Reklama

úterý 28. května 2019

Prohlášení institutu IVK k napadení L. Jakla v metru dne 25.5.2019

Přepadený Ladislav Jakl
28.5.2019 IVK
V sobotu 25. května 2019 ve večerních hodinách byl v pražském metru fyzicky napaden náš dlouholetý kolega, člen Institutu Václava Klause a před nedávnem Parlamentem ČR zvolený člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání pan Ladislav Jakl. Hulákání útočníka, kterým svůj útok doprovázel, jednoznačně potvrzují, že šlo o politicky motivovaný čin s cílem napadnout, zastrašit a zranit člověka s odlišnými politickými názory.


Jde o čin s mimořádnou společenskou závažností! Naprosto zásadně a se vší rozhodností takové počínání odsuzujeme a věříme, že okolnosti tohoto činu budou důsledně vyšetřeny, pachatel (nebo pachatelé) tohoto odporného útoku budou urychleně dopadeni a s vědomím závažnosti činu i odpovídajícím způsobem potrestáni.

Tak ohavný čin by se nestal, kdyby v České republice nebylo soustavně a cíleně zvyšováno politické napětí těmi, kteří si jiný než svůj vlastní názor neumí představit, těmi, kteří každého člověka s odlišným politickým názorem veřejně urážejí, ostouzejí a dlouhodobě beztrestně brutálně verbálně napadají. Tak ohavný čin by se nestal, kdyby proti zvolení Ladislava Jakla členem RRTV nebyla vedena tak nesmiřitelná a útočná politická kampaň. Viníme ty, kteří po léta nerespektují výsledky demokratických voleb a politickou moc chtějí získat mimo demokratické volby prostřednictvím rozvášněných davů na náměstích a spřátelených médií. V takové atmosféře je už pouze malý krůček k tomu, aby si leckdo vyložil tento stav jako normu, ve které je dovoleno naprosto všechno – včetně hrubých fyzických útoků a pokusů likvidovat lidi s odlišným názorem. O tom, kam taková doba vedla a v co vyústila, nás dostatečně trpce poučila historie 30. let minulého století v Německu.

Pozoruhodné je, že česká média – s výjimkou serverů Echo24 a Parlamentní listy – o této brutální události mlčí, ačkoliv například v porovnání s napadením poslance Feriho (jehož incident plnil česká média po dlouhý čas) je zjevné, že v případě Ladislava Jakla šlo o daleko agresivnější útok.

Napadení našeho spolupracovníka Ladislava Jakla nedovolíme zlehčovat. Útok na něho, stejně jako na kohokoliv jiného pro jejich odlišné politické názory, je překročením všech myslitelných, představitelných a tolerovatelných mezí v demokratické společnosti.

Ohrožením demokracie v naší zemi nejsou ve svobodných volbách zvolení politikové Andrej Babiš a Miloš Zeman, jak bez ustání tvrdí ti, kteří ve volbách opakovaně neuspěli. Přímým ohrožením demokracie je nerespektování odlišných názorů, které ústí v takové brutální fyzické napadení názorových oponentů, jehož jednou z obětí se Ladislav Jakl stal.

A právě toto jsou chvíle, kdy má svobodná společnost dát najevo, že svobody, mezi které patří i právo na neomezenou obhajobu různých názorů, bude rozhodně bránit.

Věříme, že zdravotní stav Ladislava Jakla se brzy výrazně zlepší a že tento útok nezanechá žádné trvalejší následky na jeho zdraví.

Václav Klaus, Ivo Strejček, Jiří Weigl, Hana Lipovská, Filip Šebesta, Petr Macinka, 28. května 2019

56 komentářů :

 1. Kdo se zastane všech těch obětí IVK, které často ještě ani nebyly vytaženy v sudech a pletivu z vodních nádrží?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pepku, házím na tě bobek :-)

   Smazat
  2. 16:57jednak v té době IVK neexistoval, druhak nešlo o reakce na politické postoje. Nauč se pepku poštívat co možno logicky.

   Smazat
  3. V té době fakt IVK ještě nebyl . Byl u moci ale už tatíček Klaus , který se svou neviditelnou rukou trhu a zvrhlou privatizací bez pravidel má na svědomí tento marast ve kterém žijeme . Teď už IVK existuje a odtud tatíček vysílá svá moudra . Je to podobné jako když pyroman založí požár a pak je aktivní při jeho uhasení .

   Smazat
  4. Cosi přehlížíte 7:47, Václav Klaus nebyl nadšeným podporovatelem zahraničního kapitálu, privatizace bank, ani rozsáhlých restitucí, zejména ne církvím. Jisté taky je, že nebyl všemocný, taky to, že po věci se všechno snadno mistruje. Krom toho si dovolím se domnívat, že Václav Klaus je vlastencem. Jeho ODS ani ODS pokračovatelku jsem nikdy nevolil a volit nebudu. I tak, pokus o nepředpojatý pohled si dovolím.

   Smazat
 2. Jen mě děsí liknavost policie, ta jen jezdí auty a co jin=ho dělá. Nikdo je nevidí, tudíž nic neví, vyměnit pana ředitele Policie ČR, čím dříve, tím lépe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jakl policii ani nic nenahlásí a tebe děsí její liknavost? Vy jste inteligence teda moc nepobral.

   Smazat
  2. Ty jsi inteligenci nepobral vůbec vidláku 17:19. Tvůj kofol Feri taky nic nenahlásil (protože se nic vlastně nestalo a ten blb se šrábnul o prapet) a byly toho plné sorošmédia, vyhulená smažka a bolševik Xodležal z toho chtěl udělat politický proces jak v 50tých letech. Šišlavé upocené prase z Řeporyjí sliboval "útočníky zničit". Tak o čem meleš ty soroš nýmande.

   Smazat
 3. Napadat za názor je krok ke ztrátě svobody a nástup k diktatuře. Demokracie zapláče.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ona ta demokracie pláče už dost dlouho. Výzva k podřezání prezidenta, která se vyřeší omluvou toho odéesesáckého řezníka za souhlasu dobytků Fialy Udženíji - to snad stačí jen z poslední doby. Pokud je na vnitru El-Hami a soudní mafie si dělá, co si zamane... národ to musí vyřešit. Tentokrát bez sametu... ostře a rychle.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 18:21 to že jsi kretén víme i bez výblitků,které píšeš

   Smazat
 4. Tak mě napadá, kdyby byl napadený nějaký muslim, česká média by taky mlčela?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 18:23 Lžeš hulváte.

   Smazat
  3. Lžou především lŽIDAVID s lŽIDvořákem! Zejména to hovado Dvořáků mě už dlouho srát nebude, nechám ho ihned poté co se chopím moci s celou zdejší sortou bolševických podlidí zaživa zakopat pod zem, aby dřív než ta jejich smradlavá, chlastem a špatnou stravou zbytnělá, avšak rachitická trupiska prohnojí zem, ji stihli svými prackami a hnátami v předsmrtných křečích ještě i řádně prohnětat, aby pak takto zúrodněná zem poskytla žírný chléb králikům, z jejichž kožek kurvy co je vrhly někde v chlívě na udusanou zem mohly po nocích ušít hřejivé límce na zimní mundůry vojáků Barbarossy 2, likvidujícím tento podřadný xindl, dosud ještě obývající ruské stepi! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Smazat
 5. Co takhle pokus zavraždit Jiřího Svobodu za jiný názor? Tehdy to začalo a bylo to zahráno do outu a vrahounek je stále na svobodě: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vesely-tanecnik-neni-odhalen.A010810_222035_domaci_was

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aoo, tady to začalo. Dnes se to nadávkami a urážkami na internetu jen hemží. Ale pokračuje to dál - Feri a Jákl jsou jen (zatím) poslední v řadě. Chybí už jen označovat lidi s jiným názorem - třeba nějakou hvězdou.
   Co se to stalo s lidmi v České kotlině a na Moravském poli? Jsou to ještě lidé? Kam jsme to dotáhli za těch 30 let? Opravdu musí český (a moravský) národ být vždycky papežtější než papež? Začalo to vlastně hned po vzniku republiky. Všechno "rakouské" bylo špatné. Potom hromadným udavačstvím a kolaborací za okupace. Po 48. znovu, jen v obráceném gardu. Znárodnění a združstevnění jsme dokázali na 105%. Po plyšáku zase všechno opačně - nepolitickou politikou počínaje a privatizací konče. Kdy se zbavíme přizdisráčství, malosti, odezdikezdismu a kolaborace (s Říší, s Moskvou, s Bruselem - Berlínem - Washingtonem...) Komu se budeme klanět, až se poměry znovu změní??? (Tip: Pekingu!?)Kdy se konečně postavíme na vlstní nohy, zanecháme domácích hádek a staneme se opět hrdým a nezávislým národem? A dokážeme to ještě?
   Lidi - vzpamatujte se.

   Smazat
  2. 19:01 Naprostý souhlas. Je to velmi smutné čtení.

   Smazat
  3. 19:01
   DNA neoblafneš.
   Rodiče a prarodiče mnohých dnešních politiků, podlézavé chátry a kolaborantů, předali své "pudy sebezáchovy" svým potomkům.

   Nic nového, pane Novák.

   Smazat
  4. 19:01 já ten Protektorát B u M prožil. Co kecáte o hromadném udavačství a kolaboraci? Za celých těch šest let v okruhu stovek lidí nepamatuju jediného udavače, kolaboranty tři, kterým se všichni až ostentativně vyhýbali. Ono znárodnění, račte si všimnout, mělo smysl. I když a bohužel, zabíhalo do přílišného detailu. Znal jsem ovšem živnostníka, který potom co byl znárodněn si na místě ve fabrice liboval za pohodlí a jistotu, zatím co živnostník jak trouba hloupě dřel a klepal se o každého zákazníka.

   Smazat
  5. To 4:45 : Opravdu? Stačí si prohlédnout fotky z návštěvy A. Hitlera v Praze - 250 000 pražáků se zdviženými pravicemi. Na setkání s pohlaváry Wehrmachtu a SS v Národním didvadle celá válečná "kulturní fronta" v čele s Milošem Havlem a na konci s Karlem Hogerem... Mám pokračovat? A kdo dostal do koncentráků a na popraviště tisíce odbojářů? Tisíce udavačů...

   Smazat
 6. Tak ohavný čin by se nestal a asi si zaděláváme na daleko horší zvěrstva, kdyby pražská kavárna a dobroserové se sluníčkáři spolu s kantory neštvali děti na idiotské protestní akce. Děsí mně co tohle může vyvolat. Opět zopakuji citát M. Velička "Děti se shromáždily, mají sílu, rozum nepotřebují, energie je více než dost": Co naplat taky jsme byli mladí a blbí, ale nikdo nás takhle nezodpovědně neštval do nesmyslných akcí a ten někdo by měl být brán k zodpovědnosti, nebezpečnost a zločinnost jejich hnusného jednání je evidentní. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:55 Mám vážné obavy, že nejste daleko od pravdy. Zajímavé je , že pražská kavárna a spol. debilů neustále mele o tom, jak Zeman rozděluje společnost. Komedianty nemá smysl komentovat, to je ten nejhorší lidský odpad, aspoň v současné době u nás.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 18.25 Nejsi ty opravdový demokrat z Prahy často diskutující v objektivní čt?

   Smazat
  4. Prase 18:25 se ozvalo. Nejsi ty jeden z těch fanatických srabů, co napadají sedící staříky? Nebo jsi to jen schvaloval na síti? Odpad jako ty nesahá rudému dědečkovi ani po kotníky.

   Rudý škorpión

   Smazat
  5. Kvality toho z 18:25 jsou patrné z toho, že umí jen nevybíravě nadávat. Je pouze otázkou, kdo a na koho taková individua umí, nebo hodlá poštvat. Třeba ani ne zadarmo. Z takových se rekrutovali nacistické SA.

   Smazat
  6. Rudý dědečku, tahle nenávist dneska kvete všemožně na asociálních sítí. Takže za napadení Jakla asi není zodpovědný nikdo kromě těch srabů, co to udělali. Ale zodpovědní by měli být novináři (hlavně presstituti) a politici jako profesionálové, ti by to měli jasně odsoudit a nepřipustit ani mezi svými spolustraníky. A pokud to nedělají, tak by to měli od nás schytat. Takže když prolhaný slizoun Fiala z ODS nevyloučí to nenávistné prase Martina Langa z Jesenice, tak je vidět, že jim nenávist nevadí. A tohle by měli voliči vědět, že volba Fialy = volba nenávistných prasat.

   Rudý škorpión


   Rudý škorpión

   Smazat
 7. Dostali jsme se do pěkné prdele. Tento vývoj se ale dal předpokládat a to hned poté, co se dostal zrzavý nýmand k moci. Sám moc rozumu nepobral, tak se na něj nalepilo plno vyčuránků, kteří si díky pochlebování šaškovi mohli dělat, co se jim zachtělo. Podle toho to tady vypadá.

  OdpovědětSmazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsi obyčejný fašoun z neziskovky!

   Smazat
  2. 18:19 Tobě by měla maminka naplácat pár na zadek a dva dny nekoupit zmrzlinu. Malý lumpe.

   Smazat
 9. IQ tykve máte zelenou, občas by neškodilo, si přelousknout pravidla českého pravopisu, ale já vám fandím, kde jinde se můžete angažovat. Zároveň vaše nadávky musí potěšit každého jazykozpytce, má to pěkně vcelku a pohromadě. Asi možná litují, že na vás nemají adresu, dobře tuší, že takových lahůdek máte v zásobě daleko více. Tož jste v oblibě a máte zelenou, jen tak dále. Jen doufám že důvěru ve vás vloženou nezklameme. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 10. Připojuji svůj podpis hned za pana Macinku !

  OdpovědětSmazat
 11. Do policie bych se nanavážel, mají jednu z mála a možná jednu z posledních příležitostí dokázat svoji kvalitu. Tu šanci by měli dostat. Pokud se ovšem zjistí, že zcela náhodou kamerový systém nefungoval a takové podobné výmluvy a nejapnosti, pak bude na místě ptát se důrazněji a někoho brát k zodpovědnosti, zítra může být na místě pana Jakla kdokoliv z nás a naše vina může být jen ta že jsme běloši. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Homokládo Džando 20:35, proč tu smrdíš a nevrátíš na svůj iDěs? Napsali tam o tobě že jsi idiot?

   Smazat
  2. V naší policii to asi taky bude 1/2 na 1/2. Určitě tam jsou normální slušní a poctiví lidi odvádějící dobrou práci. Vždyť to dokazuje nedávný proces Dopravní podnik, kde si policie zaslouží dík. Vyšetřili, předložili důkazy ale soudce je neuznal a shodil se stolu. Rettig a Dvořák jsou čistí jak bílé lilie. Na tyhle kluky z policie nenadávejte, stačil je asi otrávit zmařený výsledek. Stejně u pana exprezidenta Klause mne nejvíc mrzí, že práce slušných soudců a vyšetřovatelů šla do kytek díky jeho abolici lumpů z privatizace. Když budeme nadávat všem, tak i ti poslední poctiví se na to vybodnou. Dnes mne zajímá paní ministryně Benešová a budu ji fandit, aby brzy dokázala ulici, že spravedlnost ještě existuje.

   Smazat
 12. Asi nastal čas konce planého tlachání. Nějaké spravedlnosti se tady stejně nedočkáme. je třeba vzít klacky a vyrazit na dobrosery. A jestli budou policajti překážet, namlátit jim také. Polovina je uplacená a druhá tak pitomá, že jsou stejně k ničemu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Neuvěřitelné! Tady extremisti jako ten "zhnusený" otevřeně vyzývají k násilí, dokonce na policistech. Cenzorovy tyto násilnické, extremistické výlevy evidentně vůbec nevadí, nechává je v klidu tady a místo nich maže někoho jiného.
   No, aspoň názorně vidíme co je redakce těchto stránek za extremistickou sebranku.

   Smazat
  3. 23:50 a 20:46
   Vaše zoufalá provokace je dojemná a komická. Vy už na to snad nabíráte děcka v základní škole. Chudáku.

   Rudý škorpión

   Smazat
  4. Tak hele, ty spravedlivý Rudý škorpióne. i ty, 23,50.
   Násilí je to poslední, co bych schvaloval. Ale pokud není jiná možnost, na hrubý pytel, hrubá záplata.
   Máme tady demokracii. Alespoň se nás o tom
   snaží přesvědčovat. Všichni ti placení, ale i neplacení pitomci, kteří chodí neustále demonstrovat a neustále vyzývají k odstoupení, a stále častěji volají i po svržení, tu Babiše, tu Zemana a aktuálně i Benešové , by si měli nastudovat, co se pod pojmem demokracie skrývá. Můžu být nespokojený s výsledky voleb, ale pokud tak rozhodla většina, musím se podřídit, pokud nenastaly legitimní důvody k odvolání z funkce.
   A prát se začali první přeci "demokraté". Já nejsem zdegenerovaný pražák. Pokud mne někdo napadne a soustavně napadá, tak mu jdu dát přes držku. Na změnu politiky máme volby. A nikdo mne za můj názor nebude fyzicky, ani slovně napadat!

   Smazat
  5. Ještě malý dodatek. Před nedávnem měl Okamura předem plánovanou, řádně nahlášenou a úřady schválenou akci na Václaváku. Byla tak řádně nahlášená a schválená i protiakce "demokratů". Nebyla. Přesto jí policajti nejenom nerozehnali, ale ještě ty rádoby "demokraty" chránili. Tak k čemu tady ty policajty máme? Aby chránili ty, kteří víc zaplatí? nebo ty, kteří mají , pro policajty stravitelné názory? A co s takovou policií, která, místo, aby hlídala dodržování zákonů, je sama porušuje?

   Smazat
  6. Pro Anonyma 23:50 - Urážky a napadání redakce se tu samozřejmě maže. Tu vaši jako mimořádně hloupou tu však nechávám, protože pěkně vykresluje duševní svět hloupého a nenávistného člověka.
   Extremus znamená vzdálený a my jsme oproti vám opravdoví extremisté, čili od vás opravdu hodně daleko vzdálení.

   Smazat
  7. Když se ujme řešení ulice s klackama, tak to obvykle odnesou obyčelní lidé. Viníci se budou smát u Ženevského jezera a tady bude Majdan a po něm drahota. Tudy cesta nevede.

   Smazat
  8. 5:35
   Zhnusený ..." na změnu politiky máme volby..." I ty optimisto jeden !?

   Smazat
 13. 20:48
  Počkej, ty úchyláku, až tebe někdo stříkne, už brzy. Degeneráte.

  OdpovědětSmazat
 14. O jaké demokracii mluvíte, tady a v celé Evropě je totalita jako řemen!

  OdpovědětSmazat
 15. Pana Ladislava Jakla si velice vážím a věřím, že se nenechá zastrašit. Ten popsaný útok je něco hrozného. Vyjádření Institutu Václava Klause je naprosto výstižné, s jeho formulací souhlasím doslova!

  OdpovědětSmazat
 16. byla to akce BIS + CIA, kdy už se zatočí s tím agentem CIA Koudelkou?

  OdpovědětSmazat
 17. ja si pamatuji pana jakla jako slušneho lokaje vaclava klause co dokazal zamest s každym oportunistou a ta karma se mu nini trošinku vraci ale jen trošilinku ovšem jako nadčlověk co hlida aby jsme nezvlčeli z propagandy na čete ačro - ato všechno teměř zdarma ilistek tramvaji si plati -tak takovych hrdinu je opradu stale malo všechna čest jeho praci

  OdpovědětSmazat
 18. S osobou pana Klause a tím pádem i p. Jakla mám trochu problém, neboť odmítám zapomínat. Nicméně dnes jsme v takové situaci, že musíme využít každou pomocnou ruku a tak to taky beru. Útok je sam. odporná věc, možná byl i předem připravený, ani to se vyloučit nedá. Za mě určitě trestní oznámení, museli tam být svědci, třeba i s foťáky v mobilu, v metru jsou kamery, neměl by to být takový problém, pokud by se chtělo. Nemělo by jim to jen tak projít, protože jinak to zkusí znovu! J.

  OdpovědětSmazat
 19. Ono to je daleko horší od ANO rozdávali čepice silné Česko s doporučením aby ji nenosili v Praze.

  OdpovědětSmazat
 20. Vše domluveno v režii soudruha Jakla. Ten si objednal tuto histoku,aby se zviditelnil a rozpoutal nějakou debatu o své bezvýznamné osobě. Pokud by ho napadli dva chlapi, tak by nevypadal tak jak vypadá, ale trošku více otlučen. Jen místní tupá tlupa tohle sežere i s navijákem!

  OdpovědětSmazat
 21. 12:42
  Je vidět, že jste dobře vyškolen, nás neználky PR by to nenapadlo.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.