a
   rozumní občané. Vše, co říká p. Foldyna má platnost. Proto by se měli lidé houfovat do těchto dvou táborů a nedrobit síly. Vidělo by se. Snad s tím p. Klaus jr. něco udělá.

   Smazat
  17. Není pravice, ani levice. KSČM, pod vedením Filipa, není levice, dříve liberální střed, jako ANO2011. TOP, STAN, ODS, to zase není pravice ale banda vychcaných zlodějů, co se třepou k lízu. Zkrátím to: Vzhledem k tomu, že pravice a levice prokazatelně není, tak do nové Klausovy strany by mi, vedle Foldyny, pasoval komunista Skála. Velice vzdělaný člověk a dobrý rétor. Mohl by to být dobrý základ strany zdravého rozumu.

   Smazat
  18. ty dobytku

   Smazat
  19. Souhlasím s Bubákem a Kastelánovi nenadávejte, často vidíme i politické strany, tak jak je chceme vidět a ne takové jaké jsou. To se stává a chce to jen čas.

   Smazat
  20. Ten kastelán je reálně Radosta. Takže od toho blba nic nečekejte.

   Smazat
 2. Bravo Foldyna!!!!!
  Je jen škoda pro socdemáky, že jim odejde další z pár posledních SKUTEČNÝCH socíálních demokratů. Až odejdou všichni, tak se ten zbylý spolek sám rozpadne a jako poslední v Lidovém domě zhasne zbabělý "přítel" Hamáček. Jen jsem zvědavý, kdo za ně zaplatí těch cca 400 miliónů dluhu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Skutečný sociální demokrat" odejde do echt pravicové strany. Je vidět, že Foldynovi fanoušci jsou skuteční idioti.

   Smazat
  2. Chtěl jsem slušně, ale jak se do lesa volá....
   17:44Idiot seš ty BLBE!!!

   Smazat
  3. 17:46
   Jenomže já jsem uvedl jasný důvod PROČ jsi idiot. Ty jsi se zmohl jen na zoufalý skřek.

   Smazat
  4. Nikoliv. Je jasné, že větší idioti jsou obhájci nevolitelných blbečků jako je Sobotka, Petříček a spol...Nedivím se, že Foldyna jako správnný chlap nechce dál v tomto zoufalém panoptiku zůstat.
   Tak a teď ty zakomplexovanej chudáčku zase řvi něco o jasných důvodech.

   Smazat
  5. 18:05
   1) Zajímavé, že ten tvůj slavný Foldyna najednou nechce v ČSSD zůstat až poté co jí spadly preference pod hranici vstupu do parlamentu. Do té doby mu Sobotka, Dienstbier a spol nevadili, poslanecký plat byl dobrý.
   2) Když už tedy tvůj levicový hrdina nechce zůstat v ČSSD, tak má buď odejít z politiky a nebo si vybrat stranu, která odpovídá jeho údajně levicovým názorům. Třeba KSČM.

   Smazat
  6. Zkusil sis někdy ty kašpárku položit otázku PROČ soc. dem. ty prefernece spadly tak hluboko? To je ale asi na tebe asi příliš hluboká úvaha že? Tak se na to prosím tě vykašli a aspoň tady netroll ty svý bludy.

   Smazat
  7. Kasteláne, straší ti ve věži! Vol si klidně Klause. Pro mě je to jen dobře, protože jsem pravicově zaměřen.
   Jen doufám, že nebudeš moc kňučet, až ti Klaus ve spolupráci s Foldynou na 10 let zmrazí kastelánský plat nebo důchod, jak to pravicové strany dělají.

   Smazat
  8. Podle čeho soudíte, že Klaus ml. zakládá PRAVICOVOU stranu? Pod názory, které J. Foldyna citoval, se přece podepíše KAŽDÝ normální, poctivý a vlastenecky smýšlející člověk...

   Smazat
  9. Gojové-trolové-volové!!
   Pravice, levice, lavice, prčice! Ta slova nikdy neměla váhu a dnes nemají ani obsah, protože je vymyslel, zavedl a vytuneloval rábí leva, aby zavedl stádo tupých ovcí (gojů) do košiara a tam je podojil(až do krve), ostříhal (až na kost) a košer podřízl a vyudil. Bečte beránci bóóžíí.

   Autentický postoj člověka k životu není pravý, levý, ale pravdivý a poctivý, pokud znáte obsah těchto slov - debili!!

   Smazat
  10. Dík 19:27 - také jsem z článku nevyčetla, že by p.Foldyna zakládal pravicovou stranu nebo byl do ní lanařen. Už jsem si myslela, že jsem jediná.

   Smazat
  11. Rozdělování politických směrů na "pravý" a "levý" je dnes anachronismem. Superkapitalisté, jako je Bakala nebo Soros, případně strany jako např. TOP09 nebo Piráti, dnes fanaticky prosazují multikulturalismus, když podporují zaplavování Evropy hordami parazitů a násilníků a staví se na ochranu menšin všeho druhu. Mohou mi laskavě sdělit vyznavači pravo-levého vidění světa, co je na tom pravicového?

   Smazat
  12. Jak víte 17:44, že zamýšlená strana Klause mladšího má být "echt pravicová"? Nebo, současná česká socdem je echt levicová? Že vy se vyznáte, že?

   Smazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Název jeho strany by mohl být: ODS Václava Klause, případně ODS original.

   Smazat
  2. Lépe to nejde vystihnout.Bravo .

   Smazat
 4. Prohlaseni od Foldyny prislo v noci? Tak to asi ten bukanyr opet nabizel svuj jazyk:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Boze muj - ty si ale trotl !!!! Nemel si nocni nechtenou ejakulaci ????

   Smazat
 5. 29. května 2019 18:27
  Já jsem zaměřen levicově, ale od dob působení pana Špidly se pro mě ČSSD stala nevolitelnou stranou. Poslední kdo tomu zatnul poslední ránu je Hamáček a jeho zbabělé odvolání ministra kůltury kvůli jeku "kultůrní veřejnosti", které vůbec nevadí, že pan Fajt je zloděj, hlavně že jim sem tam pustil z cecku trochu mlíka. Kňučet fakt nebudu a nemusím. Můj plat mi nikdo nezamrazí, dělám rukama v soukromé firmě, docela dobře a mám ještě k tomu dobrý důchod, nepotřebuju být závislý na milodarech paní Maláčové. A jestli si někdo myslí, že voliči jsou úplně pitomí a nechají se koupit takto snadno, tak je s prominutím idiot skutečně on.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi zameren ctyrprocentne:-)

   Smazat
  2. J. Foldyna je dobry chlap !!!!! Neni to zadny "krivak" jak ostatni z CSSD !!!!! Toto byla pro nej posledni kapka !!!

   Smazat
 6. Václav Klaus ml.je jedna z mála nadějí pro budoucnost naší vlasti.ČSSD zrazuje náš národ mnoho let.Pane Foldyno,moc si vážím vašeho politického přístupu k pozitivní ochraně naší vlasti za současného globálního dění.Klausové st.a ml.jste patrioti a jsem na Vás hrdý.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprosty souhlas!!!!!!!!!!!!!!!!! Jeste nemaji vsichni lide amputovany mozek a maji jeste selsky rozum !!!!!!!!!!!!!

   Smazat
 7. Dnes není na pořadu dne levicový pravicový, ale je potřeba se všemi silami vzepřít té obludnosti kterou představuje EU,té špíně, kterou kydají denně média, spojit síly, aby znovu zvítězil zdravý rozum. Pak se můžeme bavit dál

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19.43
   Je to těžké protože: "Zdravý rozum není dar, ale trest, protože se musí vypořádat s lidmi, kteří ho nemají".

   Smazat
 8. Hrozba demokracii neexistuje, protože tu demokracie není. To vám sděluje absolvent nejvyššího vzdělávacího institutu společnosti, kterým je životní zkušenost. Můj titul je FAVB - filozof amatér, vizionář a badatel.

  OdpovědětSmazat
 9. Jarda Foldyna je chlap s "koulema" !!!! Hami,Poche,Petricek atd jsou nevolitelny "šrot"!!!!!!! Pane Foldyno,Dobre udelate,kdyz odejdete !!! Uz jste to mel udelat davno ..... Ja Vam to uz psal !!!

  OdpovědětSmazat
 10. Foldyna neutíká od ČSSD, ale ČSSD utekla od Foldyny. A nejen od něho! Tak jako ODS nevyloučila Václava Klause, ale ODS se vyloučila od Václava Klause!. Běda každé straně, která uteče od svých členů a voličů.

  OdpovědětSmazat
 11. Pan Foldyna je skvělý chlap a když opustí čssd udělá jen dobře a když vstoupí ke Klausovi ml bude to skvělé. Teď bohužel už nejde o levici a pravici ale abychom jako Češi vůbec přežili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Teď bohužel už nejde o levici a pravici ale abychom jako Češi vůbec přežili.

   Teď bohužel už nejde o levici a pravici ale abychom jako Češi vůbec přežili.

   Teď bohužel už nejde o levici a pravici ale abychom jako Češi vůbec přežili.

   Teď bohužel už nejde o levici a pravici ale abychom jako Češi vůbec přežili.

   Teď bohužel už nejde o levici a pravici ale abychom jako Češi vůbec přežili.

   Teď bohužel už nejde o levici a pravici ale abychom jako Češi vůbec přežili.

   Smazat
  2. Pravice a levice - to už je dělení společnosti, ze kterého obviňují Miloše Zrmana, coby presidenta!To "dělení" je bojová taktika a s "vládou lidu" nemá nic společného. A zájem lidí, i když je velmi rozmanitý a různorodý, tak o ten by hlavně mělo jít. A ne o pravici nebo levici.

   Smazat
 12. Petr Fiala:

  EET je podle něj „absurdní projekt“ a „totální kontrola obyvatelstva“. „Pokud nám lidé dají důvěru ve volbách, slibuji, že EET zrušíme. Nepřipustíme, aby stát otravoval život malým a poctivým živnostníkům,“.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ano, pro oba dva malé a poctivé to beru, ten zbytek ale fakt krade a proto eet.

   Smazat
  2. 22.58
   "Slíbit není hřích".
   Kolik těch slibů bylo, naletěli jsme jim na ně, ale zůstalo jen u slibů.

   Smazat
 13. Konečně poslanec který nemyslí jen na koryto. Kosovo je Srbija.
  Marcel

  OdpovědětSmazat
 14. Ti samí hňupové, kteří by ještě před pár lety rodinu Klausů nejraději ukamenovali, je teď naopak vynášejí do nebes jako spasitele. Jak dále vidno z diskuse, tito političtí analfabeti a negramoti neznají či ignorují zásadní rozdíly mezi levicí a pravicí, mezi konzervativními a liberálními.

  Tito hňupové se neustále točí v kruhu, neustále budou nešťastní a neustále budou hledat nějakého "spasitele", i kdyby to byl třeba sám arciďábel.
  Ať se potom ale nediví, že jejich životy vypadají tak jak vypadají a neobviňují z toho nic a nikoho jiného než své hňupství.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vašnosti, hnedka se pozná, že pán je študovanej..

   Smazat
 15. 7:36. Nemyslím. Tato turbulentní doba, kdyse na běžné lidi valí čím dál větší zvrácenosti ( x pohlaví, nerespektování práva zdravého rozumu, potlačování většiny) si žádá, aby se lidé jinak rozdílných názorů na správu věcí veřejných semkli, vrátili věci do rozumné meze, vytvořili mantinely, a hranice, které zabrání pokračování zvráceností, a pak se můžeme opět bavit o tom či onom, co by jak kdo řešil. K ODS se nijak vyjadřovat nechci, ale ču*ák fiala, slušná mirka, mareček blbeček určitě nejsou těmi, kteří by mně oslovili. EET vnímám jako nástroj pro řádný výběr daní, protože bez příjmů nejsou výdaje a pak se to nadává na stát.Ale ani ANO není můj šálek kávy, přesto se ANO zastávat proti okopávačům kotníků, čété propagandou, a těmi nechutnými lidmi z ODS TOP pirátů budu zastávat.A ať už se mi to líbí nebo ne- nebo vám, tak nějakého spasitele nebo sjednotitele je třeba vždy.hmyzí společenstva- mravenci termiti včely mají svou královnu, a jsou to společenstva úspěšná.

  OdpovědětSmazat
 16. "že prosperita vzniká prací"... To by mohlo být posuzováno jako antisemitismus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stačí tisknout peníze a dávat je do oběhu, pak si za ně koupíte, co potřebujete. Ale má to jeden háček, musíte svět přesvědčit, aby používal vaše peníze.

   Smazat
 17. 19.27 Já se jen připojuji k tomu co jste řekl. Nemohu pochopit proč někomu toto vadí, vše co řekl Klaus ml. a zopakoval pan Foldyna je přece to nejlepší o co by každému mělo jít, tím více politikům.

  OdpovědětSmazat
 18. To, co vkládá Foldyna do úst Klause ml. je velice sympatické, ostatně Klause ml. pondělní komentáře na Seznam.cz. byli čtivé, srozumitelné a pro myslícího přijatelné. Myslím si, že Foldyna sdílí podobné názory a jen každý z nich bude mít možná zatím jiný "elektorát". Já na Klausovi ml. nevidím tu rigiditu přesvědčeného kapitalisty, jaká se projevuje u jeho otce, který ale dělal politiku ve zcela jiné době!
  Zdá se, že Klaus ml. zatím není kočírován a předvádí nám samostatné myšlení, které je kompatibilní s humanismem, byť modifikovaným podmínkami diktatury kapitálu. Tedy vůbec mi nevadí, pokud není myšlenková identita třeba Zemana, Babiše, Foldyny, Klause ml., důležité je směřování jejich úsilí. Možná, že debaty právě takové čtyřky by mohly být pro občany a stát přínosné. Jenže co je přínostné pro občany a stát je současně ztrátové pro kapitalismu a ten se bude zuby nehty prostřednictvím svého pseudodemokratického bloku v parlamentě i jinde bránit zuby nehty, aby náhodou nezchudnul ani o groš!

  OdpovědětSmazat
 19. Myšlenkou, že prosperita vzniká prací, se Klaus mladší v podstatě vrací k Marxovu zákonu hodnoty, který jeho otec, jako monetární ekonom, opustil. Že by nakonec ekonomická teorie (i toho kapitalismu) byla strastiplnou cestou od marxismu k marxismu??? A neoliberální kydy byly skutečně jen pouhým banksterským náboženstvím???

  OdpovědětSmazat
 20. Pokud dobře znám Foldynu, tak z něho pravičák nikdy nebude. Vážení, to je úplné zmatení pojmů. Pravice - levice. Pojem levice může být i širší, ale co je podstatné pro levici a to i dnes, že vždy na prvním místě musí mít na zřeteli "mír" a druhém "práci". Je to zjednodušené, ale je tím vyjádřena podstata levicové politiky. Tak např. ČSSD dle mého názoru není levicová strana. Podporuje takovou organizaci jako je NATO. Levicová strana musí mít heslo ,chceš-li mír, připravuj mír a ne válku. U nás není radikální (ne revoluční)levicová strana. Druhé heslo "práce"nemůže naplňovat strana , která je součástí současné globalizace . Globalizace je sice vývoj zákonitý, ale pokud ji ovládjí nadnárodní korporace a finanční kapitál, je současná ČSSD pouze jejich slouhou. KSČM opět zjednodušeně vidím, jako radikálnější sociální demokracii.

  OdpovědětSmazat
 21. Levice i pravice, jsou oba totalitární systémy. Levice se řídí totalitní ideologií a trockistickou praxí. Tak jako po ruské revoluci, ji chtěli trockisté šířit po světě, dnešní trockisté chtějí šířit NWO po světě. EUrofrakce Evropská sjednocená levice - Severská zelená levice (GUE/NGL) hlásá:
  „Potřebujeme bezpečné a legální trasy pro uprchlíky a migranty, kteří směřují do Evropské unie. Třídění podle etnické příslušnosti i uzavírání hranic musí okamžitě skončit. Nemáme právo zastavovat lidi, kteří utíkají z válečných zón a před extrémní chudobou. EU musí vzít vážně naše závazky dodržování lidských práv a nalézt celoevropské řešení, založené na solidaritě a sdílené odpovědnosti.“
  Jasné nadřazení ideologie, zdravému rozumu.
  Pravice vyznává totalitu peněz, práva majitelů peněz, určovat vývoj společnosti. Ne nadarmo francouzský myslitel Levi v ČT doporučoval, aby se pravice a levice spojila proti národovcům. Tím potvrzuje společný základ levice i pravice, kterým nemůže být nic jiného, než totalitární vyznání.
  Jejich opakem je demokracie, která vše nepodřizuje nějaké jedině pravé ideologii (marxismus, liberalismus, ..), nýbrž problémy řeší podle kritéria prospěchu společnosti, tedy občanů, jejich rodin, státu, národa. Názory Foldyny jsou prostě demokratické. P.K.

  OdpovědětSmazat
 22. Po pečlivém přečtení všech zdejších názorů je zřejmé, že oba jsou "zrádci", junior zakládá " levicovou " stranu a Foldyna přestoupí do " pravicové " strany juniora. Začíná se mi to líbit, protože si už dávno myslím, že pravice a levice patří do minulého století. Vstoupím do jejich fanklubu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud si myslíte, máte na to samozřejmě právo, že pravice a levice neexistuje tak se mýlíte. Toto rozdělení společnosti je zákonité a vychází ze zájmů jednotlivců, skupin, tříd. Myslíte si ,že zájmy milionáře jsou shodné se zájmy člověka živícího se svou prací , ať rukama nabo hlavou ? Víte v čem je dnes dobře viditelný tento rozpor a zmatení pojmů? V tom, že miliardáři se ve světě snadno domluví(globalizace)to je lehce dokazatelné. A oni ovládají dění ve světě. Bohužel paradoxem je, když zjednoduším, tak lidé práce ( svým postavením v práci na levo)volí u nás miliardáře. Velmi zjednodušeně, lidé nevolí komunisty (pro minulost) a CSSD pro to, že to již není levicová strana, je to strana středová liberálního typu , která vlastně podporuje a provádí politiku nadnárodních korporací stejně jako EU. To rozdělení levice ,pravice, vypovídá o skutečném rozdělení společnosti v současné době ve světě, ať si to přejeme nebo nepřejeme. Zájmy milionářů a lidí práce mohou být v určitých směrech totožné nebo se přibližovat. Je to např v otázkách jak obecných, tak národních zájmech ap. Tak na př. miliardář Kelner má sídlo v zahraničí. Myslíte si, že je to v českém zájmu ? V tomto směru ač jsem Babiše nevolil a volit nebudu, lze kladně hodnotit ,že má sídlo své společnosti v ČR.

   Smazat
 23. 9:05
  Máte pravdu v tom, že rozdíl není pro mne zřetelný. Přece do pravíce nemusí patřit soukromý instalatér, kadeřník a
  akcionář ohromné korporace. Majitelé výrobních prostředkú už dávno nejsou adresní. Majetky a finance maji rychlý pohyb mezi vlastníky i státy. Zmizel manuální dělník, změnil se v operátora s minim. středoškolským vzdělaním a mizí nám i střední třída (to není jen můj dojem). Nároky na kvalifikaci vzrostly i u služeb. Tak mi vysvětlete, jak se orientovat, navíc strany si vykrádají programy a někdy je i neplní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, dle mě přesně tak. Instalatér, kadeřník má ve skutečnosti jiné zájmy než, jak říkáte akcionář korporace. Ale možná a to je i dnešní problém si to neuvědomuje.To je přirozené a je to jeho postavením ve společenské dělbě práce a jeho postavením v ní. V dnešní době globalizace ,zákonité pokračování vývoje společnosti v dělbě práce a v dneška jeho úplném ovládnutí nadnárodním kapitálem. Zjednodušeně vývoj společnosti a jeho rozpory nejsou ještě tak velké, aby vznikla potřeba lidí po levicové opozici (nemusí to být strana soc.dem. ani komunistická). Musí to být hnutí strana vyvolaná právě potřebami měnit společnost, tak kde kapitalizmus není schopen rozpory vyřešit. Patří sem ty nejpodstatnější otázky pro lidstvo. Mír, práce , životní prostředí. Velmi zjednodušeně pravá levicová strana či hnutí dneška musí mít v programu mír ne válku, práci která lidi slušně uživí a zásadní obrat pro chování lidstva k životnímu prostředí. To nevyřeší společnost, která je výhradně orintovaná na zisk. To jsou základní cíle pro orintaci člověka práce, alespoň si to myslím. A ještě k Marxovi dnes z tohoto velkého myslitele udělali u nás, ne ve světě, skoro zločince. Ano společnost se vyvijí a na to Marx reagovat nemohl, to by byl Sibila. Základní myšlenky Marxe jsou však stále živé a inspirující. Onen nesmysl tak.zv. euromarxismus nemá s Marxem nic společného. Ale to je na další diskuzi.

   Smazat
 24. Děkuji za odpověď 9:08, možná právě prožíváme zlom. Staré kalegorie přestávají platit a nové jsme ještě nedefinovali. V rámci současného chaosu, mne milé překvapila orientace na přiměřené užití zdrojů, nehromaděním, ale sdílením. Zatím jen u kol, aut a bytů. Tato filozofie vznikla odspodu a rozvine-li se může pozitivně ušetřit přírodu i lidské síly a díky nutné spolupráci možná i mírové soužití lidi.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.