Reklama

pondělí 20. května 2019

Přeskočí SPD v závěrečném finiši ODS?

Jiří Vyvadil
20. 5. 2019 VašeVěc
Na stránkách některých dnešních deníků bylo v poslední den, kdy se dají citovat ještě předvolební průzkumy zveřejňovány aktuální volební prognózy uveřejněné portálem Politico. Byly konečně uveřejněny Jiřím Paroubkem i na stránkách Vaší věci. Ku dni 20. 5. 2019 by byl předpokládaný výsledek pro Česko následující:


1, ANO - 6 mandátů -21,74 %; 2,Piráti - 4 mandáty -15,38 %; 3, ODS - 3 mandáty -12,35 %; 4, SPD -2 mandáty -11, 14 %; 5, TOP 09/STAN - 2 mandáty - 10,41 %; 6, KSČM - 2 mandáty - 6,94 %; 7, KDU-ČSL- 1 mandát - 6,27 %; 8, ČSSD -1 mandát - 6,25% .

Co ovšem je mnohem zajímavější je dynamika vývoje preferencí v posledních třech měsících počínaje 14. Únorem, kdy byla do sledování vložena SPD

Pokud bychom totiž brali dynamiku vývoje, kterou lze lehce rovněž na grafech zjistit, vidíme, že od 14. února 2019 téměř raketově rostla SPD z 5%, naopak od téhož data dramaticky poklesly ANO z 27%, ODS ze 17% a také KSČM a ČSSD obě z 9%.

A právě kombinace trvalého poklesu ODS a růstu SPD v posledních třech měsících a nevýrazný odstup ODS od SPD zakládá úvahu, zda v závěrečném finiši právě SPD nepřeskočí ODS.

To by samozřejmě byla bomba, a mnozí a jistě nejen přímo voliči SPD by si to přáli. Arogantnost a tupá nadutost ODS, na jejímž poklesu se nesporně projevovalo hloupé odvolávání jejich bývalého člena Václava Klause ml, stejně jako absolutně nic neříkající kampaň: Žijeme v srdci Evropy.

Připočteme-li i výrazný pokles obou levicových stran KSČM a ČSSD, lze očekávat, že na rozdíl od voleb do Sněmovny, kdy se hlasy levicových voličů přelévaly k ANO, s ohledem na již zmíněný dramatický pokles ANO v posledních třech měsících, tyto hlasy zřejmě k ANO neputují a jejich přirozeným sběračem může být právě SPD vedená Ivanem Davidem, který je dlouhodobě známý jako zřejmě nejlevicovější publicista v české kotlině.

A tak pokud SPD přeskočí ODS, a skončí se 3 mandáty na třetím místě, může plesat srdce nejen roduvěrného radikálního protiemigračního bojovníka, ale i srdce potencionálního stoupence levice.

Tak uvidíme.

31 komentářů :

 1. Budu rád když SPD dostane víc ale to bude záležet na účasti lidí u voleb.

  Ubožáci, kteří Jágrovi nesahají ani po kotníky. Politici chrání zloděje a gaunery a slušní lidé je nezajímají... Půvabná kandidátka do europarlamentu od Okamury promlouvá:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ubozaci-kteri-Jagrovi-nesahaji-ani-po-kotniky-Politici-chrani-zlodeje-a-gaunery-a-slusni-lide-je-nezajimaji-Puvabna-kandidatka-do-europarlamentu-od-Okamury-promlouva-582176

  OdpovědětSmazat
 2. "Obou levicových stran"? ČSSD je levicová strana?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Byla někdy vůbec ČSSD levicovou stranou? Možná ještě za Jana Nerudy.

   Smazat
 3. SPD nemůže být přirozeným sbračem hlasů skutečně levicově smýšlejících voličů,, neboť se jedná o stranu pravicovou s některými zdánlivě "levicovými" proklamacemi.

  Může být sběračem jen hlasů protestních od voličů, kteří se nezamýšejí nad skutečnými a hlavně dlouhodobými dopady své volby.,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Právě proto, že se voliči SPD "zamýšlejí nad skutečnými a hlavně dlouhodobými dopady své volby", tak získávají voliče. Aspoň ty, kterým se v hlavách rozsvítilo dřív než ostatním.
   Přímá demokracie není pravicová, ale jasně levicová. Neformuluje pseudoelitu "zastupitelů" ale dává prostým, řadovým, pracujícím a podnikajícím lidem do ruky nástroj, jak omezit vliv samozvaných zkorumpovaných elit, jak zlidštit kapitalizmus.
   Co je prosím praviscového na hájení národního státu proti násilné globalizaci. Vdyť to je obhajoba demokracie, protože rozhodování ve strukturách nadnárodních už není demokratické. Absence demokracie v rozhodování Evropské unie je dlouhodobě zřejmá a "reformátoři" s ní nehnout.

   Leo

   Smazat
  2. Jo, Leo má pravdu. Jestlipak je vůbec chytrák anonym 9:43 s to napsat, proč si myslí, že je SPD stranou pravicovou, jak nám se tu snaží tvrdit.

   Smazat
 4. Také jsem trochu fandil SPD, ale ten faul proti KSČ jim můj hlas ubral: NEVOLÍM ŽÁDNOU STRANU, JEJÍMŽ PROGRAMEM DO VOLEB EU JSOU FAULY PROTI JINÝM STRANÁM!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:45 - Teď jsi sám zafauloval. Naštěstí nejsi strana, naximálně jsi na velké (straně).

   Tobě vůbec nevadí, že SPD je nejfalovanější stranou ze všech a že jí permanentě fauluje i KSČM, protože cítí, že jí SPD ubírá hlasy.

   Já budu volit do Europarlamentu Ivana Davida a budu ho kroužkovat, aby to měl jisté. Je to jediný člověk, o kterém vím, že v parlamentu Evropské unie nezblbne.

   Smazat
  2. Vadí mi jakékoliv fauly mezi stranami a tedy bych asi neměl k volbám vůbec chodit. Ostatně co si mám myslet o "volbách", ve kterých na 21 poslaneckých míst kandiduje snad pětistovka srandistů z pomalu asi 50 "stran" a "strandiček"? Proti dr. Davidovi osobně nic nemám!

   Smazat
 5. Mně nejvíce vadí piráti. Žalují a poštvávají na nás euro-biřice.
  bv

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Piráti jsou mládežnický (svazácký( dorost ODSky a TOPky. Takový zhulený IT-fujtajksl.

   Smazat
 6. Já to vidím růžově. ANO je a musí zůstat proevropské neboť estébák pobírá dotace, ODS a TOPka tam je to jasně pro EU, stejně tak Piráti. No a jestli náckové od Pitomia budou mít dva nebo tři mandáty je celkem jedno, budou tam jen do počtu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bene, Beníku, ty jeden pitomo, napiš nám zpozdilým a neinformovaným, čím je ten tvůj Pitomio nácek. Napiš, jestli to svedeš. Chce se nám smát. Ty naše šaškovská rolničko.

   Smazat
 7. Jen aby jste neměl pravdu. Až vám dojde jak je to špatně i pro vás, může být pozdě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsem ve společné, mírové Evropě spokojen, bez problémů cestujeme, nakupujeme a ne jak za komoušů, kdy soudruh rozhodoval kam mě pustí z jejich zadrátovaného koncentráku. Ale ještě je v EU spousty nedostatků, např. zítra odjíždím do Polska a vracím se přes Berlín a znamená to mít zase tři kapsy drobáků se třimi měnami. Kdyby bylo všude éčko, bylo by to v pohodě, Slováci ho mají a nestěžují si.

   Smazat
  2. 13:38 Tak Bene nakupuj, nakupuj. Kvalitní dezinformace rozhodně není tvůj šálek kávy..

   Smazat
  3. 13:38 tvá spokojenost je spokojeností hlupáka,jenž neví která bije.Tak si to užívej .

   Smazat
  4. jsem už dost starý a tak to mohu srovnat s komunistickým zadrátovaným koncentrákem a mohu říci, že dnes je to ráj na zemi a já jsem velmi spokojený, jen ještě zavést to Euro.

   Smazat
  5. Beníku, ty stará páko. Já myslel, podle tvého nezralého a přitroublého projevu, že jsi puboš. A ty jsi zatím pamětník. No toto!
   Beníku, ale tady už dávno nejde o nějaký návrat komoušů k moci. Tady jde o totalitu, která na nás sahá z Bruselu. Chápeš to, ty jeden starej jednozávite? Chápeš vůbec něco, ty stará zadrátovaná palice?

   Smazat
 8. Prej přeskočí SPD ODS. Tomu " člověku " není pomoci CHCICCHIÁÁÁCHCCICÁÁÁÁÁÁÁ, Tak to je prde... pane vyvadil!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čím víc se v Česku do někoho kope, tím víc se ho Češi zastanou. A do SPD se kope dost a Česko není Praha Haha haha haha.

   Smazat
 9. Pozor na pana Petra Fialu, který byl svého času šéfredaktorem sudetoněmeckého časopisu vydávaného v Čechách
  https://blisty.cz/art/64567-nadejny-zachrance-ods-a-sudetske-panevropy.html Kdo může tuhle proněmeckou a zlodějskou sebranku ještě volit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fiala je také velká Kalergiho PAnevropan. Tak pozor, ta banda ODS jsou sociální inženýři!!!

   Smazat
 10. Nechoďte už na Václavák, je tam narváno. Estébák Bureš a hradní Eman jsou schovaní a ani nedutají. Lid žádá demisi slovenského zloděje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bene Bene, ty mladý hlupáčku. Zatímco idioti naplnili téměř celé Václavské náměstí a svozová vozidla je opět rozvezou po vlastech českých a moravských (ze slezska naštěstí nikdo) tak v Kalouskovizi se všichni politologové, novinář a právní odborník shodli v otm, že ta demonstrace je pehlídkou dmentů, kteří nemají proč demonstrovat, snad jen proti své neschopnosti vyhrát prezidentské a sněmovní ovlby. Moc jsem se smál tomu kontrapunktu hodnocení a nablblých transparentů na náměstí. Musel jsem se štípnout do ruky, že to oboje v tu samo chvíli opravdu vysílá "naše" televize a ne TV-Barrandov.

   Pár svezených idiotů z celé republiky nejsou lid, hlupáku. Milión chvilek nenávisti opět nevyšel. Hahahha! Dobrá zábava i z toho, jak "naše" televize bobkuje strachy a otáčí. Hahaha.

   MM

   Smazat
  2. Beník není mladý pitoma, ale starý pitomec. Před nedávnem se k tomu doznal.

   Smazat
 11. Tak dnes Václavák zcela zaplněn a atmosféra výborná. Vystoupilo mnoho úspěšných a bohatých lidí, páter Václav Malý, mistr světa Dominik Hašek, zpěváci Macháček, Klus, Nedvěd, herci Liška, Gaislerová, Issová. Podporu milionu chvilek podepsali mimo jiné pan Grygar, Jan Rosák, David Ondříček, Miroslav Krobot, Dalibor Janda, Ondřej Brzobohatý, Tomáš Hanák, spisovatel Patrik Hartl, atletka Zuzana Hejnová, kajakář Vít Přimdiš, Vavřinec Hradílek, Svatopluk Skopal, Kopta, Heidi Janků, Michal Suchánek, Jiří Suchý, Aleš Háma, Jan Spálený, Lukáš Pavlásek, Jaroslav Satoranský, Petr Rezek, Ondřej Brousek, Dagmar Pecková, Michal Šleisinger, Miroslav Táborský, Ivan Hlas, David Vávra, profesor Jan Sokol a další a další.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasně, to je ta dementní parta, která je zvyklá pózovat před kamerou. Tyhle figurky přečtou jakýkoli scénář, ale rozum jim bohužel chybí..

   Smazat
 12. Ten slet, nebo svoz pitomců na Václavák je skutečně úsměvný. Organizátoři zabijou dvě mouchy jednou ranou. Nahnojí na legálně a legitimně zvolené politiky a nenápadně odsunou Evrovolby na druhou kolej, aby k nim přišlo co nejméně lidí a náhodou aby nevolili SPD, se Zemanem jim to hrubě nevyšlo a tak to zkoušejí znova, zase za přispění prodejných presstitutských kurviček. Tož hyn sa hukáže co Prasáci zmůžou. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak jsem již napsal, já to vidím růžově. ANO je a musí zůstat proevropské neboť estébák pobírá dotace, ODS a TOPka tam je to jasně pro EU, stejně tak Piráti. No a jestli náckové od Pitomia budou mít dva nebo tři mandáty je celkem jedno, budou tam jen do počtu.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.