Reklama

pondělí 6. května 2019

Prokletí oděské války

Štěpan Achmatov
6.5.2019 FSK, překlad Zvědavec
Před 5 lety 2.května 2014 stoupenci hospodářského převratu, který proběhl v Kyjevě, provedli ohavnou akci zastrašení. Výsledkem střetů v centru města a požáru v Domě odborů byla smrt 48 lidí a více než dvě stě bylo raněných. Převládající většina obětí - stoupenci oděského antimajdanu. Vyšetřování ani za pět let nebylo provedeno. O soudu nad zadavateli a vykonavateli tohoto zločinu není ani řeči. I když jména podezřelých jsou: tehdejší gubernátor Dněpropetrovska Igor Kolomojskij, kandidát na prezidenta a budoucí prezident Ukrajiny Petr Porošenko, vůdce "sebeobrany majdanu",nyní mluvčí Nejvyšší rady Andrej Parubij...

Připomeňme si události.

2. května 2014 se měl v Oděse konat fotbalový zápas mezi mužstvy Černomorec (Oděsa) a Metalist (Charkov). Coby fanoušky do Oděsy soustředili okolo šesti tisíc bojovníků ještě doplněných vlakem z Charkova. Do města z různých oblastí Ukrajiny dorazili velitelé "sebeobrany majdanu", podřízení Parubého. Na vjezdech do města byly rozestaveny hromadné bloky bojovníků majdanu a milice. Za několik dní po tragedii do Oděsy přijel Parubij. Uchovalo se video, na kterém věnuje neprůstřelnou vestu setníku Mikolovi.

Pomajdanská banda naplánovala před zápasem "pochod ukrajinské jednoty". Průvod měl projít po Deribasovské ke stadionu Černomorec. Přitom oděský gubernátor Vladimír Němirovskij (milionář z Krivého Rogu), chráněnec Kolomojského, slíbil očistit Kulikovo pole od stanů antimajdanu do 9. května. Organizátoři stanů byli připraveni zbořit stanové městečko. Tak byla vytvořena situace, při které tragedie nemohla nevzniknout.

Kulikovo pole - jedno z největších historických náměstí Oděsy – se rozkládá v blízkosti vlakového nádraží. Dům odborů na Kulikovém poli - monumentální pětipodlažní budova, kde se dříve nacházel krajský výbor strany. K přispění k speciální operaci na zastrašení obyvatel přijel do Oděsy náměstek generálního prokurátora Ukrajiny Nikolaj Bančuk. Ve volný den 2. května si usmyslel provést jednání na téma „odpor projevům separatismu, společenského postoje a zabezpečení zákonnosti“. Účastnili se všichni: špičky prokuratury, milice, vojenských oddílů dislokovaných v Oděse. Jednání skončilo okolo 15. hodiny, ale v té době již došlo k prvnímu střetu. Na zhruba 14-40 aktivistů antimajdanu ("oděsské družiny") stříleli ze vzduchové pistole... Vše ostatní už bylo pouze otázkou času.

Účastníky událostí je možné spočítat - na Kulukově poli několik desítek zaměstnanců MVD. Na stadionu asi 600-700. Ještě stovka doprovázela lavinu promajdanského ukrajinského pochodu. Ještě stovka seděla na autobusovém parkovišti v centru Oděsy. Celkem okolo tisíce lidí. Nastal moment, kdy proti sobě jdoucí strany byly rozděleny jen nevelkou skupinou milice. „Ultras“ použili petardy a dýmovnice. Z obou stran létaly kamenné kostky, zahřměly exploze petard, výstřely zbraní...

Organizátoři konfliktu si v tuto chvíli mohli mnout ruce. Nenávist vyšla do ulic a náměstí Oděsy. Přesto vše ještě mohlo dostat jiný obrat. Kulikovci a Majdanovci se oddělili barikádami. Milice dokázala postavit mezi nimi v nejnebezpečnějších místech dělící kordon, ale zadavatelé nepotřebovali usmíření, oni potřebovali krev a oheň. Po 16.hodině pomocník oděského gubernátora Igor Bolanskij vydal veliteli „sebeobrany“ Dmitriji Gumenjukovi rozkaz „rozestavit lidi“ na Kulikovo pole.„Sebeobrana“ opustila centrum (ulici Grečenskou), kolonou se vrhla ke Kulikovu poli, aby neztratila „dobrou šanci“. A teď krev. První provokativní výstřely. První rituální oběti. Smrtelná zranění dostávají dva majdanovci... Znesvářené strany napadají jedna druhou s proměnlivým úspěchem. Antimajdanovci útočí a dostávají se do obklíčení, tlačí „sebeobrana“. Majdanovci použijí požární vůz jako beranidlo. Po kulikovcích začíná střelba brokovnicí z balkonu.

Již jsou zabiti dva antimajdanovci, jeden je smrtelně zraněn. Raněn je také jeden z velitelů antimajdanské „Oděské družiny“, raněno je také několik milicionářů a obyvatel, většinou novinářů. Střelec je znám. Byl poznán, zadržen a potom propuštěn. Výstřelem v centru města umírá ještě jeden kulikovec... Desítky antimajdanovců ukrývající se v trhovém centru Afina jsou zadrženy speciálními milicemi... Dosahujíc vítězství v centru města majdanovci se znovu přemisťují ke Kulikovu poli. Jdou v tlupách v různých ulicích, hoří zuřivostí. V 19.30 na telefonní linku záchranky 101 začínají přibývat oznámení o vzplanutí stanů, potom barikád, potom vnitřku Domu odborů. Hasiči, kteří stojí v řadě vzdálení jen 500 metrů, signály ignorují.

V tuto chvíli lidé začínají vyskakovat z oken. Kamera zaznamenává nelidské zvěrstvo. Majdanovec dobíjí pálkou člověka vyskakujícího z okna. Kdosi střílí z horních oken. Raněn střelou je jeden z aktivistů majdanu. Nakonec přijíždějí hasičské vozy, začíná evakuace lidí za pomoci žebříků. Bylo zaznamenáno tajemné zjevení třech modrých autobusů Volkswagenů, ve kterých se nacházela speciální skupina - podle některých znaků „Alfa“ SBU. Oni provádějí zadržení "jako minimum jednoho člověka v civilním oblečení bez symbolů". Ani jména, ani úřední příslušnost členů speciální skupiny nejsou dodnes známy.

Okolo deváté večer se na žerdi před bývalým krajským výborem objevuje ukrajinská vlajka. Vítězové jásají „Oděsa-Ukrajina!“ Sociální sítě se naplnily obrázky hořících mandelinek bramborových, dýmajícího obvazu, májových šašliků. Vtírá se verze „sami sebe zapálili“. Tato verze stále trvá. Na „májové šašličky“ neonacisté i dnes vzpomínají s radostí. V ruském městě u moře se cítí velmi sebejistě. V den pátého výročí války se objevili ve skupině čtyřiceti lidí u Domu odborů s červenými koulemi – položili je vedle černých, aby do nebe Oděsy rozkvetli květy banderovské vlajky. A v tentýž den 2. května 2019 prošli městem s transparentem „Pochod ukrajinského řádu“.Všichni čekali, co řeknou vlasti. O vlasti pomlčeli. Všichni čekali, co řekne Zelenskij. Ale on neřekl nic. Jenom zažertoval: prý obecně mezi Ruskem a Ukrajinou je jenom hranice. Náladu měl humornou. A kdosi si všiml: „anti-rating pana Zelenskiho řekl: jedeme“.


Проклятие одесской бойни vyšel 3. května 2019 na fondsk.ru. Překlad v ceně 410 Kč Zvědavec.

39 komentářů :

 1. Takže už chápete, proč si Kolomojský zaplatil svého prezidenta Zelenského. Ten jediný je dnes zárukou udělení prezidentské milosti jak pro něho tak i pro Walzmana! Nechci do toho tahat původ, ale všichni tři jsou zcela náhodou z jedné stáje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ti tři jsou jenom částí jediné z přísavek světové chobotnice zla. Pak se pokrytecky diví, když je někdo nemusí a nevěří jim ani nos mezi očima.

   Smazat
 2. Článek je dobrý ale video opravdu ukáže sílu toho hnusu všechny fašisty zavřít na doživotí.

  OdpovědětSmazat
 3. Nevím, co máme za představitele, kteří podporují ukrajinské fašisty, essáčtí pohrobkové si pochodují v pobaltských republikách, tam žijící Rusové nemají volební právo a deně nám, hlavně mládeži, vymývají mozky o té jediné správné demokracii a evropských hodnotách. Že páni? Petříčkové, Koudelkové, Pavlové a dlší. Chce se mi zvracet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sdílím Vaše pocity a lépe bych to nenapsala!

   Smazat
  2. Bežte volit 24.5. do parlamentu EU - samozřejmě ne parazity ale vlastenecké strany.

   Smazat
  3. Ukrajino, ty nejsi stát, vrátila jsi se do středověku.

   Smazat
  4. Ale kdepak, dostali neco pres 10 miliard na takovy zverstva od USA a dalsi miliardy od Merkel a EU...
   Jeste vice z dalsich zemi Str. Vychodu..A mezinarodni teroristy aby to vsechno provedli ,aby byli jako Evropa..

   Smazat
  5. Dale velky materialni pomoci hlavne ve vyzbrojeni nacpavaji do Ukrajiny ..
   Putin si to jako vzdycky vyresil co nejlip pro Rusko.
   Davali rusove Ukrajincum vse temer zadarmo, starali se o ne velky pujcky v miliardach kazdej rok, ktery vedeli ze zpet nedostanou..
   Ted ma Putin co chtel, Krym, Usaci se kaceji vzteky a slintaji zurivosti , a celej zapad musi klopit ukrajincum dalsi miliardy a to nema a nebude mit konce jen tak..
   A Putin sedi v Kremlu a ziva..A celej svet vidi
   navic , jakej krvelacnej a masakrujici fasismus si tam zapad poridil za jejich miliardy...

   Smazat
  6. Taky celej svet muze videt ty Pogromy , ktery porad svadeli na rusy a cara a ktery se nemohli branit..
   A ted to kazdej muze sledovat , co ukrajinci "dovedou"".

   Smazat
  7. A doufejme ,ze to ppmuze lidem ve Venezuele a jinde videt ,co je presne ceka a nemine, kdyz pribehnou hyeny ze zapadu demokraticky osvobozovat a zavadet Lidsky prava..

   Smazat
  8. 3:48 Proběhla tam na rozdíl od čecháčkostánu důsledná dekomunizace! Český loupeživý bachratý komunizmus vznikl a trvá jako vazalství vůči feudální Moskvě, bez ohledu na to, jaký satrapa ji zrovna ovládá a jako vlajkou zrovna mává. Ubozí, kolaborantští a neschopní Švejci a modroknížkoví Čecháčkové se potřebují schovat za sukně někoho silnějšího a přitom kulturně zaostalejšího - aby vůči němu neměli mindráky (jaký mají vůči Západu). Chybí nám opravdový vzor, jako je pan Bandera, který stmelil ukrajinský lid proti agresivní rusifikaci. A dík němu jsou Ukrajinci dnes jediní opravdu árijští Slovani, ale ta je bohužel i tíhne dolu - ke korupčení. Nicméně jsou houževnatí, včetně děfčat! Putler je nezlomí - https://www.youtube.com/watch?v=iwUknDRq9uQ

   Smazat
 4. Vašek Bartuška by rusáky upálil všechny.
  Na nožy!
  Slava herojam!
  Slava Ukrajýne!
  To řvali při pogromech na podolí taky.
  Dávno tam měla být vyhloubena vodní nádrž.
  A vydezinfikováno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14.05 Neuplynulo mnoho dní od slovenské národní VZPOMÍNKOVÉ SLAVNOSTI, kdy V LAMAČI v den 72. výročí popravy Jozefa TISA, zazněla PÍSEŇ HLINKOVY GARDY "REŽ A RÚBAJ", i hymna "FÁRSKÉ REPUBLIKY" "HEJ SLOVÁCI"...

   Takže volačo, ale rozhodně ne vydezinfikováno.

   Smazat
  2. Pan Bartoška byl státním úředníkem za MZV Zaorálka.Ty fašistický jeho žvásty Zaorálek toleroval. Dejte si pozor na oba !!!!!!!

   Smazat
 5. Ty asi ani nevíš co je slitování. Máš asi rád střilečky a akční fizmy, jen se tě zeptám, četla ti maminka pohádky?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Opravdu se tady musí nechávat fašistická propaganda? Jinde by nácka nadosmrti smázli.

   Smazat
 6. 16.30 - nechte se vyšetřit

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten uz musi byt nekde zavreny.S obcasnymi vychazkami

   Smazat
 7. Smutné pokoukání. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 8. Rusove upaluji svoje lidi v letadlech:

  POČTY LETECKÝCH KATASTROF :
  společnost počet havárií počet obětí
  Aeroflot Russian 4564
  American Airlines 1030
  Air China 128
  Air France 263
  Alitalia 262
  Balkan Bulgarian 325
  British Airways 118
  ČSA 219

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19"52 požádej sestřičku o prášek, ten minulý přestal účinkovat. V.J.Horák

   Smazat
  2. Blbeček trolíček 9:52 Najprv uveď zdroj,ty pako.

   Smazat
 9. Poslední stádium kapitalizmu není imperializmus, ale je to právě dnes ožívající fašizmus. Právě se o tom můžete přesvědčit nejenom ve světě, v Pobaltí a na Ukrajině, ale i doma v Česku, kde se vyznavačí hnědého lejna vydávají za demokraty - viz třeba Štětina, Schwarzenberk, ale i Poche-Petříček atd. Češi zapomněli historii, tak si ji prostě budou muset ke své škodě zopakovat!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21.14
   Máte pravdu. Dalším je předseda strany ODS Fiala.
   Přišlo mi to elektronicky.

   STŘÍPEK DO MOZAIKY SJEZDU ODS

   Nadějný zachránce ODS a sudetské Panevropy
   21. 1. 2014

   3538 94 Google +32 11 49K
   Největší česká média bohužel většinou dlouhodobě fatálně selhávají v úloze objektivně informovat veřejnost. Okolo před několika lety neznámého brněnského politologa Petra Fialy tato velká média postupně účelově vytvořila umělý obraz "nadějného politika" a "odborníka". O jeho minulosti a ideovém zázemí média systematicky mlčí, účelově vytváří představu "schopného ministra", "nadějného zachránce ODS" atd. Říká se, že ze stokrát opakované lži se stane nakonec pravda. Neustálé opakování pozitivního obrazu Petra Fialy médii vede i k jeho velmi pozitivnímu obrazu ve veřejnosti, píše čtenář Jaroslav Horák.


   Existují ale i fakta, o kterých média mlčí: Petr Fiala patřil v 90. letech k ostře konzervativním katolickým kruhům, skeptickým k naší státnosti a pěstujícím ideu "Panevropy" (navazující na meziválečného, klerofašismu a stavovskému státu blízkého hraběte Coudenhove-Kalergiho), které zvaly do naší republiky Bernda Posselta, Otto Habsburka a jiné osoby a umožňovaly jim tu agitaci v rámci tzv. Panevropského hnutí (Bernd Posselt byl v Československu v Brně tajně Fiala

   V katolicko-konzervativním časopise Proglas (Fiala byl zástupce šéfredaktora a sám do něj psal) se vedle jiného (např. článku L. Jedličky obhajujícího tzv. druhou republiku) systematicky překládaly a otiskovaly články Bernda Posselta a Otty Habsburka. V příloze připojuji článek z Proglasu, ročník 1990, číslo 9/10, napsaný Petrem Fialou, ve kterém mj. cituje z projevu Otty Habsburka, který přijel do Brna přesvědčovat, že Češi mají na Západě své největší přátele v sudetských Němcích. Článek obsahuje i tři fotografie (Petr Fiala je sám vybral jako sebeprezentační doprovod svého článku), na kterých Fiala pózuje s Berndem Posseltem, Otto Habsburkem, politikem KDU-ČSL Tollnerem a praporem "Moravské zemské Panevropské unie", jejímž byl předsedou.

   Oslabené ODS může nyní předsednictvím Petra Fialy hrozit postupné převzetí konzervativně-katolickými skupinami a následně sloučení s TOP09.

   Smazat
 10. Ukrajinština je umělý jazyk bez historie. Sama Ukrajina je pak zcela umělý stát a fakticky ho dal dohromady jistý Lenin (Stalin s Chruščovem pak už jenom připojili menší teritoria - Zakarpatí a Krym). Vděční Ukrajinci ale už všechny sochy svého zakladatele Lenina zničili, takže Ukrajinu bez diskuse čeká rozpad a návrat před rok 1917. Pět let Rusko bránilo rozpadu Ukrajiny, ale dnes se ruskými pasy pro Ukrajince (ve skutečnosti v naprosté většině Rusy ruského původu) kardinálně změnila situace. Zbylí Ukrajinci (= banderovci) si to ale rozhodně zaslouží, dnes banderovce nesnáší všichni jejich sousedé, včetně velkopanských Poláků, ti si rádi vezmou zpátky svůj Lwóv a celou Halič (polské heslo dne zní: "Nie ma Polski bez Lwówa!"). Všeobecně platné heslo "rozděl a panuj" platí bez výjimky i pro Banderostán - to je to, co z umělé svazové republiky USSR zůstane. Koledovali si o to, mají to mít!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. mediální smrt Lenina po stu letech právě na Ukrajině = smrt Ukrajiny, dosáhli toho, co chtěli (i když jenom banderovská menšina)

   Smazat
  2. 21:29 stihnou se rozpadnout ke stému výročí úmrtí svého zakladatele, to bude za pár let, to zcela určitě stihnou, hodí se to totiž úplně všem, nikdo je nebude udržovat při životě na svoje náklady, ani Rusko, ani EU, ani USA

   Smazat
  3. Banderovci chtěli přetavit Lenina na své dnešní hrdiny, ale jak je na Ukrajině tradicí, všechen ten kov "někdo" rozkradl a prodal do čínských hutí :-)

   Smazat
  4. 21.29
   Neznalost neomlouvá. Kdyby ukrajinci znali minulost Lenina, tak by mu sochy stavěli. Pokud si přečtete knihu od Václava Junka "Velké zrady světa" str. 136 - 144, tak se dozvíte, že si Lenin žil v luxusním exilu v Bernu a Němci ho získali pro spoluprácis nimi a proto byl vyslán do Ruka, aby zlikvidoval cara, protože Němci a Britové měli strach, aby Rusko pokračovalo v 1. SV a postupovali na západ. Po vyškolení Lenina jako agenta, byl přepraven v zaplombovaném a se zataženými okny zvlášním rychlíkovém vozem až k trajektu v Baltském Sassnitze, odsud přeplul do Švédska, pak do Finsku a pak v té době již revolucí těžce zkoušeného Petrohradu. Byla tam již připravena revoluční buňka, ale čekala na vyškoleného velitele. Tak vznikla VŘSR před koncem 1. SV a car byl s celou rodinou zavražděn.
   Tento postup k převratu má stejnou podobu jako u nás "hadrák".

   Smazat
 11. V.V. Putin rikal, ze ruske letadlo zasahl blesk z Vatikanu a proto mu ted Rusko vyhlasi valku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pepku, nejezte ty houbičky lysohlávky... zabíjí vás to!

   Smazat
  2. 21:39 to nic, to je "náš" retarda Pepek Vyskoč

   Smazat
 12. Smrt banderovcum.

  OdpovědětSmazat
 13. „Táhni domů, Ivane!“, „Vy táhněte do Ameriky, paraziti sorosovský!“ V Praze se střetli Noční vlci s hrstkou odpůrců:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Tahni-domu-Ivane-Vy-tahnete-do-Ameriky-paraziti-sorosovsky-V-Praze-se-stretli-Nocni-vlci-s-hrstkou-odpurcu-580462

  OdpovědětSmazat
 14. Noční vlci jsou borci.
  Praha je ostuda slovanu.
  Marcel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6.24
   Pokud ta hrstka přijela na Hondách, je to jejich věc, ale vysmívat se někomu, kdo přijel se poklonit svým předkům, kterých na našem území padlo v bojích, opakoji v bojích o osvobození území Evropy. Dle smlouvy, kam která armáda bude postupovat, aby ne nevyvraždili navzájem. Proto bylo setkání na Labi. Na našem území padlo více než 551 000 ruských vojáků. Možná jste za války nic nezažil Vy, ani nikdo z rodiny. Moje matka byla ročník, který musel povině nastoupit na nucené práce, kde sloužila na statku vysokého důstojníka SS, kde se říkalo, že Slovanská lůza bude zlikvidována. Onemocněla, léčení nebylo a proto jako nepotřebná byla propuštěná a nahrayená jinou otrokyni. Po návratu domů někdo udal otce, ten byl převezen do Osvětimi a již se nevrátil. Proto si vážím těchm kdo nezapomíná na uskutečněné zvěrstva a tady položily životy. Byl jsem překvapen, když ve Vídni jsme při procházce narazili na velmi pečlivě udržovaný památník Rudé armádě. U nás se dík za osvobození a pocta padlým v součsné době nehodí, vymývají se mozky a jsou oslavování ti, kteří dle smlouvy osvobodili malou část republiky.

   Smazat
  2. 6:24 Hned se jedna potrefená ostuda ozvala. Co, Pičínskej? Pavel.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.