Reklama

středa 1. května 2019

Rusko v souvislosti s pokusem o převrat vzkázalo Pompeovi: Nelžete!

Nicolas Maduro, prezident Venezuely
- kou -
1. 5.2019  
PrvniZpravy, CNNRIAFrance24
Zástupce ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová nazvala lživými informace, podle nichž Rusko údajně odradilo venezuelského prezidenta Nicolase Madura před útěkem ze země.

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo 30. dubna tvrdil, že Maduro měl připravené letadlo a plánoval utéct z Venezuely na Kubu, ale „Rusové dali jasně najevo, že by měl zůstat".

„Washington se snažil demoralizovat venezuelskou armádu a použít fejky jako součást informační války," uvedla Zacharová pro CNN.

Podobné prohlášení učinilo ministerstvo zahraničních věcí Venezuely, kdy se podle ministra Jorge Arrease USA pokoušely zakrýt neúspěch dalšího pokusu o převrat ve Venezuele falešnými zprávami.

Sám Maduro vystoupil ve státní televizi a ostře se ohradil. „Ve Spojených státech ještě nebyla šílenější vláda, jako tato ... Bolton, Pence, Pompeo - kolik je tam nenávisti ... Do jaké míry může necitlivost, šílenství, lži, manipulace dojít? Prý bylo letadlo připravené odletět a Rusové mi zakázali opustit zemi. Señore Pompeo, prosím, jak neseriózní!“zvolal Maduro a udeřil pěstí do stolu.

Guaidó se pokusil o neúspěšný převrat, Washington ho podpořil zatím slovně.

Ohradila se i Kuba, které Spojené státy vyhrožují tvrdými sankcemi za podporu Madura. Kubánský ministr zahraničí Bruno Rodrigez označil amerického poradce Johna Boltona za „patologického lháře“ za tvrzení, že ve Venezuele působí kubánská armáda.

Včera se ve Venezuele obnovily protesty a střety opozice s policií a armádou. Vůdce opozice Juan Guaidó, který se v lednu samozvaně prohlásil za nového prezidenta, oznámil zahájení závěrečné fáze operace ke svržení Madura.

Během střetů bylo zraněno více než 70 lidí.

Spojené státy vyjádřily podporu demonstrantům a vyzvaly Madura, aby opustil Venezuelu. Pompeo v této souvislosti rovněž prohlásil, že pokud se prezident Donald Trump rozhodne vojensky intervenovat ve Venezuele, tak tomu nezabrání ani prostředky protivzdušné obrany dodané Ruskem. Zároveň Spojené státy zakázaly americkým společnostem lety nad touto zemí.

Reakce zemí Evropské unie je pozoruhodně zdrženlivá, uvedla televizní stanice France 24. Nejzajímavější postoj vyjádřilo Španělsko, tedy země, která jako jedna z prvních uznala Guaidó venezuelským prezidentem, že řešení krize ve Venezuele by mělo probíhat mírovým způsobem a „Španělsko nikdy nepodpoří vojenský převrat“.42 komentářů :

 1. a viděli jste už Američana, který nelže? Je to pokrytecký národ a lež je jejich základní instinkt.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, vsadím se, že jsi živého Amíka nikdy neviděl a anglicky neumíš ani kváknout. Ale odsoudit celý národ ti přesto evidentně nedělá problém, primitive.

   Smazat
  2. 21:49!!
   Živý američan k vidění v USA? To je vtip, protože živí američané jsou umístěni již 200 let v rezervacích a je jich pár tisíc, používaných k folklorním aktivitám (hry na indiány a divoký západ). Všichni ostatní ovčané juesej jsou náplava vrahů,zlodějů a hlupáků z jevropeji nebo z palestiny. A to je ta nejhorší pakáž světa (násilníci, podvodníci, satanské zrůdy).

   Smazat
  3. 21:49
   NO, vsadím se, že jsi v Americe nikdy nebyl, jinak by si tak hloupě neobhajoval ty pokrytce. Anonym ve 21:44 má úplnou pravdu.
   Už jen to, jak si hrají na puritány, zatímco pod postelí mají hromadu perverzního materiálu.
   A do primitivů, si nadávej před zrcadlem. Emerická hnědko.

   Smazat
  4. Dulezity je taky vedet ,ze kazdyho americana provazi, ovlivnuje/jiz od narozeni/, vychovava zlocin, vsude kolem nej..Dale vsude v mediich a zlocinne vlady navrch.
   Lez podvod,nepricetna chamtivost a nasili..Skoro nic jineho neznaji..

   Smazat
  5. Nejsou všichni Amíci stejní ...já mám Amíky rád, dokud zůstávají doma v Americe... ....a mimochodem, to nejlepší, co dala Amerika světu, je muzika, mám na mysli jazz, soul, blues, gospely ap.

   Smazat
  6. "Spojené státy vyjádřily podporu demonstrantům a vyzvaly Madura, aby opustil Venezuelu." Aby ho vzápětí obvinili z toho že to chtěl udělat???

   Smazat
  7. 10:07
   Tu muziku, co máš rád, dali Americe černoši.

   Smazat
  8. A k anglickemu "jazyku" spise skreku opic? Pouzivaji jen 2 pady a rody neznaj vubec. Struktura jazyka a nenavaznost korenovych vyznamu slov z nich vytorila narod konzumnich biorobotu zijicich na 3 spodnich cakrach kteri prolevaji a konzumuji,obetuji krev vseho ziveho..jsou to otroci a zplozenci semitskeho pchtonickeho satanskeho kultu ktery uz v bibli zakazuje poznani svetla ducha a naopak tvrdi ze mame jist ze stromu zivota tj. Materialismu.

   Co od nich cekat? Je to jako se snazit vyjednavat s kanibalem o tom ze Vas nema jist a znicit vasi zem a kulturu....

   Smazat
  9. 21.49 - máš problémy s uplatněním? Potřebuji ošetřovatele dobytka, tam se můžeš uplatnit.

   Smazat
 2. Musíme si uvědomit, co to je ta slavná USA společnost. Vzniklo to po občanské válce jako slepenec vzájemně nenávistných dobrodruhů a přistěhovalců z celého světa. A s nejrůznější minulostí. Řada nechápavých diváků čumí na westernovky jako na zábavu, ale ona ta slavná společnost tak opravdu vznikala. Podraz na podraz, vraždy, krádeže atd. Co to bylo, ten údajně obranný boj proti indiánům. Byla to zastřená genocida vydávaná za zavádění demokracie, rozkradení majetků původních obyvatel. A tato politika USA pokračuje.Amerika je tak silná, jak je rozeštvaný svět. To je podstata demokracie po vzoru USA. Prostě se vměšovat a rozeštvávat, jenomže svět už má toho svinstva dost, je ještě pár loutkových států, ale tomu svinstvu pomalu zvoní hrana.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:49Plný souhlas USA NEMÁ historii.Tento stát je založen a vytvořen na dobýváni,vraždění,okupování,bez jakýchkoli pravidel,ať lidskosti,vlastnictví území...Paradoxem je,že si ještě o svém vývoji brutality,falešné lidské síle nad všemi národy světa, natáčí dokumenty.Ano,dokumenty.Dokonce o tom,co bude!A nakonec to je dobře,jelikož víme,co jsou zač!S kým máme tu čest!

   Smazat
 3. "Bolton, Pence, Pompeo - kolik je tam nenávisti?"

  Zdá se, že Maduro v obyčejném projevu za 15 sekund zvládne říct více pravdy, než američtí prezidenti za 20 minut blábolení o zločinném Iránu a Rusku, "Amerika first" a sdílených porno-hodnotách .. pardon atlantických hodnotách. :)

  Rudý škorpión

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten tvůj autobusák má jen jednu "pravdu".
   Inflace milion procent? Mohou za to USA!
   Nejde elektřina a neteče voda? Mohou za to USA!
   V obchodech nejsou základní potraviny? Mohou za to USA!
   Nejsou léky? Mohou za to USA!
   Ze země prchají lidé po milionech? Mohou za to USA!
   Atd atd.
   A jednodušší tvorové jako rudí škorpióni mu ty "pravdy" neustále žerou.

   Smazat
  2. Keby USA vrátili pre Venezuelu peniaze ktoré im ukradli a Anglicko zlato s tou infláciou by to bolo o mnoho inak!!!

   Smazat
  3. pro 22:08 - Ano, Ano, Ano, Ano...
   Za většinou sviňáren, zlodějen a prasáren na celém světě stojí USA!

   Smazat
 4. Přesně tak loutky amerických korporací umí jen lhát a vyhrožovat. Doufám že se jim převrat nepovede armáda stojí za presidentem a svoji zemí.

  OdpovědětSmazat
 5. Čemu se divit, Američani jsou schopni všeho, jen pravdu od nich neuslyšíš. Na základě jejich lží a zadání jen v poslední době zničený Irák, Libye, Sýrie. Teď mají spadeno na Venezuelu, můžu si jen přát, aby jim sklaplo, jak říkala moje babička. Jak může být tak něco zvráceného. Rozbijí zemi pak přispěchají s pomocí zavést demokracii a nejvíce pečují o lidská práva. Kdo jejich humanitu okusí na vlastní kůži se jen tak nevzpamatuje.
  Marie

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22 17:
   Ty to musíš mít v hlavě hodně vyhrabané. Takový maličký, bezvýznamný, hloupoučký Pompeo.

   Smazat
 6. Americký režim, by potřeboval svrhnout !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemějte strach, jak se říká, všeho do času a na každou svini se vaří voda. Rudý dědeček

   Smazat
 7. Keby USA vrátili pre Venezuelu peniaze ktoré im ukradli a Anglicko zlato s tou infláciou by to bolo o mnoho inak!!!

  OdpovědětSmazat
 8. USA vtrhnou do Venezuely.Je to otázkou času.Frakování,kterým si Amerika tragický ničí životní prostředí,obyvatelům prostor k životu,to nelze dělat do nekonečna a cena frakované ropy ve srovnání s venezuelskou kvalitní ropou je ekonomicky i pro USA neúnosná.USA chtějí drancovat venezuelskou ropu.Nic víc v té agresi USA vůči Venezuele,nehledejte.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Petrodolar je mrtev a Amerika bez petrodolaru není nic. Amerika již žije jen z bondů a manipulovaného indexu SPX.

   Smazat
 9. Nikdo nemá s generováním "fake news" tak rozsáhlé zkušenosti, jako USA. Proto jedině v čele s USA do nesmiřitelného boje proti fake news!

  OdpovědětSmazat
 10. Z komoušů bral každý film "Limonádový Joe" jako komedii, ale byla to ukázka jak to tam chodí.

  OdpovědětSmazat
 11. Dnes platí pravidlo: Kdo lže jako první, má pravdu. I v případě, že ji nemá.

  OdpovědětSmazat
 12. Juan Guaidó = venezuelský Havel!

  Ano, stejně jako V. Havel neblahé paměti je Guaidó placeným agentem CIA a Mossadu.
  Stejně jako Havel, samozvanec a zaprodanec Guaidó ničí příslovečnou socialistickou svobodu a typický socialistický blahobyt.
  Kdyby socialismus byl z Venezuely dočasně vytlačen, stejně jako byl dočasně donucen k ústupu z ČSSR, tak by venezuelský lid trpěl v kapitalismu a demokracii jako my Češi, CELÉ DLOUHÉ ROKY !!

  A jak STRAŠNÉ je to utrpení – to my Češi rádi dosvědčíme před mezinárodním rusko-čínským tribunálem, až dojede k soudu nad exponenty poraženého kapitalismu a demokracie, v brzkém budoucnu, po DEFINITIVNÍM rozdrcení Evropy nepřemožitelnou Armádou Ruské federace.

  Naštěstí Venezuela je v jiné situace, než bylo Chile v r. 1973 a Grenada v r. 1983: Dnes nepřemožitelná Armáda Ruské federace dokáže zasáhnout včas a přesně JAKÉKOLI cíle na území USA a Evropy, svými NEZASTAVITELNÝMI mírovými jadernými resp. vodíkovými raketami a bombami.

  Prostě: Jestli se neomarxističtí vrazi z Wall Streetu a Bilderbergu pokusí o zničení venezuelského marxismu-leninismu-chávezismu-putinismu, tak dojde ke Čtvrté světové válce.

  My Češi tuto válku nepřežijeme, s výjimkou našich nejhorších horšolidí (národních Vůdců Miloše a Babiše + jejich rodin), kteří přijmou pozvání Velikého Putina, BJJP, a ukryjí se v protiatomovém krytu pod Kremlem.
  Ano, zemřeme jako jednotlivci, vymřeme jako národ, ale s RADOSTNÝM vědomím, že naše smrt přispěla k vítězství komunismu-putinismu-siťinpchingismu nad kapitalismem a demokracií.
  A to se vyplatí.

  Bratrská internacionální pomoc z 21. srpna 1968 zachránila naši vlast před euroamerickou okupací, před hrůzami EU, NATO, kapitalismu a demokracie!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No doporučuji si přečíst knihu "Mráz přichází z Kremlu". Napsal ji člověk, který byl respektován ve světě a který východní politiku zažil.

   Smazat
  2. Mráz přicházel vždy z Washingtonu a uvědomil jsem si to záhy po naší slavné StBácké revoluci, když jsem se dostal k těm správným informacím a né k těm co jsem desetiletí vstřebával jak z Hlasu Ameriky vždy v 21:00 či další odporné propagandistické stanice Svobodné Evropy.

   Smazat
 13. Jeho ruka silna
  je vsak take pilna
  stale v kapse ji ma
  sleha s ni vzad a vpred
  je to jako kulomet
  krasny svet to na pohled
  Netreba mu Viagru- prasek
  je jako pan Prosek ( v te stodole)
  co na to vsak posel
  neb prestat kdy, on nevedel
  Skrta tady stale, nesuka a nezere
  je to jeho nedele

  OdpovědětSmazat
 14. Lotr gauner a terorista Gaudío je podle všech definicí o terorismu terorista a měl být již dávno zatčen a souzen za jak velezradu tak terorismus. Jiná alternativa v demokratickém světě není možná.

  OdpovědětSmazat
 15. Ten idiot Pompeo již dnes píše jak je Rusko napadne v r. 2050, no není to idiot co ??? Tím si asi jistí dalších 30 let proti Ruské štvavé rétoriky. Ono je to to samé jako když nám zde ti novodobí dějepisci píší či žvatlají a bezskrupulózně lžou jak je ten náš bratr Slovan Rus zlej, jak by nás chtěl zničit a to hlavně vojensky. Jenže ti idioti rádoby dějepravci si neuvědomují že jsou tu nějaké dějinné fakta a ty jasně hovoří o tom že již od dob Přemyslovců nebylo jedenkrát v dějinách že by nás někdy Rus napadl, kdežto Maďar, Polák, Bavor, Sas, Turek, Švéd tak tam to bylo v dějinách na denním pořádku. Ba naopak Rus nás né jednou zachraňoval před naší zkázou a dokonce jednou před totálním vyhlazením ze strany Němce, a to hodně v nedávné době. Pánové dějepisci spíše propagandisté jděte laskavě do prd... a laskavě navraťte vaše diplomy, vy si nezasloužíte pojednávat o našich ani žádných jiných dějinách.

  OdpovědětSmazat
 16. no - chazarské príslovie - oni skutočne existujú, majú svoju reč - človeka musíš oklamať ráno, na obed ti neuverí ...

  OdpovědětSmazat
 17. Ten Pompeo je tak tlustý, nebo má jen nadstandardně tlustou neprůstřelnou vrstvu?

  OdpovědětSmazat
 18. 5:07 Svět se hodně změnil. Dříve Češi museli poslouchat "Deutschland, Deutschland über alles, über alles in der Welt". No a dnes nám naši vlastní čeští politici a masmédia vtloukají do hlavy zcela nová slova na stejnou melodii: "America, America über alles, über alles in der Welt". Vlastní hymnu nemáme :-)

  OdpovědětSmazat
 19. Evropa dostala od Ruska vážné varování, aby se nemontovala do venezuelské ropy? Jinak si tuto kauzu nedovedu vysvětlit: https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4118335/jak-rusko-znecistilo-ropu-za-miliardy-urcenou-pro-eu.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. je tu také možnost, že to vůbec nebyla sabotáž, ale že Rusku právě dochází ropa na nějakém nalezišti u Samary

   Smazat
 20. Měli bychom si uvědomit a spousta lidí to tak i cítí, že pokud zpochybníme ( pokud vlivní zpochybňují ), stávající politické zřízení ve Venezuele, vzešlé z voleb o nichž si můžeme myslet co chceme, pak stejným přístupem můžeme zpochybnit i politickou reprezentaci u nás, či v jiné zemi.
  V posledních letech bylo odstraněno několik "diktátorských" režimů, jejichž občané by neměnili svůj způsob života za život většiny Čechů. Jedno mají v těchto zemích společné, život ve strachu, v bídě a za mnohem drsnějších podmínek.
  Pokud bychom měli opravdu změny v těchto režimech považovat za demokratizující, potom je potřeba opravit význam slova demokracie. Demokracie = chaos. Chaos je to, co potřebují někteří mocní tohoto světa pro zajištění svých zájmů. Ovšem to nejsou naše zájmy. Já bych raději pořádek, zjednodušení zákonů a jejich platnost pro všechny občany, minimální korupci ( řekněme do 10% ) atd.
  Během několika hodin po probuzení, jsem si dnes vyslechl na rádiových vlnách pohádku o diktátorovi ve Venezuele, o svatém právu USA tam zasáhnout ve prospěch samozvaného prezidenta, o zlém přístupu Kuby, Ruska a Číny hájící pozici stávajícího, zvoleného prezidenta a nyní je kolem mě klid. Rádio už přelaďovat nebudu, normální stanici asi nenajdu, budu volit klid bez propagandy nového světového řádu.
  ABC

  OdpovědětSmazat
 21. 23:22 "Dnes platí pravidlo: Kdo lže jako první, má pravdu. I v případě, že ji nemá."
  ================================================== Upřesňuji, heslo amerického šerifa zní: "Kdo střílí jako první, má pravdu. I v případě, že ji nemá."

  OdpovědětSmazat
 22. Venezuela, To je jen zatím v řadě poslední země, kterou diktatura kapitálu USA a jeho vazalů se snaží udolat nejodpudivějšími způsoby nelidského jednání! Samozřejmě všechny války USA po 2. světové válce byly imperialistické, dobyvatelské, zlodějské, genocidní, okupantské, podlé a zákeřné, hodné masových vrahů indiánských národů a černých otroků!

  OdpovědětSmazat
 23. To nejsou Američani ,ale sbírka kriminálníku která přišla vyvraždila původní obyvatelstvo ,zbytek zavřela do rezervací. Ještě v 60tých letech minulého století tam platilo Its Only Way a dnes mají plnou hubu demokracie a terorizují celý svět.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.