Reklama

úterý 28. května 2019

Případ Kramný, bod zlomu: Soud spolku Šalamoun vs. MF Dnes. Pomluva jako zbraň nezávislých médií? Budou platit milióny? Co na to Babiš? Padne přelomový rozsudek?

28. 5. 2019 HöppnerCz
KONEČNĚ! Případ Kramný se vrací do mediální roviny. Tedy tam, kde začal. Byla to právě média napříč žánry, která vytvořila lživý (ale prodejný) obraz monstra s elektrickými kabely v pazourech nad dvěma andělskými těly pod pyramidami.


Deník MF Dnes teď čelí žalobě spolku Šalamoun tváří v tvář novým faktům, že obě ženy zemřely po otravě hotelovým jídlem. Deníkem zveřejněné údaje se podle všech známých údajů nezakládají na pravdě. ****Spolek Šalamoun teď zve širokou veřejnost k účasti***** na veřejném soudním jednání, při kterém by měly být odhaleny detaily podvodné manipulace s důkazy v trestní věci Petra Kramného.

Soud proti MF Dnes, pilíři mediálního impéria premiéra Andreje Babiše se koná 29. května 2019 ve 13 h v budově Obvodního soudu Prahy 5 na náměstí Kinských. Budova F, číslo dveří 7, II. patro.

Předmětem sporu, který může být přelomový pro celou mediální scénu, je toto: Porušil deník MF Dnes zákon, když zveřejnil nepravdivé údaje a nedodržel právo na odpověď?

"Deník MF Dnes v rozhovoru s bývalým přednostou ústavu soudního lékařství Igorem Dvořáčkem zveřejnil prokazatelně lživé údaje. Igor Dvořáček je navíc šedou eminencí celého případu Kramný a podle našich informací stojí podvrženými důkazy, které vedly k nespravedlivému odsouzení Petra Kramného,” říká - Václav Peričevič ze spolku Šalamoun. Dvořáček je prý také autorem verze s elektrickým proudem. Ta ovšem následně byla zpochybněna vyššími znalci jako úplný nesmysl .

Deník MF Dnes, který je s nákladem 100 tisíc výtisků denně druhým nejprodávanější v zemi, zveřejnil oslavný rozhovor s Dvořáčkem loni v listopadu na celé straně. Dodala ho ostravská redaktorka Ivana Lesková.Případ může mít zásadní přesah do celé mediální sféry. Podle tiskového zákona za zveřejněné texty zodpovídá vydavatel, tedy firma premiéra Babiše, která má také povinnost nechat zveřejnit odpověď.

To se nestalo ani v tomto případě. Vysoce respektovaný spolek Šalamoun přitom požadoval jen to, co mu podle zákona přísluší – odpověď ve stejném rozsahu, v jakém byl “pomlouvačný” text. Deník však nezveřejnil ani čárku.

Redaktorka Lesková v rozhovoru prodchnutém obdivem k dnes již bývalému přednostovi Ústavu soudního lékařství v Ostravě uvádí: „Respektovaný soudní lékař zažívá těžké časy kvůli kauze Kramný” a cituje pana Dvořáčka, podnikatele v oboru soudního znalectví: “Pochybnosti vyvolávají laici, kteří nemají dost informací. Místopředseda spolku Šalamoun Václav Peričevič říká médiím nesmysly.”

Zásah elektrickým proudem jako příčinu smrti Moniky Kramné a její dcery Kláry Kramné přitom vyloučili renomovaní soudní znalci – mimo jiné profesor MUDr. Ivo Šteiner, CSc. (místopředseda Evropské patologické společnosti a člen Světové patologické společnosti za Českou republiku), docent MUDr. Alexander Pilín, CSc. a MUDr. Zdeněk Šňupárek z Vojenského ústavu soudního lékařství. Podle jejich znaleckých posudků nemohlo dojít k úmrtí v důsledku zásahu elektrickým proudem.

Petr Kramný je hlavním aktérem jedné z nejzáhadnějších tragédií století. Roku 2013 na dovolené v Egyptě zemřely jeho žena a dcera. Česká média od počátku spekulovala o tom, že je zabil, byť egyptská strana Kramného nikdy nepovažovala za podezřelého, ale za oběť.

Petr Kramný se tak stal díky mediálnímu obrazu v očích veřejnosti vrahem, byť proti němu nebyl nikdy jediný důkaz.
 Kauza je podle všeho odstrašujícím příkladem prorůstání mediální, policejní a justiční sféry.

Podle verze podložené novými znaleckými posudky zřejmě Kramného žena a dcera zemřely v důsledku otravy podobně jako později i manželský pár z Británie.

Celý text žaloby na MF Dnes je k dispozici zde

Stanovisko spolku Šalamoun zde

42 komentářů :

 1. Závěr: lidé, jezděte do Egypta na dovolenou, je velmi levná, nejlevnější all inclusive. Jenom počítejte s tím, že někteří místní muslimové nesnáší křesťany a že někteří z nich vás s radostí usmrtí, jenom aby se dostali do toho svého ráje. Rovněž se předem informujte, ze kterých zemí je klientela v daném hotelu. Pokud je z Izraele, tak vyberte jiný hotel. Pro jistotu. Kramný měl tu smůlu, že mohl ohrozit turistický ruch. To jenom Rusko si dovolilo (po atentátu na letadlo s turisty) zcela přerušit turistické cesty do Egypta. Snad byste to nečekali v případě Česka se dvěma mrtvými.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vysoce respektovaný spolek Šalamoun? Sjeho předsedou s vizáżí opilce, který se rozvaluje v soudních síních? Každý ví, že v ČR vyhrává mediálně známé causy ten, kdo víc řve a na tom John Bok postavil kariéru aktisty.

   Vymazat
  2. Podstatné je, že Mladá fronta DNES je ulhaná špína.

   Vymazat
  3. Spolek šalamoun je banda nevzdělaných nýmandů, která se jen snaží zviditelnit. Kramný je jasný vrah. Už od prvního interview v televizi.

   Vymazat
  4. 20:28 nepotřebuje nic zkoumat. Z místa mu je jasné, kdo je nevzdělanec a kdo je vrah. Dokonce, bez křišťálové koule. Kdopak si ho, za nemalý peníz, kdopak si ho najme? Blba?

   Vymazat
  5. take se vam to jevi tak že to dopadne jako s ficcem na slovači že zněj udělaji prestituti vraha tak věřte že podobnost skoblihou neni čistě nahodna a je třeba dostat lidi na naměsti k majdanu aby koblihu splachli do nenavratna a to řikam jako nefanda koblihy a jako nefanda toho špiny co si řika šalamounovy trus

   Vymazat
  6. toho blba ve 20:28 upozorňuju, že např. Roubal byl starší slušný pán který připomínal vysokoškolského profesora. Většina uvědomělejch vrahů ( tzn. ne z afektu ) jsou nenápadný týpci, kterejch si nevšimnete.

   Vymazat
 2. Kramný už 6 let ve vězení. Měl by pak požadovat po Babišovi miliardu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co s tím má Babiš a jeho novinářské štětky? Jestli je opravdu něco v nepořádku, je to věcí soudů, ne novinářů.

   Vymazat
  2. 19,47
   Pokud jsou ty soudy skutečně nezávislé. Mám řadu důvodů o tom pochybovat. Jenom nechápu, komu a proč by měl Kramný vadit. Alespoň do současnosti jsem si, možná naivně, myslel, že pokud se kauza netýká bohatých a mocných, nebo nenarušuje zaběhlé pořádky, soudí soudci nezávisle.
   Je to jako za socíku. Nesměl jste zkřížit cestu nějakému papaláši, nebo narušovat socialistickou auru dokonalosti. Pak vás nechali na pokoji a i u soudu jste se dočkal skutečného dodržování práva. Úmyslně se vyhýbám pojmu spravedlnost. Ta je relativní.

   Vymazat
  3. 20:30, možná jste úplně nepochopil moji odpověď. Ta se týkala provinění novinářů ve vztahu k uvěznění Kramného. Trestní řízení je věcí vyšetřovatelů a soudu, ne novinářů.

   Co se týká samotného případu, nesledoval jsem to, takže těžko se k tomu vyjadřovat. I tak je člověk závislý na tom, co se dozví od ostatních a ještě k tomu nemá tak komplexní vzdělání jako tým odborníků. Na nějakém základě ho obvinit museli.

   Vymazat
 3. Kdybych dal na osobní pocity, řekl bych, že Kramný do lochu patří. Leč soud by měl pracovat s fakty. Alespoň ten dobrý a nezávislý.
  Nechtěl bych Kramnému dělat soudce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To právě média ve vás vytvářejí a posilují ty vaše "osobní pocity".
   Nemusíte být zhnusený, spíš byste měl být skeptičtější a realističtější.

   Vymazat
  2. To s tím jídlem je blbost. Z celého hotelu se otrávili jídlem jenom jeho dítě a žena? On seděl vedle u televize a neslyšel několik hodin naříkání? Kramný je stokrát pravděpodobnějším vrahem než Kajínek. Tomu nikdo nedokázal, že byl na místě činu.

   Vymazat
  3. 19:01 blbost je vyjadřovat se k článku a ignorovat, že v něm je zmínka o britské dvojici, která v egyptském hotelu také nepřežila. Nemyslíte, že z nenávisti k nevěřícím může fanatický muslim nějakou tu porci jídla otrávit? Nemyslíte, že v provozu hotelu, kde nelze vyloučit provoz za účasti primitivů, může dojít k ledačemu?

   Vymazat
 4. Když nejsou jasné důkazy, nelze nikoho odsoudit a nedostatek důkazů musí jít ve prospěch podezřelého. Jinak se naše soudnictví dostane tam, kde je dnes soudnictví v USA, kde popravili tisíce lidí a pak zjistili, že neprávem. Kramný je příklad, že soud rozhodoval na základě celé řady nepřímých, vylhaných, mediálně zveličených, nepodložených keců, které ovlivnily soud, což by se při rozhodování soudu nemělo nikdy sát. Buď to důkazy jsou, nebo nejsou. Nic uprostřed neexistuje. Vizáž Kramného, domněnky, pocity, dohady nejsou důkaz. Bohužel se v tomto případě tak stalo. Každý si může představit, že by se stal obětí podobného případu a byl by u našeho soudu ztracen a nepomohla by mu ani svěcená voda a jenom proto, že by se o něm rozšířilo jak vypadá. Tak se dříve odsuzovalo za čarodějnictví a to jsme se domnívali, že dnes už se to nemůže stát. A máme to tady znovu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ad 19.10
   Moc pěkně a výstižně napsáno. Jenom nechápu, jak se k tomu Igor Dvořáček mohl propůjčit? Jak s tím dokáže žít? Nejspíše byl vydíratelný, anebo mu prostě hráblo.

   Vymazat
  2. 19:10, á další gaučový odborník. Anebo jste zjevně nezávislý specialista se spoustou kolegů z branže, kteří mají přístup nejen ke spisu, ale sami fyzicky revidovali celé vyšetřování. Možná jste byl i v že době v Egyptě na patologii.

   Vymazat
 5. Nevím, proč autor spojuje MF dnes s Babišm, když stejně vehementně vede"boj" proti vlivu majitelů na jejich media. Navíc MF je ve svěřeneckém fondu a t.č. není Babiš přímým majitelem. Tedy nevím, proč se publicisté NR vydali na cestu pomluv a záškodnictví proti Babišovi a proč nahrávají diktatuře kapitálu a "poskokům tradičních politických stran" ve službě lži a demagogii. Co publikovala MF dnes je odpověností šéfredaktora a jeho posluhů a nebude souzen, asi k lítosti perverzních myslitelů na výši svého korupného, Babiš! A víte co na těch lžích redaktůrci vydělávají? Myslím, že těch skandálů s protiprávně odsouzenými a i dlouhodobě vězněnými pro údajnou vraždu nebylo málo! A tyto "přehmaty" soudu platíš ty, český občánku!!! A pak že se nedají rozsudky koupit! A TI CO NEJVÍCE KRITIZUJÍ SOUDY Z DOB SOCÍKU DNES JEDOU V TOM GULÁŠI SLOUPŮ REPUBLIKY K POBLITÍ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Velmi dobrý postřeh týkající se zodpovědnosti.

   Vymazat
  2. 20:03 Publicisté NR se nedali na cestu pomluv, pouze přetiskli článek, který poukazuje na problém možného vlivu tisku (hromadných sdělovacích prostředků) na rozhodování soudů. Kro toho říkáte "pak že se nedají rozsudky koupit". Všeobecně je diskutováno, že "lze objednat trestní řízení". Tak daleko, jak formulujete vy, veřejná diskuze ještě nedošla. Smutné na posledních událostech je to, že pokud kdo nemá ve sporných případech robustní obhajobu, prohrává. Je to tedy o penězích a kontaktech. Viz případ mladý Nečesaný ... Mějte se.

   Vymazat
  3. 3:26, ale ale.. chcete říct, že soudy se řídí tím, co ze sebe vypotí nějaký pisalek? To snad nemyslíte vážně, že jsme na tom tak špatně

   Vymazat
  4. 8:55 ne jeden jediný pisálek, ale bezmála celý mainstream. Pokud jste četl příběhy Perry Masona od E. S. Gardnera, něco o tamnějších výhradách k tisku a soudům víte. I když u nás nerozhoduje porota, vliv vyloučit nemůžete.

   Vymazat
  5. 9:18, no právě, není tady porota. Odborný soudce se musí opírat o fakta z vyšetřování, jinak to není soudce. Jediný, kdo ho může ovlivnit, jsou maximálně kolegové z branže, ne nějaká pipka z TV na základě nějakých pocitů, anebo příkazu redakce na zvýšení nákladu.

   Vymazat
 6. Cos shnilého je v tomto státě, asi si to ta paní udělala sama.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:26 mno, já ve své profesi utržil něco ran elektřinou o různém napětí, většinou tak řečenou silovou o napětí 220 a 380 Voltů (dnes 230 a 400 Voltů) 50 nebo 60 Hertz, takže vím, jak tělo reaguje zvlášť, když jsem viděl a zasahoval u případu, kdy se zasažený nebyl schopen od kontaktu „utrhnout“.
   Pokud tedy chcete tímto způsobem vraždit spícího, počítejte s tím, že musíte pro dva vodiče, na jejichž odizolované konce přivádíte ono napětí dostatečně saturované proudem nalézt na těle oběti vhodná holá místa, nelépe taková, jejichž spojnice protíná srdeční krajinu. Pak oba tyto konce spolehlivě přitisknete na vybraná místa, zasažená osoba se začne zmítat, možná ucítíte pach pálené kůže, možná uslyšíte chroptění zasažené osoby. Vydržíte do chvíle, kdy tyto efekty ustanou.
   Ještě nemáte vyhráno. Oběť se, sice výjimečně, může probrat. Proto lze doporučit spolehlivé ověření, zda dech ustal, pokud ne, tak přidusit, podobně, pokud jsou znatelné srdeční ozvy. Krom toho bude vhodné dát vaší oběti něco pro spaní, aby se vám neprobudila, až budete hledat ta vhodná místa k připojení a přidržení vhodných elektrod. Přeju dobré nervy a pevný žaludek.

   Vymazat
  2. u kramnho - pani po uderu si nemohla pamatovat nic mne se stalo neco podobneho a do dnes si nemohu vpomenout kdo mne vzal pres hlavu mnel jsem krvacni do mozku a lekarska pohotovost mne nechala odvezt na antabus rano zacal for a policije vsechno odlozila a ja mam dnes nemale zdravotni problemy policii zavolal lekar pro podezreni na trestny cin na nasledky uderu tupym predmetem lezel jsem na intenzivce tyden...

   Vymazat
  3. 6:05, mně se stalo taky něco podobného, jen bez té JISky, pouze běžná traumatologie, a způsobil jsem si to sám na kole. Ale jak se to stalo, jak jsem se sám ocitnul dva kilometry od místa, kde jsem za tmy narazil do stromu, co bylo dvacet minut před nárazem, to si nepamatuju. Zato si jasně vzpomínám, jak jsem se během chůze probudil a nechápal, co se děje. Prostě jdete, vedete kolo a jste v bezvědomí... ))

   Vymazat
  4. Pánové 6:05 a 9:06, v o případu o kterém se tady píše a diskutuje, není o ranách do hlavy pražádná zmínka. Chápu, že vás váš zážitek mohl poznamenat natolik, že se musíte vykecat tady, i když by to určitě mělo být jinde. Co myslíte?

   Vymazat
  5. 9:43, chápu, že jste něčím silně frustrován, třeba tím, že taktéž nemáte nic podstatného k případu Kramný, stejně tak jako 90% diskutujících, ale byl bych rád, kdybyste se do mého rozhovoru s Jardou Němcem nemontoval.

   Vymazat
  6. 29. května 2019 4:07
   To jste sem neměl psát.
   Teď, až vám umře babička, vás můžou obžalovat z vraždy elektrickým proudem, "protože byste to uměl".

   Důkazů netřeba. Už v přípedě Vitáskové odůvodnila soudkyně odsouzení tak, že důkazy sice nemá, ale VĚŘÍ tomu, že obžalovaná je vinna.

   Co se týče soudců, jsem zděšen, ale co se týče novinářů, neméně.

   Když zatkli MUDr Ratha, tak jsme četli v novinách, že měl doma samopal a šílené částky peněz, později už to nebyl samopal, ale jen lovecká puška, a ty částky se taky velmi zcvrkly.

   U Kramného jsme také četli, že "oběti měly poleptané vnitřnosti žíravinou", takže Kramný je nejdřív otrávil, (ale asi proto, že nabyl chemik, ale elektrikář), tak se zdálo vhodnější zabít je elektrickým proudem. Důkazy sice nejsou, ale soudce tomu věří.

   Já nepokládám za absurdní, že nějaký velezbožný muslim se nemohl dívat na ty necudné blondýny, které urážely každého zbožného muslima, vyvolávajíce v něm žádostivost, čímž ho sváděly ke hříchu, a tedy zastoupil Alláha a potrestal je.

   Víme přece (od Bin Ládinovy švagrové), že když BinLádin navštívil bratra a otevřela mu jeho evropská manželka v negližé a s rozpuštěnými vlasy, zakryl si tento zbožný muž oči rukou, aby nezhřešil pohledem na tu nestoudnici.
   To je docela dobrá ilustrace k islámskému cítění.
   PB

   Vymazat
 7. Část proudu jde vždy po pokožce (je vlhká) a vznikají ošklivé spáleniny větvovitého tvaru. To na těch tělech nabylo. Dva lidi propojit a zabít bez jejich spolupráce je vyloučené. takže asi Kramný mordoval manželku (chvilku to trvá, ne el křesle se umírá i minuty) a malé říkal, chvilku počkej než na tebe dojde řada .. a tohle soudy posvětily ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy jste u toho byl? Nebo viděl spis?

   Vymazat
  2. 7:34 obhajoba a někteří znalci zdůrazňovali, že nebyly nalezeny průkazné stopy po doteku elektrod, vstupu (a výstupu) el. proudu do těl postižených. To jste, 7:34, nezaregistroval/la, když už se k věci vyjadřujete?

   Vymazat
  3. 09:29 Vyjadřuji se zrovna tak jako vy, toto fórum je veřejné, jestli jste si při své inteligenci nevšiml. Až budete mít chvilku seznamte se s obžalobou a jejími důkazy. V rámci obhajoby se může lhát, vy zřejmě máte důkazy, že lže obžaloba - motiv? Asi prémie za odsouzení, nebo máte na skladě něco lepšího?

   Vymazat
  4. Ehm, to v Egyptě nemají proudové chrániče ?

   Vymazat
  5. 12:15, proudovou ochranou je jistič. Při "připojení" lidského těla jako spotřebiče naprostou většinou nedochází k takovému odběru proudu, aby jistič měl vypnout. Chráničem se rozumí napěťové chrániče, které vypínají v případech většího napětí na vodivém povrchu chráněných zařízení. V osmém, nejpozději devátém ročníku základní školy byl vysvětlován rozdíl mezi elektrickým proudem a napětím i funkce pojistek či jističů.

   Vymazat
 8. O vině, nebo nevině, rozhoduje v ČR ten kdo řve víc. Nečesaný, Kajinek, vytvoří se ta správná atmoška a už to jede. Na co si platíme celou soustavu soudů, když by stačilo udělat o vině, nebo nevině, anketu. Případně každých pět let rozsudek obrátit,to není spravedlnost to jsou odhady.

  OdpovědětVymazat
 9. No s tou rekreací Čechů v Egyptě je to trochu podobné jako s dvojí kvalitou potravin pro Čechy a Němce. Co já vím, tak takové odpočinutí je spojeno s hromadou špíny, špatným jídlem, hrozbou střevních infekcí. Snad jen potápěčům to pak může vyvážit moře, ale stejně si nemůžete na památku domů vzít ani kamínek!
  Ovšem o soudnictví si může myslet každý, co chce, ale když to soudnictví pracuje v podmínkách vlády diktatury peněz..?? Ostatně dávné heslo ještě z devadesátých let 20. STOLETÍ: OD SOUDU NEČEKEJ SPRAVEDLNOST, ALE JEN ROZHODNUTÍ! Je to bída, ale zatím jsme nepokročili!

  OdpovědětVymazat
 10. Někoho odsoudit bez důkazu je sprosté v usa se to děje běžně na základě nepřímých důkazů. Kdo ukecá porotu vyhraje.

  OdpovědětVymazat
 11. Všichni jsou nevinní, samej justiční vomyl, spiknutí, akorát některý lidi a věci se ztrácí. A pachatelé? Ty tu podle všeho losujem.

  OdpovědětVymazat
 12. Celej ten humbuk je jenom mediální příprava na okamžik, kdy soud osvobodí Babiše. To bude tobogán!!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.