Reklama

čtvrtek 9. května 2019

Proč se musí ve vykrádaném Česku zavést bankovní daň

Václav Umlauf 
9.5.2019  E-republika
Propagandistické výkřiky poslední doby byly o tom, jak nás EU zaplavuje dotačními penězi. Tak se podívejme na opačnou stranu mince. Jak nás okrádají banky a jak naopak my zaplavujeme našimi poctivě vydělanými penězi Západ.Konečně se v Česku začalo mluvit o tom, že je třeba zdanit bankovní zisky. Pochopitelně, bankami placená klaka novinářů a tzv. ekonomických poradců a expertů je proti tomuto návrhu. Hlavní argument je ten, že banky zdraží úvěry a tak se zahojí na klientech. Je to málo pravděpodobné z prostého důvodu. Na bankovním trhu panuje stále ještě určitá konkurence a úrokovou zlodějnu je možné hlídat příslušným bankovním zákonem a bankovními regulátory. Propagandistické výkřiky poslední doby byly o tom, jak nás EU zaplavuje dotačními penězi. Tak se podívejme na opačnou stranu mince. Jak nás okrádají banky a jak naopak my zaplavujeme našimi poctivě vydělanými penězi Západ. Klíčový je tento graf z Pikettyho blogu.


Z grafu je jasně vidět, že na EU nevyděláváme, právě naopak. Výkřiky proti této strohé statistice byly pouze v tom, že do našich příjmů ze strany EU nebyly zahrnuty všechny položky. Nyní se podívejme na graf odlivu zisku z roku 2016 v porovnání s reálným HDP.


Z gradu je jasně vidět, odkdy začal masivně růst odliv zisku ze země, aniž by to odpovídalo růstu ekonomiky. Další graf ze stejného zdroje za rok 2016 ukazuje, jak ve skutečnosti u nás investovaly západní firmy.


Tak se vraťme do reálu a podívejme se, jak nás banky okrádají. Jen velmi těžko se shání nové informace, protože žijeme v době rozkvětu miliardářů u vesla a korporátního fašismu, který nejvíce a zásadně prospívá právě bankám. A prodejná či intelektuálně líná levice přece zadarmo a pro lidi dřít nebude. Tak to bylo už za Hitlera, přečtěte si starší článek Takový obyčejný vraždící EU-fašismus. Klíčovým materiálem k odlivu kapitálu ze země je stará studie Úřadu vlády České republiky z roku 2016, ke stažení zde v PDF. Vybral jsem z ní některé důležité grafy. Za prvé je jasné potvrzení předešlého trendu. Do Česka se ze zahraničí neinvestuje, tato země se naopak vykrádá a plundruje.


A jestli se vám zdá, že ty reinvestice jsou dobrá věc, tak jen znamená vyšší stupeň drancování zejména pro budoucí generace. Firmy vracejí část zisku do budování dalších otrokáren, protože se jim zdá, že tato země a její obyvatelé jsou na to jako stvoření. A nyní se na to drancování podíváme zblízka, nejprve ve srovnání s jinými zeměmi bývalé východní Evropy.


Jak sami vidíte, naše země je plundrována úplně nejvíc. A nyní se podívejte, jaká je zlodějna doopravdy a jak by měl vypadat odliv kapitálu podle evropského průměru zisků z investic.

Jak sami vidíte, být bankéřem v Česku nemá chybu a moji známí v bankách to také potvrzují. Česko vydělává zahraničním bankám naprosto enormně. Bankovní klausovština tady zapustila pevné kořeny. Asi proto, že tento bankster bez zaváhání skočil z ruského socialismu do neoliberálního mafiánského kapitalismu českého typu. V něm banky hrály a hrají klíčovou úlohu při nelegálním vývozu kapitálu ze země. A v kterých odvětvích se v Česku nejvíce legálně krade, to ukazuje tento graf.

První tři odvětví vykazující největší odliv kapitálu tak je vyjmenujme v pořadí: jsou to finanční služby, telekomunikace, energetika a supermarkety s tím laciným a pančovaným svinstvem pro Východ. A máme to v kabeli, milí bankovní soudruzi, i s málem nejdražšími mobilními poplatky v EU. Nyní je jasné, kde je třeba zavést progresívní daň z vyváženého kapitálu, aby toto plundrování země skončilo. Nebo to bude jako v USA. Viz tento graf zisku bank a korporací, který nemá s reálnou ekonomikou vůbec nic společného.


A že dolaroví hoši z ČNB jsou proti bankovní dani, to by překvapilo jen úplného Budulínka. Viz článek Banksterské praktiky současné ČNB. Tam je jasně vidět, komu slouží "Česká" národní banka.Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!


52 komentářů :

 1. Právě absence reinvestic je důvod pro daně, což ovšem poškozuje české bankovní domy, u kterých problém vývozu výnosů není.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. copak tady ještě jsou banky pouze v českých rukách, snad jenom jedna FIO

   Smazat
  2. VOLIČI TVRDI,30 LET RAJTOVÁNI NA CHROMÝCH OSLECH STAČILO

   intelektuálni avantgarda nepolitické Společnosti voličů ČSV, navztekané voliče uklidnuje a začiná navrhovat jako prvni v ČR řešeni.
   Systém se vyvinul jako nechutná iluze prý občanských svobod.
   Namisto toho jsme terorizováni vadnými zákony typu exekučniho a Parlament prý jednomyslně dokázal odsouhlasit Policejni stát,který vede republiku přes rozvojový stát do pozice Banánová republika bezmocných ovčanů,kteři nesmi ani ceknout jinak hlava dolů.
   Měl by existovat mechanismus,který zajisti, aby rozhodnuti Parlamentu byly v souladu s vůli občanů a k tomu průběžná kontrola voliči v rozsahu

   OBČANSKÉ PŘIMÉ DEMOKRACIE JEJIŽ VARIANTU VIDIME FUNGOVAT UŽ DELŠI DOBU TADY NA NR!

   To neomarxisticky laděné polit subjekty, dnes existujici ,už nedokáži a je jasné,že pokud si nechtěji osvojit už dokonce skvělý universálni návrh Národniho programu voličů NPV a plni strachu nedokáži o článcich NPV ani vést diskusi,přičemž TV je k ničemu,musi je dřive nebo později a to zdá se bohužel VŠECHNY polit. subjekty nahradit novými a flexibilnimi.

   Tak nám tady napadá nemohl by na př.pan autor článku převzit realizaci vzniku KSDH tedy Křesťansko sociálniho demokratického hnuti,které by nahradilo dnešní chromé okurky všech politických stran,které nás vedou stále více do sraček?

   Smazat
  3. Příčina je v tom, že za Zemana byly již oddlužené české banky prodány do ciziny za směšné částky. Např.Česká sořitelna, se stovkami poboček, plně vybavených i personálně, i s jejich nemovitostmi, byla prodána do Rakouska za cenu, kterou Rakušané zaplatili z 2-3 ročního zisku a od té doby navždy velké zisky plynou do Rakouska

   Smazat
  4. Plzeňský Prazdroj se prodal za 2 miliardy. L. Wittgenstein řekl, že o čem se nedá mluvit, o tom se musí mlčet. Tohle je myslím dobrý příklad.

   Smazat
  5. Plzeňský Prazdroj byl prvotně privatizován Nomurou. Ta jej koupila za své bezcenné akcie! Takhle se v Čechách loupilo.

   Smazat
  6. To všechno je slabá káva,domorodci nevi,že jsou okrádani měsičně o nejméně 11 000 korun a prý se PROTO nikdy lépe neměli

   iNTELEKTUÁLNI ŠPÍČKY A PŘIZABITI KOMUNISTÉ NEVYSVĚTLI, KDE TY PENIZE MIZI A KDO JE KRADE!

   Stát totiž dřive vlatnil zdroje národniho produktu a do r.89 vyplácel nižši mzdy a platy,zbytek použival na dotace a benefity v oborech jako bylo

   bydleni,potraviny,voda,zdarma zdravotnictvi,vzděláni veřejná doprava,energie,odiváni,vše pro děti,rekreace,kultura a mnoho dalšiho.

   NYni se kradou dokonce i penize určené na sociál,nebot si naši NENAŽRANI zloději mysli,že patři jim.
   Zpackanou privatizaci stát přišel o zdroje přijmu a privátni podnikatelé si mysli,že celý zisk patři přece jim a po jeho ukradeni,ho zabunkruji na Kaj manech,které za něho kajmani koupí dluhy Ameru.
   Tak se stane,že máme nizké platy,nebot na Západě jsou občané zvykli za svoje penize bojovat a jsou jim vypláceny ve vyššich mzdách a našim domorodcům se směji z tlustých mercedesů,že takovi blbci si zaslouži vylupovat ,nebot ještě tomu tlaskaji.

   PROTO NEZBÝVÁ NEŽ PŘEMÝŠLET NAD VZNIKEM NOVÉ POLITICKÉ TŘIDY A NOVÝCH jiných POLITICKÝCH SUBJEKTŮ.

   jinak se nikdy z těch sraček nedostaneme.
   Světlem na konci tunelů je Národni plán voličů NPV,kde je jasně popsáno,jak maji bohatnout občané ČR a nikoli nenažrani majitelé velkých peněz.
   Je však zapotřebi vzděláni,aby si občané dokázali jednotlivé články nejen přečist, ale i pochopit jejich význam a obsah co to ta jejich realizace právě jim přinese .

   PROTO ,KDO SE CITI INTELEKTUÁLEM TAK,DO TOHO,NEPŘÁTEL SE NELEKEJTE NA MNOŽSTBVI NEHLEĎTE!

   Smazat
 2. když jsme dobrovolně přes naše udajny jelita odevzdali všechno co mělo cenu zlata tak mi přijde po třiceti letech tato grafomanie celkem na dvě věci je to jako bych prodal svuj barak i spřislušenstvim a bankovnim kontem a po třiceti letech bych vykladal jak jsme se mohli mit kdybych nebyl vul a manželka kravka a ani pod mostem spat bychom nemuseli

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je potřeba, aby jejich děti nedělali stejnou kravinu. Celý život makali a sloužili otrokářům a jejich naprosto zvrhlým přáním (války, nadbytečný a marnivý luxus, povyšován). Protože pro dav je neustále prezentováno jak je to skvělé, že jsme se nechali sežrat západem (ve Vašem příměru jak je skvělé, že rodiče vše za babku prodali a jak se mají výborně).

   Smazat
  2. Přitom stačí tak málo. Nezadlužovat se, nové auto není nový život, nenechávat peníze na účtu, když už je to nutné si ho založit kvůli zaměstnavateli.Změňte životní styl a jsou všichni vyděrači v řiti. Potřebujete televizi? Přiznejte si, že ano a přiznáte, že se neumíte jinak bavit. Pokud se nezměníte sami, nezmění se nic.

   Smazat
 3. Tato daň je pouze začátek, protože Babiš a spol. musí tuto zemi připravit na ztrátu stamiliardy korun z Bruselu, kam už budeme brzy jenom platit, ale zpátky nic nepoteče!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Schilerová bude muset pro Babiše vymetat všechny kouty, proto další zdanění cigaret a chlastu, ale už škrtají daleko bezvýznamnější položky - viz třeba zrušení plateb za brýle již od tohoto léta. Přátelé, připravte se, už se jede z kopce!

   Smazat
  2. a ještě k tomu budou muset někde schrastit dolárky na povinný nákup amerického vojenského šrotu, aby se ČR mohlo zúčastnit amerických výbojů na všech světadílech :-)

   Smazat
  3. 8:09 Trumpovi by možná stačilo, kdyby si od něho Česko koupilo alespoň jednu letadlovou loď, to by mu mohlo helfnout při záchraně dolaru, to by v Bílém domě s radostí přijal celou naši vládu i s Parlamentem. P.S.: klidně by si je tam mohl nechat :-)

   Smazat
  4. Já bych z té letadlové lodi udělal plovoucí český Senát. A vyslat k iránským břehům ...

   Smazat
 4. Vzpomeňte si na povinné jásání Zemana a Babiše, jak jsme si za těch 15 let v EU pomohli, když jsme získali od Bruselu o 750 miliard korun více, než jsme tam odvedli. Oni, ale všichni ekonomové-pemprsáci poněkud zapomínají na to, že tu částku, co jsme horko těžko vydolovali z Bruselu, tak prakticky stejnou částku vyvádějí z ČR zahraniční firmy za jeden jediný rok! A ty prachy tady prostě chyběj (přitom jsme ta nejždímanější země z východního sektoru EU!). Pemprsáci taky k tomu všemu zdatně mlčí i k zadlužení ve výši 5 biliónů korun (před třemi dekádami prakticky nulové)!!! Česko je z prostě ekonomického hlediska ve sprostém slově a na soudný den zcela nepřipravené.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velmi dobře si vzpomínám na poslední veřejné vystoupení Waltra Komárka před jeho smrtí, kdy varoval před vývojem tunelu z ČR, kdy porovnával 20 miliard v r.2002 s 200 miliardami v r. 2012, že se s tím musí urgentně něco dělat. Asi se v hrobě obrací, dnes je to totiž několikanásobně více než v r. 2012!

   Smazat
 5. Jásálci totiž zapomínají na jednu důležitou věc. Nikdy nikdo nikde nedává nic zadarmo v tomhel systému, který momentálně máme. Každý myslí na to jak vydělat. To že veřejněně ČR juchá hjak vydělalo jen znamená, že prodělalo jako hrom. V opačném případě by se totiž tiše mlčelo a pylně rozkrádalo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snad už jsme moudřejší, kdyby se podařilo zastavit odkloňování peněz, jak bruselských, tak ze státních zakázek. Kdyby se podařilo se opravdu soutěžit (ne jak v KV) a nedovolit dodatečné zvyšování ceny. Kdyby se podařilo zastavit zakalkulovávání čehokoli do nákladů. Pak přežijeme i bez dotací z Bruselu. Vzkaz panu premieroví: zvýšená daň z tabáku se celá promítá do prodejní ceny (už jsou i nové kolky), je jisté, že každou další dáň zaplatí konečný klient (banky) či spotřebitel - zákazník. Jsem pro férová pravidla.

   Smazat
  2. 11:44 mám poněkud jiný názor, totiž, odkloněné, či jinak nakradené prachy, ale jenom Čechy zde v Česku, to jsou asi jediné prachy, které také v Česku zůstanou

   Smazat
  3. 13:58 ještě tady zůstane většina důchodů :-)

   Smazat
  4. 13:58 ÷ 15:43
   Za podmínky, že si dotyčný nekoupí jachtu a nebo vilu u Ženevského jezera. :- ) :- ) :- (

   Smazat
 6. Tento článek jasně doplňuje dřívější, také publikovaný na NR s názvem "Čechy krásné, Čechy mé - rozkrádané": https://vlkovobloguje.wordpress.com/2019/03/06/cechy-krasne-cechy-me-rozkradane/

  OdpovědětSmazat
 7. Právem každého státu, je zdanění výdělečných aktivit, které se odehrávají na jeho území. U nás je daňová zátěž zdeformována tak, že to neodpovídá potřebám zdravého rozvoje státu. Hodně je zdaněna skutečná práce lidí a nedostatečně (či vůbec) jsou zdaněny enormní zisky v bankovní, či vůbec finanční sféře.
  Přes to enormní zdanění lidské práce (sociální pojištění, zdravotní, podpora v nezaměstnanosti, daň ze mzdy), soukromí vlastníci zdravotních pojišťoven omezují zdravotní zajištění obyvatel a stále další potřeby, jim odmítají hradit.
  Do této oblasti, vůbec neměla být připuštěna soukromá sféra. Jestliže jsou ze zákona povinné odvody (sociální, zdravotní, …), tak není důvod a není v zájmu občanů, aby se na nich živila a vysávala je soukromá sféra. Soukromá sféra má dost prostoru tam, kde je třeba o zákazníky usilovat a ne tam, kde jim je stát zajišťuje. Takže tyto instituce bych nezdaňoval, ale převedl pod stát.
  Ostatní finanční služby, telekomunikace, energetika a supermarkety, které uvádí autor jako nejziskovější vyváděče kapitálu ze země, by mělo být přirozené zdanit. Zdanění je právem státu a nějaké reinvestice, místo zdanění, jsou dalším oslabováním funkce státu. P.K.

  OdpovědětSmazat
 8. Tak konečně někdo nalil trochu čistého vína - kolik peněz do ČR přiteče a kolik peněz odteče každý rok. A nevím, zda jsou v tom započtené vytunelované peníze do daňových rájů. Také bych navýšil ztráty výdaji na správu orgánů EU, na nehorázné platy + prebendy tzv. poslaců tam či onde a na zbrojení do válek proti jiným národům - ač na vlastní obranu je to v praxi nula - když se zjistilo, že naše arčmáda není schopna zajistit naše hranice proti náporu migrantů, jak by mohla třeba proti nově se rodícím nacistickým vojskům ... Jsme na předem ztracené straně barikády, již jen jako ochranné štíty setrvalých hrobníků naší státnosti a českého národa!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K tomu přidejte snížení poměru financování z fondů EU na 50 % a ve výsledku si položte otázku, k čemu je nám nadále setrvávánmí v EU.

   Smazat
 9. No jo tak je to a ty slavné dotace dostanou ti co je nepotřebují a nebo se za to postaví nepotřebné věci.

  OdpovědětSmazat
 10. Bill Holter je přesvědčen, že Rusko a Čína se snaží nakoupit co nejvíce zlata právě před krachem amerického dluhového trhu.

  https://cz.sputniknews.com/byznys/201905099831248-zlata-past-jak-rusko-a-cina-skoncuji-s-hegemonii-dolaru/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://cz.sputniknews.com/svet/201905099838038-venezuela-se-zbavuje-dolaru-/

   Smazat
 11. Soudruzi, bez EU by zelený sloupeček byl nulový a červený v podstatě stejný. Problém je navíc v tom, že když se budete snažit snížit ten červený sloupeček, pak budete muset hodně přidat na sloupečku jiném, který v zde není uveden, a to na sloupečku nezaměstnanosti a ubrat na sloupečku HDP. Západní firmy sem nepřišly investovat kvůli českým modrým očím, ale právě kvůli zisku. Jakékoliv omezení pak bude mít za následek jejich odchod. Budete moci tak akorát za podpory národních podniků realisovat dodávky tak leda do Ruska. Je otázka jestli ruští soudruzi budou vůbec solventní. Srbsko nebo Bělorusko náš vzor!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, důležitý je parametr zaměstnanosti, pokud se nebude donekonečna jednat o žebrácké platy, které se ještě snaží snížit dovozem otroků z ciziny! Jinak parametr HDP může být Čechům zcela ukradený, pokud z něho většina uteče do daňových rájů.

   Smazat
  2. Odpovědní vědí, že zdrojová stabilita vyžaduje zbavit se zmanipulovaného indentifikátoru ekonomického výkonu HDP a celé té zhoubné neoliberální ideologie kvantitativního růstu bez ohledu na zdroje.

   Smazat
  3. Stále lepší žebrácký plat než plat nulový. A i ty nízké platy generují odvody, daně a sociální a zdravotní pojištění do rozpočtu, jinak by i ty byly nulové. Vše toto dohromady dává stovky miliard ročně a rázem se to vyrovná červenému sloupku. A právě díky EU zbývá ten slopek zelený. Myslete ekonomicky soudruzi a ne třídně!

   Smazat
  4. 14:03 moje ekonomika se omezuje na prsty na rukách, ale jestli Česko dostane od EU za rok 100 miliard (a od r. 2024 už ani fík!) a přitom se z ČR vyvádí kolem 700 miliard za rok, tak jsem stále v červených. Asi máte doma vytapetováno zelenými papírky, a proto vše vidíte zeleně.

   Smazat
  5. Jenže dalších nějakých 700 miliard za rok tady díky zahraničním investorům zůstane. Je chyba vidět jen rubovou stranu mince a lícovou ignorovat. Když se zbavíte strany jedné, zbavíte se mince celé. A zůstane akorát armáda nezaměstných a obrovský požadavek na státní rozpočet na její podporu v nezaměstnanosti. Ano i zelené papírky mám, investice (majetek) diverzifikuji.

   Smazat
  6. Dívám se kolem sebe, ale žádné investice ze zahraničí ve výši 700 mlrd/rok tady nevidím. A to ani dalekohledem. To nedaj ani ty hangáry stavěné na zemědělské půdě přednostně v rovinách, kde se dnes proháněj akorát tak vlaštovky :-)

   Smazat
 12. Bankéři si musí vybrat mezi 4 % odvodů na nedokumentované účty a obdobně vysokou daní z finančních transakcí. Moudří bankéři (jsou-li nějací takoví) by si vybrali daň která je svými regulačními účinky ochrání před rizikem vlastní nezodpovědnosti v podobě plné expozice kolapsu globálního finančního trhu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 17:28 No fuj - odporný hajzle !

   Smazat
  3. 19:20 Zas ten rasozrádnej čichač prdů té židočekistické poloopice Hoffstein? Ten mě už dlouho srát nebude, nechám ho ihned poté co se chopím moci s celou zdejší sortou bolševických podlidí zaživa zakopat pod zem, aby dřív než ta jejich smradlavá, chlastem a špatnou stravou zbytnělá, avšak rachitická trupiska prohnojí zem, ji stihli svými prackami a hnátami v předsmrtných křečích ještě i řádně prohnětat, aby pak takto zúrodněná zem poskytla žírný chléb králikům, z jejichž kožek kurvy co je vrhly někde v chlívě na udusanou zem mohly po nocích ušít hřejivé límce na zimní mundůry vojáků Barbarossy 2, likvidujícím tento podřadný xindl, dosud ještě obývající ruské stepi! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Smazat
 13. Zdanit je třeba: A - alkohol, B - banky, C - cigarety, E - elektriku, F - "fčecko" - jako v tom předrevolučním vtipu, když soudruzi hledali "rezervy" národního hospodářství, teď je to nemlich to samé :-)

  OdpovědětSmazat
 14. Krach dolarové pyramidy se blíží, do té doby je třeba bankám přistřihnout křidélka, aby z toho Česko zatím něco mělo. Stejně, až to bouchne a nevyjdou jim investice v cizině, tak se budou chtít zahojit na domorodcích!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jinak Jirko Rusnoku a spol., přeji mnoho zdaru v dalším QE (kvantitativním uvolňování) = záchraně dolaru. Zdravím, Tomáš Marný.

   Smazat
 15. Progresivní daň z osobních příjmů (z příjmů FO) s druhým pásmem 50 % a s opcí vynětí progrese při financování explicitně vyjmenovaných veřejných projektů ve výši přesahu daňového základu do vyššího pásma je elagantní způsob návratu daňové spravedlnosti při zbrždění neefektivní spotřeby pro doslova drancování zdrojů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přestaň se hrabat v cizích kapsách a začni pracovat!

   Smazat
  2. 14:01 píše "Přestaň se hrabat v cizích kapsách a začni pracovat!", dodávám: Když už se ti cizí hrabou v kapse, aby tam bylo co ukrást.

   Smazat
  3. Právě ti,že ty majitele ukradených peněz opravdu zdanime a vytvořime nové polit.subjekty,které to už dovedou začneme OPRAVDU PRACOVAT a ty pitomče si nech svoji lopatu s ideologii neomarxismu a zalez do diry pražské kavárny povalečů,kde ti tebou přivolani IS daji kouli!

   Smazat
 16. Osud kolonií je už takový. Aspoň že se ty cizí banky jmenují hezky česky. To by nám mohlo stačit.

  OdpovědětSmazat
 17. 14:01 ...a začni pracovat ! Napsal jakýs pražský somrák.
  Doufám vole, že nemáš děravý klobrc.

  OdpovědětSmazat
 18. Dan se musi zavest, protoze by netahla jako Dvorak pochcipala hlady.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:25 nadávka namísto argumentu k věci. No, k předchozímu článku pana Umlaufa, doloženému grafy, bylo argumentováno dokonce tím, že kazí lidem náladu. Fakty! Přecejen jste lepší.

   Smazat
 19. Astronomicky a nesplatitelně předlužené USA jsou politickou a ekonomickou rakovinou světa! Proto se také snaží rozpoutat nějakou válku za každou cenu, protože "války" "mažou" dluhy! Takže musíme ještě nakoupit z USA zbraně , abychom pozdrželi pád dolaru, který je však nevyhnutelný! Bez otřesu je nutné se postupně zbavit dolaru, jako světové rezervní měny, což nebude jednoduchá operace, ale pro svět velice potřebná a nahradit ho "složenou" měnou, která bude mít patřičnou krycí sílu!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.